Reklama

pondělí 17. června 2019

Prostá výměna Babiše

Erik Best 17. 6. 2019     EB
Podle článku 68 Ústavy prezident jmenuje ostatní členy vlády poté, co jmenuje jejího předsedu. Nejdříve nového premiéra, pak ministry. Potom vláda do 30 dnů předstoupí před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry. Používání obratu „pokračování stávající vlády s novým premiérem” je silně zavádějící, a to často záměrně. Podle Ústavy prostě nemůže existující vláda pokračovat s novým premiérem. I kdyby zůstali všichni ostatní členové vlády, jedná se podle článku 68 o „nově jmenovanou vládu,” která musí požádat o důvěru. Tento základní ústavní princip je nepřesně prezentován těmi, kterým je jasné, že „výměna premiéra” zní veřejnosti mnohem přívětivěji než „pád vlády.” Tito intrikáři chtějí ČSSD vmanévrovat do pozice, že požádá o „výměnu premiéra” s tím, že jakmile k tomu dojde, začnou na stranu vyvíjet násobně vyšší tlak, aby v hlasování o důvěře „nově jmenovanou vládu” nepodpořila.

38 komentářů :

 1. Další potřebný text, který argumentačně dokládá a potvrzuje, že aktivistické dobře organizované a dobře zaplacené "hnutí proti Babišovi", hnutí kolaborantů s cizí mocí, 5. kolony, je ve skutečnosti hnutím proti výsledku regulerních demokratických voleb - chtějí je zvrátit nesystémovými prostředky.
  To samo o sobě by nemuselo být protidemokratické, ale v tomto případě jednoznačně je. A nejen protože je to celé organizováno ze zahraničí, ale také protože veškerá argumentace stojí na snaze zvrátit dopad vůle voličů, kteří zcela evidentně ani teď nemění své rozhodnutí z doby, kdy rozhodli o složení parlamentu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo je prosím ten zahraniční organizátor? Děkuji

   Smazat
 2. Dívám se na různé diskuze na několika webech,všude graduje sprostota,napadání a vyhrožování,má to docela blízko k tomu co se dělo v roce 67-68,už jen chybí zvací dopis poctivých pragováků.Podzim nevidím růžově, spíše červeně,občanskou válku jsme tady doposud neměli,mám pocit,že se chystá konfrontace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vypadá to, že přímým pamětníkem nejsi, když to srovnáváš s rokem 68. tenkrát to byl boj v rámci JEDNÉ strany, zvací dopis poslali "vtězové" a vše bylo v režii vyplývající z "našeho područenství". Pouze reakce lidí byla spontánní, ánžto vycítili změnu ke svobodě. Jak ukázal čas, zase byli obelháni.
   Dnes jsou to (a to by sis měl přiznat) krátky veskrze GEOPOLITICKÉ! Sama demokracie však při tom dostává na prdel!!!

   Smazat
  2. 13:10
   dodatečné výmluvy kdo koho pozval, jsou zbytečné. Praktický výsledek bude ten, že po Praze pojedou německé vojenské kolony , které nás přišly zachránit před dezinformací a Putinem, a Pražáci budou stát na chodníku, slzet a svírat bezmocně pěstičky. Inu, kdo zapomene na svou historii, .....

   Smazat
  3. 13:10 - v práglu už chtěj stavět mariánskej sloup - symbol naši podřízenosti - kolonie

   Smazat
  4. Pragováky nahradili Piráti, práskající do EU. A prágl je stát ve státě.

   Smazat
  5. Anonymní 13.10
   V roce 68 mi bylo 28, takže skutečný pemětník,který s obavami sledoval před srpnem 68 co se bude dít.A věřte nevypadalo to dobře,různí lidé se vyjadřovali podobně jako ti dnešní hulváti,vyhrůžky fyzickou likvidací.....hodně k tomu psaly Literární noviny.

   Smazat
  6. Anonymní17. června 2019 14:07
   Také tu dobu pamatuji a také mi přišly mnohé tehdejší novinové články neodpovídající. Nebyl jsem komunista, jako vnuk kulaka jsem byl stigmatizován, ale to co se psalo proti Rusku, mi přišlo šílené. Takové drzé proti ruské štvaní. přitom Rusko bylo stále stejnou mocností. Doba vyžadovala vrcholný diplomatický přístup a možná bychom dosáhnuli nějakého statutu finlandizace, což by byl krok směrem k demokracii. Být Brežňevem, tak bych byl z toho také naštvaný. Ale možná to tak Rusové chtěli, aby měli argument, pro umístění svých vojsk. P.K.

