Reklama

čtvrtek 13. června 2019

Projev Lenky Procházkové v Senátě 12. června 2019, kde se hlasovalo o její nominaci do Rady ÚSTRu.

Lenka Procházková
13.6.2019
Včera a dnes rozhodoval Senát Parlamentu České republiky o doplnění Rady ÚSTRku. Prezident republiky navrhl již po druhé paní spisovatelku Lenku Procházkovou. Text jejího vystoupení před členy Senátu uveřejňujeme. Vystihuje dnešní dobu, úroveň české politiky i úroveň "demokratického" smýšlení Senátu. Členové ÚSTRku stejně jako většina Senátorů se bojí samostatně myslící ženy, bývalé disidentky a chartistky, která i dnes pozvedá hlas proti společenským nepravostem, proti církevním "restitucím", proti štvaní do války s Ruskem, proti cizím vojskům na našem území, proti chystaným radarům a základnám NATO atd. atd. To se samozřejmě vůbec nelíbí slouhům nového Velkého Bratra. Stejně tak se jim nelíbí, že paní Lanka je kandidátkou českého prezidenta Miloše Zemana. Přejeme čtenářský zážitek:Vážený senáte,

ústav, do jehož rady mě prezident republiky nominuje, zkoumá příčiny a průběh dvou totalitních režimů v naší nedávné historii. Zkušenosti českého národa s totalitou jsou ovšem dávnější. Z geopolitického hlediska je poloha naší země nepohodlná, neboť naše vlast leží v průsečíku vlivů. Současně je to ale zkouška odolnosti, kterou skládáme znovu a znovu. Málokterý národ má tak dramatické dějiny. To, že jsme tu pořád, že dosud máme svůj jazyk a svou kulturu, i když naše elita byla pravidelně vybíjena nebo nucena odcházet do exilu, to dokázali ti, co zůstali. Ten tzv. plebs nebo-li lid obecný uchovával český sen o samostatnosti a předával jej dalším generacím jako dědičný úkol.

V roce 1918 se tento sen našich tvrdohlavých předků stal realitou. Na dvacet let. Pak přišel Mnichov a druhá republika, kdy se za pouhý půlrok oddělili tvrdohlavci od měkkýšů. Mnichovský syndrom tedy nespočívá jenom v šoku ze zrady vnější, ale obsahuje i trpkost z toho, jak rychle mnozí ze zastánců demokracie a suverenity rezignovali nejen na společný úkol, ale i na svou lidskou mravnost. Totalita následného protektorátu měla bohužel své ochotné předskokany, kteří pro německé nacisty loajálně vyhledávali a cejchovali jejich oběti už v předstihu. Po šesti letech německé okupace světová válka skončila. Zásluhou vnitřního a vnějšího odboje jsme sice byli zařazeni k vítězům, ale od nové totality, tentokrát spojené s ideologií komunismu, nás to neochránilo. Importované mlýny smrti sice po šesti letech ztratily energii, ale doktrína se držela tmelem strachu dlouhých čtyřicet let. Pak se kyvadlo znovu pohnulo. Brzy budeme slavit třicáté výročí svržení totalitního režimu. Všichni věříme, že byl poslední. Víra je skvělá věc a někdy i hory přenáší. Zatímco zkušenost se přenáší osobně z člověka na člověka a z generace na generaci. Ze sdílených zkušeností je zřejmé, že příčiny vzniku totalitních režimů se v čase proměňují, že jejich ideologie jsou také rozdílné, avšak metody, jimiž jsou totality nastolovány, jsou si vždy podobné.

A právě zkoumání těchto metod a rozpoznávání jejich prvních příznaků, pokud se znovu vyskytnou, vede ke včasnému varování a k obraně před jejich zakořeněním. Evokuje to práci zahradníka, který své záhony a stromy průběžně zbavuje plevele a škůdců. Ale můžeme si představit i lékaře, jehož praxe mu umožňuje diagnostikovat chorobu a zvolit správný způsob léčby. Někdy si však pacient nechce svou chorobu přiznat a vytěsňuje z mysli její příznaky, protože se bojí, že kdyby šel k doktorovi, mohl by se dovědět nepříjemnou pravdu. A tak svou nemoc zbaběle ignoruje, a pokud je nakažlivá, šíří ji i mezi zdravé.

Tím obrazným přirovnáním chci říct, že když ÚSTR zkoumá fakta a mapuje cestičky, které v minulosti vedly ke skluzavce totality, má to nejen historický ale i preventivní význam. Neboť jsou-li známy praktiky, jimiž si totalita připravuje terén pro uchopení moci, umí demokracie tomu záměru čelit. Prvotním prostředkem obrany demokracie je svoboda slova. Té se totalita bojí jako čert kříže, neboť pro svůj záměr potřebuje uniformitu názorů, nebo alespoň postojů.

