Reklama

pátek 7. června 2019

Naši udavači


Pavel Letko
6.6.2019 E-republika
Udavači společně se svým fanklubem „Milion chvilek pro demokracii“ pořádají demonstrace za vrácení dotací České republiky Evropské unii, aby se tyto prostředky ušetřené díky těmto českým udavačům mohly přerozdělit mezi nějakou od kosti poctivou korporaci z Řecka, Itálie či Malty.

V Čechách udavačství jen kvete. Udavači se svými udáními chlubí v televizi, na náměstích a vůbec všude kam přijdou. A jsou za to často velebeni. Pan senátor Goláň svoje udavačství proměnil přímo v posedlost, posuďte sami ZDE a ZDE.

Udání-rozsudek-poprava

Naši Piráti už nezůstávají jen u udání nepravostí do Bruselu, ale podávají již i přímo žalobu na Evropskou komisi ZDE jelikož dle jejich názoru brzdí bleskový pirátský řetězec „udání-rozsudek-poprava“ zbytečnými průtahy nějakého vyšetřování, a nedej Bože, prostoru pro obhajobu. Dalším „sportovcem“ v disciplíně udavačství je pan europoslanec za křesťany Tomáš Zdechovský. On sám vývoj v kauze Babiš ZDE skromně komentoval „Je to důkaz, že když je poslanec pracovitý a dlouhodobě o něco usiluje, má to smysl...“

Ano, když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří. To křesťané vědí dlouho, Páleč by mohl vyprávět. Tak dlouho a vytrvale žaloval u sněmu evropských potentátů na jistého Jana z Husi, až jej ve jménu pravdy a lásky upálili. Toho Husa, pochopitelně, ne Páleče. Udavači prostě dávají dějinám směr. Golaňové, Zdechovští, Piráti a mnoho a mnoho dalších si mohou oprávněně říkat „byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm.“ Tato Palackého prorocká poučka platí tedy jak pro protektorátního Čurdu, tak i pro pilného pomocníka normalizačně komunistické Veřejné bezpečnosti (PSVB).


Proč to dělají?

Ve své době jde vždy o svým způsobem respektované jedince. Získávají tak určitou moc nad svými obětmi a to jak nad těmi, které už udali, tak nad těmi, které by udat mohli. Často se podílejí na takové mravní očistě společnosti prostě za peníze. Za mamon. Říká se sice „zameť si nejprve před svým prahem“ nebo „nejprve vyjmi trám se svého oka, než začneš tahat třísku z oka bližního“. Leč naši noví svatí bojovníci za pravdu a lásku mají před svým prahem zameteno, trám ve svém oku nikdy neviděli a tak společnosti směle a urputně pomáhají udavačstvím. Mohli by třeba zasadit strom, jít na rande, čumět na televizi, hrát kuželky, uvařit něco dobrého, pomoci nemohoucím a spoustu jiných zajímavých věcí, ale oni raději sednou a napíší trestní oznámení. To je povaha. Neodvažuji se je pochopitelně soudit. Nejde mi o to, zda jsou v právu, či nakolik jsou prospěšní či škodliví. Jen mi není jasná ta povaha. A co se jim honí hlavou? Nenávist? Závist? Láska k pravdě? Máme policii, máme vyšetřovatele. Jsou to profesionálové. Co ale nutí politika, senátora a piráty sednout a sepsat udání? Jejich profesní život je jinde. Proč tedy dělají pomocnou stráž veřejné bezpečnosti?


Říká se jim také krysy

To se mi však zdá za vlasy přitažené. Co mají krysy společného s udáváním? Nebo hyeny. To už se mi zdá takové přiměřenější. Každopádně zvířata si nevolí, kým budou. Lev je a zůstane lvem a had hadem. Člověk si může trochu volit. Nejen volbami do Evropského parlamentu utvářet Evropu, ale svým myšlením, svými činy, svou každodenní volbou tvořit sama sebe.

