Reklama

sobota 29. června 2019

Oč jde ve studené válce nového druhu?

Si Ťin-pching a Donald Trump
Jan Vítek
29.6.2019 iPrima
Prezident Donad Trump pohrozil čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, že když si pro něho nenajde chvilku času během zasedání G20 v Osace v Japonsku ve dnech 29. a 30. června, Spojené státy nezmírní celní válku a hospodářské sankce proti čínskému vývozu a technologii.


Hrozit svému protějšku před zahájením jednání je Trumpovou specialitou. Nic to nestojí a jeden nikdy neví, zda se ten druhý nezlomí v kolenou. Jenže v tomto případě požadavky jsou tak neskutečné, že i americké sdělovací prostředky o nich mluví mlhavě a rozpačitě.


Oč Spojeným státům jde?


Řečeno bez kudrlinek narovinu chtějí, aby Čína udělala totéž co Rusko v letech devadesátých minulého století — položila se hospodářsky na lopatky. A Trumpovým zbožným přáním je, aby mohl v Pekingu jednat s loutkou jako byl Jelcin v Moskvě.

Známý americký ekonom Michael Hudson před několika dny napsal v Unz Review, že „co se na povrchu zdá jenom jako obchodní střety, je ve skutečnosti studená válka nového druhu…Oč se opravdu bojuje, je to, jaký způsob plánování Čína a zbytek světa má mít a kdo jej bude určovat: vlády, aby se zvyšoval blahobyt, nebo finanční oligarchie, aby se zvyšovaly zisky a utahovaly opasky.“

Je ironické, že Trump má záchvaty zlosti z toho, že jiné země se vydaly stejnou cestou, kterou šla Amerika ke slávě a velikosti, ale kterou neoliberálové zničili. Tehdejší podnět byl ve vládních podporách průmyslu a rozvoji infrastruktur na konci devatenáctého století a na počátku dvacátého, připomíná Hudson. Dodává, že Spojené státy „se dnes staly vysokonákladovou ekonomikou spočívající ve výnosu finančních a technologických monopolů. Jejich hrubý domácí produkt je ‚prázdný‘, pochází zejména z peněžnictví, pojišťovnictví, spekulací a pronájmu nemovitostí, zatímco infrastruktura se rozpadá a pracovní síla je využita jen částečně a na záskok. Za těchto okolností vliv obchodních hrozeb může pouze posílit vzdor neoliberalismu urychlit snahy ostatních zemí stát se hospodářsky soběstačnými.“


Nový společný, celkový, udržitelný systém mezinárodní spolupráce a bezpečnosti


Proto na zasedání G20 v Osace bude nejvýznamnější událostí to, co na oficiálním programu jednání není - schůzka prezidentů Si Ťin-pchinga, Putina a Modiho, z jehož podnětu se sejde. Není bez spojitosti, že k ní dojde po prohlášení Si Ťin-pchinga a Putina v Moskvě 5. června, že jejich vztahy budou nadále „na nejvyšší úrovni globální spolupráce a celosvětového strategického partnerství nové epochy.“

Tento kulantní diplomatický pojem zahrnuje vše - hospodářství, zahraniční politiku a obranu. V podstatě Čína a Rusko oznámily urbi et orbi, že vytváří jednotný akční blok na obranu svých zájmů a šíření svých záměrů.

Předpokládat, že se dozvíme, že Indie se připojila k čínsko-ruskému spojenectví je přílišné. Pro Modiho by nebylo taktické, tím méně diplomatické, veřejně přiznat, že považuje americký plán zbuntovat Indii, Japonsko a Austrálii proti Číně, za předem mrtvý. Ale víme my, co si tři vladaři řeknou mezi čtyřma očima a stvrdí rukoudáním?

Co lze očekávat, je provolání ve smyslu, že přišel čas vytvořit nový společný, celkový, udržitelný systém mezinárodní spolupráce a bezpečnosti. Nezáleží na znění, ale na podstatě. Tou bude výzva k odporu proti americké nadvládě a stvrzení jednoty, spolupráce a vzájemnosti.

