Reklama

neděle 9. června 2019

ÚSTAVNÍ STÍŽNOST na regulované ceny el. energie pro rok 2019 podána

Alena Vitásková
9. 6. 2019
· * 27 poslanců podalo ústavní stížnost
· * regulované ceny energií určuje ERÚ a jsou povinnou platbou
· * členové Rady ERÚ se neshodli na výši regulovaných cen
· * regulované ceny el. energie, by mohly být nižší, uvedl jeden z členů *Rady, další rezignoval a CR nepodepsal
· *vláda zodpovídá za jmenování členů Rady ERÚ
· *proč premiérovi vyhovuje chaotické řízení ERÚ?


Institut Aleny Vitáskové z. s. (dále jen IAV) předložil poslancům a senátorům počátkem letošního roku podnět k podání Ústavní stížnosti na regulované ceny elektrické energie, které ve svém ceníku pro rok 2019 vydal Energetický regulační úřad. Jedna se o povinnou platbu pro spotřebitelé elektrické energie, která tvoří u domácnosti cca 50 % z celkové ceny, kterou občané hradí. Zbývající díl ceny tvoří tzv. komodita, kterou si každý spotřebitel (občan) nasmlouvá u svého obchodníka a to za cenu, kterou si dohodne.

Z pětičlenné Rady ERÚ dva členové Rady s tímto cenovým rozhodnutím nesouhlasili a také odmítli jej podepsat. Jeden z nich sdělil, že ceny mohly být nižší, a druhý (v té době údajně předseda Rady) krátce po té odstoupil a takovéto cenové rozhodnutí nepodepsal. Do jaké míry se jedna o porušení Energetického zákona není předmětem hlavního problému.

Předmětný koncept Ústavní stížnosti včetně příloh (zpracovaný IAV) byl několik měsíců bez povšimnutí jak ze strany senátorů, tak ze strany poslanců.

„Přípravě konceptu Ústavní stížností se pro IAV věnovali dva renomovaní právníci, za což jim děkujeme“, sdělila za občany, kteří úsilí IAV podpořili žádostmi na zajištění nižších a transparentních cen elektrické energie, předsedkyně Alena Vitásková.

Dále Alena Vitásková doplnila: „Za senátory se o ceny energií a jejich možnost snížení zajímala pouze senátorka Alena Dernerová, se kterou jsem osobně jednala. Bohužel ostatní senátoři, dokonce ani ti, kteří energetiku mají ve své odborné gesci, zájem neprojevili. Plně se věnovali asi ústavní stížnosti na prezidenta republiky, či zneplatnění daní z církevních restitucí. Zájem o občany je pro ně asi málo mediální atraktivní.

Za poslance mě kontaktoval před pár týdny (jako jediný) Tomio Okamura, který mě požádal o bližší vysvětlení celé záležitosti. Po osobním jednání s předsedou SPD Tomiem Okamurou (dalšími poslanci SPD v poslanecké sněmovně Parlamentu) a vysvětlení problému mi přislíbil, že záležitost projedná se svými poslanci. Pro podání Ústavní stížnosti je potřebné množství poslanců 25. Přesto, že je poslanců SPD 19, přislíbil, že se pokusí o zajištění dalších hlasů, ale předem nic neslíbil. Delší dobu se nedařilo potřebný počet poslanců zajistit. Obdržela jsem informaci, že ani poslanci KSČM tuto stížnost nechtějí podpořit. Oslovila jsem předsedu Vojtěcha Filipa a ten podporu přislíbil. Nakonec se povedlo!!!“

Dne 4. 6. 2019 proběhla tisková konference SPD v poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, na které předseda T. Okamura oznámil, že SPD podává Ústavní stížnost na snížení regulovaných cen elektrické energie, kterou inicioval Institut Aleny Vitáskové. Ústavní stížnost podepsalo všech 19 poslanců SPD, 7 poslanců KSČM a jeden poslanec ČSSD – pan Jaroslav Foldyna.