Způsoby, jimiž totalita uniformitu zavádí, jsou stále stejné a patří k nim:
-přeměna školství na výrobu lidských zdrojů
-přepisování historie podle potřeb budoucího diktátu
-zesměšňování ideálů předávaných z generace na generaci
-třídění lidí podle jejich užitkovosti k záměru uniformity
-dehonestace těch, kteří záměr vytuší a varují před ním
-mediální podpora záměru šířením tzv. jediné pravdy
-vytipování vnějšího nepřítele a ostrakizace těch, co nesouhlasí
-přeměna významu starých slov podle aktuální potřeby
-tolerance projevů a činů vyjadřujících pohrdání vlastním národem a jeho symboly
-podpora předskokanů, jinak řečeno páté kolony
-udavačství představované jako ušlechtilé rebelství
-dvojí metr při hodnocení stejných skutků
-odhalování vnitřních nepřátel a vytváření jejich seznamů
-hloubení příkopů mezi generacemi a mezi městem a venkovem
- manipulace lidí k nátlakovým akcím a mediální propagace takových akcí
-vytváření prostředí nenávisti, které inspiruje i k fyzickému napadání lidí pro odlišný politický názor
a nakonec - pěstování Démona souhlasu pomocí strachu.
Těch znamení, která signalizují nástup každé totality, je mnohem víc, ale mé vystoupení je časově limitované. Pak budete hlasovat, zda jsem hodna toho, abych usedla na uvolněné místo v Radě ÚSTRu a uplatnila své znalosti a zkušenosti. Před dvěma lety mě tehdejší složení Senátu nezvolilo. Moje skutky proti někdejší totalitě byly shledány příliš lehkými ve srovnání s druhou miskou vah, zatíženou mými články, knihami a veřejnými projevy reagujícími na současnou politickou situaci. Kdysi to byl strojem psaný samizdat, jehož autoři a šiřitelé byli vystaveni policejní zvůli, dnes je to internetová alternativa, které je opět vyhlašován boj. Jiná doba, jiné nálepkování, pokročilejší praktiky cenzury, ale stejný záměr: vykolíkovat terén a připravit jej pro novou dračí setbu.

Na závěr vás chci ujistit, že i když česká televize už dnes ráno věděla, že z volena nebudu, výsledek vašeho dnešního tajného hlasování mě opravdu zajímá. Nikoliv z osobních ale z výzkumných důvodů. O senátu se tvrdí, že je pojistkou demokracie. Té naší „stále mladé demokracie“, která může dospět a udržet se pouze na principu svobody slova a na svobodném šíření informací a rozličných názorů.

Takže pro mě je ctí účastnit se tohoto výzkumu, byť jenom jako lakmusový papírek. Děkuji vám za pozornost.

* * *

Senát hlasoval tajnou volbou. Z počtu 66 přítomných byly čtyři hlasy neplatné, devět pro přijetí LP do Rady ÚSTRu a zbytek proti. Ve čtvrtek dostala od senátorů při opakovaném hlasování o jeden hlas méně, než den předešlý. O intelektuální úrovni "našich" senátorů svědčí i fakt, že při tajném hlasování bylo i přes podrobný několikrát opakovaný návod odevzdáno i několik neplatných hlasů, což je kumšt, který nedokáží ani děti se základním vzděláním.


56 komentářů :

 1. To je tak, kdy občané nejdou k volbám a ti co jdou, tak zvolí to, co tam teď sedí. Jinak v současné době jde o to, obejít výsledky voleb a dosadit k moci politiky, kteří ve volbách neuspěli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V nasi casti Prahy, ze pred nedavnem konala doplnovaci volba. "Zvitezil" D.Smoljak, ktereho volilo ~3.5tis. volicu. To demonstruje naprosto dokonale, jakou "pojistku" demokracie ve skutecnosti senat predstavuje.
   Ja osobne jsem v 1.kole volil. ve 2.kole uz ale kandidoval jen usvedceny darebak a proti nemu loutka, nastrcena stranou, ktera zde provadela darebacke praktiky. K 2.kolu jsem uz nesel. Koho bych tam asi tak volil?

   Smazat
  2. 14.45 To se v senátních volbách stává, že ani VOLBA PROTI MENŠÍMU ZLU není umožněna. Je to stejné, jako když potřebujete housku, ale v nabídce jsou pouze bůvolinec a kravinec... Ať sáhnete kam sáhnete, sáhnete do "vonného koláče" - takže zbývá NEPOTŘÍSNIT SE, NEUMAZAT SE = MEZI NIMI NEVOLIT. Čert jak Ďábel.

