Reklama

úterý 4. června 2019

NATO chce zvýšit "vzdělanost" v Republice srbské, ale jde o vymývání mozků

-rp-
4. 6. 2019  Pecat a PrvníZprávy
NATO se prostřednictvím různých nadací a jiných způsobů snaží zahájit propagandistickou kampaň v Republice srbské.*/

Pod záštitou „zvýšení úrovně kritického myšlení“, Severoatlantická aliance vymývá obyvatelstvu mozky a přesvědčuje je, že Rusko představuje pro Evropu vojenskou hrozbu.


Americká agentura pro mezinárodní rozvoj v blízké budoucnosti investuje 8 milionů dolarů do vzdělávacího systému v Bosně a Hercegovině a Republice srbské, aby „zvýšila úroveň kritického myšlení“, lze vnímat jako pokus o vytvoření dalšího mechanismu, který by svrhl Milorada Dodika a oslabil Republiku srbskou, ale situace je mnohem složitější, než se zdá.

Eeuroatlantická mocenská centra vidí problém jako takový ne ve vrcholném politickém vedení Republiky srbské, ale v politice, kterou sleduje ve vztahu k NATO a Moskvě. Proto se primárně zajímají o to, že dříve či později lidé uvěří v prohlášení, že Rusko představuje pro Evropu vojenskou hrozbu.

„V mnoha„ osvícených “a„ kriticky smýšlejících “zemích, které žijí podle norem NATO, to všechno„ spolknou “občané, a to navzdory zjevné skutečnosti, že aliance obklopuje Ruskou federaci základnami a vojenskou infrastrukturou, zahajuje novou jadernou éru a ne naopak“, píše se v článku.

Pro NATO kritické myšlení není racionální a logický způsob myšlení, ale něco úplně jiného. Skrývá se za tím jen vymývání mozků a drcení propagandy.

Václav Havel: Povaha náletů na Jugoslávii je výlučně humanitární!

„Mluví o svobodě a okupují státy, podporují demokracii a páchají agresi, nabízejí ekonomickou prosperitu a vynucují vykořisťování. Dnes si to musíme uvědomovat, když se NATO prostřednictvím různých fondů a jinými způsoby snaží zahájit propagandistickou kampaň v Republice srbské. Západní síly zároveň jednají přímo a nepřímo například investováním do vzdělávacího systému Republiky srbské na údajný rozvoj „kritického myšlení“. Dejte si pozor na dary NATO, i když na první pohled vypadají lákavě, “uzavírá srbské vydání webu Pečat.


*/ Republika srbská je jedna z entit tvořících, tvořících bosenskou federaci. Je to území, které bosenští Srbové uhájili před společnými útoky muslimských džihádistů, mezinárodních mudžahedýnů a jejich spojence a patrona NATO ve válce v letech 1991-1995. Bosenští Srbové mají svoji vládu a svého prezidenta.  Republiku srbskou je nutné odlišovat od Srbské republiky, resp. Republiky Srbsko.

19 komentářů :

 1. No vysvetľovať Srbom o výhodách rozpadu JUHOSLÁVIE, ako o zachovaní Juhoslávie. Mnohým Srbom sa vo vrecku až nožík otvára.
  Keď NATO tvrdí že NATO oslobodilo Juhosláviu, od Komunizmu, a okupantský režim v Bosne pod hlavičkou NATO je pre obyvateľov BiH. to jediné pravé.
  Dnes sme svedkami rozdelenia jedného štátu, na dva nezmieritelné celky ak nie až tri, etniká v Bosne.

