Reklama

pátek 7. června 2019

Touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace

-ps-
7.6.2019 Facebook a PrvniZprávy
"A vůbec nejde o počet demonstrujících - jde o vnitřní porozumění a respekt k demokracii jako takové. "Samet" se už NIKDY nebude opakovat z jednoho prostého důvodu," napsal na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa a napsal i ten prostý důvod:


"V roce 1989 všichni, komunisti, nekomunisti, mladí, staří, zdraví nemocní, bohatí i chudí chtěli změnu, všichni v podstatě věděli, že ji země nezbytně potřebuje - jedinečná shoda, jedinečná společensko-politická situace a obrovská šance pro Československo - pro nás všechny, dokonce i pro Evropu a zdeformovaný nesociální "tržní kapitalismus" ..... Bohužel všechno dopadlo jinak a zklamání se jen hromadilo. Dnes jsme standardní demokracií a touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace s neschopnosti uspět standardním způsobem a na někoho to svést," má jasno Bohuslav Chalupa.

"Je to vlastně anarchie a anarchie je přímá cesta k násilí a terorismu. Místo toho abychom se dohodli na tom, cože v té v podstatě nerovné a v řadě podstatných věcí nefunkční Evropě chceme nebo nechceme dělat, jak v tom neuvěřitelně rychle se měnícím globálním prostředí, stojícího na prahu informačního a kybernetického věku chceme uspět, zabýváme se místo toho naprostými hovadinami - které budou mimochodem, jistě řešeny a vyřešeny dle zákona. Tož to si o tom myslím ... ," uzavřel svůj komentář častý komentátor současného dění Bohuslav Chalupa.


23 komentářů :

 1. Ten "Samet" byla jedna z prvních tzv. revolucí které byly později označené jako barevné. Tehdá byla podporována i 2 světovými velmocemi (dle mne hlavní podmínka úspěchu, protože věrchuška si jasně uvedomila že nemá šanci to ustát, že i velký bratr na východě je hodil přes palubu), z kterých jedna již neexistuje. Tímž logicky plyne otázka jestli je pro nějakou podobnou revoluci podpora z venčí. Pokud nebude, nevěřím v sílu tzv. vnitřní opozice a ... Na druhé straně je technika barevných revolucí již zvládnuta brilantně a můžeme tam být než řekneš švec. Tož "vzhůru psanci této země, tak vzhůru hladem mučení" Navíc si můžou účastníci (alespoň tvrdé jádro) těchto protestů přijít na pěknou finanční dotaci a nejspíše nezdaněnou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Označovat kontrarevoluční puč v roce 89 za "REVOLUCI" může jen hlupák , anebo zlodějský aktivista, který záměrně obelhává slabomyslné voliče !! Dnes je bez ohledu na názory voličů naše země kolonií USA, naši žoldáci bojují v amerických válkách za naše peníze a národní majetek, který svou prací vytvářeli miliony občanů je rozkraden v rozsahu, který historie nepamatuje!!

   Smazat
  2. Předchozí komentář je zřejmě 1-2 levely nad Vaší schopností vnímat informace. Prosím čtěte pozorněji, pak myslete a myslete (co to je?...to asi je pro Vás neznámá)
   a pak pište

   Smazat
  3. 10:37..Souhlasím s článkem...ani já nepoužívám termín "revoluce", ale "privatizační převrat",..na kterém se podílala, "ruku v ruce" komunistická nomenklaturní oligarchie, STB a tzv. disidenská oligarchie.

   Smazat
  4. Hoši shrňme to. Pitomci stáli a demonstrovali na náměstích v roce 89 za zájmy a cíle jiných, což samozřejmě netušili. Ti co dnes demonstrují za Milion chvilek jsou na tom úplně stejně, jenom že to ještě neodhalili. A až to odhalí tak budou tvrdit: to já ne jako ti cinkači před třiceti lety, kteří dnes tvrdí to samé. Akorát, že tenkrát tam ty lidi dostali bez finančního příspěvku. M.R.

   Smazat
  5. Anonymní 2023 je zaplacen za účelově primitivní výklad.

