Reklama

čtvrtek 20. června 2019

Panelová diskuze Nové republiky na téma: "Jak jsme se stali kolonií" - 2. pokračování - vystoupení Ing. Jaroslava Šulce (VIDEO)

20.6.2019
Ing. Jaroslav Šulc, CSc. ve svém vystoupení popisuje jak došlo k ekonomické koloniální závislosti českého hospodářství na západních ekonomikách a selhání českých politických reprezentací po listopadu 1989.


(pokračování)


20 komentářů :

 1. No, tak jsem si to vyposlechl a musím s nelibostí poznamenat, že pan Šulc kecá !!!
  Alternativa tu byla, dokonce tu byla nutnost tu alternativu vybrat, ale protože lid je tupé stádo a arogantní Klaus, jenž si vždy byl vědom, že "drzé čelo je lepší, než poplužní dvůr",tak prosadil s těmi kompradory z Prognosťáku právě tu nejhorší variantu a to variantu rozdání, rozkradení a levného rozprodeje a to všeho i toho "strategického", co ani ta blbá a židovskými oligarchy ovládaná Ukrajina neudělala a veškerou zodpovědnost za to nyní háže na druhé. Byl to on a i jeho soc.demáčtí bývalí konkurenti-kolegové i kolegové z Prognosťáku z ostatních stran (nechci je tu vyjmenovávat), kteří nesou zodpovědnost za těch minulých 30 let zbídačování národa, ztráty státní suverenity a také za škody, které to v budoucnu ještě přinese...Za tu nebetyčnou lumpárnu, zvanou kupónová privatizace, měl být ten dnešní "vlastenec" Klaus i se svými kamarády vpleten do kola...
  Vondráček má za 1 a Šulc za 5 a to, že dělal poradce tomu kreténovi Sobotkovi, tak tím ať se raději ani nechlubí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, Trikolora klepe na dvěře? Demokrad Bakala zavelel? Nebýt kuponové privatizace, tak to rozkradli zadarmo, proto Klause nenávidí!

   Smazat
  2. Coz takhle Soudruzi Panelaci , protestovat PROTI NASILI , ktere vlada dovazi do republiky, nebo se vas to netyka..Je lepsi strkat hlavy do pisku a..SEE no EVIL HEAR NO EVIL !!1
   A diskuse nade vse.

   Smazat
  3. Myslím si totéž, co anonym 1:02. Lidi jako Šulc by měli mlčet a užívat si toho, co vydělali v Blesku. Kolem roku 1989 se dělaly analýzy stavu českého průmyslu. Podle Vrby, který byl před převratem náměstkem ministra, třetina průmyslu byla nad světovým průměrem a třetina pod tímto průměrem. Při služebních cestách do západního Německa jejich účastníci tvrdili, že jejich fabriky vypadají uvnitř jako naše. Nebyl důvod je zničit. Všechno začalo chorobnými ambicemi některých ublížených se sprostě pomstít komunistům z managmentu podniků. Začala zběsilá štvanice a jejím výsledkem bylo, že se zmocnili něčeho, s čím si nevěděli rady. Začali šířit heslo, že potřebujeme strategické partnery. Ti přicházeli a své konkurenty rozkulačovali a ničili. K tomu pomáhalo řekněme otevřeně zločinecké občanské forum. Bylo na zvracení, kdo se takto sdružoval. Pak už byl krůček k tomu, aby se uposlechlo Klausovy rady a začalo se privatizovat. Gauneři pochopili, že k vysokým korytům, mohou dostat do soukromého vlastnictví celý podnik.

   Nápad s průmyslem 4.0 je velká blbost. Pokud se nevyřeší třicet let staré zločiny foristů, nikdo nebude mít důvěru v tento režim a z chomoutu kolonie se nedostaneme.

   Smazat
  4. 1:02 nenapadá vás ani náhodou, že kupónovka mohla být pokusem o základnu pro český kapitál, že se ale našla jen většina darmošlapů a rozkrádačů, takže nám z toho zbyl leda Kellner, po kterém se, možná, budou všichni ti orientovaní výhradně a jen na "západ" víc a víc procházet?