  Prekrúcanie úlohy Ruska pri vzniku Srbska, a jeho obrany v I. Svetovej, keď na stranu Srbska sa postavilo Rusko, aby ochránilo Srbsko pred západným imperializmom.
  V II. Svetovej zase ZSSR a (GB) stáli na strane Juhoslávie, aby im pomohol v boji proti Nemeckým okupantom.
  Potom USA nemohlo zniesť že vojaci Červenej Armády pochodujú na Belehrad, tak zbombardovali svojich vlastných spojencov v radoch Červenej Armády, na území oslobodenom Josifom Broz Titom.
  Potom západní imperialisti a USA nemohlo zniesť že Juhoslávia sa vydala, svojou vlastnou cestou, NEZUČASTNENÍCH KRAJÍN, namiesto aby skončila v jednom z košiarov studenej vojny. Po páde ZSSR, USA a Západní imperialisti využili oslabenia Socialistického tábora, a doslova zrujnovali ekonomiku Juhoslávie natoľko, že inflacia pohltila úspory obyvateľov. Nakoniec oživili po 47 rokoch nacionalistov v jednotlivých sväzových republikach Juhoslávie, ktorí si presadili samostatnosť. Zbytok Juhoslávie potom NATO zlikvidovalo v 1999, keď zničili ekonomiku a infraštruktúru Srbska a Čiernej Hory, nakoniec aj po olúpení Kosova, bolo Srbsko problém, tak iniciovali v 2004 nezávislosť Čiernej Hory. Dnes je Juhoslávia minolsťou, ale napriek tomu jednotlivé štáty byvalej Juhoslávie. Západ vnucuje integráciu do NATO a EU, a to aj napriek tomu že tam mohla od roku 1992 sedieť celá Juhoslávia v EHS, dnes EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chyba lávky... To jsou kurzy a školení pro vyvolené budoucí vlastizrádce a vedoucí protinárodních neziskovek... jako u nás.

   Dračí setba Deep state páníšků, poslušných trójských koní. Zaručeně demokratů... budovatelů a plnitelů mešit a zkrášlovatelů synagog v Srbsku za srbské.

   Smazat
 2. To by byly Srbové blázni aby vstupovali do spolku co je bombardoval. A Rusko není hrozba ale přirozený Slovanský spojenec.

  OdpovědětSmazat
 3. Jak to bylo ve skutečnosti, lze dohledat a ověřit.
  Letecké útoky Severoatlantické aliance na vojenské cíle v Jugoslávii odsouhlasil za vládu její předseda Miloš Zeman, zásah aliance konzultoval pouze s ministrem zahraničí Janem Kavanem. Zeman to takto oznámil novinářům. „Vzhledem k tomu, že celá záležitost byla operativní, a že vyžadovala rozhodnutí v intervalu dvaceti až třiceti minut, po konzultaci s ministrem zahraničí jsem se rozhodl tak, jak jsem rozhodl, a to v sobotu ’20.března) odpoledne s tím, že jde o útoky na ryze vojenské, nikoli civilní cíle, a že se jedná o ty vojenské akce, které mají zabránit humanitární katastrofě,“ odpověděl Zeman na dotaz, zda vláda o útocích NATO na Jugoslávii hlasovala.
  I dnes o vyslání vojáků do zahraničních misí rozhoduje vláda a parlament.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja... Hácha také v Mnichově za stejných podmínek podepsal... když nemohl nic změnit.

   Maso jsme dali šelmám, brambory jsme zapařili na škubánky. Podepište jídelní lístek - v nabídce jsou škrtnuté guláš, buchty se šodó, jsou škubánky po srbsku maštěné lojem zew starého berana. Rabín by se moc zlobil, kdybyste si je nevybral. Krásně smrdí...

   Smazat
  2. Myslím, že se Zeman chytil do pasti, na čemž nemohl nic změnit.

   Smazat
  3. 15:25 Hácha podepsal po "Mnichově", v Berlíně. Když nevíte, mlčte.

   Smazat
 4. Zeman se může očistit tak že neuzná ukradené Kosovo. Uznal ho ministr zahraničí top 09Schwarzenberg.
  Miloši odvolej uloupení Kosova !
  Kosovo je Srbsko !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zahraniční politika je kontinuální. Proto platí uloupené Kosovo navestusislinta... jako platí uznání Palestinského státu za reálného socialismu.

