Reklama

čtvrtek 20. června 2019

Ukrajina masivně udeřila na Doněck. Volker: Ukrajina musí začít nakupovat zbraně z USA


21. 6. 2019 lenta a mk
Ozbrojené síly Ukrajiny (OSU) zasadily masivní úder západní části Doněcku. Jak bylo řečeno na zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky (DLR), ostřelování z ukrajinské strany bylo zaznamenáno ve středu ráno 19. června, informuje Doněcká informační agentura.


Střelba šla z pozic v oblasti Marjinky na území Petrovské čtvrti Doněcku. Ostřelováním byla poškozena budova dětské nemocnice (před několika týdny opravená po minulém ostřelování, pozn. překl.) a bazén. "Celkem bylo vypáleno 110 nábojů ráže 122 mm a 52 min ráže 120 mm", bylo dodáno v zastoupení.

Jak oznámil náčelník tiskové služby správy Lidové milice DLR Daniel Bezsonov, na Doněck zaútočila 24. brigáda OSU. Poznamenal, že cílem ostřelování bylo zmaření jednání o mírovém urovnání konfliktu.

Volker: Ukrajina musí začít nakupovat zbraně z USA

Washington vyjádřil naději na "vstřícnost" Kyjeva. Washington doporučil Kyjevu, aby se rozhodl pro nákup zbraní od Spojených států. Bílý dům se nešíří o tom, jaké zbraně konkrétně je připraven dodávat na Ukrajinu, a co je nejdůležitější, z jakých zdrojů bude ukrajinská strana tyto budoucí smlouvy financovat.

Zvláštní zástupce USA pro Ukrajinu Kurt Volker, když mluvil s členy výboru pro zahraniční věci v Senátu Kongresu, řekl, že ukrajinské orgány se musí rozhodnout pro nákup amerických zbraní.

"Vím, že ukrajinské úřady mají v úmyslu zahájit nákup vojenské techniky u USA", řekl Volker, jehož slova cituje agentura TASS, aniž by specifikoval, o jaké zbraně se jedná.

Americký zvláštní zástupce také neupřesnil, jak bude Kyjev v současné ekonomické situaci Washingtonu hradit předpokládané vojenské smlouvy. Hlavní, podle Volkera, je, aby Ukrajina "odpověděla vstřícností, pokud jde o nákup americké vojenské techniky".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Tady je pro Ušáky naděje a té se každý ztroskotanec jako stébla chytá, pro prodej zastaralé vojenské techniky, kterou už za chvíli už nikdo jiný nekoupí, protože Rusové ji mají daleko lepší a levnější a už se tvoří fronty na koupi ruské vojenské techniky, která zajistí klid pro kupující od vražedné Ameriky. Chudáci Ukrajinci, taky jako Ušáci fandí fašistům, ale budou předhozeni jako oběť, ať se jim to líbí, nebo nelíbí. Jenom jsou tak blbí, že to zatím nevědí. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:36+1:11 - hlásím se za sekundanta

   Smazat
  2. Jedna RUSKA neutronova bomba vy tu situaciu vyriesila velmi zodpovedne a hlavne velmi rychlo raz pre vzdy

   Smazat
  3. Bohužel žoldáci ukrajinského fašistického režimu napadli vlastence a jejich rodiny na východě země.Ostřelují z těžkých zbraní obyvatelstvo s cílem je vyhnat z jejich domovů.Přitom je mezi Ukrajinci dost vojáků US ARMY v ukrajinských uniformách.Jde jim hlavně vyprovokovat Rusko.Proto je tolik vojska fašistického paktu soustředěno na hranicích s Ruskem.
   To je ta verbež ,která mašíruje i přes naši republiku a my jsme zticha.

   Smazat
 2. Rusove by meli-jak slibovali utocici uk armadu absolutne znicit-vypalit, po vzoru usa ve Vietnamu!!!! Urcite nasi politici by s tim souhlasili, protoze co delaji usa-zlocinci je ok!!! Ja bych tleskal.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi důstojník?! Ty jsi trouba!!! Ukrajinci by měli nakopat ty své důstojníky (takové chtráky, jako ty) do těch jejich tlustejch prdelí a vypráskat pejzatou oligarchii a nenechat se jí zdírat, vydirat a nutit vraždit stejné chudáky z druhé strany donbasské fronty, jako jsou oni sami...

