Reklama

úterý 25. června 2019

Prolomení Benešových dekretů je jasným důkazem nezávislosti soudů

Ivan David
25. 6. 2019
Někdejší předseda legislativní rady Vlády ČR mi kdysi řekl, že soudy jsou velmi nezávislé. Hlavně na zákonech. Jako soudní znalec jsem se nikdy nesetkal u soudu s nějakou nekorektností. Jako svědek ano. Jako podezřelý jsem asi třikrát "podával vysvětlení", které stačilo, abych nebyl obviněn. Jako ministr jsem byl poněkud překvapen, že všech 12 trestních oznámení, která byla profesionálně podrobně zpracována, bylo odloženo. 


Šlo o takové drobnosti jako zneužívání pravomoci veřejného činitele, nebo tehdy nový paragraf o nedbalosti při správě cizího majetku. Fakticky šlo o rozkrádání a korupci v rozsahu stamiliónů. Písemné oznámení o odložení bylo doručeno až mému nástupci s tím, že se může odvolat. Předem sdělil, že se neodvolá, aniž by o "oznámeních nasvědčujících spáchání trestného činu" cokoli věděl. Zločinnosti je přece třeba nepřekážet. Velí tak instinkt sebezáchovy a instinkt kariérismu. O trestní oznámení se zajímal jeden investigativní novinář, ale když se dozvěděl o podstatě jednoho z nich, rozklepal se a přiznal, že je "to je nebezpečné". Velcí zlodji jsou přece vlivní, že.

Jako svědek jsem byl vyzván advokátem žalované strany (Tomášem Sokolem), abych vyjmenoval diváky, kteří byli napadeným tvrzením obžalovaného v ČT 1 v hlavním vysílacím čase ovlivněni v neprospěch žalobce. Při vyslovení pochybnosti, zda to pan advokát myslí vážně, jsem byl soudkyní varován před sankcí a rovněž vyzván k vyjmenování ovlivněných diváků. Připustil jsem, že je vyjmenovat nemohu, a tak v ČT  napadený žalobce prohrál a musel zaplatit soudní výlohy (a jak známo, pan Dr. Sokol není levný).

U českého soudu vítězný šlechtic, jehož fotografie v uniformě důstojníka německých hitlerovských elitních sborů kolují po internetu, nebyl usvědčen a bude obdarován. Jak mnoho úsilí stojí někoho neusvědčit? Jak mnoho úsilí zcela nezávisle bez cizího zasahování stojí neprokázat trestný čin a trestní oznámení odložit? Zatímco současná ministryně Marie Benešová mluvila o justiční mafii, justiční mafie je se svou nezávislostí spokojena. Tak jako je možné nezávisle něco neprokázat, je jistě stejně možné uvěřit předloženým důkazům a někoho držet ve vazbě, a nebo i odsoudit. Existuje přece zásada volného hodnocení důkazů. Nelze říci, že na objednávku, vždyť žádná objednávka nebyla vystavena a nikdo jí nepředložil.

Kariéra soudců a státních zástupců a jiných orgánů "činných" může být výrazně urychlena jejich vstřícností k očekávání těch, kteří mají na povyšování vliv. To je taky korupce. V Poláčkově "Domě na předměstí" se majitel domu chlubí: "Na vojně jsem dobře chápal, a ak jsem postupoval." A tak na vyšších stupních hierarchie lze očekávat zvláštním způsobem vyvinutou osobní integritu. Samozřejmě je správné tomu nevěřit. Vždyť jak by to vypadalo, kdyby se to připustilo? Slušný občan přece vidí jen to, co mu ukazují ti prokádrovaní.

57 komentářů :

 1. Zrusit rozsudek Walderode hradeckeho soudu !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistěže zrušit . Ale kdo ho v prohnilém Česku zruší ? Rychetský snad ? Zapomeňte . Vyšetřování skončilo .

   Smazat
 2. Zrusit rozsudek Walderode hradeckeho soudu vč.podobných soudů a "soudců"!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A všech ďáblovo advokátů. Takovou pověst mezi lidmi má např. i pan drahý Dr. Sokol.

