Reklama

středa 5. června 2019

Porošenko se chce stát otcem národa

5. 6. 2019     lenta
Bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko stanul v čele seznamu strany Evropská solidarita, aby se stal nejen poslancem, ale otcem národa. Uvádějí to zdroje listu Ukrajinská pravda v politické straně. "Porošenko povede stranu, ale musí se stát nikoli poslancem, ale otcem národa. Něco jako Kaczynski v Polsku, který neobsazuje žádné pozice, ale ve skutečnosti má největší autoritu a vliv", uvádějí v rozhovorech s novináři zdroje.


Podle vyjádření členů štábu Porošenka je bývalá hlava státu osobně zodpovědná za vytváření seznamu pro volby do Nejvyšší rady, ale sám Porošenko se s největší pravděpodobností poslancem nestane. Jeho okolí soudí, že po postu prezidenta "mačkání tlačítek v parlamentu" neodpovídá úrovni Porošenkovy osobnosti.

Uvádí se, že v současné době bývalý prezident a jeho tým mění "vizuální podobu" strany, počínaje názvem a konče vůdci stranického seznamu. Zároveň se udává, že vizuální obnova neznamená ideologické změny v politické síle.

31. května bylo oznámeno, že sjezd strany Evropská solidarita schválil Porošenka vůdcem strany. Politik prohlásil, že považuje za čest vést politickou sílu, která se "pět let nebála brát na sebe velmi těžký kříž - odpovědnost za záchranu země, která se ocitla na okraji propasti". Připojil se ke straně 30. května.

Dříve v květnu bylo oznámeno, že strana Blok Petra Porošenka (BPP) změní svůj název na Evropskou solidaritu. Hlavními principy ideologie nové strany jsou vyhlášeny "důstojnost, patriotismus, demokracie, spravedlnost". Kromě toho se změní stranické seznamy. "Nová Ukrajina vyžaduje novou politiku", řekl Porošenko.

V tomto okamžiku je frakce BPP největší v Radě, podle údajů z monitorování volebních nálad je však v čele antiratingu sympatií občanů. Více než polovina Ukrajinců prohlásila, že by pro ni za žádných okolností nehlasovala. Nejpopulárnější je politická síla současného prezidenta Vladimíra Zelenského Sluha lidu, která má podporu asi 43 procent voličů, ale dosud není zastoupena v parlamentu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. No už toho nýmanda fašistického Ukrajinci znají tak nebude mít šanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě mají v Mykolajivě pár prsatejch blondýn (který inzerujou v seznamkách, myslim, že tak vůbec nevypadaji) kvůli kterejm bych toho otce národu možná bral taky.
   Ale tahle města u Černého móře byla už v antice proslulá jako základny nejstaršího řemesla a pašerácká doupata.

   Maršál Žukov, když ho ustanovili v Oděse policejním náčelníkem a hned první den mu mafie ukradla drahé auto, které si přivezl z Ňimecka, poslal týmy specnazu do přístavu a na bulváry, aby v noci střílely a propichovaly zločince a prostětutky.
   Po několika dnech kdy tito mizeli po stovkách nastal velký exodus a všichni se přestěhovali do Mykolajiva a Chersonu (Krym byl uzavřený jako vojenská oblasť), bohužel to nemohlo dlouho trvat.

   Partajní tajemníci se bez vzjatek od banditů neobešli.
   A tak je to vždycky, blondýna neblondýna.

   Smazat
 2. Okamura stížností k Ústavnímu soudu chce zamezit růstu cen elektřiny. Vláda nedělá nic, zlobí se:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019060410069562-okamura-stiznosti-k-ustavnimu-soudu-chce-zamezit-rustu-cen-elektriny-vlada-nedela-nic-zlobi-se/

  OdpovědětSmazat
 3. Stále čekám, že pana Porošenka zatknou a zavřou do vězení, nebo že uprchne do Švýcarska nebo Izraele. To vše jste zde předvídali, ale nestalo se nic. Mlátíte prázdnou slámu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.01 Vy zase čekáte na Godota.

   Smazat
  2. 17:40 Na Godota nečekám. Normálně by si člověk myslel, že těmto stránkám šéfuje duševně nemocný psychiatr. No, hra má mnoho podob.

   Smazat
 4. a co Štetina ? Jak to, že se ještě nehlásí, že chce být kyjevský Kmotr národa ?

  OdpovědětSmazat
 5. Taky mne zajímá víc Okamura, než Porošenko.

  OdpovědětSmazat
 6. Porošenko stále doufá, že zlikviduje Zelenského, který je sice prezidentem, ale bez reálné moci a nástrojů moci. Hrobařík Porošenko mu dokonce pod nosem ukradl tajné servery - viz článek: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/novy-tajemnik-ukrajinske-rady-zmizely-tajne-servery/

  OdpovědětSmazat
 7. Otcem kterého národa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejspíš ukrajinské větve hajlujících CHAZARŮ

   Smazat
 8. Otcem? Leda hrobařem!!!

  OdpovědětSmazat
 9. No u nás máme taky takového otce tatíčka Klause .Nejdříve tuto zemi nechal rozkrást , s modrými ptáky zničili zemědělství , průmysl , školství atd . A teď si hraje na spasitele . O totéž se pokouší Porošenko . Klaus jr. zakládající novou stranu pokud to myslí s nápravou vážně by musel svého tatíčka nechat za to všechno zavřít .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, že to tady Klaus nechal ekonomicky zničit, ale v tom, že nemáme podepisovat Lisabonskou smlouvu, v tom měl velikou pravdu.

   Smazat
 10. Upřímnou soustrast národu Okrajinců, co si říkají Ukrajinci...

  OdpovědětSmazat
 11. Závidím Slovakia a mohou bit hrdí oni mit Kisku otcem národa Euroslovenskeho.

  OdpovědětSmazat
 12. Porošenko - tatíček nacistů na Ukrajině? Máme mu blahopřát?
  Ale ne všichni jsou tak nacismem nadšeni, jako byli třeba britští a francouzští politici v r. 1939, jako byla nacismem a Hitlerem obzvlášť nadšena rodina Kennedyů! Ne všichni jsou nadšeni třeba současným nacismem, který se do "krásy" rozvíjí v Polsku, Litvě, Lotyšsku či Estonsku a na Ukrajině a také v Chorvatsku a ejhle i Španělsku. Jistě zločinný kapitalismus, ovládající propagandu, sehrává své, ale přece jen je to i v lidech, "vzdělávaných" nejen televizí v hrdlořeznictví - jen se podívejte, kolikrát za večer se vraždí v nám dostupných televizních kanálech, jak důlmyslně, sadisticky, brutálně, barbarsky, musíte také každý den ráno umývat podlahu od potoků krve, která vytekla z vaší obrazovky? Teče tam proto, abyste pochopili, že zabíjet lidi jiné víry, barvy pleti a jazyka je "u nás" normální? Ano, jsme cvičeni k tomu, abychom chápali potřebu diktatury kapitálu válčit, tedy vy jako kanonenfutr! Kapitalismus války potřebuje, jinak nepřežije a potřebuje proto nacistické fanatiky a také proto jsou jeho srdci všichni ti nacisté z Polska či Pobaltí velice drazí a srdci blízcí. A i kapitalismus bude odměněn, nejen svým ziskem, ale také pěknou podívanou, jak budete hynout v srdnatém boji za jejich zločinné zájmy!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.