Reklama

pátek 21. června 2019

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" - 4.část - vystoupení docenta PhDr. Petra Saka, CSc.

21.6.2019
V panelové diskuzi Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" vystoupil docent Petr Sak. Zhodnotil nadstavbové důsledky změny statusu naší společnosti na koloniální. Konstatoval útok na identitu národa, jeho historii, vzdělanost a vnímání národní integrity. Změnu nastupující mladé generace na kybergeneraci, rozmazanou generaci, odtrženou od celého dosavadního kluturního a historického vývoje. Konstatoval vznik orwelovského Ministerstva pravdy, založeného dvěma podvodníky (lhářem Chovancem a podvodníkem a plagiátorem Jakubem Jandou). Popisuje kulturu v korporátním fašizmu, seznam zakázaných lidí atd. atd.atd.22 komentářů :

 1. Chovanec vystudoval plzeňská práva za 9 měsíců. Zřejmě nízké IQ, protože řada policejních důstojníků to udělala za letní prázdniny.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Nemají to lehké lidé jako je pan Sak. Vidí co se děje i jaké to má příčiny, ale nemohou s tím nic dělat, než čekat na příznivější podmínky a doufat, že nastanou.

  OdpovědětSmazat
 4. Anonymní21. června 2019 19:53
  Sakovo doporučení je nejspíš nejrealističtější. Udržovat český jazyk, českou kulturu a čekat na zázrak. Naše stará generace již nic nezmění, neboť ta mladá je již někde jinde. Ten zázrak může přijít, až současná mladá vypláchnutá generace pochopí, kam je hnána.
  Ale přesto se domnívám, že nesmíme házet flintu do žita a nečinně přihlížet rozvratu a likvidaci, naší národní kultury a ekonomiky. P.K.
  P.S. dávám 1* za ozvučení. Snad to už bude standard.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:32
   Současná mladá vypláchnutá a zdegenerovaná mládež nepochopí už vůbec nic , protože bude nahnána tam odkud už není návratu .

   Smazat
  2. Pan Sak má ode mě 1 s hvězdičkou a velice mě potěšil hodnocením Václava Klause st., když jej řečeno slovy Josefa Švejka ohodnotil, "že ten je tak chytrej, až z toho zblbnul...."...

   Smazat
 5. Pan Sak si stěžuje, že se teď ani nekonají žádné konference, kde by se mluvilo česky. Došli jsme do stavu, kdy se uspořádá konference s označením mezinárodní, které se účastní dva tři Poláci. Všichni přednášejí anglicky, ale o přestávkách mluví mezi sebou česky. O obyčejných věcech hovořit anglicky nedokáží. Nemají zkušenosti s pobytem v cizině, protože je to při našich třetinových mzdách drahé nejenom pro jejich peněženku, ale také pro instituce, kde pracují.

  Počet konferencí po převratu mnohonásobně poklesl. Ti, kteří tady po převratu vládli, zadusili občanskou společnost a ani je nenapadne, aby se omluvili. V kraji, kde žiji, byla příležitost několikrát za rok navštívit zajímavé přednášky. Dnes se nekoná nic. Demokrati zničili průmysl a kdo by se zajímal o nějaký pokrok v technice. Tím netvrdím, že není třeba znát anglicky. Paradoxně k odvráceni úpadku univerzit je příležitost učit cizince. Jsou z jihu Evropy, Asie a Karibiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Úpadek univerzit"??? To si ty vole myslíš, že někdo, kdo nemá v makovici nasráno, jako ty, by chtěl študovat ty kraviny o 82 pohlavích atd., nebo jaké vlastně univerzity máš na mysli, abys odvrátil od úpadku??!!
   Vždyť naše univerzity už upadnou hlouběji ani nemůžou, než jsou teď, stačí se podívat na ty jejich produkty a produkty těch produktů a ty jsi asi už nejspíš jeden z nich, že??!!...

   Smazat
 6. Až na dvě přednášky byla panelová "diskuze" nudná a nezajímavá. Nikdo se neohradil proti Šulcovu tvrzení, že kapitalismus převálcoval reálný socialismus. Občas tady na NR někdo vloží výčet toho, co se za reálného socialismu v ČSSR vyrábělo. A on nic. Ani jinými po převratu angažovanými pokrytci to nehne. Nestydí se. Neslyší, nevidí a serou jen písmena. Válcovat neznamenalo být lepší v technice, ale použít brutální sílu a zradu lidí, z nichž někteří možná v panelové diskuzi mluvili.

