Reklama

úterý 18. června 2019

Souchotinářská demokracie


Karel Sýs

Karel Sýs
19.6.2019
Stanislav Lem v knize Rýma, napůl detektivce a napůl science fiction, vydané polsky v roce 1976 a v češtině v roce 1978, tvrdí
„Fašismus už je přežitek, primitivní diktatury také, aspoň v Evropě, ale na extremistický teror neexistuje účinnější prostředek než preventivní likvidace aktivistů. Přímou profylaktickou vraždu si demokracie dovolit nemůže, ale může přimhouřit oko nad provládní úkladnou vraždou s omezenou odpovědností a pod diskrétním nepřímým dohledem.
To už není ta stará vražda v kápi, represe zaštítěná státem, nýbrž konstruktivní teror na základě plné moci. Doslechl jsem se o jednom filozofovi, která navrhuje totální uzákonění násilí.
Už de Sade se vyjádřil, že to je právě ta absolutní svoboda.
Ústavou se zaručí svoboda demonstrovat zrovna jako svoboda manifestovat, a protože existuje více sil zainteresovaných na udržení statu quo než na jeho rozvrácení, pořádek vyjde ze střetnutí obou extremismů vítězně, i kdyby snad došlo k něčemu, co by se podobalo občanské válce.“
Nepřipadá vám, že přesně předpověděl svržení Fica ve Slovenské republice i situaci, v níž se v těchto dnech nachází frustrované, podváděné a za chrta dané Česko?

28 komentářů :

 1. Dnešní čtyřicátníci, kteří byli v 89´ jako studenti brutálně zneužiti a podvedeni, nikdy nezapomenou. Oni dnes tvoří hlavní hybnou sílu společnosti.
  Proto se kloním spíš k tomu, že majdan neuspěje. Ale stát se může cokoliv. Pokud by uspěl, stala by se z ČR zhroucená, bezprávní země podobně absurdní hříčka, jako Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 2. Dnešní politika je fakt silné kafe.
  Buzna Janda, pornoherec nastavovač klidně kritízuje a nadává prezidentovy. Kdyby se blbeček vrátil k buznafilmu, udělal by nejlíp.
  Očekává se velká demonstrace na Letné. Loutkohercům ale americkej velvyslanec ještě nedal žádné příkazy co bude dál.
  Polští vlastníci našich rafinérií začaly nakupovat Americkou, Norskou a Saudsko Arabskou ropu a snižují tak dovoz ruské ropy. Pro nás to znamená, že do dvou měsíců bude benzín o minimálně o tři koruny dražší. No v zásaděš , co je jim do českých řidičů, hlavně že si na náš úkor mastěj kapsy a Tremp je podrbe za ouškem.
  V USA vyšel v novinách článek o kyberútocích na Ruskou energetickou síť. Podle jednoho vysoce postaveného kongresmena USA se ale něco zvrtlo. Článek vyšel podle plánu a v noci pak měli USA demonstrovat Rusku svoji sílu a brzy ráno měla vypadnout síť na Kubě a ve Venezuele. A ejhle, zmáčkli ten správnej knoflík a vypadla elektřina v Argentýně. Tak že kde má kdo různé viry a v jakých státech a kdo je skutečně ovládá, o tom se dá jen spekulovat.
  Kalousek je hovado!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou ropou je to kravina. Staliňák jede na ruskou ropu. Poláci se chystají kupovat zkapalněný americký plyn. To není ropa...

   Smazat
  2. Přesně, Herman Goering Werke Brux, Stalinovy závody, Chemické závody Československo-sovětského přátelství, Chemopetrol, Unipetrol RPA je zařízen na ropu z Ruska - ta má jiné složení a i to co by doteklo Ingolstadtem se musí míchat.

   Smazat
  3. To nevadí.
   Základní postulát o Kalousekovi platí.
   Dal zavraždit Kušnírovou a vyvolal puč.
   Mi puč, malagélóó.

   Smazat
  4. Tak jsem dneska tankoval a zapsal jsem si cenu benzínu. Uvidíme za dva měsíce. Já totiž polákům nevěřím ani pozdrav a ten kdo jim to prodal byl kolaborant co by měl stát u zdi.

   Smazat
  5. 20:51: Ale privatizaci Chemopetrolu zahájila vláda dnešního pana prezidenta Zemana. Vaše výzva je tedy stejná jako toho zastupitele ODS z Jesenice.

