Reklama

středa 26. června 2019

Ukrajina se rozhodla odmítnout pozorovatele PACE na volbách

26. 6. 2019     lenta
Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin se domnívá, že je nutné odmítnout pozorovatelskou misi Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) v případě obnovení pravomocí ruské delegace. Napsal to na Facebooku. "PACE s ruskými poslanci a PACE bez nich jsou, jak se říká v Oděse, dva velké rozdíly", prohlásil ministr. Doporučil Nejvyšší radě, aby odvolala pozvání mise PACE pro sledování parlamentních voleb.


Ti, kteří si to přejí, se podle jeho vyjádření mohou zúčastnit dvoustranných pozorovatelských misí, ale "důvěru již v toto shromáždění nemáme".

Klimkin si také postěžoval, že mise OBSE "s pochopením“ reagovala na neochotu Ukrajiny připustit pozorovatele z Ruska na prezidentské volby, zatímco v PACE tato pozice nenachází podporu.

V noci na 25. června PACE přijalo usnesení o obnovení práv ruské delegace a oficiálně ji pozvalo k účasti na červnovém zasedání. Pro tento dokument hlasovalo 118 poslanců, 62 bylo proti, 10 se zdrželo hlasování.

V reakci na to Ukrajina odvolala svého zástupce v Radě Evropy a ukrajinská delegace pozastavila svou činnost v PACE.

Rusko bylo zbaveno svých základních pravomocí v PACE, konkrétně práva hlasovat, v dubnu 2014 kvůli znovusjednocení s Krymem a vojenským operacím na jihovýchodě Ukrajiny. V roce 2017 Rusko, které je největším přispěvatelem do PACE, zmrazilo úhradu svého členského příspěvku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Zase ustupujete zlu a budete plakat, stejně jste jednali s Hitlerem.

  OdpovědětSmazat
 2. U nás je podněcováník nenávisti k jiným národům, či etnikům, trestné.
  Holt v USA Ukrajině je to běžné a demagogie je poplatná
  ukrajinským chlebodárcům, páníčkům, loutkovodičům.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tak služebníčci usa v akci ono se jim to vrátí a už to nebude dlouho trvat.

  OdpovědětSmazat
 4. Zajímavé, že je po volbách a o Ukrajině ni vidu ni slechu. Staré struktury dál čile fungují a nový prezident je zřejmě na dovolené.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.