Reklama

pondělí 24. června 2019

Odhaleno: Kybernetická válka Pentagonu proti Rusku

Brian Becker
24.6.2019 ICH, překlad Zvědavec
Pět let předtím, než byl Robert Mueller jmenován zvláštním vyšetřovatelem, který měl prošetřit nepodložené tvrzení, že se Rusko vměšovalo v roce 2016 do voleb a spolupůsobilo při Trumpově volební kampani, Pentagon vedl tajné kybernetické útoky proti elektrické síti Ruska. Kybernetická válka proti Rusku začala v roce 2012. Načasování kybernetické války proti Rusku je důležité. Nebyla totiž vyvolána intervencí Ruska v Sýrii (2015), ani referendem o Krymu v červnu 2014, které vyústilo v odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho opětovném spojení s Ruskem.


V uplynulém roce se útoky urychlily prostřednictvím „umístění potenciálně ničivého malwaru do ruského systému v takové hloubce a s takovou mírou agresivity, jako nikdy předtím,“ uvádí se v nové zprávě, kterou zveřejnil deník New York Times na základě soukromých rozhovorů s představiteli Pentagonu, které byly prováděny po dobu tří měsíců.

Představitelé Pentagonu se rozhodli utajit detaily operace před Donaldem Trumpem ze strachu, že by nemusel povolit tyto intenzivnější útoky. Podle zprávy Barack Obama původně nedal souhlas k totální ofenzivní kybernetické válce. Ukončil taktiku méně agresivní kybernetické války proti Rusku, neboť se obával, že eskalace by měla vliv na americkou infrastrukturu, která by tak byla příliš zranitelná vůči protiútoku.


Byl Bolton zasvěcen do plánů Pentagonu?
Trump byl udržován v nevědomosti, avšak není těžké dospět k závěru, že válečný šílenec Bolton a náboženský fanatik Mike Pompeo, který zastává post předního diplomata, jsou plně zapojení do vojenské tajné skupiny, která nyní funguje jako skutečná moc ve Washingtonu.

„Pan Trump nebyl podrobně informován o krocích ohledně umístění „implantátů“ - softwarového kódu, který může být používán pro sledování nebo útok - uvnitř sítě Ruska,“ řekli dva nejmenovaní Trumpovi úředníci deníku NY Times, [protože] „mohl by to zarazit...“ Kdo jsou ti dva úředníci?

V pozadí tohoto znepokojivého odhalení je nová vojenská strategie/doktrína Pentagonu, zveřejněná v prosinci 2017, která hluboce přeorientovává americkou vojenskou a zahraniční politiku, aby připravila zemi na „velký mocenský“ konflikt s Ruskem a Čínou v nadcházejících letech.


Je to útočná, nikoli obranná válka

Článek v deníku New York Times výslovně uvádí, že kybernetické útoky proti Rusku jsou útočné, nikoli obranné operace. Jsou válečným aktem. Šéf kybernetického velení Spojených států, generál Paul M. Nakasone, použil orwellovský jazyk, když operaci charakterizoval jako opatření „bránit se předem“ proti Rusku, kdy se proniká „hluboko do sítí protivníka,“ jak uvedl deník Times.

Během kubánské raketové krize v roce 1962 prezident Kennedy stěží udržel na uzdě Pentagon, který chtěl začít jadernou válku se Sovětským svazem. Svět byl na pokraji jaderné války. Tyto události by se měly důkladně studovat. Kennedy řekl svým nejbližším poradcům, kteří se účastnili hrůzných debat vlády, jak se vypořádat s krizí, kterou bylo vojenské vedení „posedlé“.

Je to demokracie, když rozhoduje armáda?

Rozhodnutí nesdělit Trumpovi, že Pentagon provádí útočné vojenské operace proti infrastruktuře Ruska, je jedním z neklamných znamení, kromě mnoha jiných, že otěže moci sotva zůstávají v rukou civilní vlády, pokud jde o otázku války a míru. Prezident je vrchním velitelem. To je základ civilní vlády, vytyčující hranici mezi demokratickou vládou a vojenským režimem. Domýšlivé a arogantní rozhodnutí uniformovaných hlavounů vést útočné operace proti infrastruktuře konkurenční termonukleární velmoci - aniž by informovali civilního vrchního velitele - naznačuje, že již nemají strach ze zodpovědnosti, natož ze zaslouženého trestu za to, že se chopili moci, která podle Ústavy patří zvoleným zástupcům lidu, nikoli vojenským despotům, které nikdo nezvolil.

