Reklama

pondělí 24. června 2019

Rusko vypada jinak, než nam ho popisuju v medyjach

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
24.6. 

2019 blog autora
(...předchozi dil) 

Trolejbus ze stalingradskeho letišťa mě odvezl do centra přimo k soše děcek tančicich okolo krokodyla. Znate to. Každy, kdo viděl zaběry Stalingrada z podzima roku 1942, ma v podvědomi tuto sochu, za keru hoři baraky bombardovaneho města, kere se provinilo enem tym, že mělo blbe jmeno. Malokdo ovšem vi, že děcka tancuju kolem krokodyla. To už je asi u Volhy takovy zvyk, tancovat kolem krokodyla.

Bylo teprve šest rano, všecko zavřene, tak sem se vydal na pěši prohlidku. Sednul sem na klander stareho klepača a pozoroval řeku.

„Tak tady někde sedaval koncem sedumdesatych roku ve vyhnanstvi ten znamy česky dyzident, čuměl na řeku tajak fčil ja a psal zname dilo Dopisy Volze,“ pomyslel sem si.

Volha nepusobila nijak majestatně, ale respekt nahaňala. Řeka byla široka, to ja, ale nedokazal sem pochopit, jak bylo možne, že ju vojska věhlasneho Wehrmachta nedokazala překonat. Vždyť jim stačilo zablokovat dopravu na teto řece a veškera aktyvita na tisice kilometru proti prudu by ochromila cely tehdejši bolševicky režim.

Nedaleko od nadraži sem našel byvaly obchodni dum, v jehož podzemi byl generalni štab sudruha Paulusa. Slunko už bylo vysoko na obloze, tuž sem vstupil dovnitř.„Nejsi Němec?“ zeptala se babka u kasy muzea pote, co prozkumala moju švejkovsku čapku z prvni světove.

„Nět, babuška, jsem rakusky Uherak,“ odvětil sem rozhodně.

„To je dobře. Nenavidim Němce. Vyvraždili mi celu rodinu,“ odvětila se smutnym usměvem.
„Nemožete všechny Němce hazat do jedneho pytla. Nesu všeci Němci zli, su aji hodni,“ pokusil sem se babku naučit cosik z dnešni multykulturni ideologie.

„Tak to mate pravdu. Určitě su aji hodni, ale je jich malo a blbě se rozeznavaju od tych zlych,“ ukončila babka moje multykulturni snaženi a podala mi listek do muzea, jehož nadzemni časti vypadaly furt jak v lednu roku 43. Enem ty zmrzle německe synky naštěsti stačili odklidit.

Pavlovuv dum ve Stalingradu, zachovany jako pamatka na hruzy, kere toto město a jeho obyvatele, včetně milionu vojaku museli zažit. V pozadi letajici taliř, vpravo dole děcka tancuju kolem krokodyla, kery pravě vylezl z Volhy.

Muzeum bylo male a ponure. Chudak general Paulus, jak se mu asi chrapalo na male slaměne pryčně, když okolo zuřila jedna z největšich bitev druhe světove? Navic trpěl nelečitelnu uplavicu, keru lapnul kajsik za prvni světove. Vubec se mu nedivim, že když mu stary poslal tu maršalsku hulku a věřil, že se Paulus odděla, Frydrych zrobil pravy opak. Vzdal se Rusovi, přidal se k bolševikum a umřel v poklidu ve svoji vile v Německe demokratycke republice par roku po valce kusek od našich hranic.

No, řikam, že sice umřel v poklidu, ale nenaviděny svojima přeživšima spolubojovnikama. Ale měl aspoň to štěsti, že se vratil. Na rozdil od pul milionu vojaku šeste armady, keři začali utok na Stalingrad, ale k Volze se nedostali. Koncem ledna 1943 se Rusum vzdalo devadesat tisic vyhladovělych a vymrzlych chlopu, do Německa se jich v roce 1955 vratilo z šeste armady enem šest tisic... Zla doba.

General Paulus napsal svoje paměti a umřel ve svoji vile v Dražďanach dva roky po propuštěni posledniho německeho vojaka z ruskeho zajeti v roce 1957. Moc si svoju vilu nevychutnal. Ven do města pry moc nevychazal. Mnoho jednotek šeste armady pochazalo pravě ze Saska a Paulusovi nedělaly dobře pohledy vdov na dražďanskych ulicach. Zemřel v 67 rokach.

Vyšel sem z těsneho podzemi Paulusova štabu a vydal se na kopec za městem, nad kerym je obrovska socha Matky Vlasti.
Vlastně mi ani nedošlo, že v zelene košuli a ve švejkově čapce z prvni světove tady pusobim poněkud egzotycky. Až po několika jizdach mistni tramvajku, kde po mě děžurne nikdy nechtěly jizdne mi došlo, že mě považuju za veterana. Vojaci a veterani totiž v městske hromadne dopravě ve Stalingradu neplati jizdne...

Ubytoval sem se zas v malem rodinnem penzijonku za kilo na noc, chvilu zdřimnul po naročne včerejši noci v Krasnodaru, nechal ruksak ze žďorbama uvnitřku a vydal se do rozpalenych ulic srpnoveho Stalingrada na prohlidku. Nevim, jak to robim, je to asi jakysik genyjus loci či co, ale zanedluho sem zase narazil na česky restaurant Švejk.

