Reklama

pátek 14. června 2019

Norsko pochopilo, že neexistuje žádná ruská hrozba a nepříjemně NATO překvapilo


14. 6. 2019     yandex
Nečekané zprávy přišly z Norska. Vláda této země se rozhodla uzavřít hlavní vojenskou leteckou základnu, kde je umístěno asi 70 stíhaček. Vedení NATO poté, co se o tom dozvědělo, vyjádřilo v souvislosti s tím nevoli.


Norské vedení se rozhodlo významně vsadit zejména na rozvoj civilního sektoru ekonomiky a přestat vydávat velké peníze na vojenský sektor. Proto bylo rozhodnuto zavřít leteckou základnu a na jejím místě vybudovat nové civilní letiště. Stojí za zmínku, že tato letecká základna má strategický význam a její uzavření nepřekazily ani americké průpovídky o rostoucí ruské hrozbě.

Vedení NATO je vážně překvapeno tím, že brzy ztratí poměrně dobrou leteckou základnu na severu Norska, protože to podkopává veškeré působení na "dobytí Arktidy".

Na této letecké základně je nyní šest oddílů stíhaček. Kromě toho je nedaleko od této základny letiště, na němž přistávají spojenci NATO (bude také uzavřeno). Stojí za zmínku, že Severoatlantická aliance vždy kladla zvláštní důraz na posílení severu Norska. Navzdory tomu však norská vláda samostatně učinila toto rozhodnutí, které rozhněvalo NATO.

Tímto krokem dalo Norsko otevřeně jasně najevo, že zájmy jeho země mají prvořadý význam. Tato země nemá v úmyslu se podrobovat USA. Kromě toho není vojenská spolupráce s USA pro Norsko až tak pozitivní. Jako příklad je možné uvést nákup amerických stíhacích letounů F-35 ze strany Oslo, jejichž cena se neočekávaně zvýšila přibližně o 2 miliardy dolarů oproti původní ceně na základě požadavku americké strany.

O dalších 0,5 miliardy dolarů Oslo přišlo během vojenského cvičení Jednotný trojzubec 2018, kdy do jeho fregaty narazil americký tanker. Po této srážce utrpěla fregata vážné škody a už nebude moci vyplout na moře. Lze tedy učinit závěr, že Norsku přináší větší škody spolupráce s USA, než vylhaná ruská hrozba.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

76 komentářů :

 1. Takových dobrých zpráv více.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud Norsko skutečně pochopilo, že ruská hrozba neexistuje, muselo, z logiky věci pochopit, že musí současně existovat hrozba od těch, kteří hrozbou Ruska hrozí. Jak prosté!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad už každý vidí, že USA jako hegemon je odepisován kousek po kousku. Tohle by si dříve nemohli dovolit. Je tady někdo, kdo nechápe, že USA jako hegemon je na smetišti dějin. Ozvěte se.

   Smazat
  2. Přesně tak je třeba poslat usa domu za oceán Evropa se nenechá zničit pro touhu po jejich světovládě.

   Smazat
  3. to oni vědí velmi dobře, mají společnou hranici a sověti od nich na sklonku II. sv. války vyhnali němce

   Smazat
  4. Slávek chýbal na zemepise

   Norsko má nejakých 3000 km hraníc
   s Ruskom pod 200 km

   Smazat
 3. Aspoň u niekoho prevažuje zdravý rozum. Môže to tiež byť "nákazlivé", aj z toho môže vyplývať nevôľa velenia NATO.

  OdpovědětSmazat
 4. Výborně, je vidět že si Norsko zaslouží pozici nejlepší země na světě co se úrovně života týče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:03
   Kéž by se to týkalo i ukradených dětí! Ještě pořád je něco shnilého ve státu Norském.

   Smazat
 5. Kéž by to pochopili všichni Skandinávci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte i nové Halalšvédy?

   Smazat
  2. Kdo ví,třeba se z Halašvédů stanou Halaalíci....

