Reklama

sobota 15. června 2019

Stephen Lendman: Pompeo falešně obviňuje Irán

Státní sekretář (ministr zahraničí) USA Michael Richard Pompeo
Stephen Lendman
15.6.2019  blog autora
Jak se očekávalo, obvinil zahraniční ministr Pompeo z incidentu v Omanském průlivu Írán. A to aniž by pro své obvinění uvedl jediný důkaz. Pompeo uvedl: USA předpokládají, že Islámská republika Írán je zodpovědná za útoky na tankery (jeden norský, druhý japonský, plující prý však pod panamskou vlajkou), ke kterým ve čtvrtek došlo v Omanském průlivu. Tento předpoklad se zakládá na amerických zpravodajských informacích (sic), na druhu zbraně, které bylo k útoku použito (sic), na technické úrovni, které bylo k provedení akce zapotřebí (sic), na podobnosti této akce s jinými útoky, které Írán proti lodní dopravě provedl už i v minulosti (sic), jakož i na faktu, že žádná jiná země v dané oblasti nemá zdroje a schopnosti provést útok tak vysoce sofistikovaný, jako byl tento (co je lež, ze všech uvedených nejkřiklavější).

Na zasedání Rady bezpečnosti OSN americký velvyslanec Cohen Pompeova slova prakticky jen zopakoval: „USA předpokládají, že za útoky v Omanském průlivu je zodpovědný Írán. Má odpovídající zbraně, má technickou odbornost a má i potřebnou moc k tomu, aby tuto práci odvedl“.

Samozřejmě, obvinění, kterým chybí jediný důkaz, stojí na vodě. A důkazy nejsou, protože nic na světě není íránským zájmům vzdálenější než čin, z kterého je Američany obviňován. A naopak: nic není zájmům americkým bližší, než čin, ze kterého obviňují někoho jiného.

A navíc: Izrael i Washington mají v dané oblasti dostatek „zdrojů“ a mají pochopitelně i dost odbornosti na to, aby provedly útok ještě mnohem sofistikovanější.

Íránský velvyslanec při OSN Al Habib nepodložená americká obvinění takto kategoricky odmítl: „Žádné americké desinformační kampaně nemohou zakrýt základní fakta: „USA a jejich spojenci musí skončit se svými válečnickými praktikami a především pak se svými už proslulými akcemi vedenými pod falešnou vlajkou“.

Incident se udál v čase, kdy v Teheránu byl na diplomatické misi japonský premiér Abe, takže se nabízí možnost, že útok byl veden s úmyslem rozvíjející se obchodní vztahy mezi Íránem a Japonskem narušit. Anebo byla na mušce snaha EU jednat ve vztahu k Íránu samostatně a ne tak otrocky závisle na USA?

Takže která ze stop k tomu, co se včera událo v Ománském průlivu, je skutečně horká?

Podle mě lze odpověď na tuto otázku nalézt v dlouhodobých už plánech USA a Izraele vyměnit současnou íránskou suverénní a nezávislou vládu vládou loutkovou a jasně prozápadní.

To je vodítko, ukazující spolehlivým směrem.

- - -

10 komentářů :

 1. Opět platí zlaté pravidlo, komu tento incident hraje do not a něco takového si přál? Pro koho je to nevýhodná situace a nikdy by si ji nepřál? Odpověď je jasná a kdo tvrdí opak, ten jako vždy lže. Hej hou, rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
 2. Je tu ještě varianta, že amíci dostanou po čumě.

  OdpovědětSmazat
 3. Já ty americký svině fakt nemusim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, viz.novinky :
   Situace po útoku na dvojici tankerů v Ománském zálivu se vyostřuje. Prezident Donald Trump nazval Írán „teroristickým národem“/

   Tedy
   Pokud by Írán byl teroristickým národem, tak co potom jsou celé USA??????? ((Kdo napadá země po celém světě????))

   Ve zprávě dále:
   Pentagon nadále tvrdí, že Teherán je za útok zodpovědný. Odkazuje na letecké záběry, na nichž je podle USA vidět, jak Íránské revoluční gardy odstraňují z boku jednoho z tankerů nevybuchlou magnetickou minu.

   Prezident Donald Trump v pátečním rozhovoru pro televizi Fox označil Írán za „teroristický národ“. Odmítl tvrzení Teheránu, že s útokem nemá nic společného, a odkázal se na video zveřejněné americkým velitelstvím. „Írán to udělal a vy to víte, protože jste loď v tom videu viděli,“ řekl šéf Bílého domu.(( V pytlíku jsou bílé kuličky, protože jste pytlík viděli a i bílou kuličku.))

   Co mně to jen připomíná? Aha, už vím -jak (ne)měl Irák chemické zbraně, nebo potopení parníku Luisitana (záminka USA pro vstup do 1.WW, či incident v Tonkinském zálivu-záminka pro napadení Vietnamu????).Prostě stále podobný scénář před napadením země, která nemá jaderný arzenál a nemůže se USA vojensky rovnat.

   Je na čase vybudovat v Íránu vojenské základny Ruska a Číny.
   Pak snad bude od militantních USA pokoj.

   Tedy jestli nechtějí vyprovokovat 3WW.

   Smazat
  2. Boze, Trumpeta oznaci Iran za teroristicky narod.
   Mal by sa blizsie pozriet na to, kto odpalil Dvojicky.
   Terorita oznacuje ineho teroristom.
   Ten svet sa uz uplne zblaznil.

   Smazat
 4. Vykopat ty americké svině z evropy. to by byl úspěch.
  Poslat je třeba do Polska. Tam je ti dementi vítaj.

  OdpovědětSmazat
 5. Prostě nemusím islamisty. Problém je v tom že nemusím ani amíky. Ten zkurvenej pronárod by měl zaniknout co hjejdříve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to není o tom pronárodě, ten je v tom docela nevinně. Je to o tom, kdo usurpoval vládu nad tím národem a manipuluje s ním.

   Smazat
 6. Kolonie vypovídají poslušnost americkému pánovi. Tři reakce za poslední týden: 1) Francie označuje nákup S-400 za suverénní volbu Turecka. 2) Německo prohlásilo, že americké video nedokazuje účast Iránu v útocích na tankery. 3) Indie zavádí cla na americké zboží. Přituhuje, kdepak asi Trump schrastí bilión dolarů, aby zabránil bankrotu, když se neprodá americký vojenský šrot do Turecka, když nebude "zlevněná" ropa z Iránu a když skoro nic neprodá kvůli clům do Indie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sami námořníci z tankerů mluvili o raketách a nikoliv torpédech. Pompeo je něco jako kyborg Mayová se svým "higly likely" :-)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.