Reklama

pondělí 17. června 2019

Rusko vyhrává v Moldávii: opozice uprchla ze země

17. 6. 2019    zen
Dobré zprávy přicházejí z Moldávie. Pokus Západu o rozhoupání situace v zemi selhal, i když se zpočátku zdálo, že se stát už už zřítí do propasti povstání a občanských střetů. Dodon dokázal udržet situaci pod kontrolou a pro Rusko je to velké vítězství. Moskva vždy podporovala jeho postoj, zaměřený na rozvoj země a zlepšování kvality života, nikoli pohroužení Moldávie do ekonomického a právního chaosu. A teď pozici Dodona podpořila opoziční Demokratická strana Plachotňuka, která aktivně uzurpovala moc. Poté odletělo ve spěchu 5 soukromých letadel z Kišiněva.


Na internetu se objevily předpoklady, že členové Demokratické strany spolu se svým vůdcem opustili Moldávii. A tato verze je správná: tisková služba strany potvrdila, že její šéf Vladimír Plachotňuk opustil republiku.

Je příjemné konstatovat, že Západu se nedaří obklopit Rusko "ohnisky napětí", i když některé pokusy byly korunovány úspěchem. Sem můžeme zařadit Ukrajinu a Gruzii. Snaží se trochu rozhoupat Bělorusko, není zcela jasné, jak je tomu s Arménií. Ale celkově se situace vyvíjí v náš prospěch.

Neměli bychom zapomínat, že lobbisté "neklidného světa" dnes slábnou a každá porážka na ně doléhá stále více. Souběžně s tím roste vliv států, prosazujících spravedlivý model světové ekonomiky a míru na Zemi. V této situaci je proto velmi důležité vítězství Dodona a Ruska v Moldávii. Na těchto příkladech se buduje důvěra do budoucna.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

57 komentářů :

 1. Bože, to jsou zase povrchní bláboly. Situace v Moldávii je daleko složitější, než se nám David v tom ruském propagandistickém blábolu pokouší nakukat.
  V Moldávii v současnosti vládne tandem proruského prezidenta Dodona ale prozápadní prémiérky Sanduové uznávaný mnoha západními zeměmi. Úplně zcestný článek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radši odleťte všichni do vašeho vysněného ráje - země ušáků.

   Smazat
  2. Hlupáci mají zelenou, což nám nevadí, ať si žvaní
   co chtějí a co by chtěli, stejně dávám blbovi tak, při lámání chleba, maximálně dva roky. Zkuste se za dva
   roky toho blba zeptat jak to myslel, už bude zalezlej v kanále a bude doufat, že si, ty jeho připitomělý kydy už nebude nikdo pamatovat. Žel Bohu pro něho, pamatovat si to bude každý a pitomec bude platit. A o tom to je. Rudý dědeček

   Smazat
  3. 23:47
   Pro bychom, blboune, někam odlétali? Nám se v naší krásné, svobodné, demokratické a bohaté zemi velmi líbí. Na rozdíl od vás. Proč vy tu teda neustále oxidujete a neodtáhnete do vašeho vysněného ruského ráje?

   Smazat
  4. Ad anonym 23:11 ".. že lobbisté "neklidného světa" dnes slábnou a každá porážka na ně doléhá stále více." je zcela racionální a korektní sdělení. Lze to sledovat i na politické situaci u nás, kdy staré politické síly, kontrolované proti Trumpovým deep státem, začínají chytat provaz za kratší konec. Krásně to bylo vidět i na dnešním interview TV Seznam s velvyslancem Kmoníčkem.

   Smazat
  5. 23:56
   Za dva roky už budeš prdět do hlíny, rudý blbe. Ale jistě po tobě štafetu rudého blba, který bude dalších 20 let zoufale vyhlížet jakési vysněné "lámání chleba", někdo další převezme.

   Smazat
  6. Tak to je majmune 0:03. Vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje!!! Poser se, opičko. Historie tě překročí a možná i posere.

   Smazat
  7. 23:11 Bylo by skvělé kdyby opozice uprchla i u nás žádnou světovládu pod pruhovaným hadrem mít nebudete.

   Smazat
  8. 0:26
   Jaká opozice? Jsi úplně mimo, vole. Protiameričtí jsou u nás jen komouši a okamurovci, tzn cca 15%.