Tři prezidenti společně reprezentují téměř polovinu lidstva. Čína má nejvýkonnější ekonomiku na světě, Indie bude za dva roky nejlidnatější zemí planety a v současné době překonává všechny ostatní země v hospodářském růstu, Rusko oplývá surovinami a má nejlepší špičkovou vojenskou techniku. Jejich společné prohlášení bude mít sílu a váhu. Poplatné sdělovací prostředky se jistě budou snažit je zlehčit a zahrát do autu; sledujme internet.

V posledních dnech se mluví a píše o tom, že v Osace přece jen dojde k setkání Trumpa se Sinem, i když žádná obvyklá přípravná jednání neprobíhají. K ničemu to ale vést nemůže a nepovede. Si Ťin-pching se nevzdá socialismu s čínskou charakteristikou, který odstraňuje poslední zbytky chudoby v zemi a učinil z Číny hospodářskou velmoc první velikosti. Trumpovo zbožné přání zůstane tím, čím je - zbožným přáním.
 * * *


74 komentářů :

 1. Co je to za čínského řiťolezce, ten Vítek? Co z toho řiťolezectví má?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsat podobný článek vyžaduje určitý intelekt. Autor sdělil svůj názor, který mne zaujal. Váš komentář mne zaujal "odlišným způsobem". Přeji hezký den.

   Smazat
  2. Odpověď v pravé poledne a vtipná, jen nevím zda u řiťoanalytika najde pochopení. Hej hou rudý dědeček

   Smazat
  3. To není řiťolezectví,to je jenom pravda neboť v ČÍNĚ neexistuje jako v naší,,demokracii,,nezaměstnanost,bída 1,45 milionu občanů včetně dětí,násilí,drogy,islám,nacisté a mnoho dalšího co ničí celou naši společnost a díky ,,MILIONU CHVILEK,,který je řízen NEOCONY a nacisty se židy se snaží vyvolat v naší vlasti MAJDAN a uvrhnout tuto zem do diktatury nacistů a NEOCONŮ a ČESKÝobčan bude bez jakéhokoliv práva před nacisty kteří se snaží zrušit BENEŠOVY DEKRETY které se snaží za úplatu zrušit i slouha a zřejmě i vlastizrádce POLÁK který obrací dějiny chování WALDERODEHO který jasně spolupracoval s NACISTY!!!

   Smazat
  4. Čina už vi,že bude muset zaplatit v tomto roce americký dluh.
   Má jedinou šanci se tomu vyhnout a napodobit našeho gusudara strejdu Putina a zuřivě nakupovat zlato.
   Bude to brzy pekelný tanec.
   Komunisté si ovinou majitele velkých peněz kolem svého ocasu!
   Pozorujte to a uvidite,no nemám pravdu?

   Smazat
  5. Před pěti lety po druhé pracovní cestě do Číny jsem tady napsal: Kdyby mě bylo 30 odejdu do Číny a naučím se Čínsky. Kdyby mě bylo 50 odejdu do Ruska, zdokonalím se v Ruštině a v obou případech budu mít úspěšný život a potomci perspektivu. Protože mi je 70 musím se snažit připravit na tyto cesty své potomky. Celý život jsem v podstatě pracoval jako ve svém současném podnikání a nepotřeboval jsem k tomu žádnou politickou stranu. Teď je potřeba se semknout a vyhnat z naší krásné vlasti zdegenerované zvrhlé parazity. Zaprodanci existují v každém systému jenom je potřeba včas je deratizovat aby nedošlo k jejich přemnožení. Dosadily se do všech složek řízení státu a bez obrovského tlaku to nepůjde. Kdo dnes zná krásnou Píseň práce ve které je v podstatě vše.

   Smazat
  6. ...a kampak se to derete vy?

