Reklama

středa 5. června 2019

Současná Ukrajina: Pomník válečnému zločinci

Pomník R. Šuchevyče byl odhalen 24. května
Jan Urbach
5.6.2019 VašeVěc
Velvyslanci Izraele a Polska na Ukrajině napsali společný dopis starostovi Ivano-Frankivska, ve kterém protestují proti postavení pomníku vůdci Ukrajinské povstalecké armády (UPA) Romanu Šuchevyčovi. Připomínají odpovědnost Šuchevyšče za tragickou smrt desítek tisíc Poláků a Židů. Dopis v anglickém znění byl v pondělí zveřejněn na twitterovém účtu polské ambasády.

Pomník odhalily místní orgány a starosta Ivano-Frankivska Rusłan Marcinkiv z neonacistické strany Svoboda nazval Šuchevyče „velkou postavou“ a vyzýval děti, aby se těšily pohledem na pomník. Velvyslanci připomínají dětem z Ivano-Frankivska, jejich rodičům a prarodičům, že Šuchevyč byl osobně zodpovědný za smrt jim podobných desítek tisíc lidí. Byli zabíjeni kulkami, ohněm, znásilňováním, mučením a jinými bestiálními metodami je proto, že se se modlili k Bohu polsky nebo hebrejsky, uvádí se v dopise. 

 Velvyslanci současně připomínají, že na Ukrajině, v Polsku i Izraeli ještě žijí pamětníci událostí tehdejší doby, kteří byli zachráněni jinými Ukrajinci. Jsme přesvědčeni, že žáky škol Ivano-Frankivska je třeba povzbuzovat k seznámení se s jejich historií, píší velvyslanci a současně nabízí pomoc při odkrývání skutečné historie Ukrajiny a ukrajinsko-polsko-židovského dědictví.Foto: Pomník R. Šuchevyče byl odhalen 24. května.

46 komentářů :

 1. no - každá palica má dve konce - cca do roku 1924 bašovali na Ukraine chazari a poliaci, a to dosť nevyberavým spôsobom, je faktom, že sa to dialo aj na okupovaných územiach poliakmi, a tak pamäť národa ide cez celú existenciu Ukrainy, popravde, štát stvorený Leninom nemá šancu zostať pokope, Haloč, Podkarparská Rus, Malorossia, nejdú dokopy, ta zášť, tie krivdy, tí nezmyselne zabíjaní na všetkých stranách, nejde to, ale každý z nich si bude chcieť urvať čo najviac, a aj tí Ukrainci, čo ušli po II. svetovej budú chcieť svoje, no a to sú tí z USA a Canady, pokračovať netreba ...

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 8:51
   "...nenajdete jediného žáka, který by se neúčastnil různých banderovskych festivalů oblíbených v celé čtvrti..."
   Sice nevím o které čtvrti a v jakém městě mluvíte, ale k velké smůle těch dětí si normální ukrajinci pamatují na oněch osm milionů (!) ukrajinských vojáků co padli za vlast při osvobozování Ukrajiny a nejen Ukrajiny od němců a banderovců.

   Smazat
  2. Provokační následovaný text byl smazán.

   Měli bychom také vzpomenout padlých Čechů a Slováků, kteří v sestavě čsl. samostatné brigády osvobozovali Kyjev!

   Smazat
  3. Marně jste mě smazali, JE TO PRAVDA! Školy ve východní části Ukrajiny, na Donbase, se postupně banderizují. Tamní děti opravdu vyhledávají v rodině bojovníky proti Rusku a "bolševikům" během 2.sv.války. Vždyť se o tom píše všude v ruském prostoru a vy můj příspěvek smažete. Jste normální?

   Zde pochod neonacistů Kramatorskem. To bylo taktéž město povstání proti Kyjevu, dnes tam je jen o málo méně banderovců než v Charkově, kdysi čistě ruském městě.
   https://www.youtube.com/watch?v=hGwb9ZtvZik

   Jestli si myslíte, že nefunguje systematické vymývání mozků, tak to jste na omylu. Těm dětem je mozek vymýván už pět let a o psychických problémech dětí, jejichž prarodiče bojovali za svoji zemi a oni se pod vlivem nenávistné propagandy za to stydí, jsem četl v jednom žurnálu docela dlouhou stať.

   Na Ukrajině za tímto účelem funguje velké množství organizací, které vedou propracovanou masáž. Tím, že smažete příspěvek, tento fakt nezměníte.

   Smazat
  4. podívala jsem se na ten Kramatorsk, žíje tam kolem 200 000 obyvatel a pochodu se jich účastnilo jen několik desítek...takže podle mne Doněck jako celek protiruský ani nebyl a ani nebude, marná lásky snaha. FAktem je , že se občané určitě bojí, příběh oděských vražd varuje

   mně spíše vadí, že ruských a českých obětí banderovců Poláci a Izraelci nevzpomněli... asi ne každý zavražýěný má stejnou hodnotu v jejich očích...

