Reklama

pondělí 24. června 2019

Radim Valenčík: Nedělní Letná

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
24.6.2019 blog autora
Několik poznámek k superdemonstraci:
1. Byla velká a v určitém smyslu slova úspěšná. Především dokázala, že lidé mají potřebu existenciálního přesahu, tj. potřebu vztáhnout své aktivity k tomu, co podle nich reaguje na potřebu doby, co otevírá cestu k řešení problémů.


2. V tomto směru všechny (s důrazem na slovo všechny) politické strany dlouhodobě selhávají a tím otevřely prostor k tomu, aby demonstrace nabyla takových parametrů, jakých nabyla. Nabízet místo programu nevážně myšlení sliby je pro každou politickou stranu cesta k jejímu nebytí.

3. Obsahově bylo to, co bylo na Letné prezentováno, prázdné. Bohužel. V tom vidím zdroj velkých rizik do budoucna – lidem se nenabízí cesta řešení problémů, ale část z nich se sama vydává nebezpečí, že s nimi bude manipulováno (nepotřebují znát cestu řešení problémů, stačí jim "potvrzení" jejich "pravdy" na bázi pocitu začlenění do velké skupiny).

4. Výše uvedené je rovněž projevem selhání politických stran, zejména těch, které jsou ze své podstaty programové, tj. těch, jejichž spolenská mise se neobejde bez toho, aby vycházely z identifikování příčin společenských problémů a nabídly srozumitelnou, perspektivní a realistickou cestu řešení těchto problémů . (ČSSD místo toho spadla do bahna servility vůči současné globální moci, KSČM svou programovou sterilitou kombinuje pragmatické vyžírkovství se lpěním na přežitých dogmatech.)

5. Patrně ne náhodou na Letné nezazněla ani náznakem reakce na nejnebezpečnější problémy , s nimiž se budeme potýkat:

- Stupňování diskriminace slabších zemí EU a jejich drancování celou řadou forem.

- Nárůst rizik globální konfrontace.

- Oslabování autority institucí umožňujících zabezpečit fungování státu v současných globálních podmínkách.

6. Místo toho bylo nabídnuto téma "případné budoucí hrozby" ztráty nezávislosti justice oproti současnosti, absurdně personifikované M. Benešovou . (Ať mně účastníci demonstrace prominou, nebo neprominou, ale z hlediska stavu justice, zodpovědnosti za tento stav i z hlediska dosavadního a celoživotního působení M. Benešové to považuji za pakárnu, vhodnější slovo jsem nenašel.)

7. Patrně ne náhodou specifiku této demonstrace podtrhnul fakt, že nezazněla ani výzva k řešení situace předčasnými volbami (jak by asi dopadly?), ani výzva ke generální stávce (kdo by se do ní zapojil?).

8. Ti, co na to mají (intelektuálně a zájmově) mají o čem přemýšlet.


63 komentářů :

 1. Po demonstrujících zůstalo přes 8 tun odpadků, uklízelo se do noci. Náklady na úklid tak budou hrazeny převážně z peněz obyvatel hlavního města:
  https://www.narodninoviny.cz/letna-po-demonstrujicich-zustalo-pres-8-tun-odpadku-uklizelo-se-do-noci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NAMÍSTO,ABY DAVUVYSVĚTLIL NĚKDO Z INTELEKTUALŮ

   tomu davu,že je třeba zastavit dalši rabovani ČR a požadovat systemovou změnu na solidarni stat,který funguje u úspěšných a bohatých statů Evro.
   takové navrhy na řešeni situace ČR cenzurovany jako prý snad přiliš pravicové a prý naši intelektualové se dohodli,že budou čekat na napravu dalšich 30 let.

   I TENTO VZKAZ ČSV BUDE SMAZAN

   s cilem,aby vylupovani ČR mohlo dale pokračovat.
   Je totiž po volbach a proto bude s voliči třiskano jak se komu z politiků,kteři se chtěji dale dělat hloupi,že prý nevi o co jde a smažou jakékoli znamky kritického myšleni a otevřeni diskuse v tomto směru!