   Smazat
  6. Pane z 8:26!!
   Samet v ČSSR v roce 1989 nebyl ani zdaleka první barevnou revolucí, uvedu jenom pár příkladů z nedávné histerie, starověk jsem nějak zapomněl.
   1) 14.7.1789 - velká bastilská revolta (trikolora, marsejeza, gilotiny na každém náměstí)
   2) 19.3.1848 - garibaldiho rudokošilácká revolta
   3) březen 1871 - pařížská komuna (první rudá revolta)
   4) 25.10.1917 - VŘSR v Rusku (druhá rudá revolta)
   5) 28.10.1922 - pochod na Řím (černá revolta dučeho)
   6) 30.6.1934 - noc dlouhých nožů (hnědá revolta hitlera)
   7) 25.2.1948 - právě se vrátil z hradu (rudá revolta gotwalda)
   8) 17.11.1989 - Šmídova inkluze (vaškova sametová revolta)
   atd. atd. atd a to jsem vynechal ty mrňavé revolty v Mexiku na Kubě v Řecku atd. atd.!!
   Takže nekecejte, když vůbec nechápete jak funguje svět pod vládou globálního predátora!!
   Potoky krve budou v dalších revoltách nahrazeny padajícími kusy shnilého masa z ještě se pohybujících koster zombíků a gojímků (jedno zda způsobeno ozářením nebo biozbraněmi typu ebola).

   Smazat
  7. Pro 21:36, ano dobře ukazujete, že všechny revoluce jsou řízeny globálním zákulisím a příčina a realizace je stále stejná. Příčinou je snaha o zotročení lidstva a realizuje se to poštváním skupin proti sobě místo řešení sociálních problému společnosti. Na chvilku se vybije napětí a problém nespravedlivého uspořádání zůstává. Ovšem s jednou výjimkou za období řízení společnosti Stalinem. Elity Stalina za to nenávidí a je neustále očerňován a pomlouván, protože odhalil, že bez elit se obejdeme a bude nám mnohem lépe.

   Avšak termín "barevné revoluce" se spojuje s revoluce organizované rukama spojených států po rozpadu SSSR. (USA je totiž svalová hmota /v současnosti se vymkla kontrole/ globálního zákulisí řízená z Londýna, ale nyní se centrum řízení stěhuje do Číny a zůstane "malobritanie", jakmile se odpojí od EU a tím nebude moci na ní parazitovat, ale to globální zákulisí umožní až se plně přestěhuje řízení do Číny - prázdná zařízená města pro odborníky ze západu tam již jsou).

   Smazat
  8. 21.08 A vy na tom vidíte něco neúčelově složitého? Prachy, moc, děvky a stádo oblbovaných hlupáků(ne všichni)...Opravdu složité to není. Je to až primitivní! P.S. Jo, kéž bych za to něco dostal. Dnes káždá kačka dobrá!

   Smazat
 2. Trefné , výstižné, pravdivé.
  Samozřejmě to má i další souvislosti, včetně něčích naprosto konkrétních mocenských zájmů, atd.,
  ale tenhle článek o pár větách by snad mohl někomu otevřít oči a uši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto by si měli přečíst ti demonstrující impotenti z Václaváku. Nevěřím ale, že by se našel jediný, komu by to otevřelo oči. A ti co tam šaškovali na podiu, tak těm jde ve skutečnosti o něco úplně jiného, a rozhodně to není žádná "Pravda a láska", kterou se pořád tolik ohánějí, ale prachy a prachy a potom zase prachy. Hnusná verbež.

   Smazat
 3. Naštěstí nemají šanci něco změnit a my nesmíme dopustit aby se u nás dostali k veslu.

  OdpovědětSmazat
 4. Když vidím na našem malém městě těch 40 manifestujících pitomců, jejichž minulost je velice dobře známá, tak mě to utvrzuje v přesvědčení, že pan Babiš a celá vláda je to nejlepší, co nás po roce 1989 potkalo.