   Smazat
  7. Co k tomu dodat? Komunismus, mládí světa. Taky jsme se mohli mít dobře, kdyby jsme se nenechali rozebrat, rozkrást a podojit. Americký říťolezec 11:42 ví o čem píšu a jestli neví, tak je to dement.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 16:48...Jaký komunismus!?!?!?
   Krindapána,co má Čína společného s komunismem???
   Možná osvícený absolutismus,nebo tak něco...
   Ten "komunismus" je v názvu jen z piety,Čína nerada plive na hroby svých předků.
   Dává přednost malým krůčkům před velkými...Ta Maova hrůzovláda byl jenom exces.Chválabohu.
   Helanov

   Smazat
  10. 16:59 chovej se slušně idiote

   Smazat
  11. 14.01
   Dne 11. 11. 2018 v NL byl článek a v něm uvedeno, že USA má v zemích světa dluh ve výši 21,7 trilionů dolarů. A platit nechtějí, proto tam bylo vyjádření prezidenta USA: "Odpouštím všem, komu jsem dlužen".
   Tolik citace z tisku.

   Smazat
  12. nafouknuty komedian co zbohatl na tuposti obyvatelstva ktery ač mu řikaji pane prasedidente nikdy nepřestal by hereckou šmirou a za dolače si koupil i bilidomek takovychto mame u nas za zlamanou grešli že by neškodilo je vyvažet do teho holivudou jenže jestli by se tam uživili když doma žiji z těch svych žebračenek a ti naši světovi umjelci jsou ledatak mistři chlastu žranic a pohadek jak z donuceni museli trpěli za bolševika

   Smazat
  13. Cina a Japonsko drzi US Bonds. tAK DRZI usa NAD VODOU.To jsou papiry , ktere vlada vydava aby dostala na utraty. Utraci okoolo 270 miliqard mesicne a nema na to. Ovsem je otazka jak dlouho tyhle cenne papiry zustanou mit nejakou hodnotu.
   Pujcovatele si pak nikdy nemohou byt jisti co bude. Proto Kreml podezriva ,ze to dlouho nevydrzi a skupuje zlato. Saudi Arabia a jine emiraty nakupuji majetek , ale kdyz chce neco Cina koupit v USA vlada to neproda..

   Smazat
 2. USA nemohou nic chtít. Natož položení ČLR ekonomiky na "lopatky".
  To spíš jsou USA a jejich "demokratičtí" islámští EUroafričané na LOPATĚ.
  A lze říci jedině: „KOnečně.”

  OdpovědětSmazat
 3. Západní společnost lze charakterizovat jako islámsko-klintonoidní-fašisticky-nenávistnou-oligarchicky-miliónově-chvilkově-sorosovsko-rothschildovskou-bludně-zhoubnou.
  Vpřed svojí demokraticko-militantní politikou k válce.
  Naši podplacení protinárodní politikové z ČSSD, TOP-09, KDU-ČSL, STAN, ODS a pirátů jsou vašimi věrnými služebníky.

  OdpovědětSmazat
 4. Já si myslím, že nejde o žádného "řiťolezce", ale bohužel/bohudík o zcela objektivní informaci. Není možné do nekonečna za informacemi o objektivní síle Číny, Ruska a Indie vidět nějakou podlézavost nebo "fake", ale skutečnost ať se nám to líbí nebo ne.

  OdpovědětSmazat
 5. Čína a USA se po setkání generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Číny a čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a prezidenta Spojených států Donalda Trumpa na summitu G20 dohodly na pokračování obchodních jednání, informuje o tom čínská tisková agentura Sin-chua.
  Setkání vůdců obou zemí proběhlo v japonské Ósace v rámci summitu G20 a trvalo 80 minut.

  „Obě strany se dohodly na obnovení konzultací o obchodních otázkách na základě rovnosti a vzájemného respektu," uvedla agentura.