   Smazat
  2. Přimlouvám se u redakce NR, aby váš vzkaz, i přes hrubky a mizernou úroveň češtiny, smazán nebyl. Naopak, aby tu čněl jako pomník žvanivosti neznámého tapetáře, který smolí své nesmysly bez hlavy a paty a otravuje jimi veřejný prostor.
   Vaše fantasmagorie "ČSV" jsou právem redakcí mazány, Pane Důležitý, nervově nemocný.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Podívejte se, kolik nesmyslů nasmolil schizofrenik, který si říká "ČSV".
   Tomu říkám záchvat.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Ve smazaných komentářich byly opravdu zajimavé navrhy na nápravu současného nijak potěšujiciho stavu ČR.
   Proč nenechá tento web posoudit samy občany zda byly dobré, nebo špatné.
   Poručnikovàni jsme tu všichni už hodněkrát zažili.
   Vypadá to pak,že se z občanů zase dělaji hlupáci,kteři tu maji akceptovat kdovijaké komenttory,kteři bez důkazů obvinuji a nic jiného nedokážou!

   Smazat
  20. Zvolený doktor David se za své zvoleni odvďečil kopl svým voličům cenzurou do zadku a tak dal najevo jak námi pohrdá,už voliče nepotřebuje a ani neciti za to svinstvo cenzury prý žadnou odpovědnost!!

   Smazat
  21. Občany teď bude ohlupovat dál a podstatné věci rabijátsky gumovat!

   Smazat
  22. 18:42 - 18:45 co čekáme z Prahy, zázrak ...?

   1***

   Nasrat, jo nasrat ...! K. K. to několikráte poznal

   Smazat
 2. Na PL perlil ohledně Letné, komik Kocáb. Podle jeho odhadu tam bylo minimálně 400000 lidí, ale ještě navíc, vysoce vzdělaných. Málem mě u oběda zaskočilo, takové pořady se mají vysílat na Silvestra a ne ve všední den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě je to zejména chyba našeho školství, že zatím nebylo dostatečně indoktrinováno více lidí, než se jich na místo podařilo svést.
   Chce to více neziskovek do škol.
   Na štěstí, když účastníky vynásobíme správným koeficientem, nejméně 1,5, tak se ke správnému výsledku nakonec dopracujeme.

   Smazat
  2. Safr se dopocital 500 000

   Smazat
  3. I kdyby milion(chvilek), celkový počet oprávněných voličů v ČR v r. 2018 bylo 8 374 501.

   Smazat
  4. Předpokládám,že během měsíce se dopočítám,že s manželkou jsme jediní,kteří se nezůčastnili manifestace,na rozdíl od zbytku republiky.

   Smazat
  5. Až se bude žádat o trafiku za "protibabišovský odboj", tak zde mají aspiranti docházkovou listinu

   Já jsem stál, Ty jsi stál
   my jsme stáli jak cimbál.
   A my jsme stáli jak cimbály
   všichni myši tancovaly.
   já jsem stál, ty jsi stál
   my jsme stáli jak cimbál
   balabáni taky stáli
   Vizovičtí by se smáli....
   (fotky z převratové "spartakiady")
   .
   A komu se fotka nepovedla a stydí se za svůj věk, může požádat mapy o vyhlazení vrásek na obličeji (original snímku bude o to pečlivěji opatrován).
   STB proti, které demonstrují, svého času archívy pálila. Toto se bude šířit a opatrovat jak svazácké fotky Merkelové. Tak už víte, proč jste byli na Letné?

