Reklama

pátek 28. června 2019

Soros versus Merkelová - Odmítnutí kandidatury Webera a Weidmanna

Táta mnoha manipulativních
neziskovek - George Soros
Roberto Vivaldelli
28.6.2019 IlGiornaleIt, překlad Zvědavec
George Soros diktuje politickou linii Evropské Unii a navrhuje reformu systému Spitzenkandidátů. Finančník rovněž odmítá kandidaturu německého „jestřába“ Jensa Weidmanna do čela ECB: „Tento kandidát je příliš vzdálený ideálu,“ tvrdí.
George Soros je aktivnější více, než kdy jindy. Zatímco Nadace otevřené společnosti (Open Society Foundations/OSF) opěvuje svého zakladatele za 30 let filantropických aktivit, rozhodl se finančník čelit nárůstu vlastenectví ve východním Německu, podpořit liberální kandidáty v demokratických primárkách ve Virginii v USA a vydat na tyto záměry stovky tisíc dolarů.

V Itálii se magnát s maďarským původem nechal slyšet v článku publikovaném v IlSole24Ore 22. 6. 2019.

Soros cílí na tzv. systém Spitzenkandidátů: Základ tohoto mechanismu spočívá v tom, že je prezident Evropské komise nepřímo odvozen od výsledků voleb do Evropského parlamentu – funkce je tedy vyčleněna pro hlavního kandidáta evropské politické strany (skupiny) s nejvyšším počtem křesel v Evropském parlamentu.

„Volby do Evropského parlamentu dopadly minulý měsíc lépe, než se čekalo,“ poznamenává George Soros, „a to z prostého důvodu: Tichá většina pozvedla hlas ve prospěch Evropy a vyjádřila vůli zachovat hodnoty, na kterých je Evropská unie založena. Zároveň ale také vyzývá k radikální změně ve způsobu, jakým unie funguje “.

Hlavním zájmem těchto voličů je podle zakladatele Open Society Foundations „změna klimatu“.

„Jedním z institutů, které je nutné změnit,“prohlásil Soros, „ je systém Spitzenkandidátů – doslova „vedoucích kandidátů“. Ve skutečnosti je takový mechanismus horší než naprostá absence demokratického výběru. Každý členský stát má skutečné politické strany, ale jejich kombinace na transevropské úrovni vytváří umělé konstrukty, které slouží pouze k podpoře osobních ambicí jejich vůdců. To lze vidět především v Evropské lidové straně (EPP), která od roku 2004 předsedá Komisi.“

„Pokud jde o systém Spitzenkandidátů,“ poznamenal, „vzhledem k tomu, že nebyl založen na žádné mezivládní dohodě, mohl by být snadno změněn. Bylo by mnohem lepší, kdyby se předseda Evropské komise vybíral přímo ze seznamu pečlivě předvybraných kvalifikovaných kandidátů, i kdyby to vyžadovalo úpravu smluv.“

Soros napadl kandidaturu Manfreda Webera, kandidáta Angely Merkelové, která „se zdá být ochotna přijmout prakticky jakýkoli kompromis, aby si udržela parlamentní většinu“, včetně „přijetí pozic Viktora Orbána, autokratického maďarského premiéra“ (a místopřísežného nepřítele finančního liberála).

Magnát také obviňuje Fidesz, stranu maďarského premiéra, že nerespektoval závazek přijatý skupinou EPP, aby umožnil univerzitě „mnou založené svobodně vykonávat svou činnost“.

„Navzdory tomu,“ řekl, „se skupina EPP rozhodla, že Fidesz nevyloučí, ale pouze mu pozastavila členství. Orbán,“ varuje George Soros, „se snaží rehabilitovat obraz Fidesze jako člena EPP."

Finančník radí a určuje agendu EU i v otázce volby předsedy Evropské rady, který by „mohl být i nadále volen kvalifikovanou většinou členských států, jak to vyžaduje Lisabonská smlouva“.

Odmítá také kandidaturu Jense Weidmanna do čela ECB: „Německo je hlavním zastáncem systému Spitzenkandidátů a pokud Weber neuspěje, bude Německo prosazovat, aby ECB vedl prezident Bundesbank, Jens Weidmann. Což je kandidát velmi vzdálený ideálu, kandidát, který svědčil před německým Spolkovým ústavním soudem proti ECB v soudním řízení, směřujícím ke zrušení tzv. programu přímých peněžních transakcí bank.“

Na webu OSF 88letý naturalizovaný Američan rodem z Budapešti píše:„Můj úspěch na finančních trzích mi dal větší míru nezávislosti než má většina ostatních lidí.“

Tato nezávislost, uvádí dále OSF, "umožnila (Sorosovi) vytvořit cestu k otevřenějšímu a spravedlivějšímu světu pro všechny".

To je prý misionářským posláním George Sorose, toho Sorose, který nyní diktuje novou organizační strukturu Evropské Unie evropským vůdcům a stranám, s deklarovaným cílem omezit rostoucí vliv vlasteneckých stran.

Soros contro Merkel: boccia Weber e Weidmann vyšel 24. června 2019 na IlGonarl.it. Překlad Maru - děkuji.

18 komentářů :

 1. Soros vede plán zničeni národnich identit států EU a jejich zaplaveni přivandrovalci s nastolenim falešné prý humanitárni nové diktatury vlády menšiny nad většinou.
  Je to prý lepši než atomové bombardováni!
  Kdo je pro,at to tu napiše a zdůvodni!