   Smazat
 3. Osobne rikam bonmot, ze "nase soudy jsou, a to v prve rade, nezavisle hlavne na platne legislative", uz asi 15 let a moc me potesilo, ze k podobnemu zaveru dosel i nekdo jiny. To cloveka vzdycky potesi, kdyz zjisti, ze napady, ktere jej napadaji, napadaji i nekoho jineho. To si hned nepripadam jako blazen.

  OdpovědětSmazat
 4. Někde bylo napsáno: "Odpustit můžete, ale zapomenout nikdy". Bohužel se zdá, že Český národ zapomenul, že po likvidaci židů, mělo následovat likvidace Českého národa s České kotliny, tedy území, kde Češi neměli co pohledávat. Soudce, který rozhodl prolomit Benešovy dekrety a vydat majetek za tři miliardy, nakálel na všechny České oběti druhé světové války. Tento soudce si to může dovolit, jelikož je nezávislý až tak, že za toto rozhodnutí zpětně nenese žádnou zodpovědnost. A za nezodpovědnost soudců, tedy jejich nezávislost demonstrovali tisíce Čechů na Letné. Národ zapomenul a bude za to nést důsledky. Zanikne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy! Za Protektorátu byli naopak Češi uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Naopak výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Smazat
  2. Už jednou, vy z 19:39 jsem vám, k dnes v podstatě znovu opakovanému textu odpověděl, že lžete, když jako pamětník například vím, že v protektorátních (Protektorat Böhmen und Mähren) občanských průkazech žádné takové údaje nebyly, že matka jako učitelka musela, ber kde ber, prokázat nežidovské předky tři generace zpět, že já jsem ve třetí třídě obecné školy, spolu s ostatními byl za přítomnosti tří pouze německy mluvících vážen a proměřován s podrobnostmi o tvaru lebky, barvě očí a vlasů a stručně německy tázán, přibližně: „Was macht dein Vater?“ a měl celkem úspěch s odpovědí: „Leider, im Moment ich weiß nicht ...“. To proto, že všichni moji dohlední předci byli, a nutně, dvoujazyční menšinoví Češi ze Sudet (já v té době spolu s rodiči odtud utečenec), dva strýci měli za manželky Němky a já byl poučen z rodiny nic nevykecávat. Pan řídící nějak získal informaci, že jsme byli tříděni do kategorií A, B, C. Máti zapsala tyto výsledky: ze 42. žákyň a žáků bylo zařazeno do skupiny A 11, B 16 a C 15 hodnocených. Co to znamenalo si lze domyslet, když je notoricky známo a prokázáno, že podmínkou přežití v národním prostoru bylo, pokud by Velkoněmecká říše (Großdeutsches Reich) válku vyhrála, úplné poněmčení. Ovšem, pouze a výhradně těch vhodných! Jak můžete, po tom všem zcela nesmyslně tvrdit, že odsun říšskoněmeckých občanů německé národnosti z území Československého státu po Druhé svět. válce bylo zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel! Lžete, sprostě pomlouváte, nejspíš ani nejste Čech nebo Slovák, a pokud ano, hrubě a lživě znevažujete vlastní národ! Tajtrdlíku.

   Smazat
  3. 4:03 Tak dobře no, v detailech tam asi budou drobné nesrovnalosti, beru. Ale podstata, tedy vše od věty "... výsledkem mstivého a loupeživého odsunu ..." je vše ostatní již naprosto příhodný popis naší ubohé reality!

   Smazat
 5. Dobrý den.
  Já to vezmu odjinud.
  Vážený pane doktore Davide,
  dovolte, abych Vám popřála k Vaším dnešním jmeninám hlavně zdraví a pevné nervy, hlavně v té Bruseli.
  Všechno nejlepší.
  Přeji všem hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se

   Smazat
  2. Já též se připojuji k článku zdá se mi že se dožijeme ještě horších věcí.

   Smazat
  3. A narozeniny by slavil Eric Arthur Blair, známý jako
   George Orwell.