   Smazat
  6. 15:03 Ten Kocábův žvást mi přijde velmi pochybný. Znamená to, že člověk který pracuje rukama musí být hloupý ? Nebo to znamená, že manipulovaný "vzdělanec" se nemůže nikdy splést ? Samozřejmě, že může. Záleží na tom, kdo mu podstrčí informace, a čím je verifikuje. Jinak ke každé práci je potřeba umět se postavit a něco o ní vědět..

   Smazat
 3. Pane Valenčíku, jak je možné, že se ta demonstrce ani trochu nedotýkala ČSSD, mají místopředsedu vlády a mininistra vnitra Hamáčka, ministra zahraničí Petříčka, ministra kultůry Staňka? Jsou aktivní součástí vlády premiéra Babiše! Máte pro toto racionální vysvětlení ...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zapomínáte na komunisty, kteří vládu taky drží, že? Co by tak z toho mohlo plynout? Možná snaha o udržení politických stran v řízení státu oproti Babišem nabízeného způsobu, tedy řízením přímo týmem bezpartajních nevyžírků - odborníků. Hlídat každého Babiše je ale pak samozřejmě taky nutné.

   Smazat
  2. Pořád je ale jednodušší hlídat jednoho Babiše, než stovky rozežraných a všehoschopných partajníků.

   Smazat
  3. Pane Valenčíku, netřeba odpovídat, svlékněte se do tang, chyťte se společně s J.Dienstbierem za ruce a skočte placáka do vypuštěného 5m bazénu, snad oba naberete na realitě s ČSSD.

   Smazat
  4. 19:13 Fajn, a nechtěl byste to panu Valenčíkovi předvést ? Doc. Valenčík by určitě rád posoudil výhody a nevýhody vaší metody, ale proč by měl začínat od nuly.

   Smazat
  5. Radim Valenčík
   myslím, že moje názory na situaci v ČSSD jsou dobře známé
   Jinak - aktuálně (mého profilu na FB):
   Staněk předvedl,že ne všichni sociální demokrati jsou sráči.

   Smazat
 4. dlouhotrvající dehonestace prezidenca a premiéra na mainstreamu přináší své ovoce. Je smutné, pokud nemohu konstatovat, že Češi jsou šikovný a přemýšlivý národ, ale podléhají manipulaci opravdu hodně.
  Ti, kteří jdou demonstrovat, mají mít připraven program, za co jdou bojovat a ne proti čemu, jinak hrozí,
  že z jejich nespokojenosti bude profitovat někdo jiný. Položí např. Agrofert( což je možné, pokud nedostane EU dotace) a natlačí se zde mohutné nadnárodní koncerny, které nám budou prodávat zase jen nekvalitní blafy, navejš přijdeme o peníze z daní zaměstnanců, přijdeme o pracovní místa. Bude se vesele restituovat majetek německých kolaborantů, s.p.Česlé lesy přijdou o zisky. Uvědomuje si to vůbec někdo, že jeden oligarcha akorát vystřífá jiného( v horším případě Bakalu ze Švýcarska). Uvědomují si stávkující, že bez svého programu jsou pouze manipulované ovce?
  Je mi Vás líto

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel od začátku tvrdím, že Babiš se tváří, jako že ČT je zcela OK.
   Tak ať si chlapec drží čepičku
   začíná foukat nejen z mainstreamu
   Tony

   Smazat
  2. ČT v Reportérech velmi podpásově manipulovala prpoti Babišovi a proti "buranům" - roymějte, v podání ČT jde o voliče, kteří volí vládní koalici (ANO, ČSSD, KSČ) a Zemana.

   Už by se mělo proti Zpravodajství ČT mocensky zasáhnout!

   Lumpárny a řetězová porušování Charty ČT na běžícím pásu.

   Kdy už tomu Babiš a Zeman udělají přítrž?

