Reklama

čtvrtek 20. června 2019

Šojgu nařídil generálům, aby se připravovali na budoucí války. A zadal úkol, aby byla zpracována teorie vojenských konfliktů nové generace


Oleg Božov
20. 6. 2019     mk
"Hlavním úkolem je dnes zpracování teorie vedení vojenských operací ve střednědobém horizontu", řekl ministr obrany Sergej Šojgu, který v úterý zahájil vědecko-praktickou konferenci s vedením ruských ozbrojených sil. Podle vyjádření ministra současné války vyžadují nové přístupy, protože "konflikty nové generace jsou kombinací klasických a asymetrických metod vedení ozbrojeného boje, kdy jsou bojové akce rychlé a kdy prostě není čas napravovat chyby".


Povaha ozbrojeného boje a vedení současných válek, říká Šojgu, se významně změnila v důsledku vývoje technologií a vytváření nových zbraní. Poznamenal, že "s příchodem vysoce přesných zbraní a vojenského vybavení musí být zdokonaleny formy použití a postupy operací vojsk. A my v této věci nepřešlapujeme na jednom místě". Ministr upřesnil, že "ruské ozbrojené síly brzy dostanou zcela novou zbraň, jejíž bojové vlastnosti jsou založeny na technologii laserové energie a hyperzvuku, její první modely jsou již ve zkušební bojové službě".

List MK (Moskovskij komsomolec, pozn. překl.) požádal předního vojenského experta, šéfredaktora časopisu Arsenal otěčestva Viktora Murachovského, aby okomentoval úkoly, které ministr obrany zadal vedení vojenského rezortu, a také lhůty pro jejich provedení:

"Střednědobá perspektiva obvykle označuje období 10–20 let. To znamená, že jde o to, že je třeba připravovat ozbrojené síly na to, jaké mohou být války za 10-20 let. Je pochopitelné, že k té době značně vzroste úloha a místo robotických komplexů pro různé účely: vzdušných, pozemních, podvodních ... A také vysoce přesných, hypersonických zbraní, systémů digitálního řízení, umělé inteligence. A samozřejmě že v současné válce hrají důležitou úlohu informační operace, včetně psychologických a operací v mediálním prostoru. To vše musí být vzato v úvahu při plánování výstavby ozbrojených sil, jakož i forem a způsobů jejich použití v budoucnu.

Vidíme, že rychlost bojových akcí se nyní podstatně zvýšila. Rozhodujícím způsobem efektivitu operací a válek obecně ovlivňuje vybavení armád nejmodernějšími prostředky, které umožňují zkrátit cyklus bojového velení a tím předčit všechny protivníky, předvídat jejich činnost spoléháním se na prvky umělé inteligence v systémech podpory rozhodování. To zase umožňuje použití nových forem a způsobů používání ozbrojených sil".

Je třeba říci, že nasycení vojsk moderní technikou, včetně vysoce přesné, s digitálními řídícími systémy vyžaduje určitou revizi metod přípravy na provádění operací a boje. Právě tím se zabývají účastníci vojenské vědecko-praktické konference Ministerstva obrany RF. Stejná práce je průběžně prováděna i na našich vysokých školách. Především na Akademii Generálního štábu RF a také na vojenských akademiích jednotlivých druhů ozbrojených sil a vojsk.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, nahradí ho On! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Smazat
 2. "Demokratický" západ a hlavně USA potřebují války a nepřítele. "Západ" zničil Afriku, Asii a nyní má zálusk na Čínu a Rusko. První a druhou světovou válku se milionů obětí vyprovokovali a uskutečnili politici západu. Pak všechny další války opět vyprovokovalo USA a opět po celém světě umírají nevinní lidé v zájmu vojenských zájmů USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "a nyní má zálusk na Čínu a Rusko" No nic jiného mu už nezbývá, vše co má nějakou cenu už rozbili, nebo ukradli. To jsou poslední destinace, kde je třeba ještě dovézt demokracii.

   Smazat
 3. Šojgu není žádné ořezávátko, v jeho předcích kolovala krev Čingizchána. Úspěšně se vyrovnal s funkcí ministra pro mimořádné situace, výrazně zredukoval tradiční bordel v ruské armádě a celkem úspěšně tu armádu modernizuje. Předpokládám, že je vážným pretendentem na funkci prezidenta RF a mohl by být důstojným nástupcem V.V.P.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pro A z 10:25 h:
   Asi se Vám trochu přehřál mozek..
   Pavel p

   Smazat
  3. 10:21... Já bych spíš Lavrova...Ale oba jsou dobří!
   Helanov

   Smazat
  4. 15:15 A co vy si s tím děláte starost? Hleďte si svých problémů, máte jich dostatek. Až je vyřešíte...budete mít další. Zabývejte se možností vlastního chalífátu a neřešte cizí chanát.

