Reklama

pátek 28. června 2019

Nizozemsko, vyšetřovací komise: Tak to bychom měli!

Jiří Baťa
28.6.2019 PrvníZprávy
Z odpovědnosti za pád malajsijského letounu na lince MH-17na východě Ukrajiony, při němž v roce 2014 zahynulo 298 lidí, budou v Nizozemsku souzeni ruští občané Igor Girkin, Sergej Dubinskij, Oleg Pulatov a také Ukrajinec Leonid Charčenko.


Soud prý začne 9. března 2020. To je zpráva dost šokující zvláště, když skupina mezinárodních vyšetřovatelů nesdělila jediný důvod, proč budou tito čtyři muži souzeni. Jsou sice obviněni z vraždy, ale bez jediného prokazatelného a zveřejněného důkazu. Kromě toho fakt, že budou tito muži souzení, nesdělil žádný oficiální soudní tribunál, jak by se dalo očekávat, ale světe div se, sdělily to rodiny pozůstalých obětí v nizozemském Nieuwegeinu. Pozoruhodné také proto, že tragedii vyšetřuje mezinárodní skupina vyšetřovatelů, od které by se dalo předpokládat, že má-li dostatek nezpochybnitelných důkazů, také předloží nizozemské justici návrh na postavení obviněných před soud. Nicméně věci se mají tak, že vyšetřovací komise údajně něco vyšetřuje, ale o tom kdo bude souzen, postaven před soud a za co (toť opravdu otázka) sdělují pozůstalí obětí!

Po letech čekání tedy konečně přišla kýžená zpráva o malajsijském boeingu sestřeleném nad Donbasem, která vlastně nic nového nesdělila. Informovala ani ne tak o sestřeleném letadle, jako hlavně o čtveřici obviněných. Nicméně, vztahy mezi USA a Ruskem jsou už tak špatné, že se už nic moc zásadně zhoršovat nemůže. Rusko podle očekávání závěry vyšetřování odmítlo s tím, že vyšetřovatelé nepředkládají žádné nové hmatatelné důkazy, Rusko k vyšetřování nebylo přizváno přesto, že deklarovalo držení řady závažných důkazů k pádu letadla. Uvádí, že raketa Buk pocházela z arzenálu ukrajinské armády a že žádný systém Buk nikdy rusko-ukrajinské hranice nepřekročil. Ostatně logicky vzato v případě, kdyby snad Rusko chtělo letadlo sestřelit, proč by prováděli tak složitý, časově náročný a hlavně naivní manévr s převozem systému Buk na ukrajinskou stranu, když jej mohli klidně sestřelit ze svého území? Malér a důsledky by tak vyšly úplně nastejno!

Nicméně logika západních jestřábů (v tomto případě viz mezinárodní vyšetřovací komisi, zaúkolované USA), kteří seč mohou, za sestřelení letadla se snaží obvinit Rusko je stejně (ne)věrohodná a (ne)přesvědčující, jako všechna fakta, tvrzení a celá logika amerického vyšetřování s pádem dvojčat WTC a nevěrohodný teroristický nálet na budovu Pentagonu. Nicméně pád dvojčat není „kupodivu“ spojován s Ruskem a to snad jen proto, že v troskách dvojčat, kde shořelo i železo, se našly neohořelé pasy členů teroristické Al-Káidy.

Nicméně bude jistě zajímavé dál sledovat další vývoj „vyšetřování“, resp. snahu na odsouzení (nevinných) obviněných. Jakkoli vyšetřovatelé mají v úmyslu požádat ruské úřady, aby výslech tří ruských občanů umožnily, lze silně a úspěšně pochybovat, že jim bude vyhověno. Důvodů pro nevyhovění budou mít ruské úřady rozhodně více, než důkazů vyšetřovatelů z jejich pozoruhodného vyšetřování.


* * *
12 komentářů :

 1. A zapomněli, že za to může i Vladimír Putin a Dan Ťok.
  Kdy budeme informování i kvalitě letadel Boeing 737 MAX 8?
  Vše je ve hvězdách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.planes.cz/cs/article/203408/navrat-boeingu-737-max-do-sluzby-narazil-na-necekany-problem-fyzicke-schopnosti-pilotu
   Jsou to ty kolečka na středovém panelu kde jsou přípusti motorů a ovládání klapek.

   Smazat
  2. Nevím, kdo bude z cestujících si ještě sednout do letadla Boening 737 MAX. Celá řada lidí asi zvolí jinou linku, jinou rekreaci, jenom aby se tomuto letadlu vyhnula. Jedno řešení pro tyto letadla by se našlo. Nechat tyto letadla vozit poštu a piloty vybavit padáky pro případ, že by opět svojí fyzickou kondicí nebyli schopni překonat odpor vyvařovacího kola letadla.