„Pocem, Švejku!“ volali na mě od několika stolu zahradni knajpy mistni rušti štamgasti, nadšeni tym, že vidi kohosik, kdo se podoba staremu Hrušinskemu z filmu Osudy dobreho vojaka Švejka. Po včerejšim zažitku sem tušil, že je zle. No a to je asi tak všecko, co možu o odpolednim Volgogradu, předtym Stalingradu a ještě předtym Carycynu zodpovědně vypravjat.

Rano sem v rodinnem penzijonku posnidal kysele rybičky s křenem, česnekem a borščem. Vybatolil se ven a česku tramvajku od Kolbena s Daňkem sem odjel na vypadovku proti prudu Volhy. Pokusum kupit mi letenku sem tentokrat odolal.

Měl sem ze Stalingrada zvlaštni dojmy. Město krasne, lidi krasni, Volha krasna. Ale když kuřite vodni dymku na břehu Volhy, zpivate s Rusama jejich častušky, přikusujete nakladane zeli a v roli tamady pronašate ty slavnostni proslovy, kde chvalite hrdinne ruske vojaky, keři tak elegantně bojovali v čtrnactem roku u Tannenbergu, ve štyrycatem na Mannerhajmově linyji, v osumašedesatem u Prahy a v osumdesatem u Kabula, furt mate taky divny pocit, že pod vašima nohama, pod nadhernu mramorovu dlažbu leži pozustatky milijonu zmasakrovanych synku... ruskych aji německych. Divny pocit. Nechtěl bych tu bydlet. V okoli nejtěžšich boju blizko dnešni sochy Matky Vlasti nerostla trava ani po valce. Na čtverečnim metru země napočitali deset tisic šrapnelu a kosti mrtvol ležely všude.

Necitil sem se v tym městě dobře. Taky blby pocit sem měl snad enem v Srebrenici v severni Bosně. Ale to je zas jiny přiběh, o tym sem vam už vypravjal jindy.

Na vypadovce sem zvednul palec a třeti auto mi zastavilo. Byl sem na to už zvykly. Všude vykladam, že v postsovětskych krajinach se stači postavit na dobre misto na vypadovce, zvednut palec a třeti auto vam zastavi. Aji kdysik v Armenyji temu tak bylo, když sem přesvědčil suseda, kery nikdy stopem nejezdil, že to je špicova forma dopravy. Jak sem mu slibil, tak se aji stalo, opravdu třeti auto zastavilo. Stalo se tak ovšem až po třech hodinach pochodu vyprahlym uzemim, kde zme mysleli, že tam od horka scypneme. Ale tam opravdu žadna auta nejezdila, to třeti jelo až po tych třech hodinach. Nevim proč, sused se mnu od te doby nechce jezdit. Přitem sem mu nelhal, fakt každe třeti auto stavjalo.

„Kuda jeděš?“ zeptal se Rus v gruzoviku.

„Tam, vpěrjod,“ mavnul sem ruku a ukazal směrem podel Volhy k Saratovu a Samaře.

Typicky rusky domek kajsik u trati z Kavkazu za Ural

Dalši tři dny sem stravil jak ve snu. Asi je cosik pravdy na tym, že člověk dostane přesně to, co si vysni. Když myslite na špatne věci, kde vas kdo přepadne, okradne nebo naslini, tak se vam to stane. Když si vysnite, že projedete široširu Rus, budete kračat prašnyma cestama okolo Volhy, kde burlaci tahali ty svoje loďky, bo nebylo benzina, budete žrat s rybařama a chrapat v dřevěnych barakach pote, co do svitani budete s mužikama dyskutovat nad nejnovějšim polityckym převratem v Burkině Faso, zatimco vam jejich roby budu nosit dobroty, tak se vam to tež splni.

Možu vam řict, že pravě v takych okamžikach, kdy sedite na zapraži roztrhane chalupy nad břehem Volhy, všude je ticho, před sebu mate stakan vodky, kuřite ručně ubaleny tabak a divate se na kilometry daleko, tak pochopite, jaky byl Hytler cyp. Kdyby misto malovani tych svojich pohlednic v mladi cestoval do Ruska, tak by ho v životě nenapadlo, že je možne do take země bez připravy vstupit a taku široširu zem porazit. No ja, ale Hytler byl idyjot. Nejenom že neuměl rusky, ale navic nekuřil, nepil a nežral maso. Takže aji kdyby tu přijel, stejně by to nepochopil.

Soutok řeky Kamy s jakusik malu řičku. Mala řička ma šiřku Vltavy před soutokem s Labem

Enem dvě věci kalily moje hovory s mistnim pracujicim lidem. Ale ať sem se setkal s kymkoliv – s profesorem, obchodnikem, dělnikem nebo prostym mužikem, stejně zme na to narazili.
„A proč ste k nam vtrhli v osumašedesatem?“ zasahnul sem vždycky Rusa na citlivem mistě. Ne, nikdy sem nechtěl začinat toto tema. Ale musel sem. Byla to jedina možna reakce na jejich otazku: „A proč ste se stali našima nepřatelama a vstupili do NATO?“

Po moji protireakci na jejich otazku obvykle nasledovalo par minut ticha, zapaleni noveho cigara, naleti noveho panaka a pak zme raději našli jine tema.