  OdpovědětSmazat
 6. Američané musí vzít na vědomí, že pomalu přestávají býti hegemonem ve světě, že jsou státy, které si už nenechají od nich kroutit rukama. Budou muset ubrat ze své nadutosti a nadřazenosti. Většina států se bez americké(zejména vojenské) pomoci již obejde. USA budou muset změni kurz své politiky jinak se můžou dostat do situace, ze které nebude úniku.No bude ale my nebudem... M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říká se, že kdo má za spojence Ušáky, tak už nepřítele nepotřebuje. Pjakin už dávno tvrdí, že globalisté mají v plánu rozkulačit USA, podobně jako SSSR, protože jejich všežravot a žití na úkor celého světa by planetu zničilo. A to že Pjakinovo video s titulky má stále větší zpoždění, signalizuje, že situace je móc vážná. Hej hou

   Smazat
  2. Čína má výhodu, že netrpí ztrátou paměti a ví, co může od Anglosaských vyvrhelů čekat.

   Smazat
  3. https://fct-altai.ru/
   zde je odkaz na VV Pjakina

   Smazat
  4. Řečeno bez kudrlinek narovinu chtějí, aby Čína udělala totéž co Rusko v letech devadesátých minulého století — položila se hospodářsky na lopatky. A Trumpovým zbožným přáním je, aby mohl v Pekingu jednat s loutkou jako byl Jelcin v Moskvě.

   To nikdá nebude aby Čínu ovládali americkí posokoci

   Smazat
  5. 10.17 tak toho opravdu bohdá nebude, no a Rusko se nedobře pro Ameriku z Jelcinizmu už vyhrabalo. A jen tak na okraj, proč je najednou tak mrtvo o Venezuele?

   Smazat
 7. Skvěle pane autore ať jdou švorcáci z usa někam jsou nebezpečím pro celý svět.

  OdpovědětSmazat
 8. nejprve na němcich zdf apak unas na čete francouzky dokument jak stavěli soudruzi z činy 1400km železnice do tibetu v těžko uvěřitelnem terenu svelkym převyšenim v zamrzle krajině ktera v letě roztala doslova přes hory adoly za pouhych dvapul roku něco takoveho sami francouzi nikdy neudělali a snimy ani cela evropa dohromady a že jsme evoro zuper stat zuper firery a zuper prachy also ales zuper naturlich

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. maji take nejrychlejsi rychlovlaky ktere jezdi lepe nezli v Japonsku!! tusim 1200 mil a stavba mostu dalnic a zeleznic se neda ani popsat California zrusila stavbu jedne rychlodrahy po znacnem rozestavenni a rozkradeni penez a nechava jiz postavene tunely a mosty pro eventuelni vyuziti v dalsich stoletich Nazdar
   Mozna by se tam dali premistit ty statisice co se nyni povaluji po ulich ve vsech mestech zapadniho pobrezi

   Smazat
 9. Dopadlo to jak pan Vítek předpověděl,DJT udělal bubáka a (prozatím) stáhnul vocas...Strejček Si si může (prozatím) odfouknout...Uf ;-)))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 10. boj staréhoparadigma s novým nemůže to staré vyhrát, snad jen prohru oddálit. To je zákon dialektiky vývoje. Francouzský král taky dva roky marně vzdoroval až ho nakonec sťali. Zrovna tak Alexander s rodinou. Dějinný vývoj je neúprosný. V současném případě bude světový finanční systém přeformátován a USA bude vymezena role obyčejného státu s vlastní ekonomikou. Pak se ukáže jak obstojí ve světové konkurenci. Teď už na tom začínají doplácet. Boeing šel k zemi, Apple jde do kytek brzy po něm...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:59 zalez idiote

   Smazat
  3. Jo, jasně zalez, pravda se nesmí říkat. U některých pisálků(zobajících z USA namíchaného molitantně-hegemonistického zobu) vyvolává frustraci,pocity beznaděje a návaly zlosti z jejího odhalení.

   Smazat
 11. Výborný článek!Děkuji :-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 12. Cinan a jeho Chuawej jsou v prdeli.

