Reklama

pátek 7. června 2019

Trump už se těší až skončí Merkelová, tentokrát si ani ruce nepodali (VIDEO)

Ani ruce si nepodali
-rp-
7. 6.2019  Jouwatch, Focus, a PrvníZprávy
Na konci oslav 75.výročí D-Day v anglickém městě Portsmouth se kancléřka Merkelová a americký prezident Trump sešli na krátkém jednání.


Zvláště pozoruhodná je scéna při příchodu. Merkelová a Trump si před připravenými novináři nepotřesou rukama a ani se nestaví na tiskovou fotografii. A co více: Trump odmítá jakýkoliv kontakt s Merkelovou.


Německá kancléřka tam stojí jako školačka, váhá, udělá krok směrem k Trumpovi, znovu váhá. Mezitím ji Trump ignoruje podle všech pravidel diplomatického umění. Nakonec se oba posadí.


Vztah mezi Trumpem a Merkelovou


Až donedávna nebylo jasné, zda se setkání mezi Merkelovou a Trumpem v Portsmouthu vůbec uskuteční. Vztah mezi kancléřkou a prezidentem je již dlouho špatný - Merkelová znovu a znovu kritizuje Trumpovu politiku nacionalistického uzavření trhu a Trumpovo odmítnutí řešení mnohostranných konfliktů.

Drobné nesrovnalosti byly také patrné v podrobnostech o délce jednání. Podle německé strany trval rozhovor asi 20 minut. Naproti tomu Bílý dům potvrdil jen deset minut. Podle německé strany během krátkého rozhovoru se konverzovalo o Libyi a západní Africe.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že Trump a Merkelová diskutovali o současné situaci v Libyi a o zhoršující se situaci v západní Africe. Dohodli se, že budou pokračovat v rozhovorech na summitu G20 koncem tohoto měsíce v japonské Osace. Rozhovoru se zúčastnil také Trumpův bezpečnostní poradce John Bolton a ředitel Úřadu pro správu a rozpočet USA Mick Mulvaney.


Merkelová na Harvardu mluvila proti nacionalistické a protekcionistické politice


Merkelová minulý týden byla v USA, ale k setkání s Trumpem nedošlo. Minulý čtvrtek kancléřka přednesla projev k absolventům americké elitní Harvardské univerzity v Cambridge v Bostonu. Merkelová se ostře distancovala od nacionalistické a protekcionistické politiky Trumpa, aniž by uvedla jeho jméno.

Naposledy se Merkelová setkala s americkým prezidentem začátkem prosince na okraji summitu G20 v Buenos Aires na osobní schůzce. Také na pohřbu bývalého amerického prezidenta George H. W. Bushe 5. prosince byli přítomni Merkelová a Trump. Konečně, jak se tvrdí, oba si 22. března navzájem telefonovali.

Katastrofální vztah Merkelové s Trumpem


Vztah mezi USA a Spolkovou republikou nikdy nebyl tak špatný od roku 1945, jako je v tuto chvíli. Na setkání v Portsmouthu při příležitosti oslavy spojeneckých vylodění v Normandii 6. června 1944 nebyl mezi Donaldem Trumpem a Angelou Merkelovou ani handshake. Kancléřka se nadále oddává své nepodložené, hypermoralistické megalománii.

Existuje mnoho důvodů pro tvrzení, že německá kancléřka Angela Merkelová je od Adolfa Hitlera nejnebezpečnějším a nejškodlivějším německým politikem. Ale jedna věc je jasná: Angela Merkelová je tak vznešená, že zjevně věří, že už nemusí uznat realitu. Setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem to ilustruje u příležitosti 75. výročí přistání spojenců v Normandii, D-Day, v Portsmouthu.

Angela Merkelová rozhodně učinila z amerického prezidenta svého nepřítele. Při příležitosti obdržení čestného doktorátu na Harvardské univerzitě měla kancléřka hodinový projev, ve kterém napadala Trumpovu politiku aniž by zmínila jeho jméno.