   Smazat
  9. Tradice lamani chleba saha v ceskych a moravskych zemich jiz do sestnacteho stoleti ... je to prava slavanska tradice a bude v nasi zemi i nadale ..ty jestli ti to nevyhovuje odejdi do zemi kde treba davaji napit z hrnku teplou buvoli krev

   Smazat
  10. 23:11 ... Samozřejmě je to tam DALEKO složitější...
   Paní Grulichová nám zprostředkovala jeden úhel pohledu...Díky za něj!!!
   Něco jiného se dozvíme z našich/vašich médií,kapku si to poskládáme a možná přijdeme na to,jak to doopravdy je...Článek byl moc zajímavý.
   Helanov

   Smazat
  11. 0:35 Ty jeden provokatére blbý myslíš že ti na takové slinty někdo skočí.

   Smazat
  12. Jen mám radost z toho, že ti "demo machři" se projevují jen nadávkami a hulvátstvím. Na to platí jen jedno, sundat pásek a "totalitně" mu domluvit, pak už bude jen "hodný".

   Smazat
  13. 23:47
   Kde je ta demokracie? Kde je to bohatství?
   1 748 076 440 000 Kč, to je náš dluh blbečku. I tvůj. Jen za úroky naskakuje 1 268 Kč každou vteřinu. Raduješ se na Titaniku.

   Smazat
  14. 23:11 on ten David, jak je patrné, není autorem článku, který komentujete. Faktem ovšem je, že jde o informaci, které se např. od ČTv nedočkáte. Proto tento blog navštěvuji. Vy se, když vám mainstream stačí, obtěžovat nemusíte. Zdravím srdečně

   Smazat
  15. Ano raduji se, je hezky, užívám si svobodného života. A ty pro mě za mě mlať hlavou do zdi, když tě to baví.

   Smazat
  16. 23:59 a daně platíš, ušáku ?

   Smazat
 2. 0:26 A to je špatně? Já bychse ráda měla jako v Americe. Když bych měla vyjmenovat 5 seriálů, ve kterých bych ráda bydlela v tom romantickém prostředí s rodinnými domky a přáteli, plném sounáležitosti a dobré party tak je to např. Beverly Hills, Přátelé, Pobřežní hlídka, jezdila bych na motorce s McGyverem či běhala jogging v Miami Vice. Ruský seriál neznám ani jeden. Proč asi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smutný je že je to pohádka,obyčejný lidi se v Americe Maj čím dál hůř,myslím střední vrstvu obyvatel.

   Smazat
  2. 2:42...Všechny seriály jsou pohádky...Nebo snad myslíte že to někde chodí jako v Ulici?:-DDDDDDDDD
   Helanov

   Smazat
  3. Máš betálně vymytou palici těmi sračkami z Holly-údu ! V USA žije přes 50 milionů lidí na potravinových lístcích, krávo ! Také bys tak chtěla žít ?

   Smazat
  4. 7:26
   Hlupáčku, food stamps je forma sociální podpory a má na ni nárok každý s příjmem nižším než 1000 dolarů měsíčně. V obchodech jimi vydíš platit právě ty nejobéznější černošky a hispánky.

   A ano, USA nejsou rovnostářská země. Kdo chce, pracuje, je šikovný, vzdělává se, má se velmi dobře. Tudíž tvá přihlouplá otázka "jestli by tak chtěla žít" je zcela mimo.

   Smazat
  5. Proboha 2.42..
   jsi tak blbá nebo jen navedená? HOLÝÚD ti servíruje romantické sračky a ty tomu věříš.

   Smazat
  6. Slávku 7:47, jste schopen chápat byť jen trochu složitější text? Přečtěte si to raději znovu a znovu, nebo se s někým poněkud inteligentnějším než vy, poraďte.

   Smazat
  7. Ach jo, když je někdo "zaťatý" a čte předpojatě, dochází k nedorozuměním. Mám rád jemný humor 2:42 ale i Rusové mají své seriály, jen je neumí tak dobře natočit hollyúdsky k výchově směru obyvatel. Ke konzumní společnosti mají daleko a o konzervativním životu se nedají pět ódy!

