Reklama

pondělí 3. června 2019

Pád Sociální demokracie


Vlastimil Podracký
4. 6. 2019     vlastimilpodracky
Možná se jeví ztráta hlasů ČSSD jako záhadná. Vyjádření jejích vůdců nenapovídá, že by byli schopni skutečnou příčinu postihnout. To vše je jen signálem nepochopení nové situace, která v našem životním prostoru vzniká. Stará dělnická strana s bohatou historií a se zřetelným podílem na naší historické realitě, ztrácí prestiž. Je to jako vždy: změnilo se prostředí, ideály zestárly a jejich použitelnost se snížila. Najednou, zvláště pro mladé lidi, začne mluvit nesrozumitelně. Problémy, které by měla řešit, neřeší, řeší prkotiny a nesmysly. Nepomáhá slibovat nemožné svému elektorátu a spoléhat na zářivou sílu osobností. Osobnost, pokud nemá co říci, je jen figura, která se brzy okouká. Musí být téma. Témata jsou, ale ČSSD se jich neujímá. Proč?

Socialisté se dostali do téměř neřešitelného rozporu: na jedné straně jejich zásahy do politické praxe vyžadují silný stát, na druhé straně jsou sociální demokraté internacionalisté a pomáhají nezávislý stát likvidovat a podřizovat se směrnicím EU. Tento rozpor se zvláště u socialistů jeví jako fatální (jiné ideové směry to tak nemusí zažívat) a jejich pohyb mezi těmito dvěma póly je těžký a skýtá v podstatě jen prohru. Boj o záchranu odděleného a nezávislého státu by je zatáhl to tábora nacionalistů, na druhé straně univerzalistický aktivismus jim sice vysluhuje klepání na rameno od evropské levice, ale zbavuje je moci a tím i příležitosti skutečná sociální témata řešit. Rozhodování mezi těmito obludami je fatální, proklouznout mezi nimi je možno jen slibováním, rozdáváním peněz nepracujícím a nefunkčním přesypáváním drobáků z kapsy do kapsy, což právě nyní voliči pochopili jako nefunkční populismus.

Nakonec je ČSSD viditelně jen prodloužená ruka EU v prosazování feministických a relativistických opatření, jehož nejzřetelnějším příkladem je inklusivní školství, ale i snaha o kvóty na zaměstnávání žen a rovnost platů. A zařadila se po bok univerzalistických aktivistů plivajících sliny na nacionalisty a tzv. xenofoby. Je ovšem natolik populistická, aby se vyhnula přímému sluníčkářství, nicméně zřejmě jen dočasně, než tlaky mezinárodní levice více zatlačí. Je zcela zřetelné, že v odporu multikulturalismu a islamizaci život nepoloží.

Ale největší prudký propad přízně ČSSD byl na základě morálního selhání Sobotkových melodyboys, kteří tím nejnemravnějším způsobem vyškrábali na Babiše jeho selhání, za pomoci opozice je rozmazali v médiích, aby ho diskreditovali v mylné snaze, že tím zastaví přestupovaní svých voličů k němu. Lidé ještě přece jen mají nějakou selskou morálku a představu o tom, co je mravné. Jak vidět, považují Babišova selhání za menší poklesek, než nefér podrážení partnera, sprosté donašečství a snahu o kriminalizaci. To je ovšem jen epizoda nemající fatální historický rozměr, nicméně napomohla současnému stavu.

Pan Hamáček mluví o návratu k sociálním tématům. Ty zde samozřejmě jsou, ale vyžadují silný stát, který už není, nebo alespoň odvahu se postavit univerzalistům v EU. To je něco na úrovni Jánošíka. Sen o světovém socialismu je iluze, při které se dobře usíná jako při pohádce na dobrou noc. Nevyžaduje namáhat mozková centra, protože přemýšlet o něčem co nikdy nebylo a nebude, je snadné. Zatím byl socialismus vždy jen v národním státě s dostatečnými pravomocemi. Chtějí-li socialisté svoje témata řešit, musí stát posilovat. Viditelně dělají opak. Přijímají směrnice EU jako písmo svaté a zařazují se do liberálního světového řádu, který se jeví stále více jako nehumánní a likvidující demokracii.