Trump je tak ješitný, nejistý a směšný „vůdce“, že prakticky vyvolal tento tajný puč proti své vlastní autoritě. Obklopil se generály Pentagonu v kabinetu a posvětil „nezávislost“ polních velitelů a jejich šéfů, pokud jde o rozhodování o otázkách existenčního významu. „Pan Trump dal loni v létě nové pravomoci kybernetickému velení v dosud utajovaném dokumentu, známém jako Prezidentské memorandum národní bezpečnosti 13,“ uvedl deník Times. Snad tento směšný politik, zastávající pozici vrchního velitele, neočekával nebo neměl zájem na tom, aby velitelé Pentagonu činili kritická rozhodnutí, jako je například zahájení útočné kybernetické války proti Rusku, aniž by ho předem informovali.

Pentagon a Trump však nejsou jediný problém. Vedení Demokratické strany má na tom také svůj podíl, neboť přispělo k hrozícímu debaklu tím, že strávilo poslední tři roky burcováním té nejodpornější nenávisti a démonizace Ruska - přestože to byl Pentagon, kdo útočil na infrastrukturu Ruska - aby tak záškodnickým způsobem objasnilo, jak je možné, že takový ničema, jako je Trump, mohl vyhrát volby. Mezitím zbabělí politici obou politických stran nadále rabují státní pokladnu za účelem obohacení a rozšíření moci válečné mašinérie USA.


Před studenou válkou existovaly skutečné globální války

Nepotřebujeme křišťálovou kouli, abychom viděli, že pokud nebude zastaveno či omezeno válečné úsilí Pentagonu, budoucnost 21. století se bude velmi podobat první polovině 20. století.

Venezuela je vystavena útokům, došlo zde k opakovaným výpadkům elektrické sítě. Země obvinila Spojené státy ze sabotáže systému, při níž využily svůj potenciál kybernetického vedení války. Cílem je Kuba a Nikaragua. Írán se stále drží mezinárodní jaderné dohody, zatímco Trump odstoupil od této dohody a začal ekonomickou válku proti Íráncům. Hrozí nebezpečí dalšího vojenského konfliktu na Středním východě. A Pentagon a všechny jeho přidružené expertní skupiny v D.C. připravují zemi na velký mocenský konflikt - již to začalo. Kongres to nemá pod kontrolou, ani takzvaný vrchní velitel.

„Velký mocenský konflikt“ je jeden z mysl otupujících eufemismů, které používá Pentagon k popisu globálního konfliktu. Tato hrozba je nyní skutečná, a v minulosti k tomu již došlo. Kapitalistické mocnosti se na takový konflikt připravily a iniciovaly jej v letech 1914 - 1918, a poté znovu v letech 1937 - 1945. Pohromě třetího „velkého mocenského konfliktu“ se od roku 1945 vyhýbáme zejména proto, že Sovětský svaz vyvinul formu jaderné vojenské parity, která v polovině 50. let ohrozila nadměrně agresivní plány Pentagonu, týkající se unipolární nadvlády.

Když se Sovětský svaz v roce 1991 náhle zhroutil, americký imperialismus očekával, že cíl ohledně nesporné globální nadvlády by bylo možné dosáhnout i bez rozsáhlých pozemních operací a zdlouhavých a vleklých okupací. Jelikož se však Rusko v posledním desetiletí postavilo na nohy a z Číny se vyklubala světová velmoc, Pentagon se vrátil ke strategii, založené na porážce Ruska a Číny prostřednictvím intenzivnějších ukázek vojenských výhrůžek přímo v těchto zemích a jejich okolí, a systematického oslabování obou zemí na všech frontách - jak vojensky, tak formou režimu sankcí a ekonomické války. V sázce je hodně.

Militarismus a americký kapitalismus jsou jedno a totéž. Nebezpečí katastrofální války nepochází od tohoto či onoho politika, ale spíše je zakořeněné v základních strukturách pozdního stádia kapitalismu.


