Reklama

sobota 15. června 2019

Noční vlci poníženi v Lidicích. Nesměli klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní!

Noční vlci poníženi v Lidicích. Nesměli klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní! (FOTO, VIDEO)

© Sputnik / Vladimír Franta
Vladimír Franta
15.6.2019 Sputnik
Zcela bezprecedentní politický incident se odehrál dnes 15. 6. 2019 v Lidicích, kde probíhal pietní akt kladení věnců obětem nacistů. Když se chystali k aktu kladení připojit Noční vlci, podle údajů, které máme, to měl být Filip Petlička, vedoucí oddělení prezentace Památníku Lidice, který Vlkům jejich akci překazil. Vadily mu ruské trikolóry.

(že šlo o Filipa Petličku Sputniku sdělil Marek Radkovič z Nočních vlků)
K Nočním vlkům se začala stahovat vojenská policie. Noční vlci však nechtěli vyvolat konflikt. Věnce nakonec položili jinam než ostatní, a symboly Ruska ze sebe nestrhli.

„Sám to nechápu, je to pro mě obrovské zklamání. Přijeli jsme uctít památku občanů z Lidic. (Nepřijeli jsme nikoho provokovat.) Nynější občané nás potkávali a děkovali nám, že jsme přijeli […] Absolutně nepochopím, proč se tohle vůbec stalo […] Najednou se objevil zaměstnanec památníku a řekl – ‚žádné ruské symboly. Sundejte vaše vesty‘,“ řekl Marek Radkovič (viceprezident české sekce Nočních vlků).

Vlci dostali ultimátum: „Chcete-li položit věnce, pak jinde než ostatní. Nebo sundejte vaše odznaky!“ Pana Petličku jsme nenašli, rádi bychom mu položili otázku, zda zakáže přistávat letadlům Aeroflotu, nesoucím na svých ocasních plochách ruské trikolóry. Nebo se má snad také zavřít ruská ambasáda, na jejíž střeše vlaje vlajka Ruské federace? Nebo snad svět bojoval ve druhé světové válce proti SSSR?

Vlci dostali ultimátum: „Chcete-li položit věnce, pak jinde než ostatní. Nebo sundejte vaše odznaky!“ Pana Petličku jsme nenašli, rádi bychom mu položili otázku, zda zakáže přistávat letadlům Aeroflotu, nesoucím na svých ocasních plochách ruské trikolóry. Nebo se má snad také zavřít ruská ambasáda, na jejíž střeše vlaje vlajka Ruské federace? Nebo snad svět bojoval ve druhé světové válce proti SSSR?

Vše se odehrávalo za účasti vysokých představitelů České republiky. Byla přítomna ministryně spravedlnosti Benešová či předseda Parlamentu ČR Radek Vondráček. Den v Lidicích započal mší. Kněz pověděl: „Musíme bojovat proti zlu a v eucharistii sjednotit oběti z Lidic…“ Poté byly chystány věnce reprezentující města, politické strany, různá ministerstva a cizí země. Sjížděli se zahraniční velvyslanci. Reportér Sputniku se od (československých) Nočních vlků dozvěděl, že jim mělo být nejprve přislíbeno, že se budou moci zúčastnit kladení věnců společně s výše vyčíslenými politiky a diplomaty. Vždyť kladení věnců mělo uctít barbarsky, ba zvěrsky zavražděné obyvatele Lidic německými nacisty.

„My nikdy naše symboly nesundáváme. Je to naše srdcová záležitost. Věnce jsme položili mimo památník. Bylo mi z toho hodně špatně. Nepochopitelné…“ (Marek Radkovič)