Dovoluji si uvažovat, jak elektorát ČSSD chce řešit tato témata:

1/ Levné nájemní byty pro mladé lidi, aby si mohli našetřit, nemuseli brát nemravné hypotéky nebo platit vyděračské nájemné. To ovšem znamená vytvořit velké množství staveb ve vlastnictví státu (obce), velkou iniciativu a angažovanost, zajistit správu těchto domů. Nejhorší je ovšem, že mnoho lidí vydělává na drahém nájemném a banky vydělávají na hypotékách, proto je velký tlak na zabránění těmto změnám. ČSSD není Jánošík, nepůjde do střetů a legislativních problémů. Proto raději rozdává peníze jako příplatky nájemného, které zcela jasně skončí v kapsách pronajimatelů a bohatnou z nich bohatí. Všichni vidí tu neuvěřitelnou neschopnost.

2/ Morální hypotéky, které může zajistit jen státní banka, která by převzala stávající úvěry a řešila jejich splácení humánně. Dovedu si představit ty neuvěřitelné tlaky, které to znemožňují. Banky přece na tom vydělávají. Koho by jinak ždímaly?

3/ Odchod velkých zisků zahraničních podniků do zahraničí je neustálým námětem prázdných řečí. Nasazení sektorových daní je asi nemožné, je nejspíše pravdou, že by si to podniky vynahradily zvýšením poplatků a cen. V případě bank a obchodních řetězců viditelně chybí státní banka nebo banky ve vlastnictví občanů, obecní a státní podniky především v monopolním postavení (vodovody, energetika). ČSSD pro to nepohnula ani jedním prstem.

Na úpadku ČSSD je pozorovatelné paradigma doby zřetelněji, než na čemkoliv jiném. Nové rozdělení rolí ve světovém střetu univerzalismu s konzervatismem vyžaduje vybrat roli, ne oslovovat starými tématy a viditelnou neschopností. Role univerzalismu znamená přijmout za své posilování univerzálního člověka jednotlivce - vytvářet multikulturního člověka bez národa, bez rodiny, bez genderového statusu, bez vztahu k domovu, vytvářet volného světového ptáka. Sociální téma se potom redukuje jen na individuální charitu a pro socialisty tam není místo. Na druhé straně příkopu jsou konzervativci, široká fronta starých ideálů včetně pravidel pro vznik rodin a vztahu k domovu, opírající se o vžitý přirozeně rostlý soubor zákonitostí normálního života, které v minulosti socialisté pomáhali vytvářet. Ale dnešní ČSSD předstírá, že o tomto paradigmatu neví. Lavírovat mezi tím se nedá, příkop se prohlubuje a kompromisníci v něm skončí zahrabáni.

40 komentářů :

 1. Naši předkové nám hloupým mlaďochům říkali, sociální demokrat, taky krad. Ta Altnertova kauza nehovoří o ničem jiném a půjdou na ruku každému, kdo je spasí, protože ty prachy nemaj a mít nikdy mít nebudou. Finále je jasné, nedůvěryhodní čučkaři a salátové kterým bych nesvěřil k hlídání ani svého hloupého křečka, budou neustále, čeřit vodu i když na to už dávno nemaj a už v dohledné době mít nebudou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Křečka dejte pryč, nesete zaň zodpovědnost.

   Smazat
  2. Kudy chodil, tudy krad(l), byl to sociální demokrat.

   Smazat
  3. Ve dne lhal a v noci krad, sociální demokrat.

   Smazat
  4. Problém je, že ČSSD je strana pro obyčejné lidi jen na papíře. Ve skutečnosti se kamarádí s nejbohatšími a jejich zaměstnance potřebují jen když se blíží volby. Navíc zastávají pozice USA v mezinárodní politice a neštítí se podporovat ani fašisty na Ukrajině. Kdo chce volit napravo, má široký výběr, tam se socan neuchytí, ale přesto se cpou po bok Fialy, Kalouska, Bartoše, Výborného a dalších. Těžko takovou stranu volit. Neví, co chtějí. Mají jasno jen v tom, že touží po moci a penězích. To ale voliče neokouzlí.

   Smazat
  5. ve tisku lhal a v noci krad i liberální demokrat

   Smazat
  6. 10.21 Liberální Unie - ruka ruku umyje?