   Smazat
  5. 14:20
   Jelo se podle not ze západu(mj. tzv. washingtonský konsensus). Ten rozhodně nebyl vymyšlen a neaplikoval se na jiné státy pro jejich blaho. Uvědomte si konečně, že v mezinárodní politice neexistuje žádná dobromyslnost, žádné přátelství. Existují pouze zájmy.
   Lze se bavit snad jen o tom, jestli nám byly ty postupy, čili likvidace hospodářství a přeměna na kolonii, nadiktovány z pozice vítězů poraženým, nebo to "naši" představitelé přijali aktivně sami, bez jakéhokoli nátlaku. Osobně spíše věřím v to druhé, možná jen s mírným prvotním pošťouchnutím zvenčí. Lokajské geny jsou u nás dobře zakořeněné.

   Smazat
  6. 17:09 zcela vám uniklo, co je ve 14:20 řečeno. Bohužel.
   Co je, nebo není u nás a jak zakořeněné, nechte posuzovat těm, kteří se měli možnost seznámit alespoň s jedinou cizí národní mentalitou mnohaletým životem mezi ní. I tak, těžko ve všech vrstvách a za všech myslitelných okolností. Z toho mi vychází, že mluvit o národních mentalitách má víc problémů, než skutečných možností dobrat se nějaké použitelné pravdy.

   Smazat
  7. 17:41

   Abych se přiznal, nemám nejmenší tušení na co reagujete, nebo co byste chtěl rozporovat.
   Nikde jsem se ani slůvkem nezmínil, jaká je mentalita v jiných zemích(mimochodem, mám zkušenost s Bavorskem a Skotskem) a ani to není středem mého zájmu. Já jsem Čech a žiju v ČR, proto mě zajímá jaký svinčík je zde a ne třeba v Somálsku.

   Smazat
  8. 17:56, výrok "lokajské geny ... u nás dobře zakořeněné" není tvrzení se vztahem k národní mentalitě? Výskyt a hladiny "lokajských genů" jste tedy zkoumal v Bavorsku a Skotsku a shledal je méně zakořeněnými než v Česku? Já, abych věděl.

   Smazat
  9. 0:44

   Máte snad dojem, že pokud je u nás dost lokajů na to, aby nás dostali do role kolonie a udržovali v ní(tak jako po velkou část naší historie), tak se mám domnívat, že u nás lokajství není přítomno? Jste si jist, že ti všichni aktéři jsou dobře maskovaní cizinci? Kde jste v mém komentáři vyčetl, že lokajství existuje výhradně v naší zemi? Můžete prosím citovat?
   Jak jsem výslovně uvedl a vám se nepodařilo pochopit, neleží mi na srdci co se děje v jiných zemích, ale jak se věci mají u nás, v ČR. Nezkoumal jsem tudíž výskyt lokajů ani v Bavorsku, ani ve Skotsku, kde jsou bezpochyby také zastoupeni, jako všude jinde. Daleko větší dojem na mě ale v těchto zemích udělalo vlastenectví Skotů a ještě více Bavorů. Možná fungující jako imunitní prostředek proti rozmachu lokajství v míře ohrožující společnost jako celek. Tak už tedy víte, nebo aspoň tušíte?

   Smazat
 2. Zazněl tam pozitivní závěr. Možná za sto, možná za sto padesát let už zase dosáhneme evropského průměru.Proto pečlivě sleduji, jak rostou na zahradě brambory a tykve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to ale nespravedlnost na tom světě. Tak neuvěřitelně dlouho trvá, než se podaří trošku zvednout a tak snadno a rychle se dá o vše přijít.
   Kdyby aspoň zločin byl potrestán. Na věci by to sice nic nezměnilo, ale aspoň by dávalo smysl znovu se snažit.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdybyste měl příležitost, na co byste se jako občan České republiky chtěl zeptat Vladimira Putina?

