Reklama

úterý 25. června 2019

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

Jaromír Petříček
Jaromír Petřík
25. 6. 2019 blog autora
„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-audit-evropske-komise-babis-agrofert.A190604_093112_domaci_kop

Proč ale nikdo nebyl v ulicích, když naši daňoví poplatníci platili 10,5 miliard Kč americkému podnikateli Ronaldu Lauderovi? https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhodnuto-cesko-za-arbitraz-zaplatilo.A030515_095759_domaci_has. Tehdejší ministr financí Sobotka upřesnil, že Česko musí firmě CME zaplatit dohromady 10,7 miliardy korun a to včetně nákladu na soudní řízení. Navíc musela Česká republika uhradit náklady odvolacího řízení před švédským soudem ve výši 4,2 milionu dolarů, konstatovala zpráva CME.

Je zvláštní, že tehdy žádný novinář neprotestoval a nikdo nevyháněl naše občany do ulic. Pokud se jednalo o amerického miliardáře, nikdo se nedovážil ani pípnout. Přitom tyto miliardy z kapes našich daňových poplatníků zmizely v USA, aniž by z nich kdokoliv z našich občanů měl sebemenší užitek. V případě Lauder naši chrabří novináři nepovažovali za nutné viníka vůbec najít, natož na něj pořádat štvanici, jako pořádají neustále na Babiše a Zemana.

50 milionů dotací pro Čapí hnízdo Andreje Babiše je proti tomu úplně směšná částka. Navíc Čapí hnízdo nikdo neukradl a slouží lidem. Dotace, na které dle demonstrantů Andrej Babiš nemá právo, se podílejí na rozvoji našeho zemědělství a byly z nich placené výplaty pro naše zaměstnance. Navíc, dotace dostávají všichni zemědělci, protože je takto celý systém nastavený.

A co Topolánkova vláda, jejíž součástí byli i lidovci s Jiřím Čunkem v čele? Jiří Čunek byl napadaný za přijetí úplatku. Aby byl očištěn, náš miliardář Karel Schwarzenberg zadal audit, aby zjistil, jak to bylo s hospodařením Jiřího Čunka. Audit zjistil, že Jiří Čunek měl vyšší příjmy než byly jeho výdělky. Jiří Čunek odpověděl, že si půjčil od bratrance a bylo vymalováno. https://www.novinky.cz/domaci/145069-cunkuv-audit-odkryl-nove-pochybnosti.html Žádné demonstrace, žádné výzvy ke svržení tehdejší vlády.

A známá kauza Katarského prince, kterého propustil tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec a dokonce odvolal Marii Benešovou, která mu stála v cestě? https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_katarsk%C3%A9ho_prince. Do ulic tehdejší média nikoho nevolala, nikdo neorganizoval hnutí podobná Milionu chvilek, třebaže to z hlediska dodržování zákonnosti v demokratické zemi byla naprostá katastrofa a právem Marie Benešová mluvila o justiční mafii v naší zemi.

Když naši daňoví poplatníci platili Diag Human, také nikdo nepořádal demonstrace: https://www.novinky.cz/domaci/495541-ministerstvo-zaplatilo-diag-human-pres-pet-milionu.html. Přitom „JUDr.“ Kalvoda, hlavní vymahatel miliard po našich daňových poplatnících jako jeden z představitelů bývalé ODA byl falešný „JUDr“, ale co bylo horší, po jeho ODA zůstaly dluhy na 70 milionů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/oda-neprozradila-jak-splati-miliony.A020112_191425_domaci_jklhttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/oda-dluh-nesplacela-i-kdyz-na-to-mela.A020121_214540_domaci_was O dluhy ODA se ovšem Jan Kalvoda nestaral. Maximální úsilí totiž vyvíjel směrem, aby naše občany připravil o co nejvíce peněz právě již ze zmiňované kauzy Diag Human. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lzidoktori-drive-odchazeli-z-funkci-ti-dnesni-mlzi.A091103_105853_domaci_itu

S vysokoškolským titulem měla vůbec problémy řada politiků viz. jeden z dnešních babišobijců Marek Benda z ODS, který „vystudoval“ na proslavené Plzeňské fakultě: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benda-rezignovat-ne-ne-ma-prace-je-vyjimecna-a-titul-neuzivam.A091102_174027_domaci_taj

A opět, žádný novinář neprotestoval, nikdo nesvolával žádné demonstrace.

