Reklama

pátek 14. června 2019

Pompeo falešně obviňuje Irán

Stephen Lendman
14. 6. 2019      stephenlendman
Jak se očekávalo, obvinil zahraniční ministr Pompeo z incidentu v Omanském průlivu Irán. A to aniž by pro své obvinění uvedl jediný důkaz. Pompeo uvedl: USA předpokládají, že Islamská republika Irán je zodpovědná za útoky na tankery (jeden norský, druhý japonský, plující prý však pod panamskou vlajkou), ke kterým ve čtvrtek došlo v Omanském průlivu. Tento předpoklad se zakládá na amerických zpravodajských informacích /sic), na druhu zbraně, které bylo k útoku použito (sic), na technické úrovni, které bylo k provedení akce zapotřebí (sic), na podobnosti této akce s jinými útoky, které Irán proti lodní dopravě provedl už i v minulosti (sic), jakož i na faktu, že žádná jiná země v dané oblasti nemá zdroje a schopnosti provést útok tak vysoce sofistikovaný, jako byl tento (co je lež, ze všech uvedených nejkřiklavější).

Na zasedání Rady bezpečnosti OSN americký velvyslanec Cohen Pompeova slova prakticky jen zopakoval: „USA předpokládají, že za útoky v Omanském průlivu je zodpovědný Irán. Má odpovídající zbraně, má technickou odbornost a má i potřebnou moc k tomu, aby tuto práci odvedl“.

Samozřejmě, obvinění, kterým chybí jediný důkaz, stojí na vodě. A důkazy nejsou, protože nic na světě není iránským zájmům vzdálenější než čin, z kterého je Američany obviňován. A naopak: nic není zájmům americkým bližší, než čin, ze kterého obviňují někoho jiného.

A navíc: Izrael i Washington mají v dané oblasti dostatek „zdrojů“ a mají pochopitelně i dost odbornosti na to, aby provedly útok ještě mnohem sofistikovanější.

Iránský velvyslanec při OSN Al Habib nepodložená americká obvinění takto kategoricky odmítl: „Žádné americké desinformační kampaně nemohou zakrýt základní fakta: „USA a jejich spojenci musí skončit se svými válečnickými praktikami a především pak se svými už proslulými akcemi vedenými pod falešnou vlajkou“.

Incident se udál v čase, kdy v Teheránu byl na diplomatické misi japonský premiér Abe, takže se nabízí možnost, že útok byl veden s úmyslem rozvíjející se obchodní vztahy mezi Iránem a Japonskem narušit. Anebo byla na mušce snaha EU jednat ve ztahu k Iránu samostatně a ne tak otrocky závisle na USA?

Takže která ze stop k tomu, co se včera událo v Omanském průlivu, je skutečně horká?

Podle mě lze odpověď na tuto otázku nalézt v dlouhodobých už plánech USA a Izraele vyměnit současnou iránskou suverénní a nezávislou vládu vládou loutkovou a jasně prozápadní.

To je vodítko, ukazující spolehlivým směrem.

Vybral a přeložil Lubomír Man

37 komentářů :

 1. Jednou to přijít musí a také přijde.Hlavní rozesírač světa dostane po čuni a pořádně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A v tom je celý problém, po tom co dostali na frak ve Vietnamu byli potichu a na nějaké větší rozesíračky si netroufali.

   Smazat
  2. Teďka dostali po čuni v Afghánistánu,Iráku, Sýrii...a furt rozesí®aj.

   Smazat
 2. A hele. Bílé přilby už nedělají chemické útoky?

  OdpovědětSmazat
 3. Když to řekne Pompeo, tak to bude asi pravda. Je ale pár drobností, které asi taky něco říkají. Byla řeč o plovoucích minách, Pompeo na videu komentoval, jak asi ˇIránci sundávají pumu připevněnou magnetem k boku lodi, Japonci na jednom zasaženém plavidle za prý viděli, jak něco letí ze vzduchu, prý na druhé lodi byl poškozen bok lodi ale hořelo na palubě. Tak jak to asi bylo?
  Je třeba dávat pozor na informace, prý to může být HOAX.