  Do očí bijící důkaz je Čína se svou komunistickou vládou. Je dostatečně velká a vojensky i silná, že ji brutálním násilím válcovat jako nás nejde. Podněcování ke zradě je neúčinné, pátou kolonu se nedaří vytvořit. Podstatně odlišný jazyk nedovolí manipulovat masami. Dříve zaostalá země nyní pod vládou komunistů dokázala poslat k Měsíci kosmickou loď. Posledním příkladem jsou sítě 5. generace. Firmu Huawai museli odstavit docela nečestně, místo aby dali na trh něco dokonalejšího než Číňani, použili sankce. O jaké větší výkonosti kapitalismu chtějí naši ekonomičtí odborníci mluvit?

  Necítím se být politikem a nic mi není do nějaké propagandy. Prozradím vám, že účinnost vaši po komunisticku masově politické práce je nulová. Nejprve se musíte zbavit všech lží a lidi jako Šulc už nezvat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno se vyrábělo, ale obchody byly prázdné a lidi čuměli na Západ jako hladoví vlci, hlupáku.

   Čínu si ty rudý osle vůbec neber do huby. Čína jen dokazuje jací jste byli vy, českoslovenští komouši neschopní, debilní hlupáci.
   Čína po katastrofální vládě Maa byla na rozdíl od vás schopna zanalyzovat situaci, poučit se z hrubek, provést zásadní volnotržní reformy, otevřít se Západu, vpustit do země západní investice, vyslat nejnadanější studenty studovat na západ, atd.
   Na něco takového jste vy, rigidní českoslovenští rudí zabedněnci, nebyli schopni ani pomyslet, natož provést.

   A že jste se vůbec nezměnili a ani zbla nepochopili dokazují ty bláboly které ty a tvoji soudruzi stále dokola píšete, jak všechno bylo skvělé, jak jsme prosperovali a byli ve všem na špici.

   Smazat
  2. 10:02-Ty víš o Číně úplný hovno a co se týče toho dnešního stavu u nás, tak to je práce právě takovejch kreténů, jako jsi ty!A jak je vidět, tak ono vám to nestačí, tak sem cpete ještě ty negry, aby to kleklo úplně!

   Smazat
  3. 11:50
   I "úplné hovno" je evidentně stále 1000x víc než tvoje "znalosti".
   S dnešním stavem u nás nemám žádný problém. Chápu, že komunističtí pohrobci ho ale mají.

   Smazat
  4. Když se "dnešním stavem nemáš žádný problém", tak na to ti můžu říct jen: "dobře ti tak !!!"

   Smazat
  5. 12:03
   Ano, je mi "dobře tak". A ty se třeba poser zlostí.

   Smazat
  6. Dva hlupáci narazili na sebe. Anonymové 9:43 a 10:02

   Ten první obhajuje zpuchřelý "reálný socializmus", který kolaboroval s okupační mocí a zcela podřídil českou ekonomiku zastaralým představám okupanta. Ostatně SSSR na svůj model nedostatkového socializmu dojel a dodnes se z toho postsovětské republiky těžko vzpamatovávají.
   Český reálný socializmus přetrhal přirozené sociální výtahy a nahoru se dostávali převážně jen kariéristé či výjimečně i naprosto rigidní ideologové. Na to dojel režim u nás. Lidé ho v 90% nepodporovali a chtěli zásadní změnu.

   Ten druhý hlupák, jak je u podobných nevychovaných týpků běžným jevem, s "rudými osly" arogantně přehlíží, že v KSČ svého času byla velmi silná a lidmi-nestraníky podporovaná skupina reformistů, která měla v roce 1968 navrch a kteří směřovali k volnějšímu trhu a demokratičtější společnosti, tedy k modelu společnosti, kterou dnes, byť po svém, praktikuje Čína.
   Nevychovaný anonym se snaží popřít i fakt, že byť "reálný socializmus" sám sebe velmi limitoval, přesto za dobu své existence a přes stále trvající embarga na západní vyvinutějších technologie, dokázal vybudovat a udělat materiálně pro lidi řádově daleko víc, než na co se zmůže dnešní český korporátní fašizmus se svými astronomickými dluhy!

   Dnešní česká společnost vinou svých polistopadových vůdců se připravila nejen o hospodářskou základnu, kterou tu generace předků vytvářely po 250 let, ale nastavila pravidla vyhovující západním kořistníkům změnit naši zemi v kolonii!


   Leo

   Smazat
  7. Přihlouplý Leošu,
   ano, v období 40 let komoušské totality se tu na pár let začala etablovat reformistická skupina, která měla možná i navrch. Ale v roce 1968 na tyto reformisty pravověrní komunisti povolali sovětské tanky a obrazně řečeno je vyhubili. Pozavírali, přinutili k emigraci, společensky je zničili, případně je přinutili kolaborovat.
   Od té doby žádné reformní křídlo KSČ v ČSSR prostě neexistovalo. V 2. polovině 80. let se soudruzi stále jen plácali po ramenou jak jim jde dílo od ruky. To bylo krásně vidět na 17. sjezdu KSČ v roce 1986. Ti chytřejší z nich ale už věděli která bije. Ale nepřipravovali už žádnou reformu, na tu už bylo pozdě. Připravovali se rovnou na změnu poměrů.