   Tak snad jeden citát:
   LEŽ JDE O KROK PŘED PRAVDOU

   Smazat
 6. Hajzlové-soudci v Semilech a Hradci Králové za sprosté iniciativy dalšího hajzla pasáčka Jana Rumla,který tomuto škůdci českého národa Walderodovi daroval občanství by měli být pro výstrahu dalších gaunerů v soudní mafii exemplárně potrestáni.
  Nyní jsem zvědav co na tyto mé řádky cenzor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruml,kámoš jednoho kolabarantskeho synka ktery se omlouval Nemcum .....Co čekame

   Smazat
  2. Pokud se nepletu, tak v Semilech nároky K. Walderode odmítli, proto se odvolal a rozhodovalo se v Hradci.
   KR

   Smazat
  3. Mě by spíše zajímalo,co na to pan prezident zatím není slyšet.
   Doufám,že to odsoudí,vždyť na BD vyhrál volbu prezidenta.
   Pokud bude i nadále mlčet,tak je osud ČR asi zpečetěn,tohle není nějaká kauza,tady jde o existenci naší země.Alespoň já to tak cítím.

   Smazat
  4. Nesledujete média - pan prezident řekl, že demonstranti demonstrují proti svobodným volbám, že premiéra Babiše podrží a že, vyhraje-li za 2 roky volby, jmenuje ho opět premiérem.

   Smazat
  5. Jestliže soudce POLÁK má průkazné materiály z doby kdy WALDERODE byl odsouzen za spolupráci s nacisty a má nějaké dokumenty o neoprávněnosti obvinění ze spolupráce s nacisty,musí doložit advokát Polák kde a kdy získal tyto materiály!V případě že takové důkazy nemá,musí se uzavřít tento proces,neboť bez důkazů by se dala smést vina i z HITLERA a oponovat tím,že všechny národy kde nacisté vraždilinevinné občany byla jejich obrana!Vláda musí utvořit komisi právníků kteří mají mnohaletou praxi a posoudit,zdali právník POLÁK neobešel právo a nezískal nějaké neuskutečněné svědectví!Důkazem o Walderodové nevině nemohou být jakékoliv záznamy archívařů,neboť ti vše sepisují dle svého vztahu k režimu ,skupině nebo jednostlivci a celá planeta si musí uvědomit,že BENEŠOVY DEKRETY jsou platné pro každý režim který se zde střídá od roku 1989 a který je pod palcem nových nacistických spolků,ke kterým se hlásí i KDU ČSL!Nedodá li advokát POLÁK osvobozující dokumenty o nevině WALDERODE kde bude jasně uvedeno že NIKDY nespolupracoval s nacisty a není další důvod jeho obvinění,potom se musí vše znovu projednat v soudní síni.Ovšem když proběhly soudy poválce s Walderodem,byli vyslechnuti ČEŠTÍ občané kteří přiznali že WALDERODE spolupracoval s NACISTY a není třeba tento proces o vrácení majetku projednávat,neboť vše dokazuje vinu WALDERODE!

   Smazat
 7. Lidé totálně zblbli, demonstrují za nezávislost justice závislé na slouhovství proti prezidentovi a premiérovi, kteří odmítají se podrobit slouhovství a závislosti na těch nejmocnějších ve světě.
  O prezidentovi Zemanovi je známo, že je nezávislý na mamonu a je nekorumpovatelný, protože ke spokojenosti, jak se vyjádřili někteří mafiáni, mu stačí chleba namazaný sádlem se znojemskou okurkou.
  Premiér Babiš je nezávislý na nedostatku potřebných finančních prostředků na živobytí a odmítá spolupracovat s mezinárodními zdegenerovanými mamonářskými loutkovodiči.
  Bezcharakterní nemyslící idioti a pokrytci ochotní sloužit za výhody kdekomu, napadají neustále tyto dva pány za výše uvedenou nezávislost ...

  OdpovědětSmazat
 8. I já mám osobní zkušenost s naší "nezávislou" justicí. V prvním případu šlo o konstatování nátlaku, který se soudkyně ani nenamáhala doložit sebemenším důkazem, byť vylhaným a uspokojila se s pouhým tvrzením žalující strany. V druhém šlo o vymáhání obecního majetku, kdy obec doložila svůj nárok několika vedlejšími důkazy a osobním svědectvím pamětníků, ale protože neměla ten hlavní důkaz a tím byly nabývací tituly, odešla od soudu s prázdnou. Nic nepomohla ani argumentace, že místní archiv Katastrálního úřadu před lety vyhořel a z centrálního archivu v Praze se tyto doklady po revoluci záhadně "ztratily".
  Od té doby jsem toho názoru, že naše soudy soudí podle politického zadání. Pokud jde o systém nenarušující kauzy soudních pří dvou sousedů, lze ještě očekávat nezávislý rozsudek. Pokud se ale kauza nějak dotkne systému a mohla by ho narušit vytvořením špatného příkladu, lze na 99% výsledek očekávat předem.