Sovětský svaz byl mezi vítěznými mocnostmi, které se střetly s německými nacisty. Nacisté plánovali vyhlazování tzv. podlidí, antropologicky se nehodících k teutonickému poněmčení (germanizaci). Petličkovi vadily ruské trikolóry, které v druhé světové válce nesymbolizovaly SSSR. Znovu ale zdůrazňujeme, že pokud by někdo zpochybnil roli SSSR ve vítězství nad nacismem, zavládne jistě chaos, protože jak současné hranice států (jako třeba Polsko, státy Pobaltí…), tak poválečná diplomacie staví na akceptování faktu, na kterém se shodla generace, která přežila válku, a to že SSSR spolu s ostatními spojenci je vítěz. Jestliže Petlička neví, že SSSR byl vítěznou a důležitou mocností v boji s hnědou mašinérií plodící genocidu, jejíž zpochybňování je např. v Izraeli neprominutelným a trestným činem, jestliže neví, že takovýto postoj na půdě protinacistického památníku zavání přesně tím samým nacismem, reportér Sputniku se v podstatě nemůže ubránit dojmu, že akt cynizmu, který byl proti Vlkům použit v Lidicích, je vrcholnou mírou výsměchu a moderního dějinného zkreslování, za který se lidičtí úředníčci z Památníku Lidice budou muset asi jednou pěkně stydět.

„Nejsme političtí (bohužel? pozn. autora). Jsme především motorkáři… Jako takoví jsme přijeli uctít památku mrtvých z Lidic. Příští rok přijedeme zas. Když nás nepustí, uctíme památku jiný den, večer, v noci. Tu památku rozhodně uctíme.“ (Marek Radkovič)

Reportér Sputniku se snažil získat vyjádření na místě přítomného velvyslance Ruské federace, který se ve své reakci nechtěl nijak unáhlit, proto nás odkázal na tiskovou zprávu, jež se zřejmě teprve bude připravovat. Předseda Parlamentu Vondráček jen mávl rukou řka, že kdykoli se vyjádří Sputniku, dostane se do pěkného h*jzlu. Daleko vstřícnější k nám byli předseda KSČM JUDr. Vojtěch Filip, místopředseda KSČM a stínový ministr spravedlnosti JUDr. Stanislav Grospič, místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. K celkové atmosféře Lidic se nám vyjádřil Tomio Okamura. Samozřejmě jsme vyzpovídali samotné Noční vlky. To vše naleznete v přiloženém videu.

Domnělý nástroj Putinovy propagandy Vlci se neztotožňují s žádnou politikou. Měli by? Není na čase?

Reportér Sputniku se „off-the-record“ ptal Marka Radkoviče, zda není na čase zastávat i jasná politická stanoviska, protože situace se pro Vlky zhoršuje. Pacifista může nastavit i druhou tvář. Praxe ukazuje, že tolerance a smířlivost bývá oponenty traktována jako slabost. A slabá zvěř je dříve či později uštvána. Předák Nočních vlků pokýval hlavou. Ovládl se. Nechtěl to (zatím) komentovat.


Škoda, že nemohou promluvit oběti z Lidic.


Reportér Sputniku velmi litoval, že se nemohou k věci vyjádřit nacisty zavražděné lidické oběti. Jich se to všechno přece nejvíce týká. Na pietním aktu hovořila paní, jíž se jako desetiletou Němci pokusili germanizovat, zatímco jiní její příbuzní byli zavražděni. Zaměstnanec Petlička asi vůbec nechápe, že svým činem se postavil po boku těch, kteří tragédii do Lidic přinesli. Jak říká Marek Radkovič – „Rozum se tomu vzpírá uvěřit.“ Reportér Sputniku dodává – historická spravedlnost úpí na mučidlech. Počkalo se, až generace pamětníků vymře, abychom se střetli s tendencí od základu přepsat dějiny. A že se to stane na území Památníku Lidice – tím hůře.


Závěrem ještě dva citáty dvou významných respondentů z Lidického pietního aktu:

Stanislav Grospič: O zachování Památníku Lidice se významně zasloužil i bývalý ministr kultury Pavel Dostál, Levicový klub žen či KSČM. Díky Levicovému klubu žen byl obnoven Růžový sad…

Tomio Okamura
: I v dnešní době je důležité si připomínat ty otřesné věci, které se děly ze strany nacistů. Dnes je to aktuální. Situace ve světě se radikalizuje. Je potřeba si uvědomit, co taková radikalizace přináší. Dnes musíme opět bojovat za svobodu a demokracii. Zaznamenáváme novodobé totalitní tendence, včetně mlácení politických odpůrců…


75 komentářů :

 1. Neuvěřitelná drzost! Vyhazovat potomky těch, kteří náš národ zachránili před vyvražděním...Člověku se otvírá kudla v kapse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani ne tak drzost, jako ukázka "inteligence" pana Filipa Petličky.