   Smazat
  7. Jsem zvědavý jestli se socani po.erou a shodí Babišovu vládu kvůli dotacím Agrofertu.U odvolání ministra kultury stačilo na ně zadupat.Dnes :120 000 dutých hlav připečených sluncem na Václaváku to už je pro Al-Hamajdu argument

   Smazat
 2. ČSSD v tom není sama- podobné lavírování asi zažívá i německá SPD a jiné podobné strany v Evropě. Nůžky mezi superbohatými a chudými se rozevírají stále více. Nikdo z dnešních politiků nemá odvahu říci, že příčinou všeho je globální kapitalizmus. Každý "bojuje " za malé živnostníky a farmáře, ale jakmile se objeví nějaký velký problém (třeba právě byty), už se volá po podpoře státu. Tržní ekonomika evidentně nefunguje. I Tomio Okamura v jedné TV debatě prohlásil, že by mladým stát měl dát bezúročné půjčky na byty. To je holý nesmysl. Jak by něco takového dopadlo? Ceny bytů by se zvýšily právě o ten neúročený díl, všichni bychom to dotovali a kapsy by si namastili zase jen ti developeři, boháči mající byty na kšeft a banky. Kde je tedy hranice mezi tím, co má dělat stát a tím, co už by dělat neměl? Ať si říká kdo chce co chce a zaklíná se, aby ho proboha nikdo neoznačil za socialistu, ba co hůře za komunistu, já si myslím, že socializmus byl nejspravedlivější systém, který nikoho nenechal padnout. Teď myslím většinu lidí, ale vždy se najdou takoví, kterým je ten kabát těsný. Podřizovat se menšinám je nesmysl, můžeme je respektovat, dát jim rovné šance, ale nemohou si usurpovat něco víc, než mají ostatní. Jednou ta změna přijde, my se ji asi nedožijeme, ale nový společenský řád se zákonitě musí zformovat, když se přežije ten starý. Ještě se však máme moc dobře na to, abychom mohli něco změnit. Člověk už musí být v situaci, kdy nemá co ztratit. Máme téměř za sebou období konjunktury, lidi si nabrali hypotéky ve víře, že je splatí. Mám v živé paměti roky 2008-2009, kdy se prostě přestalo nakupovat, protože na to nebylo. V průběhu další krize se ukáže, zda levicové strany získají alespoň částečně své voliče zpět. Ale v období relativního dostatku se voliči od levice odklánějí. Vždy zapomenou rychle na dobu, kdy šlo z tlustého do tenkého. Tak uvidíme, náznaky recese jsou už na obzoru. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za socialismu stát podporoval lidi. Za kapitalismu stát podporuje kapitalisty. Tak se nedivte jak to tady vypadá. A bude hůř.

   Smazat
 3. K čssd nelze nic kladného napsat stal se z nich klon stop09 tak ať jdou do zapomnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych teda to zapomnění, formuloval trochu jinak, ale nahrál jste mi na smeč, tak to využívám, děkuji. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědečku já vím co bych měl napsat ale nechci být zbytečně sprostý zdravím vás.

   Smazat
  3. Pokud platí:
   "Stará dělnická strana s bohatou historií a se zřetelným podílem na naší historické realitě, ztrácí prestiž", tak je to proto, že těch dělníků je méně než těch nefachčenků. A ti nebudou podporovat stranu, která jim nezaručí příspěvky a dotace na život, ale zajistí jim práci. Kdo by to z nich chtěl?

   Smazat
  4. jen prosím pozor na předsudečnou nenávist... taky z dílny socdemáků

   Smazat
  5. Pěkný pojmový veletoč představuje švarcsystém. Postavením zaměstnanci (nesou tatáž rizika,jako podnikající, ale nemají jejich naději zbohatnout) se nejmenují zaměstnanci a sami věří, že jsou svobodní, ačkoli jsou NUCENI krátit daňový základ (ocitli by se v mínusu). Jsou jednou nohou v kriminále (tresty jsou citelné). Jejich averze vůči Babišovi je marná , ten postupuje (vůči nim ) dle v Evropě běžných zákonů. Byli by to sociální demokraté, ovšem to by museli kriticky zhodnotit svoji perspektivu (podnikají v chudé společnosti) a sociální demokracie by nesměla mít asociální jádro (nahoře) , sestavené z politických podnikatelů.