   Smazat
  3. 10:25
   Pokud si myslíte, že Švédové se stanou zase válečníky z dřívější doby (kdy drancovali i naše země) tak to jste asi na omylu. Tací Švédové už nejsou. Je to jako se Švýcarama. Dříve vyhlášení bojovníci které si k ochraně najímali králové. Dnes Bankéři. Všichni musí mít totiž záruku že jejích majetek (i když za značný poplatek) bude jejich. Ale nic není na věky. Věřte nebo ne. Ale je to tak.

   Smazat
  4. Celá Európa by to mala pochopiť...

   Smazat
 6. Atmosféra houstne, je jasné, že se houfují válečné tábory a státy, které se snaží vymanit z globálního konfliktu, bláhoví.

  OdpovědětSmazat
 7. Nie všetci európania už stratili zdravý rozum a rozvahu......

  OdpovědětSmazat
 8. Bodo bude sakra chybět, je to velká základna nad polárním kruhem otevřená do severního Atlantiku s dobrou infrastrukturou a velkým přístavem. Bravo Norge

  OdpovědětSmazat
 9. Hmm, hezký blábol ruské propagandy, předložený snaživým ruským slouhou, Davidem.
  A teď trochu reality:

  http://ceskapozice.lidovky.cz/severoatlanticka-aliance-se-vraci-na-sever-fjv-/tema.aspx?c=A190108_154056_pozice-tema_lube

  http://www.natoaktual.cz/norsko-podezira-rusko-z-vycviku-velryb-pro-vojenske-ucely-po5-/na_media.aspx?c=A190430_155012_na_media_m02

  https://www.reuters.com/article/us-norway-defence-russia/norway-says-it-proved-russian-gps-interference-during-nato-exercises-idUSKCN1QZ1WN

  https://www.cbsnews.com/news/how-nato-and-the-u-s-are-preparing-for-any-russian-aggression-off-the-coast-of-norway-60-minutes-2019-04-28/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:02
   To s tim plejtvákem uniklym ze školení Leningradu už je staršího data, že.

   Smazat
  2. Snad si ty stránky neotevíráte? Jen kdyby jste byly sado-masochisti s cílem zavirovat si počítač.

   Smazat
  3. pro 08:16 Vy jste to zajisté zkusil! :-)) Jak jinak byste poznal, že jsou zavirované, že?

   Smazat
  4. Jsou zavirované nenávistí ke všemu ruskému. Proti ruské propagandě nasadil přihlouplý propagandista zvaný Americký Čípek (23:02) propagandu NATO. Jak veselé! Jak zábavné! |To s onou velrybou běluhou byl velký propagandistický výbuch, fake-news, jak je v mainstreamu zemí NATO běžným jevem. Lituji čtenáře podobných informačních žump (Česká pozice Reuters, NATO actual a CBS). Pro někoho, duchem slabšího, jde o zdroje "informací", pro nás ostatní jde o zdroj dobré zábavy.

   Leo

   Smazat
  5. 23:02, vidím, že vaši oponenti ani neumí číst. Pak to máte těžké, cokoliv dokazovat. Vážení. Nevím odkud tahá p.David své články, ale Norsko právě naopak posiluje svoji obranu a spolupráci s NATO. Nejen Norsko, ale celá Skandinávie, která dosud byla neutrální. NATO se naopak stále rozrůstá, a to hlavně o členy nejen východního bloku, ale hlavně bývalého SSSR, z nichž přistoupilo Pobaltí, a usiluje se Gruzie, Ukrajina, Azerbajdžán, Arménie. Dokonce i Bělorusko má velké vnitřní tlaky na odstoupení z EA svazu a přechod k Západním strukturám. Švedsko a Finsko se v poslední době už několikrát vyslovili pro vstup. Paradoxně v dobách existence SSSR je to ani moc nenapadlo, podobně jako Rakušany, zati dnes to je slyšet stále častěji i z Rakouska. Jen Svýcaři zůstávají zatím mimo. Mimo EU i mimo NATO.

