Reklama

středa 12. června 2019

POKRYTO! Rusko si pláclo s Čínou. Síť 5G mu postaví firma Huawei. Na Pentagon napojená firma Apple mezitím hraje v Evropě o všechno. Pomůžou americké základny? Jsme na prahu III. světové války

Ondřej Höppner
12.6.2019  HöppnerCz
Rusko se díky špičkové technologii Huawei může stát první zemí světa s celoplošným porytím signálem sítí páté generace (5G) . Před pár dny si na to plácli ruský prezident Vladimír Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.
Vzhledem k obrovským možnostem, které síť 5G přináší, jde o zásadní, byť očekávaný krok. Putin a jeho experti si vybrali čínskou firmu, protože byla ze všech nabídek nejlepší a nejlevnější.


Dalšími bojišti Huawei je Indie a Evropa. Proti ní stojí americká firma Apple, jejíž jedinou zbraní je propaganda, klesající prodeje mobilů a mizerná pověst USA ohledně odposlouchávání.

Apple bojuje proti značce, která ji drtí na trzích s mobilními telefony. Mnoho alternativ totiž není: Síť 5G umí postavit ještě firmy Nokia (Finsko), Ericsson (Švédsko) a Samsung Jižní Korea), ale dráž a ne tak kvalitní.

Zdaleka nejde jen o nějaké mobily, v sázce je mnohem víc. O něco, co je větší, než Huawei.

Když se podíváme na mapu, znázorňující americké vojenské základny v různých částech světa, lze si jen stěží představit, že by byly napojeny na síť, postavenou Čínou.

Česká republika dosud vyčkává a zatím není jisté, zda bude vůbec firma Huawei puštěna do soutěže o síť 5G (tendr by měl být na podzim). Žádné důkazy o tom, že by Huawei byla bezpečnostním rizikem nejsou a nebudou. Mnohé nicméně nasvědčuje k tomu, že ČR může odmítnout lepší technologii jako důkaz věrnosti Spojeným státům americkým. Konečné rozhodnutí tak nebude záviset na výhodnosti, ale na ideologicko – vojenském tlaku.

Prezident Miloš Zeman jedná v Číně (duben 2019) se zástupci firmy Huawei a vyjadřuje jim svou plnou podporu.

Obchodní válka o trhy napojené na síť 5G již dávno přerostla do vojenské oblasti. Americká vláda už loni doporučila zemím, kde má vojenské základny, aby při budování připravovaných mobilních 5G sítí nenasazovaly technologie od Huawei. Doporučení zamířilo třeba do Kanady, ale také do Itálie, Německa, Japonska…

Podobná výzva přišla i do zemí, které jsou Spojenými státy využívány k vojenským účelům, což jsou včetně České republiky až na pár výjimek skoro všechny země na světě.
Dosud fungovala americká vojenská přítomnost jako pojistka, aby napojené země nakupovaly zbraně a vojenské zařízení, které nepotřebují, výhradně z USA, nebo jeho prostřednictvím. Nyní slouží přítomnost amerických vojáků jako záminka odmítnutí firmy Huawei.
Například: “Jak přes vás mohou jezdit naše tanky, aby vás chránily, když nás u vás odposlouchává nepřítel?”

Pokud se některá země (například Česká republika) rozhodne dát zakázku na síť 5G firmě Huawei, nemůže americká strana pohrozit, že ze země stáhne své vojáky. Naopak vytvoří záminku, aby mohla svou přítomnost posílit. Jaká záminka by to mohla být?

Zbrojařské firmy z USA za posledních pět let zvýšily prodeje o 25 procent (díky Arabskému jaru) a neustále posilují (na úkor všech ostatních, tedy Evropy, Ruska a Číny). Aby tento trend udržely, musí být vytvořena krizová situace dříve, než dojde k rozdání karet ohledně sítě 5G. Právě tohle je podstata tzv. “Deep State”, proti kterému je v podstatě bezmocný i prezident USA.