   Smazat
  8. PS-snad jen ódy nacionalistické ale Rusko je multikulturní země teritoriální namísto multi kultury společenské USA. Proto je pro mne sympatické ruské zaostávání v "zglajšachtování" jejich národností i přes tlak kapitálu a technologie!

   Smazat
 3. Anonymní17. června 2019 23:59
  23:47
  Pro bychom, blboune, někam odlétali? Nám se v naší krásné, svobodné, demokratické a bohaté zemi velmi líbí. Na rozdíl od vás. Proč vy tu teda neustále oxidujete a neodtáhnete do vašeho vysněného ruského ráje?
  ============================================================
  Tak tato tvoje opakovačka se mi, Pepku, moc líbí a vždycky mě rozesměje, zvláště to o té svobodné, bohaté zemi. A kdo je to, to "my"? A taky to zakončení: Proč neodtáhnete do vašeho vysněného ráje? A proč by tam, Pepku, měl někdo odtáhnout? On někdo říkal, že chce do Ruska? Proč ty neodtáhneš do tvého vysněného US ráje? Proto, že jsi neschopný loser a dobře to víš - taky vygumovaný z těch seriálů, jak tady naznačuje šprýmařka 2:42?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "MY", ty tupý rudý šulku jsme právě všichni ti, kdo v naší zemi vidí zem krásnou, bohatou, svobodnou, demokratickou.
   My jsme právě všichni ti, kdo mají rádi západní svět, západní kulturu, západní společnost, demokracii, bohatství, svobody.
   "My", jsme ti, kdo nevzpomínáme s láskou na dobu totality.
   "My", jsme matematicky vyjádřeno, 85% společnosti. Všichni, krom voličů komoušů a SPD.
   "My" jsme podle tvé idiotské (ne)logiky "neschopní loseři" :-D

   "Vy", jste právě ta 15% menšina komoušů a okamurovců.
   "Vy" jste ti, kdo s láskou vzpomínáte na dobu totality v našem předlistopadovém zadrátovaném koncentráku a rádi byste tu dobu zpět.
   "Vy" jste ti, kdo neustále kvičí jak se prej máte zle, špatně.
   "Vy" jste ti, kdo o naší zemi tvrdí, že je vyrabovaná kolonie, protektorát.
   "Vy" jste ti kdo tvrdí, že jste prej otroci.

   "My" tudíž, z logického a jasného důvodu, nemáme potřebu z naší země kamkoli odlétat do žádných vysněných rájů, jak nám radí přiblblý Kozina v 23:47. Ráj je pro nás tady a teď. V naší krásné zemi, kterou vy tak moc opovrhujete.

   "Vy" si dělejte co chcete, je mi to naprosto u prdele. Kňučte a pištěte tady dál, trapte se v tomto našem údajném západním pekle. Nebo odleťte za gosudarem Putinem do východního ráje. Nebo do KLDR, na Kubu, do Venezuely za vašimi protiamerickými hrdiny. Máte k čemukoli co si usmyslíte naprostou svobodu.
   Pokud jsi to ty imbecile nepochopil, tak mé doporučení v 23:59 je právě jen replikou tvému přiblblému soudruhovi Kozinovi, který s radami abychom "My" někam odletěli, začal.

   Smazat
  2. 7.30
   no tak to teda nezapomeň jít na demošku na Letné. Vyfasuj unifiko plakát v angličtině a postav se do první řady ať na toho svýho zrzavce vidiš zblízka. Vladimír Iljič byl zrzavec taky a kam to panečku dotáhl. Chcípl na následky syfla...

   Smazat
  3. Pro 5.14,nejedná se o Pepka,ale o Bořivoje a tykat byste mu rozhodně neměl,proto-že se jedná o 80 letého inženýra,v současnosti majitele velice výnosných nemovitostí v Brně, v České ulici.