Toto chování může být označeno za zcela šílené - vzhledem k tomu, že Merkelová nemá v „kapse“ vůbec nic, což by mohlo sloužit jako základ pro její drzost. Bundeswehr má sílu cínových vojáků. Merkelovo chování učitelky vůči Donaldu Trumpovi je namířeno proti prezidentovi největší vojenské síly na světě. Merkelové „politika“ v Evropě také izolovala Německo. EU je rozdělena. Mnoho Evropanů považuje Angelu Merkelovouá za jednu velkou německou katastrofu.27 komentářů :

 1. Tohle si může Trump dovolit,jen k vůli USA kolonii.
  Merkelová se troch vzepřela platit výkupné 75 mld.dolarů.

  OdpovědětSmazat
 2. USA nechtějí Německu vrátit měnové zlato, dokonce je ani nepustily, aby se na něj mohli podívat "v americkém trezorovém bezpečí". Naopak je vydírají a pokutují na každém kroku i za nesmysly. Nadto Frau Merkel používá čínský mobil a Trump nedostává (na rozdíl od Obamy) pravidelné svodky o tom s kým a o čem Frau komunikuje. Poslední kapky: Frau Merkel nezastaví Nord Stream 2 a kamarádí s ruským i s čínským prezidentem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hra pro ovce. Ano Merkel se snaží v rámci kancléřského aktu (jsou zcela pod řízením USA) alespoň něco pro Němce udělat. Tím nahrává Trumpovi, který přeformátovává USA do lokální velmoci. A o Trumpovi jeho nepřátelé nemohou tvrdit, že zrazuje USA.

   Poznámka:
   Merkel dokonce udělala šikovný tak, že migraci dovedla do absurdna tím dala Evropě šanci se bránit, více salámové taktiky a Kalífát by byl nezadržitelný. Nyní střední Evropa včetně bývalého NDR se zachrání. Jaderné elektrárny se na západě ruší u nás staví, co by s nimi taky středověcí lidé s právem šária dělali (dobře nastartovaný arabský svět v 6.století byl zastaven implementací tohoto práva a vrácen do středověku i když už se blížil do novověku - zákulisnímu řízení světa překáželo, že Islám zakazuje úrok).

   Smazat
  2. 17:41 Taký blábol tu už dávno nebol.

   Smazat
  3. Germansky fasisti uloupili ceske zlati jiz podruhe a ted se vrhaji na zlato Venezuely.Mimo jine zvrhlosti. Jednou nacista a geman navzdy.
   Mimo to ze je lesba a udavacka pro Stasis nekonecnou nenavisti proti lidem a zniceni Evropy a genocidu ma na programu..

   Smazat
 3. Trump nemá rád Merkelovou, protože na rozdíl od něho má ráda muslimy a nechce stavět zeď: http://www.protiproud.cz/politika/4468-casovana-bomba-hned-za-hranicemi-nemecke-veznice-se-plni-muslimy-a-nejmene-sest-milionu-jich-tam-beha-na-svobode-kdy-to-veznice-prestanou-zvladat-imamove-placeni-z-blizkeho-vychodu-zacalo-to-u-merkelove.htm