Připomeňme situaci ze začátku roku 2016, krátce před volbami nového prezidenta USA. Deep State (bažiny státu) posílá do Evropy tisíce vojáků a obrovskou sílu vojenské techniky, aniž by ho zajímalo, jak volby dopadnou. ZDE

V Evropě je nejpravděpodobnější záminkou vojenská provokace USA skrze NATO proti Rusku v Pobaltí. Vojenská cvičení NATO probíhají i jinde, například v Rumunsku, nebo východočínském moři. Pobaltí se však zdá nejkřehčím místem skořápky. NATO už tam má připravenou armádu od minulých voleb v USA, ve kterých překvapivě vyhrál Trump.
Pro dalším vývoj nejen co se týče sítě 5G budou klíčové prezidentské volby v USA. Předvolební kampaň u začala, proto ty tanečky kolem zřejmě velmi důležitého setkání Trumpa s čínským prezidentem Si Ťin – pchingem.

Klíčové datum je 3. listopadu 2020. Pokud Trump obhájí svůj post, je tu ještě naděje, ale pokud ne a k moci se opět dostane agresivní a se zbrojařskými lobby propojená Demokratická strana USA…

Každopádně: Všechny země, které budou instalovat síť 5G, hlásí zahájení prací až po roce 2020. Tedy až po volbách v USA.


44 komentářů :

 1. USA je nejagresivnější stát na světě, který pokračuje v politice Hitlera, maje za cíl ovládnutí světa, tak, aby svět USA živil a hlavně splácel jeho dluhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mizerný plagiátor Hitler tu politiku ukradl z TORAH a z Talmudů. V USA ji uplatňují originální majitelé - potomci tvůrců Boží volby.

   Smazat
 2. 5G sítě budou zatím největším poušením soukromí občanů všude tam, kde budou zavedeny. Jak USA, tak i Čína velice dobře ví, že kdo je bude provozovat, ten bude vědět všechno a na všechny. Do tohoto projektu budou nalákány jednotlivé státy světa s tím, že budou o svých občanech vědět prakticky vše a nejen to, budou moci díky nim i řídit jejich život(nenastartuje auto v případě nezaplacení poplatku aj.). Všechny tyto vlády těchto států by ale měly vědět, že jich se to samotné bude týkat ze strany poskytovatele 5G úplně stejně. No a to, že Čína je solidnější než USA ohledně šmírování - to je opravdu velice, velice úsměvné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si račte svobodně vybrat. Allbrightovou, nebo Liu Yelin?

   A jste-li mlád, mezi jejich mladými obdobami...

   Smazat
  2. No u tebe by se toho asi Číńané dozvěděli. Jdi se vycpat. U BIS a Koudelky se asi také mnoho nedozvědí.

   Smazat
  3. Pane 14:43, možná, že USA i Čína mohou pomoci 5G sítí sledovat naše občany, jenže Čína ty poznatky nijak zneužít nemůže, prostě nemá jak. Naproti tomu USA strkají rypák všude a mají přímý vliv na naší politiku (např. Sorosovy neziskovky nebo NATO) i ekonomiku (např. banky).

   Smazat
  4. Američtí čučkaři jasně prohlásili, proč je pro ně Huawei "bezpečnostním rizikem". Ty telefony se nedají odposlouchávat!!! A to je se.e. Všechny ostatní řeči kolem je jen mlácení slámy a odvádění pozornosti od podstaty věci.
   MM

   Smazat
 3. Huawei si stěžuje, že mu hrozí vyřazení ze soutěží na výběr dodavatele sítě v západní Evropě a USA. Jaktože nikomu nevadí, že v Rusku nebyla žádná soutěž, a v Číně rovněž žádné soutěže nedělají, tam rozhodnou, že to bude Huawei a hotovo. Buď férové soutěže, ale všude, nebo politické rozhodování - taky všude. Číňani i Rusové jsou superpokrytci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je jako s nákupem vrtulníků, kdy ČR musí nakupovat předražené vrtulníky od USA, jeden kus za jednu miliardu, ač za tu cenu by byly celkem čtyři vrtulníky odkudkoliv a ještě lepší. V podmínce Američani mají, že musíme zlikvidovat Ruské vrtulníky ač jsou v polovině své životnosti a ještě nejmíň 25 let by mohly ještě sloužit.

   Smazat
  2. Sakra! Jestli je to pravda, tak se už chováme jako ti Číňani nebo Rusové. Jenom je mi záhadou, jak si může dodavatel vrtulníku (jako soukromá firma) dovolit dávat podmínky českému státu (na likvidaci starých ruských strojů)?? To je snad nějaká blbost - jsou přece rádi, že prodají a mají kšeft.