   ,<

   Smazat
  3. zrušit ato bez nahrady ovšem na co by většina vovčanu potom čuměla když už jim ani amerika a holivud nevoni a že pani prochazka z rodu bolševika nebojuje za zrušeni ale za koryto ktere musim platit tak je prakticky jedno kdo sosačkem čerpa jestli hajnej nebo kazatel vrah nebo hrdina všechno je tam jedna rodina a byli by blazni kdyby nesosali když to doba žada

   Smazat
 2. 11:37
  Ano s tímto názorem naprosto souhlasím. Sám jsem naprosto proti zbytečnému odkladišti neúspěšných politiků(drahoš,láska a spol.) Ale vždy jsem šel k volbám a snažil se volit toho kterého jsem znal. Stejně tak u voleb do EU. Tu z duše nenávidím. Jenom blbec z jednoho žaláře vyjde a do druhého se s nadšením přihlásí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smrduta kolaborantska Zumpa zvana senat neni nic, pro Cecha a naopak. Rad bych upozornil ,ze i jine zeme lezi v pruseciku sil. Touha a snaha cechu byla vzdy vubec prezit a nikoliv sny o samostatnosti jako hlavni zalezitost nas vsech. Proc se nezminit o nasich hrdinech , kteri byli vybijeni tim,ze se postavili na odpor se zbrani v ruce !! Sama voda. Nebo chce autorka dokazat ,ze cekali doma pasivne az pro ne prijdou
   a popravi je ??
   Dale nerozumim tomu deleni na mekyse a tvrdohlavce !!
   Co to je mekys a tvrdohlavec a co maji spolecneho s ceskym narodem ?? Jsme nejaky zivocichove ,nebo psychicky nezdravi tvrdohlavci patrici do ustavu ? Nebo co?
   Nikdy jsem tu partu osvoboditelu nemel v lasce. Masaryk byl american a vubec ani trochu Cech. Chtel svetovou revoluci jako Lenin a Trocky a Marx predtim ..Prijel do Ruska se stat velitelem Legii. Upekli tu husu ceske samostatnosti v Washingtony s imperialnim Wilsonem. Profesorovo policejni patrani o,pripadu v Polne kdy nic vubec nevypatral ale tim se spolehlive kvalifikoval jako horlivy zastance jistych vladnoucich bankerskych a prumyslovych kruhu a elit..Ktere se ujaly vlady v CSR./Pechek, Preiss ,Schicht atd./
   Aby zase na nas dohlizeli germansky teroristi. # miliony jich /. Jako predtim !! Navic nam povesili na krk slovaky na vyzivu a zaopatreni a s patricnymi nasledky..
   Fasisticka smes zvana demokracie neni nic jineho nez porodni baba na vsecky svinstva. A tak samostatnost zacala pokracovala velkym rozmnozenim Komunistu,nad kterym vyderacskym systemem presidentoval.. a na jejich rustu , popularite a potom delejte unor 48,bez nich. Diky mistri prvni republiky..

   Smazat
  2. Dale a jak dulezite pro autorku je se vecpat nekam do funkce ? 1918 se nestal , ale ten si cesi VYBOJOVALI .
   Slovy VYBOJOVALI. Nic jineho..Ale zase znova okupace se neskoncila a z niceho nic !!,ale nase osvobozeni bylo vybojovano a nikolv blabolenim nekde v kancelarich..Treba senatu.
   Zase ten udesnej trpnej rod nevhodne pouzivanej spolu s biologickymi terminy , jakoje napriklad PREDSKOKAN.. Z toho mi akorat PredskoKuje.....
   Energie se ztraci v clanku sami, totality vyskakuji, okupace mizi z niceho nic, kyvadla se kyvaji ,mlyny se smrti se importuji,pacienti ignoruji sve nemoce,cesticky vedou vzdy do skluzavky totality,snuska nesmyslu, jako casto predtim, demokracie ani svoboda slova nikdy neexistovaly pro nas obycejne lidi a nakonec se autorka zminuje o svych skutcich a rad bych videl aspon jeden..Jeden ,konkretni a jedinej..
   Tohle nevede nikam a naopak ,ani odnekud.

   Smazat
 3. Senat je porad na dve veci: 1.na nic a 2.na hovno!!! Senat nutno ZRUSIT!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 4. Je to hnus. Ale z rozložení senátu bylo jasné darebákům, i čestným lidem, že statečný, charakterově kvalitní člověk nemůže být schválen. Referendum o existenci senátu nikdo neprosadí, sami si rybník nevypustí, a tak budou s.át zlo, a cucat ze státního cecku dokud budou dýchat(za to zlo). Kdyby poslanci, a senátoři pobírali pouze refundaci mzdy ze svého civilního zaměstnání tak, jako za socíku, to by se to rychle vyčistilo.