  Tak jak to vlastně bylo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Iran samozrejme dneska muze za Vsechno, Uplne vsechno.
   Jo. Kdyz se neco stane Usaci hned za vterinu vedi ,ze to spachal iran. Ihned. Mne je to jasny taky a uplne.
   Mne je to taky jasny ,ze kdyz se neco stane, Usakum je uplne taky jasny VSECHNO UZ Predtim , nez se neco stane A VEDI NA BETON ,ze to Spacha Iran..
   A je to v pohode..
   Nekdo naboura autem , nekoho pokouse pes JASNACKA.

   Smazat
  2. Varovani. Protoze Iran, je takovej musi se stavet vojenske zakladny, treba v Gronsku co stoji Triliony , aby tam neukradli led a snih, jsou vseho schopny , pac Iran a dalsi...
   A kdo tomu neveri je zlocinec a pachne kriminalem..
   A je taky uplne jasny ze neco spatneho spacha
   a brzy ...A v Norsku musej kvuli tomu krast male deti rodicum , to je taky uplne jasny..
   Dale je uplne jasny ze na Izrael , nejmirumilovnejsi stat na svete , kdyz zrovna nemasakruje a nehazi bomby a nevrazdi vsude kolem na svete se to svest nesmi.
   To se taky vi davno a predem a beda , kdo by jen pomyslel, tomu je to videt a my z NSA ,/dobry den prejeme my novorepublikani za vsechny sve ctenare,, jak pak se vam dnes spehuje ?? Jestli pak uz jste postavili pomnik Pepovi Vyskoc ??/,my z NSA ,CIA , FBI vidime vsechno uz kazdymu na ksichte a bude postizenej dle zakona.. .Co nechceme ale ,to neni nikdy vubez a ani trochu !!videt , protoze by se preplnili veznice davama tech co nikdy nic nespachali a nebo naopak davama tech co by to na ne prozradili ...Jasny ?

   Smazat
 4. Amíci vynalezli nového skřípala. na místo novičoku miny.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen takový detail, ale charakteristický detail, a už mě to sere, jak jsem to dnes slyšel opakovat celý den z autorádia. Nebyl to norský a japonský tanker. Byl to tanker Marshallových ostrovů a Panamy. Nebo teda škodovka je německé auto. Vlajka - což není ještě dokonce ani dneska úplná prdel pro srandu králíkům, je to symbol státní suverenity - vlajka, registrace, vnitrostátní právní předpisy, kterým ta kocábka podléhá - Panama, Marshallovy ostrovy. Kapitál/vlastník - Norsko, Japonsko. Že jsou ty předpisy holt trošku liberálnější na ostrovech lidojedů nebo v Africe (Libérie mívala snad největší obchodní loďstvo na světě), vo tom to přeci je. Takhle se to globalizovalo už nejmíň šedesát let zpátky. Ale furt to formálně není "japonská" loď, ale mladým hlasatelům je to totálně u zadele, protože vykřikovat, že Írán chtěl potopit loď nějakým Maršalanům, nebo jak by to museli ti vyfikundátoři říkat, to uznejte, to prostě z toho éteru tak nezní. A to by jako nešlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to mládež neví nic o provokacích, např Gliwice.

   Smazat
 6. Paní Blažková odnaproti má také svoji verzi....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pani Blazkova jeste zije , ta uz byla stara Blazkova kdyz jsem byl jeste mlad..

   Smazat
  2. Len aby cestou z kostola starú Blažkovú nedoštípali vrabce!!!

   Smazat
 7. A bude to mít pokračování, něco jako výkřiky v OSN a ukázky nejakých podvržených pseudo důkazů atd, atd.
  Typiká false flag. Tonkiský záliv, ZHN v Iraku, 9/11 2001, Chemické útoky v Syrii...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...Račak na Kosovu, Srebrenica v Bosně....výbuch lodi v havanském přístavu.... ono je toho mnohem víc....zkrátka americká tradice.