   Smazat
  6. AKO sa "usiluje" Gruzínsko dostať do NATO? Nová prezidentka vyhlásila, že Gruzínsko nestojí o základňu, lebo to znepokojuje jeho susedov! T. j. všetkých ostatných menovaných! Čítajte správy!

   Smazat
 10. Kdy bude v Norsku majdan?

  OdpovědětSmazat
 11. Chce se mi z vás zvracet! Generál Blaško měl na letišti incident s mladíkem:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chce-se-mi-z-vas-zvracet-General-Blasko-mel-na-letisti-incident-s-mladikem-585449

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmejdi se pořád za něco stydí, za presidenta, za předsedu vlády, já se stydím, že se ruzyňské letiště jmenuje po Havlovi. Chtělo by to referendum, tím by mohl Okamura začít.

   Smazat
  2. Je nový návrh na přejmenování bývalého letiště Ruzyně a to v souvislosti se vzdáním pocty průkopníku létání v Čechách - Janu Kašparovi. Nově by se letiště Ruzyně mělo jmenovat Letiště Kašpara Václava Havla.

   Smazat
 12. Hmm, hezký blábol zápaďácké propagandy, předložený snaživým podpindonosnickým řiťolezcem z 23:02. S tou realitou jsi malinko mimo mísu, ale když tomu chceš věřit, tak si posluž, jenom to nikomu to nevnucuj, vpadáš pak jako šmejd. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chceš snad, ty rusácký blbečku popřít, že před pár měsíci proběhlo v Norsku obří vojenské cvičení NATO, Trident Juncture (50.000 vojáků, 10.000 vozidel atd), jehož námětem bylo odražení útoku Ruska?
   No ty jsi schopný popřít i vlastní děcka.

   Smazat
  2. 23:36 proč mu nadáváte!?!?!?
   S těma manévrama máte samozřejmě pravdu.
   I já bych přivítala odkaz na zdroj.
   (Doufám,že přání nebylo otcem myšlénky)
   Helanov

   Smazat
  3. Cvičení v Norsku bylo proto, aby měli Norové na delší dobu od NATO pokoj. To vše nic nemění na situaci, že Norové ruší některá zařízení NATO v zemi. Je to informace takového charakteru, kterou duševní kriplík 23:36 je s to pochopit dát si do souvislostí?

   Smazat
  4. 23:36 A z toho se radujete? Zbytečné - teda pokud bylo zamýšleno jako procvičení obrany. A v opačném případě je to ještě horší - jen pro strach.

   Smazat
  5. 14:23, nenechte se vysmát, četl jste někdy prohlášení norské vlády? Stačí si nechat přeložit tamní diskuse ohledně politiky. Kdyby jejich vláda chtěla odstoupit z nějakých závazků vůči NATO nebo USA, tak je voliči roznesou na kopytech. Právě roztávající Arktika budí v tamních státech velké obavy a Američané jsou zváni i do Švédska a Finska. Jen Finy varoval před dvěma lety Putin, takže se prozatím žádná větší akce nekoná, ale o to větší obavy to vzbudilo.

   Smazat
  6. Američania sú pozývaní do Švédska, Fínska pre Arktiku,- lebo majú ten JEDEN ľadoborec??? Ten druhý ľad neprebíja - leda tak 5 cm!

   Smazat
  7. Vyborne Norsko pochopilo za zhruba 75 let neco, co je zrejme..Cili mozna dalsi za dalsich sto let take neco pochopi. Jde to pomalu..Ale ani jistota zadna..

   Smazat
 13. Co bude v Rusku po Putinovi?

  Nečekaně mírné zacházení ruských represívních složek s investigativním novinářem Ivanem Golunovem a očekávaně tvrdý zásah proti demonstracím za jeho svobodu signalizuje, že Putinův režim se ocitá v jistých konvulzích.