„Institut Aleny Vitáskové děkuje všem těmto poslancům za snahu o nižší ceny elektrické energie a tím snížení životních nákladů, o lepší život našich občanů a zlepšení životní úrovně.“

Institut Aleny Vitáskové, z. s.
Záhřebská 30
120 00 Praha 2

50 komentářů :

 1. Také děkujeme. Nejdříve jsem si myslel a to jsem prostě jen blbě použil logiku, respektive prostě jsem ji použil a to jsem neměl dělat, protože s ní to nemá asi nic společného,, že rovný s rovným jsou i stejné, tedy rovné, možnosti. No, nejsou, když elektřina někoho stojí více a někoho jiného zase pro změnu méně a třeba i o hodně méně,, to samé například s vodou a bydlením a potravinami a s benzínem a naftou a se školou, na ty soukromé prostě jen tak nějaké dítě nemá a na ty státní ho nevezmou, protože si je nezaplatí,... víte co myslím. Použil jsem tedy logiku a vyhořel jsem. Snad by se matematika neměla vůbec vyučovat, Piráti až na tom tak nějak pracují. Když lidé nebudou myslet logicky, bude všem lépe psychicky. Ale nebudou rozumět už ničemu a nevyznají se. Nepomůžou si. Nic není nikdy dokonalé. Tak strašně lhát se ale nesmí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pí. Vitáskové, právníkům a SPD patří poděkování. Mimo téma přidávám další šlendrián.....

   Arabští a afričtí migranti byli z autobusu vyloženi v tichosti mimo autobusovou stanici, na parkovišti v zastrčené ulici v Karlíně!

   https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ocity-svedek-zachytil-vykladku-migrantu-primo-z-autobusu-v-centru-prahy-arabsti-a-africti-migranti-byli-z-autobusu-vylozeni-v-tichosti-mimo-autobusovou-stanici-na-parkovisti/

   Smazat
 2. Nedivím se, že ji chtěli zavřít a snad i zlikvidovat. Kdo to kdy viděl, aby někdo, chtěl něco dělat pro lidi a né jenom krást, podvádět a lhát, jako to skoro všichni politici už bezmála 30 let dělají a už to dovedli skoro k dokonalosti protože zavřený nebyl skoro nikdo. Stačí jen žvanit o demokracii a svobodě a lidi jdou jako lumíci do moře, nebo na Václavák. Tak pěkně to fungovalo, to by jim v tom ta zatrachtilá Vitásková mohla udělat pěknou paseku, skoro jako solární kůrovec. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost nadnáší, a peníze jsou výtah.

   Smazat
  2. noviczech
   ...ano, mluvit, slibovat, a lhát, to je politika západu, což poznali už v bývalém DDR a proto tam vyhrála strana AfD! Ale věřte, prosadit pořádek, jaký? Dnes je zákon, že člověk má právo, zítra přijde zákon, že člověk musí do koncentračního tábora! A zákon se musí dodržovat, I KDYŽ JE PROTI LIDSKÉMU ROZUMU, to je politika "demokracie západu", vím o čem píšu, věřte mi. Přeji hezký večer!!!

   Smazat
  3. Paní Alena Vitásková je jediný volitelný kandidát v příštích presidentských volbách.

   Smazat
 3. Politici se o lidi zajímají pouze 3 měsíce před volbami.Jinak se zajímají hlavně o sebe a "spolukumpány".
  https://aeronet.cz/news/svodka-mafie-2-vysetrovaci-spisy-karel-zenon-a-sky-soft-odhaluji-napojeni-cssd-a-top09-na-financni-toky-podnikatelske-a-justicni-mafie/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie vyčerpává, dopřejte jim oddech a přípravu na další volby.

   Smazat
  2. Jděte už konečně s tím poplašným, pomlouvačným manipulátorem třeba do pryč, a necpěte ho neustále na NR. Kdo ty jeho blafy baští, najde si to svinstvo sám. Relevantní informace se neshání u utajených bláznů, ale na seriózních alternativách.