  OdpovědětSmazat
 5. Coby dělnická rodina jsme v roce 1989 nevěděli, že "země nezbytně potřebuje změnu". Tedy v tom smyslu, co se událo. Jinak změny probíhají neustále a ani žádný den není stejný jako předešlý. Jasno jsme však měli v tom, že přijdou velké změny a že my pro ně nejsme rozhodující. Vítr vanul odjinud a přestože jsme údajně byli "diktaturou proletariátu", tak na vůli proletariátu v této věci prd záleželo. Brali jsme vážně slova známého ředitele středně velkého popdniku, který nás dávno před plyšem zrazoval od vstupování do strany s tím, že přijdou velké otřesy a členství se stane přítěží. Byl to rovný chlap a také ho poplyšoví, přes noc z neúspěšných kariéristů na "demokraty" transformovaní výlupci dostali. Jako člověka ho zničili, podnik zlikvidovali a stali se z nich vážení podnikatelé.
  Tento režim je těhotný změnou, stejně jako ostatní loutkové režimy v Evropě, spadající pod kontrolu USA. Lidé to vnímají a vnímají to i loutkovodiči. Ti dají velký pozor, aby nedošlo k rozkolísání a kdyby přecijen mělo ke změně dojít, tak podle jejich not. Hlupáci na náměstích jsou toho důkazem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:09- Já, jako "dělnická" část rodiny jsem změnu chtěl, ne k horšímu, proto jsme teď na stejné lodi.
   PS. dělnické rodiny a mladí lidé bývají snadným terčem ideologií.

   Smazat
  2. Pane Povolný rozhodně si nemyslím, že by dělnické rodiny byly snadnějším terčem ideologií, než jiné rodiny. Různé ideologie působí různě.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  3. Ideologie jsou nástrojem podvodníků (adresných a proto postižitelných), pracujících pro páníšky za úplatu a úžeru (skryté za penězi). Ti plní úkoly GP vládců světa (satanských zrůd). Ideologii podléhají všichni nevzdělaní hlupáci (toužící zlepšit svět) a všichni vzdělaní chytráci (za úplatu). Výsledky jsou už 4500 let k hovnu a budou čím dál horší dokud neutneme GP hydře hlavu (kterou ovšem není vidět).

   Smazat
  4. Režimy jsou jako hory. Těhotné hory obvykle rodí myši, hady (nejraději prý ty jedovaté - kvůli respektu) a jejich děti se krásně žerou navzájem, nebo vzácně hory při porodu zaburácí a říká se jim vulkány. Obvykle přinesou žijícím zkázu a chudobu. Takže výbuch například Krakatoa, nebo Svaté Heleny, byly vlastně jenom takové PYROKLASTICKÉ, PŘÍMO SAMETOVÉ, BAREVNÉ REVOLUCE...

   Smazat
  5. Podle originálního zdroje místo - režim těhotný změnou - by mělo být - doba je těhotná revolucí. KM

   Smazat
 6. No teoretici revoluce, nějak nám to vázne. Milion chvilek a milion debilních študentíků u koňa je k hovnu. Chce to, si po vzoru slováků trochu zakuciakovat a pak se budou dít věci!! Emerický sionistický velkochazar šorošek už do toho zainvestoval a příjemci jidášských tolárků páni p-profesůrci se musí více snažit přeměnit české budulínky na polpotovy kméry (lopatu do každé rodiny a čistka v národě proběhne rázem).

  OdpovědětSmazat
 7. Dnešní situace mi připadá jako prohráná šachová partie. Normální by bylo, pogratulovat vítězi a znanalyzovat, kde jsme udělali chybu. Je-li to v našich silách, tak chybu už neopakovat. Opakem je kopnout do šachovnice, rozházet figurký, osočit protivníka z podvodu což dokáže jen infantilní osobnost.

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlas, samet byla naprosto jedinečný svým všeobecným souhlasem. Naplnit Václavák nyní je jen zábava lidí nějak spojených sítí. A jestli chtějí opravdu tímto způsobem vyřešit volby, které nedopadly podle nich, tak je to opravdu jen anarchie. Navíc trapná zatahováním dětí před kamery.

  OdpovědětSmazat
 9. Samet byl výsledkem "únavy" ze značně pohodlného režimu, kde byl, především pod tlakem západní propagandy, idealizovaných představ o tamnějších poměrech, za pomoci neuspokojených ambic ctižádostivých, majetku a mocenských pozic chtivých jednotlivců, ale především s hroucením mocenských pozic SSSR vyvolán politický pohyb, který nenarazil na možný, účinný odpor dosavadní moci. Ta si dobře uvědomovala, že nemůže, bez velmocenské podpory obstát v mocenských poměrech světa, jak se v perspektivě vyvíjí. To bylo a je spolehlivě potvrzeno událostmi kolem rozpadu Jugoslavie, vrcholícím bombardováním Srbska letectvem USA. Dnes jde o hru shodnými prostředky, na podobné téma. Hlupáci ochotně naskočí. Jak jinak? JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.