  OdpovědětSmazat
 5. Zajímavé není to, že ji Senát nezvolil. Ale počet neplatných hlasů. Tolik duševně retardovaných lidí v Senátu bych nevěřil.

  OdpovědětSmazat
 6. Zvolením Procházkové do USTR Ku by se dokázalo, že dnes žijeme v totalitě, která si říká demokracie. Dnešní tzv. demokracie má na rukou krev bombardování Jugoslavie, zabíjení naších slovanských bratrů, radioaktivními bombami což bylo zločincem Havlem označeno jako humanitární čin, tak co můžeme chtít od lidí, kteří do dnes se nebyli schopni k tomu postavit čelem, omluvit se Srbům a hluboce se stydět...

  OdpovědětSmazat
 7. Pohrdábí vlastním - našim - národem šíří i zdánlivě nevinné pitomosti na Seznamu: Jak se Češi chovají v hotelech Jak se Češi chovají v letadlech / samozřejmě se chovají špatně!!/.Redaktoři píší o Češích, jako by sami k nim nepatřili. Nasazují objektivizující tón, místo aby napsali Jak se chováme...atd. Ale to jen na okraj. Paní Procházková, společnost - smečka - nedovolí inteligentnímu člověku, navíc ženě, prožít úspěch, který by si zasluhovala a který, navíc, by byl přínosem i pro nás všechny ostatní. Nebuďte smutná, ve své podstatě jste velmi úspěšná dávno, a to vám nikdo nevezme. Toto je prokletím naší země - nepustit dopředu dobré běžce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. fandim vašemu nadšeni že by tato dobra žena něco změnila v čete ovšem to by pak dlouho nepoživala vyhod a ucty ktere tato židlička přinaši a oto jde v prvni řadě a předevšim

   Smazat
  2. Paní Lenky Procházkové se bojí nejen Senát, ale i vedení ÚSTR. Vědí, že ona byla v disentu a oni v tu samou dobu pilně kolaborovali s minulým režimem. Vědí, že společně připravují půdu pro novou totalitu a že paní Lenka bz jim to veřejně omlátila o jejich bezectné huby. Navíc je kandidátkou nenáviděného prezidenta, který vyšel z přímé volby a oni s tím nemohou nic dělat.

   Smazat
 8. No, možná je to dobře, ještě by paní Procházkovou napadali v metru vzory pro demokratické jednání a chování jako pana Jakla. Havlojungent, pobočka milionu chvilek proti demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TAké nevím, jsou to miliony chvilek nebo desetitisíce ˇÚCHYLEK!!!!!
   Václav

   Smazat
 9. Paní Procházková, jistě si najdete jinou aktivitu, ale jsem si jist, že se nudit nebudete. Senát by se měl rozpustit, Babiš by na to měl vypsat referendum. Sledoval jsem, jak se účastníte odporu vůči církevním restitucím, ale také vůči mariánskému sloupu na Staromáku. Také ten sloup vnímám jako protinárodní a provokativní. Národ ho jednou odstranil, jako svou urážku, takže ty současné snahy o jeho nové vztyčení, považuji za revanšistické. Podobně také Posselt je stále drzejší. Němectví a katolicizmus, se nás snaží dostat pod svou moc. Bohužel to vypadá, že se náš národ nechal zparalyzovat vynucovanou politickou korektností tak, že tomu pouze nezúčastněně přihlíží. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:25 - HURVINKU / HURVINCI !
   V pripade, ze narod odstrani Mariansky sloup, tak je to narod sebedestruktivnich IDIOTU, protoze REGINA COELI je kralovna, ktera symbolizuje cistou a uslechtilou Evropu !
   Representuje lasku, zdravi a pomoc bliznimu svemu, ve stresu !

   Tento symbol NEMA nic spolecneho s Hapsburgy, katolickou cirkvi a zadnou mocenskou skupinou v dejinach. (Tento symbol byl zneuzit !)

   Regina Coeli je prevteleni bohyne - stare Krety (Recko), ktera prisla na Kretu 3000 let B.C. z
   Malty ! Stari Sumerove vsak tvrdi, ze prisla z vesmiru ! A Znaji ji ! OD 4000 B.C. !

   Vsude tam, kde je VORTEX ewnergie z Vesmiru , tak se Regina Coeli zjevuje a pomaha lidem !

   A jedno takove misto je ve state OHIO a lide tam lide jezdi az z Australie.

   Kdyz necemu NEROZUMITE a Komuniste vam proplachli vase tupe a tvarne makuvky hnojuvkou, tak to
   OBEJDETE !
   Sloup v Praze by nikomu neublizil a nikomu nevadil , ale mozna by pritahl Vortex !
   NICK HONOLULU
   (Ja vas opravdu nemam rad !)

