Reklama

pátek 14. června 2019

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

PhDr. Josef Skála, CSc.
Josef Skála
14.6.2019 ParlamentníListy
Volební výsledky komunistů nejsou z nejlepších a o tom, kdo za to může, se vedou spory. Jeden takový probíhá mezi předsedou Vojtěchem Filipem a bývalým místopředsedou Josefem Skálou. Filip bývalého místopředsedu obvinil, že se kloní k „fašizující pravici“ a jeho výsledky ve volbách jsou tristní. A nyní od jeho soka přišla tvrdá odpověď: „V. Filip drží rekord ve dvou disciplínách. Jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích. A jak se z těch debaklů vylhat na cizí konto.“


Vojtěch Filip reagoval na konci května na Skálův rozhovor pro web Sputnik. „Mnoho lidí, buď malověrných, nebo těch, kteří za mrzký peníz jsou schopni zradit nejen myšlenku, ale i své přátele, odešli v minulosti z komunistické strany. Možná na chvilku byli na výsluní a převzali svůj jidášský groš, ale pak přestali kohokoli zajímat, protože nic, nejen pro společnost, ale ani pro komunistickou stranu, neudělali. Komunistická strana ale zůstala a dál pracovala a pracuje pro ty nejpotřebnější. Rozhovor pana J. Skály je pro mě mlácení prázdné slámy, které by mělo jen jemu a několika členům jeho tzv. ‚frakce‘ asi přinést výhody dílčích funkcí (trafiky) od antikomunistů,“ obviňuje bývalého místopředsedu. A dodal, že Skálovy výsledky ve volbách byly žalostné.

A Josef Skála nyní zareagoval: „Férové řešení jsem autorovi nabídl hned nato. Rád bych je připomenul: ‚Pokud V. Filip své urážky dokáže, odejdu z aktivní politiky. Pokud to nedokáže, a ztrapní se tak jako přízemní lhář, složí všechny politické funkce on.‘

***

***

***

A ohrazuje se i proti narážkám na příklon k fašizující pravici: „Fašismu nelze ustoupit ani o píď. Randál proti fašounům, vycucaným z palce, však klame tělem. Ministruje právě pražské kavárně. A tím, ať už to tuší nebo ne, i jejím cizím principálům. Silám, s nimiž přichází všechna velká nebezpečí dneška. Kdo tu hecuje ke konfrontaci s jadernou velmocí? Haraší zbraněmi na ruských hranicích? Nutí nám masochistické ‚sankce‘? Fabrikuje ‚obrazy nepřítele‘? Vede války za ‚změnu režimu‘? Povolává do nich i české vojáky? Uvádí do chodu stěhování národů, ohrožující i Evropu? Tahá za nitky zločinného spolčení, exportující chaos a teror? A pak celé to dílo zkázy zkouší ‚rozepsat‘ i českému podhradí? Kdo drží ochrannou ruku nad nácky na Ukrajině, v Pobaltí či Kosovu? Nad verbeží, ostouzející památku hrdinů, kteří nacismu zlomili vaz? To vše padá na hrb ‚atlantických elit‘, rozvalených pod monstrancemi demokracie a lidských práv. Pod nimi panáčkují i české ‚demokratické‘ partaje, ponížené roztleskávačky všech ničemností.“

„A co ti, které má za ‚fašizující pravici‘ jen prodejná ‚kavárna‘, V. Filip a hrstka jeho práčat? Kdo z oněch ‚fašounů‘ straní byť jedinému z těch darebáctví? Nikdo, a žádnému. Chce to snad V. Filip popřít? A zesměšnit nás tím nadoraz? Hodlá snad prohlásit za znak ‚fašizující pravice‘ odpor proti ‚sankcím‘, zvlčilé rusofobii a válečným magorům? Jen proto, aby se smělo tlachat i naším jménem, že ‚sankce‘ jsou ‚neúčinné‘? Přáli bychom si je ještě ‚účinnější‘? Proč to hrobové mlčení i nad průlomy typu prohlášení SPD, že NATO je útočným, a ne obranným paktem? Aby se na kamery mohlo kličkovat i naším jménem, že ten pakt není sice ideální, zatím však ‚nemá alternativu‘? Protože ‚imperiální zájmy má přece i Rusko‘, jak televizním ‚výrobcům souhlasu‘ snaživě přitakává i jejich vlasatý miláček ‚zleva‘ (Jiří Dolejš)? Co je naším úkolem, otevře-li otázku německých reparací i Tomio Okamura? Hodit mrtvého brouka? Jen proto, abychom nedej bože neupadli do podezření, že účet za fašistické zločiny nastolujeme – po boku ‚zfašizované pravice‘? Nebo i tuhle novou šanci čapnout za pačesy? A razit ji razantněji než kdokoli jiný? Co třeba vstupem do tahanice dvou ministryň, kde vzít dvě miliardy, chybějící na sociální služby? Německo nám těch miliard dluží desítky tisíc.“