   Smazat
 4. Klaus ml. šokuje: Útočí už i na něj. A bojí se, jak to dopadne:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-ml-sokuje-Utoci-uz-i-na-nej-A-boji-se-jak-to-dopadne-583925

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. června 2019 1:27
   V. Klaus mladší je demokrat a poukazuje na jisté projevy ve společnosti, které se mu nelíbí. Ty projevy bych označil, jako nástup fašismu. Bohužel, naše vládní moc to podporuje, nebo minimálně neblokuje. Chová se jako policie na Majdanu, tj. nechává těmto silám volný prostor. Nepochybuji o tom, že tyto síly mají zdroj své moci v nezrušitelnosti a nepotrestatelnosti členů neziskovek, na kterou naše vládní moc přistoupila. Současná vládní representace odevzdá svůj díl práce na likvidaci země a odejde.
   Podobně, jako Mayová v Británii. Zablokovala vůli občanů vyjádřenou v referendu, za cenu odchodu. Jistě škodná nebude, Britové ano. P.K.

   Smazat
 5. Lidé si vše zaviní sami, protože si nechají nakukat nesmysly a pak na vše tvrdě doplatí. Po roce 1989 nám Klaus hlásal jak dohoníme Rakousko jen si musíme utáhnout opasky. Klaus rozjel kuponovou privatizaci ve které nám ukradl vše co bylo vybudováno a vše se předalo zahraničím firmám. Jak se ODS dostala k moci zavedla zdravotní poplatky, zavedla tři dní zadarmo při tom, když člověk omarodil. ODS zničila zdravotnictví, školství, zemědělství a přeměnila naší vlast v montovnu pro cizí kapitál. ODS nenávidí obyčejné dělné lidi a podporuje překupníky, veksláky, exekutory. Ale lidi budou věřit ODS. ODS nepřidala za celé své vládnutí ani korunu na almužnách , kterým se říká důchody. ODS zavedla v době krize restrikce, které neměly obdoby. Vzala lidem peníze, i to málo co měli. ODS je zločinecká strana podporující zloděje v tomto státě.

  OdpovědětSmazat
 6. mně twdy kvóty na počet ženm zejmo a ve funkcích ve vedení čehokoliv nebo snahy dosáhnout rovných plarů za rovnou práci nepřijde nijak špatná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvoty jsou ŠPATNÉ z podstaty věci.
   Kvoty znamenají to, že se neschopní lidé dostanou na místa, na která by se normálně, v konkurenci, nedostali.
   Co je dobrého na tom, když neschopní lidé dostanou přednost před schopnějšími?
   Začne to ženami, pak budou následovat tvoři s nízkým IQ, pak bukanýři a lesby, a kde to skončí?
   Totálním úpadkem a morálním rozvratem.
   Proč neudělat sportovní soutěže společné pro ženy i muže?
   Jsme přece všichni stejní, žena a muž jsou dnes, podle nejnovějších vjedeckých výzkumů, sociální konstrukty a předsudky ze starých dob, není liž pravda?

   Smazat
  2. Anonymní4. června 2019 8:21
   Výstižné. P.K.

   Smazat
  3. HAFo, sufražetky bojovaly ZA ROVNOPRÁVNOST ŽEN, NE ZA KVÓTY ČI MATRIARCHÁT! BOLŠEVICI ženám rovnoprávnost umožnili; v hutích, ve slévárnách, u strojů apod., v dolech na porubech, v lokomotivních četách (parní pětispřežní lokomotivy!) pracovaly ženy rovně s muži, za rovných podmínek a dosahovaly vynikajících úspěchů. Ano, byly i ve stachanovském hnutí... a z padesátých let znám na Smíchově jeřábnice i údernice... Ovšem gendertante o skutečnou práci nemá zájem, ta chce teplé místo u korýtka, jako černý vládní úředník na základě AFIRMATIVNÍ AKCE... TUXEDO nebo elegantní kostýmek mi sedí stejně, jako tomu kdo umí a jehož místo chci. Já to místo obsadím na základě kvóty, a práci nechám mně podřízeným - kteří umí, ale nemají správnou barvu /nádobíčko/orientaci.