   Smazat
  2. Anonymní13. června 2019 15:08
   V té Vaši palici to také není v pořádku. Sloup žádný vortex nepřitáhne.
   Český národ husitů, byl Habsburky násilně pokatoličtěn, což byl tvrdý zásah do společnosti, spojený s vězněním, vyhnanstvím, obrovskými přesuny majetku a moci. Ten sloup nemůžeme nevnímat, jako součást toho násilí. Ostatně, katolická církev je vždy poblíž, když se jedná o přesuny majetku. Ona jde špatně od svého založení v roce 325 v Nikaji. Byla tam stvořena církev, jako mocenská organizace, která se vzájemně podporovala s vládnoucí mocí. Tak to funguje dodnes.
   S Bohem má možnost navázat přímý kontakt každý člověk, který o to stojí. Ten mu nemůže zprostředkovat, žádná vatikánská korporace a její rekvizity a rituály. P.K.

   Smazat
  3. 16:13 - zde se nikdo - NEZASTAVA - katolicke cirkve !

   Ja bych byl prvni, koho by upalila na hranici !

   Jenze Marianska tradice NEMA s cirkvi nic
   spolecneho !
   Stejne jako nemela Kristova matka ! Dcera Joachima a Anne ! Marie zila mezi lety 20 B.C. - 41 A.D. !

   To zn., ze prozila velke socialni zmeny a rvacky v dobe jejiho zivota ! Proto ji rikame plnobolestna !
   (SORROWFUL) ! A bolest prohlubuje dusi !
   Proto mela citeni s lidmi ubitymi zivotem a byla vzdy pomoci kazdemu ve svem okoli a dnes je pomocna
   vsude , kde je jeji symbol !

   -----------------------------------------------------

   VORTEX = ENERGIE z vesmiru, ktera je blahodarna pro telo a psychiku ! Energie jde merit ! Nicola Tesla ji
   jezdil studoval do statu Ohio !
   Na svete je pouze 12 mist , kde se vyskytuje !

   Jedno z tech mist bylo hledano i na Sumpersku na sev. Morave ! Studie NENI UKONCENA !

   Lide temto vecem rozumi a mista, kde je Vortex jsou navstevovana z daleka a siroka !
   nick honolulu
   (Kdyz nekam jede tisice lidi a utrati hromady penez, tak to ma urcite duvod ! A tak to bylo i na Krete 2500 let pred narozenim matky Krista !)

   Smazat
  4. Spejbllulu, Spejbllulu... Když už církevní sloup, tak jedině originál Lotovy ženy, nad kanálem, bez střechy, na dešti; z boží soli z Mrtvého moře (to tehdy ještě bylo jenom marod).

   Smazat
  5. Anonymní13. června 2019 16:53
   Máte štěstí, že žijete v zemi neomezených možností, takže si takový sloup můžete postavit před barákem a z okna sledovat, jak se blíží vortex. Když to jde v Ohio, proč by to nešlo na Floridě? Můžete si splnit americký sen a poutníkům prodávat Coca-Colu.
   Ale na Staromák, nám ho necpěte. Zde to je záležitost více politická, než vortexová. P.K.

   Smazat
  6. 19.07 16.53 tady ten katolický ... také nechce. Lotova žena se změnila v SOLNÝ SLOUP v poušti... takže by u nás "nepřežila" období dešťů a odtekla kanálem... Už to chápete?

   Smazat
 10. Uvědomte si,že senátoři jsou vlastizrádní hajzlové držíce se svých koryt a jednájící proti zájmům České republiky a jejím občanům.Za vlastizradu je určitě nějaký trest a Mussoliniho pověsili, tedy napřed popravili.

  OdpovědětSmazat
 11. Zrušme Senát odkladiště politiků. Je zbytečný a drahý na tak malou zemi. Stačí Parlament.

  OdpovědětSmazat
 12. Vam vsem v Cesku hrozi to, co se stalo na Ukrajine !
  Vam hrozi MAJDAN ! A vy misto toho, aby jste delali opatreni proti kolapsu volebniho processu a demokratickeho systemu , tak prskate na symbol Evropy ! (Na Mariansky sloup !)

  A PANI PROCHAZKOVE FANDIM ! Je to uslechtila zena ! To, ze si plete Reginu Coeli s katolickou cirkvi neni jeji vina, ale vina vaseho vzdelavaciho systemu a vasich profesoru, kteri jsou sevilni jako stetky u Prasne brany.
  Jsou servilni ke kazdemu rezimu ! Byli tradicne k
  Habsburgum , Nemcum a Komousum po roce 48 !

  Ti by meli postavit pametni sloup Sv. Mary Magdalene, ktera jebala s celou X. Legii - Frentesis !
  Ja znam dejiny ! Ja mam antickou knihovnu a vy mate indoktrinacni toaletni papir !