   Smazat
 4. USA všude na světě podporuje a organizuje barevné revoluce, puče, demonstrace s cílem udržet ve všech státech chaos, který brání v přirozeném vývoji a ekonomickém pokroku, který by mohl ohrozit samotné USA, protože samotné USA jsou v totálním rozkladu, jak ekonomickém, tak společenském, kdy v USA se dodnes nepodařilo integrovat černošské obyvatelstvo, většina velkých měst v USA zkrachovala a nemá peníze na základní chod města, všude v USA vládnou distributoři drog a mafie, obyčejní lidé nemají zajištěnou lékařskou péči, zákoník práce neexistuje, zadluženost je neudržitelná. A to je příčinou všeho toho chaosu ve světě. Chaos, revoluce, puče, převraty, demonstrace znamenají pro USA zisk pro jejich zbrojní průmysl, odbyt pro jejich tištěné zelené papírky,které sice nejsou podložené, ani zlatem, ani jinými hodnotami, ale jsou podložené atomovými zbraněmi a svinstvy všeho druhu, které USA vyváží všude, kam to jenom jde.

  OdpovědětSmazat
 5. no k veci, mám bývalého kolegu, pochádza z Mloldovie, a ten keďže je už na dôchodku, skúsil sa vrátiť domov a užívať si pomerne slušný dôchodok aj na naše pomery doma, budem kráľom ! - prehlásil.Po necelých dvoch rokoch sme sa stretli - Saša si tu na návšteve ? - nie, vrátil som sa, inak by som zahynul. A rozprával...Podotýkam, že počas celého života chodil domov, a tak poznal pomery, prišiel sem ako vojak, posádku mal tuším v Rožňave, a nakoniec sa tu oženil a zostal. Takže - toto čo sa tu melie o politikoch, obyčajný človek zaživa inak, na svojom žalúdku, Rumuni sami nemajú, Ukraina bieda a predávať niet čo, a ani komu, Rusko ďaleko a nekupuje, a k moci sa derú hyeny ... to je celé, tí čo chcú kradnúť, a bránia sa tí, čo nechcú byť okradnutí - aj oni majú svojich Miklošovcov a Bakalovcov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ako keď na Východnom slovensku zrujnovaly JRD, aj nejaké tie fabriky postavené za socializmu v chudobných okresoch. A dnes nútia obyvateľov sa presťahovať do Bratislavy, lebo tam z Bratislavčanov nemá nikto záujem pracovať za 600€ mesačne.
   Potom v Bratislave rušia, v niektorých okresoch Slovenska nemocnice, lebo počet pacientov v okresoch je vraj nedostatoční. A prečo?? Lebo za 20 rokou sa mladá generácia nevrátila zo zahraničia, lebo nemala sa kde so svojím stredoškolským, alebo vysokoškolským vzdelaním uplatniť vo svojom okrese, alebo rovno vo svojom VUC. Preto aj VUC pristupuje aj k rušeniu a zlučovaniu škôl, lebo nebol kto narobiť deti, za 20 rokou keď pracoval v zahraničí!

   Potom v tích okresoch vyhrávajú voľby KOMUNISTI, ktorých v Bratislave vôbec nechcú, prečo?? Lebo!!!

   Smazat
 6. Zkrátka je to země, kde zítra už znamená včera - stejně jako Ukrajina - země, kde vládne mafie. Přesně taková, jako se zde snaží zavést protizemanovští mileniálové..

  OdpovědětSmazat
 7. A teď trochu reality a ne ruské propagandistické bláboly:

  https://plus.rozhlas.cz/libor-dvorak-politicke-krize-v-moldavsku-skoncila-oligarcha-plachotnuk-uprchl-7964473

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zase v tom mají prsty Američané, coby "instalatéři" vedoucích politiků - Plachotňuka v Moldávii nebo Guaidó ve Venezuele. Libor Dvořák je obyčejný demagog s protiruským akcentem. Jedna věta hovoří za vše: "...dokud si Washington neuvědomil, že jeho sázka na všemocného a všehoschopného Vlada Plachotňuka byla mylná." Podle blba Dvořáka za to stejně může zase Kreml :-)

   Smazat
  2. 8:23
   Reality? Od komentátora ulhaného Českého rozhlasu????
   Tak to jo...., to jo..., to jo...
   A jinak, spíte dobře?

   Smazat
 8. Tak to je dobrá zpráva :)

  OdpovědětSmazat
 9. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už dvacet dva let.