   Smazat
  2. 1.11 - naučte se být slušný, mohl by jste brzy narazit

   Smazat
  3. ukrajinské orgány se musí rozhodnout pro nákup amerických zbraní.
   A toto žial platí pre všetkých Amerických vazalov a teda ja pre Čechy a Slovensko a nikoho nezaujíma kde na to vezmeme kde si a na úkor čoho požičiame.
   Toto je DIKTÁT USA zbedačiť a zadĺžiť vazalské ekonomiky nákupom Amerických zbraní.
   Tomuto treba urobiť koniec.

   Smazat
  4. Co, 8:36, vyzveš mě na souboj ??!!

   Smazat
  5. 0:19, zřejmě horko, že? A to jak by potom s rozbombardovanou Ukrajinou na svých hranicích pracovali? 40 mil. lidí v troskách a bídě, šílící Západ a kupící se vojska v pohraničí RF včetně našich... Vy musíte být nejmíň rotný v té záloze.

   Smazat
  6. A čo stoho, keď zňou nevedia zaobchádzať, piloti, naučení na zbraniach ZSSR, nevedia lietať na lietadlach US. A tiež zbytočne vyhodené peniaze, na zbrojne systémy, ktoré nikto nevie obsluhovať, a tí čo slúžili do roku 1991 boli naučení že ZSSR je náš priateľ a ochránca. A USA sú imperialisty.
   Krajna ktorá je dokonca rozdelená na Pro Východnú a pro Západnú časť. kde jedny vidia v Rusoch osloboditeľov, a druhá časť v zase v Američanoch šíriteľa demokracie amerického typu.
   Kde zahraničie zvrhlo legitímne zvoleného prezidenta, a časť krajny sa postavila za Janukoviča, v USA to vyvolalo nevôľu, a protesty sa zmenili na pouličné boje ktoré sa preniesli do regiónou, ktoré boli inak naladené, ako boli na námestiach v Kyeve. Z Ľvova naložili protestujúcich do Donecka, akeď prišli do mesta Doneck, tak od miestných obyvateľov mesta dostali nakladačku, mnohí skončili v miestnej Nemocnici.
   Na námestiach sa vytvorili skupiny za, a proti, a v pästných súbojoch si to vysvetlili stúpenci MAJDANU a JANUKOVIČA.
   No bohužiaľ sa stal opak keď polovica Ukrajiny sa nepridala k Majdanistom, tak tam poslali vojakov aby zlikvidovali Kontrarevolúciu, ktorá prepukla v Východnej a Južnej Ukrajiny.
   Dodnes sa USA a Ukrajina nevie zmieriť z vôľou Ruských Krymčanou, že namiesto aby podporili Revolúciu v Kyjeve, tak sa radšej pridali na stranu Kontrarevolúcie, a rovno sa pripojili k Rusku.

   Ukrajinský Banderovci okamžite likvidovali Revolučné Miestne Národne výbory (RMNV), aby zabránili nárastu Kontrarevolúcie v samotnej Krajne.
   V Užhorode tiež vznikol REVOLUČNÍ MIESTNY NÁRODNÝ VÝBOR, ale z Ľvova vyslali kontigent autobusov naložených Banderovcami, aby zlikvidovali Kontrarevolúciu, v Užhorode a na samotnom Zakarpatsku, ktoré si chcelo zachovať odstup od diania na Ukrajine, tak Ľvovčania nechtiac zatiahli obyvateľov Zakarpatska do problematiky Západ-Východ, kde miestni branci, odmietali narukovať do Ukrajinskej armády, kedže Ukrajinská Armáda išla proti svojim vlastným občanom, ktorí sa nestotožnili z Kyjevskou Majdanouskou Revolúciou.