Rusky venkov mě nepřekvapil. Skoro sem se citil zklamany. Nic z předpokladanych sceneryji rozbitych a ekonomicky zničenych pustin sem neviděl. Dojem, ziskany z vysilani českych medyjalnich agentur se nepotvrdil. Zase mi lhali. Ne, žadna sranda to neni, žit na ruskem venkově, to neřikam. Ale znam na světě daleko horši mista, kaj bych nechtěl bydlet. A su aji u nas.(...pokračovani zitra)

Přiběh je z nove knižky Ladislava Větvičky "S Jarkem Haškem po 100 rokach OKOLO RAKUSKO-UHERSKA". Všecky dily teto knihy vhodne pro format blogu možete pokupě najit pod timto odkazem, kde budu vychazat až do konca červenca.

Autor: Ladislav Větvička| pondělí 24.6.2019 

71 komentářů :

 1. Rusko je ještě horší, než jak ho popisují media. Rusko není jenom Moskva, ale zaostalé vesnice, kde nefunguje prakticky nic.Nedávno nějakej dokument jak z vesnice chodí všichni na jedno místo pro závadnou vodu, jak školy mají toalety mimo budovu a další další velká bída tohoto kolosu na hliněných nohách. Proč má tenhle mazal potřebu se zastávat téhle bídy? dobré věci se nemusí chválit, ty pozná každý sám.Do toho NATA byla nutnost, aby se neopakoval rok 68, ty mazale

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:47 Kdo Tě platí Ty ubohý lháři. Vstup do zločinecké organizace NATO byla pro ČR hrozná chyba. Nicméně v případě konfliktu s Ruskem budeme sloužit jako stádo ženoucí na porážku. Myslíš si, že nám někdo pomůže?? Ani náhodou. Jen budeme umírat za zájmy američanů. Jinak v Rusku jsem byl opakovaně a letos tam zase jedu na měsíční vandr a bavím se a smíchy se za břicho chytám když čtu ty Tvoje blbosti o Rusku. Jeď se tam podívat. Jenže Ty potratový úbožáku na to nemáš odvahu. Ono je lepší za hanobení Ruska nějaký dolárek. Ještě budeme bratři Rusy prosit, aby u nás udělali pořádek a nebude to moc dlouho trvat.

   Smazat
  2. Byl jste tam ?? Kdopak ten váš dokument stvořil ? Dnes jsou i u nás vesnice , kde nic není a nejsou tam už kvůli tomu ani lidi !!

   Smazat
  3. Byl jsem ve výspě demokracie v USA a viděl jsem tam bídu až to praštilo. Do NATA jsme vstoupili jenom proto, aby jsme kupovali a byli přitom odbyt na drahé americké zbraně ale hlavně až Američani pod nějakou humanitární záminkou zaútočí na Rusko, aby jsme byli dobrým kanonfutrem pro americké zbraně, což je ta nutnost vstupu.

   Smazat
  4. Zajeď se podívat na české vesnice a budeš se divit v čem to ti češi žijí. Rozbité cesty, bordel kolem domů a pod. Morava a ten kousek Slezska je zcela o něčem jiném. Česko není jenom Praha!

   Smazat
  5. 17.47 - to je blábol, jeďte se tam podívat a uvidíte vyčištěné stoky u dálnic, vysečené násypy železnic a pořádek jen v Moskvě. Vláda a nejeden starosta by tam mohli chytit inspiraci. To víte, dotace na hru v kuličky ve Švédslu pro MŠ tam nedostávají.

   Smazat
  6. Použij google map a pak si nafackuj, tam uvidíš všecko, ty šmudlíku.

   Smazat
  7. 17:47 no jo to se musí nechat, pán je odborník, asi tam bude pečený, vařený, možná i nalitý, což v Rusku, kde nás mají rádi, není žádný problém. Asi by se měl pochlubit ať nám rozšíří obzory, když pan Větvička už po kolikáté vyhodnocený jako nejlepší bloger je mazal, který neví která bije. Prostě pán bude nějaký neuznaný génius, možná i adept na Nobelovku. Tak se do něj netrefujte. I když s tou Nobelovkou, jsem to asi přehnal, nedošlo mi nejprve, že za blbost se neuděluje, jenže když ji Obrna dostal za mír... Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  8. 17.47 zna Rusko z ČT od Karase.

   Smazat
  9. Ty vaše super USA se řítí do katastrofy, kterou ta země ještě nepoznala, komplexní zadlužení, everyting bubble, jak tomu sami říkají, vraždy, drogy, korupce, nevědomost a nevzdělanost, polofašistický policejní režim, krachující farmáři, nedostatek pitné vody, zničená příroda a probouzející se supervulkány - děkuji, raději prostou vesnici s dostatkem vlastními silami vypěstované a odchované potravy než sklenéná vězení měst s kolapsem na krku. Rusko je stabilnlní země který si uvědomuje, že pouze zdrojová stabilita a obrana vlastních zdrojů je jediná cesta k překonání totálního kolapsu západu. Ještě že máme prezidenta a premiéra, kteří si uvědomují, že obraz se od skutečnosti euroatlantického i ruského prostředí velice liší a že euroatlantická propaganda ukazuje na podvodný princip, jímž se tamní davo-elitářská společnost řídí a spěje díky tomu ke katastrofě.