   Smazat
  3. Jako kolonie si nemůžeme vybírat, co je a není pro nás výhodné. Velký bratr poručí a naší slouhové kývnou.

   Smazat
  4. 14:44
   Hele vědátore jdi se svými poznatky do ČT nebo na hovinky. pardon oficiální název NOVINKY

   Smazat
  5. to čo ste napísal, myslíte vážne ??? - a v USA prebehne tender ???

   Smazat
  6. 14.44 USA a EU, jako poslušný mopslík, prodloužily o rok EMBARGO proti RF... EU (Francie) dokázaly pokryteckou licoměrnost a nespolehlivost dodávkami/nedodávkou kocábek MISTRAL objednaných RF jako pomoc chřadnoucím francouzským loděnicím... Kvality US vrtulníků za cenu jednoho pro nás (a v ceně 3 pro Izrael)... Tak od nich koupit tak soukromý kovbojský revolver na náboje vyráběné u nás, ale nic pro armádu ani pro polici.

   II. protektorát musí držet hubu aplatit, platit, oni nám na jejich těžbu našich ještě na úrok půjčí... aby dluhy rostly;

   Ale Čína ani RF nejsou porobené globalizačním Deep statem a pustit si DEEP STATE DO VLASTNÍ G5... tak blbí jsme od roku 1989 MY - kteří si platíme svoji porobu jako rekatolizaci a hýkáme s US demokracií na věčné časy Shalom Alechem.

   Ovšem jejich odpovědí není Alechem Shalom, ale příprava na válku na našem území za naše.

   Číňané ani Rusové nejsou blbci, aby si pustili Apple 5G a tím nepřátelské tajné služby, do svých "srdcí".

   Smazat
  7. 16:08 Odkdy Apple stavi komunikacni site, ty troubo?

   Smazat
  8. Ad 18:02 :
   Jsme pro Rusko nepřátelé, protože jsme v NATO. A NATO od svého vzniku prohlašuje Rusko (dříve SSSR) za svého nepřítele. Rusové to vědí a proto se na to NATO připravili. Mnoho Čechů (mezi nimi i ty), opilých "svobodou" po r. 1989, ve skutečnosti zotročených světovým kapitálem v čele s USA, si myslí, jak na Rusy vyzráli...
   Nazval jsi diskutujícího rudým blbečkem. Abych s tebou mohl vůbec komunikovat, musím bohužel sestoupit na tvou úroveň. První otázka tedy zní: Jakou barvu a duševní úroveň máš ty?

   Smazat
  9. 21:13: Výborná odpověď.

   Smazat
 4. Diktát USA pokračuje: USA výrazne varovali EU pred rozvíjaním vlastných obranných projektov a zbraní.
  https://blog.hlavnespravy.sk/12203/diktat-usa-pokracuje-usa-vyrazne-varovali-eu-pred-rozvijanim-vlastnych-obrannych-projektov-a-zbrani/ Amerika nade všechno!“
  https://www.youtube.com/watch?v=OrTwdtgtDFY
  https://www.youtube.com/watch?v=qDO59u76Vak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. "Á TO MÁM RADOST, TEN KDO TU BYL MĚ URAZIL" BABA JAGA TRUMP.

   TRUMP TAKÉ VARUJE PŘED ENERGETICKOU SPOLUPRACÍ EU S RUSKEM (VÝSTRAHA USA PRO MERKEL!) MEZI VÝHODNOU SMLOUVOU NORD STREAM 2, KTERÝ SPOJUJE ČÍNU, RUSKO, EVROPU, ASII, INDII ATD.

   AMERICE ZBYDE POUZE JADERNÁ HIROŠIMSKÁ SEPPUKA, JIN A JANG SE VRÁCÍ JAKO BUMERANG. HUAHUAHU

   RAMÓN HUAWEI

   PS.

   https://www.techarena.cz › huawei-p30-p...
   Huawei P30 Pro má opět nejlepší mobil i fotoaparát na světě, ale není ani ...
   nejdražší a nejvýkonnější huawei p30 na světě ...

   www.techarena.cz

   Konečně jsme se dočkali oficiálního představení P30 Pro a nutno říct, že byť jsme všechno už dopředu věděli, tak bylo velké nadšení a nezklamal ...

