Reklama

středa 26. června 2019

Nová Letná a staré mýty

Václav Umlauf
26.6.2019 E-republika
Až budeme mít zformulované politické cíle, tak hledejme lidi, kteří nezradili a kteří na to mají, aby byli novými politickými vůdci jako v roce 1989. Až je budeme mít, začněme zase práci na novém typu politiky, aby nám někdo ty demokratické výdobytky neukradl a nevytuneloval. A to je normální postup, proč jít na ulici.


Nerad píchám do vosího hnízda bývalé české demokracie. Ale jsem bývalý včelař, což vysvětluje mnohé. Vraťme se k manifestaci proti B+B. Předešlé články psaly o tom, jak si naše stará a poměrně dosti hloupá generace nechala ukrást demokracii a celý stát k tomu (Anglická mávátka a inventura demokracie). Za bývalé disidenty a politické vězně se tímto mladé generaci omlouvám, že jsme byli tak politicky nerozumní. Ale byli jsme mladí a hloupí, takže nás prosím, vy mladí, omluvte. Ale teď k věci, což jsou české mýty okolo pádu komunismu. Za sebe budu vždy hájit tezi, že jsme v disentu chtěli změnu režimu a že jsme tohoto cíle dosáhli. A kdo podepsal v roce 1988 manifest Hnutí za občanskou svobodu, tak ten veřejně žádal zrušení vedoucí úlohy KSČ. Takové revoluční politické novoty neměla v náplni Charta 77, a tím se tato skupina odtrhla od bývalých komunistů z Obrody, kteří věřili po Gorbačovově perestrojce na změny uvnitř KSČ a usilovali o dialog s progresívním křídlem v partaji. Rok na to bylo rozhodnuto skrze agenta Zifčáka a disidenta Uhla, který to nechal odvysílat na Západě, že budeme slavit 17. listopad jako státní svátek. Pokud si kliknete na heslo "17. listopad", tak dostanete sérii stále pesimističtějších článků k tomuto výročí.

Většina lidi si šla zacinkat klíči, menšina ještě něco udělala v práci, velice málo z nich šlo aktivně pomáhat do voleb OF a ještě méně lidí dělalo aktivní občanskou politiku po roce 1990. To už byla Klausova doba, každý stříhal privatizační kupóny a těšil se na mercedes před domem. No a pak přišla ta současná Letná, kde bojuje v pouliční proxy-war (válce v zastoupení) jeden miliardář nelegálně zvolený proti druhému miliardáři, který legálně zvolen byl. A všichni hecovači v zákulisí se bojí, že Benešová (která na to podle mne nemá) začne aplikovat usnesení Sněmovny k privatizačním zlodějnám. Tak si připomeňme usnesení 30. schůze, 836. hlasování, 6. června 2019.

1) Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky konstatuje, že v letech 1992 až 2005 došlo při privatizaci majetku státu k velké řadě excesů, chyb i zločinů, které způsobily České republice a jejím občanům škody na majetku v řádech stovek miliard korun a které vlády České republiky dosud nedořešily a jejich následky neodstranily.
2.) Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky žádá vládu České republiky zpracovat a navrhnout účinnou změnu trestněprávních předpisů tak, aby bylo možné takové zločiny způsobené při privatizaci dále stíhat a potrestat, aby nedošlo k jejich promlčení, včetně posouzení, zda nedošlo v určitém období k situaci, kdy promlčecí doba ani nemohla běžet.

Takže lidé měli na Letné žádat nikoliv odchod Benešové, ale měli jí vyjádřit masovou podporu k tomu, aby ty privatizační zloděje, které Klaus nechal amnestovat, zase zavřela a přidala k nim ten zbytek. A ejhle, lidé chtějí, aby justice (bez ministryně, že ano) zavřela Babiše. To je sice ušlechtilé, ale situaci to neřeší, protože tento legálně jmenovaný premiér má za úkol vyšetřovat zlodějny jak Bakaly, tak i ty své. A nyní jsme konečně doma, proč mají být lidé na Letné. Je třeba udělat revizi české demokracie, jak jsem psal ve výše citovaném článku. Copak si pomůžeme, když skrze placený cirkus na Letné jeden miliardář vystřídá druhého a mezitím budou promlčeny jejich zlodějny? Lidi neblázněte, a mějte trochu rozumu. Protože máme demokracii, tak můžeme jít na Letnou a tam žádat, aby tandem B+B striktně a do posledního písmene naplnil usnesení Sněmovny. Od toho tam Babiš a Benešová legálně a demokraticky jsou, aby makali a abychom je skrze demonstrace kontrovali. A kdo dělá jiný cirkus pro jinou partu privatizačních zlodějů a mafiánů, tak je v nejlepším případě hlupák a v horším případě demagog a placený lhář.