   Smazat
  3. Všichni jste manipulátoři, ... Servít.

   Smazat
 4. Demokracie bez použitelných referend /Švýcarsko apod./ je v podstatě fraška. Náš parlamentní systém nekonečná komedie.

  OdpovědětSmazat
 5. Hajzlove v Erui by měli být pověšení.

  OdpovědětSmazat
 6. Ve světě se hodnotí lidé podle dosaženého majetku, postavení a jiných různých kritérií. Tito lidé se dávají za vzor těm méně úspěšným a tím pádem v nich potlačují to hlavní LIDSKOST. No a zeptejte se těch lidí, zda jsou ětastni. 80% těchto lidí se na vás bude dívat jako na blba obecného a nebudou schopni okamžité odpovědi. Jestli jsou schopni v té chvíli pochopit smysl otázky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, a jelikož sbírám pěkné citáty, zrovna jeden se tu šikne "Kromě člověka, všichni živí tvorové vědí, že základním životním cílem, je radost ze života", dalo by se říci 1:0 pro živé tvory. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Pani Vitaskova ,
  Vas je pro tu prazskou opicarnu SKODA !
  Snizeni cen energie se pozitivne projevi na celem zivotnim standartu vsech ! Oni Vas sabotuji.

  Vim to urcite ! Ziji v tropickem horku a vim moc dobre, jak cena energie je dulezita.
  (Muj A/C jede 10 mesicu non-stop !)
  A vim take z naseho tisku , ze i rusky president Putin venuje 65 % sveho pracovniho vytizeni, energii !
  Senatori u vas jsou prdele line a nemyslici a jim
  zatim nedosla, dulezitost tohoto thematu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Al Hamajda se paktuje s miliony úchylek:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hamacek-se-dnes-sesel-se-zastupci-spolku-Milion-chvilek-584781

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už snad i ten teplý Pospíšil je větší chlap, než tento POSERA.

   Smazat
 9. Milí exsoudruzi a soudruzi, mám totaz?

  Pravda je někdy krutá, ale správná a nelze na ní rezignovat! Budeme mít 30. výročí 17. listopadu 1989, ale nějak mně stále chybí oficiální, veřejný popis událostí 17.listopadu a “změna” režimu! Takže bych se konečně rád dozvěděl, kdo navedl “demonstraci svazáku” na Národní třídu, kdo nařídil “uzávěru”, zmlácení studentů svazáků, alias “mrtvého” studenta Šmída (figurant StBák Zifčák?). A potom hlavně, kdo? Kdy? a komu a za co předal moc ! Jaktože byl zvolen “komunisty” Havel prezidentem? Někdo tomu velel? Samo od sebe se to nestalo! Když celý dotaz lehce zparafrázuji, tak chci vědět, která “partička” STB /KGB / a ÚV KSČ “zvítězila” a prakticky zde “bačuje” do dnes!!! To snad mám právo se při 30. výročí 17. listopadu ptát a dozvědět! Zatím jsem četl “Polojasno”? Ale já bych chtěl mít už konečně jasno! D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý svazáku D,
   skutečně stoprocentně pravdivé odpovědi na všechny vaše dotazy byste mohl obdržet právě od těch soudruhů, a exsoudruhů, na které poukazujete, a kteří tomu, jak sám píšete, dodnes bačují. Zkuste to u nich, třeba by vám to chtěli povědět.E.

   Smazat
  2. Milý 21:12, čti pozorně a najdeš, nikomu to neříkej, ten odvážný pán je od roku 1931 na černé listině a momentálně mrtev. Čest jeho památce a odvaze!

   ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ROCE 1989.