   Smazat
  7. Je to jasné, Češi se navzájem požerou, nic to nebude stát, jen jednu malou zradu. Vyhraje Panská jednota a ta si přívede cizáka za panovníka. Vždyť to už známe, budeme stavět nové pomníky a klanět se nové vrchnosti. Program na dalších 300 let je zajištěn.

   Smazat
  8. 15:44 ...aby měli argument pro umístění svých vojsk,
   říkáš.
   Když už jsme u toho, tak sssr nemusel z čsr po válce
   odcházet. Jednak třetina státu, slovensko, bylo spojencem německa a us army ze západní evropy nikdy
   úplně neodešla.
   Takže by to byla normální reciprocita ve vztahu SSSR-
   USA.

   Smazat
  9. Anonymní17. června 2019 21:45
   Jestli po válce, vojska SSSR musela podejít, nebo ne, nevím. Nejspíš odešla na základě dohod mezi spojenci. Pamatujme, že Američané měli A-bombu a Rusové nikoliv, tak museli být hodní.
   Navíc v rozbitém Rusku potřebovali každou ruku a nenechají tisíce vojáků, se někde flákat po Evropě. To si mohli dovolit Američané. Ale v 68‘, už byla situace jiná. P.K.

   Smazat
  10. Proč si troufáš psát o historii a přitom nic nevědět?

   Rudá armáda odešla z ČR během léta 1945 a mnohé její jednotky byly přesunuty k hranici na Dálném Východu, aby dodržely slib daný Stalinem v Postupimi. Na den přesně zahájily ofenzívu proti japonské armádě v Mandžusku a vykostily ji. Atomovka, neatomovka, Rudá armáda zbavila Japonsko surovinových a lidských zdrojů, bez kterých nemohlo vést válku. Amíci a jejich propagandisti na tuhle okolnost rádi zapomínají.

   Smazat
  11. Já jsem kdesi četl, že o stažení sovětských vojsk z ČSR se postaral prezident Beneš, který o to Stalina požádal a ten souhlasil, na rozdíl od Polska a Maďarska.

   Smazat
  12. Anonymní18. června 2019 0:12
   „Proč si troufáš psát o historii a přitom nic nevědět?“
   Abych přiměl k vyjádření odborníky. Ale ten Váš příspěvek do věci také žádné jasno nepřinesl. To, že šli na Japonce, není žádný argument, proč zde nenechali žádnou posádku. To už bych jako fundovanější, označil příspěvek 1:40. P.K.

   Smazat
 3. Jsem pro dvě petice: Proti demonstracím a proti postavení kopie Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.
  bv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zásadně proti boření historických pomníků v současnosti.
   Ale stejně jako pomníky jsou dokladem historie tak i zbořené pomníky, dnes neexistující, jsou také takovým dokladem.
   A případná restaurace Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí by byla také restaurací, smířením se a potvrzením naší někdejší porážky!
   Protože jak k jeho svržení davem podotkl TGM: "Věděl jsem přece, ... že platila za pomník naší porážky na Bílé Hoře."

   Smazat
  2. Odporný symbol 300leté poroby byl ostudou. Neobnovovat! S porážkou se smiřuje jenom ten, komu poraženectví vyhovuje.

   Smazat
  3. JSem zásadně proti obnovování pomníků z minulosti. Stejně jako nebudeme obnovovat pomníky Leninovi, je nechutné obnovovat pomníky Radeckému či stavět paskvil "mariánský sloup" na Staromáku. Je to jen křeč zarytých katolických fanatiků, kteří by chtěli české společnosti vnucovat způsoby středověku, tmářství a modlářství. Fuj.

   Smazat
  4. 12:50 Já jsem jen pro restauraci jako takovou, žádné pomníky, dojít si na gábl a pár piv..

   Smazat
  5. 12:50 petice proti Mariánskému sloupu probíhá ...

   Smazat
  6. navrhuju obnovit pomník Stalina - tzv. frontu na maso - když už obnovovat soudruzi tak zgruntu - chacha

   Smazat
  7. Petice proti sloupku už proběhla a minulé vedení Prahy na jejím základě hlasovalo a prosadilo neobnovení mariánského sloupku. Pak tato rozhodnutí dostal k uvedení do administrativního rozhodnutí jakýsi referent z MHMP, ale ten nestihl učinit tak v zákonné lhůtě. Tím se celá předchozí rozhodnutí stala nicotnými a tedy neplatnými. A tak se bez jakéhokoliv postihu tohoto sysla a znevážení všech, kteří sloupek odmítli, jede dál. Co dodat? A.Š.