  OdpovědětSmazat
 9. Jen upozorňuji,že v Polsku pokud by se v soudní mafii našel soudce,který by rozhodl ve prospěch Němce odsunutého z území Polska po 2 světové válce,tak by doživotně skončil jak soudce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi proto mají Poláci problémy s EU

   Smazat
 10. jak to,že nereaguje protiústavní soud a premier???něco tu páchne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pachne.Ale to Svérak neciti.

   Smazat
  2. Myslím,že premiér nechce ještě více přilévat olej do už beztak hořícího ohně zloby a nenávisti, nařkli ho kvůli justici a paní Benešové a tohle by jim byla voda na jejich mlýn,na druhé straně,by si tím mohl vylepšit skóre.
   Více mě znepokojuje pan prezident,ten taky mlčí a přitom mu právě B.D.vyhrály volby proti K.S.

   Smazat
 11. a ešte odstránia vám toho nenávideného Slováka z vlády a dosadia svojho Herrmana , a je to, protektorát je späť !!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Neberte to, že když nějaká Básiková řekne, ať Babiš táhne na Slovensko, že si to myslíme všichni tady v Čechách. Básiková je blbá husa, a ten dav na Letné je zmanipulovaný a ani neví, na co kvičí. Stádo. Nic víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta Basiková je asi zmrdka na druhou.

   Smazat
 13. Zajímalo by mne, zda ti nedělní "demonstranti" z Letné, kteří tam přijeli z zemí bývalých Sudet, alespoň "tuší", že současné prolomení Benešových dekretů v podstatě znamená přímé a reálné "ohrožení" jejich osobního majetku ?!
  Nemluvě o tom, že v případě Němců, Maďarů a zrádců českého a slovenského národa platily a platí na celém území býv. Československa ? I v Praze lze najít domy a pozemky, které původně patřili Němcům, Maďarům a zrádcům...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti "demonstranti" to netuší, ale jejich organizátoři se radují, jak jim skáčí na špek. Oni si myslí, že kdo neskáče, není Čech, ale je to naopak. Ve včerejším pořadu SR o tom více:
   http://svobodne-radio.cz/2019-06-24-studio-beta-nad-dopisy-posluchacu-s-interakci/

   Smazat
  2. A stále musíme myslet na to žadonící křičení, naříkání a zaklínání se nacistů, že chtějí Heim ins Reich - tedy domů do říše a odsunem se jim přece splnily jejich touhy - a nacistů - Němců bylo u nás v dospělé populaci 92 %!!! A ti zbývající mohli zůstat!

   Smazat
 14. Dnes vrací sudetským kolaborantským šlechticům, zítra sudetským kmánům. Nakonec se všichni shodneme, že jediní sudeťáci byli Konrád Henlein a K.H.Frank,kteří stihli vyzdobit celý sudetenland hákovými kříži a vítacími nápisy typu ein volk, ein reich, ein fűhrer. Zbytek byli všichni Češi jak polénko, kteří ani netušili jak se zvedá pravá ruka a jejich odsun zavinil jenom bordel v matrikách, farních knihách a evidencích NSDAP, SdP,SS,wehrmachtu a pod..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britští námořníci, kteří se v Pobaltí účastnili nedávno skončených manévrů NATO nacvičujících konflikt s Ruskem, se pomalovávali hákovými kříži…
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-7171167/Royal-Marines-training-potential-Russian-conflict-scrawl-Nazi-swastika-chest-comrade.html

   A tomu někteří u nás říkají "spojenci"...

   Smazat
  2. 08:10
   Tak to zatím nikdo neříká, ale že normalizaci způsobil Biĺak s Jakešem a my ostatní, včetně Metnara (viz wiki!)jsme
   byli antikomunisti, to už víme všichni.

   Smazat
  3. Ale k rehabilitaci nacismu a jeho zvěrstev má přece nakročeno EU a NATO. Tak se nedivme, walderode je jen součástí tohoto renacifikačního procesu a že tomu slouží ramena spravedlnosti v HK - tak ten byl za války kolaborantský a jde jen o obrodu starých "dobrých" mravů.