   Smazat
  5. NERADUJTE SE Z JEHO PORÁŽKY LIDÉ. PROTO6E AČKOLI SE MU SV2T POSTAVIL A ZASTAVIL TO ZVÍŘE, FENA, KTERÁ JEJ PORODILA, JE ZNOVU BŘEZÍ.

   Bertold Brecht

   Smazat
 3. No tak to je pěkný hnus co se děje Těch by se měli Poláci obávat a ne Ruska.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. 11:29 Alespoň si to po sobě přečti a oprav než to odešleš.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusáci chtějí ocenit okupanty naší země. Vůbec se nezměnili, vůbec se nepoučili, mají nulovou sebereflexi. Rusákovi nelze věřit ani nos mezi očima a jejich užitečným idiotům také ne.


  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-navrh-zakona-uznat-ucastniky-okupace-za-valecne-veterany-1968.A190605_110050_domaci_niv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně nechápu, proč se v tuto chvíli provideři webu neustále zabývají Ruskem, když doma to vře???To je poněkud pomýlené.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 13:01 To je jednoduché vyřvávají lidé placeni ze západních peněz. A přisátí na dotace eu. Nevím proč bych si měl číst o těch nýmandech ať vyhrají volby a neotravují.

   Smazat
  4. 13:11 přesně tak, Babiš sedí na penězovodech ven z Česka i v rámci Česka a mohl by velmi rychle někoho odstavit od výživy - stačilo, že se nedávno začalo mluvit o 25 miliardách, které sosají české neziskovky ze státního rozpočtu, to by ten vyčůranej Minář neměl na ozvučení Václaváku ani na autobusy na dovoz venkovanů

   Smazat
  5. Pomník Žukova shodili a pomník vrahovi Suchevyčovi postavili .Co na to ministr Petříček ?Socdemácká zrůda

   Smazat
  6. No nic Ukroši už klesli tak hluboko , že postaví taky pomník Porošenkovi a Jaceňukovi . A možná k nim přilepí i Štětinu rusobijce .

   Smazat
  7. byli to normální voéjáci na vojenské akci, samozřejmě, žje to jsou veteráni.. měli by je snad zavřít? američtí veterání špinavých válek USA Vietnam, Grenada. Irák, a další jsou OK? a co naši chrabří žoldáci , kterí bojují u Kábulu za Prahu - a zabíjejí?

   Smazat
  8. 11:58
   No to máš asi tak, ty bezmozku, jako když naše elita uděluje naší okupační armádě v Afghanistánu veterány. Koneckonců US vrazi zabíjející civilisty v okupovaných zemí ten status mají též, tak co se tady ďurdíš, mamánku.

   Smazat
  9. Oslavy banderovců na Ukrajině a příslušníků SS v Pobaltí Vás nechávají ale v klidu. Nejste divný ?

   Smazat
  10. 11:58 jste naprosto neinformovaný a pouze manipulujete jako česká masmédia - tento návrh přednesl jeden komunistický poslanec a byl už dávno poslanci zamítnut, tento jedinec to pouze po letech zopakoval. Z tohoto mráčku nezaprší. Jste jenom ordinérní blb a neinteligentní rusofob :-)

   Smazat
  11. 11:58 je vidět, že vůbec nevíte co se v té věci děje a o co komu jde. Vojáci všech těch armád, které v rozporu s mezinárodním právem obsazovali počínaje 21. srpnem ČSSR, ať už zdůvodnění věřili nebo ne, jednat jinak jim vojenská kázeň nedovolila. Dnes je jím povětšině víc než 70 let a pokud mohou v Ruské federaci získat statut veteránů, tak si při většinou mizerné úrovni tamějších důchodů polepší. Ti, kteří se rozhodli takové řešení prosadit myslí především na volební hlasy, pak na svoji politickou pozici a už vůbec nemají důvod si lámat hlavu s nějakými pocity křivd na obyvatelstvu nevelkého státu, o který nemají proč mít jakýkoli politickomocenský zájem. Vedle toho zapomínáte, kolikrát kdy a kde mezinárodní právo evidentně porušily USA, takže vám zmíním Grenadu, Panamu, Srbsko, Irák, Libyi a naposled zcela protiprávní pobyt a aktivity armády USA v Sýrii. Já vím, všude tam se USA usilovali a usilují o lidská práva. V případě ČSSR se SSSR zas usiloval o socialismus. Tak se v tom přehrabujme, aby se s námi o to snadněji manipulovalo, že?