   E-kniha
   http://analyza.wz.cz

   https://uloz.to/!KQw4jUmEa/3-analyza-17-11-1989-vice-google-cz-autor-miroslav-dolejsi-politicky-vezen-po-r-1989-vladnoucim-teatrem-opet-zatracen-prestoze-si-odsedel-19-let-o-sametu-napsal-r-1990-a-skoncil-25let-zde-media-mlci-osvetlil-osobu-havel-pdf


   https://knihy.heureka.cz/analyza-17-listopadu-1989-miroslav-dolejsi/

   Recenze:
   Je zde nejlépe popsán skutečný podvod chartistů 77 k našemu státu a občanům. Poprvé vyšla kniha v roce 1990 a je jen škoda, že nám to uteklo!

   Koho zajímá, proč je naše republika zadlužená, ekonomicky, politicky, kulturně, morálně zdevastovaná, nechť začne číst právě zde. Bude-li chtít vědět ještě více, má zatím možnost objednat další knihy na trhu, aby se dopracoval k děsivému zjištění tzv. Novému světovému řádu...

   Autor Miroslav Dolejší:
   Specifikace Analýza 17. listopadu 1989.
   Kontroverzní text pochází z pera člověka, který byl nadvakrát (v 50. a 70. letech) dlouhé roky vězněn a po propuštění stále stíhán a perzekuován. Po převratu byl očištěn a stal se členem Konfederace politických vězňů. V knize tvrdí například, že revoluce v roce 1989 byla předem domluvené předání moci, a že lidé, kteří se k ní dostali, byli ze stejného prostředí jako ti, jež ji opustili - mocní komunisté, svobodní zdenáři a židé. Poukazuje na odvrácenou tvář Charty 77, o které se údajně úmyslně mlčí, ale o níž měla StB nezvratné důkazy. Kniha je sestavena ze vzpomínek autorových přátel a rozhovorů z porevoluční doby a závěrem je uvedena úvaha na téma budoucnosti.

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Dolej%C5%A1%C3%AD

   Ramón F

   Smazat
  3. Originální kniha vypadá takto, to co vyflusne google je opět a pouze odvárek skutečnosti:

   https://uloz.to/!ycny4fxPD/1-publikace-analyza-17-listopadu-1989-autor-miroslav-dolejsi-hlavni-vedlejsi-role-havel-jpg

   °°°°°°°°°°

   Zde máme autorovo foto:

   https://uloz.to/!aU7kp4LNf/2-miroslav-dolejsi-autor-zarazen-mezi-nezadouci-povinne-zapomenute-po-r-1989-rezie-havel-jpg

   Exministr Jan Ruml mu po 89 nabídl pobyt ve Švýcarsku na náklady tehdejšího federálního ministersta vnitra, pokud popře svou ANALÝZU a zavře hubu a zmizí v zahraničí? On odmítl!


   Dnes kují pykle v tomto ústavu, hádají a udávají se navzájem, přepisují dobu zpět až po dnešek. Z louže do bláta, a my je ještě ty .umpy platíme ...

   https://www.ustrcr.cz/uvod/bezpecnostni-aparat-mv/

   Ramón

   Smazat
 10. 21:12 & 21:32 - to vse co se stalo na podzim 1989, bylo zavineno totalnim ekonomickym upadkem vsech "socialistickych" statu ve vych. Evrope.

  StB to vedela drive nez vsichni, ze je konec a byla prvni, kdo opustila potapejici se lod socialismu a rychle prebehla ke svemu ideologickemu - kapitalistickemu nepriteli.

  Trenice a zmatky v 90-tych letech nastaly, kdyz se na pozice kapitalistu dostaly pouze nekteri Komousi a zbytek uzitecnych idiotu ve strane zvyklych na vyhody,
  byl odepsan !

  A vite vy, jaka je situace dneska ?

  Nekteri ti "soudruzi" velmi zbohatli a kupuji si zde nemovitosti (jsem Floridan) a oni nevedi , ze rozumim cesky a kdyz je potkam na odpocivadlech dalnic a slysim co mluvi tak mam tezkosti se ovladnout a nevyprsknout salvou smichu !