Takový proces může být pro některé natolik náročný, že raději volí cestu pohodlnější a výnosnější a za potlesku jásajících davů připravují další udání. Sousedovi aby ta koza chcípla. Udavači společně se svým fanklubem „Milion chvilek pro demokracii“ pořádají demonstrace za vrácení dotací České republiky Evropské unii, aby se tyto prostředky ušetřené díky těmto českým udavačům mohly přerozdělit mezi nějakou od kosti poctivou korporaci z Řecka, Itálie či Malty. Když se rozdávala česká voda, český potravinářský a chemický průmysl ve prospěch evropských a nadnárodních korporací, naše zametače před cizími prahy to nezajímalo. Když na náměstí demonstrovalo 100 tisíc odborářů proti asociálním opatřením vlády, viděl v tom pražský arcibiskup Duka nebezpečí ochlokracie. (Více ZDE a ZDE.) Nyní, když dav chce určovat, kdo půjde za mříže a kdo může a kdo nesmí být ministrem spravedlnosti či předsedou vlády, Duka usilovně mlčí. Naši mladí jsou vychováni v atmosféře glorifikující udavače a za vrchol demokracie považují účast na periodických „demoškách“. Nějak jim uniká, že boj za demokracii, jakož i boj za pravdu zpravidla bolí, zatímco oni se baví. Komedianti trdlující pro toho, kdo platí, trdlují v takových chvilkách tu pro komunisty, tu pro fašisty, a tuhle pro liberály. Nu což, jeden nechvalně známý pán nazval Čechy smějícími se bestiemi. Možná v tom měl kus pravdy.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:


14 komentářů :

 1. Ti, co dnes udávají mají rodiče, kteří udávali STB a prarodiče, kteří udávali Gestapu. Pak tu není, čemu se divit,

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Letko, že si snižujete vážnost přeháněním, nebo naprostou neznalostí, když píše: “ Tato Palackého prorocká poučka (byli jsme před Rakouskem, budeme ...) platí tedy jak pro protektorátního Čurdu, tak i pro pilného pomocníka normalizačně komunistické Veřejné bezpečnosti (PSVB)“:
  Ona ta, v plném znění „Pomocná stráž veřejné bezpečnosti“ existoval už dávno před obdobím „normalizace“, když měla statut, že se členem mohl dobrovolně stát každý netrestaný občan starší 21. let, ochotný bezplatně, ve svém volném času, být osobně nápomocen uniformované službě, tedy příslušníkům SNB, při výkonu dopravní a pořádkové veřejné služby, to aniž by získal jakékoli pravomoci a zadaný úkol mohl plnit jedině za přítomnost a pod dohledem uniformovaných příslušníků, pokud bude označeni červenou páskou s nápisem PSVB na rukávu.
  Setkal jsem se s nimi pouze při dopravních akcích a k podrobnostem jsem se dostal tak, že pomocníci byli známí v rámci fabriky, že mohli být na větší dopravní či sportovní akce, i když výjimečně, uvolňováni ze zaměstnání s refundací platu či mzdy Okresní správou SNB. Tedy, ve styku byli pouze s dopravkou nebo pořádkovou, výhradně při akcích na veřejnosti, mohli ale utrpět i „odborná“ školení pro výkon dané služby. Co tedy a komu, krom viditelného, asi měli a mohli, ti pomocníci napráskat?
  Jedinou výhodou takového pomocníka, pokud odsloužil nutné penzum hodin bylo, že měl v pracovně politickém hodnocení, pokud byl na vedoucím místě, zapsánu „společenskou aktivitu“ a že měl osobní kontakt s širším nebo užším okruhem příslušníků VB z dopravky popř. i pořádkovky ne okresu. Pak mu mohl laciněji projít nějaký ten dopravní, nebo pořádkový přestupek a svoje žádosti, třeba o přidělení bytu, mohl zdobit takovouto aktivitou. Víc, a to vím bezpečně, na tom nebylo.
  Krom toho si dovolím připomenout, že dnes je policie početnější, než byla za totáče. Z vlastní zkušenosti taky vím, že se i bez PSVB někteří chovají daleko arogantněji. Ono totiž za totáče stačilo nasadit vážnou tvář, a pokud příslušník přeháněl, požádat o identifikaci s poznámko třeba: „Soudruhu, to až řeknu náčelníkovi, bude se divit, Soudruhu!“. Fungovalo to, „náčelníka“ jsem samozřejmě neznal, ale na jeho jméno se žádný z příslušníku nikdy nezeptal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věřím,že nejen já jsem si poslední dobou všiml,že někteří přispěvatelé na NR,s jejichž články a názory se lze ztotožňovat,si občas tzv.přisadí na minulý režim-asi aby šli "s dobou".Je to smutné,ale on nás odhadl už Hitler,že jsme devotní ksindl!