   Smazat
 5. Ten, kdo má více informací o 5G,tak nadšený zaručeně není.Jsou již i města v zahraničí,kde tuto technologii zakázali.To samé bychom měli udělat i my v celé republice .Je neskutečně nebezpečná...LM

  OdpovědětSmazat
 6. před kompletním výzkumem této a dalších technologií a jejich dopadu na lidské zdraví a přírodu by vůbec nemělo být uvažováno o jejich povolení v jakémkoliv rozsahu..... a ne se hádat o tom, od koho je kupovat... absurdní svět

  OdpovědětSmazat
 7. Pěkná soutěž o globální kontrolu nad populací...

  OdpovědětSmazat
 8. Placat muzou:-) Jak to ale postavi, kdyz nebudou mit licenci od ARMu, Intel, AMD jim neprodaji procesory, Xilinx jim neproda hradlova pole, Broadcomm cipy na sitove prvky?
  Tak muzou dal placat:-)
  Cinan muze konkurovat jen a pouze cenou.
  Napr. ve Svycarsku je pokryta siti 5G cela zeme, cca. 50 nejvetsich mest. Pokryti budovala svedska fa. Ericsson. Samozrejme ze to ale nedelala za hubicku jako cinsti zlodeji dusevniho vlastnictvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ole, Číňané skoupili 10x vic patentů než američní netalenti. Tak jsem zvědav, kdo od koho bude kupovat.

   Smazat
  2. 18:57 Skoupili? Je to snad jiny termin pro zkopirovali nebo jednoduse receno ukradli?-)

   Smazat
  3. 19:46 není ani vtipný, ani chytrý, ani informovaný. Zkrátka jen čistý omezenec, který rád smolí do diskuzí dospělých.

   Smazat
 9. A zase tady prorusti blbeckove budou psat o tom, jak si Rusak navrhne vlastni procesor. Naposledy si nechal Rusak vyrabet CPU zalozena na architekture MIPS na Tchaiwanu. Museli to vyrabet 40nm procesem. Pritom procesory do nejnovejsich mob ilu se dnes vyrabeji 7nm procesem.
  Je to jako kdyby skocili z panelaku z 10.poschodi. Proste pocitacova doba kamena vladne v Rusku:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych být tak duševně omezený, jako jsi ty. To musí být bezstarostný život.

   Smazat
  2. 17:47 a 19:55: Byli jste někdy v Rusku?

   Smazat
  3. Jakpak mohl být v Rusku, když ani nestihl rozdávání rozumu ani slušné vychování.

   Smazat
  4. Pacienti uzavřených pavilonů nemohou cestovat, natož do Ruska. Vždyť by si ho tam mohli lehce splést s nějakým ukrajinským banderou.

   Smazat
 10. Je otázkou, co 5G udělá s námi, jakožto živočichy. Existují studie vlivu elektromagnetického záření na hmyz, ptáky i lidi. V místech, kde jsou umístěny silné zdroje tohoto záření, velmi rychle ubývají ptáci a hmyz. Podle některých těchto teorií ztrácejí tito tvorové orientační smysl. V Čechách se momentálně rozmohl jeden jev, kdy záhadně mizí včely. Zůstávají po nich prázdné úly. Ale zcela prázdné. Ani mrtvolky po nich nezůstávají. Jsou lokality, kde takto záhadně zmizí 80-90% včelstev. Lidstvo přežije hmyzí opylovače o 2-3 roky. Nejsem proti technickému pokroku, ale myslím si, že zavádění takovýchto technologií by měly předcházet důkladnější studie vlivu na životní prostředí. Již prokázaný souvislosti elektromagnetického záření se zvýšeným výskytem zhoubných nádorů mozku by proti tomu bylo dětskou rýmou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musis nosit alobalove trenyrky a na hlave alobalovy prezervativ, aby kazdy videl, ze mas ochranu:-)

   Smazat
  2. 18:05 Jaké to na tobě zanechalo stopy jsme se tedy dozvěděli, ale ještě nám řekni kde šiješ, abychom nedopadli stejně, jako ty.

   Smazat
  3. 18,05
   Nechápu, že se někteří jedinci, úmyslně se vyhýbám termínu lidi, musejí vyjádřit za každou cenu. I když vlastně nemají co říct.