  Takze oni prevlekli kabaty tak rychle a uspesne, jak to umi pouze chameleoni ve state Arizona !
  Huuuuu, ha, ha, ha, ha,
  "Pijme pivo s bobkem, at je dobra nalada ! Vypereme vsechno Sotkem, pere mydlo Helada !"

  Mnohych z vas je stejne skoda ! Meli jste uteci s nami , kdyz prisli Rusi (1968) ! Meli by jste ted daleko vetsi penze ! (Duchody po cesku !)
  Prohlasil nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, tady je nádherně. Co piješ za chemický patok, prý do toho přidávají pěnidla a točí to na jeden zátah a potom naběračkou přidají pěnu?:) Já si jdu teď dát plzeňské, u nás ho mají krásně vychlazené a venku není horko a komáři:) Že v tom demokratickém konečníku, kde tě zavřou, když si prdneš na ulici, nebo se usměješ na ženskou, můžeš žít.

   Smazat
  2. 22:19 - po navsteve mexicke restaurace nejen, ze svobodne prdim, ale uz jsem se i svobodne posral, na
   parkovisti ! (Jako duchodce za to sklidim poplesk !)

   Pivo se sem privazi z 50 zemi a mam svoje oblibene take ! (Plzen se zde dostane koupit, ve specializovanych prodejnach) !

   Na zenske zde vrkam kdykoliv mam inspiraci a je snadne je ziskat, ale tezke je, se jich zbavit !

   A pocasi ? Denne 32 stupnu Celsia ! T.zn. horko, dusno a vlhko, je v tuto dobu na Floride.
   Turiste utekli na sever , takze je zde klid.
   h.
   (Navstivte Floridu v zimnich mesicich !)
   h.

   Smazat
  3. 22:41 Honolulu, já navštívit mexickou restauraci, tak bych se asi také posral, ale nikdo by mně netleskal:) Máte tam pitnou vodu, nebo to pijete z plastu?

   Smazat
  4. Nefandím Lulovi, ale prosluněný inteligent 22:19 mne naštval. Jen pitomý globalista si dává Plzeň, i když ten pivovar už dávno není náš a zisky jdou pryč, nepletu-li se tak snad náš je jen Budvar. 22:19 kecá je tu vedro a komáři kousají. A ty Lulo, se furt nevytahuj, ty vaše bažiny mají asi taky rádi komáři. Máme oba až moc bojechtivé prezidenty, což mi k pivu neladí, ale co naplat.

   Smazat
  5. 23:41 - teď jsem si dal tři kousky a venku na zahrádce, kraťasy, pohoda, vlahý vánek, ani jeden štípanec. Ubalil si dvě cigárka, ty zhasínající smradlavé eurosračky se kouřit nedají, naprostá pohoda:)

   Smazat
  6. Chlape 9. června 2019 23:52, ty bydlíž určitě v Mostě, žes tak spokojen, tady taky vyjdeš před dům a hned máš dvě ubalený, bez poškození plic. Jsi šťastný, žijící v nevědomí, co je snědá džungle, co nám jí k nám R. VÍTEK (vítač) z Prahy nasral!

   Ramón

   Smazat
  7. O: bydlíš

   Smazat
  8. Ramone, teď jsi se vyjádřil naprosto nedemokraticky, jako rasista, xenofob, komunista a možná dokonce Putinův agent:) Jojo, demokracie, to je pěkný svinstvo. Lidé nadávají, optáš se, byl jsi u voleb? Odpověď ne, stejně to neovlivním, co s takovým stádem !?

   Smazat
  9. 10. června 2019 0:32

   Ty víš koho nám sem do Mostu přes Janov, obchodník s chudobou miliardář Radovan Vítek (vítač) nasral a jak říkají pražané z Prahy 4, krásně nám VYČISTIL Prahu!?