   Bože můj, do koho jsi to duši dal!!

   Smazat
  2. všem kudrnáčům, až si přestane s.át do trika, tak vám zde napíši pravdu
   šalom

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hale hurvínku to není polovina co nenávidí Rusko ale jen třetina která by opravdu potřebovala přes hubu. Odporní přisluhovači skopčáků.

   Smazat
  2. Naši zavraždění spoluobčané zajisté ocenili položení věnců (17.11.2010)potomkem vrahů Poseltem - na pozvání knížetepána Vyžírky a dalších ničemů z řad české vlády a zákaz uctění památky vyvražděných potomky osvoboditelů. Blil bych, velebnosti...

   Smazat
  3. Anonymní16. června 2019 9:09

   Ani třetina, jen falešní vlajkonoši kapitalistického pozlátka.
   Snad jich bude stále méně. (A to hlavně mezi těmi maňáskami, co si ovčané zvolili.
   viz:
   http://www.nahrejto.cz/pics/4306a91f189f41acce7b18bfce01b635.png

   Smazat
  4. 10:39 No naštěstí u nás nejsou lidé ovce a tu pakáž většinově nevolí.

   Smazat
 3. Fašista Petříček zakazuje Rusům, aby kladli věnce obětem fašismu. Nikdy bych si nemyslel, že se toho dožiji! A ta ministryně spravedlnosti k tomu také nic neřekla, když viděla takovou nespravedlnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petlička se chová naprosto přirozeně, chazaři jsou nasraní, mají s Rusy nevyřízené účty, už asi 1000 let, že Rus porazil soukmenovce Hitlera je štve. Děkan bohoslovecké fakulty v Prešově do vysvětloval a jasně řekl, že to dnešní lidé nejsou schopní pochopit. Říše prosperovala, Slované makali a oni si váleli koule, o nic jiného jim dneska nejde. Samý herec, politik, politolog, ale makat nebudou, to je celý problém dnešního světa. Otázka je, co by tomu řekly oběti fašistů. Všechny revoluce a války končí útokem na Rusko.

   Smazat
  2. tabulky se jmény obětí.A co se stalo?Nic ,tak pakáž určitě krade dál.My jsem to zaplatili a oni si opět vesele chodí pro podpory.Je ale pravdou ,že tyhle všechny zločiny tak trochu podporujeme,nebot se proti tomu svinstvu nepostavíme.Bohužel.Každý jenom kouká na sebe .Co kdyby?

   Smazat
 4. Měli snad pracovníci památníku nechat klást věnce vrahům dětí z 2.sv.války? Vždyť to by byl výsměch do tváře mrtvým! Rusáci tady zabíjeli a my je máme nechat dělat komedie, to určitě. Velmi dobře lidičtí udělali, nacisté neprojdou! Jednou jim ty Lidice oplatíme a to stonásobně, aby věděli, čím jsme si museli projít!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Které děti Rusové zabili?

   Smazat
  2. Chlapče, ty v tom máš hokej. Blbovi holt nic nevysvětlíš---

   Smazat
  3. Provokatér. Nic víc, nic míň. A k tomu ještě hodně sprostej.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. @Anonymní 9:30

   ..a ještě tu o tom jak nás pan hitler jenom chtěl před nimi trochu ochránit...

   Ale jinak tento příspěvek není k smíchu. Je to pro mě za hranou. Potřeboval bys jednu na probrání.
   Ty zbabělej prolhanej fašounku.

   Smazat
  6. 4.01 Ještě pietně schováváte zbytek fotrovy nebo dědkovy pochodně z posledního Parteisjezdu v Norimberku?

   Smazat
  7. 4:01
   :) Ubožáčku, to je smůla, že tvá udavačská rodina už se nemá tak dobře jako za nacistů...

   Rudý škorpión

   Smazat
 5. Vol slova!!!! Stydim se za nektere cechy.Rusove prominte.