   Smazat
 3. Čemu se divíte, jde o zbrojařský byznys v kapitalismu. Kupují a prodávají všichni, Turci kupují S400 a vadí vám to, a co k tomu Kurdové, cítíte jejich nadšení?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0.39
   Pokud nevíte proč kupují, můžete si zjistit:
   Dne 8.1.2019 vyšel článek "Studená válka a zbrojení v grafech", kde je uvedeno že USA má v 70 zemích světa 800 vojenských základen a rozpočet na vojenské účely ve výši 640,0 bilionů dolarů, Rusko 87,7 bilionů.
   Dne 2.5.2019 v článku "Vyzobáno z webu za duben 2019" je uvedeno: "Francie disponuje 300 ks nosičů s jadernými hlavicemi, ve V. Británii je jich 215, dále má USA na území 5 států EU přibližně 180 jáderných náloží = Německo, Belgie, Nizozemsko, Itálie a Turecko.
   USA se prodejem zbraní snaží snížit státní dluh. 11.11.2018 v Národních listech je uvedeno, že USA má dluh ve výši 21,7 trilionů dolarů.
   Vedení NATO a zástupci v satelitních státech v NATO rozhodli, že největším agresorem je Rusko proto, že má své státní hranice velmi blízko základnám NATO nejen v Evropě ale i Asii.
   Proto zbrojí, aby zachraňovali mír.
   Ještě info: USA byly založeny v roce 1776 sloučením 13 kolonií V. Británie (Kanada se nepřidala, patří pořád pod V.B., hlavou je tam jmenovaný guvernér)a v článku je uvedeno (2017), že za dobu existence byla USA ve válkách 241 let, bez válek pouze 27 let.
   ---V rezervaci se ptali náčelníka indiánů, co si myslí o migrantech v EU? "Také jsme migranty vítali a jak jsme dopadli vidíte".-----

   Smazat
  2. Ukrajina má holý zadek a nemá čím platit, o jaký obchod se jedná? Jo, jsou tady lidé, kteří skupují ukrajinské dluhy, ale kdo ty dluhy dělá?

   Smazat
  3. U těchto dluhů je "jedno", kdo je dělá, podstatné je, že je někdo bude muset zaplatit. Proto jim klidně budou dávat na dluh.

   Smazat
  4. Co má společného S400 s Kurdy ? Pěkně prosím o objasnění. Děkuji.

   Smazat
  5. No jo holej zadek sice mají, ale je to veliké území, s černozemí kterou Hitler za války ve vagónech lifroval do Německa. Pokud by si tam případní majitelé mohli dělat co by chtěli, tak jen ten zemědělský potenciál je obrovský a Čína by jakoukoliv produkci potravin dokázala odkoupit. Taky by tam mohli vyvážet nebezpečný odpad, těžba břidlicové ropy a těch možností kdy kapitalista dokáže vyssát veškerou mízu, nehledě na obyvatelstvo, ekologii, naprosto vše zdevastovat a zničit je přhršle. Rudý dědeček

   Smazat
  6. myslím si že s400 není v žádném případě kupována proti kurdům......................

   Smazat
  7. Kapitalista vám vyssál všechnu mízu?
   Gdyste náposledy chodil do práce?
   Nebo veřejnýho domu?

   Já bych toho vyssavače hádal na jinýho.
   Souha Mamulu nejspíš.
   Ten, řikaj s šejcetrojkou zastavil u každý baby vohnutý v poli.

   Smazat
  8. Nikdo věřitelům nic nevrátí, ponechají si území Ukrajiny, ano černozem, ano Čína obilí odebere z této oblasti, již dnes dluží Ukrajina Číně za obilí předplacenou dodávku v hodnotě 4miliard dolarů, ukrajinci dostali zálohu 2miliardy ty si nechali obilí nedodali, Rudý dědeček to popsal do puntíku, ještě ho doplním, Ukrajinci nás odtud odsunou i s menšinami, cikán jako necikán! S400 Rusko je taktéž kapitalistická země, vy také máte averzi vůči Kurdům ("užiteční odvážní idioti") 7:25 jako Turci?

   Smazat
  9. Šíleni politici Západu Ukrošům na ty zbraně rádi půjčí . Už jen proto aby tam náhodou nezavládl mír . To je to poslední co tito psychopati typu Macrona a jemu podobných potřebují .