   Smazat
  10. Zajimavé, žiji v Thajsku a denně sem přilétají tisíce rusů, ano těch ubohých chudých, zaostalých, primitivních rusů. Ty vole! Je jich zde jak mravenců a nejsou to jen oligarchové, jsou to obyčejní lidé, to se pozná, babušky, mladé rodinky s dětmi mladí frajírci co se denně zlískaj jako další mladí frajírci z jiných zemích. Nejsou horší než angláni nebo arogantní amíci, ti tu dělaj největší bordel.
   Nejak mi to neštimuje s tou strašnou bídou co údajně v rusku je.

   Smazat
  11. 17:47 napsal "tohoto kolosu na hliněných nohách". Kde vzal a jak došel tak přesně k formulaci, kterou pamatuji z propagandy, kterou jsme byli krmeni za Protektorátu Böhmen und Mähren? Podivuhodné, varující?

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Malé, hloupé, hádavé a tvrdohlavé děcko s pochroumanou stupnicí hodnot (špatně vychováno) bylo smazáno redakcí.
   Až se naučí nepodsouvat, nelhat a nekádrovat, tedy až se naučí slušně diskutovat, může se pokusit o další příspěvek.

   Smazat
  14. Soudruhu z jevropských hovnot 17:47, napíši ti to krátce, jsi nevzdělaný debil a ještě se tím idiotstvím tady vychvaluješ.

   Smazat
  15. 9:53 JAK NEPŘEKVAPUJÍCÍ, POKUD SOUDRUH DVOŘÁK SMÁZNE KOMENT NA SVOJI RUDOU RUSKOU OSOBU TO SE NESTYDÍŠ TY PUCFLEKU RUSKÝCH ZADKU!!!!!

   Smazat
  16. Bohužel, toto je realita - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
  17. Dělej ze sebou něco nebožáku nebo tě sežere rakovina.
   Vysvětlil bys prosím, co člověka vede k takové nenávisti kterou tady předvádíš spolu se lží a manipulativními informacemi ? Prošels lobotomií, valej to tebe prášky, co šňupeš, co žereš ? Proč si do Ruska nezajedeš namísto toho aby ses postupně nechal žrát rakovinou ? Kdo ti dává právo určovat kdo má místo na Zemi a kdo ne ?

   Smazat
  18. Kdo nebyl v Rusku neví co je život, nepochopí proč tu jsme, nezná ani sám sebe. Rusko je relax, meditace, bezedná studnice moudrosti a poznání. Kdo je Slovan cítí se tam jako doma, líp než doma. Ta široširá zem má v sobě magické kouzlo. Lidé otevření, upřímnní, pohostinní a neskutečně přátelští až se zastydíte za dnešní politické postoje naší země k Rusku. To ovšem musíte chtít poznávat nikoliv předem odsuzovat, očekávat zlaté příbory, klimatizace, perské koberce a zlaté postele a hejno pikolíků u kterých vás rajcuje, že se můžete povyšovat. Tuto zemi si nutně zamilujete, vrátíte se jako znovuzrození plní energie a nadhledu.

   Smazat
 2. Krásný článek pane Větvičko. Letos se i já chystám na měsíční vandr do Ruska a to mi je 59 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Rusku se bát nemusíte, tam jsou policajti na ulicích a ne jako v Česku zalezlí po kancelářích.

   Smazat
  2. ... a čerpacích stanicích.

   Smazat
 3. Naše televize nám jasně říká koho musíme nenávidět a komu musíme lézt do zadní části. západním Musíme nenávidět Rusko a lézt do někam západním demokraciím. Západ připravuje válku proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:01 Je potřeba do Ruska cestovat a mluvit s Rusy, že u nás vždy jsme považovali a považujeme Rusy za bratrský slovanský národ a že česká televize svými názory jde proti občanům ČR.

   Smazat
 4. 18:01 Pokud nejseš hlupák, tak si uděláš svuj názor sám a nic ti ho nezmění, ale o Rusku které okupuje Krym si udělám také svuj názor a věř, že není dobrý.Záped nás více jak 20 let neokupoval, byl to právě ten paskřivec RUS, tak si to oprav, Rus chystá válku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže referendum a lidská práva vám nic neříkají ??

   Smazat
  2. Západ nás okupuje už 30 let , jsme jen německá kolonie , Čechům tu už skoro nic nepatří !!

   Smazat
  3. Aby nechystal, Rusové mají moudré citáty "Když chceš mír, připravuj se na válku", proto že chtěli klid na práci, museli se umět bránit, a každý kdo chtěl Rusko zničit, dostal po čuni. Bylo, jest a bude. Teda tady to skoro každý, až na pár kreténů, ví. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  4. Když už tak kopete do Rusů za Krym, budete stejně vehementně kopat i do Izraelců za okupování Golanských výšin, této nedílné součásti Sýrie? A co Kosovo? Nebýt "krvavé Madly", nikdy by jako samostatný stát nevzniklo, přičemž je stále nedílnou součástí Srbska!
   A co se Krymu týká, rozhodující je, co si přejí místní obyvatelé, nemyslíte? Nebo jsme snad měli posílat rakety z pravého břehu Moravy na levý v momentě, kdy se naši slovanští bratři Slováci rozhodli jít cestou samostatnosti?
   Honza, Havířov

   Smazat
  5. 18:09 - Jsi jen hkuoáka a nic nevíš, neznáš, nechápeš - nekomentuj - plácáš blbiny.