   Smazat
  4. To mizení včel, zdroj MUDr. Jaskowski, dle mně velmi chytrý Polák, znalý nejen medicíny, youtube - doporučuji, pokud umíte polsky: přičina - chemtrails, což jsou ve vzduchu patrné bílé čmouhy, které na rozdíl od čmouh po proudových letadlech nemizí hodiny po objevení se, vyvinuty prý za účelem změny klimatu - původce americká armáda. Jsou způsobeny těžkými kovy - m. j. Ba, hliník atd. Včela po vdechnutí má porušenou magnetickou orientaci - včela se orientuje podle magnetických silokřivek, které samozřejmě tyto kovy pozměňují podobně jako kousek železa poblíž kompasu v knize Děti kapitána Granta. Včely lítají z úlu až 30 km. Na zpateční cestě po styku z chemtrails nedokážou najít cestu zpět do úlu. Jinak ještě jedna zajimavost z jeho úst: vznik rakoviny plic, poměr kuřáků k nekuřákům, statistika, 9:1 - před mnoha léty, učebnice medicíny. Nyní prý po celých létech pokusů z atomovýumi zbraněmi, prý 3 výbuchy denně, v atmosfeře atomový mrak, obíhající zemi, radioaktivní spád na zem, lidé vdechují, kuřáci ráno kašel z kuřácké bronchitidy - vykašlavají, nekuřaci nekašlou, tedy absorbují, proto rakovina plic častější u nekuřáků. Nevím jak dlouho již se neprováději pokusy na povrchu Země. Jak jsem koupil, trak prodávám. Prosťáček.

   Smazat
 11. Huawei je v prdeli. Dokonce I co se tyka prodeje mobilnich telefonu. Za tri mesice je po Huawei, protoze nebudou mit soucastky na jejich vyrobu. Sice budou mit svuj procesor Kirin, ale uz nebudou moc stavet novejsi Kirin na moderni architekture ARM a hlavne nebudou mit soucastky na RF a antenu, ktere jim mj. dodava nemecky Infineon nebo francouzsko-italska firma ST.

  OdpovědětSmazat
 12. Chuchnawei jde pomalu do kytek a to je dobre:

  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/507416-tlak-ze-strany-usa-ma-dopad-na-odbyt-nasich-mobilu-naznacil-huawei.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Huhlavej jde na dračku a lepší reklamu mu místní i američtí nafoukaní blbové udělat nemohli. Až jim dojde, dojde-li, tak si sami nafackují a budou skákat do zdi.

   Smazat
  2. 20:07 Proč dohoda ruské společnosti MTS a čínského podniku Huawei vylekala USA:

   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061210119115-proc-dohoda-ruske-spolecnosti-mts-a-cinskeho-podniku-huawei-vylekala-usa/

   Smazat
  3. Homoapple 20:07, proč sem dáváš odkaz na bakaloviny, jsi mentálně zaostalý? Odpovím ti, ani.

   Smazat
  4. Pepku, už jsem ti dávno říkal, ať sem nedáváš odkazy na tvoje zdroje - Novinky. Ztrapňuješ se.

   Smazat
 13. Vůbec si nedělám iluze jak to dopadne u nás služebníci budou sloužit. Na válku nevěřím to by byl usa rychlý konec.

  OdpovědětSmazat
 14. Těžko pochopit, proč to nepřátelství vůči Ruské federaci a ruskému národu, proč to radostné podceňování a zlomyslné pošklebování všech těch, kteří jsou, ať chtějí nebo ne, blízkými příbuznými toho národa a do jisté míry zůstávají zasaženi stejnou a ze stejných důvodů existující "zaostalostí", pouze o tolik menší, o kolik víc leží na dnes už upadající západ. Jenže, na rozdíl od onoho tupeného ruského národa, jsou součástí národa desetkrát menšího, nahuštěni na územíčku téměř bez surovinových a s mála energetickými zdroji, národa bez praktické státní suverenity a reálné schopnosti sebeobrany. Tak se vy, hloupí, nevzdělaní, nemyslící a zamindrákovaní človíčkové, tak se, v zákrytu se svým bezohledným, stále méně mocným strýčkem za mořem, který zná a prosazuje silou jen a jen svoje zájmy, tak se v jeho stínu, tak se vy neumětelové a neználci, tak se, jeho jménem vytahujte.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.