  Rusko možná vyhrává v Moldávii, což nyní skutečně nechci komentovat, neznamená to ale, že zvítězí tam, kde my nechceme. Jsme válečná vojska vesmírných civilizací, všude kolem Země i na ní a schválně, hádejte, proč my a tady, tedy. No, proto, abychom válčily a zabíjely, samozřejmě. Je možné s námi jednat, za splnění několika našich podmínek, které jsem nejednou tady vysvětlil a uvedl tedy a zrovna se znovu divím vašemu jednání v rozporu s naší vůlí, protože byste si ho logicky, respektive tzv. alespoň při té trošce rozumu, kterou snad v hlavě máte, neměli dovolit.

  Takže: Nechtěl jsem vám dávkovat naše válečné akce zhusta a proto jsem počkal až na dnešní den, kdy je, ostatně, právě pohřeb, toho, koho jsme pro vaše varování popravili a věřte nám, že z našeho vesmírného pohledu, ho není škoda. Škoda by ale bylo popravit někoho, koho chtě nechtě respektujeme ačkoliv jedná nesprávně. Vlastně, fakt, že ještě žije, je toho důkazem. Včera jsme v přímém přenosu popravili bývalého prezidenta Egypta Muhammada Mursího, při jednání soudu, izolovaného ode všech ve skleněné kleci a i přesto, smějeme se, samozřejmě. Zemřel na místě, údajně na srdeční selhání,... ale věřte muslimům, smějeme se zase, protože to je opravdu směšné. Proč: Tento muž, islámský agresívní fanatik, se narodil v den a měsíc okupace Československa, která začala 20.8.1968 cca jednu hodinu před půlnocí, a zemřel 17.6.2019 ve věku 68 let, respektive bez 33 dnů, které jsou naším podpisem, protože číslo 3 je číslem Boha, obecně. Bůh je na nebi, jako my. Při vší naší skromnosti, my Bůh nejsme, ačkoliv, proti vaší lidské úrovni určitě jsme bohy, s malým písmenem b.

  Takže? Vy Rusko, vaše Duma, budete hlasovat o _odůvodnění_, smějeme se, protože o to nám při vašem hlasování o tom zákonu o válečných veteránech jde, budete rozhodovat o tom, zda zalžete a zlegalizujete výše zmíněnou okupaci Československa, které my vesmírné civilizace od té doby bráníme na základě v tu dobu s ním uzavřené smlouvy O válečné podpoře. Spočívá i v zabíjení, jak je vidět a vyplývá to tvrdě už z podstaty věci, z podstaty naší vesmírné válečné přítomnosti na Zemi. Znovu pouze varování. Zdravím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. --- Podpis nebyl potřeba, směji se, ... děláme to často, protože ta trocha nevěrohodnosti šetří vaši psychiku. Zdravím.

   Smazat
 10. no a tak to půjde dál a dál,až USA skončí provždy.Jsme krmeni již pomalu 150let že Rus je hajzlík.Jenže kdo čte a vidí,politiku Putina musí pochopit že jeho nabídka světu je jednoduchá,čtěte a uvidíte.

  OdpovědětSmazat
 11. 7:30
  Pepi, to jsi nám to nadal, fakt! Díky, teď už vím, kdo je to "MY" a "VY". Akorát ty tvoje definice máš převrácené a taky procenta máš blbě, protože není možné, aby v tomto národě bylo tolik těch "MY" s tak vymytým mozkem. Tak pa na Letné, Milione chvilek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to možné, ale je to jisté. Viz výsledky posledních parlamentních voleb. Smiř se s tím.

   Jo, soudruhu, 85% obyvatel, kteří se dokáží dobře uživit, jsou spokojeni, mají svou vlast rádi a jsou na ni hrdí jsou blázni s vymytým mozkem, jenom ty jsi letadlo.

   Smazat
  2. 11:10 - tak mi vysvětli, velký odborníku a statistiku, proč, když jsou všichni tak šťastnía spokojení se v parlamentu rubou hlava nehlava? A proč, milý Veleduchu, jsou lidi ochotni demonstrovat na náměstích a měnit většinovou vládu, vzešlou z demokratických voleb? To mi hlava nebere. Vysvětlíš?

   Smazat
 12. Vy 11:10 si nepleťte ty, kteří dojdou k volbám se všemi, kteří mohou mít jakýkoli jiný názor nebo pocit, než jaký z volebních výsledků stran a hnutí odvozujete. Buď jste tedy hloupý, nebo oblbujete. Jedno horší druhého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neblbněte, to je zdejší roztleskávač Pepa Vyskoč. Vždy přidá něco k pobavení, toho nemůžete brát vážně.