Milion chvilek je opravdu zajímavý spolek. Pokud někdo pořádá demonstraci např. proti nebezpečí ze strany islámských radikálů, mainstreamová média v těchto případech mlčí jako zařezaná. Navíc pořadatelé těchto akcí mají k dispozici maximálně jeden mikrofon. Naproti tomu, když jde o cokoliv proti Andreji Babišovi či prezidentovi Zemanovi, mají organizátoři protestů k dispozici ohromné pódum, všechno ozvučené profesionální technikou, tisíce hesel a mainstreamová média z těchto akcí pořádají přímé přenosy. Režie přísně dbá na to, aby v diskusích převažovaly názory podporující demonstrace proti Babišovi a prezidentu Zemanovi, nově i Marii Benešové.

Chce mi snad někdo namluvit, že toto je schopný uspořádat student teologie Univerzity Karlovy Mikuláš Minář s několika pomocníky? https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Min%C3%A1%C5%99 Universita Karlova při pořádání těchto demonstrací zřejmě hraje větší roli než si myslíme. A co Mikuláš Minář kromě svržení Andreje Babiše vlastně nabízí?

Myslí si snad Babišobijci, že politikové z politických stran TOP09, ODS, Pirátů, KDU- ČSL a STAN budou vládnout lépe než Andrej Babiš? Zvláště, když kromě společného „programu“ Antibabiš nenabízí nic jiného? Snad tisíckrát jsme z úst současného předsedy ODS Petra Fialy slyšeli: „S trestně stíhaných premiérem do vlády nepůjdeme.“ Proč si Petr Fiala raději nepoloží otázku, když toto ví všichni naši občané, proč tedy volí trestně stíhaného Andreje Babiše? Nebo jde těm nejhloupějším z nejhloupějších o Babišovu neochotu zcela zničit veškeré kontakty s Čínou a Ruskem, čímž by udělali ohromnou radost Washingtonu?

A proč ti, kteří se nejvíce ohánějí demokratickými principy nerespektují výsledky svobodných voleb a chtějí Andreje Babiše svrhnout, a porušit tak jeden ze základních pilířů skutečné demokracie, tedy vůli většiny voličů? Demonstrují de facto proti tomu, co tak hlasitě požadují.

Proč babišobijci nevyšli do ulic, když se vyplácely miliardy Ronaldu Lauderovi, nebo Diag Human? To se jednalo o podstatně větší peníze z kapes našich daňových poplatníků. Proč toto přešli mlčením? Že by jim někdo nerozdal „noty?“

P.S. Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Petra Hanniga, Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců Andreje Babiše přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Je škoda, že sprostí a agresivní diskutující mají na IDnes zelenou a naopak byla znemožněna diskuse řadě slušných diskutujících. Ať si tito frustrovaní „diskutující“ chodí psát obdivné příspěvky pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Miloši Zemanovi, Putinovi či Rusku. Myslím si, že příspěvky, kde mne tito „diskutující“ srovnávají s nacisty do kultivované diskuse opravdu nepatří: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190501_711590_blogidnes.


* * *

19 komentářů :

 1. Proč babišobijci nevyšli do ulic, když se vyplácely miliardy Ronaldu Lauderovi, nebo Diag Human? Protože hajzlové,kteří získali naše prachy z výše uvedených případů jsou napojeni na tyto debily a hajzle jako Minař,Pavel, a další podobní debilové.

  OdpovědětSmazat
 2. Okd a Bakala, letouny kasa, ozvučení eu předsednictví 50 mega, Kalousek a padáky, topné oleje, open card, pozemky v praze pod cenou pro predsedkiňi V V,panduri, atd. A td. To vám nevadí zrzavé chvilky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že chvilkaři nechtějí odpovědnost po Kalouskovi, který zadlužil Česko 800sty mld Kč ! Nebo Kalouskův podpis pod daně z PHM, které stály Česko za 1rok 800 mil Kč, protože zahraniční řidiči kupovali naftu před hranicemi Česka, nebo za jeho hranicemi - vyčísleno bratru 800mio !