  OdpovědětSmazat
 6. Ve 2. světové válce Sovětský Svaz bojoval a vitezil pod rudou vlajkou se srpen a kladivem. Pod trikolorou bojovali zrádci vlasovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ti už Pjakin vysvetlil chlapče, ako je to s tvojím srpem a kladivem a vlasovými trikolórami. Hákový kríž bol tiež znakom jednej politickej vetvy v Nemecku a je zároveň znakom jednej náboženskej sekty v Indii. Trikolóru nemajú len tvoji vlasovci, ale aj druhá Slovenská republika, Francúzi... a teraz čo akože s tým chceš robiť?

   Smazat
 7. Němci zabijeli Lidické děti!
  Vám v těch středních čechách jebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9:21 tak se jim to v těch Lidicích nepovedlo? Nebo jak vysvětlíš ty mrtvé?

   Smazat
  3. 9:21 Co to tady meleš ty debile. Překrucovat dějiny by se ti chtělo, ty zmetku ?

   Smazat
  4. 9.21 Němci chránili neněmecké děti akorát tak v Treblince, v Chelmnu,... voni Meinkamfový Hajlovadlo ze Soros Landu.

   Němci chránili německé děti, Židé židovské (viz vyvolený Winton), sověti zase ty sovětské... a v rámci vítězného postupu i ty naše, ba dokonce zachránili i ty německé v Berlíně a v DDRonsku...

   Smazat
  5. 9:21 Hajzle fašistický kopnout tě do tvé skopčácké prdele.

   Smazat
  6. Prosím vás, je to jasně provokatér. Úplně ho vidím, jak se křivě pochechtává, dává si na posilněnou redbul a gratuluje si se svými kumpány, že se z jeho blábolů zase zvedl slušným lidem žaludek nebo přinejmenším tlak. Ani ten největší idiot tohle nemůže myslet vážně!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 14:05 Ano, nějaké bombardování bylo, v Boleslavi pořádal wermacht piknik a nehodlal se smířit s koncem války. Jiné bombardování bylo koncem války v Plzni i v Praze, ale to prováděli naši oblíbení soudruzi z SSA, to se kritizovat nesmí.

   Smazat
 8. Noční vlci jsou poslové míru. Ctí výsledky 2. světové války a každým rokem dávají věnce na hrob rudoarmějcům, který padli při osvobozování naší vlasti od HITLERA. Já osobně se stydím za některé české politiky strašící Ruskem,které nikdy žádnou válku nevyvolalo. Naopak, nejen ČSSR republiku osvobodili od Německa a Hitlerovi dali s Berlíně smrtelný úder. Já osobně jsem toho názoru, že ČSSR osvobodili od pravicových živlů i v roce 1968 a jsem za to, aby byly vojákům, kteří nás v roce 1968 osvobodili udělen statut vojenský veterán. Díky ruským osvoboditelům jsem žil překrásné léta 1968 - 1989 v překrásné a prosperující ČSSR. A kde žijí Češi dnes - ať si udělá každý úsudek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Koukáš se do zrcadla Pepku8:48. A je vidět že máš hubu pořádně křivou. Jenomže to zrcadlo zato nemůže, ale rodiče kteří tě na veřejných záchodech udělaly.

   Smazat
  3. .......A kde žijí Češi dnes - ať si udělá každý úsudek.
   Odpověď : Mezi pomyslnými hýžděmi USA.
   Česko je mopslík na vodítku USA a jeho zdatných poskoků v NATO.