   Smazat
 5. Byla to demonstrace socialistických živlů proti kapitalismu.
  Babiš, jeden z představitelů pravice, byť z kategorie "šlechetný milionář" a velkopodnikatel, nic více u nás kapitalistické už není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sněmovna přijala 6.6.2019 usnesení zavazující Babišovu vládu, aby začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 2005, proti kterému hlasovali ODS, a jinak ho sabotovali všichni z TOP-09, STAN, KDU-ČSL, kteří demonstraci vesměs podporují, a jistě uznáte, že ti nejsou "socialistickými živly".

   Smazat
  2. 16:34 V pořádku. Na této "privatizaci" nic kapitalistického není. Obyčejná zlodějna na nepřipravených lidech, do tehdejší doby jedinými
   vlastníky všeho ve státě.

   Smazat
 6. Celá ta fronta kdutopodsstan nikdy nezapomněli zdůraznit, že jedno jsou, že mezi nimi žádných velkých rozdílů není. Jejich společným jmenovatel je modrý hadr se žltými hvězdami, církevní restituce a další sprostoty. Toto jsou jejich voliči. Mýlí se v tom, že oni reprezentují národ, že oni jsou proti babišovi a ostatní s babišem. Bbiše mají rádi jako osinu v zadku tak nějak všichni, takže ani v tom nijak zvláště nevynikají. Vynikají jen v tom, že jsou voliči těch, kterří si z modrého hadru udělali živnost v představě, že tahle nepříčetná totalita tu bude navěky. Liší se v tom, že jí tleskají, zatímco ostatní jí mají již plné zuby. Proto se konflikt vyhrotí dříve nebo později do polohy, s modrým hadrem nebo bez modrého hadru, minimálně v jeho současné podobě. Kyvadlo se ovšem převažuje v jejich neprospěch, oni to vědí, proto dělají tyhle psí kusy. Ovšem příkop mezi nimi a ostatními je tak hluboký, že až se provalí, že politicky je to jen tahle kdutopodsstan, bude tomu konec. Když si to člověk porovná s protesty proti ods (nečas, kalousek 2012), zdá se býti správné konstatování, že toto na letné jsou jiní lidé. Hospodářský pokles, do toho škrcení rozpočtu, drábkové, julínkové, kalouskové,...dnes je hospodářský rozmach a rozpočet rozhazuje plnými hrstmi, a tito lidé jsou nespokojení. Jsou nespokojení s tím, že není po jejich, že konec je jejich favoritům a jejich nemravnosti, kterou mají za ctnost. To je jako ledová sprcha. Je vyléčí jedině to, že po nějakou dobu ještě pod tou ledovou sprchou zůstanou. S babišem to nemá mnoho společného, že to je podlost sama o sobě vědí všichni, na to kavárnu nikdo nepotřebuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený klikněte na tento odkaz NR v závěru diskuze je osvětlena dlouhá anabáze zhrzeného, Miliónového Chlívku od počátku před volbou prezidenta ČR 2018, trnem je prezident Miloš Zeman poté A. Babiš jako nástroj a záminka!

   http://www.novarepublika.cz/2019/06/nenavistna-lehkost-byti.html

   Smazat
 7. Počet ofčanů zblblých ze Sorošových mééédií na Letné mě vůbec nezajímá, mě zajímají demokratické volby! Je třeba zadat policii k vyšetření, kdo to organizuje a financuje a podat na něj trestní oznámení, možná se jedná o zahraniční vměšování. Zjistit, kdo chce zvrátit výsledky demokratických voleb v ČR a oznámit to do brusele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:50

   Vážený, zde je máte od Á přes Bé až po Zet! Klikněte na tento odkaz NR v závěru diskuze je osvětlena dlouhá anabáze zhrzeného, Miliónového Chlívku od počátku před volbou prezidenta ČR 2018, trnem je prezident Miloš Zeman poté A. Babiš jako nástroj a záminka, velký strach o koryta v ČT!

   http://www.novarepublika.cz/2019/06/nenavistna-lehkost-byti.html

   Smazat
  2. 17:50
   Člověče vy byste toho chtěl ! To co požadujete se dá uskutečnit pouze v normálním právním státě . Tím ale Česko v žádném případě není . Ani náhodou ! A demokratické volby tě zajímají ? Jejich výsledek jsi měl možnost vidět v neděli na Letné .