  OdpovědětSmazat
 4. Dokud nebudou na stole vyloženy všechny karty, není možné hodnotit postoje a pozici Merkelové vůči USA nebo vůči Trumpovi. Když se odstřihneme od minulosti a zůstaneme u současného stavu, je otázkou, v jaké pozici se Německo vůči USA nachází. Je to poražený vazal, který prohrál obě války, do kterých byl mimo jiné i USA vmanipulován? Nebo je to suverénní stát, který své představitele volí a ustavuje bez požehnání kohosi za oceánem? Ať tak nebo tak, je to v každém případě, a vždy byla, potenciální velmoc a vedoucí síla západní části Evropy, která by se, a to bez požehnání a dovolování se USA, mohla domluvit na vzájemně velmi výhodné spolupráci s Ruskem i Čínou a vytvořit tak nebývale výkonnou a prosperující ekonomiku přes dva obrovité kontinenty a s masou lidské populace, ze které US kormidelníkům vstávají příčesky na hlavách hrůzou. USA, ale především tamní velkoparazité snící o ovládnutí celé planety, by tak zůstali bokem a byli by rádi že dýchají. A to nechtějí dovolit. Proto znovu ženou Německo a s ním celou Evropu do vazalského postavení vůči USA, do zběsilého nepřátelství s Ruskem a Čínou a snaží se je nahnat do dalšího strašlivého válečného konfliktu. V jakém postavení a rozpoložení se tedy Trump a Merkelová nacházejí? Z jakého důvodu se takto chovají představitelé "vyspělých" západních států, kteří všem ostatním chtějí nařizovat, jak se mají chovat?

  OdpovědětSmazat
 5. Též se těším že odejde bohužel za ty mrtvé po teroristických islámských útocích nebude potrestána.

  OdpovědětSmazat
 6. Asi i Trumpovi je trapně, že se ona vetřela mezi vítěze:
  http://pravdive.eu/news/123691/to-snad-neni-mozne-nemecko-mezi-viteznymi-spojenci-pri-oslavach-vylodeni-v-normandii-a-kde-je-zastupce-ruska-to-uz-nam-chteji-namluvit-ze-valku-vyhral-hitler-jak-to-vlastne-bylo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hitler válku nevyhrál. Ale v zásadě, válka západu nebyla vedena proti Hitlerovi, ale proti Rusku... Nepřítelem, i když přítelem také ne, není Německo, ale SSSR/RF.

   Smazat
 7. Na některých webech je Frau Merkel označována za dceru Hitlera, který byl dokonce za pomoci amerických tajných služeb přesunut v dubnu 1945 do Argentiny (viz odtajněná akta FBI). Pokud to Trump ví, tak jí snad ani tu ruku podávat nemusí, vždyž by to byl historický výsměch :-)

  OdpovědětSmazat
 8. A.Merklová pokračuje v plánech A.Hitlera "drang nach osten" jen jinými, ekonomickými prostředky. Proto bylo nutné rozbít Jugoslávii a dehonestovat Srbsko. Protektorát Čechy a Morava je uskutečněn, Havel odvedl, co měl, v německé verzi česko německé deklarace již není hranice mezi ČSR a SRN státní ale zemská. Pro ovládnutí a podřízení Ukrajiny byly vypracovány přístupové podmínky jejího vstupu do EU. Atd. USA se dokončení plánu snaží zabránit. To je vztah Trump a Merklová dle mého názoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc jste vy cesi zradni a poplatni panickum ?

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 17:14 No prečo si taký?

   Smazat
 9. Je to dobre , ze se eu a usa vzdaluji od sebe a hlavne , ze
  eu pochopila zrudnost politiky usa ! Zadne dalsi vypalne pro juesej ! Kdyz eu bude mit dobre vztahy s Ruskem , nic ji nehrozi . Sankce poskodili eu 40 % a usa jenom 18% , uz to pochopili vsichni a jen hraji falesnou solidaritu s usa.

  OdpovědětSmazat
 10. Uz 10 x jsem vam to napsal, ze agenda naseho oblibeneho presidenta Trumpa a destruktivni baby Merkerove jsou SILNE rozdilne !

  Merkerova usiluje o zahnojeni Evropy Islamem a o vasi dominaci Nemeckem !

  Nemcouri ve vas vidi bile opice , ale samozrejme vam to nereknou !
  Me to reknou , kdyz na ne mluvim anglicky !

  President Trump chce, aby Evropa zustala Evropou !
  President chce, aby vasi natvrdlici mezi vasimi "ELITAMI", byli Cesi ! On nechce, aby byli odnekud z Middle East.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němcům může věřit jen h. Prezident Trump chce jen pokračovat v parazitizmu na celém světě. Ostatní je komedie pro odborníky na blbosti.