   Smazat
 3. Proč ?Protože od demonstrujících užitečných idiotů nelze očekávat ,že budou přemýšlet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, manipulátoři na těchto kauzách neměli zájem a stádo samo nic nevymyslí.

   Smazat
 4. Na Letné se kují jiné pikle.....https://aeronet.cz/news/mikulas-minar-skryte-propaguje-nsdap-a-hitlerjugend-proc-ten-mladik-nosi-hnede-kalhoty-a-kosili-jako-fuhrer-ctenarka-aeronetu-v-uctyhodnem-veku-mozna-odkryla-neco-co-melo-zustat-tajemstvim/

  OdpovědětSmazat
 5. Jakou spojitost má organizace, která si říká "Milion chvilek pro demokracii" s prolomením "Benešových dekretů" a jejich požadavkům na demisi předsedy současné vlády Babiše? Budou potomci tři milionů Sudetských Němců, na základě zrušení "Benešových dekretů" žádat opětovně o vrácení majetku? Co prohlásila kancléřka SRN Merkel o "Benešových dekretech" a kdy požaduje jejich zrušení? Odpovědi níže:


  https://www.youtube.com/watch?v=c4DYfRU0s0A&noapp=1&client=mv-google&fbclid=IwAR20AIXVCz829v9iAUw44Sd3dU1ypZejgGlx7XxI0fhnxtCSo3CPYMYbLzA&

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Po prolomení Benešových dekretů si Sudeťáci rozeberou ještě ten zbytek co z Česka zbyl a bude vymalováno .Letná v neděli byla testem , jestli ten zrzavý spratek má šanci dostat se na Hrad . Cosi shnilého je v České kotlině .

   Smazat
 6. ... pak že nemáme nezávislé soudce, tehdy soudkyně na Praze 2, byla statečná...

  OdpovědětSmazat
 7. Velice dobrý článek, je z něj smutno. Dobrá zpráva je, že pokud se šmejdi dostanou k moci, začnou nejdříve likvidovat přemnožené blbce, tedy demonstranty z Letné.

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...v první řadě bych zrušil justici!!! Všem právníkům a soudcům zastavit výplaty, odstavit je na nucenou, neplacenou dovolenou!!! Ale co pak? Vojsko není a policie na vše nestačí a asi by nás převálcovala naše nová přátelská armáda z USA a udělala tu druhou Sýrii!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím, že ty pubertální hošíky z Milionu úchylek příliš přeceňujete. Oni jsou jen marionetami někoho jiného a nakonec tu nejde ani o nějakého Babiše, Zemana, či Benešovou. V současné situaci je pád vlády či rezignace prakticky něco, s čím nemůžou počítat (a ani nepočítají) ani organizátoři a ani ti, kdo za nimi stojí.
  Podívejme se blíže na ty dvě obskurní postavičky, hošíky sotva plenám odrostlé - Mináře a Rolla. První zmíněný je promigrační aktivista, který pobíhá po demonstracích s transparentem "Uprchlíci vítejte", zná se tedy zcela jistě i s mnohými Piráty. Druhý - Roller je pro změnu genderový aktivista, zastánce homo manželství a rozličných úchylek. Oba mají mimo sluníčkových názorů společné ještě jedno -působení na pražském semeništi smažek - Klinice. Oba se také účastní různých protidemonstrací - tedy demonstruje-li se proti migraci, islámu či EU, tak právě oni jsou mezi těmi, kdo podobné demonstrace narušují. To jsou "demokraté", že??? Přitom jejich demonstrace jim nikdo nenarušuje. Za těmito dvěma hošíky pak stojí jistý podnikatel Jaroš, t.č. žijící v Kataru, známý to zastánce islámu. A jak známo, Katar je spolu s SA hlavním sponzorem české muslimské obce, tyto dvě země jsou tedy hlavním sponzorem islamizace u nás (ale třeba i ve Francii a některých dalších evropských zemích s početnější arabskou komunitou).
  Jaký je tedy cíl Milionu úchylek? Všimli jste si, že nevolají po předčasných volbách? Jistě nepočítají ani s demisí Babiše, Benešové či Zemana. Jde jim totiž o jediné - prezentaci nové strany, takové té sluníčkové, havlistické. Protože Piráti došli na maximum a na víc, než nějakých 13% nemají šanci se dostat, kalouskovci a černoprdelníci jsou de facto politické mrtvoly a STAN jen bezvýznamná stafáž, potřebují stranu, která by zaujala nejen kované havlisty, ale i zaryté odpůrce Babiše či Zemana. Nejspíš si dělají naděje, že tato nová strana bude natolik silná, aby mohla v koalici s jinými nadšenými sluníčkáři po příštích volbách vládnout.