   Smazat
  4. 8:48
   On za tebou nechce, ty neschopný fanatický debile. :)

   Rudý škorpión

   Smazat
 9. Nedovolit položit věnce vnukům Rudé armády která nás osvobodila, může jen fašista. Lidické oběti se musí v hrobech obracet. Taková ostuda. Kdyby měli americké znaky, tak by by jste jim vlezl do zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Chtěl jsem Vás oslovit člověče, ale myslím, že si ani toto oslovení nezasloužíte. Historie Vám nic neříká, možná ta upravená, která dělá s amerických vrahů hrdiny a z Ruska zločince. Jste chudák, který to má v hlavě pomotané a asi i současnými médii vymyté. Jestli je někdo urádce, jste to Vy a Vám podobní, kteří tutuo zem opět tlačí do otroctví Ameriky. Bídácký stát to byl pouze tím, jak ho fašistické Německo vykrádalo, vyvražďovalo a spojenecký západ byl rád a proto tu slavnou druhou frontu otevřel co nejpozději, aby rudá armáda co nejvíce vykrvácela. Ale když viděli, že i s těžkými ztrátami postupují a měli strach, že se zastaví až u atlantického oceánu, museli otevřít tu druhou frontu, jinak by byla celá západní evropa osvobozena rudou armádou. A ohledně mučení a zabíjení se zeptejte američanů, Korea, Vientam, Grenada, Irák, Afghanistán, Sýrie, Líbie, Venezuela,... Ten jejich vymyšlený den 11.9. byl pouze připraven k tomu, aby okleštili osobní svobody americkému lidu a mohli beztrestně napadat země, které se jim nelíbí a neposlouchají je. Takže "osobo", pro Vás je nejlepší nejprve se učit, učit a učit a pak můžete něco psát.

   Smazat
  3. 9:12 máš v tom hokej, úplně se ti popletli nacisté s bolševiky.
   Je třeba omezit pobyt na slunci, to horko ti nedělá dobře.

   Smazat
  4. Ad 9:12
   To chce jen přestat drogovat a zopakovat si znovu zvláštní školu. Když i to nepomůže, tak je to s tebou synku ne dobře.
   Morave

   Smazat
  5. 9:12 Hle jeden průkopník v oboru historie. Skutečnost je taková, že spojenci za 2. světové války SSA, VB, Kanada a SSSR bojovali proti Německu, Itálii a Japonsku. Oslavy v Normandii nikoho nezajímají, historickou pravdu nemůže pár naaranžovaných loutek změnit.

   Smazat
 10. A správce památníku v Lidicích je fašoun.
  To je ale dnes doba...

  OdpovědětSmazat
 11. 9:40 Bohužel,Váš příspěvek, určený tomu idiotovi - (9:12), je házením hrachu na zeď, prostě , hňup zůstane hňupem. Zajisté volič Pavla Novotného. Jinak pevně věřím, že příště budou v Lidicích klást věnce, za jásotu vládních činitelů, Herman s Poseltem. V této kolonii je všechno možné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:25 Nemáte pravdu. Pokud necháte lež bez odezvy, bude se šířit dál. Proto děkuji, že na to pán správně odpověděl.

   Smazat
 12. Co chtít od politické reprezentace, která se paktuje se sudetoněmeckým landsmannschaftem a už drahně let bagatelizuje následky německé okupace zdejších zemí. Vadí Noční vlci, vadí Alexandrovci, ale pro Posselta a jeho verbež už se někde stlouká slavobrána.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Mariánský sloup z doby katolické normalizace - éé násilné rekatolizace Českého národa, jako plivnutí do všech slušných českých obličejů; Na Kino svět na kabelovce zrovna pouští k zamyšlení "Svět pod nadvládou zla". Ten troll, který tu himleruje, asi tajně doufá v nějakou funkci...

   Smazat
 13. Dobrý den.
  Dovolila bych si Vás všechny, kdo má zájem, upozornit, že na Sputniku je doloženo video nahrané na telefon paní , která to zveřejnila na facebooku. Je tam i ten p. Petlíček a ostatní "vlci" jsou Češi. Takže i ve videu na Sputniku hovořil vedoucí české skupiny Nočních vlků. Ten p. Petlíček tam říkal, že je na pietě v Lidicích přítomen velvyslanec FR, který chystá, podle Sputniku a autora článku, vydat tiskovou zprávu. Tak se tam podívejte.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061510150354-nocni-vlci-ponizeni-v-lidicich-nesmeli-klast-vence-obetem-nacismu-tam-kde-ostatni-foto-video/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
  Pěknou neděli všem.