   Smazat
 15. V morálně vyspělé společnosti by právo mělo znamenat totéž, co spravedlnost. Prohnilá společnost přizpůsobuje zákony míře její prohnilosti. Nemorální soudce si je pak ještě ohne, jako každý fráterník výklad obsahu bible. K soudu se pak nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. Tak se může stát, že se navrací majetek fašistům, a nacistům za cenu dalších křivd, a to je chucpe. Čas velmi brzy ukáže, do jaké míry máme spravedlivou společnost, a pokud prohrajeme, potom naši potomci po právu, a spravedlivě poplivou naše hroby.

  OdpovědětSmazat
 16. S tou "nezávislostí justice" je to ještě horší, než si myslíme.
  Justice je už natolik nezávislá, že je nezávislá i na právním kodexu, který má obhajovat, je tak nezávislá, že si soudci dělají co chtějí, že se neřídí ani pravdou ani zájmy lidu ani zájmy státu...Jediné, na čem je naše justice závislá jsou prachy a úplatky, hanba jí všem jejím zkorumpovaným zaměstnancům, dnes pracujících za peníze lidu proti lidu a státu.
  Nezbývá, než začít opravdu dělat pořádek, ale ne ten určovaný EU, SchláffenDreckem, Fialou, a těmi komediantskými poběhlicemi všech pohlasví a tupany z Letné, kteří to sebevražedné svinstvo ve své hlouposti a infantilitě podporují...
  Tady je kousek z lidové tvořivosti:
  My jsme ti Pražáci, vltavská krev !
  Když není po našem, ozve se řev !
  Volby svobodné být samozřejmě musí.
  Ale když prohrajem, tak to si vláda zkusí !

  Pražáci nepřiznají ve volbách prohru,
  to potom Václavák zažívá dohru.
  Pražská kavárna a opozice kvílí,
  lidé tleskají, pískají, šílí.

  Plný Václavák přísahal věrnost Hitlerovi.
  O pár let později zase Gottwaldovi.
  O sametové revoluci zvonili klíči Pražáci.
  A za pár měsíců v ČKD přišli o práci.

  Dav má pocit, že téměř plní boží vůli.
  A vůbec netuší komu na Václaváku je vlastně kvůli.
  Nenávist, závist a touha po moci.
  Některým lidem již není pomoci.

  Co chvíli z davu výhružka vzlétne :
  " Příště se sejdeme všichni na Letné ! "
  Dav netuší, že voděn je jak ovce.
  Že politik si s ním dělá klidně co chce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vaším názorem o justici.Kdo chce vědět tak to také ví,ale většina se bojí o tom vůbec hovořit.Jde to s námi hodně rychle z kopce.Pokud nezasáhne nějaký Blanický rytíř,tak je to už nevratné a Hitler v sukni nás na sklonku své kariéry a možná i života definitivně porazí.Jinak lid. tvořivost OK.
   https://aeronet.cz/news/video-angela-merkel-trpi-parkinsonovou-chorobou-jeji-tremor-behem-vojenske-prehlidky-ukazuje-na-pokrocilou-fazi-nemoci-tlumenou-neuroleptiky-jedna-se-o-dedicnou-linii-v-rodine-po-adolfu-hitlerovi/

   Smazat
  2. 25. června 2019 8:54

   Moc Vám děkuji, zejména za tu pravdivou lidovou tvořivost, balzám pro mysl, nezmrzačenou přehumanitnělou Prahu, nudí se tak tvoří pro ovce z venkova (výraz pro pracující a zahánějící, jejich dědičnou, filozoficko-impotentní znuděnost!) Ještě jednou dík!

   1***

   Smazat
 17. Je to „průser jako Brno“ a týká se nás všech… V celém bývalém Československu !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=c4DYfRU0s0A&noapp=1&client=mv-google&fbclid=IwAR20AIXVCz829v9iAUw44Sd3dU1ypZejgGlx7XxI0fhnxtCSo3CPYMYbLzA&app=desktop

  OdpovědětSmazat
 18. Benešovy dekrety byly v tichosti prolomeny i v Luhačovicích v roce 2017 v případě majetku rodu Serenyiů.