  Nicméně odhaduji, že jen vysají část Pirátů a ODS, zcela vysají TOPhnus a STAN a možná i KDU, aby záhy zjistili, že ani v koalici s tím zbytkem, který nevysají, nedají kýženou většinu. Přece jen je u nás většina lidí proti islámu, migraci a genderovým nesmyslům, takže jakmile voliči zjistí, co jsou zač osoby, stojící za novou stranou, vyhnou se jim obloukem. Těch pár sluníčkových voličů je možná dostane nad 5%, ale jen tak, aby i oni tak, jako dnes demoblok, dělali v PS pouhou ukřičenou stafáž.

  OdpovědětSmazat
 10. Přeci ty nýmandi nebudou protestovat proti sobě. Jestli se opravdu bude vyšetřovat privatizace tak se mají na co těšit.

  OdpovědětSmazat
 11. No já to vidím tak, že to Pražáci rozjeli a bude se znárodňovat, ten Babišův majetek určitě. A jak napsal jeden novinářský rozum, jeho dělníci se omluví a stanou se z nich zase normální lidi(prosím, to nebylo míněno jako vtip)...Teda fakt se děsím zítřků příštích! M.R.

  OdpovědětSmazat
 12. Pro obranu nás většiny nezblbnutých občanů doporučuji tyto hajzle ignorovat.Je tu však další z možností,použít v případě napadení LK 32 a plnými dávkami vpřed.

  OdpovědětSmazat
 13. Autor se snad jmenuje Petřík nikoli Petříček, to je úplně jiná persona.

  OdpovědětSmazat
 14. Proč se na Letné neprotestovalo proti skutečným zločincům a jejich sluhům, kteří okradli stát a občany v posledních 25 letech o více jak 7,5 bilionů Kč, zadlužili občany více jak 2 biliony v domácím dluhu a 4 biliony Kč v dluhu zahraničním? No proto, že jsou sluhy těch zlodějů a zřejmě podílníky na nakradeném. A jak by tito "demonstranti" mohli pak mít zájem na konsolidací státu, snižování zadluženosti, když mohou parazitovat na nakradeném a okradených.
  Ale moc se divím "inteligenci" demonstrantů", to jsme zde tolik blbců snad neměli ani za socíku"! Není v tom u norná dávka lidské perverzity? Ale to pak chce léčení!

  OdpovědětSmazat
 15. Je mi smutno z toho, že se lidé nepoučili z našich dějin a ani ze zahraničních, celkem nedávných dějin. A ještě smutněji je mi z toho, že i moje kamarádky - velmi vzdělané dámy - se názorově přiklánějí k demonstrujícím proti Babišovi. A když jim říkám, ukažte mi někoho lepšího, než je Babiš, tak řeknou, že sice neví, ale: Babiš je špatně. Co to je za argument? Jak je vidět, někomu stačí.A právě takoví jsou pak v tom zmanipulovaném davu. Snad nás tu pan Babiš nenechá na pospas takovým Fialům a Pospíšilům a Kalouskům a Schwarzenegrům atd. Ale.... Měl by se mnohem lépe, že?

  OdpovědětSmazat
 16. Protože do hry " škatule hejbejte se " se uvedené osoby nehodí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.