  OdpovědětSmazat
 13. Kdo videl blabol Trumpa v Osace po skoncenem jednani s neprateli juesej asi da za pravdu hodnoceni presidenta Iranu o dusevni stabilite Trumpa Ja se nedodival ,sel jsem spat a to jsem prakticky videl vsechny jeho projevy ve vsech dobach ,neb jsem doufal ze stejne jako Onana, bude delat zmenu .Ale nedela ,dela jen bordel
  Byl to rozpacity blabol kdy se vracel neustale k jiz jednou recenym vecem ,byl znacne nervozni neustale mlel o Kimovi jako o svem priteli ze mu musi jet podat ruku .A nehovorim o financnich nakladech co stoji tyto zajezdy mimo plan jen 1 hodna A-1 letu stala 200 000 $ + stovky strazcu + prevozy helikopter v ohromnych letadlech.On na to asi proste nekdo pujci a asi to bude FED jez rad pujcuje na patricny interest.Nikdo jiny se moc nehrne nadale Americe pujcovat ,neni to totiz jiz splatitelny dluh co ma 22 trilionu + Buh nas opatruj
  Bibi se raduje jak to vsechno klape a nemusi ani moc tlacit Bolton casto jezdi domu na navstevu a Pomeje s 80 miliony evangelistu veri na zemi zaslibenou a a Mesiase .

  OdpovědětSmazat
 14. V pondeli tento server zavreme, protoze vyuziva technologie zlych Americanu. Mistni bojovnici prejdou na ruske a cinske technologie. Na Hongmeng kombinovany s ruskym scotem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne vysvetli co to zmeni v tvem zivote psance ktery je rad ze dycha a prezil do dnesni doby Huave ovladne brzy cely svet cela Evropa jiz G% u nich objednal + Rusko + jizni Amerika ,vice cti ono jen stekat nema vahu

   Smazat
  2. 18:17 Napr. ve Svycarsku je uz spustena cela 5G sit. Je tam pokryto vice nez 50 nejvetsich mest. Dodavatelem technologie je svedsky Ericsson.

   Smazat
  3. 18:17 Napr. finska Nokia ma dnes vice kontraktu na 5G site nez Huawei. Cinske smirovaci technologie nikdo nechce:

   https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/nokia-5g-technologie-sit-pate-generace-huawei-ericsson-objednavky.A190605_104011_mob_tech_LHR

   Smazat
  4. 18:17
   Huhlavej kulhavej ovládl leda tvou dutou palici. Můžou si gratulovat, že Trump povolil americkým firmám, dodávat jim technologie, software, komponenty a oddálil jejich krach.

   Smazat
  5. 18:29 jen slaboduché úvahy. Tobě se nelíbí, že USA jdou do kopru a Čína roste. A vidíš, mně se to líbí. Už proto, co všechno sviňské USA světu udělaly.
   MM

   Smazat
  6. MM

   1. Samsung (Jižní Korea)
   2. Huawei (Čína)   3. Apple (hUSA)

   Smazat
 15. Proč je Čína úspěšná? Za prvé asiaté jsou podle výzkumů inteligentnější než evropané, nejsou zhejčkaní blahobytem, jsou nacionalisti, když vůdce zavelí a ani nemusí, už dnes polovina obyvatelstva bojkotuje americké zboží. Jenomže pozor nejsou to Rusové, kteří na křivdy také nezapomínají, ale nejsou tak pomstychtiví jako asiaté. A v Číně zápaďáci, včetně Japonska nadělali ukrutné věci a to se jim jako bumerang vrátí, ať už to je kdoví jak dlouho, oni nezapomínají. A asi to je dobře a má to tak být. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dedecku tady neuspejes sem chodi nekolik prezivsich v zapadni democracii a ti jsou skalnejsi nezli Jakes .Co to pro ne znamena v jejich zmarenem zivote si ani nepripousteji,proste Trump je neco a hotovo on kazdy zapomina ze jedine v systemu kde je order - poradek to muze fungovat , v kapito bordelu je to jen jak koho okrast a napalit .A mezi tyto trotly patri i Hovnocuc ,tak mu nefandi .