   Smazat
  3. V seznamu viníků chybí Babiš, Zeman a Benešová. Babiš je zvlášť odsouzení hodný zločinec, který ve straně vydržel až do hadráku a možná pomáhal odhalovat zlodějnu poctivých čestných a demokracii oddaných zlodějů z podniku zahraničního obchodu, kteří chtěli využít svého lidského práva si přikrádat. Zeman byl ve straně sice velmi krátkou dobu, ale kdo ví, jak se tam choval. Benešová zatím sice nic neprovedla, ale může provést, protože jak se zdá není blbá jako ti nejlepší demokrati.

   Smazat
 2. Vyšetřování havárie letadla MH 17 nad Ukrajinou je jednou z největších ostud pro vyšetřovatele za celou dobu vyšetřování leteckých katastrof na světě. Délka vyšetřování a závěry jsou zjevně zmanipulované ve prospěch tvrzení, že za všechno může Rusko, což bylo jasné už tehdy, kdy ještě toto nešťastné letadlo bylo ve vzduchu. Z důvodu, aby mohly být zdůvodněné sankce proti Rusku, byli obětování cestující letadla letícího nad územím Ukrajiny a Ukrajina je zcela úmyslně poslala nad území, kde probíhal válečný konflikt a za tímto letadlem poslala dvě Ukrajinské stíhačky. Jeden fakt je jasný a to, že každá raketa vypálená ze země směrem k obloze, zanechává nepřehlédnutelnou stopu plynů z hořících plynů raketových motorů. Svědci, kteří pád letadla nafilmovali na mobilní telefony, žádnou takovou stopu nenafilmovali. Zato jasně svědčili o tom, že v blízkosti dopravního letadla viděli dvě stíhačky a slyšeli zvuk střelby z části oblohy, kde letadlo letělo. Komise se taky nachytala, sama sebe, při lži, když uveřejnila přesné číslo rakety, údajně vypálené Bukem na letadlo, když záhy byly předložené důkazy, že toto číslo rakety patří Ukrajinské straně. Jenže v uvedeném případě nejde vůbec o pravdivé vyšetření toho, co se stalo. Samotné sestřelení letadla bylo provedené se záměrem poštvat Evropu proti Rusku se záměrem donutit Evropské státy vyhlásit proti Rusku sankce, přičemž obchod mezi USA a Ruskem nadále stoupá. Západ a hlavně USA již provedl celou řadu takových provokací ve kterých obětoval i své západní občany, aby dosáhl vyostření politické situace na základě které, pak zahájil války, vyhlásil sankce proti Rusku, nebo jiným státům, které potřeboval likvidovat v rámci svého pojmu demokracie. Irák byl zlikvidovaný protože tam byly zbraně hromadného ničení i když se tam nikdy takové zbraně nenašly. Libye byla zlikvidována, aby miliarda Afričanů mohli nerušeně proudit do Evropy. Sýrie byla bombardována na základě činnosti bílých přileb, které nahráli chemické útoky, které se nikdy neuskutečnili.

  OdpovědětSmazat
 3. RF svoje občany bez důkazů nenechá soudit fraška ale bude odsoudí je v nepřítomnosti.

  OdpovědětSmazat
 4. Tam, kde nejsou důkazy, se vydá rozhodnutí. A "mezinárodní" - to je termín, kterým se zaštiťují lecjaké zločinecké organizace. A že jich na Západě funguje více než těch vskutku dobročinných! Ale to není nic nového a myslím, že ani proces v Lipsku, který inscenoval Hitler nebyl toho duhu první!

  OdpovědětSmazat
 5. Vyšetřovatelé dokázali, že už neexistují žádné konspirační teorie, neboť všechno je pravda, ať je to 11.září, přistání na měsíci, Skripalovi a všechny bludy plynoucí z kovbojsánu. Nevěřil jsem jim, ale komunisti měli pravdu. Je to čím dále větší hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Splácal jste všechno dohromady jako uzený guláš s čokoládou.

   Smazat
 6. MH 17 sestřelily Ukrajinské stíhačky. Důkazy jsou o tom zcela jasné. Navíc jasné je i to, že na obloze nebyla žádná stopa nasvědčující o tom, že byla vystřelená raketa BUK.
  Vše zcela jasně dokazuje níže uvedená reportáž:
  https://www.youtube.com/watch?v=yiHGKYBlIrU

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.