   Smazat
 8. EET je sviňa. Být "živnostník" tak babinského uškrtím holýma rukama.

  OdpovědětSmazat
 9. PRO TEBE, SPRAVEDLIVÝ DEMONSTRANTE


  Pokud se budeš dívat na kauzu "Babiš" pomocí kaleidoskopického myšlení, tedy bez sebemenší znalosti celé mozaiky, tak ji samozřejmě vyhodnotíš jednoznačně. Uvidíš ho jako bývalého práskače STB, oligarchu, který se dostal k velkým penězům doslova "zázračně" přes noc, chlápka co šidí na dotacích, na kvalitě svých potravinářských výrobků, muže co jde přes mrtvoly i přes zdraví vlastních dětí, slovenskou "náplavu", likvidátora zemědělství (řepka), lháře a vůbec podvodníka, majitele médií, které mu uměle zvedají rating, vychcánka, který si mění pravidla ve svůj prospěch a dosazuje si jako premiéra do vysokých funkcí "své" lidi, kteří ho ochrání před stíháním a který se neustále jen zaklíná slovy - "je to proti mě cíleně vedená kampaň a není na tom zbla pravdy".

  A protože se považuješ za svobodomyslného a slušného občana, který má smysl pro spravedlnost, tak je logické, že tě tento nemorální člověk natolik vadí, že jsi ochoten vyjít do davu podobně slušných občanů, aby ses proti němu vymezil, volal po jeho odvolání a šířil ve svém okolí informační pole jaký je to šmejd. A to celé děláš proto, abys zlepšil situaci v ČR, protože ti jde o naši krásnou zemi, aby se tu všem lépe žilo, aby v čele byli morálnější a mnohem slušnější lidé, než nějací Babišové a Zemani, kteří jsou jen pro ostudu. Jde ti o to, aby se naše děti měli lépe, protože kdyby jsi dnes nic neudělal, tak by jsi přeci nemohl ze svých dětí vychovat slušné lidi se smyslem pro fair-play, no a aby jsi potomkům ukázal jak moc je to důležité, tak je vezmeš sebou, aby nasáli atmosféru protestu a pochopili, že za demokracii se má bojovat.

  Popsal jsem tě přesně, že? Dá se ti něco vytknout? Zkusme to spolu trochu rozebrat.

  Přesně jako ty uvažovali lidé, kteří vyšli do ulic proti prezidentu Janukovyčovi na Ukrajině, který byl obrovsky zkorumpovaný a dokonce zamlada seděl za krádež a ublížení na zdraví. Výsledkem se stal tzv. Majdan, který se stal symbolem toho, kdy z venku (!!!) řízené protesty mají za cíl dehonestovat (a následně zlikvidovat) legitimně zvolenou vládu a změnit politické klima ve společnosti tak, aby si lidé, "spravedliví lidé" mysleli, že se vše odehrálo jejich přičiněním a oni nebyli jen loutkami těch, kteří chápou více. A co tam bylo výsledkem? Krize okolo Krymu, občanská válka s již tisíci mrtvými a nástup
  nejčistšího fašismu "na trůn" od Druhé světové války v Evropě, kdy se jedna z
  hlavních tříd v Kyjevě jmenuje po válečném zločinci Banderovi a kdy vrazi z jeho jednotek začali pobírat důchody za vraždění nevinných civilistů. Žije se jim tam po tom jejich "spravedlivém" boji za demokracii lépe? Mají se dobře ti, co vyšli do ulic, aby si poslechli místní kulturní "elitu", tedy herce, zpěváky, sportovce, kteří jim říkali, jak se likvidací demokraticky zvolené vlády budou mít skokově lépe? Dnes jich několik miliónů žije raději v zahraničí, protože jejich země již není k žití - tedy pokud se tam jako ten "spravedlivý" nepřidáš k banderovcům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínáš na Kaddáfího? Jeho země se z části také postavila proti němu a výsledkem bylo uvolnění migrační hráze a záplava muslimů do Západní Evropy. A co se děje nyní přímo tam? Po letech vraždění a chaosu zkouší maršál Haftár porazit, většinou západních zemí uznanou džihádistickou vládu, která se opírá jen o vojenské síly islamistických žoldáků z celého světa a má minimální podporu vlastního obyvatelstva. Opravdu toto chtěli ti "spravedliví",
   když za jásání zabíjeli, dle nich také zkorumpovaného, vůdce?