   Smazat
  6. 18:09 ten Rus Krym okupovat nemusel, ten Krym s nadšením té brakované Ukrajině ucuknul. Chcete tvrdit, že na Krymu byli a jsou většinovou národností Ukrajinci a Tataři?

   Smazat
  7. 20:39 On někdo napadl Rusko? jak několikrát po sobě arabáci Izrael? Ten se zákonitě brání tím, že si jako vítěz si přivlastnil část uzemí, tak jak to dělá každý po vyhrané válce. A těm místním na Krymu, pod samopaly, kulomety , stovky neoznačených Ruských vojáku nic strachy nezbejvalo, než to hodit do té správné krabice.

   Smazat
  8. Ad 10:00 - Opět lžeš a překrucuješ, omezený hlupáku.

   Krymčané ve svobodném, tajném referendu (které nám naše "elita" odpírá už 28 let!) se rozhodli o vystoupení ze svazku s Ukrajinou. Legálně, blbečku, legálně!!!

   Ruští vojáci na Krymu byli podle dohody s Ukrajinou a krymským parlamentem legálně, na nikoho nevystřelili, nikomu ve volbách nebránili, nikoho neterorizovali. Jak to dělá běžně izraelská armáda a policie na okupovaných územích Palestiny. Ruští vojáci byli pojistkou, že tvoji kamarádi banderovci nebudou krvavě řádit, tak jako v Kyjevě!

   Logika, že vítěz "se zákonitě brání tím, že si jako vítěz přivlastnil část území, tak jak to dělá každý po vyhrané válce" vede jen k další válce, a protože Arabů je víc, získávají mocné a vzdělané přátele (Rusko, Čína, Írán atd.), tak je to pro Izrael z dlouhodobého hlediska hloupá politika vedoucí na konečnou stanici čili do pekel. 200 jaderných hlavic jim nepomůže. To by sis měl, ty troubo, uvědomit.

   Dodnes se Krymčané vyjadřují pozitivně jak k referendu tak i k připojení k Rusku. Ukrajina je silně yanedbávala a chtěla y Krymu udělat yákladnu agresivníhoi spolku NATO. Rusko do Krymu silně investuje. Jen vypláchnutý mozek, jako jsi ty, bere za důležité vytí několika muslimů na Rádiu Svoboda z pražského Hagyboru.
   Nejsi tam náhodou zaměstnán?
   Tvoje ulhaná "argumentace" by tomu odpovídala.

   Smazat
  9. Rusko bylo odjaktěživa napadáno:
   Vikingové,
   Monglové,
   Tatři,
   Švédi,
   Poláci,
   Napoleon s "výkvětem" Evropy,
   Hitler s dalším "výkvětem" Nové Evropy.

   Dnes se se svými útočnými plány proti Rusku netají ani Spojené státy americké s dalším "výkvětem" opět Nové Evropy (NATO).

   A ty blbe se tu ptáš, jeslti Rusko někdo napadl. No to mě podrž. Ty jsi fakt kus jelita!

   Smazat
  10. 10:37 Rusák vžda napadal cizí státy. Finsko, Polsko, Maďarsko, ČSR, Afganistán, Krym.

   Smazat
  11. Ad 12:03. Nevím proč si stále pletete Sovětský svaz tedy Sověty s vašimi "Rusáky".

   Můžete mi vysvětlit, proč "Rusák" neříkáte také Ukrajinci, Bělorusovi či Kazachovi, což jsou po Rusech další početné národy bývalého SSSR,tedy Sověti?

   Můžete mi vysvětlit, proč pořád do svých primitivních výkřiků stále motáte Krym, staré ruské území, které se opět k Ruské federaci připojilo po svobodném a řádné referendu?

   Byl jste vůbec někdy v Rusku?

   Smazat
  12. Opravdu jsi takový nevzdělaný a lehce ovladatelný debil 18:09? No potěš, ale zase máš jednoduchý život při sledování bruselské propagandy z ČT.

   Smazat
  13. 13:39 CHÁÁCHÁ Vžy mě dojmou lidé hloupí, kteří si myslí, že dnešní Rusko není SSSSR, pouze špatně přemalovaná firma s ještě horším jak sssr. A co tak svalit druhou sv na Rakousko, když byl Hitler rakušák, nebo vraha 22 milionu Rusu svalit na Gruzíi, když byl Stalin Gruzinec co Jste, jak píšete UBOHEJ nevzdělanej trotl, a Krym byl ukraden. Nikdo na světě tohle jednání rusu nepřijal.

   Smazat
  14. 10:00 Izrael taky nikdo nenapadl, ani nemohl, páč to Izrael - jeho samotná existence je napadením! Napadením lidí, kteří ho na svém odvěkém území nechtěli! Chazarští přivandrovalci, povětšinou obřezaní Rusáci a Poláci hovořící "jidiš" nemaj se starověkými Hebrejci společnýho víc, než muslimští obyvatelé Palestiny, spíš méně! Takže okupují nejen Golany, ale celou jiozápadní Levantu, která jim neřiká pane a kterou Lawrence slíbil jménem západních vlád Arabům pokud povstanou proti Osmanům! Byl to od počátku podvod, páč lotři Sykes s Picotem si už předtím Osmánskou říši rozporcovali včetně Levanty a Mezopotámie a Palestýnu mason Balfour slíbil sionistům, za jejich pomoc při zatažení USA do války! Krym je součást Tavridy, která připadla na základě dohody Kateřiny II. s Vysokou portou Ruskému Impériu a Ukrajina nemá s ní nic společnýho! Krysmké referendum bylo opakované, první proběhlo už někdy v roce 1991 - https://cs.wikipedia.org/wiki/Krym#Snahy_o_samostatnost_v_r%C3%A1mci_SSSR_resp._Ukrajiny


   a obě měly stejný výsledek, tak co to tu žvatláš krávoviny že jim něco "nezbylo"? Prober se a uč se dějiny, mamlase ...