   Smazat
  2. Čína pod vedením KSČ se vypracovala na světovou ekonomickou velmoc. Je jedno, jak toho dosáhla. Ona to prostě dokázala díky cílevědomosti a rozumné police čínských komunistů. Oni tam moc z ruky nepustili jako Gorbačov.

   Smazat
  3. Gorbačov byl člověk CIA, Havel mu zato mohl ulízat kulky, dostal nazpět majetky, tím se částečně ukojila jeho vrozená hamižnost, to měl společné s hamižným Schwarzenbergem a taky rozmnožovací impotenci. Kárlovo "syn" je levoboček od jeho ženy. Jejich neukojená hamižnost a majetky, přešly na cizí krev, proto celý svůj život co škudlili a odírali sourozence, přišlo z jejich krve vniveč.

   Smazat
 16. 18:35
  No jo, účel svědčí prostředky. Ale zase musíš uznat, že Čína jim to vrací v dobrém a silně v US investuje. Např. před nedávnem psali, že někde v Texasu otevřeli novou výrobnu jídelních hůlčiček a dali tak práci x emeričanům. A majitel továrny je Číňan. Tak by se moc nečílil a s těmi nadávkami bych byl taky opatrný.

  OdpovědětSmazat
 17. doufám, že se Čínskský presient nepsere jako český premier.

  OdpovědětSmazat
 18. Líbilo se mi, jak se Trump doprošoval, aby se s ním Si setkal, což neměl v plánu. Přilezl pěkně po kolenou a státník Si ho milostivě přijal. A Trump hned že s Huavei je to v pořádku, sankce nebudou. Pěkně se to obrací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co bereš za matroš? A Hulíš ho, šňupeš nebo aplikuješ nitrožilně?

   Smazat
 19. HURVINCI ! Cina krachne do 5 let , kdyz nebude mit trhy na jejich zbozi ! Kdyz nebude mit odbyt !

  Cina bude rada platit clo ! Ona ho neplatila a Americke zbozi do Ciny melo clo !

  Osobne mam cinske zbozi rad ! Koupil jsem si vcera ve Walmartu nastene hodiny s opicemi - MOC PEKNE a staly pouze dva dolary. Kafe v kavarne stoji $ 1.60 !

  JA VAM RIKAM VY natrdlici v Cesku !
  Kdyby jste byli INTELIGENTNI, jako jsem JA -nick HONOLULU, tak by jste meli hodina za $ 2.00 , ale pouze v nasem dokonalem state a zrizeni !
  h.

  OdpovědětSmazat
 20. Cina pro nas neni konkurence, ale JIZNI KOREA je !
  Japonci z ni maji bolehlav.

  Ted zde prodavaji male auto KIA - SOUL 2020 z Koreje ! Vsechy zeny ho chteji !
  Korejci jsou velmi sikovni !
  h.
  h.

  OdpovědětSmazat
 21. Uz je tady
  uz je tu
  uz je doma
  z vyletu
  Byl ve Walmartu (tam chodi jen cernosi a jeste tam kradou)
  roztocil se ,koupil si hodiny za 2 bugy a ted zase bude tady zvanit ty sve idiotismy ze sve uplne zdegenerovane sisate hlavy v cervene cepici s napisem NAZDAR_TRUMP zachrana to miru svetoveho
  Je dnes pozdeji neb netrpelive cekal na zmateny clabol Trumpa tj do ctyr do rana nezli se Trump pripotacel a oznamil ze miluje Kima z Koreje a jede se snim na te lajne objimat ,ale Kim ho nechce videt a tak s ezacina blabolit o spatnem pocasi huhuuhu
  hahahahahaha Napytel

  OdpovědětSmazat
 22. 2:00 - "DOCTOR" Napytel - PROCTOLOGIST - prisel vsechny pozdravit ! On je muj hlidac !
  Doporucuji vam vsem zazadkovat si zadek ! V pripade , ze ho budu ignorovat a vy moje pripomenuti budete take ignorovat, tak budete mit cizopasnika v rectalu ! !
  On se vsem stale vtira.