   Smazat
 5. Dnes bych nebyl pro vstup ČR do NATO.
  Ransdorf a spol měli pravdu, je to agresivní a hlavně útočný pakt. Nikoliv obranný, jako Varšavská smlouva.
  Živjela Srbija a republika Srbská.
  Odpusťte nám bratři Srbové za zradu na slovanech. Dnes známe pravdu.

  OdpovědětSmazat
 6. Podívá-li se člověk po světě, tak soudě podle počtu základen v jiných zemích největším nebezpečím pro lidstvo je ten nejdemokratičtější stát. Jistě víte který. A k tomu vymývání mozků. Proč už dávno jsme nepřijali, páni poslanci za velké peníze, zákon podle našeho vzoru USA o zahraničních agentech týkající se všech neziskovek a dalších organizací přijímajících zahraniční peníze. Jak děláte svou dobře placenou práci?

  OdpovědětSmazat
 7. všimli jste si, že Srbsko je podobné Rusku? Sousedi s ním nechtějí nic mít, naposledy se odtrhnout podařilo Černé hoře. Proč tomu tak je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbeček trolíček, žeby to bolo tým, že v Srbsku narozdiel od ich susedov, si ešte vážia sami seba, svoj národ a svoj štát?

   Smazat
  2. A černohorci a makedonci a ostatní si sami seb neváží? Divná logika.

   Smazat
  3. Netreba chodiť mimo Balkán, stačí si uvedomiť ako Gréci bránili Macedónsku, iba preto že bolo iba Macedónsko.

   Preto si museli zmeniť názov štátu z MACEDÓNSKO iba na SEVERO MACEDÓNSKA SLOVANSKÁ REPUBLIKA. Grékom a Grécku nikto neupieral aby si premenovali provinciu na JUHO MACEDÓNSKA GRÉCKA PROVINCIA.

   Iba dúfajme že nejakému zahraničnému demokratovi nebude prekážať znak Macedónskej socialistickej republiky. Iba potom bude paradox, keď si Macedónci prisvoja Bulharsky štátni symbol, ako znak Macedónska.
   Macedónci mali aj problém zo svojou vlajkou, keď im južní sused upieral Macedónsku vlajku.

   Vmiešavanie sa zahraničia do vnútorných problémou Macedónska, doslova spôsobilo bojkot prezidenských volieb, lebo im zahraničie nanútilo dvoch kandidátov, ktorí bežní Macedončania odmietli zvoliť.

   V Čiernej Hore odsúdili sympatizantou Ruska, ako ich špiónou, možno by ich uveznili v pevnosti Terezín. Ak by nejakú takú pevnosť mali.
   A to iba preto že Čierna Hora sa chcela integrovať do agresivného paktu NATO a bežní obyvatelia ktorí z integráciou nesuhlasili skončili pod označením Ruskí špióni. Ak by v Čiernej Hore mali Terezín, tak ich tam tích udajných špionou Ruska zatvoria.

   Neviem a nechápem prečo si Čierna Hora nezvolila neutralitu, ako má Švajčiarsko, alebo Rakúsko? Neviem ako Srbsko ktorého nasilu dotiahnu do NATO budú sedieť zo svojímy spojencami lúpežníkmy za jedním stolom, alebo budú riešiť niekde na základni NATO konflikt medzi, vojakmy Srbmi, Mcedńčanmy a Chorvátmy, Grékmy, a Albánskymi Kosovčanmi?? Kde vo vojenskej jedálni niekde na základní NATO, sa pobijú spojeneckí vojaci, medzi sebou, aby naprávili krivdy z minulosti??

   Smazat
  4. 12:26 Česko se taky podobá Rusku. Slováci se odtrhli dvakrát. Když došlo na to, že společný stát se zdál nevýhodným. Zůstává otázka, díky čemu a komu. Jsem si jist, že vy na to nepřijdete, takže si hlavu nelámejte.

   Smazat
 8. I v Srbsku jsou kolaboranti a lezou do prdele NATU , je jím málo jak je bombardovali !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ti kreténi si asi pletou lidský mozek s počiačem. TEn se asi musí při zasvinění nejprve vyčistit. Lidský mozek není počitač.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.