  Několik článků k tématu zde:

  https://www.novinky.cz/domaci/324413-soud-pootevrel-dvirka-k-restituci-majetku-rodu-serenyi.html

  https://brno.rozhlas.cz/luhacovice-postupne-vraci-majetek-serenyiu-vcetne-zamku-6461022
  https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/budoucnost-zamku-luhacovice-je-nejista-dedicove-se-chteji-vratit-20170324.html

  https://brno.rozhlas.cz/luhacovice-postupne-vraci-majetek-serenyiu-vcetne-zamku-6461022

  Zajímavé, jak si soudy poradily s vrácením českého občanství panu Serenyimu, který byl ke spolupráci s okupanty údajně donucen.

  OdpovědětSmazat
 19. Protože soudní moc a soudní páni přešli volným krokem z bývalé totality do dnešní už od těch dob mně trápí jeden dotaz. Kde je strop příjmů aby se stali nestrannými a neuplatnými?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikde. Otázka je, jestli existuje nějaké morální dno.

   Smazat
  2. Kdo má moc, chce ještě víc.
   A nebo
   Není problém nasytit chudé, ale uspokojit bohaté.
   A takových pořekadel je více.
   Ivana

   Smazat
 20. Dr. David dal naší "nezávislé" justici pravdivé, leč nepříliš lichotivé vysvědčení.
  To kdyby tak velká většina z těch, co pokřikují proti M. Benešové na Letné či jinde, v plné nahotě jen tušila! ...

  OdpovědětSmazat
 21. Soudce :Tak vy jste ten pacholek, co mi nepřebírá poštu? Já bych vás zavřel, až bych brečel a víte co mi v tom brání? Lidská práva. Pán pak pokračoval v obstrukcích toho typu jak na běžícím pásu. Bude někdo taky demonstrovat proti "lidským právům" tohoto typu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle problém nepřebírání pošty už dávno justice vyřešila po svém. Zavedla "fikci doručení", ten kdo poštu nepřebere, tak je mu pošta vhozena do schránky a po určité době se považuje písemnost za doručenou.
   Krásně se to i zneužívá, že je dotyčný v obč. řízení "odsouzen" aniž by se dostavil k soudu, a v některých případech aniž by se i o této skutečnosti dověděl.
   Vaše snaha hájit všemocnou justici je směšná ...

   Smazat
  2. 17:49 A Vaše snaha pochopit, co bylo mým příspěvkem myšleno, rovněž.

   Smazat
 22. Nezávislost justice nelze zaměňovat s účelovým výkladem zákonů, tzv. OHÝBÁNÍ PRÁVA. některých justičních orgánů.

  Jako příklad mohou sloužit BENEŠOVY DEKRETY.

  OdpovědětSmazat
 23. ... pokud je rozhodnutí soudu v rozporu se zákonem, to nevím, protože ho číst nebudu, musí ho instance vyšší zrušit, nebo napravit. Nedokáži si představit, že by si soud toto mohl dovolit, aby rozhodl nezákonně! Tak tomu tedy nerozumím ?

  OdpovědětSmazat
 24. Justice má až příliš mnoho nezávislosti, kterou zneužívá.
  Justice musí být demokraticky kontrolována a v dohledné době by byla potřebná čistka v justici, jakou provedl Kléma v rámci akce "lidé z úřadů do výroby".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by to chtělo nechat se inspirovat Klémou důsledněji a neomezovat se jen na justici. Celá ta za socíku prý "přebujelá" veřejná správa tak nějak nabobtnala. Trojnásobně. A to i přes zavedení výpočetní techniky, zatímco dříve byly pracovním nástrojem většiny úředníků papír, tužka a šanon.

   Smazat
 25. ... naši soudci jsou dozajista pečliví a odpovědní, navíc v tomto případě si musí z hlediska nejen svědomí dát moc a moc záležet na principu nejen zákonnosti...

  OdpovědětSmazat
 26. oprava : principech či postulátech

  OdpovědětSmazat
 27. Vše je za peníze, kapitál pracuje výlučně na základě korupce. Proč si myslíte, že by sloupy republiky měly fungovat jinak??? Občánku, ty jsi ten poslední bobek až po všech těch velkolejnech von, zu.... A nyní přitvrdí i nacistický Landsmanšaft, kterému fandí nejen Hermannové, ale i letenští mentální devianti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.