   Leošu, já tu nepopisuji nějaký komunismus, který ty jsi si vysnil a vyfabuloval "coby kdyby". Já popisuju to co tu reálně bylo. Žádné reálné snahy o jakékoli reformy tu během normalizace prostě NEbyly. Smiř se s tím. Režim tak byl odsouzen k zániku, nebo ke změně v tvrdou vojenskou diktaturu typu KLDR, která se bohudík nestala. A neodsoudil ho k tomu nikdo jiný než sami komouši svou vlastní hloupostí a neschopností.

   Leošu, to, jak moc toho komouši udělali pro lidi, sami lidi zhodnotili v 1. svobodných volbách po revoluci, kdy jste dostali pouhých 13 procent hlasů. A podpora během těch let stále klesala a klesá. Takže o čem se chceš bavit?

   A tvé žvásty o "základně tvořené (asi komunisty) 250 let", to už je jen podtržení tvé nevzdělanosti a hlouposti. Byli jste to vy, kdo jste v 1948 rozesrali co šlo. Drobné řemeslníky, drobné zemědělce, konkurenceschopné fabriky atd atd. Raděj zmlkni.

   Smazat
 7. Podívej 10:02 tvrdíš, že obchody byly prázdné. Tak to jsem asi žil v jiné zemi něž ty. Nepamatuji, že by obchody byly prázdné. To je nehorázná lež.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že byly prázdné. Je všeobecně známé, že za komoušů se nekupovalo, ale "shánělo". Po známých, pod pultem. Kdo třeba stavěl dům, tak si na ty horory, objíždění, shánění, doprošování se, doptávání.... s nevalným výsledkem, dobře vzpomíná.

   Dodnes vzpomínám, jak jsme v 88 kempovali 3 dny a 3 noci v nekonečné řadě podobných nešťastníků před Mototechnou ve Zlíně, abychom se vůbec mohli zapsat do pořadníku na novou Škodu Favorit. Za bratru tehdy 90.000 Kčs. A tak to bylo se vším.

   Lhář jsi ty. Nebo sklerotický dement.

   Smazat
  2. Sháněl se jen něco, ale základní věci pro spokojený lidský život a běh rodiny prostě byly. Včetně dostupného bydlení a kvalitních potravin. Favorita jsi k spokojenému životu nepotřeboval, fungovala hustá síť veřejné dopravy. Když jsi stavěl "družstevně" tak to shánění materiálů byla vesměs brnkačka. Je pravda, že volný trh, kterého se různí Biľakové báli a Gorbačovové nerozuměli, tady chyběl.

   Mimochodem, fráze "je všeobecně známé" je typická floskule demagogů, kteří nemohou svá tvrzení opřít o fakta.

   MM

   Smazat
  3. 12:21
   "Spokojený lidský život"? Spokojený pro koho? Kdo je tím arbitrem? Vy snad? Vám stačí ke spokojenému životu evidentně jen nacpat si žaludek. Pro většinu je to ale trochu málo.
   "Je všeobecně známé..." Ano, je to všeobecně známé, o čemž svědčí mizerná podpora ve volbách komunistů od revoluce dosud. Včetně dnešních okamurovců.

   Smazat
  4. Bydlím na malém městě. Za komunistů, když jsem potřeboval hřebíky, sedl jsem na pionýra a za 5 minut jsem se dostal k železářství a koupil jsem, co jsem potřeboval. Dnes musím autem do krajského města. Tam a zpět hodinu a půl bez doby ztracené nákupem. Vy prokapitalističtí idioti, zkuste sehnat záchodové prkýnko na mušli, která se před převratem hromadně do koupelen nebo na záchod instalovala. Budete se svým svobodným trhem v řiti.

   Smazat
  5. 12:35

   Ke spokojenému lidskému životu 90% lidí chyběla hlavně ZKUŠENOST s kapitalismem. Nevěřili, jak kapitalismus funguje a čím je ten přebytek zboží(mnohdy velice nízké kvality) vykoupen. Že ani ve výkladní skříni kapitalismu, tj. v Německu, většina lidí nemá na vlastní bydlení a žije v (drahých)nájmech. Že ta velká auta nejsou většinou jejich, ale leasingové společnosti, že v Německu se musí opravdu makat a neznají pátek jako malou sobotu, ani si nedovolí polemizovat s nadřízeným, jestli práci udělat tak nebo tak a jestli vůbec. Že tam nemají právo na práci. A to je řeč o Německu, ale existovaly také další kapitalistické státy, z nichž drtivá VĚTŠINA ani zdaleka na tom nebyla tak dobře jako Německo a lidé tam žili v takové bídě, jakou nepamatovali ani naši dědové.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.