   Smazat
  15. Já to sem překopčím komplet ať je to jasný i mamlasům (extra pro ně dám dovětek!):

   17. března 1991 proběhlo referendum o zachování Sovětského svazu (SSSR). 24. srpna 1991 přijal Vrchní Sovět Ukrajiny Vyhlášení nezávislosti Ukrajiny, potvrzené později celoukrajinským referendem uskutečněným 1. prosince 1991. Obyvatelé Krymu se tohoto hlasování účastnili a 54 % obyvatel Krymu hlasovalo pro „ano“, čímž vyjádřili přání opustit SSSR.[17] Nicméně byl přitom porušen článek 3 doposud platného sovětského zákona o "Pořádku pro řešení otázek, spojených s vystoupením svazové republiky ze SSSR", podle kterého se v Krymské ASSR mělo provést oddělené (pouze krymské) referendum o setrvání v SSSR nebo zachování příslušnosti k Ukrajinské SSR, která usilovala o opuštění SSSR.

   4. září 1991 přijalo mimořádné zasedání Vrchního Sovětu Autonomní Republiky Krym Deklaraci o suverenitě republiky, ve kterém byla vyjádřena snaha vytvořit právní a demokratickou vládu v rámci Ukrajiny.

   5. května 1992 parlament Autonomní Republiky Krym vyhlásil nezávislost Krymu přijetím deklarace s názvem "Akt o vyhlášení vládní nezávislosti Republiky Krym". To mělo být ještě schváleno referendem v srpnu téhož roku. Podle pamětí tehdejšího prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka v jednom interview, uvažoval Kyjev tehdy dokonce o možnosti války s Republikou Krym. Ukrajinský parlament požadoval zrušení vyhlášení nezávislosti Krymu a dal Krymskému parlamentu ultimativně jeden týden na zrušení referenda. Hned 6. května 1992 byla přijata nová Ústava Autonomní Republiky Krym, přičemž krymský parlament přidal k ústavě doložku, že Krym „je součástí Ukrajiny“. Byl také zaveden úřad prezidenta Autonomní Republiky Krym. V červnu 1992 však obě strany, tedy Krym a ukrajinská vláda, dosáhly dohody. Krátce předtím přijatá krymská ústava byla zrušena a Krymu byl potvrzen status autonomní republiky, přičemž Autonomní republika Krym obdržela výsostná práva v oblastech financí, správy a právních záležitostí.

   V květnu 1994 se stala situace opět napjatou, když parlament Krymu odhlasoval znovuzavedení ústavy z roku 1992, čímž by získal pro Krym více nezávislosti na Ukrajině. V červnu 1994 podepsal prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk řadu výnosů, které ohraničovaly pravomoci vládních orgánů Krymu. Současně lídři Ukrajiny a Ruska museli odvracet vznikající násilí. Měsíc poté se uskutečnily volby a prezidentem Ukrajiny byl zvolen spíše prorusky orientovaný Leonid Kučma, čímž se zmenšily snahy Krymu o nezávislost na Ukrajině.

   Konec citátu. Všimn si mamlas z 10:00 věty "prorusky orientovaný Kučma zmenšil snahy o odtržení" - chápeš? No když byl svržen proruský Janukovyč a vlády se ujala junta banderovců, ta cos čekal jinýho že se na Krymu jako stane, he?

   Smazat
 5. 18:09 Krym odjekživa patřil Rusku. A že ukrajinec Chruščov ho přidal Ukrajině, tak to udělal jen proto, že mu nešlo o Rusko.
  Krym je součástí Ruska a bylo by dobré, aby občané ČR a SR jezdili na dovolenou na Krym a ptali se krymčanů, kdy jim bylo lépe.

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím že to co nás vzdálilo od Ruska byl ten komunismus, který k nám exportovali. To zrušení živnostníků, združstevňování, uranové doly na 10 let, a pak v dalších letech to zaostávání a bezmoc. Zrovna včera jsem slyšel jak se pozná komunista - nic nemá, ale chce se dělit.
  Rok 68 jsem zažil jako malý, ale celkově to byla jen taková menší lapálie, soc byl předtím i potom, tak co. A sovětská vojska se zde chovala docela slušně. Dokonce otevřeli na rok hranice a komu se to nelíbilo mohl jít.
  Takže nasraní jsme chtěli do Nata, a teď už jsme zase nasraní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtipné a trefné.

   Smazat
  2. Jakou bezmoc , za Husáka to bylo v pohodě ! Bezmoc cítím dnes nad rozkradeným , zničeným , zadluženým státem , nic nám tu už nepatří jsme jen německá kolonie !!