   Smazat
  10. Samozrejme že západ potrebuje zadĺženú a poslušnú vyplundrovanú Ukrajinu. žijú tam slovania a tých treba decimovať čo najväčšou biedou a nedostatkom

   Smazat
  11. Turci majú iné prostriedky proti 20 000 000 menšine Kurdov v Turecku. A Kurdi nedisponujú takým arzenálom, aby mohli frontálnym útokom Kurdských vojsk, vtrhnuť do Ankary, a následne ju obsadiť, aby mohli vijednať nezávislosť Kurdistanu.

   Ukrajina mala biť neutrálna krajna, bez prítomnosti cudzích základní. V roku 1991 Ukrajina urobila chybu, keď prinútila Krýmsku Republiku stať sa súčasťou Ukrajiny.
   Dnes vidíme dôsledky, kde Krymska Republika sa radšej pridala na stranu Ruska, ako za zotrvanie v Ukrajine.
   Nerešpektovanie Kyjeva, vôle oblastí miestné osobitosti oblastí, ktoré prešli iným kultúrnym a historickým vývojom, prinesol aj svoje ovocie, vzniku odporu na Donbase.
   Vnucovanie Ukrajinského Jazyka a Ukrajinskej národnosti v regiónoch, ktoré mali svoje vlastné narodnostné menšiny, priniesol dopad a dôsledok sučastnej krízy na Ukrajine. A v mnohích oblastiach Ukrajiny doslova priniesol odpor voči Kyjevu, ktorí odmietal uznať špecifiká určitých oblastí krajny, kde v Oblasti boli zastúpené menšiny Maďarov, Rumunov, Rusínov, Bielorusov, Rusov, Poliakov, Bulharov, a Gaugauzov. To eskalovalo že mnohé menšiny sa citili že Kyjev im upiera práva, na svoj vlastný rozvoj svojej komunity, vrámci oblasti a štátu.
   Vyhlásenia Kyjevu, že všetci sú Ukrajinci, bez ohľadu etnického a jazykového princípu, priniesol naopak odpor, až nenávisť menšín Ukrajiny, a naopak Ukrajinci to pochopili že národnosti a menšini sa odmietajú stať Ukrajincami, na úkor svojej vlastnej identity, jazyka, náboženstva, a etnickej príslišnosti.

   Dnes už mnohí politici Ukrajiny nevedia najsť cestu z tejto vnutornej krízy v krajne, kde obyvateľstvo je rozdelené, kde jedného Banderu velebia, a druhí ho nenávidia. Tak ako Leninové sochy odstránili z piedestálov, aby potlačili vedomie že práve Lenin Vladimír Iljič, stál za vznikom modernej Ukrajiny. Socialistického Tipu.

   Smazat
 4. Vývozci demokracie,kvérů,střeliva a blbejch nápadů,to jsou okupované státy indiánské.

  OdpovědětSmazat
 5. Aby se vyráběly zbraně je k tomu nutný důvod. Jak by se dal zdůvodnit výdaj na zbrojení, když by nebyl nepřítel. Proto se musí vyrobit nepřítel a musí se k tomu účelu vyprovokovat válka. Tak to udělali politici před vznikem první světové války a pak to udělal Hitler, před vznikem druhé světové války a tak to dělají Američani před vznikem třetí světové války. Všichni výše uvedení to zaobalí do řečech o míru, lidských právech, agresorech, ohrožování míru a dalších kecech, kterými nás zaplavují a určují nám koho máme nenávidět. Nyní máme nenávidět Rusko a milovat Američany. Tudle...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA v Afganistanu bojuje se zbraněmi za miliardy dolarů proti "košiláčům" kteří mají zbraně za několik jednotek v Afganské měně, no a Američani budou muset odejít protože prohrávají. Fidel řekl: každý národ je neporazitelný, pokud se neporazí sám. Tké řekl, že Američani můžou provést invazi na Kubu, ale v tom případě by na ně se na ně střílelo z poza každého rohu budovy a ani jeden metr čtvereční by pro Američany nebyl bezpečný. Afgánci vědí co chtějí. Chtějí, aby Američani odtáhli, jednou pro vždy i s těmi jejich lidskými právy, zbraněmi za miliardy a vojáky .