  A hadani s vami mi prinasi velkou radost !
  NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
 13. Vynikající projev paní spisovatelky, děkuji za něj. Bohužel to, jak hlasovali senátoři, dokazuje, že si nepřejí kvalitu do Ústavu...., to ale tedy v jednoznačný závěr, že jsou těmi nesprávnými osobami, které nereprezentují názor občanů.Jak je možné, že mohou senátoři hlasovat tajně? Jak je možné, že nevíme jak kdo hlasoval? Už jen púro fakt, že hlasování proběhlo tajně, by mělo být neplatné. Jana z Moravy

  OdpovědětSmazat
 14. Zapomel jsem pripomenou !
  Zitra ma narozeniny , jeden z nejslavnejsich presidentu v dejinach Ameriky !
  ZITRA 14. CERVNA ma narozeniny DONALD TRUMP - president !

  Pripijte mu vasim oblibenym vinem ! Pomohl Americe a jednou pomuze i vam !
  Zachranil vam zivot ! Bez neho by byla valka proti Rusku v plnem proudu ! A ta valka by byla nad vasimi makuvkami , nad Evropou ! Tu valku si preji Globaliste.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dějiny USA jsou dějinami násilí. USA z násilí vzešly, z násilí žijí a na násilí i zajdou. Vojenský útok na Rusko by znamenal zkázu světa včetně US "makůvek", pomateného "nicka honolulu" nevyjímaje. Proto USA zůstanou u provokací a metod studené války v blahé naději, že utaví kohokoliv - jenže těch, co už mají USA plnou prdel, rychle přibývá a doba US poručnictví spěje ke konci. Možná bys měl včas emigrovat, "nicku".

   Smazat
 15. Čas paní Procházkové snad co nejdříve přijde. Plně v to doufám.

  OdpovědětSmazat
 16. Lenka Procházková je bohužel extrémně patetická a falešně zobecňující. Je velmi laciné mluvit ve stylu "doktrína se držela tmelem strachu dlouhých čtyřicet let". To je hodnocení, které nijka nepomáhá porozumění vývoji u nás. Nelze ignorovat mezinárodní prostředí, zájmy velmocí, globální vládu - vždyť náš vznik v roce 1918 nebyl ničím jiným než součástí rozbití středoevropské velmoci jinou velmocí, o naši svobodu prvoplánově vůbec nešlo. LP bohužel jen pěstuje sebeklamy, které nás neposouvají nikam. Je mi líto, LP by měla více studovat a méně psát své patetické proslovy, sebeklamy pro budoucnost nic neřeší, musíme najít své skutečné místo v historii a následně v současnosti mezi národy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se od ÚSTRku raději distancovala... ale za ty prachy... vyhrabávat vydírací kapitál na vlastence... Jak "čestná a počestná práce" - dělal ji i Herman Posseltovec... FUJTAJXL!

   Smazat
  2. Také mě mrzí, že se snaží získat sympatie senátorských zasloužilců takovým zjednodušováním a nadbíháním jejich propagandisticky pokřivené interpretaci historie. Zvlášť když musí být každému jasné, že za tohoto složení u nich beztak nemá šanci.
   Ostatně tento ústav nebyl založen za účelem, jenž má v názvu, ale jako podpůrný zdroj režimní propagandy.

   Smazat
 17. Paní Procházková je statečná žena, to že už ráno ČT věděla, že nebude zvolena, také něco napovídá. Těm grázlům v senátu zadarmo drahým, totiž jak říká filmová hláška nastavuje nemilosrdné zrcadlo o jejich křivosti a ubohosti. Z 66 přítomných 4 blbí a 9 statečných. Docela na zblití o složení takzvané pojistky, pojistky jó ale od granátu. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 18. Pani Lenka Prochazkova - silne inspiruje k premysleni a ja tu pani mam rad ! Rad ji posloucham a mela by byt jmenovana do kterekoliv pozice o kterou projevila zajem, protoze je prinosem Republice ! (Ona je svedomi Republiky !)

  To ze spojuje marianskou tradici s katolickou cirkvi a Habsburgi neni jeji chyba !
  Dejiny Antiky u vas NEZNA NIKDO - nebot jste drzeni vsichni ve tmavem sklepe bez mentalniho svetla a jste krmeni hovinkami, jako ZAMPIONY (HRIBECKY) - vsichni !
  rekl nick honolulu - svetlonos !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Franta Sauer s Haškem udělali dobře že tu ostudu zbourali. Sauer hochštapler a dobrodruh a Hašek něco podobného, jenže geniální a nadčasový spisovatel, který zemřel mlád. Jeho satiru a humor bychom a to myslím, nejenom u nás, moc potřebovali. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 17.13 Antika, hmm, co takhle Publius Vergilius Maro? Aeneis v hexametrech... A co Metamorfoses Publia Ovidia Nasa? Na Ars Amatoria jste asi chyběl, když jste zestárl bez žen a bez dětí... nebo De Bello Galico Gaia Iulia Caesara? Honolulu VENI, VIDI, VICI?