   Smazat
  5. Bohuzel pro pana Sojgu ,velmi schopneho v tradici ruskych generalu, budoucnost se rozhodne brzy a prilis brzy..Za rok dva..Kdyby nebylo lidskych obeti , tu valku s Iranem bych Usakum ze srdce pral..Neprezijou ,rozpadnou se , nejen ze rozbiji denne sami sebe v chaosu vselijakych potrhlych nevedoucich a hysterickych feministek a yntelygentu z kancelari,co nevi vubec co zvatlaji,ale civilni valka jiz se rozbiha a i mensi konflikt jen rozpad uspisi..Trvani valky odhaduji pres mesic dva neudrzi a jdou do kytek..
   Naskok rusu nikoliv v mnozstvi ale v kvalite a presnosti je jediny a rozhodujici co zachranuje svet..
   Od chaliphatu USA+EU+ISIL..
   Co Marx zapomnel , je rozlisit mezi kapitalisty ,ty co treba vyrabi kocarky pro deti a jine dulezite a nezbytne produkty pro lidstvo.
   Nejhorsi spodina kapitalistickych hyen,provadi pujcovani na urok, pronajimani obydli pro lidi a rodiny ,ktere vyhodi na dlazbu , kdyz nemohou zaplatiti najem a kasina,kde vysavaji z lidi to posledni.. Jednim z nich je Trump a je to videt.
   Musi ,prave proto co je a vzdy byl , jen bankrotarskej parasit, ted delat ponizene a rozsirovat uzemi pro VelkoIzrael. Jinak nebude..
   Vezmem treba Forda , kterej autama zmenil nase zivoty. Daval delnikum velmi slusne platy a mohli si jeho auta , ktere sami vyrabeli i koupit. Sam travil jako delnik noci na reseni problemu v dilnach..
   Problem kapitalismu, nastane kdyz po Fordovi a jinych , kteri vytvorili tovarny nastoupili neschopni Parasiti, kteri nic neumeli,nikdy nepracovali atd. Mam dojem ,ze po zakladateli korporace ma vlada usmernovat spravny vyvoj a smer korporaci..Tedy, uz davno meli byt zavedeny Elektricke Automobily napr. kterych vyvoj samozrejme nekonecne chamtivi a neschopni parasiti zadrzeli..

   Smazat
  6. Je to tak! Dojde k transformaci Chujlostanu ze současného poloazijského parchanátu na čistý azijský chanát poté, co parchanta Putlera ve funkci nahradí chán Šojgu ...

   Smazat
 4. Má pravdu pan Šojgu naštěstí mají neustále náskok před potenciálním agresorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Amerika rozesírá arabský a Perzský svět aby se to nahrnulo do Evropy! Evropa zničená a Amíci si myslí že budou zase mlaskat!Dochází zdroje a kolonie! Bude zle! USA je rakovina planety, je potřeba Ameriku zastavit, je vykolejená a nenažraná! Nejsou schopni žít skromněji!

  OdpovědětSmazat
 6. Novinář Luc Rivet učinil podobné prohlášení: „Lidé už nevěří v současnou Evropu a nechtějí Spojené státy Evropy, chtějí suverénní státy.“

  Výsledky voleb do EU ukazují, že lidé jsou „otráveni falešnou demokracií“:

  http://svobodnenoviny.eu/vysledky-voleb-do-eu-ukazuji-ze-lide-jsou-otraveni-falesnou-demokracii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,55
   Ludom by mozno ani nevadili Spojene staty Europy, ale za podmienky, ze Europa si bude skutocne vladnut sama, rozhodovat o sebe, a nie ako je tomu teraz,ze Europu riadia židia z USA cez svojho prezidenta, neziskovky, a podobne spionazne institucie.

   Smazat
 7. Česká armáda se připravuje na minulé války,ty miliardy které dá za transportéry jsou vyhozené peníze .Zrovna tak předražené americké vrtulníky jsou na nic.Jestli si někdo myslí ,že jsou Rusové hloupí moc se plete Kdyby Stalin nezlikvidoval před 2.sv .válkou sovětskou vojenskou elitu válka by se vyvíjela jinak Na př.Tuchačevskij prosazoval moderní použití tankových vojsk.Myslím ,že dnes mají chytří ruští generálové zelenou

  OdpovědětSmazat
 8. Nepatřím do zdejší společnosti, protože nesnáším plány jestřábů na obou (všech) stranách a nesnáším silová řéšení. Nesnáším pseudozáminky rasové, náboženské, politické, historické, demografické atp. Pod různými nátěry jde o násilí, loupeže, vraždění. Nechci vyměnit OSN za moderně vyzbrojené hordy Čingizchána a možná je nás víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:15 BLÁBOL...?

   Smazat
  2. Jaké OSN? Myslíte tu žvanírnu V Novym Jorku, kde se jednou za x let sejdou, pokecají a zase se rozletí dom? Vždyť OSN za polsedních 20 let nic nevyřešila a USA už ji vůbec neberou na vědomí - leda aby ukázaly světu, jak na něj a jeho OSN z vysoka s.rou.

   Smazat
  3. OSN je jen poslušný nástroj nového Džingischána (USA)

   Smazat
 9. Pravda je taková, že USA si zvykly na vojny vedené silou, brutalitou a zastrašováním. Ani jednu ze svých válek prakticky nevyhrály svým vojenským uměním. Usnuly na "vavřínech" v domnění, že jim to i dále bude stačit a ani nezaregistrovaly, že se jim "soupeř(i)" vzdaluje(í) prakticky mílovými kroky.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Ještě že to Rusko a Čína je tam kde je. Jinak by Země už neexistovala a USA bybji zničily jako všechno. Jim nezáleží na obětech,jim nezáleží kam doletí raketa,jestli do školy nebo někam do města. Ty atomovky co jsou všude, nejsou bezpečný pro nikoho...

  OdpovědětSmazat
 12. Vox populi, vox dei....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.