  OdpovědětSmazat
 14. V každém národě se najde spousta úplatných a všehoschopných zrádců poplatných té které době.https://uloz.to/!KQw4jUmEa/3-analyza-17-11-1989-vice-google-cz-autor-miroslav-dolejsi-politicky-vezen-po-r-1989-vladnoucim-teatrem-opet-zatracen-prestoze-si-odsedel-19-let-o-sametu-napsal-r-1990-a-skoncil-25let-zde-media-mlci-osvetlil-osobu-havel-pdf
  https://www.stoplusjednicka.cz/konecne-reseni-ceske-otazky-vhodne-ponemcit-ostatni-zlikvidovat

  OdpovědětSmazat
 15. Trapnost sama...Místo piety zpolitizovaný tyjátr...blééé
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 16. Neuvěřitelné, stát si nemůže dovolit takovéhle chování u svých zaměstnanců. Kde to jsme ? Petlička. Na tohle by se mělo posvítit..

  OdpovědětSmazat
 17. Vsechno to bylo asi trochu jinak. Zcela urcite neslo o ruske symboly , nebo azbuku. To by tam nemohl klast venec velvyslanec Ruska. Kdo neveri, at si tam zajede prohlednout ten venec se stuhami popsanymi azbukou. Problem patrne bude v tom, ze Lidice si v oficialni dny propachtovalo panstvo. Pokud se vysplhate dostatecne vysoko na politickem zebricku, ve slavnostni den(tedy den profesionalnich politickych placek) se osprchujete a oholite a zvolite k obleku vazanku te spravne barvy, budete vpusten. Smradlavy plebs, at si smutni ve vsedni dny.

  OdpovědětSmazat
 18. Herr Petlička je správce památníku rituálních obětí německých hrdinů. Aby bylo jasno kammeraden pravda und laska.

  OdpovědětSmazat
 19. není problém vyjádřit se přímo památníku a jeho zaměstnancům. Já jsem to udělala - a vy?

  epodatelna@lidice-memorial.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fifinko ;-), asi jste je akorát zásobila hygienickým papírem, pokud to omylem vytiskli. My můžeme jenom štěkat... Nebo máte dost vlivu a moci, abyste je pokousala (=nechala vyhodit například)?

   Smazat
  2. ano, nejlepší je neděat nikdy proti ničemu nic,.... jak se vám to osvědčuje?

   Smazat
  3. 6.16 Až si ponesete opakovaně následky za zaštěkání, možná pochopíte, že zaútočit je efektivní potichu - a kousnout... nebo ve smečce a trhat! Vám se zřejmě osvědčuje to, čemu jsme kdysi říkávali "komunální kritika", reflektor mladých... V podniku je binec? Kritizována byla UKLÍZEČKA, topič (v létě), domovník/školník... Ale soudruh generální, ředitelé, náměstci a tajemníci... ti byli TABU... v nomenklatuře ASPEN institutu éé, pardon, ÚV...

   Stěžovat si na pucfleka tomu pucflekovi je stejné, jako protestovat na adresu památníku proti renoncu památníku... Na lampárně na nádraží alespoň dálkou voněl petrolej...