   Smazat
 19. U nas 11:30 a.m. a ja zde oznamuji, ze koncim s moji pritomnosti na tomto webu ! Jdu pripravovat hostinu na zitrejsi slavnost ! Narozeniny naseho oblibeneho presidenta Trumpa ! Vratim se az budu ozraly a tim se priblizim vasemu mentalnimu standartu ! Teprve potom se budeme mit vzajemne radi !
  AT ZIJE AMERIKA A SLAVA PRESIDENTU TRUMPOVI k jeho narozeninam ! (Je mu 73 let a diky Bohu je zdravi !)
  h.

  OdpovědětSmazat
 20. Má smůlu, že zůstala disidentkou. Kdyby pevně stiskla chrup, tak mohla v tom ŮSTRu zkoumat ty totalitní režimy a svůj výzkum dovést k vytýčeným cílům. Nakonec může být ráda, že má pevné zdraví, takového K. Kryla prý to procitnutí do reality zabilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kryl byl naivní idealista který příliš pozdě pochopil, že se jen shodou okolností v dané historické etapě někomu jevil být užitečným k naplňování svých zájmů. Že byl jen použit a zahozen a nikdy se s ním pro žádné vyšší cíle nepočítalo.

   Smazat
  2. Tehdy byl tady naivním idealistou SKORO každý, málokdo byl jako pan Dolejší a málokdo jej vůbec chápal či dokonce mu věřil. Ani já jsem nečekal takovou hloubku podrazu. Tím spíš, že dneska opravdu víme více, měla by to vědět i paní Lenka Procházková. Ale neví, nebo dělá, že neví. A to je škoda její a všech těch, které svým patosem uhrane.

   Smazat
 21. To je dobre, ze tu carodejnici blaznivou poslali do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:58 Tak to se s ní brzo potkáš, viď.

   Smazat
 22. senát, ta prakticky nikým nezvolená prý pojistka demokracie, si z lidí dělá, ehmm, no prdel...jak dlouho toto panoptikum bude trvat, jak dlouho chcete testovat trpělivost lidí? Když už ten idiot udělá něco rozumného, tak to smetou ze stolu. Pět procent pitomců si zvolí debily, ti zablokují co mohou, a tomu se říká demokracie, Tak pak ať ti lidi, co sedí doma na zadku, s tím počítají, že to tak funguje, Pravidla jsou nastavena blbě, ale bohužel je to tak, je třeba s tím počítat, nebo začít dělat něco pro to, aby se pravidla změnila. To se nezmění, když budou lidi sedět doma na zadku a nepůjdou volit --- tak ať si pak stěžují na lampárně. ...Asi lidi nemají co volit, když se jim tam jít nechce. Když nemohou lidé prosadit co chtějí, to je utopie, ale aspoň by lidi eliminovali ty největší hnusy. Proč si to lidé neuvědomují? Protože jsou frustrovaní z toho, že nemohou mít co chtějí...Prostě celé to dost hnusně smrdí, a to tedy nevěští nic dobrého. Připravme/te se na nejhorší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U vás neprobíhají senátní volby? Odkud jste? U nás se senátoři pravidelně volí.

   Smazat
  2. 12:21...já nic o tom, že neprobíhají senátní volby nepsala. Napsala jsem, že ti lidé jsou "prakticky nikým nezvoleni", což každý vidí, neboť to je zřejmé. Při té mizerné účasti docela často/zpravidla byli zvoleni jen někde mezi pěti a deseti procenty oprávněných voličů (např. šedesáti procenty z deseti až patnácti procent volební účasti). Proto je toto těleso z hlediska jeho demokratické legitimity nelegitimním útvarem, neboť tu mu nikdo jaksi nedomaluje, a to ani když se vy a vám podobní postaví na hlavu. To je holý fakt. S demokracií tento způsob, kdy takový senátor nereprezentuje devět z deseti, tedy reprezentuje jednoho z deseti nebo dokonce i méně, nemá mnoho společného. Také jsem napsala, že tato "pravidla jsou nastavena blbě, ale bohužel je to tak, je třeba s tím počítat" (a k volbám chodit). Tedy opět nic o tom, že by senátní volby neprobíhaly, jak se mi snažíte podsouvat. Probíhají, ale výsledek je z uvedeného důvodu nelegitimní, neboť nenaplňuje princip zastupitelské demokracie, který naplňovat má. Tato situace je vážná, a ne tak, jak se snažíte lidi tahat za nos a vykládat, že senátní volby, že to je to, co umíte. Kulový umíte, je to pouhé zneužívání slova a zejména obsahu toho, co se rozumí pod pojmem demokracie, jen děláte z lidí blbce. A odkud jste vy, že tohle všechno nevíte? Překvapení, která z tohoto nesprávného stavu vyplynou, budou veliká, až vám z toho polezou voči z ďůlku. Lze předpokládat, že lidé jsou blbí a pak si vymýšlet hovadiny, které z toho plynou. Ale je to chybný předpoklad. Všeho jen do času.