Nyní je vidět zmatení lidu, který je zmatený už od 17. listopadu 1989. Tehdy jsme vyhráli proto, že jsme měli vůdce z disentu, kteří dvacet let pracovali proti režimu. Pak jsme cinkali klíči a po zrušení OF a po odvolení OH do nebytí  jsme dostali tatíčka Klause, který je podle Tibeťana Kalouska agentem KGB, a jeho privatizační partu. Tehdy prohrála jiná ekonomická parta České vlády, ale to už dnes málokdo ví (Vyznání národohospodáře). A také prohrál poslední zbytek OF, viz rozhovor s panem Mrázkem, který už není mezi námi (O ekonomii rozumné, politické a zpolitizované). Dvacet let nám vládnou mafiáni, kteří celkem vytrvale lžou a kradou a my je pořád volíme, protože se bez nich tak nějak nemůžeme obejít. To je naprostá infantilita a tak se reálná demokratická politika nedá dělat. A navíc o všechno přijdeme.

Takže se vraťme na začátek, což je Letná 1989. Bývalé klíče a dnešní mávátka jsou hezká věc, ale žádnou opravdovou změnu nepřinesou. Demokracie potřebuje demokraty, a ne populisty. A zmanipulované demonstrace plné emocí o ničem, ty jsou k ničemu. Disent udělal listopad a pilný agent Žifčák profesionálně padl na ulici proto, že StB cíleně a celá léta prováděla infiltraci a provokace proti disidentské opozici. Tenkrát se jim to na Národní třídě moc nepovedlo, chybička se vloudí. A my jsme šli druhý den demonstrovat s tím, že změna režimu je nevyhnutelná. Takže se vraťme na začátek a přemýšlejme nikoliv o pouliční politické zábavě pro masy, ale o opravdové demokratické politice. Až budeme mít zformulované politické cíle, tak hledejme lidi, kteří nezradili a kteří na to mají, aby byli novými politickými vůdci jako v roce 1989. Až je budeme mít, začněme zase práci na novém typu politiky, aby nám někdo ty demokratické výdobytky neukradl a nevytuneloval. A to je normální postup, proč jít na ulici.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

40 komentářů :

 1. V kapitalismu nikdy žádná demokracie nebyla a nebude. To by si měli konečně uvědomit jak vítězní chartisté tak poražení lidé z měst a vesnic.
  NWO je to k čemu směřujeme, resp. kam se bezhlavě řítíme. Záleží snad na tom bude-li nás vést jeden oligarcha nebo druhý? Obě soupeřící skupiny naletěly, lepší to nebude pokud si neuvědomí většina občanů realitu.
  Kdo že to navrhl v článku zmíněné usnesení? Hledejte tam kde se nalézá řešení, nenechte se manipulovat těmi či oněmi.
  Dobrá rada ale k ničemu. jak se správně říká : kdyby volby mohly něco v tomto systému změnit už dávno by je zrušili...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze kasta pánů nadaná Vůlí k moci a masa otroků podléhající otrocké morálce (viz podlidé z Letný)! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí z Václaváku či Letné! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy.

   Smazat
  2. herky aherečky spolu spovaleči byli vždy a zakaždeho režimu chraněni proto aby vrchnost někdo pochvalil alizal jim zadky i přestože se vrchnost sama chvali neustale i snatřasanim brk adnes kdy je rozvinuty kapitalismus už plne nahotě skoro pro všechny vyjmky jsou zname tak muže byt každemu vovčankovy jedno kdo je u koryta a hraje si na nadčlověka aco se stim da dělat dneska nic ale zejtra vstanou novi bojovnici kteři tento system určitě zboři protože nenažranost vrchnosti už nezna hranice

   Smazat
  3. Nic jako vláda "nadlidí" ve světě nikdy dlouho nefungovalo. Autor je pomýlený myšlenkami F. Nietscheho, kterými se inspiroval fašismus, jenž přinesl nezměrné lidské utrpení. Demokracie je cíl, který je možné realizovat pouze aproximativně!!! Tento fakt však překračuje černobílé myšlení autora, které navíc prozrazuje bohužel silnou nevzdělanost. Celý myšlenkový balast nestojí za další komentář.....