   Smazat
  3. Jen tak pro pořádek: Co takhle Gibraltar, který UK okupuje už století. Co takhle Falkandy-Malvíny, která ta samá země ukradla Argentině... Co takhle třeba Kosovo?
   Měli by to vzít popořadě!

   Smazat
  4. ... máme takovou nezáviděnou polohu ve stř. Evropě, takový žár ze západu a takový mráz do zad... No nakonec se stane národ na křižovatce moudrým, snad to bude už brzy.

   Smazat
  5. Pulka Mexika .Ukradena Spojenymi staty.Takovy Noam Chomsky o tom pise.

   Smazat
  6. 18:34 "...nasraní jsme chtěli do Nata, a teď už jsme zase nasraní." - Teď TEPRVE máme DŮVOD! Ostatně pan Větvička se tomuto citlivému hledisku nevyhýbá. sck

   Smazat
 7. ... moc rád bych se do Ruska podíval, na vesnici, do Rjazane, kde psal Jesenin. Také Volhu bych chtěl vidět. A město Soči a Černé moře. Také pravoslavné chrámy. Jsem mírumilovný člověk, měl jsem těžký život, poznám pravdu od lži, Panny vidí daleko. Mám kamarády Slovince, Maďary a Němec Thomas byl taky fajn. Ale Slované, k nim cítím zvláštní náklonnost, asi kvůli mj. jazyku a duši Slovanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krásně napsáno! Cítím to podobně. I já bych rád navštívil obyčejné Rusy na venkově. Velká města Ruska ztratila slovanského ducha stejně jako velká města v naší zemi... A jen tak mimochodem, pro Slovany jsou cizí jak socialismus, tak kapitalismus. Všechny systémy založené na potlačování svobod nevznikly ve slovanských zemích, ale byly tam zavlečeny ze západu kvůli snaze rozvrátit slovanského ducha a jednotu Slovanů, což se téměř podařilo. Slované mají svou slovanskou víru a kulturu, která vychází z prastaré védské tradice. A o to jde západu, nakazit Slovany svým viděním světa, přesvědčit je, že pouze prachy, moc, sláva, krásná těla, sex, drogy, alkohol, okázalost a všechna ta pozlacená krása bez obsahu přinášejí člověku svobodu a štěstí. Opak je však pravdou. Dokud se nezbavíme euroatlanského myšlení, povede se všem Slovanům, tedy i Rusům zle.

   Smazat
  2. ... neviděl bych to dramaticky, duše národů se formovaly dlouhá staletí, materialismus je vidět všude, život je těžký, uživit se, a zejména rodiny. Duchovní pohnutka určitě přijde...

   Smazat
  3. Já bych se rád podíval na Bajkal a do Karélie, krásná příroda a i lidé, velice zajímavé to bylo v Murmansku. Rudý dědeček

   Smazat
 8. PRO 17:47 Amerika je bankrot
  Téměř 51 milionů domácností nevydělává dost na to, aby si dovolilo měsíční rozpočet, který zahrnuje bydlení, jídlo, péči o děti, zdravotní péči, dopravu a mobilní telefon. To je 43% domácností ve Spojených státech.
  https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2977124.html
  Ztracený ráj: Bezdomovci v Los Angeles - Eye-Opening Video
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3689097.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:43 Ten tvuj bankrot USA nám už vtloukali do hlav soudruzi učitelé a to je 60 roku, čeče a ono stále nic. Jinak USA má 8x vyšší HDP na člověka než Rusko, ty komiku.Atěch 51 milionu v USA se má lépe jak 99,9% Rusu.

   Smazat
  2. Pane NN 10:09
   No, v roce 1973 jsem byl v SSSR, na Jihu, v poušti. V roce 1995 jesm byl v USA, taky na Jihu. Ani je v jednom případě jsem tam nebyl jen jako turista. Celé osady maringotek, kde bydlí i rodiny s dětmi jsem viděl jenom v USA. Šíleně ubohé elementarní školství jsem viděl jenom v USA. V tom Vašem USA bydlí spousta rodin v pavlačových domech. Trochu bohatší třeba celý živor splácejí nějaký dům - "papírový palác"... To že USA má vysoké DPH na hlavu neznamená, že se ta "hlava" má dobře...

   Smazat
  3. 15:08 Dobrá, tak mě vysvětlete, proč z Ruska na Západ a USA utíká 200 až 250 000 rusu každý rok a do toho ruského " ráje " se nikomu z USA nechce, pokud to je v USA tak špatné.

   Smazat
  4. Rusko není určitě "ráj". Rájem ale rozhodně nejsou ani Spojené státy. A jsou tam samozřejmě i lidé, kteří si žijí opravdu dobře. Ale pane NN 15:20, přesvědčil jsem se, že VĚTŠINA Američanů se má ve skutečnosti hůř, než většina nás, Čechoslováků. (No, ale oni si myslí opak)
   Víte, řekl bych, že je to stěhování do USA někdy něco jako zlatokopecké myšlení: "Občas si někdo hodně pomůže, proč bych to nemohl být třeba zrovna já?" Anebo jsou to lidi, kteří v Evropě (Rusku), získali dobré vzdělání a opravdu mají reálnou ŠANCI se uplatnit.
   A docela dost se jich splete. Seznámil jsem se třeba s dvojicí Poláků. Jeden z nich byl doma lékařem, v US nezískal nostrifikaci- protloukal se všelijak. Druhý byl ve varšavském hotelu kuchařem. V Americe umýval nádobí... K dobré práci ho nepustili. Pravda ale je, že jako dishwasher vydělával po přepočtu víc, než jako kuchař v Polsku...To může být důvod, proč lidi chtějí za moře...
   Možná uvažují takhle: Tady budu makat, a buď si tady pomůžu nahoru, nebo -když to nevyjde- vrátím se s kupičkou USD domů a zařídím se tam...
   Takže toto jsou možné důvody. A z těch lidí z Ruska, co jsou teď v USA, je hromada, jestli ne většina, Židů.