Exposed: The Pentagon’s cyberwar against Russia vyšel 19. června 2019 na ICH. Překlad v ceně 451 Kč Zvědavec.

10 komentářů :

 1. Vypadá to, že Trump neukočíruje válečníky ve svém okolí. Hrozí úplná destabilizace poměrů na Zemí a jsme jen kousek od zahájení 3.sv.v. Průběh by se nelíbil všem válečníkům, kteří si myslí, že k odvetě směr Západ nedoje. Z indicí v Rusku to však vypadá tak, že kontrolu již převzali vlastenci a odstavili proamerické Rusy od možnosti sabotovat protiútok-odvetu. Putina chtějí zlikvidovat majdanizací, asi se to však nepovede !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mam pocit, ze jedine, co tie Americke svine dokaze zastavit, je rozmiestnenie jadrovych zbrani na Kube.
   Az by tam Rusko rozmiestnilo svoje rakety, Trumpeta, a ostatny vojnovy stvaci, by stiahli chvosty medzi nohy, a vypadli by z Europy.

   Smazat
 2. V Právu referují o kybernetických útocích proti Iránu: Spojené státy v reakci na sestřelení dronu podnikly kybernetický útok......představitelé bezpečnostních firem zároveň informovali, že iránští hackeři, pracující pro vládu zesílili...... A tak je to vždycky: ruští hackeři pracující pro vládu napadli, ... Pentagon pak provedl..... čili na straně Ruska a Iránu hackeři, na straně ctihodná vláda.

  OdpovědětSmazat
 3. Proto USA tolik šílí a brojí proti technologiím Huawei, proto potřebují, aby všechny státy světa používali výhradně americké vybavení HW a SW, aby mohli zaútočit na kohokoliv. Zdá se, že technologie od čínské firmy Huawei není pro americké útočníky dostatečně prostupná pro jejich útočné viry, kterými USA šíří pravdu a lásku do všech zemí světa. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Telefonz Huawei i jejich sítě nemají "zadní vrátka", která by Anglosasové (Ušáci. Angláni, Kanaďané, Australané a Novozélanďané) mohli využívat k čučkaření, odposlouchávání a ke kyberútokům.

   Smazat
 4. Americe koluje v žilách válka. Bez války by se USA zastavily. Teď útočí kyberneticky, bez jakéhokoliv vyhlášení války a vedou kybernetickou útočnou válku proti Rusku, Číně, Iránu a vlastně asi proti všem a aby na to měli, tak tisknou bezcenné žabí kůže. Myslíte, že se jím to nevrátí, že ty mozky jsou jen v Americe? Amerika už nemá přátele, jen vazaly a i těm jen nařizují sankce, vyhrožují a špehují je. Jak dlouho jím to může, v dnešním rychlém světě, vydržet? Nebo budou muset spustit nějakou horkou válku, aby nepadli hubou na tvář? Jak se to bude líbit řadovým občanům v Americe. Před 45 roky jsem Ameriku obdivoval i když se u nás vedla protiamerická politika. Dnes se mi Amerika hnusí