   Smazat
 8. Nelze taky pominout, že už to je druhá akce podobného typu v krátké době. Ta první se asi nezdařila a tak to zkoušej Ušáci znova. Hoňolulin tudle kvákal něco, jako že má Trampík narozeniny, tak mu tajné služby asi připravily hodnotný dáreček. Jde jen o to zda o něj stál. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 9. USA dělá vše proto aby je nenáviděl celý svet.
  Kde je Husajnova atomovka, asi dnu?

  OdpovědětSmazat
 10. Jsou-li okolnosti incidentu nejasné a dlohodobě takové zůstanou, je-li motiv nejasný a dlouhodobě takový zůstane, jsou li útočníci neznámí a ani dlouhé vyšetřování je neodhalí, je odpověď na otázky kdo, proč, jak, atd. průzračně jednoduchá: MOSAD!

  OdpovědětSmazat
 11. Jj,"chemický útok" který inscenovaly Bílé přílby v Sýrii...už těch podvodných provokací bylo hafo...
  Nevyjde to holt vždycky jako v Gliwicích...
  Íráne,pevné nervy!!!!!!!!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 12. Přesně tak zase lži a lodě to je pro usa naučený fígl Athenia,Lusitania incident v Tonkinském zálivu. Je třeba to okecat když budou chtít napadnout Írán.

  OdpovědětSmazat
 13. Co je pirátský služebníčci nějak vám sklapne:

  Logo HuaweiČeské úřady nezjistily zvýšená rizika spojená s firmou Huawei. Zůstane v tendrech i nadále:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061410144372-ceske-urady-nezjistily-zvysena-rizika-spojena-s-firmou-huawei-zustane-v-tendrech-i-nadale/

  OdpovědětSmazat
 14. Haha, dneska už i děcka ví, co pomatení fašisti v USA plácnou do éteru. Nějaký hořící tanker jsem před odpoledne viděl na obrázku, ale nečetl jsem to, neměl jsem čas, jenom titulek, že je to z Blízkého východu. Tak jsem si pomyslel, že to je zase něco, to můžou hned hodit na Irán. A bingo! Po několika hodinách pan Pompeje nezklamal. No, doufejme, že pan Pompeje ukáže, že historie se občas opakuje. :)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 15. To každý vi,že USA nepotřebuji důkazy,řeknou udělalto ten a hotovo,Británie jako jejich ocásek to okamžitě potvrdi a ještě pár vlez do prd..ele a hotovo ,Oni potřebuji pro vpad do statu nějakou záminku a je jedno,jestli ji udělá i CIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle naštěstí platilo před pár lety a to v době, kdy Rusko devastoval Gorbačov s Jelcinem. Poslední takovou událostí, kdy si USA a další státy NATO dělali co chtěli byla Libye. Pak přišla Sýrie s Asadem a dostali od Ruska přes paprče. Díky ekonomické a vojenské spolupráci Ruska a Číny dnes USA a jejich podpindosníci ví, kde je hranice za niž nemůžou. Velice těžce se smiřují s faktem, že jednopolární svět pod taktovkou USA přestal existovat a že se pomalu začíná rozpadat i svět založený na petrodolaru. Doby, kdy platila Obamova teze "Kdo nebude konat jak my chceme, tomu zakroutíme rukama", přestaly existovat.

   Smazat
 16. 08:50 Oni i po takovejhle připrcávačích chtěj vízum? To je čirý nevděk a současně tak americké.

  OdpovědětSmazat
 17. Když to říká Májkl Pumplho, tak to musí být pravda. Peklo, a jeho koaliční partner USA, se nikdy nemýlí.

  OdpovědětSmazat
 18. Pompeo, přiznal veřejnosti, že americká tajná služba trénuje lidi, aby „lhali podváděli a kradli“:

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mike-pompeo-lzeme-podvadime-a-krademe/

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Kluci nepředhánějte se ve vzájemném vyznávání lásky a pravdy.

  OdpovědětSmazat
 22. a proč Irán a okolní státy nevyčistí záliv od amerického smradlavého hnoje nikdo je tam nezval aby tam dělali bordel !!!

  OdpovědětSmazat
 23. Opět jeden zločinec,volající, chyťte zločince. Ale to je stará hra diktatury kapitálu, která sama je zločinem na lidstvu!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.