   Smazat
 11. PROSIM VAS lidi v Cesku ! Uz se jednou naucte ROZPOZNAT rozdily mezi nami Trumpovci a Globalisty !
  My se vzajemne nesnasime a cely svet to vi, akorat vy v Cesku nas hazite vsechny do jedneho pytle !

  Zahranicni politika Globalistu chce a dela sankce proti Rusku ! President nekolikrat rekl, ze chce s Ruskem mir a
  spolupraci !

  Globaliste chteji znicit bilou rasu a bilou (vasi) civilizaci !

  Trump stavi plot na hranicich, aby civilizaci uchranil !
  Trump je vas kamarad !
  Globaliste jsou kamaradi vsech zivocichu, jen ne lidi !

  Globaliste se dozadovali nasilnych akci proti Rusku !
  A president Trump chce v Rusku nakupovat a ne ho nicit !
  h.

  OdpovědětSmazat
 12. V roce 2016 byl vytisten panflet, ktery oznamoval, co vse chce Amerika v Rusku nakupovat !
  Globaliste ho ztahli z obehu, ale mnohe si pamatuji !

  Trumpovci = mir s Ruskem a valka s Islamem !
  Globaliste = valka proti bile Evrope a proti Rusku ! Nasilna integrace a invaze ! (Bida a kriminalita zarucena ! Z Prahy budete mit dalsi Johannesburg ! - TO CHTEJI GLOBALISTE !)
  h.  OdpovědětSmazat
 13. Jo nakupovat chtějí ale platit budou potištěnýma paqpírkama. Stále nechápete pane h že tak jak jste se měly se chce mít celý zdegenerovaný svět a to je proti možnostem naší planety. Vy máte tu výhodu že můžete letět na měsíc, pokud vás tam zdejší vesmířan pustí. Tu zeď stavíte již 60 let.

  OdpovědětSmazat
 14. Já si myslím, že se hraje o Evropu, ale už je asi povšem. Evropa se rozkládá, moloch EU je neschopný, GB má už sbaleno, Francie protestuje v žlutých vestách a asi ani neví proč, Merkel se netrefila s migranty, ztratila sebedůvěru a Německo s ní. Trump nepřekvapil, nemá vychování. Naší drahou Evropu ovinuly mraky.

  OdpovědětSmazat
 15. noviczech
  ...Merkelovo chování učitelky vůči Donaldu Trumpovi je namířeno proti prezidentovi největší vojenské síly na světě!.... Nezlobte se na mne, nejsem příznivcem Merkelové, ale nevím, čím chce pisatel článku přesvědčit čtenáře o pravdivosti svého výroku. Snad že shodili na dvě města po atomové bombě?
  Nebo že šli vraždit lidi do rozvojových zemí?, a stejně odešli s natrženým zadkem? ...Paní Merklová, "nad nikým se nepovyšuj, ale před nikým se neponižuj"!!!

  OdpovědětSmazat
 16. At zije Trump zachrana zemekoule at zije bolton zachrana Trumpa a t zije LGBTQ a ja jeho podporovatel maz si Veno maz pravdu neumlcis ty jeden smitaku posedlej at zije mir at zije Pride perada v Los Angeles spravna pravda zvitezi Na straz
  hh

  OdpovědětSmazat
 17. 3:25 - JO ! At vsichni ziji, krome nicka Brouka Pytlika (hh) !
  Ten at pojde na prujem ! Nebot zatim vse pise pod vlivem constipation !
  Witchdoctor h.

  OdpovědětSmazat
 18. Je tu pár hodně divných komentářů, co je LGBTQ např.
  Jsem tady dobře?

  OdpovědětSmazat
 19. Ponočníci 3:25 + 4:07 , sami se berete vážně ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.