   Smazat
 4. Babisi, zrus dotace kulturni fronte (vsechny divadla mimo ND) a neziskovym organizacim, ktere jsou prokazatelne jeste financovane ze zahranici, udelej to jako americani tj. dej jim status zahranicni agent a budes mit klid. Pokud se kulturni fronta neuzivi svou praci, tak at jde na pracovni urad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve zrychleném projednání zákona v parlamentu a to ještě do letošních prázdnin - tedy do měsíce. Je to daleko odpovědnější skutek jako tlachání ve sněmovně a senátu !!! o ptákovinách. I s TI bude vymalováno !!!

   Smazat
  2. Ad 12:55 - ptám se , přič "vyjma ND"? Vždyť v souboru ND je atmosféra až fašisticky děsivá a dělají to sluníčkáři ze souboru - buzík Rajmont, "1.dáma činohry" Salzmannová a další! Proto žádné výjimky.

   Smazat
  3. Na zzrušnení dotací nemá koule.
   Z grantíků,státních příspěvků etc.žije tolik parazitů že...to by nedopadlo pro žádnou vládu dobře.
   Jak je to možné!?!?!?
   Za těmi parazity stojej zástupy juristů a podobných dobrotrusů kteří těm sosajícím raděj,jak co nejlépe a nejpohodlnější sosat.
   Tudíž je vymalováno.
   (Za těmi kteří pracují a celý ten blázinec platí nestojí NIKDO.)
   Jak je to možné???
   Každý má v příbuzenstvu nějakého nadaného mlaďocha který vystudoval ňákej ten gender... nebo tak něco...grrrr
   Helanov

   Smazat
  4. pro 12:55, Babišovi je už jasné že to měl udělat dávno, ale je to vychcanej židák a tak má bobky jít do střetu. Stejně se tomu nevyhneme, jinak ten bordel tady nikdy neskončí a bude tu Majdan jak V Kijevě. Jak říkal někdo tady, že by byl pro restauraci, dojít si na gáblík a pár piv. Zrovna tak já vidím následující, ne Majdan ale mejdan. Rudý dědeček

   Smazat
  5. 12:55 ano, národní divadlo už není dávno národní.

   Smazat
 5. https://www.youtube.com/watch?v=aOuE_ODI5PI&t=544s
  https://www.youtube.com/watch?v=6VKuWaWnSII&t=36s

  OdpovědětSmazat
 6. At se dari nasemu prenierovi Andreji Babisovi AVE MORAVIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mu držím palce, ale jen tak mimochodem, není legrační, že nás americký novinář upozorňuje na ústavní kroky. Ve víru náměstí jako by se na ně zapomělo.

   Smazat
 7. Zklamání z eurovoleb na celé čáře.

  K Evropské unii jako celku. I tentokrát platilo jako vždy v poslední době, že voliči vybírají pouze mezi dvěma možnostmi. Zachování současného kurzu nebo revoluční změna. V Itálii, Francii, Velké Británii a několika dalších zemích hlasovali pro revoluci, v Německu, Nizozemí a dalších pro zachování dosavadního kurzu. V počítání podle europravidel to znamená jednoznačné potvrzení dosavadního stavu. I když vlastenecké strany posílily, nedosáhly ani třetiny křesel v europarlamentu. Zklamání.
  Znamená to, mimo jiné, že EU nadále bude:
  podporovat neomezenou migraci z islámských zemí a Afriky,
  likvidovat hospodářství evropských zemí, ať už na základě zjevení Grety nebo jiného média,
  převádět miliony lidí z chudoby do bídy,
  drsně potlačovat občanské svobody,
  zvyšovat míru brutality používanou pro likvidaci občanského odporu,
  zavádět nové instituce a metody k dohledu nad soukromím obyvatel,
  usilovat o úplné odzbrojení všech nemuslimských obyvatel,
  pokračovat v zavádění islámského práva šaríja
  likvidovat kulturu a vzdělanost,

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlas s 12:55 i 12:58.Proč podporovat naprosto pokleslou kulturu,která si hraje na všeznalou"inteligenci"a rozvrací vztahy mezi lidmi!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Čelem vzad a hurá do středověku. Už se těším na 300 letou
  habsburskou porobu.

  OdpovědětSmazat
 10. No, oni ti Habsburci měli i rozumné panovníky, třeba Josefa druhého, který pacifikoval Církev svatou římskokatolickou. Dokonce se vyskytli prozíraví kancléři. Ty ovšem vesměs likvidovali němečtí nacionalisté. I oni přispěli ke zkáze Rakouska Uherska.

  OdpovědětSmazat
 11. No jo tak ať to udělají aspoň čssd vypadne a bude vládnout ANO+KSČM+SPD.

  OdpovědětSmazat
 12. Čáry můry fuk a kouzelník vytáhne z cylindru magickou koalici Top09+ Starostové+ KDU => kdo neskáče, není Čech

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.