  A tak si kdekdo klade otázky: Co se bude v Rusku dít po Putinovi? Dá se očekávat pokračování krymského scénáře? Nastane hospodářský kolaps?
  Na tyto a další otázky odpovídá nová kniha „Stíny říše“ německého badatele v oblasti východoevropských dějin Martina Austa.
  Teze zcela generální a tak důležitá, že ji rovnou ocitujeme: „Jsem toho názoru, že dnešní Rusko žádná říše není. Tento závěr se přímo nabízí třeba už ze srovnání Ruska po roce 1991 s předchozími historickými formacemi – carským Ruskem ve všech podobách počínaje a Sovětským svazem konče. Po právě zmíněném roce Rusko ztratilo velmi mnoho teritorií, které byly integrální součástí jak ruského carství, tak i sovětského státu.
  Dnešní ruský stát se ocitl v tísnivé postimperiální fázi: vláčí s sebou těžké imperiální dědictví, vznáší se nad ním velmocenská minulost, jenže velmoc to není,
  “ říká profesor Aust.

  A připomíná, že snahy kontrolovat taková území, jako Krym, Donbas, Jižní Osetie, Abcházie či Podněstří nemohou kompenzovat ztráty, představované odchodem všech neruských svazových republik z někdejšího sovětského svazku.

  Imperiální dědictví Ruska
  Martin Aust v této souvislosti akcentuje i fakt, jak se Putin přepočítal v roce 2014, kdy anektoval Krym a nechal rozdmýchat separatistický konflikt v Donbasu. Cílem ruského prezidenta bylo přece vytvoření Eurazijské hospodářské unie, která by v jistém smyslu vykompenzovala zmizelý Sovětský svaz a pro niž by se právě Ukrajina stala úhelným kamenem.

  Dnes je ovšem – a to právě kvůli osudově chybné Putinově kalkulaci, kdy ruský prezident zřejmě vycházel ze zkušeností tažení do Gruzie v roce 2008, na něž západ prakticky nereagoval – Ukrajina pro Rusko ztracena nadobro a navždy.

  Profesor Aust je sice profesionální historik, tedy člověk, ohlížející se dozadu. V knize Stíny říše ale přichází se třemi scénáři možného příštího ruského vývoje poté, co v čele země z jakýchkoli důvodů nebude stát Vladimir Putin.

  Za možnost první považuje pokračování krymského scénáře – jakmile se naskytne sebemenší příležitost, Moskva se pokusí pod svou patronaci připojit další území. Nejbližší pravděpodobnou kořistí je z toho pohledu Bělorusko.

  Nabízí se ovšem i varianta přesně opačná: sníží se ruský vývoz energetických surovin, což přinese radikálně nižší zisky a jako důsledek pak dezintegrační snahy, jaké jsme zažili už v jelcinovských 90. letech.

  Třetí scénář je jakýmsi průmětem dvou předchozích: stagnace ekonomiky a nespokojenost obyvatelstva povedou ke snížení vojenských výdajů a k potlačení současných velmocenských ambic Ruska. Další územní výboje skončí, protože Rusko bude nuceno zabývat se hlavně samo sebou.

  Ve všech případech však imperiální dědictví Ruska bude komplikovat jakýkoli vývoj země – před tím se podle profesora Austa nikam neschováme. Inu – máme se na co těšit.

  Libor Dvořák

  Autor je komentátor Českého rozhlasu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano existují klany, které by rádi dostali Rusko do područí s pomoci západu jako dříve Romanovci, kteří dovedli Rusko až k revoluci 1917, za což si mohli sami zbytečným rozpoutáním Rusko japonské války a pak střílením do lidí, kdy i carská police byla proti, protože bylo jasné k čemu to povede.
   Jenže nevstoupíš dvakrát do stejné řeky a nebo nejdříve se prožívá historie jako tragédie, ale když je opakuje je to fraška. Tomu, že by se vrátili k carismu se smějí leda děti a věří tomu asi už jenom Poklonská a možná už ani ta ne.
   Pomalu a jistě začíná vítězit Ruská pravdo-věrnost proti lživému Satanskému západu a to i přesto, že většina Ruských elit je koupená západem a Rusko nenávidí (to samé bylo i za druhé světové, ale Stalin a národ přesto zvítězil). Rusko má dostatečný genetický potenciál a objeví se nový vůdce z lidu jako se to už tolikrát stalo (z poslední historie Stalin, Putin). Už Hitler chtěl Rusy vyhubit, protože nelze zabránit, aby se objevili z ničeho (ne potomci členů klanů a šlechty nebo jiných "vyvolených" ve skutečnosti parazitů) lidé jako Stalin.