„Pro výzvu Tomia Okamury, aby se vláda ve sporu s EU řídila národním zájmem, hlasovali minulý týden i komunističtí poslanci. Nacionalismus jim vyčte jen IQ tykve. Ideový přechod k fašizující pravici – leda mentální invalida. Dvojí metr je chatrnou berlí. Doznává důkazní nouzi. A většinou i nekalé úmysly. Mně se ta manýra hnusí. Ve štábu SPD jsem jaktěživ nebyl. Ani při vyhlášení výsledků voleb, ani kdykoli jindy. Z ostudy burnus má i lež, nasazená místo té, co se už stihla ztrapnit. Snímek z mé účasti na ‚jiné akce SPD‘ je ze setkání s posluchači jednoho z nezávislých rozhlasů. Koho tam pozvali, bylo jen a jen na jeho pořadatelích. Nám, vystupujícím na jeho vlnách, to dopředu neřekli. Ten rozhlas už přenášel nejednou živě i akce organizované KSČM. Gratis a velice obětavě. Nic, co by zavánělo fašismem, nezaznělo ani na zmíněném setkání s posluchači. Bouřlivým potleskem odměnili i slova Lenky Procházkové. Troufne si kdokoli nařknout z hnědnutí i ženu její kuráže a charakteru? Pavlačovým drbem je i verze, že hodlám dělat prachy coby asistent Ivana Davida v sídlech EP. Až ze dna žumpy vyhřezla ještě chytlavější verze. Je o velkém balíku, co jsem od zfašizované pravice dostal jednorázově. Za rozvrácení KSČM, jak jinak. Žumpa přitahuje jen koprofilní hmyz. Nám, lidem, se nad ní zvedá kufr,“ říká Josef Skála.

22 komentářů :

 1. A jejda. Komunisti se už žerou mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. má takový specifický slovník
   i když třeba pravdu

   Smazat
  2. U vás je přání otcem myšlenky, komunisté se nežerou, protože zkorumpovaní advokát Filip, Dolejš a Kováčik nejsou komunisty, ale patří mezi pravičáckou ČSSD nebo ANO !! Doufejme, že Filipova klika jidášů po dalších volbách zmizí z parlamentu a vedení se vrátí k boji proti zlodějské velkoburžoazii a proti americkým válkám !! Filipovo bratříčkování se zlodějským oligarchou je špinavou skvrnou na KSČM !!

   Smazat
 2. Ale ale soudruzi! Soudruzi...???

  OdpovědětSmazat
 3. 11:01
  11:06

  Pane jo, tolik koncentrované moudrosti. Nad těmito objevnými myšlenkami jste museli jistě dlouho hluboce přemýšlet, mnoho nocí probdít.

  Věřím však, že to ještě není vše, že ve vás dříme ještě mnoho moudra. Podělte se ještě aspoň o něco, ještě aspoň jednu inspirativní myšlenku vašeho mimořádně bystrého ducha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.14 Na to není potřeba moudrost ale zdravý rozum. Člověk nemusí psát dlouhé statě aby vyjádřil svou myšlenku. Čtyři slova a tři otazníky a stačí! nerozumíte? Učit se, učit se, učit se! No nakonec i Winnetou a Old Shaterhand si byli taky soudruhy...

   Smazat
  2. 15:37

   Já to věděl, že něco moudrého tam ještě musí být. Ale že až takové moudro, dokonce vícevětné, to jsem tedy nečekal. Opravdu jste hlava, to se hned pozná. Takže moudrosti netřeba, stačí zdravý rozum. Hm, to jsem přesně potřeboval vědět.
   Nemluvě o tom, že svět by se jistě přinejmenším zhroutil do sebe, kdybyste do něj nevnesl myšlenky "A jejda. Komunisti se už žerou mezi sebou" a "Ale ale soudruzi! Soudruzi...???".
   Jak jen lidstvo mohlo bez těchto převratných sdělení, neřku-li evangelií nejsvětějších, vůbec existovat?! Za to jednou musíte dostat nejméně Nobelovu cenu. To je hotová věc.

   Smazat
  3. Vidíte ani na těch pár slov nestačíte a stále si melete ta svoje moudra. Děláte, že nerozumíte avšak vy velice dobře rozumíte! Jen napovím: myslíte, že soudruzi jsou dnes opravdu soudruzi hájící zájmy proletariátu??? Ještě pořád složité? Je na to potřeba hodně slov? Mě na toto hodnocení stačí jedno...

