Reklama

sobota 22. června 2019

Panel Nové republiky: "Jak jsme se stali kolonií" - 5. část - diskuze (VIDEO)

22.6.2019
V závěrečné diskuzi panelu Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" vystoupili MUDr. Ivan David, europoslanec za SPD, docent PhDr. Petr Sak CSc., poslanec za SPD Ph.Dr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, ABM, LL.M., advokát JUDr. Čestmír Kubát a Ing. Jaroslav Šulc CSc.. Odpovídali na dotazy z pléna.


17 komentářů :

 1. Čili p. V. Vondráček nedostal na sebe žádné dotazy?

  OdpovědětSmazat
 2. Čestmír Kubát, výborně, s nadhledem, přehledně a věcně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo jmenuje vedení ČNB? No přece prezident. Vybírá správné kádry, protože ti rozhodují vše. On sám byl zvolen jako favorit finančních trhů. Sice ho bankéři otevřeně nedoporučovali, ale postarali se, aby nebyl spuštěn žádný skandál, který by ty blbce, co mu to hodili, odradil. Milovaný Miloš tvrdí (Soukupovi z Barrandova), že žádný odliv kapitálu se nekoná a příliv peněz (investice) a odliv je vybalancován. Stará se, aby měly banky klid na práci. Jo, kdybychom měli pod čepicí, zvolili bychom zabíječe králíků, který by se postaral o to, že Česko by se stalo centrem nestability v Evropě. Možná, že bychom pak nějakou úlevu vyvzdorovali.

   Smazat
 3. Nevím, co si organizátoři od přednášek slibovali, na mne to působilo jako pokus nalít obyvatelům Česka do žil pesimismus a beznaděj. Až na toho Kubáta všichni ostatní buď ten kapitalismus budovali, nebo už dávno věděli, o co jde. Přesto loajálně mlčeli a ani ne nenapadlo burcovat třeba v Halo novinách. Oni se komunistů štítili. Ti lidé by neměli být puštění k vládě a vlivu na cokoliv.

  OdpovědětSmazat
 4. K čemu organizuje pan doktor David takové přednašky?
  Prý proto,že pak může mazat všechny diskutujici,kteři tu do úplně prazdne diskuse přinašeji řešeni,což těm přednašejicim chybi a chtěji čekat až jim to dojde!
  Ono po zvoleni jde jenom dělat PR a prazdně se dostavat k propagaci typu,že nic nejde.
  To režim miluje!

  OdpovědětSmazat
 5. A to si stále všichni NAPROSTO HLOUPĚ A NAIVNĚ myslí, že západ je řešením! NEZBÝVÁ OPĚT NEŽ OMEZIT KAPITÁL, TEDY VŠE ZNÁRODNIT A PŘIPOJIT SE OPĚT K RUSKU. JINAK ZANIKNEME JAKO BYLO CÍLEM PO II. SV. A to asi zanikneme, V TÉTO DOBĚ A STAVU NÁRODA SI TOTO NIKDO VŮBEC NEUVĚDOMUJE, naopak i alternativy naivně doufají ve spolupráci s tím VŽDY V HISTORII ZLOČINECKÝM ZÁPADEM !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Tou kolonii jsme se stali díky vám rudí parchanti. Zaostalost po roce 89 byla do světa volající, proto se našeho ZAOSTALÁHO prumyslu chopil Západ a nainvestoval sem miliardy marek a eura.Tak dnes vy všichni bejvalí komoušáci si sáhněte do svědomí, kam jste díky Rusku a vaší neschopnosti přivedli tento stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě takto jako Vy jsou takřka všichni a proto NÁŠ NÁROD ZANIKNE. Propaganda a ohlupování západem je velmi účinná a bohužel dosáhli svého. Tato III. SV se jim konečně podaří.

   Smazat
  2. Ale hovno! Příčina je úplně jinde. Dokonce i ten Švajc nám býval byl moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Usmolení čecháčci si ani ten svůj nudlovitej pidistát sami nevybojovali, ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit! Za Protektorátu byli naopak Češi uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Naopak výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Smazat
  3. 19:49, proč vyspělí sousedé u nás kradou, když jsme zpustlí?