   Smazat
  2. Šmankot!!!Vyvolávat Stalina z hrobu...to snad fakt nééééé :-DDDDDD
   Helanov

   Smazat
  3. Pro 0:21. Stalin s pomocí národů v Rusku udělal ze země, kde lidé neuměli psát a číst zemi, která byla první ve vesmíru. I když po smrti Stalina věrchuška otočila o 180 stupňů a Stalina pomluvila i tak nám zajistil více jak půl století míru a stability a prosperity a Marxisté převlečení za komunisty se museli hodně dlouho snažit než na čas otočili situaci, ale vše vrací k božímu záměru spravedlivé společnosti.

   Smazat
  4. Pro 0:39 Ale ZA JAKOU CENU!?!?!?
   Vždyť vraždil VLASTNÍ lidi!
   Je to váš názor,ale mně je z něj blivno.
   Helanov

   Smazat
  5. Lze předpokládat, že v Rusku změní ústavu, aby tak Putin mohl sloužit ještě jedno volební období. Státníka takového kalibru budou hledat jen stěží.

   Smazat
  6. No tím, že je komentátor Čr, je to jasné a ta barvička modrá ano ta je tako dobrá pro barevné ptáky.

   Smazat
  7. Všimněte si řečí Pepka Vyskoče:2:29: "...Vždyť vraždil VLASTNÍ lidi!Je to váš názor,ale mně je z něj blivno...". Ani jen slůvkem se nezmínil o desetimiliónů Rusů, kterých Stalin údajně zavraždil. Z jeho poznámky číší propaganda jako sedlákovi sláma z jeho bot a stavil bych se o cokoliv, že za jiných okolnostech, jako katyň, golodomor, okupace68, by žvanil o Rusech, o Ruských okupantech a o Ruském agresorovi:-).

   Smazat
  8. 8:27
   Tím lépe pane! Když stalin zavraždil jenom vlastní lidi, deset miliónû Gruzínců, pročpak by ho Rusové neměli oslavovat a chválit. A tuplem naši lidi?:-). Britové taky vraždili "jenom" lidi v Irsku, Afrikánce a golodomor který Churchil způsobil zabil deset miliónů Bengálců. Máme důvod Churchila, Roesvelta který za války zabíjel Japonce...,a další vrahy nenávidět? Kdepak, my je zbožňujeme, přímo zbožšťujeme!

   Smazat
  9. Opravdu zavádějící úvahy komentátora č.hlásné trouby....ovládá to perfektně,že polopravda je horší než lež sama.....že nic nenapíšeš o USA,už bychom konečně chtěli něco slyšet,nebo už vrátili polovinu západu Mexiku,protože nemají chechtáky na tu zeď ???

   Smazat
  10. Přeci,co bylo ukradené,musí býti vrácené,měli bychom jim tam dodat našeho krákoru Kalouse a odborníka na mezinárodní vztahy velkoknížete.....

   Smazat
  11. Taky jsme se kdysi dozvěděli, že Lenin rozsvítil žárovku a Stalin kvůli ní postavil vodní elektrárny. Náš mozek vše přežil ve zdraví a totéž přeji i dalším generacím.

   Smazat
  12. Nebýt Stalina nikdo by nebyl schopen zvítězit nad Evropou vedenou Hitlerem.

   Smazat
  13. Odkážte pánu profesorovi, že si mal zistiť najprv ZÁKLADNÝ parameter - ZSSR nemal žiadny zisk z "neruských", ale ani ruských republík, ale stratu (okrem Bieloruska), lebo TRETINU svojho HDP rozdeľovať tým zaostalým Handrbalstanom! A územie na obranu už nepotrebuje, lebo má hypersonické rakety!