   Smazat
  2. No, náš vyvzdorovaný prezident to vidí jinak.

   Smazat
 6. Dozrál čas pro osvobození Novorasije Ruskou armádou. Do kdy budou ty fašistické mrdky ostřelovat civilisty?
  Češi podívejte se na film Balkánská linie. To je humanitární bombardování,teď už taky doufám že Havel je v pořádným kotli.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Havlův výrok o humanitárním bombardování bombami s radioaktivním uranem je hodný Nobelovy ceny za mír ve světě, kde pravda a láska zvítězí a všude bude miliardy mrtvol.

   Smazat
  2. 7:53 no vidíte, jak jste yntelygentní! Právě na vtržení Ruska na Ukrajinu se čeká. Celou dobu se to provokuje. Byznys nevěří tomuto teritoriu, nemá zájem o investice. Sankce jsou sice drahé, ale dají se obejít, jenže politická a hlavně vojenská nestabilita je pro obchod mnohem horší. Rusko musí udržet na uzdě svoje válečné generály, nasrané a chudnoucí obyvatelstvo, útočící loutku Ameriky - Ukrajinu, kde je 73% obyvatel přesvědčených rusofobů, ochotných vystartovat do války se svým "odvěkým smrtelným nepřítelem" Ruskem. Podobná rozkladná rizika jsou v samotném Rusku, kde například v Jekatěrinburgu se část obyvatelstva k Rusku nehlásí a je hrdá na to, že tam v 1991 byla vyhlášena Uralská republika, a kde již byl vytlačen uralský frank. Tito lidé tak milují Ameriku, že se tam každoročně koná slavnost na počest založení USA. Rusko nemělo šanci vstoupit do WTO, ale v tomto městě WTO mělo a stále má svoji budovu, US konzulát je tam větší než ambasáda a ústředím namísto bývalé KSSS je Jelcin centrum. Činnost Američanů zde ovšem nesouvisí s Ruskem, ale právě tímto regionem. Jekatěrinburg nebyl Američany vybrán náhodou. Má strategickou polohu na rozhraní Evropy a Asie. Pokud by padl, a to v případě války klidně může, Rusku se tím zlomí páteř a ztratí Asii. Zbytek bude hračka.

   Smazat
  3. Krásnej příspěvek, pán je znalec a yntelygentní! Rudý dědeček

   Smazat
  4. Je zajímavé jaká prorocká slova pronesl více než před 100 lety říšský vůdce Bismarck : " Rusko bude poraženo teprve tenkrát , až bude od něho odtržena Ukrajina .Pak je třeba tuto zemi rozeštvat postavit tam bratra proti bratrovi , otce proti synovi . Všechno ostatní je už jen otázkou času ." Asi už tenkrát věděl co říká a proč to říká . Západní jestřábi jeho odkaz plní svědomitě , protože moc dobře vědí že bez ruského přírodního bohatství nepřežijí . To svoje už dávno vyrabovali a není už kde krást .

   Smazat
  5. 11:54, kdyby sis dědku občas přečetl něco jiného než NR a Parlamentky, byl bys víc v obraze. Ani Čína není jednolitá oblast s 1.5 mld obyvately, ale velice různorodá. Dtto Rusko. To snad ještě víc.

   Smazat
 7. Uvidíme co ještě z toho vyleze,myslím si,že to má souvislost s děním kolem Iránu.Jak že jinde píče,Trump na poslední chvíli odvolal útok na Irán a už nestihl odvolat útok na Doněck.Proto tvrdím,pokud USA zaútočí na Irán,budou další ohniska války,zaměstnat Rusko,aby nemělo sílu pomáhat Iránu.

  OdpovědětSmazat
 8. OT Dobrá zpráva. Symbol poroby stát nebude:
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/261224-praha-nepovolila-stavbu-marianskeho-sloupu-na-staromestskem-namesti/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem strašně rád že to tam nebude aspoň nějaká dobrá zpráva.