   Smazat
 23. divím se, že se diví svému nezvolení.

  /vždyť to byla obžaloba

  OdpovědětSmazat
 24. Myslím, že senát zachránil paní Procházkové čest. Ono mít něco společného s ústrkem je dehonestující.

  OdpovědětSmazat
 25. Paní Procházková,o nic jste nepřišla,mezi těmi politruky byste se nemohla cítit dobře...Ten ÚSTR je marný, marný,marný.
  I když bych vás MOC ráda viděla ve veřejném prostoru,tak zrovinka v ÚSTRu bych vás nerada viděla.Tam je to jenom pro hroší kůže.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naváži na krásná čísla 22:22, mám podobné datum narození Helanove,tento člověk mi píše z duše, zdravím!

   Vážená paní Leničko (zlatíčko), přeji pevné nervy a obloukovou výhybku před ÚSTAVEM pro výzkum Chocholoušků se závěrem: „Stále kvoká, stále kvoká?".

   https://www.ustrcr.cz

   Znám velice vzdělaného a fundovaného člověka, dříve působícího v Praze, dnes ve Vídni (věděním strčí celý ÚSTR do hnoje, jeho špičkové vědomosti, však nejsou "potřebné", neřku-li OTRAVNÉ?).

   Tito námezní dušechovní skočdořiti viz. HERMAN, by jak píše 21:56, rozpoložili Vaše duševní zdraví a totálně zničili Vaši MORÁLNÍ autoritu!

   Mezi ně prosím nelezte, jsou to bezmyšlenkovití nýmandé typu Marka Bendy, Langšádlové nebo Pekarové, jejich mnoho! Kruci, dejte hlavy dohromady se Zemanem, ale nenechte se VLÁČET.

   Velice moc si Vás vážím, jako muže odvahy a skutku "Bonmot", já už jiný nebudu, má omluva! Dnešní znevážení žen, to je katastrofální úpadek ÚCTY k ŽENÁM, bez Vás bychom nebyli porozeni, miluji ženy, tu svojí mám nejraději, brojí proti mě s mou matkou i mou sestrou, já to VÍTÁM, mají se rády (ženská solidarita) paráda. Já se nedám, ty holky miluji i když ... Dík za ně zlatíčka!

   Paní Lenko vše nej., nej., Vy nám máte mnoho, co předat, ZEJMÉNA rodem ŽENSKÝM, vydržte! Dík V.D. ;-)

   Ramón

   Ps. Mimo téma, kdyby jste editore tušil, co se mi dělo s již napsaným textem? Skoky kurzoru s výmazem, již napsaného, musel jsem znova dopsat, to už překračuje jakouko-li cenzurní TOTALITU? Vás neobviňuji, ale kdo nad náma, takto ostražitě bdí ...?! Zabralo mi to dvakrát tolik času, to je napováženou HAMÁČKU s VRÁBELEM i JANDOU z BUDĚJIC!!!

   Smazat
  2. 1:13

   Restartovat počítač, zbavit havěti, dávat si pozor na mačkání klávesových zkratek, případně funkce podprogramů klávesnice nebo myši.
   To v 99,9% odstraní potíže s internetovou komunikací. Žádnou zlou vůli vyšší moci v tom hledat netřeba. Pro tu jsme zcela nezajímaví.

   Smazat
  3. 14. června 2019 11:45

   Děkuji za rady! Moje pravidelné PC, tabletové i smart úkony:

   * Zapnu komplet vypnutý přístroj, připojím k odpojené net zásuvce

   * Běžně používám přístroj u něhož maži v intervalech historii

   * Na noc vymaži historii, vypnu wifi, odpojím z net hlavní zásuvky a přístroj komplet vypnu

   Zdraví Ramón

   Smazat
 26. Já senátory nazývám takto: Jsou to hajzlové držíce se svých koryt.Bez násilného odstranění se svých koryt a výhod nezřeknou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakože násilně odstranit senátory od svých koryt a navolit k jejich korytům jiné? Jaký by to mělo význam?
   Kolik článků nejen tady se věnovalo respektování výsledků voleb? A najednou násilně odstranit regulérně zvolené senátory?

   Smazat
 27. Modrooký lhář Fischer, nudista Hilšr, stahovač králíků Drahoš a comp. odhalili svou pravou tvář. Chce se mi zvracet, Velebnosti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.