   Smazat
 14. Pane Dvořáku,jako překladatelé si vás velice vážím...Jako komentátora-střídavě oblačno,ale aspoň prvoplánově nelžete,to se musí uznat!
  Samozřejmě Rusko za sebou vláčí imperiální břemeno, stejně jako i GB a Francie...
  Ó Rusko bych neměla péči, tedy,pokud to tam má pod palcem VVP...Že by se Rusko chystalo expandovat!?!?!?Co by z toho mělo!Má svých starostí dost,půda mu rozhodně nechybí,ani nerostné suroviny.
  A s tím Běloruskem to byl-podle mě- jen trošičku zbrklý nápad (nevím koho), šlo patrně o to,že Putinovi bude končit funkční období.Tak někdo "rafinovaně" vymyslel,jak by si v novém státním útvaru ten svůj vyměřený čas prodloužil.Ostatně ČR přišla vhod i Vendovi Lahvovi.
  Jinak celkem sdílím vaší obavu,co bude až VVP doopravdy skončí.
  To se budeme muset začít modlit,je jich fakt mnógo...
  A v Česku se jim ukrutně líbilo už za TGM.
  Zdravím!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 15. Jo,a s těmi "výboji" si děláte legraci!?!?!?
  Krym si vzalo Rusko zpátky,páč ho Chruščov n náhlém hnutí mysli "daroval" Ukrajině,bohužel i s Rusákama.
  Opakuji,půdy má Rus DOST,dokonce má VELIKÝ problém dosídlit Sibiř,do toho permafrostu se nikomu moc nechce.
  Předpokládám že se (ideálně) domluví s Číňanem,který (zatím) není tak rozmazlený a je pracovitý jako včelička.
  Ani Čína netouží po výbojích,dává přednost dobrému byznysu.
  Oběma mocnostem do toho zatíná vídle Američan.
  Embarguje už pomalu 1/3 zeměkoule,čímž vyrábí na východě druhé hospodářské centrum.
  (Konec dobrý,všechno dobré,bipolarita je lepší než hegemonie)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruská federácia a Republika Bielorusko BOKUJÚ o Zväzovom štáte už 15 rokov!!! RB sa neubráni pred výbojmi NajSAMdemokracie, ale ani neprežije - lebo žije len na úkor LACNEJ ruskej ropy a plynu! RB má podľa dohody ZASTAVIŤ NATO aspoň na týždeň - aby sa armády RF stihli presunúť!
   Ale baťka by to už mal vzdať majú ho dosť! Najmä MVO - lebo sa ich rozmnožilo z 200 na 2000!

   Smazat
 16. diskuse se číst až na výjimky nedá...a podivuji se nad tím ,proč admin nechává rozbíjet diskusi a nemaže příspěvky ,,s poznámkou nevhodný příspěvek"...ať si jdou psát ty své prostoty třeba do ,,pravý prostor",či jinam,mnoho možností výše zmínění nemají ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diskuse je zde opravdu slabá a většina těch co mají co říci odešla na pokec jinam.Tady je 50 příspěvků od chudáka honolula,ještě více vzlyků brněnského restituenta Pauklera, ještě,že radosta se dobrovolně zviditelňuje natolik,že se nedá přehlédnout

   Smazat
 17. V Norsku asi bude co nevidět státní převrat, nebo se tam alespoň objeví nejméně jeden Milion chvilek pro zachování vojenské runwaye.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Norsko je v koncích, protože se končí plyn a kromě vraha Breivika už mají jenom Stoltenberka ve vedení NATO :-)