   Smazat
  4. Zhruba za hodinu začíná valná hromada ČEZu. Nervózní Kalousek je již asi pod parou.

   Smazat
  5. Paní Nedvědilová, to je v pořádku. Jeho uvažování není nepodobné psychopatům, smyslem jejichž života je jejich sláva, moc nad ostatními, a peníze bez omezení. On může takové jenom obdivovat, ale rád jim slouží sám jako otrok.

   Smazat
  6. Ve vzpomínkách autorem zmiňovaného Miloše Picka (Naděje se vzdát neumím) se ohlíží ekonom za tím, co zůstalo z reforem 1968, normalizací zadupaných do země. Říká, že kdyby tenkrát neprošlo zavedení volných sobot (za Husáka existovalo ještě několik sobot pracovních), Klausova normalizační squadra by se svým ,,utahováním opasků" nikdy volné soboty nezavedla. Už tenkrát jsme měli dovolenou kratší, než například v Polsku.

   Smazat
  7. 9:54 Už je to tady Kalousek s Bakalou si najali ekoteroristy a ti nyní násilně prerušují valnou hromadu ČEZu.

   Smazat
 2. Bohuzel p. Umlauf, je to lhar. Tvrdi, ze s " Clovekem v tisni" nema nic spolecneho. V uvedenem odkazu je i jeho fotografie. A nasli bychom i dalsi soucasne Babisobijce. Treba mezi pubertaky tak popularniho "Kovyho". Inu sidlo v pytli neutajis (ani Jindricha Sidla).


  https://hleda.se/hleda-se-leadr-o-projektu/
  https://manipulatori.cz/hoax-fenomen-minar/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádnou fotografii ani spojení Člověka v tísni s panem Umlaufem jsem ve vašich odkazech nenašel. Tak kdo tady lže?!

   Smazat
  2. Pane Dvorak. Asi jsem to napsal prilis strucne a nepochopitelne. Takze lharem je soudruh Minar. Pokud jste ty odkazy pozorne prostudoval, tak foto soudruha Minare tam je a jeho popreni "nosu mezi ocima" take.

   p. Umlaufa znam mozna dele nez Vy. Pripoustim, ze se muze zmylit (je jenom clovek), ale je jeden z mala lidi o kterem si myslim , ze neni schopen "ucelove" lzi. Neplest si s "milosrdnou" lzi.

   Smazat
 3. demokratický systém zavedený v starovekom Grécku bol založený na práve voľby len pre majetných - a len tí sa mohli stať verejnými činiteľmi, napr. taký Socrates právo voliť nemal, bol nemajetný, dobrý vojak a skvelý kritik systému ... a a na to aj došiel

  OdpovědětSmazat
 4. nynější demonstrace měly dlouhou přípravu v našich médiích. Ta jsou založena na Goebbelsově propagandě, kdy velkou úlohu hrají emoce. Takže prezident Zeman = ovar + ožrala, Babiš= zloděj, Okamura=fašista a xenofob, atd. Že proti sobě bojují oligarchové, to už je mimo mísu lidiček, co bojujou za spravedlnost, proti korupci,aj.Velkou roli zde sehrává TOP 09 s knížetem v pozadí- ČR musí zůstat kolonií Německa!!( vznešeně- zabránit orbanizaci( Orbán- taky fašista) v česku
  Tlak se bude stupňovat, až do mrtvých demonstrantů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě jsem zapomněla Babiš=Bureš, neboli STB.
   Mimochodem, nálepka STB( ti špatní) je jedna z prvních po roce 89.
   Když před smrtí pan Valtr Komárek vystoupil v nějakém pořadu ČT, byl tam dotaz, proč nezabránil té zlodějně. Mimo jiné se ohrazoval tím, že ČR po roce 89 bylo brouzdaliště zpravodajských služeb, a MMF. A já říkám- jen ti špatní STB-áci byli mimo mísu

   Smazat
  2. Mrtvých novináře(ů) - potřebují také odstřelit Zemana.