  "Doctore" - rekni mi ty nevzhledne strasidlo, jak to, ze nespis ?
  V Cesku jsou 3 hod. rano ?
  honolulu  OdpovědětSmazat
 23. This kike Kushner is legitimately the biggest source of our problems in the Trump White House. He’s literally a foreign agent for Israel and should be removed immediately.
  huhuhu hahaha

  OdpovědětSmazat
 24. Vy tam v Cesku mate hlidace, proti cizi nevitane ideologii !
  Jsou to nehloupejsi zmetci v narode !

  Oni vam zkriplovali intelekt a kdyz potom zvatlate vase predstavy o svete , tak je to estrada.

  Vy vite kdo to je lepe nez ja, ale kvuli priposranosti s tim nic nedelate.
  Dobre vam tak !
  NICK HONOLULU - bystozraky pozorovatel !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeno hrej dej mi na nove boty Jeno hrej
   mou prdel zahrej

   Smazat
 25. 3:02 - jo to oni rikaji, ale zapomenel jsi podotknout , ze to rika opozice stejneho etnika.
  Oni se mezi sebou posledni dobou nemaji radi, coz nam muze byt jedno ! Dulezita je agenda presidenta Trumpa.

  Kdyby jste nemeli v Cesku BLBCE , kteri vse mazou , tak by jste se dovedeli o jejich ideologickem rozstepeni !
  A kdo je kdo, na opozicnich stranach.
  nick honolulu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ten Dvorak to ten Dvorak co Te nema rad to organisuje nespi neji nepije nesuka a ve sluzbe je furt , drahy Nicku ty nas sampione Babicka

   Smazat
 26. Samozrejme, ze rozvinout toto thema NEMA CENU, nebot to bude vse smazano zitra rano (vaseho casu) a lide se stejne vse dozvi az mnohem pozdej !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale to je skoda prelsti Dvoraka asi taklhle pis : opacne jako " Ja miluji zidy a zivot za ne polozim" a hned vsichni my polointeligenti pochopime tu PRAVOU pravdu Tebou sdelovanou Babicka

   Smazat
 27. Ta vase MANIPULATIVNI, uzka skupina lidi, ktera opravdu hlida udalosti ve svete , to nedela pro blaho republiky , ale pouze pro jejich osobni egoisticke zajmy.
  Rekne vam pouze to, co se hodi jim a je potrebne na vase ovladani !
  JSOU PRUHLEDNI A ZRETELNI.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 28. "Doctor" Napytelny - znovu ve sluzbe, je shitty
  hlidaci ideologicky udernik of very poor quality, highly inferior , contemptible , despicable, etc., etc., . atd. atd.! Pro jeho nizke I.Q. nevi, jak je snadne ho zmapovat !
  Povzdech si nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 29. Napytelniku , kdyz te zajima Kusner, tak by te urcite zajimal jeho vztah se Sorosem !
  Az zdiciplinujes tveho hloupeho sefa, tak to hodim do placu.
  Do te doby se divej do kristaloveu koule !
  Ja svetlonos honolulu shasinam lucernu poznani a odchazim !
  Koncim pro dnesek !
  h.

  OdpovědětSmazat
 30. Čau exulanti! Vy jste si tady dali v noci spicha?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politicti emigranti pronasledovani Breznevem -bojovnici antijakesnici at zije babiz Trump Bolton a Kim
   Huuuuhu hahahaha

   Smazat
 31. Kdyz me bila vlada v Pretorii , poslala pracovat k cernochum do Buntustanu (kmenove uzemi , jednoho kmene v Limpopu)!

  Tak jsem musel napred vyridit povoleni k pobytu u nacelnika ve stanu , podminka ve slipech !
  Tam sme uzavreli smir , ze me nesezerou , hopsanim kolem ohne za pokriku Huhuhuhaha !