   Smazat
 13. na Slovensku cca 1/4 voličov, zbytok hľadá obživu v 12-hodinových zmenách - a vie, že toto žiadne voľby kohokoľvek neovplyvnia

  OdpovědětSmazat
 14. Anonymní18. června 2019 11:10
  Není to možné, ale je to jisté. Viz výsledky posledních parlamentních voleb. Smiř se s tím.

  Jo, soudruhu, 85% obyvatel, kteří se dokáží dobře uživit, jsou spokojeni, mají svou vlast rádi a jsou na ni hrdí jsou blázni s vymytým mozkem, jenom ty jsi letadlo.
  ===========================================================
  Rád bych se s tím smířil, Einsteine, ale nemohu, ta čísla ti nesedí. Volební účast byla 60,84 % z celkového počtu 8 374 501 registrovaných voličů - tak kde máš těch 85% obyvatel, Alberte? Čili se jedná o zhruba 5 milionů voličů, tj. méně než 50% obyvatel. Kam patří ten zbytek, když se nejedná ani o "MY" a "VY"?

  OdpovědětSmazat
 15. Dnes prohlásil Pjakin, že oligarcha Plachotňuk utekl ze země se svými věrnými nedlouho po čtvrthodinové schůzce s americkým ambasadorem. Asi dostal na vybranou - cesta k "úsporám" na západě, či ztráta života na moldavském majdanu :-)

  OdpovědětSmazat
 16. 8:23 zase v tom mají prsty Američané, coby "instalatéři" vedoucích politiků - Plachotňuka v Moldávii nebo Guaidó ve Venezuele. Libor Dvořák je obyčejný demagog s protiruským akcentem. Jedna věta hovoří za vše: "...dokud si Washington neuvědomil, že jeho sázka na všemocného a všehoschopného Vlada Plachotňuka byla mylná." Podle blba Dvořáka za to stejně může zase Kreml :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané toho svého nejlepšího venezuelského prezidenta Juana Guaidó také tiše hodili přes palubu a už mu nevěnují ani zmínku v médiích (včetně těch nejposlušnějších, podřízených českých). Je ještě jejich Juan naživu? Neutrpěl náhodou při tom venezuelském blackoutu, který způsobily americké viry v rozvodné síti, které se začaly nekontrolovatelně šířit po Jižní Americe? Vivat USA, vivat Pax Americana. Kdo nejde s nimi v jednom šiku, jde proti nám!

   Smazat
 17. Je na čase, aby Rusko také zvítězilo v České republice a aby opozice a Rusofobové utekli ze země. Hned by tu byl lepší vzduch a ČR by zkvétala, jak tomu bylo do roku 1989. Bratři Rusové, děkují vám za osvobození jak v roce 1945, tak i v roce 1968.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní tomu fandím ano ať přijedou Rusové a zabaví nakradené majetky od Klasů po ty německé hochštaplery co získali neprávem majetek KHARL,Kalousek co má rezidence za miliardu dnes přišel mail

   Smazat
 18. Moskva vždy podporovala jeho postoj, zaměřený na rozvoj země a zlepšování kvality života, tak tahle věta mě rozesmála. Všichni víme, jak vypadaly státy po osvobození od nadvlády rusáků, svrab a bída, prázdné krámy, zadrátované hranice, aby jim všichni neutekly z toho jejich ráje. Ukrajina po desetiletí ruské nadvlády je jak z 19. století a bude se z toho vzpamatovávat mnoho let.

  OdpovědětSmazat
 19. noviczech
  ...deník Bild napsal, že RT a Sputnik píší falešné zprávy o Německu, že tam obyvatelstvo chudne! Týden po této zprávě sám Bild uveřejnil, že německé obyvatelstvo chudne a hlavně důchodci si vypomáhají vybíráním plastových lahví z popelnic! Doufám jen, že díky internetu se i obyvatelé Moldávie dozvědí pravdu od Sputniku o západních zemích a zjistí, že opravdu není o co stát! Nebyli jsme na východě bohatí na finance, byli jsme VELMI bohatí jinak! Západ ale byl vždy velmi chudý jinak, i když kdysi ještě měli i finance!!! Dnes má finance na západě jen někdo!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.