Reklama

pondělí 3. června 2019

Než začnete slavit, přečtěte si zprávu EU

Erik Best 3. 6. 2019 EB
Návrh auditní zprávy Evropské komise, který v pátek unikl do Hospodářských novin, vyzdvihuje střet zájmů Andreje Babiše, problém by ale mohl přinést i dalším českým politikům a funkcionářům na všech úrovních. Podstatou věci je rozhodnutí auditního týmu Evropské komise samostatně si vyložit český zákon o střetu zájmů a nenechávat to na českých soudech. To může být v otázce unijních dotací namístě, význam jde ale ještě mnohem dál. Pokud Babiš nebo Agrofert porušují omezení Lex Babiš ohledně čerpání dotací od 9. února 2017 (§ 4c zákona č. 159/2006 Sb.), znamená to rovněž, že je porušován zákaz účasti ve veřejných zakázkách (§ 4b). Navíc to může znamenat, že politici a další veřejní funkcionáři, kteří svůj majetek svěřili svojí manželce či manželovi, nebo vložili do svěřenských fondů, porušují tentýž zákon podle § 3. Konečným efektem by mohlo být očištění politiky a byznysu od střetů zájmů, čemuž se Češi dlouho vyhýbají.

22 komentářů :

 1. Velmi dobrý text. Ale kdopak z našich vypasených a vyčuraných politiků si to připustí. Tedy tady v Absurdistánu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Republika i ta nova taky utoci , kdyz jsem napsal ze CT a media jsou nastrojem statni moci a vzdycky byly, /dnes genocidni Moci Elit, ze zahranici/ tak to zmizelo..pracoval jsem v CT a tedy mam to z prvni ruky..

   Smazat
  2. Babiš mj řekl, že není žádný důkaz, že něco podepsal nebo nařídil. Takže to hodí na svoje podřízené, Agrofert je přece jeho "bývalá firma" ale pak není jasné, proč ji tak urputně brání

   Smazat
 2. Pouze pro odlehčení rozpoutané hysterie na co se také čerpají dotace:
  Cílem vedení společnosti Hradecká pekárna, s.r.o. je rozšířit a prohloubit znalosti zaměstnanců, u kterých byla na základě interní analýzy zjištěna potřeba dalšího rozvoje dovedností pro výkon zastávané pracovní pozice.
  Výše dotace EU: 1 853 136,00 Kč
  Národní soukromá částka: 327 024,00 Kč
  Celková částka: 2 180 160,00 Kč

  OdpovědětSmazat
 3. Protektorátní vláda se uplatňuje především vlivem protektorátních soudců,
  protektorátních policistů
  a protektorátních politiků, kteří si pro pověřovací souhlas letěli do ciziny, dnes do USA.
  K tomu patří pisálkové, jež si "dovednosti" tamtéž odstudovali.

  OdpovědětSmazat
 4. Copak to, ale platilo by to pak na celou EU, což by byl pro tamní papaláše určitě velký problém, takže proto se mudrlanti tak ošívají a našlapují opatrně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono to máte jako s tím humbukem kolem korunových dluhopisů. Měl je kde kdo a zejména asi vrcholní politici, co to tak hezky legislativně upekli. A tak na skandalizaci nežádoucího, tedy Babiše, jako dobrý, ale jinak se v tom raději nevrtat a tak raději potichoučku vycouvat... Tohle je další Pandořina skříňka. I když, dvojí metr tady, zdá se, nikomu nevadí. J.

   Smazat
 5. Stále hovoříme o boji proti korupci a přitom mnozí stále ještě podporují naše setrvání v nejkorupčnějším prostředí v celé naší historii, tj. v EU. Proč? Chápou vůbec, že si protiřečí? Jak dlouho to bude ještě trvat, než konečně definitivně odejdeme z EU, což nám umožní postavit se na vlastní nohy, kdy stát z průběžně unikajících stamiliard do zahraničí bude sám moci podporovat činnosti pro naši zem potřebné (obnova zemědělství, krajinotvorby a potravinové soběstačnosti, retence vody v krajině, dobudování dopravní infrastruktury, obnova průmyslu a pracovních příležitostí v krajích,zejména pak v pohraničí, naše vlastní obranyschopnost atd.)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme kořist studené války. Predátoři na nás hodují už 30 let. Je prakticky nemožné, abychom současný stav naší likvidace zvrátili, nebo alespoň zastavili, bez výrazného geopolitického posunu.
   Musíte si uvědomit, že Brusel je agresor kalibru Hitlera. Jejich cíle jsou identické, vyhladit náš národ a naše území osídlit populací loajální k říši.

   Smazat
  2. Kdo nám brání každé pondělí chodit řvát před ČT?