   Vzpomínáte na Irák, kde se ti "spravedliví" vrhli na diktátora Husseina, když se přidali na stranu "demokratických" okupačních vojsk US army? Myslíte si, že toho dnes litují, nebo jsou za to šťastní? Saddám prý ročně zlikvidoval několik stovek svých oponentů, ale po vstupu "demokracie" bylo zavražděno v této zemi již přes milión osob. Opravdu to tak ti "spravedliví" chtěli?

   Vzpomínám si, jak na Novinkách dali před lety pod sebe dva články o Sýrii. Jeden byl o tom, jak ti "spravedliví" bojují proti "vražednému diktátoru" Asadovi (který se stal "vražedným" až když přestal plnit přání Západu, do té doby se o něm psalo jako o "našem příteli Asadovi") a to všemi možnými prostředky a že jsou ozbrojeni hlavně loveckými puškami, meči a jezdí na terénních autech firmy Toyota. A hned pod ním byl článek o tom, jak na tyto povstalce Asad poslal tankovou divizi a jak ji povstalci odrazili a zničili
   jim pět strojů (!!!). Má smysl psát o tom, že jeden, nebo možná oba, články byly jen propagandistickou kampaní? Dnes se stále v Sýrii bojuje. Většina těch "spravedlivých" brzy pochopila, že "protiasadovská aliance" je pouze Západem vycvičená banda džihádistů a přešla zpět na stranu Damašku. Přesto se tam zabíjí dodnes a to v zemi, která byla nejliberálnější v celém islámském světě.

   Že přeháním? Nic takového u nás nehrozí?

   Na Slovensku se zbavili Ficovy vlády, protože… Proč vlastně? Byl prý zkorumpovaný a rozhodně určitě nějak mohl za smrt mladého novináře (jinak samozřejmě bílého koně, kterému zvedli uměle rating tím, že ho doslova přitáhli ke kauze "Panamské dokumenty") a jeho přítelkyně. Vzpomínáte, jak se Ficovi mnozí smáli, když tvrdil, že se celý slovenský "majdan" domluvil měsíce před tím, když se osobně setkal loutka Kiska se Sorosem? Ještě dnes se tomu směješ, protože ten starý židovský "podnikatel a filantrop" rozhodně není žádný kouzelník, který by dokázal odstranit celou vládu jedné země? A myslíš si, že je
   náhoda, že je dnes p-rezidentkou na Slovensku osoba právě z jeho stáje napojená na jeho neziskovky? Ale je fakt, že se na ni dívá mnohem lépe, než na vetchého staříka o holi, který plive jed, jen otevře ústa. To, že jej používá na vlastizrádce nevidíš, protože pro tebe to jsou "elity" národa, které ovšem pracují pro národy zcela jiné.