   Smazat
 3. Před rokem 89 bylo stav příslušníků SNB cca 28 tisic,včetně Slovenska. Dnes Slováky nemáme ale počet příslušníků policie a měst.strazniku je dvojnásobný a ještě je jich prý málo,takže Mv opět uvažuje o zřízení pomocniku policie z řad obcanu. Inu je vidět, že strach z lidu tady je a není maly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle nějaké statistiky v rámci EU má nejpočetnější policejní sbory Česko a Španělsko (díky své fašistické minulosti) :-)

   Smazat
  2. 7.58 SNB zahrnovala i příslušníky StB... dnes NBÚ,BIS, ÚZSI, inspekci, ... které ve svých současných počtech policie opomíjíte; a PS VB navíc úspěšně nahrazuje pytel různých početných a nákladných procizáckých neziskovek, ANTIFA, ...

   Smazat
  3. 12:41-oponujete 7:58 nebo umocňujete, že těch 28 tisíc zvládalo ukočírovat republiku i bez současné techniky šmírování? Je třeba si přiznat, že současná demokracie zahrnuje i svobodu gaunerům všeho druhu, na které policie nemá moc ani znalosti. V tom to měla éra "totalitního" socialismu jednodušší. Jsem pro "polo totalitní" režim, kdy pravomoc policii se bude udělovat referendem! "Vůle národa především", není napadnutelná ani Ústavním soudem! Včetně odvolání ÚS.

   Smazat
 4. Milión chvilek pro demokracii? Nikoliv, je to "Milión úchylek pro europskou kleptokracii". Jsou to jenom obyčejní konfidenti a bonzáci, kteří ve svém důsledku poškozují českou ekonomiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milionový OCHLOS udavačů. Kdo není udavač, není demokrat! Cibulkovy seznamy jsou tedy SEZNAMY PRVNÍCH DEMOKRATŮ.

   VŠICHNI VÍME, JAK BY TO NAZVAL ŠVANDRLÍKŮV SÁLES A TEN ČERNÝ BARON MÁ, nejspíš zase pravdu. PST!!!

   Smazat
 5. ZPRÁVA PRO NAŠE OZNAMOVATELE A UDAVAČE
  Dobrý článek na toto téma naleznete také zde: https://zd.zemdom.org/clanky/aktuality/82-zprava-pro-nase-oznamovatele-a-udavace
  Z článku:
  "Na závěr jedna malá otázka pro naše udávající svazáky – skutečně si myslíte, že tento režim, schvalující a chválící toto vaše chování, vydrží navždy a vy budete moci za svoje činy sklízet pouze chválu? Skutečně si myslíte, že i další revoluce bude sametová a že jednou nebudete muset skládat účty za své činy? Pak jste nenapravitelní optimisté. Ale to je váš problém".

  OdpovědětSmazat
 6. Jen obyčejní poskoci demožumpy která nemá šanci být většinově zvolena.

  OdpovědětSmazat
 7. Poněkud mimo téma, ale když už pan Letko přehání s tou PSVB, zmíním pana Zaorálka, který při parlamentní návštěvě KLDR severokorejcům pověděl, že občané České republiky si mohou, od převratu (zřejmě roku 1989) svobodně vybrat povolání. Z toho mi plyne, že on osobně, když roku 1982 úspěšně ukončil studium (PhDr.) na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, obor marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie si svobodně nevybral, protože byl režimem ke studiu vysoké školy, v daném oboru, donucen. Na rozdíl od pana Zaorálka jsem si svůj obor už v 15 (1951)vybral sám a pak se jím živil rovných 50 let. Bez překážek. Měl tedy těžký život, ten občan, PhDr. Zaorálek, že? Ještěže mu soudruzi nenařídili dostudovat na kandidáta, nebo dokonce doktora věd (Csc., Drsc.), když museli vidět, jak pohotově se PhDr. Zaorálek orientuje.

  OdpovědětSmazat
 8. Ti chvilkaři jsou samí levičáci. Svým bojem proti kapitalismu,
  zvěčněnému figurou Babiše, dávají jasně najevo, jak je jim ten kapitalismus odporný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne chvilkaři ale chlívkaři je správně.Bojují proti výsledkům demokratických voleb a připravuji v ČR chlív.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.