   Smazat
  2. Náležitou "pozornost" je třeba věnovat členům pražského zastupitelstvu, jmenovitě Jan Wolf (KDU-ČSL), Jan Čižinský (Praha Sobě), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Martin Benda (Praha Sobě), kteří na zasedání zastupitelstva Hl.m.Prahy o postavení sloupu neúspěšně usilovali...

   "Znovupostavení sloupu by bylo projevem hrubě necitlivé restaurace poměrů z doby nadvlády habsburského mocnářství a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení, které trvalo až do roku 1918." (z článku "Případ mariánského sloupu", autor prof.Stanislava Kučerová)

   Smazat
  3. 8:35 - to není symbol poroby ale symbol úspěšné rekatolizace Čech a stojej za tím jezuiti !!!
   A zřejmě i dneska !!!

   Smazat
  4. L.S.21. června 2019 9:54
   Konečně by bylo završeno to pokrytectví, kterým se nyní zahalujeme a balamutíme, vždyť už to tak je, jen my se tváříme jako vlastenci v kredenci?

   Smazat
 9. Kde je těch cca 70% Ukrajinců, kteří zvolili Zelenského za prezidenta ? Tohle chtěli ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neměli na výběr, oni nevolili Zelenského, oni ve druhém kole hlasovali proti Porošenkovi, hlasovali by i za kačera Donalda, kdyby byl na místě Zelenského jako druhá volba!

   Smazat
 10. USA prodej zbraní využívají a) ke zvýšení zaměstnanosti a maximalizaci příjmů USA, b) k totálnímu podřízení vazalských států, c) k likvidaci domácího zbrojního průmyslu vazalů, d) ke snížení obranyschopnosti vazalů. US zbraně jsou extrémně předražené, takže vazalové si jich mohou koupit mnohem méně než by potřebovali k účinné obraně (takže v případě krize by museli žádat USA o vojenskou pomoc). Na rozdíl od EU zbrojovek se US zbraně dodávají zásadně „na klíč“, neposkytuje se žádná finální montáž v zákaznické zemi, natož potom nějaké offsety (proč by USA napomáhaly rozvoji cizího průmyslu?!?), výcvik veškerých obsluh probíhá v USA, což zakázky značně prodražuje, ale poskytuje možnost indoktrinace voj.personálu, GO a případné opravy bojem poškozené techniky se dějí jen v US či v nějak ovládaných firmách z EU, čímž vazalové přicházejí o schopnost v době krize techniku opravovat (což je vojensky šílený stav!) a v době míru ji modernizovat či vyvíjet některé obdobné systémy vlastními silami. Tím se postupně likviduje domácí zbroj.průmysl. Např. ukrajinský je rozsáhlý a rozvinutý a je schopen vyvíjet a vyrábět příkladně tanky, vyvíjet a vyrábět transportní letadla od středních po strategická a další voj.techniku. Nákupy z USA by tento průmysl pozvolna zlikvidovaly, v lepším případě by na Ukrajině US výrobci zavedli levnou výrobu subdodávek pro své zbrojovky. Přechodem na US techniku, voj.normy, taktické postupy či středověké anglosaské míry se sice sjednotí řízení a velení se „spojenci“, ale též dojde k absolutnímu podřízení vazalů US velení a US vojenskopolitickým zájmům. Současně takový přechod na US zbraně zvyšuje zaměstnanost v USA a příjmy US st.pokladny na úkor vazalů, čili posiluje ekonomickou, tedy i vojenskou a politickou převahu USA nad zbytkem věta, samozřejmě včetně oněch vazalů. Takže nakupujme nadšeně US vojenské systémy. Jsou (možná?) nejlepší, (možná?) nejúčinnější, ale zato zcela určitě absolutně nejdražší. P.S.: A všechny, které závisejí na systémech komunikačních, počítačových, navigačních, dálkového ovládání, mohou být pod kontrolou jejich výrobců či US vojenského velení a v případě potřeby mohou být eventuálně třeba i na dálku vypnuty či jinak zneschopněny (dá se taková alternativa vyloučit?!?). Buďme si tedy stále vědomi té základní teze, od níž se odvíjí úplně vše (nejen ve vojenství!), že USA nemají spojence, USA mají jen své zájmy!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci už získali půjčku $700 mil. na nákup letálních amerických zbraní. Posledně získali Javeliny a dnes jsou v držbě u separatistů. USA chystají válku s Íránem a novou válku na Ukrajině.