  No měl bych jednu zásadní otázku. Máme ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, který hledá, co vše proti Rusku může udělat. Máme nepochybně solidního prezidenta republiky, který o velmi dobré vztahy s Ruskem dlouhodobě usiluje. Máme celou řadu rusofóbních regionálních politiků, poslanců a potom máme silné množství normálních obyvatel, kteří chtějí zcela konstruktivně s Ruskem spolupracovat a nechtějí válku, jakou chce NATO. Má Vladimir Vladimírovič povědomí, že u nás není situace jednostranná?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019062110188658-vyvadil-putin-vidi-rusko-bez-prikras-ale-ja-bych-mu-zadal-ceskou-otazku/

  OdpovědětSmazat
 5. Také mě zaskočilo tvrzení, že nebyla alternativa.
  Např. myšlenek prof. Milana Zeleného jiný prof. Václav Klaus se štítil jako čert kříže. Pamatuji se, jak marně se snažila ČT uspořádat diskuzi obou profesorů.
  Klaus vždy cuknul, odmítl diskutovat. Lidé neměli šanci slyšet jiný názor. Nesměli slyšet jiný názor !
  Některé podniky, hlavně zemědělská družstva, šly cestou zaměstnaneckých akcií a přežily Klause. Teď je likviduje Bureš, když zblbne lidí a odkoupí jejich akcie.
  Při zaměstnaneckých akciích by ovšem ani zisk, ani dividendy nepatřily západu. Nebylo by ani jiných způsobů vyvádění peněz na západ.
  KNOW-HOW, v případě potřeby, lze nakoupit přímo, není nutné odevzdat podnik do cizích rukou. Obávám se však, že brzy by se bývalo ukázalo, co za kamarády je ten západ.
  Jak ztohoven ? Cestu ukázal Putin, ale Rusko je země bohatá na suroviny a může si to dovolit.
  Prý byl v tichosti prodán GEOMET ?
  Pokud by se našla politická síla, která by toho šla,
  západ ji zlikviduje dříve, než lidé pochopí.
  To se ale netýká Bureše, jak bohužel mnoho lidí si naivně myslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro kapitalismus je přirozené, že velké ryby požírají ty malé. Ať se zvolí jakákoli cesta, pokud je to cesta kapitalismu, tak to vždy dopadne stejně. Teoreticky mohla i ta kupónová privatizace rozdělit zdroje občanům. Ale prakticky to dopadlo jak muselo. Ti, kteří to upekli, nebyli takoví blbci, aby to nevěděli.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. 15:56 kapitalismus si přišel sám, když se prosadil svojí hospodářskou převahou vůči historicky méně rozvinuté části světa, když navíc svou propagandou získal politickou podporu jednak ukřivděných "intelektuálů", potenciálních restituentů, hrabivých a omezenců, kteří se zhlédli v blahobytu "západu", jak ho prostoduše viděli, nebo si ho nechali popsat. Jsme na tom tak jak jsme, díky hlupákům a bezohledným, sobeckým hrabivcům. Čest výjimkám, které nevylučuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:56

   Mně by třeba ani nevadilo, když někdo spatřuje smysl svého života v něčem tak primitivním, jako je snaha o nahrabání si co největší hromady majetku. S holou prdelí se rodíme, s holou prdelí se naše těla zase přemění na základní chemické prvky. Ale bohužel tito jedinci zároveň získávají moc určovat celospolečenské směřování a svou hrabivostí způsobovat nedostatek a krize, takže donutí i ostatní, normální lidi, začít se chovat také hrabivě, jelikož na ně začne dopadat existenční ohrožení. A pud sebezáchovy je samozřejmě silný a přirozený.
   Měly by se pro hrabivce vytvořit nějaké rezervace, určit tam jakousi virtuální měnu(třeba hovno, čehož výhodou by bylo, že i když se zrovna nedaří okrást jiné, aspoň jedno si každý denně vysere sám) a tam ať se okrádají navzájem, ať si koulí tu svou kuličku. Ale hlavně ať neohrožují mentální a mravní vývoj normálních lidí.

   Smazat
 8. Není jeden kapitalismus, jediný model. Základní rozdíl mezi kapitalismy je ten, že jeden - státní - dovedl k rozkvětu (díky předcházející kulturní revoluci) Čínu a staví znovu na nohy Rusko. Ten druhý, kapitalismus globální, je v rukách nadnárodní plutokracie v čele s Rothschildy a jejich londýnskou bankou. Jim slouží Schwartz (Soros) a bohužel i nadnárodní byrokracie (třeba ta v EU). - Zpátky k věci: Proč se u nás 1990 ad. nešlo cestou státního kapitalismu, když skoro všecko bylo státní? Tady byl Rhodos (hic salta...)!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.