   Smazat
 7. Hej ty wole, co nemáš na českou klávesnici, co ty o tom víš?

  OdpovědětSmazat
 8. 16:48 těžko jinak, než vás nazvat naprosto neznalým hlupákem, který je informován pouze v rozsahu současné režimové propagandy. Ten vámi adorovaný západní kapitál sem nainvestoval pouze tolik, aby zavedl takové výroby, na kterých bude, při zdejší levné a poměrně kvalifikované pracovní síle, co nejvíc profitovat. Domníváte se, že úspěšní velkopodnikatelé jsou, a vůbec mohou být, dobromyslnými blbci?
  Tušíte vy vůbec co, v jaké kvalitě a na jaké úrovni tehdejší čs. průmysl uměl produkovat? Rozhodujícím problémem byla malá sériovost, prakticky nic v hromadné výrobě, tedy nízká rentabilita v důsledku omezeného trhu zejména ve smyslu možných importů. Jste nevzdělaný neználek bez sebemenší orientace v technice i ekonomice, v příčinách specifičnosti reálného trhu východního politického bloku i důsledcích embarga ze strany demokratického západu. Ostatně, ten s embargy pracuje dodnes.

  OdpovědětSmazat
 9. 17:18 Tak vydíte jakej jste VUL!!! Proč nebylo v obcodech nic , kvalitní nábytek, pořadníky na vše, od kol počíneje až po auta. Ty kvalito, po koupi auta se tejden dával ten šrot škodováckej dohromady Pouze základní potraviny,na maso čtvrtek pátek fronty, zelenina v zimě žádná, něco piš dál ty hlupe ať se pobavím, já v té době žil. Pracoval v prumyslu, tak mě neopiješ těma tvejma blábolama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O kvalitě potravin můžeš hovořit jen na Svobodné Evropě. Nažer se těch kapitalistických nezdravých sraček. Průmyslové výrobky se nyní vyrábí tak, aby přežily záruční dobu, nic více.

   Smazat
  2. 20:22 Chytráku, napiš jaké jsou ty " kapitalistické sračky" já o žádných nevím. Já si třeba kupuji šunku s obsehem masa 96% a není kapitalis ale Česká. Atak to je se vším ty trobo

   Smazat
  3. 17:58 nevím, co vás ve věcné diskuzi nutí, krom vlastní omezenosti, sprostě nadávat. Rozumí se, že spotřební trh měl nedostatkový charakter, když výrobní kapacity byly přetíženy produkcí výrobních prostředků. Pokud byste totiž byl tak laskav a věnoval pozornost textu, který kritizujete, neměl byste sebemenší důvod nadávat, protože ten text pouze suše popisuje tehdejší realitu.
   I já jsem v té době žil, v roce 1954 na jaře jsem si pořídil Favorita na galuskách s trojkolečkem za Kčs 1450, na podzim se čtyřkolečkem za stejnou částku, v roce 1955 motocykl ČZ 150 "péráka" za Kčs 6400, v roce 1958 (po vojenské základní službě) motocykl Jawa 250 "kejvačku" za Kčs 8500. Ty libůstky mladíka, na rozdíl od vás, kupodivu bez poukazu a čekání, i když s motocykly se jeden snažit musel, ale ne víc než pozorností kdy a kde.
   Prvního auta jsem se domohl v roce 1961, byl to nový WartburWartburg 312 De luxe za Kčs 33000, za cenu vinkulace 20000 Kč dva roky předem. Jako třetí jízdní kolo jsem kupoval cestovní Esku s pětikolečkem k cestám do zaměstnání, když z nabytého bytu tam bylo dál, tu za Kčs 1800, na počkání, bez poukazu, tuším v roce 1966. Mohlo to být tím, že šlo o město s téměř 100 000 obyvatel, rozhodně ne tím, že bych byl v kompartaji nebo cokoli víc než kvalifikovaný dělník. Pravda, práce, za kterou jsem byl slušně placen pro neumětele a neználky nebyla.
   Takže milý zlatý 17:58, podle mého, nejméně s těmi picykly, kecáte. Nebo jste byl a zůstáváte takové to neschopné, ukřivděné jelito! I tak, mějte se.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.