   Nevidím dámy z genderhnutí vytlačovat smavé kopáče ze staveb a běhat je tam místo nich s kolečky naloženými - a polepenými hesly o rovnoprávnosti...

   Smazat
 7. Nevím co se zde pan Podracký snaží řešit.
  1/ ČSSD vede člen Aspen Institutu (kdo všechno v něm s polu s ním sedí se dovíte na stránkách této instituce)
  2/ ČSSD je v podstatě strana v bankrotu (kauza Altner)
  3/ ČSSD se zpronevěřila svým původním ideálům a poslání - dnes to není strana pro proletáře ale pro Bakalu (viz kauza OKD a personální propojení skrze právníka za Sobotky) , spolčila se s dalším oligarchou Babišem
  4/ ČSSD byla účastna na majdanu a podpořila Banderovce a fašisty na Ukrajině. Pomohla shodit v OSN rezoluci zakazující propagaci fašismu
  5/ ČSSD podporuje válečné zločiny v cizích zemích tzv. "mise" NATO

  Tato strana je (až na výjimky - Foldyna) personálně, finančně i morálně shnilá do morku kostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ten Foldyna pro svůj antikomunismus nestojí za nic. Kdy to už prohlédne docent Valenčík.

   Smazat
  2. Valenčík je šašek počmáranej. Dost chytrý na to, aby už dávno prohlédl, ale ze sentimentu k vlastní životní náplni a kontaktům a vůbec co by jinak dělal, žejo, tak zůstává ne přímo na palubě potápějící se lodi Socdem , ale tak nějak poblíž...A takových "intelektuálských" hašašírů tu máme plno.

   Smazat
 8. Pravicové strany o svém protilidovém zaměření otevřeně informují. Sociální demokraté mají ve svém programu totéž, ale úzkostlivě to tají a lžou. Budují bezohledný kapitalismus, který se nestydí exekučního teroru dokonce proti nezletilým.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Podracký, se jako jeden z mála autorů, přiblížil podstatě problémů. Tou je současný finanční systém a vyznávaný liberalismus.
  Bez řešení těchto základních problémů, nemá ani smysl se jitřit nějakými diskusemi o tom, zda vystoupit z EU, nebo v ní zůstat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Sociální demokracii založil K.Marx a B. Engels a straně dalí program. Vůdci sociální demokracie zkorumpovaní kapitálem a opití nacionalismem program Marxe-Engelse zradili a parftaj jako renegátská se nyní potáci mezi simulací siciálna a potřebou korupného do vlastních kapes. Proto bylo velice snadfné pro ANO tuto partaj vyzmizíkovat. Dokud partaj bude závislá na finanční podpoře diktatury kapitálu, potud bude jen ubohým dožívajícím sborem marných labutích písní. I oligarcha Babiš má více rozumu, než naše soc. dem., když ví, že ani v kapitalismu se neobejdeme bez trochy spravedlnosti a práva.
  No a třeba i v otázce exekutorských katů hledá ANO sociálně přijatelné řešení. Ví, že odpovědnost za půjčené peníze má jak půjčující, tak dlužník. Takže potřebujeme také exekutorské katy na všechny ty banky "jak snadné a jednoduché si u nás půjčit"! Zní to stejně, jako" jak snadné je okrást zákazníka, opít, zdrogovat a pak "utratit"!

  OdpovědětSmazat
 11. Jako bývalý volič ČSSD jsem přišel k názoru, že už nemá cenu se jí zabývat. Hrobaři ji už dávno zničili. Nejvíce "posloužili" mladí sociální demokraté.

  OdpovědětSmazat
 12. ke svému pádu si čssd bude muset připsat i objednávku ke stíhání Babiše u bruselské žumpy k tomu ji pomáhali ODS, TOP,A černoprdelníci (KDU-ČSL) vzhledem k poměrům v Česku je to víc než pravděbodobné !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynechal jste udávací společnost PIRÁTI - KTERÁ SE SVÝM DENUNCIANTSTVÍM JEŠTĚ CHLUBÍ. Podle nich není v pořádku Čech, který neudává, neoznamuje, neprudí, ... prostě který není IN (v bruselské (_!_)), COOL ... jenom udavač a odnárodněná sketa je přeci TRENDY... A považte, že takový člověk pracuje A ŘÍKÁ SI PRACUJÍCÍ! Pod jhem přitom pracuje každý vůl... pracovat umí a pracuje i skoro každý bílý Gój... Ale škodit, prodit udávat a mít se zato dobře na úkor "vlastního" národa - to chce fištrón - jako má třeba "Američan" který nás okradl přes TV NOVA - nějaký Ronald/Róna LAUDER s komplicem Železným např.