   Smazat
 3. Proč se pořád mluví o demokracii? Tady umírají lidé, bezdomovci, ve strašných podmínkách, špinaví, nemocní, smrdí a mluví se o komunistické totalitě. 80000 bezdomovců, 900.000 lidé v exekuci, jsou snad všichni debilové? V čem je demokracie lepší, než fašismus?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "V čem je demokracie lepší, než fašismus?!"

   To "lidé" s tvou mozkovou kapacitou a morálně-volními předpoklady nemají šanci pochopit.

   Smazat
  2. Oni to nemají šanci pochopit ani lidé s těmi nejlepšími morálně-volními předpoklady.
   Vysvětlení je jednoduché. Slovo "demokracie" je bez jakéhokoli obsahu. Je to pouze režimní propagandistická floskule.

   Smazat
  3. 22:37 Rozumím, když lidé chcípají pod "mosty", je to demokracie. Co nechápu, proč podle kdejakého prolhaného turkotatarského demokratického dobytka, pojmenují významné veřejné objekty. Táhněte do hajzlu, ale kdo by tam pracoval.

   Smazat
  4. Napoveda :Fetish pro inteligenty ./Demokracie/.Take teror vzdelani atd.

   Smazat
  5. 22:33 To je teprve začátek, cílem je 10 milionů bezdomovců. Totalita, která se rodí, zatím nemá jméno. To je práce pro budoucí historiky, pokud nějací ještě budou.

   Smazat
 4. Není náhodou tím filozofem myšlen ten hajzl z Jesenice ?

  OdpovědětSmazat
 5. Krajčo neunesl tlak havlogestapa.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skupina-Krystof-skoncila-s-Agrofertem-Duvody-rozvadet-nechce-585933

  OdpovědětSmazat
 6. Profylaktická vražda, konstruktivní teror. Zajímavé pojmy. To zní jako humanitární bombardování. Havlizmus byl už tenkrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Humanitární bombardování, to zní asi jako demokratické vraždění.

   Smazat
  2. a ještě taky "předsudečná nenávist"...

   Smazat
 7. Havloteror by se dal přirovnat k Jakobínskému teroru, ovšem s tím rozdílem, že Jakobíni měli v programu alespoň náznak ideálů. Krvelačnost a zvrhlost havloidních bezmozků se dá srovnat spíše s magory z islámského státu.

  OdpovědětSmazat
 8. Demokracie v kapitalismu ? To je nesmysl z podstaty. Je to podvod na lidech. Lepší je být pro spravedlnost.

  OdpovědětSmazat
 9. Turkotatarští kokoti z NWO, jsou debilové. Měli jednoho nepřítele, Rusko, svojí debilitou vytvořili Čínu a protože nemají šikmé oči, nemohou nasadit demokratické parazity jako Kalousek, Fiala a Alhamáček, jsou vyřízení a podle toho co ze zoufalství dělají, o tom neví:). Já být kaganem Chazarů, tak provedu výměnu legitimací:)

  OdpovědětSmazat
 10. Fakt je že dneska se nevraždí (teda,zatím) jen přiškrcuje,ev.škrtí ekonomicky...
  Bílý dům už embarguje pomalu 1/3 zeměkoule,kroutí zlobílkům pracky ekonomicky.
  Havlérka to odkoukala,začla vytvářet "seznamy" a drzouny nepustí k lizu,dotace,granty, státní příspěvky jen Vyvoleným...
  To velké V jsem napsala schválně.Ona ty "seznamy" ochotně pomáhá vypracovávat i Židovská obec.
  (Mají v tom zkušenosti,sami na nich kdysi byli.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A sami je také vypracovávali (ty vlastní) - viz antisemita Klaus ml.

   Smazat
 11. Ona je fašistická eu hitler chtěl tvořit modrooký blonďáky eu chce tvořit světlehnědou rasu. Jejich odpůrce též mlátí a vyhazují z práce. A územní požadavky mají větší než hitler chtějí celý stát.

  OdpovědětSmazat
 12. Demokracie bez demokratů není demokracií. Demokracie s pitomci je chaos. Demokracie s fašisty je fašismus.
  Nerozhoduje název, ale obsah.

  OdpovědětSmazat
 13. Rád bych si od Karla Sýse něco dobrého přečetl. Nějaký tip ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hledej šotku, hledej ale jen na správných webech...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.