   Smazat
  2. Takže milý demonstrante, pokud ti nevadí, že pracuješ v cizím zájmu a to pro loutkovodiče různých Kalousků, kteří jsou roky řízeni US státními elitami, trockistických Pirátů řízených svou mezinárodní Internacionálou z Bruselu, různými Fialy z ODS, kteří jsou předsedy Panevropské unie, kterou řídí šéf Landsmančaftu, jenž chce zrušit Benešovy dekrety, různými zblblými kašpary a šašky co mají mandát jen díky tomu, že hrají v tvých oblíbených pořadech, tak pokračuj dál a přiveď naši zemi do stejné politické krize jaká je nyní v Rakousku, kde se také připravil vynikající "majdan" (tam to šlo ovšem i bez demonstrantů). Že tomu tak není? Že to oni protestují spolu s tebou a nikoliv ty s nimi? Jenže svou účastí všem těmto zrádcům národa dáváš politický MANDÁT k tomu, aby svou činností dál rozbíjeli naši státnost!!!

   Že tě nikdo neřídí? Nezačalo to náhodou tím, že byl o Babišovi natočen dokument německou (neomarxistickou) stanicí ZDF? Nenásledoval v rychlém sledu útok z ODS, KDU a Pirátů? Nepřišla hned vzápětí, samozřejmě zcela "náhodou", další zpráva z OLAFu? Nezaútočil pak na Babiše i přímo opilec Juncker? Nejsi nikým řízen? A co těmi, co pořádají tyto akce? Kdyby je nepropagovali, neuspořádali, tak by tě napadlo vyrazit do ulic? Myslíš si, že jsou tyto akce zadarmo? Že nikoho nic nestojí? Že to celé řídí tři mladíci, z nichž dva studují teologii a říkají si Milion chvilek bla bla?

   Položil sis někdy otázku, jestli jsi pouze hlupák, anebo skutečně nepřítel národa?
   Pokud to první, tak se s tím dá něco dělat. Položil sis někdy otázku, CO OPRAVDU CHCEŠ? Aby padla vláda, nastaly další zbytečné volby, ve kterých vyhraje opět ANO a ty jsi zase mohl demonstrovat za "demokracii" tím, že popřeš demokratické volby? Nebo chceš občanskou válku? Skutečný, krvavý Majdan? Pro koho makáš? Opravdu nevidíš, jak moc velký jsi kretén, když demonstruješ na akci a okolo tebe vlají vlajky trockistických Pirátů a extrémistické Antify? Nepřijde ti ani trochu divné, že ti co chtějí odvolání Babiše a řídí tyto procesy, jsou kompletně pro migraci a on je naopak proti ní? Opravdu si myslíš, že po něm přijde obrovský morál typu Gándhí, který svou politikou ahinsá (nenásilí) rozpoutal největší pogrom v historii Indie, který si vyžádal přes milion, nikoliv chvilek, ale mrtvých?
   Opravdu jsi tak naivní hlupáček a myslíš si, že v systému "člověk člověku vlkem" se nahoru ze všech "vlků" zázračně dostanou ti morální?

   Nepodporuj lidi ani strany, ale procesy, které jsou ku prospěchu naší země. Aby jsi věděl jaké to jsou, tak začni studovat jak fungují složité sociální supersystémy, jinak budeš i dál za hloupou ovci, která běhá po náměstích a bečí jak strašně moc chce být zaříznuta od hospodáře, o kterém nemá ani tušení, že existuje.

   Pokud nejsi schopen některé momentálně prospěšné procesy podporovat svou účastí, třeba z antipatie k hlavním aktérům, tak se jim aspoň nesnaž házet klacky pod nohy a jdi jim z cesty, tedy pokud se chceš opravdu někdy podívat svým dětem do očí s tím, že se nebudeš muset stydět za to, že jsi byl tupou figurkou ve hře, které jsi díky svým neznalostem a mnohdy i vlastnímu nabubřelému egoismu neviděl, nebo nechtěl vidět.

   Pochopil jsi už, že nejsi "spravedlivý", ale jen tupá ovce?