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Strach-hroznej-strach-denne-zbita-sestileta-dcera-Piratsky-radni-sokoval-navrhem-na-slouceni-bilych-deti-do-romske-zakladky-na-Zizkove-577267

   °°°°°°°°°°

   A ty stejní farizejští nýmandi z Prahy, zde:

   Bartoš (Piráti): Stavění kontejnerů na okrajích ghett není řešením, ale časovanou bombou, “kterou jsme v Praze vyřešili humáně, tím způsobem, že jsme je přestěhovali za úplatu k Vám do Mostu, developeři z Prahy, velký dík, velký krok pro Prahu a zadupání Mostu!“.

   08.06.2019 15:16 Parlamentní listy.
   Piráti začali v mosteckém Chanově realizovat inovativní přístup k začleňování a emancipaci Romů, který spočívá v budování kapacit na straně místní romské komunity a lokálních politiků k vzájemné komunikaci a společnému plánování řešení situace na sídlišti Chanov.

   “Hrozný pirátský vošuntělci a vysmahnutý dredový palice, kde byli všichni vítači, když cikorky hromadně přesouvali z Prahy k nám!“.

   https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Bartos-Pirati-Staveni-kontejneru-na-okrajich-ghett-neni-resenim-ale-casovanou-bombou-584649


   Ramón


   Smazat
  10. Omlouvám se za poznámku mimo, ale když někdo vychvaluje Prazdroj Plzeň a nebo Gambrinus, tak opravdu, ale opravdu nechápu. V 70. letech jsem často pil Prazdroj a velice mi chutnal. Byl sice dražší než ostatní, ale ta PLNOST! Někdy kolem 2005 jsem se dočetl, že Prazdroj koupil nějakej pivovar v Polsku a sliboval stejnou kvalitu Plzně jako doma. Prostě vodu nějak chemicky upravili a ty ostatní ingredience se pod dozorem sládků a na odpovídající technologii uvařily. V té době také provedli obnovu technologie doma a od té doby to pivo téměř nepiji. Chápu, že mlaďasům to může chutnat, ale často pochybuji o svéprávnosti konzumentů Prazdroje, kteří si pochvalují, jaký je to materiál. Prazdroj Plzeň je dnes už jenom značka. Sice respektovaná, ale jen zřídka vyroste z hezké holky krásná babička. U Prazdroje se to bohužel nestalo.

   Smazat
  11. 22:02 honolulu, Boží prostoto! Převraty nejsou možné bez toho, že se nahromadí jisté okolnosti, které společenský a politický pohyb umožní s tím, že role lidských aktérů je víceméně v tom, kdo se víc nebo méně uplatní nebo propadne. Civilizační pokrok můžeme, vidět v tom, že ne všude a vždy musí taková událost být krvavá.

   Smazat
 11. V senátu sedí poskoci korporací a jediná strana která se zastane lidí je SPD.

  OdpovědětSmazat
 12. Prezident Zeman pálil ostrými: CIA je neschopná. Premiére, ignorujte demonstranty. Kavárna chce nesvéprávné Česko:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019060910107225-prezident-zeman-palil-ostrymi-cia-je-neschopna-premiere-ignorujte-demonstranty-kavarna-chce/

  OdpovědětSmazat
 13. Nekteri ti komunisticti praseckari byli VELMI, VELMI, chytri a proziravi ! A jini vubec ne !

  Pamatujete si na generala Sejnu ? Asi uz ne !

  Ale jeste vetsi hanbu cele KSC udelal dustojnik Josef Frolik z StB !

  On prinesl do Ameriky archiv a organizacni strukturu celeho bezpecnostniho aparatu CSSR !

  Na zaklade toho, co rekl a co napsal, byly sestaveny strukturalni vykresy se jmeny , adresami a organicacemi, ktere byly casti Min. vnitra, co v CSSR existovali a z casti, co existovaly v SSSR !

  Takze oni (StB) terorizovali narod, ale sami kde mohli, tam zdrhli a zaopatrili se zde v Americe.

  General Sejna mel rad Adirondack, (Lake George) a vysoky dustojnik Frolik - Floridu ! (Kterou cast - nevim.)

  nick honolulu - uspesna pavlacova klepna !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Špion vypovídá, vlastním.