   Smazat
 20. Poslal jsem p.Petičkovi, ved.odd.prezentace,Památník Lidice tento mail: Dnes jsem se z internetu dozvěděl, že Vy jako zástupce provozovatele Památníku Lidice jste zakázal motorkářům,
  kteří chtěli položit kytice a tak uctít oběti nacistického Německa v Lidicích, přístup na tuto pietní akci. Z internetu cituji Vaše vyjádření : „Chcete-li položit věnce, pak jinde než ostatní. Nebo sundejte vaše odznaky!“ Choval jste se , jako kdyby Vám památník patřil. Teď jde ještě o to, zda jste měl od někoho pokyny a od koho. Zdůrazňuji, že památník je státní příspěvková organizace. Zřejmě napíši i na ministerstvo kultury ČR.
  To je opravdu neslýchané, jak jste se choval vůči motoristům, kteří chtěli uctít památku obětí, vyhlazení a zavraždění občanů Lidic. Cítím to i jako urážku občanů tohoto státu, kteří do Lidic přijíždí, aby v tichosti uctili oběti Lidic, ale cítím to i jako urážku svoji. Stavujeme se v Lidicích, když jedeme do Prahy. Již dvakrát jsme tam byli i se svými vnuky, protože na tyto zločiny, které spáchalo nacistické Německo nesmíme, jako národ nikdy zapomenout. Vaše jednání by bylo na místě jedině v případě, že by někdo měl na sobě nějaký nacistický symbol.
  Nechápu, jak člověk s takovými názory může vykonávat tuto práci ? Já osobně budu požadovat Vaše odvolání z této pozice. Děláte jen ostudu, památníku Lidice a České republice. Je to chování naprosto nepřijatelné i vůči obětem z Lidic a obětem 140 tisíc vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování naší vlasti.
  Dle mé maminky mě v květnu 1945 v N.Městě na Moravě na rukou pochoval důstojník Rudé armády a já byť si to samozřejmě nepamatuji, jsem narozen v únoru 1945, cítím skutečný dík, zejména těm padlým vojákům RA za jejich nejvyšší oběť . Kopii se žádostí o Vaše odvolání zasílám ředitelce Památníku Lidice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Vašemu vyjádření se připojuji a k odvolání by měla vzniknout petice.

   Smazat
  2. petice visí na parlamentních listech

   Smazat
 21. Pan Filip Petlička je buď hloupej, nebo navedenej. S první možností nic nenaděláme. Ale abychom vyloučili druhou možnost, navrhuji diskutujícím oslovit ředitele Památníku Lidice, aby zodpověděl jednoduchý dotaz: "na základě, kterého předpisu, či interního nařízení Památníku Lidice, byl pan Petlička k takovému zákroku oprávněn". Můžete poslat na e-mailovou adresu: epodatelna@lidice-memorial.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten ředitel památníku by to měl vysvětlit co nejdříve, protože by se mohlo stát, že kruťas Pentlička nenechá položit věnce (v rámci aktu usmíření) ani soudruha Berndta Posselta, až se bude v Praze konat příští sjezd sudetského lansmanschaftu. To by byla přece mezinárodní ostuda, že? :-)

   Smazat
 22. Je mi z toho dost smutno, pan F.Petlička by měl okamžitě odstoupit z funkce s patřičnou omluvou. Vše co je ruské je špatné, jsou to neskuteční agresoři, ale nepochopil jsem proti komu. Stydím se za štvavou propagandu proti rusům, kteří nás osvobodili, hlavně že jsou USA našimi nejbližšími spojenci a šíří po světě mír!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Přimělo mi to farání Paroubka na dole Doubrava. Stáli jsme pod šachtou a jeden předák nás vyháněl.Nebyly jsme ti vybrání horníci. Byly jsme hodně černí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří si odjakživa potrpěl na luxusní hadry, mohli byste ho umazat. Není to nic osobního.

   Smazat
 24. Děkuji Rudé armádě za osvobození od fašismu. Rusové budou vždy naši bratři,tak jak Srbové.

  OdpovědětSmazat
 25. petličku okamžitě přeložit do správní rady čezu za 100litrů / měsíc ...tam nadělá méně vostudy...

  OdpovědětSmazat
 26. Jedinej poníženej byl patolízal co jim to zakázal.

  OdpovědětSmazat
 27. ...vadily mu ruské trikolory. Jelikož i naše barvy jsou zatím
  stejné, bude asi ten pitomec pertlička prosazovat přechod na
  černožluté. Té červené, by v tom svazku dal milostivě zelenou.

  OdpovědětSmazat
 28. Brzy se dočkáme komise pro udělování povolení ke kladení věnců.

  OdpovědětSmazat
 29. Další cenzurovaný web.....proč to mažete ubožáci estébacký?!

  OdpovědětSmazat
 30. Další cenzurovaný web.....proč to mažete ubožáci estébacký?!

  OdpovědětSmazat
 31. Další cenzurovaný web.....proč to mažete ubožáci estébacký?!

  OdpovědětSmazat
 32. Další cenzurovaný web.....proč to mažete ubožáci estébacký?!

  OdpovědětSmazat
 33. Další cenzurovaný web.....proč to mažete ubožáci estébacký?!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.