Reklama

pátek 7. června 2019

Postní ramadán: Stovky mrtvol a zraněných

František Roček
7. 6. 2019   Prvnizpravy
O budoucnosti Afghánistánu se nám dostalo zjevení - ukázka vraždění v době, kdy probíhal muslimský svatý čas - postní měsíc ramadán zakončený svátkem íd al-fitr (Eid al-Fitr).
Vraždění o postním měsíci ramadánu je důkazem, že islámská náboženská doktrína v podání islamistů – džhádistů (tedy i Talibanu) je mocenským prostředkem. Je to islámský druh fašismu.


Statistika svátečního vraždění

Tiskové agentury mudrují kolik lidí bylo zavražděno v průběhu ramadánu - prý na 200 afghánských civilistů a dalších 300 civilistů bylo zraněno. Např. 3. června 2019 (http://www.afghanistantimes.af/editorial-intensifying-violence/) jsme se mohli dočíst, že v uplynulém týdnu bylo v celé zemi zabito nejméně 134 bezpečnostních pracovníků a 47 civilistů.

Nebezpečné povětří bylo především v Helmandu, Ghazni, Nangarharu, Jawzjanu, Paktice, Ghoru, Badghis, Zabul, Kunduzu, Heratu, Faryabu, Sar-e-Pul, Kapisa, Baghlan, Maidan Wardak a Kabulu, čili v řadě provincií a význačných městech provincií.

Část mrtvolných a zraňujících útoků jde i na vrub amerických a afghánských speciálních sil, když např. zabily dva rolníky v pšeničném poli v obci Larkhabi v okrese Gul Tepa, zatímco bombardovaly to, co nazývaly úkryty militantů.

Jednou ze statistik vraždění o ramadánu je např. věštba soukromé afghánské tiskové agentury Pajhwok, která uvedla, že počty oběti v květnu vzrostly o alarmujících 37 procent ve srovnání s předchozím měsícem. Oběti zahrnovaly afghánské bezpečnostní síly, povstalce a civilisty. Jejich údaj je celkem k ničemu.
Ztráty povstalců alias partyzánů lze odhadnout jen mlhavě. Také řada neštěstí v odlehlých vesnicích se vůbec nedostane do hledáčku médií.

V květnu prý bylo podle jiného zdroje zabito téměř 190 civilistů, včetně 33 dětí, a zraněno 340. Civilian Protection Advocacy Group (CPAG) v měsíční zprávě uvedla, že počet tragických úmrtí se v květnu téměř zdvojnásobil. Nevládní organizace uvedla, že k většině civilních obětí došlo v hlavním městě Kábulu a provinciích Nangarhar, Herat, Ghazni a Helmand.

Pokračování v Prvních zprávách

5 komentářů :

 1. Už aby okupanti z té země odešli ať si žijí po svém chtějí mlátit hlavou 5 krát denně o zem je to jejich vůle. V Čechách takové věci nechceme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cvičí Salát pětkrát denně, přitom se pětkrát denně umyjí... Kdo z vás to dělá také tak? Proto mají kondici, ani nejsou tlustí... Co vy, otlačená kolena z kostela? Třeba "asketa" Duka...

   Smazat
 2. https://ac24.cz/-/proc-arabsti-imigranti-neimigruji-do-bohatych-arabskych-zemi-tento-rozhovor-otevre-oci?redirect=%2F

  OdpovědětSmazat
 3. https://www.euportal.cz/Articles/21209-multikulturni-obohaceni-chcete-je-novi-africti-obyvatele-evropy-demonstruji-proti-salvinimu-a-volaji-po-jeho-zavrazdeni-podivejte-se.aspx

  OdpovědětSmazat
 4. NEJLEPŠÍ ONLINE LÁSKA SPELL CASTER PŘIJÍMEJTE EX LOVER,
  HUSBAND, WIFE, GIRLFRIEND NEBO BOYFRIEND ZPĚT. PŘIDEJTE HIM UP NA WHATSAPP: +2349083639501
    -Email- blackmagicsolutions95@gmail.com
  Ahoj, jmenuji se Darci Lyne, přečetl jsem si post-komentáře online novináře Los Angeles, který odhaluje, jak 2 měsíce poté, co ho jeho žena opustila a on také řekl, že Dr. manželka se vrátí po 2 letech odloučení. Obrátil jsem se na téhož doktora NOSA kvůli mým výzvám v životě, mám tyto mocné záměry, že věci budou fungovat pro mě, věřil jsem ve svědectví, že skutečný život dokazuje. Uvědomil jsem si, že by bylo dobré se o to podělit, protože vím, že bude inspirovat i ostatní. Měl jsem to štěstí, že jsem narazil na osobní kontakt BLACK MAGIC SPELLS Caster - e-mail-blackmagicsolutions95@gmail.com
  Nejsem si jistý, jestli jsem to mohl udělat bez něj. Vzdal bych se a věřil, že protože můj manžel viděl někoho jiného a on říkal, že jsme skončili. Poté, co Dr.NOSA nakrmila kouzlo Magic Love, můj manžel mě zavolá na mobilní telefon a vrátí se domů. Mockrát vám děkuji za to, že jste po 3 letech odloučení vrátili domů svého manžela. Jsme navždy zadlužení. dnes svědčím s radostí a štěstí světu ... také, můžete
  WhatsApp s ním-- +2349083639501
  Láska kouzla Win-zpět Ex milenec
  Úspěch a propagace kouzlo kouzla
  * šarm štěstí - BUSINESS STAR
  * oddělení - OCHRANNÝ HÁK
  * prokletí rozlišení
   * Rozvod problém řešení?
    * řešení nemoci a nemocí těla
  * Chcete milostné kouzlo pro nového milence?
  duchovní očištění
  * magie plodnosti - ŽENY
  * Bezdetné řešení problému?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.