   Smazat
  4. 8:07
   A jejda, strach o soudružení soudruhů. Ale ale soudruhu. Soudruhu???

   Smazat
 4. Tak KSČM poslední dobou hodně zkavárněla.......

  OdpovědětSmazat
 5. Koho zajímá mrtvá partaj na hraně volitelnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Partaj mrtvá po zásluze, nicméně "myšlenka" zase vstane z mrtvých ať chceme nebo ne.Říká se tomu vývoj ve spirále.

   Smazat
 6. Pan Skála má pravdu museli by vyhodit multikulti dolejše a poskoka kapitalismu filipa. A vedení strany předat Skálovi.To se ale nestane tak rádoby ksčm skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:09

   Nepropadejme však trudomyslnosti. Pro dělný lid je tady naštěstí ještě strana oligarchy a podnikatele, na jejichž prolidovou politiku dohlédnou ostatní dělné strany jako je ČSSD, ODS, TOP09, STAN, KDU-ČSL a další, které tu vždy byly k ochraně zájmů lidu před zvůlí moci kapitálu.

   Smazat
 7. Tak "rozumné a umírněné" komunisty, jakými jsou naši pod vedením P. Filipa, aby pohledal. Dohodnou se s každým, na ničem netrvají, zejména ne na svých idejích, s oligarchy nemají problém a EU jim přijde fajn, teda reformovali by, kdyby to šlo, ale naštěstí to nejde :-). A pak se diví. Přes okénko Mercedesu je prostě ten náš kapitalistický svět tak nějak snesitelný, že, pí. Konečná?! J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neviděl bych to tak černě. Jsou jedni z mála, kteří i během drtivého tažení kapitalismu nemají strach hlásit se ke komunismu. Toleranci oligarchy si s ohledem na výsledky voleb vybrali jako menší zlo a podmínili to určitými body, které se jim daří uplatňovat. Oni parlamentní volby nerozhodli, mohli jen akceptovat výsledek a podle toho zvolit nejvhodnější strategii k dosažení svých cílů. Co byste navrhoval vy? Bylo by lepší, kdyby se nakonec Babiš přecijen dohodl s ODS nebo s dalšími zasloužilými likvidátory našeho státu a komunistům opět, jako celá desetiletí VŠEMI bojkotované opozici, nebylo umožněno prosadit ani jediný ze svých návrhů? Nezaznamenal jsem, že by komunistům EU přišla "fajn", ale nešíří nesmyslné populistické sliby že z EU urychleně vystoupíme. Zřejmě si umí spočítat, že je to za stávající situace nerealizovatelný nesmysl. Byli to však komunisté, kdo byl jak proti vstupu do EU, tak proti NATO.
   Evidentně víte kulové i o tom, jak vystupují komunisté v EP, ale hlavně že v tom máte "jasno". Kdybyste se raději podíval, co tam dělají ostatní naši poslanci pro naši zemi. Někteří i v médiích vám populisticky mazající med kolem úst, ale v EP činící pravý opak.

   Smazat
 8. Hele, našli to v Čapkově vile - Zeman měl pravdu. Jen TV mlčí jak hrob. To už přiznat nechtějí, že ten Zeman si přece jen pamatuje. Je to koumák ten náš prezident. kdopak dostane tu odměnu.....Jinak KSČM je vyhořelá.
  11148450_10155680018910456_3794969298783509437_n.jpg
  11145907_10155680018915456_2551143894859601927_n.jpg

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Skála má naprostou pravdu. A snad se mu podaří stranu restartovat a zbavit se hajzlů typu Dolejš a spol. Je mi sypmatiký tím, že oproti soc. demákům, kteří nesouhlasili se sralbotkou a vystoupili ze strany on za svoji stranu bojuje. Skutečně potřebujeme tuto stranu jako protiváhu hajzlům typu falďáci, ODS, piráti a podobným zvrhlikům.Nevěřím ani trikoloře mladého Klause.

  OdpovědětSmazat
 10. Filip je ve svem korytku a o nic se nesnazi, nic nerika. Staci mu korytko. Filip to vede do pr.ele.
  Skala ma spravne nazory a proto kscm jeste vubec nekdo voli! Dalsi spravni chlapy v kscm je Luzar,Gospic? a Vonracek.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní14. června 2019 15:37, máte velice dobrý postřeh.

  OdpovědětSmazat
 12. Kluci komunistický, chlapský by bylo se i poprat, ale schovávat se za sukně paní Prochazkové to má vadu.

  OdpovědětSmazat
 13. No, ne že by to nechtělo rozšířit spektrum o radikální levici. To by bylo velice žádoucí. Ale hledat ji v ANO, Pirátech, nebo SPD? To já určitě ne.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.