   Smazat
 7. Se vzrušujou krz Šuchevyče.
  Přitom tu maj Topolíno, který by nejrači stavělo pomníky Cyrilu Mašínovi, podřezávači krků.
  Z toho se nevymotáme.

  Už se zase z žumpy, bez jakéhokoli zdůvodnění vynořil fotovoltaický bandita Bursík a chce, aby v roce 2050 byla metropole bezuhlíková. Si musim uhlíky k vysávači skovat, aby mi je nesebral.

  Hřib ho menoval do komise, která nás má zas vobrat vo nějaký prachy, který máme zbytečně.
  A tak furt, a tak stále.
  A lidi jsou jak ovce.
  Alespoň že globální oteplování teď přestává být vědecky zjištěné.
  S Grétou z toho ale bude nové náboženství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z oken na sudlice!!!

   Smazat
  2. Já jsem pacifista, z oken jo, ale do zhnilého listi

   Smazat
 8. Soudruh ministr Bandera Petříček se rozhodl, že nám do Česka doveze kamarády banderovce, kterým pro nezvolení Porošenka hoří půda pod nohama a musejí se někam uklidit. Protože se jedná o banderovskou elitu, tak nemohou pracovat za stejný plat jako místní plebs a dostanou 20% navýšení. No, možná je to na úplatky úředníkům, protože pravděpodobně musejí platit každý měsíc výpalné. Ať žije pravda a láska! Ale jenom pro vybrané :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na Ukrajině už dnes není co ukrást a vytunelovat, zbývají už jenom nádeníci všeho druhu pro otrockou práci, Bandera Petříček jde příkladem - likvidace práceschopného obyvatelstva = jistá smrt Ukrajiny za pár dekád

   Smazat
  2. S Ukrajinci přichází do Čech nacismus většinou jsou banderovci .Zatím se drží zpátky až jim Kalousek zaplatí budou vraždy jemu nepohodlných ,řezník z Jesenice se těší

   Smazat
  3. O prezidenta míru Porošenka se postará jeho kolega Zeman . Staví prý vilu v Lánech tak mu tam přistaví určitě nějaký výminek a možná se tam vleze i ten jeho kámoš Kvído .

   Smazat
 9. Ukrajinci byli jedni z nejhorlivějších spolupachatelů Němců a jak se zdá, jsou na tuto kapitolu svých dějin náležitě hrdí. Otázkou je, proč je jim to tolerováno, zřejmě mají zastánce v bývalém parťákovi, nyní vedoucí síle EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU se asi domnívá, že z Ukrajiny si udělali takový klacek na vydírání Ruska. Jenomže ten klacek sám bez Ruska nepřežije a nikdo jinej není na obzoru :-)

   Smazat
  2. 13:26 nejvice jsem se poslední dobou musel smát Bidenovi, který si chtěl zprivatizovat pro svou rodinu ukrajinskou část tranzitního plynovodu a který zůstal u snědeného krámu, protože plyn v tom plynovodu od ledna 2020 už jaksi nebude a bez ruského plynu má potrubí nulovou hodnotu :-)

   Smazat
 10. Zřejmě se bude jednat o demokratického válečného zločince, jának by nějaká komise EU protestovala.

  OdpovědětSmazat
 11. ešalony ktoré viezli zajatých červenoamejcov pri zastávkach vykladali ťažko zranených a chorých, po odchode ich haličania zabíjali, oni sa nikdy nezmierili s tým, že patria inde, než pod c.k Rakúsko,

  OdpovědětSmazat
 12. Lidé byli zabíjeni kvůli jazyku, kterým se modlili k Bohu (Bohům) od nepaměti. Například Ŕímská církev se svojí latinou proti protestantům s národními/zemskými jazyky...

  Šlo o to, ke kterým zločineckým, nábožensky maskovaným, církvím/gangům se tím hlásili... a jaké si vynucovali Jaké výhody a postavení vůči domorodcům si drze vynucovali... s výmluvami na Boží volbu, Boží vůli, ...

  Černoši, Malajci a podobní přírodní lidé PROTO občas pozvali příliš vlezlé misionáře a jejich přisluhovače na hostinu - z humanitárních důvodů místo čuníka.

  Šógunát Tokugawa, po nabytí zkušeností s Jezuity, udělal krátký proces s křesťany a zachránil tím Japonsko cca na čtvrt milenia...

  OdpovědětSmazat
 13. Soudruzi vlezprdelkove !
  Polovina prispevku je smazana !
  Jak mam poznat ke ktere strane se pridat, kdyz zde cenzor udelal takovy blazinec ?
  Cenzore nejsi ty nahodou nejaky waser-Polak , nebo levobocek Stepana Benderi ? Priznej se !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cenzor je dvořák křovák.
   Česky neumí, svět ho nezajímá, jen gumuje, guma.
   Eraserhead.