   Smazat
 11. Místo odsouzení migranta, který znásilnil Češku, hon na Okamuru! Do vřavy mezi Kalouska a další vpadl Ovčáček:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Misto-odsouzeni-migranta-ktery-znasilnil-Cesku-hon-na-Okamuru-Do-vravy-mezi-Kalouska-a-dalsi-vpadl-Ovcacek-586224

  OdpovědětSmazat
 12. Především by se mělo na mezinárodní úrovni jasně říct, že dluhy, které vytvořilo a vytvoří vojenským pučem dosazené představenstvo Ukrajiny jsou sjednány v nerovném postavení a za jednostranně nevýhodných podmínek a proto jsou pro budoucí svobodnou slovanskou Ukrajinu nezávazné a nesplatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američtí a bruselští soudruzi jsou naprosto zoufalí. V posledních pěti letech dávali Ukrajině úvěry jak na běžícím pásu a současně úspěšně narušovali obchodní vztahy s Ruskem. Proto tolik potřebují, aby byl zachován tranzit ruského plynu do EU, protože to jsou jediné a jisté 3 miliardy dolarů za rok, kterými by se ty úvěry mohly splácet. Nic jiného banderovci nemají a mít nebudou, protože ze země utíká na všechny světové strany práce schopné obyvatelstvo, údajně utekla už polovina (asi 10 miliónů)!!!

   Smazat
  2. Vy myslíte, že 10 mil. je asi polovica z takmer 45 mil.?
   (z Gombitovej pesničky: "... tak nedaj si to vziať."

   Smazat
  3. 16:26 jste tupej? řeč přece jde o polovině práce schopného obyvatelstva

   Smazat
 13. Rusko těsně před volbou Zelenského začalo vydávat ruské pasy Donbasu a od 1. června přerušilo dodávky LTO a ropy na Ukrajinu. Asi předpokládalo, že se změnou komediantů v křesle prezidenta nic nezmění v banderovské politice. Přesně to se stalo. Ukrajinské heslo dne" "kdo uteče, vyhraje, zbytek hlady pochcípá!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak to bude kto odtiaľ neutečie zomrie hladom. Rusko ľudí potrebuje

   Smazat
 14. Židovská oligarchije dělá vše pro vylidnění Ukrajiny, jenž má dnes ve znaku 1500 let starý znak zaniknuvšího Chazarského kaganátu, aby se stala náhradním územím pro Izrael v případě rozpoutání války proti Iránu, která by přerostla v konflikt, který by s jistotou Izrael zahubil...

  OdpovědětSmazat
 15. Je nutné Ukrajincům vraždící vlastní spoluobčany zasadit úder a opakovat Debalcevo. Ale rozhodně bych Ukrajince nebral do zajetí. Najdříve bych je nechal vyhladovět a pak bych je střílel - jedině to platí na vojáky, kteří vraždí nevinné děti, ženy a starce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debalcevo byla chyba . Tam to mělo být dokončeno se vším všudy a vítězové se měli zastavit až v Kyjevě . Porošenko , Jaceňuk a jejich poskoci už mohli mít něco odsezeno z doživotního vězení .

   Smazat
 16. A jaké zločiny páchali banderovci za II. světové války se dá snadno dohledat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88sk%C3%BD_masakr
  Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=715045
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2688647-porosenko-podepsal-kontroverzni-zakon-z-banderovcu-dela-valecne-veterany
  Israel a Saudi se spojili a planuji akce proti Persanum v Rijnu ! Rusko kvuli rovnovaze bude podporaovat Persany (Iran).
  Israel je mala zeme a kvuli sve bezpecnosti potrebuje zvetsit uzemi. Tam bude valka porad ! Coz neni NIC NOVEHO ! Situace je o to horsi, ze Iran je pevnost, kvuli zemepisu a nabozensskemu fanatismu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.