  OdpovědětSmazat
 5. 1980-1990: USA trénuje Osamu Bin Ladena a jeho teror... pardon Freedom Fightery, aby zabíjeli Rusy. Dá jim Stingery a 3 miliardy dolarů. Gorbačov posléze stáhne Rusy z Afghánistánu, což Islámisté i USA vidí jako vítězství nad Rusy...
  1981: Reganova vláda trénuje a financuje "Kontras" v Nikaragui. Výsledkem je 30 000 mrtvých civilistů.
  1982: USA prispivá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránce. (válka Irák - Irán) Chemické a biologické zbraně nevyjímaje. A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...
  1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)
  3. července 1988: křižník USS Vincennes, nacházející-se v Iránských výsostných vodách na konci Irácko-Iránské války, sestřelí let 655 Iránského A300 Airbusu letícího do Saudské Arábie, Dubai. Zahyne všech 290 lidí a USA se za to nikdy ani neomluví. Posádka křižníku je vyznamenána.
  1989: CIA agent Manuel Noriega, sloužící jako president Panamy, odmítne plnit příkazy z Washingtonu. USA napadnou Panamu a odstraní Noriegu. 3 000 civilistů umírá.
  1990: Irák napadne a obsadí Kuwait se zbraněmi z USA a s požehnáním USA, že se nebudou vměšovat do této vnitřní záležitosti Iráku (vyšší těžba ropy v Kuwaitu = pokles zásob v Iráku a dluhy z dob Irák-Irán války Kuwaitu, částečně způsobené USA a jeho pomocí, která uměle prodlužovala konflikt 6 let)
  1991: USA osvobodí Kuwait a vtrhnou do Iráku. V Kuwaitu je zpět dosazen poslušný diktátor a nad polovinou jižní části Iráku je vyhlášena "bezletová zóna" ve které se prohánějí US stíhačky střílející na vše a denně bombardující Irácké pokusy o leteckou obranu Iráckého výsostného územi. Jenže bombardují i civilisty a OSN odhaduje, že 500 000 Iráckých dětí zemřelo v důsledku bombardování a sankcí na léky, prosazenými USA do roku 2003, kdy dojde k druhému vpádu Amíků do Iráku...
  1999: USA bombardují Srbsko aby svrhli Miloševiče, když se vypořádával s agresivitou gangů Kosovských Albáncu stejně jako to denně dělá posledních 60 let Izrael s Palestinci. Bombardovali přitom mosty i s civilisty, automobilové (civilní) závody a zkoušeli si grafitové bomby na elektrárny. Navíc použili munici z ochuzeneho uranu, která je klasifikována OSN jako zbraň hromadného ničení. http://www.nato-tribunal.de/varvarin/photo...cumentation.htm A to vše na podporu lidí, páchajících takovýto terror.
  2000-2001: USA dáva Talibánským vládcům Afgánistánu "pomoc" ve výši 245 milionů.
  11. září 2001: vláda USA zabíjí zabijí 2 972 vlastních civilistů v WTC, zkouší si oddolnost Pentagonu proti bunker-busteru a vytváří falešné zdání že "unesený" let 93 vybuchl při dopadu v Shanksville, PA. USA vyhlašují válku terorismu s tím, že nebudou rozlišovat mezi teroristy a těmi, kdož je ukrývají. Myslíte-li si, že za 11. zářím stojí vláda USA, je to rouhání!
  od listopadu 2001 dodnes: USA na základě lží o 9/11 napadly a okupují Afghánistán, kde platí 20 000$ za každého odchyceného "teroristu" Severní Alianci, jež je smrtelným nepřítelem dřívějšího spojence USA - Talibanu.
  od 20. března 2003 dodnes: USA na základě lží o ZHN napadly a okupují Irák. Odmítají počítat civilní oběti. Oficiální ztráty Američanů jsou již 4 352 mužů a odhadované ztráty civilistů dosahují 1,2 milionu obětí (září 2007). V důsledku jejich politiky zuří dnes v Iráku občanská válka a původně sekulární stát se značně radikalizuje směrem k Islámismu. Už asi brzy dostanou na budku.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak ja vam nevim, v podobnych situacich pred zacatkem 2ww Hitler obvinoval ze vseho zleho svetove zidovstvo, mel pravdu? Jsem z toho “volajaky zmeteny”

  OdpovědětSmazat
 7. Vše je jasné usa jedou z kopce ale na válku nemají to by byl jejich konec.

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...Nostradamus píše: Mabus (zlo) už brzy zemře. Přijde strašná zkáza pro lidstvo a zvířata. Pak přijde náhlá pomsta. Nesouvislé projevy, ruce, žízeň, hlad, když bude míjet kometa.
  Vědci se dohadovali, kdo je Mabus, mysleli na Obamu, ale byl tam i osobní poradce prezidenta a ten se Mabus jmenoval. Zajímavé, že ho nehledali v Rusku, ani Iránu, ani jiné zemi, ale opravdu ve ZLÉ AMERICE! Celý svět ví, že dělá zlo, ale nikdo to nedokáže zastavit, ...až snad ta kometa...?
  ..jo a mimochodem, čtyři krvavé Měsíce jsme už měli, ještě šest ...? snad úplňků...??? Nevím, studuji sám a pozoruji.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.