   Smazat
 14. Smrt fašismu a benderovcum !

  OdpovědětSmazat
 15. 21:34 - Jo, ale na ktere strane ?
  50 000 Ukrajincu immigrantu prijde do Ceska , tak se pomalu zacnete prispusobovat vy CHAMELEONI !

  Ale lepsi Ukrajinci nez Somalci !
  Takze se v budoucnosti pochlapite vy prizdisraci !

  OdpovědětSmazat
 16. Jeden agilní a fanatický banderovec ze Zakarpatí pracuje v oddělení nápojů v Globusu. Zkuste si s ním promluvit o Rusku a o Putinovi, nebo mu zamávat před nosem georgievskou stužkou, začne vřeštět a skákat dva metry vysoko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nosím lentu celý květen už druhý rok. Nejvíc čuměli v Polsku,ale v poho.

   Smazat

 17. Obnovená Ukrajinská sovětská socialisticko-putinská republika obnoví sochy Nesmrtelného Lenina a Velikého Stalina!

  S.s.Urbach má Leninsko-putinskou pravdu: Roman Taras Josypovyč Šuchevyč SPRÁVNĚ likvidoval papeženecké Poláky a sionisty z NESPRÁVNÝCH ideově-politických důvodů.
  Ano, kdyby Šuchevyč stejným způsobem bojoval za vítězství Sovětského svazu, míru, pokroku a socialismu, tak mohl mít sochy po celé Ukrajině, díky začlenění Ukrajiny do Velikého Ruska.
  Jistě, dnes by je neměl, protože současná proevropská ukrajinská vláda by je nechala zničit, stejně jako sochy Nesmrtelného Lenina a Velikého Stalina.

  No nic, jednoho krásného dne neprůstřelné tanky nepřemožitelné Armády Ruské federace osvobodí Kyjev i celou Ukrajinu od Ukrajinců, a nastane obvyklé čištění.
  Až bude Ukrajina zbavena všech nositelů evropských hodnot včetně Poláků, papeženců a sionistů, tak budou obnoveny sochy OPRAVDOVÝCH Velikánů, především Nesmrtelného Lenina a Velikého Stalina.

  A NEJVĚTŠÍ + NEJKRÁSNĚJŠÍ socha, socha dosahující nebes, bude zasvěcena Vůdci všeho Slovanstva, Jasnému Kremelskému Slunéčku, Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno!

  Prostě: Na osvobozené Ukrajině proběhne ZCELA STEJNÝ proces, jako v Česku a ostatních zemích a oblastech, opětovně připojených k Velikému Rusku, nositeli a šiřiteli opravdových a jedinečných západoasijských hodnot.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:28
   Je vašnosto, vy jste hlaaaavaaaaa! A ten důvtip!?!? Ty jo, s tím běžte do televize. Tam takové chytrouše hledají, tam budete zcela určitě oceněn.

   Smazat
  2. A ty táhni do Brusele, „vašnosto“ podělaný, pražský, havlistický.

   Já jsem roduvěrný Čech, Západoasiat, věřím ve Vědu Věd a Nesmrtelného Lenina, jehož pozemským náměstkem je Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.

   Takže do zrádné „české“ – ve skutečnosti euroamerické - televize přijdu brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, a nebudu sám.
   Se mnou půjdou další horšolidi, členové KSČ a ANO, příslušníci StB a KGB/FSB.
   A uděláme tam TAKOVOU OČISTU, že televize už navždy bude vysílat jen Leninsko-putinskou pravdu, žádná podělaná sluníčkářsko-křesťansko-demokratická fakta.

   A jestli tebe chytneme, jestli se ti nepodaří zrádně emigrovat do Evropy, tak i s tebou naložíme příslovečně slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, rovnou na místě.
   JASNÉ ?!

   Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


   P. Radosta

   Smazat
 18. 11:58 Citát pro retardovaného rusofoba z článku na "protiproud.cz": "Strašení Ruskem nebere konce. Je sice pochopitelné – a v zásadě správné – že se česká politická třída včetně prezidenta ozvala proti návrhu ruských komunistů na zařazení sovětských vojáků z roku 1968 do kategorie vojenských veteránů. Kupodivu se tak nestalo, když Porošenkova Ukrajina dala zákonem statut "hrdinů" nacistickým banderovským vrahům."

  OdpovědětSmazat
 19. Benderovská politika zničila ČSSD, kdy to konečně pochopí. Místo položení věnců v Kyjevě Československým osvoboditelum, jel Patříček řadeji na linie DNR. Pujdou do kopru, tak jako AZOVEC Šťětina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.