   Smazat
 6. Politiku očistit od byznysu = kapitalismu nelze tam, kde vládne diktatura byznysu = kapitálu, tedy mj. v ČR. Máme rozumět tomu, že zákon u nás přijatý v otázce střetu zájmu = zákon Antibabiš - je špatný? Kdy byl zákon přijat a jak hlasovali jednotliví poslanci a partaje, abychom věděli, kdo jsou ti špatní či dokonce ti, kdož záměrně proti potřebám ČR zákon přijali! Smí majetní či dokonce kapitalisté vstoupit do politiky? Jak je to s Trumpem, jak to bylo s kyškou Kiškou, Porošenkem a vlastně s většinou USA prezidentů. Kdo vlastní dnes majetek Trumpa? Nesmí do politiky? No, většina kapitalistů v ní samozřejmě není přímo, to by si znepřijemňovali život a tak je přece jdednodušší si založit různé ty odées, topnulydevět, luďácké partaje, stanácké, regátské socdemácké, desperátské pirátské (víte, že ve své zemi zrodu, Švédsku, Piráti volby do EU projeli na celé čáře???) a pak vyrobit potřebný počet politických loutek a ty podle hodnoty korumpovat za zájmy kapitálu. Tak to u nás funguje a to samozřejmě není "střet zájmů" ale princip v základech zločinného kapitalismu - PENÍZE ROZHODUJÍ O PRÁVU, PRAVDĚ, BYTÍ ČI SMRTI OBČANŮ!!! TO JE NAŠE tzv. "DEMOGRACIE", kéž by aspoň s trochou grácie a s menší mírou kradení!

  OdpovědětSmazat
 7. Jsem nesmírně potěšen,že pan David je v Bruselu a bude objektivně komentovat vše,co bude ohrožovat svobodu občanů ČR a suverenitu našeho státu.CZEXIT !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než je pan David zbruselizuje.

   Smazat
  2. 20:09 Věřím panu Davidovi že bude bojovat za naše národní zájmy.

   Smazat
 8. No nechval dne před večerem. Jako obvykle v českém opozičním politickém prostředí a v "neobčanské společnosti" I v souvislosti s tzv. "auditní zprávou EU" se hodnotí něco co "nikdo neviděl a všichni o tom mluví" tj. známý "syndrom Jetti". Nechme stranou, že ve snaze odstranit Babiše z politiky se takové zaručeně "veřejně prospěšné Zprávy" už stávají jakýmsi evergeenem. EB poukázal na velmi zajímavou skutečnost, že vedlejším a neméně důležitým produktem takových zpráv,
  může být rozkrytí šedého pozadí politiky "před Babišem", rozkrytí kartelu politiků, podnikavců, korporací a NGO (viz příklady EB, ČSSD a.s. a další) podobně jako v případě ROP Severozápad přisátých nejenom na dotace EU, ale především na státní rozpočet. P.S. Jeden nikdy neví, k čemu se "udání takových Pirátů, ČT anebo TI, mohou hodit že!

  OdpovědětSmazat
 9. Z EU se už stala tak velká debilita, že zavřít hranice ze naší životní nutností. Nakoupit od Ruska tanky, postavit je na Šumavu a do Krušných hor a na hranice dát cedule s vyšpulenou prdelí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní3. června 2019 20:06 - Jsem major ozbrojených sil PS v záloze. Poslední působiště Modrava. Hlásím se do služby.

   Smazat
 10. Dobře Itálie:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rim-celi-hrozbe-bruselu-pripravuje-vydani-alternativni-meny-k-euru/

  OdpovědětSmazat
 11. Na nějaký Lex Babiš klidně zapomeňte. Od 30.7.2018 je pro všechny členské státy EU závazné Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) 2018/1046, včetně ustanovení podrobně specifikujících to, co je považováno za střet zájmů. Do té doby platilo Nařízení EP a Rady 966/2012.
  Nějaký vnitrostátní zákon, který by nebyl v souladu s těmito nařízeními nemá ve vztahu k EU žádný právní význam. Je to jen kus papíru a zbytečně vyhozené peníze za jeho schvalování a vydávání.

  OdpovědětSmazat
 12. Nejsem právník, proto de jure nechám na nich, ale de facto si myslím, že taláry soudců oblékli zloději rohlíků. To je oč tu běží.

  OdpovědětSmazat
 13. ...unikla do "Hospodářských novin", velkozloděje Bakaly.
  Co na to Hamáček a BIS.

  OdpovědětSmazat
 14. Podle všeho to tady hodně smrdí průserem. Na Babiše vytáhli jasnou účelovku a rozjeli to v čele S Dvořákovic ČT, neziskovkami, sluníčkáři pražskou kavárnou a přiblblými pražáky. Jde o jedno zmajdanizovat a zfašizovat obyvatelstvo nic nevyšetřovat, jen hulákat na náměstích a pak to nakonec hodit na Babiše. Kdo se na Babiše díval ve sněmovně, ví, nebo alespoň tuší, jak to dopadne. Dotace v EU, to je průser na průser a v Bruseli nemaj zájem aby se to rozmazávalo. Aby se tu majdanizovalo, nejlépe střílelo jako v Kijevě a všude byl co největší bordel to je zájem hlavně Ušáků. Takže tihle organizátoři hodně spěchají, protože čas hraje proti nim a mohli by špatně skončit. Podívejte na to jak vypadá v Paříži, pokud tohle prasáci chtěj, tak ať to maj. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.