   Autor neznámý (nalezeno na internetu 24.6.2019)

   Smazat
 10. Uz ma soudruh estebak Valencik akcni plan? S akcnim planem soudruh stoji a pada:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  2. Podstaný je že ho maj Letnomajdančíci! Je to nastolení sudeťácko-gesTOPácké junty! Jenomže ... do cesty se jim postaví skutečný Národ! A jejich plán skončí novým Děbalcevem. Až uprostřed kvílivého burácení kaťuší "huíííhuííííhuíííí!!!" budeš v modroesesáckým munduru neslyšeje nic krom zběsilého tepu v hlavě a s pachutí železa a smrti na jazyku zmateně pobíhat mezi vraky ohořelých vejtřasek, v nichž budou krutou smrtí zmírat tvý soukmenovci, pak věz že nastala tvá poslední hodina, havlobanderovče! NEPROJDETE!

   Smazat
 11. JSOU TO ČUČKAŘI:-))
  Tohle dokázali komouši každý rok ...a už v květnu!! ....hned prvního!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 12. ...kreténům nemůžete dát svobodu.

  OdpovědětSmazat
 13. Docentovi Valenčíkovi u socanů chcípla koza. Férově by byl rád, aby také komunistům chcípla koza a byli na tom jako ztroskotavší socani. Nedokáži si vybavit, co dobrého pro nás zůstalo, když tady většinově vládli socani. Jeden zmetek vedle druhého. Naopak před převratem toho komunisté vytvořili mnoho pozitivního. Jak řekl Jakeš, komunisté postavili přehrady a vychovali velké stádo krav. Socani nepostavili vůbec nic a stádo krav nechali téměř vybít.

  Pan docent Valenčík by měl občas raději mlčet než srát písmena.

  OdpovědětSmazat
 14. Svoboda znamená svobodu lhát a pomlouvat. Je to prima!

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Valenčíku jsem proti těmto lidem kdyby se dostali k moci byla by to národní katastrofa.

  OdpovědětSmazat
 16. "Nikdo není beznadějněji zotročen než ti, kteří falešně věří, že jsou svobodni." Johann Wolfgang von Goethe

  OdpovědětSmazat
 17. Anketa na Sputniku:

  Měl Okamura právo psát o násilníkovi, že je Afričan?

  Ano samozřejmě když nemůžeme mít zbraně tak nás musí chránit stát. Kdyby byly u moci tihle řvouni tak by nás nechali terorizovat migranty jak na tom debilním západě. Hnusáci hamáček a bartoš by chtěli aby Okamura rezignoval tak kulový.

  OdpovědětSmazat
 18. Přesně - demonstrace jsou k ničemu a nikdy do budoucna nebudou mít úspěch jak revoluce v roce 1989.PROČ? Jednoduše - v roce 1989 šli na Letnou hlavně dělníci,kteří se nasrali jak je zacházeno z jejimi dětmi.Takže přitroublá chvilko,děti,matky a jejich kočárky a pár přiblblejch debilků z řad herecké VIP pakáža a dokonce senilní Cimrman vám tam jen dokáží jak jste trapní.Jdete volové do ulic,dědin a ptejte se proč.Zase jednoduché-lidi na vá tentujía dědiny,kterejma vyhrožujete?Ty mají svých starostí dost a na vaše hovadiny nemají čas a dělníci v továrnách,továrničkách už neexistují.Vyvolat stávku,to by jste se strapnili.Žádat Zemana o dialog na hradě.Máte pocit že Ten Zeman je úplně blbej,že nemá co dělat a bude se ztrapňovat z párem blbečků, kteří mu šlohli trencle,blbečkama které nikdo nevolil.Co si vlastně myslíte,že žijete v Kurdistánu a vaše bufetokavárna nám bude říkat co a jak tančit.Jste naivní troubové a podzim bude zase jedno velké divadlo za podpory žabáčka branbůrku,Klušáčka čupřinky a vymaštěného senilního Járy Cimrmana.Jste to ale srandovní sešlost,ale věřte že tento národ už není blbej a již se poučil - 1989.Tak vážení komouši infiltrovaní i do mateřských školek trhněte si ,strom je k mání.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.