   Smazat
  3. ja bych řekl že těch miliardařu je mnohem vice ale zaleži jen na nich kterou partaj maji na vyplatnich paskach a kdyby system chtěl někdo narušit tak mame v zaloze amiky co tady patroluji a nebeska vojska vatikanu s evrochujerskymi žoldaky a ti už by si věděli rady nehledě na naši staletou tradici vzdani se bez boje no možna že by někoho picli třeba potomka mrtviho zifčaka ale na druhou stranu by se zase byl dalši pomnik na modleni a kladeni věnečku od nezučastněnych

   Smazat
 5. Gojimům do ruky žadné penize nepatři!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť také dostávají místo zlata jenom potištěné papírky různých barev nebo jenom virtuální čísla v počítačích firem a bank...

   Smazat
 6. A skutecnou fraskou je, kdyz herec z bolsevicke rodiny (Trojan) precte dojemny pozdrav od prominenta z obrbolsevicke rodiny (Pithart) a nadseni "protibolsevicti kavarnici" tomu tleskaji. Tak uzasne absurdni drama by nevymyslel ani ten Veskrna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však také ten šlemil "Lahvička", bojovník proti alkoholu až do bezvědomí, vyučený kulisák a pomocná síla v pivovaru, nebyl žádná hlava. Jenom gojischer kopff...

   Zrádci bývají vybíráni zpravidla mezi bezdětnými - schnoucími haluzemi kmene Národa... které neobtěžuje starost o budoucnost rodiny, rodu, Národa... s egem lovícím moc a metály, žijících podle hesla "po nás pomník a potopa". Neuznávali jste mě, nechtěli jste vidět ani platit moji velikost, nutili jste mě pracovat jako bílého občana - tak tady máte na revanš a udavte se. Dřete na duhového páníška.

   Smazat
 7. Jo to byla na Letné celá jejich podpora svezena z celých Čech dejme tomu že půlka zůstala doma. Nelze ustupovat takové menšině.Dnes jde bohužel o to aby tu nevládli ti horší.

  OdpovědětSmazat
 8. No, na havla se uz vostrihat nedam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také bych se styděl.

   Smazat
  2. 07:55
   Na havla se dával dlouhá léta před převratem stříhat Miloš I., zvaný Jakeš!

   Smazat
 9. Sem vistudovaní demonstrant a v nedëli sem si vidëlal pěkné mnění na Letné,1500 Kč a na víkend ideme do Polska maidanovat za přijetí uprchlíkú a Sýrskych jadernich fizikú a chirurgú.

  OdpovědětSmazat
 10. Myslete si o Aeronetu co chcete, ale toto je fakt hustý, protože fotografie nelžou.

  https://aeronet.cz/news/mikulas-minar-skryte-propaguje-nsdap-a-hitlerjugend-proc-ten-mladik-nosi-hnede-kalhoty-a-kosili-jako-fuhrer-ctenarka-aeronetu-v-uctyhodnem-veku-mozna-odkryla-neco-co-melo-zustat-tajemstvim/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:58 Kde neustále pomlouvají SPD to číst nebudu a že jsou tito blbci fašisti vím dávno.

   Smazat
  2. 8:58
   Fotografie, stejně tak jako videa, mohou lhát kdykoliv je to někomu zapotřebí, nejen montáží, ale i přiřazením nepravdivých, zmanipulovaných příležitostí. Jedna z vícero takových je např. i foto pana Okamury s přítelkyní, která měla zahalenou hlavu při příležitosti exkurze do mešity v cizí zemi, kde je to pro vstup podmínkou. Tehdy ho za to čučkař nepravdivě pěkně pomluvil. Čučkař vždy vypustí manipulativní bombu, plynovou ze svých prodloužených zad, a někteří to rádi fetují. Tak to sem pořád necpěte, a užívejte si to s ostatními důvěřivými, senzacechtivými, na jeho webu. Kdo hledá nezkreslenou pravdu, najde ji v předstihu u opravdových vlastenců, kteří publikují své poznatky aniž by skrývali svou identitu.