   Smazat
  2. 12:42 mám stejný dojem. Je to křivárna. Jsem jen obyčejný občan, ale asi je nás víc. Pamatuji si křivárnu, kterou provedli aparátnici ČSSD při volbě prezidenta, kdy Zemana nezvolili. Je-li pro ně překvapení, že do EU dopadli dle svých zásluh, tak nechci být prorokem a myslím si, že vypadnou od žlabu u nás. Exekutoři si už určiťě brousí drápky na Lidový dům, to bude lepší sousto, než drobky od důchodců. Babička říkala, - že Boží mlejny melou někdy pomalu - a taky - kdo nemá shůry dáno v apatice nekoupí -.

   Smazat
 13. AD 14:06 VŠAK V KOLÉBCE ZRODU - ŠVÉDSKU - TAKÉ PIRÁTI TOTÁLNĚ PROPADLI. JE TO PARTAJ DESPERÁTŮ, JAK SE NA PIRÁTY SLUŠÍ A PATŘÍ!

  OdpovědětSmazat
 14. noviczech
  ...pane Podracký, pár věcí: V Německu nechtěli donedávna povolit činnost Turecké banky! PROČ? Protože dávala půjčky ale nebrala úroky! Je mám dojem jediná povolena v Berlíně, a to někdy kolem roku 2010, nebo snad později. Peníze získává jiným způsobem, než lichvářským jako Evropské banky! (úzce souvisí) Za druhé: Židé rabovali Evropské národy úrokem 33% už od nepaměti, proto nakonec dopadli jak dopadli! Celý nastavený evropský finanční systém je vlastně židovský okoukaný systém! Vydělávej kde můžeš! Nejsem proti židovský! Ale TOTO je skutečnost! Socialismus, neboli nerabovat druhé tady předvedl KRISTUS před asi 2000 roky! I samotní Židé ho zabili! Ale vidíme, že na RABOVÁNÍ zbohatli Anglie, Amerika a další národy! MUSÍ TO BÝT K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU? A KOMU TENTO SYSTÉM VYHOVUJE? Děti se rodí, staří stárnou a odcházejí a ...naše děti by možná chtěli NORMÁLNĚ ŽÍT, ale budou muset bojovat o přežití, protože POLITICI ZKLAMALI!!!
  Po všech stránkách, a toto vše jen proto, že ...PENÍZE, ÚROKY, BANKY atd., kdo má větší kapitál, ten je lepší? Teď trochu spiritistická otázka: a až ti staří odejdou, kam jdou, je to spánek věčný a nebo opravdu BOŽÍ SOUD?, všichni žijící se to dovědí, věřte mi.
  Boj proti zlu socialismus (není utopie), prohrál. Němci před pár stovkami let nechali vyvraždit celé židovské vesnice,(u Stutgartu), protože najmout armádu bylo levnější než vracet dluh s úroky! A přesto židovský systém rabování se prosadil! Co dál, asi žádná politická strana nevyřeší, ...podle mého názoru! Přeji hezký den.

  OdpovědětSmazat
 15. Foldyna neví, kam patří, jenom se v něm občas pohne svědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Foldynu odstavili stejně, jako třeba komunisti Skálu a Grebeníčka, můžete to blíže upřesnit?

   Smazat
 16. ČSSD kradli a kradou ,jen své dluhy nepláti ,(skočili jste jím na lep), jsou to fašisti !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD nejsou fašisti, je to jenom jiná forma TOP, i když teď si nejsem jistý, zda se nejedná z mé strany o protimluv.

   Smazat
  2. Sociální demokracie nikdy nebyla ani sociální,ani demokratická.Nikdy to nebyla strana skutečně levicová,vždy to byla jen "béčko"pravice a parta kolaborantů.Proto se s nimi rozešli ve 20tých letech min.století komunisté a měli recht!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.