   Smazat
 9. Tož skvělý článek pane Větvičko Stalingrad je hrdinské město. Nejvíc se náckové báli Ruské naostřené polní lopatky. Žijí tam normální lidé jako u nás jsou to naši Slovanští bratři.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Laďo, rád čtu tvoje úvahy a mám rad styl kterým nasíráš amerikočmuchy, je radost číst jejich ubohé blebty piš víc a časteji.

  OdpovědětSmazat
 13. Nádherné počteníčko!!!!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 14. noviczech
  ...tak vážení, když tu bude někdo špinit Rusko, tak vám povím. Byli jsme jako firma renovovat byty v Německu, západním, v roce 1996!! A kousek od Norimberka, při hlavní silnici, bydlela stará paní, Němka, a měla jednu velkou místnost, přilepenou na maštal, jeden velký trám držel strop, měla ledničku, malou televizi, kuchyň i ložnici v jednom, ale hliněnou, ano čtete dobře, HLINĚNOU podlahu! Já jsem něco takového viděl prvně v životě a TO VE PŘÍKLADNĚ VYSPĚLÉ ZEMI, západním Německu!!! Hlupáci pražské kavárny nevytáhli asi nikam paty, že melou nesmysly!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Zajímavé čtení Ladiku, rád čtu vaše články! Chtěl bych jen podotknout, že na tu otázku o NATU odpovídat otázkou "A proč ste k nam vtrhli v osumašedesatem?" není jediná odpověď. Do NATO jsme vstoupili proto, že k moci se u nás dostala ta nejhorší možná verbež, která všude do médií nestrkala ty nehorší zrádce, kteří zpracovali národ tak, že držel hubu při rozkradení republiky a držel pak hubu při církevních restitucích, které ta verbež zařídila a drží jí i dnes, když se ta verbež pokouší prolomit Benešovi dekrety a opět vydat sudeťákům naší zemi.
  Už 20 let před tím se ta verbež chystala s tím vším začít, tenkrát ale měly naše národy štěstí, Rusové přišli a ještě je zastavili. Jediný problém byl, že jsme tenkrát ještě nic nechápali...

  OdpovědětSmazat
 16. 15:33 Tak takové blbé hovado, které obhajuje více jak dvacetiletou okupaci rusákem, se najde pouze tady.Je velká škoda, že na schvalování okupace není paragraf! tobě bych dal aspoň 10 let ty parchante.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.44 , Jaká okupace , za Husáka tu bylo nejlépe !! Jak vám ti vojáci vadili ?? Zachránili nás na 20 let od kapitalistického svinstva !,od zničení , rozkradení a zadlužení republiky ! Dnes jsme jen německá kolonie , nic tu Čechům nepatří !!

   Smazat
  2. Já bych se tak nečílil an nevztekal bych se. Stačí si ten příspěvek přečíst ještě jednou a pořádně. Je v něm velký kus pravdy, třeba o tom, že ".... k moci se u nás dostala ta nejhorší možná verbež, která všude do médií nestrkala ty nehorší zrádce, kteří zpracovali národ tak, že držel hubu při rozkradení republiky a držel pak hubu při církevních restitucích, které ta verbež zařídila a drží jí i dnes, když se ta verbež pokouší prolomit Benešovi dekrety a opět vydat sudeťákům naší zemi."

   To je přece pravda, a propos, ten příspěvek není o schvalování okupace - a ty nadávky svědčí pouze a pouze o mentální zaostalosti nadávajícího.

   Smazat
  3. 15:44 Pán, co mezi nás zavítal, je soudce? Že rovnou vynáší nepodmíněné tresty? Hergot, taková elitní společnost.

   Smazat
  4. 15:44 O jaké okupaci mluvíš ty slabiduchu? Kdo ji pociťoval? Rusové se chovali absolutně korektně. Podívej se kolik zákleden má Murika po světě! A o tom to je, takoví slabiduchové jako ty, zastydlí na neustálém opakování o jakési křivdě, která se nám v roce 68 stala! Byla to válka! Byli jsme neustále pod tvdrými snkcemi Západu vedené Murikou, celý východní blok tvrdě platil za to, že se nechtěl nechat zotročit! A přesto jsme si vedli velmi dobře, všude je dodnes vidět, co se podařilo. Dodávky našich průmyslových staveb po celém světě... Ano bylo zde hůř, nebyly často banány, ale jaká všechno byla kvalita ty slabiduchu - buď si nic nepamatuješ nebo to znáš jen z pomluv verbeže která má v rukou naše média!
   Vnímáš vůbec co způsobují takové sankce, podívej se jak zubožují každý národ, který se jim postaví, až do úplného zničení společnosti! Nelez do téhle diskuse slabiduchu, sem nepatříš!

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.