   Smazat
  3. 9:30
   Správně, Aeronet je manipulátorský odpad. Je tu mnoho lepší a věrohodnější alternativy.

   Smazat
 11. 9:39
  Vy jste nic nepochopil, totálně vygumováno. Nikdo nikam nic necpe, Einsteine, ale viděls ty fotografie? To jako že nejsou snad opravdové? Vždyť je jich plno i jinde! Ach bože, to je fakt síla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:25
   Je jich plno jinde? Není tedy nutné podléhat manipulacím s fakty nad fotografiemi od čučkaře.
   Co o sobě vlastně tají VK, když se skrývá nejen jménem, ale taky za tváří pana Paroubka? A má k tomu od něho souhlas? A jestli ano, jaký na jeho zmanipulovaných informacích má pan Paroubek zájem, zeptáte se ho? I do rádia údajně mluví zkresleným hlasem, a vy si myslíte, že je dobře utajený? Pro tajné služby je lehce odhalitelný, ale neudělají to, i když ho považují za bezpečnostní riziko, jak hlásí mainstream, proč? Ten manipulátor nebude pro přemýšlivé lidi nikdy důvěryhodný, a právě proto, že mezi ověřená fakta míchá dezinformace, a překrucuje fakta k ovlivnění mínění směrem, který si neumí obhájit při konfrontaci s těmi, které zrovna zhanobil. Jste ukázkovým příkladem, jak lehce se dají lidi zmanipulovat, jako ti z Letné. Ale užívejte si svobodně senzací podle svého naturelu, je to váš problém.

   Smazat
 12. Sorosovy organizace rozšiřují aktivity ve východním Německu a západních zemích:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019062510215868-sorosovy-organizace-rozsiruji-aktivity-ve-vychodnim-nemecku-a-zapadnich-zemich/

  OdpovědětSmazat
 13. Co by nastalo po pádu Babišovy vlády? Opozice má plán:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019062610216460-co-by-nastalo-po-padu-babisovy-vlady-opozice-ma-plan/

  Ať se s tím jdou vyfotit mají plné huby demokracie a nechtěj ve vládě komunisty a SPD. Já zas nechci ve vládě slizkýho fialu a odpornýho bartoše.

  OdpovědětSmazat
 14. Já nechápu proč se zabýváte tímto dementním debilem zrzavým zmrdem Minářem.

  OdpovědětSmazat
 15. 11:36
  Bože můj, mluvím o těch fotografiích, o VK nemluvím, což jsem naznačil už v tom prvním komentáři. Ještě jednou - o fotografiích, nikoliv o VK - neumíte číst, rozume? Ty kecy si klidně strčte někam.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak, pan Umlauf napsal článek, ve kterém se poctivě vyznal, jak usiloval o zbourání komunismu, byť ten tady nikdy nebyl. Zbourán byl leda „reálný socialismus“, což na úsílí pana Umlaufa, ani jedněch nebo druhých disidentech nijak nezáleželo. I když byli pohotovým komparzem událostí a někteří, kandidáty a nakonec i figuranty ve zdánlivě tvůrčích rolích. Pan Umlauf tvrdí, že mu šlo o tu jedinou a pravou svobodu, nesenou tou pravou a ryzí demokracií. Mohl a měl vědět, že je leda figurantem při restauraci kapitalismu. A teď, teď se vlastnostem toho kapitalismu pohoršeně diví. Ale alespoň že tak, nemusí se přiznávat, že byl naiva. Stačilo by, kdyby naivou být přestal. Leda, ledaže je to zas jen role.

  OdpovědětSmazat
 17. Botanici prý před několika dny objevili v českých lesích nový druh houby:

  MUCHOMURKA MINÁŘOVÁ

  Prý není příliš jedovatá, vyvolává velmi krátkodobý stav extáze následovaný zvracením a nechutí k jídlu, škodí správné funkci mozku, je načervenalá až zrzavá a má takovou podivně tvarovanou křivou nohu.

  Botanik

  OdpovědětSmazat
 18. K obrázku. Žlutá vesta po šichtě.

  OdpovědětSmazat
 19. Nevíte něco o Radostovi ? Nějak pauzíruje, snad se neurazil, nebo na nás nezanevřel.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.