   Smazat
 18. Mimochodem, pana Libora Dvořáka bych se rád zeptal, jak vidí budoucnost USA. Vzhledem k jeho demagogickým schopnostem by to mohlo být zajímavé čtení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budoucnost USA je v tom, že bohužel, bude muset slevit z Amerického způsobu života, na který nemá žádná jiná světová ekonomika prostředky. Tato vymoženost je jim prostřednictvím ústavy a tradic, vtloukána do hlav už od narození, včetně klauzule že budou tuto instituci bránit za cenu života a v tom, jim dopomáhej bůh....Pokud "X" generacím Američanů někdo předkládá své pravdy o tom, co a jak má ve světě vypadat, není divu, že jakákoliv agrese co Amerika provedla napřed u sebe doma a posléze po celém světě,je předem omluvena vysvětlena, jako šíření demokracie a ochrana lidských práv.A mám obavy, pokud poklesne u nich životní úroveň jen o trochu, ponese se to v duchu rebelií na domácí půdě. Pak jsem zvědav, jak v rámci lidských práv bude systém proti lidem zasahovat..Nebo jim zase něco namluví? Že příčina je někde v Rusku, či jinde? především by si měla Amerika zamést před vlastním prahem a potom jinde kázat o pořádku! Arogance USA, v nepodepsání úmluv o emisích, s vysvětlením, že je to pro ně neekonomické, dává jasný obraz o tom, co jsou zač...Je jen Amerika a teprve zbytek světa...

   Smazat
 19. Mat takový pocit že redakce NR pracuje podle not bezpečnostních složek.Stále píší,že vulgární příspěvky budou mazat ,ale za ty roky nic neudělali,nechávají doslova rozbíjet diskuzi.Pročpak to dělají? Lidé přemýšlejte,něco tady hodně smrdí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přemýšlím, kdo má zájem rozbíjet diskuze na NR?

   Smazat
  2. Áááá, čučkař-čekatel 10:10 vede protinovorepublikovou podrývací kampaň. Ale zatím je ta pomluva slabá, nevýrazná. Přidej, ty to dáš!

   Smazat
 20. 10:37 => ve svých volných chvílkách se nám věnují z lásky a zdarma naší vzdělaní spoluobčané. Tímto jim děkuji za nezištnou pomoc.

  OdpovědětSmazat
 21. Dvořáčku, běž raději komentovat playboye, mezi těma kozama si žádnou ostudu neuděláš.

  OdpovědětSmazat
 22. Libor Dvořák
  komentátor Českého rozhlasu

  je dement,debil a hlavně nepřítel všeho ruského.
  Toho je třeba pověsit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výzvy k fyzické likvidaci jsou trestné!!!!

   Smazat
  2. Tak to aby se co nejdříve zatočilo z Langem, Václave Dvořáku.

   Smazat
  3. Libor Dvořák je Rusista tělem i duší, v každé době je ale třeba mít na nájem a živobytí.

   Smazat
  4. Já jsem taky rusista tělem i duší a proto se snažím vybírat z tamního prostoru ty nejšílenější věci, znásobit je a překroutit, abych co nejvíc lidí poštval proti světovému satanovi. Například dnes se porvalo několik stovek rusáků s cikanama. Ruská svoloc útočila na civilizované obyvatelstvo.

   Smazat
  5. 19:03-oni vám to v Tv odmítli , to se divím!

   Smazat
  6. PS. možná proto, že nemáte hypotéku.

   Smazat
 23. Bratři Dvořáková mají patent na rozum a ty "správné" názory (zde opět typu "přání otcem myšlenky"), co se týká Ruska, a proto jsou často zváni do našich (ne)slavných masmédií. Pokud vidím Dvořáka třeba ve studiu ČT, tak automaticky přepínám na jiný kanál :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:31, naše média si myslí to samé o jiném Dvořákovi, jménem Václav. Proto nikde o jeho práci nestojí. Furt lepší bez práce než takhle: https://t.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/pred-25-lety-byl-zavrazden-investigativni-novinar-vaclav-dvorak_469245.html

   Smazat
 24. Niektorí politici dostávajú rozum. Najvyšší čas.

  OdpovědětSmazat
 25. Je třeba poslat usa domu za oceán a Evropu nechávat ničit pro její touhu po světovládě.
  Norsko má cca jenom 200km hraníc s Ruskom.
  Ropák

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.