  OdpovědětSmazat
 2. No jo ještě zvolit eu Gauleitery a protektory a budeme tam co jsme už byli. Ten soros je opravdu velehajzl.

  OdpovědětSmazat
 3. V Dánsku učí školáky muslimské modlitby a zpívat Alláhu Akbar (Video)
  http://svobodnenoviny.eu/v-dansku-uci-skolaky-muslimske-modlitby-a-zpivat-allahu-akbar-video/

  Muslimové házeli kameny a cihly na protestující proti islámu, nizozemská policie zatkla demonstranty:

  http://svobodnenoviny.eu/muslimove-hazeli-kameny-a-cihly-na-protestujici-proti-islamu-nizozemska-policie-zatkla-demonstranty/

  Německo: Zákonodárci chtějí tři roky ve vězení za pálení vlajky EU:

  http://svobodnenoviny.eu/nemecko-zakonodarci-chteji-tri-roky-ve-vezeni-za-paleni-vlajky-eu/

  Dalajláma: Evropa se stane „muslimskou“, bude-li migrantům umožněno zůstat:
  http://svobodnenoviny.eu/dalajlama-evropa-se-stane-muslimskou-bude-li-migrantum-umozneno-zustat/

  OdpovědětSmazat
 4. Soros by měl ve svém věku zpytovat své černé svědomí a ne rozeštvávat národy. Už toho zla učinil dost. Mladé proti starým, musulmany proti křesťanským církvím, západ proti východu. Ostatně dalajláma by měl vědět, kde se poděli buddhisté ze Středního a Blízkého východu. To peklo chce Soros zasít i v Evropě. Je to hnus a neziskovky, které Soros dotuje by měly být zakázány, neboť připravují rozvrat.Pokud se to nestane, tak vláda, která není schopná zabezpečit spravedlnost a bezpečnost je k ničemu.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zpytovat svědomí může jen křesťan. Soros je dle svých slov bohem. Jako satan. Soros je satanista.....

   Smazat
 5. Sorosova ideologie je horsi nez Hitler. Zaslouzi si trest smrti za zpusobena utrpeni lidi celeho sveta!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 6. Naturalizovaný američan nech financuje a ovplyvňuje krajinu v ktorej mu je tak dobre. Nech nestrká ten svoj nos do veci Európy, alebo je Európa už taká hlúpa, že potrebuje rozum naturalizovaného američana?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:50...Ať si jde svoje moudra kázat svým soukmenovcům do Izraele...Tam neproklouzne ani myška.Sfiňskej farizej!!!
   Helanov

   Smazat
 7. Kdyby tu odpornou zrůdu někdo sejmul, tak by vykonal dobro !

  OdpovědětSmazat
 8. Panove, jedina hodnotna PROTIVAHA, proti mocnemu Sorosovi je agenda presidenta Trumpa a jeho podpurcu !

  Seros NENI SAM - on representuje nekolik skupin, ktere ruznymi cestami prosazuji spolecny cil a to je zruseni evropskych statu .

  Penize kterymi ovlivnuje deni v Evrope nejsou pouze jeho, ale zahrnuji i penize zminenych skupin.
  Tito lide jsou dobre organizovani a skupinove ukazneni.

  V pripade , ze zvitezi v jejich snahach, tak Cesko bude pouze PROVINCIE a nebude mit samostatnost rozhodovani v nicem a vy budete VYMENENI za priselce !

  Stoupenci Trumpa tomu zabrani , SNAD ! Sledujte pristi volby v Americe 2020 , pujde o vsechno !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Nejškodlivější oxyd, který se vznáší v éteru je právě ten Soros. Oxyduje dlouho a oxyduje všude !

  OdpovědětSmazat
 10. Kdy toho hajzla George Sorosee ně někdo odstřelí ? Já přispěji 1000 Kč jako na divoké prase.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:59 Docela si koledujete, tohle je na pořádnou žalobu. Dvořáku a tohle tady tolerujete? Tohle se nemaže?

   Smazat
 11. 21:59 nesouhlasím, dokonce je to navádění ke zločinu. Průsvih je, že si vychoval mraky dětiček po celé planetě. Asi ani nelze spočítat, kolik neziskovek pracuje podle jeho zadání. Jak je viďět, my si tu zahrajeme na volby do Eparlamintu, ale když se pan Söřös rozhodne, tak lídra vybere on. Kdybych to býval věděl, tak bych k Evolbám nechodil. Jsem naivní, já opravdu nechci EU pod diktátem Söröse, ani Merkel, ani Macrona, ani Obrana, ale kdyby to šlo tak skutečně řízenou zvolenými zástupci zemí. A jen tak mimochodem, díky historii naší země, totalitu poznám na 100 kroků, mne nezblbnete.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážím si pana Soroše, byl přítomen na demostraci na Letné a všem 250 000 lidem podal ruku, vyfotil se s nima a podaroval je 1000 korunou, já šel 3x. Už se těším na další akci.

  OdpovědětSmazat
 13. Je zvláštní, že Milioni (chvilek pro demokraturu) jsou (jakože) pobouřeni z toho, že miliardář Babiš je ve střetu zájmů, a zároveň je v klidu ponechává očividná skutečnost, že jiný miliardář Sörös se ani netají tím, že ovlivňuje politiku ne jedné země, ale celého společenství zemí!!
  Není divu!, vždyť i ti Milioni jsou tímto "altruistou" ovlivňováni.
  Víc jak štědře ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.