  (Aby me tam nezapichli mistni lidozrouti nejakym klackem a neopekli na bambusovem rostu spolecne s ulovenou kapibarou !)

  Nacelnik mi pridelil lidi kmena Zulanta na praci v busi , tim moje prace skoncila , dva pracovnici cernosi zmizeli po dvaceti minutach v pralese Buntustanu !

  Kam sem se bal vstoupit. Nic sem neudelal a tancovat s novym nacelnikem kolem ohne ze Zulanty , sem nemel povahu ! M
  Musel sem se vratit mezi bile do Pretorie a konstatovat neuspech me mise v Limpopu a vy je budete mit na krku nez vas taky sezerou !

  Manzelky a dcery znasilni predatori a obliknou si vase veci , vemou vase auta , ridicak nevi co to znamena !

  V Buntustanu chodi stakilometry pesky po hline , kdyz lovi paviany , potkany nebo velky pavouky specialita , jako vas smazeny rizek !

  Dvoraku co jsi to zase prosral , chces skoncit jako pastika na bananu Huhuhuhaha !

  nick Honolulu , Florida , obdivovatel naseho osviceneho prezidenta Trumpa !

  OdpovědětSmazat
 32. JA JSEM NENAPSAL 13:35 !
  Vy tam mate detinske blbce v tom Cesku !
  nick honolulu
  (Ale tesi me, ze ze me maji strach ! Jinak by to nedelali !)
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:00 Tak tys nám o Buntustánu, o náčelníkovi, o Prétorii, o lidožroutech, o černoších, o Zulantě, o Hamáčkovi, který nechá afričany na polích bez dokladů, o uloupených autech, manželkách, dcerách černými predátory jako v Buntustánu JAR, Rhodésii nic nenapsal? Tak tu máme lháře jakoby z USA, kdo z nás zná nějaký Buntustán a jeho náčelníka ve stanu, kdo z nás zná nějakou Zulantu a její černé lidožrouty, kdo z nás může tušit, kam tě poslali z bílé Pretorie v JAR. Jsi pouhý fantasta a lhář, dřepící na prdeli na Praze Smíchov a jezdící s prstem po mapě nebo v nose, volícího Drahoše! Ty Buntustáne ze Zulanty, když Burian prášil.

   Smazat
 33. No hiovnolulu my tu máme blce, aleUSA má válečné štváče.
  A doufám, že severokorejský vůdce není takovým blcem, aby Trumpetovi věřil. Víme jak dopadli tí kteří věřili US kecům.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 34. A ještě jinak, ty Hovnolulu, jsi získal vzdělání zadarmo a dodnes je jak vidím pro tebe v negramotné US výnosné. Tak ty české blce si odpusť.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zakladni obecna byla v ceskoslovensku vzdy zdarma bepotreboval sem se nikomu spovidat o nezaplaceni skolnyho a navic jako zavoznik od 13 ti sem mel zadarmo spoustu burtu a housek takze i ma babicka mjela dostatek jidla co sem ji dones dycky vecer.Pozdeji v Pragofce sem s evyucil jesterkarem a pracoval do umoru as sem zdrhnul jakosto politicky emigrant pronasledovany UV KSC za cos mne v USA pochvalili a zajistili mje pohodlny zivot v africe odkud sem se vratil do USA pozdeji HUHUHU hahaha

   Smazat
  2. 1:36 Tak ty si v Pragofce, jezdil na Ještěrce, to si řekl soudruhům v USA, oni byli radostí bez sebe, tak tě šupem šópli k soudruhům do JAR. Kde si si udělal zkoušky na Anakondáře a tam si do úmoru jezdil na Anakondě s tím rozdílem, že si neměl co ukrást pro babičku. Co ty si za vnuka pronásledovaný Ještěrkáři a Anakondáři, čili fantasto z Prahy Smíchov, ty jsi tak profláklej Lojza z Prahy, ty kamuflážníku z Huhuhuhaha?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.