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Josef_Frol%C3%ADk

   Ramón

   Smazat
  2. Lulu škoda, že tam ne utekli všichni i celým ÚV KSČ

   Smazat
  3. 22:34 - Komunisti se chovali zákeřně, dávali rodinám byty skoro zadarmo, upláceli lidi, v jednom takovém bytě bydlím. Dnes si mladí vezmou 2,5 milionu hypotéku a jsou vysmátí. Než půjdou v zatím v 65 do důchodu, tak to v pohodě splatí.

   Smazat
  4. Když dělají dva totéž, nemusí to totéž být. Po Šejnovi se sice muselo předělat rozmístění raketových vojsk (říkali nám na vojně, předtím říkali ve škole že nebyl významný). O Frolíkovi se toho moc nenamluvilo, první byla jeho knížka Špión vypovídá. Ale ve Státech čelil např. chřestýšům v domě , ačkoli v kraji chřestýši nežili a dalším nástrahám. I československá justice je viděla různě:
   Šejna - 8 let,
   Frolík - provaz.
   Se Šejnou vyšel česky v ČR rozhovor někdy roku 1993. Ve svých vzpomínkách popisuje Šejnu režisér Dušan Klein.
   Jako voják základní služby za něj psal básně, soudruh generál měl literární ambice.

   Smazat
  5. Chtěl bych vaši pozornost obrátit k případu Alexandra Terziana, příslušníka StB, který v 80tých letech zavraždil hlídače libyjské rezidence v Praze, když byl jím přistižen při krádeži uměleckých předmětů, zapůjčených ambasádě ze sbírek Národní galerie. Utekl od USA a po Velkém Listopadu české úřady požádali o jeho vydání k potrestání domů do vlasti (dosouzen byl v nepřítomnosti). USA ho odmítly vydat!!!!

   Zato pedofilní katarské prince pouštíme na lusknutí prstu bez potrestání a ruské mladíky podezřelé z hekerování si na počkání odveze americký kongresman. Jsme opravdu velmi spolehliví otroci a kolaboranti, jen co je pravda!!!!!

   Leo

   Smazat
  6. 2 27, myslím že se Šejnovi i říkalo jetelový generál, neboť taky kšeftoval se semínkama jetele. Bože jak je to furt stejný, co?

   Smazat
 14. Sejna znal urcite zemepis, nebot si nasel velmi pekne misto
  (Lake George na severu statu N.Y.) a mel tam dokonce i nejaky establisment pro turisty ! (Google images - Lake George) !

  Frolik, to vsak byla tezka vaha ! Z neho byli priposrani i v Kremlu ! Tak za nim poslali atentatniky a ti se porvali s nasima tajnyma policajtama (Prdschnajdrama !), take ve state N.Y. (Syracuse) ! Na tomto pripade bylo nejzajimavejsi to, ze je vedla zena ! Nejaka vedma s velkym frnakem, ktera ho dokazala vycuchat . Nasi rafani dali sovetum nakladacku a poslali je rychle domu !

  Emigrantsky tisk pozdej napsal, ze Frolik zemrel na
  rakovinu , ale jiny emigrantsky tisk napsal , ze zije a utekl na Aljasku !

  Aljaska je rektalni cast zemekoule a je to divocina ! Tam nikdo nikoho NE-najde !
  Ale je tam zima 10 mesicu v roce !

  Chlubim se vam moji informovanosti , protoze na rozdil od vas ctu vsechno !
  A chvalim kazdeho, kdo se zucastnil zruseni CSSR a zmenil ho v Cesko !
  Protoze socialismus smrdel zatuchlinou a vsechno melo sedou barvu !

  General Sejna ! Pracoval ve Washingtonu a na zaklade toho, co si pamatoval z jeho kariery a pomoci logicke dedukce, umel dobre predpovidat komunisticke lumparny.

  A to byl hlavni POLITRUK v cele armade !
  Zde vidite, jak ten system byl prohnily !
  nick honolulu


  Emigrantsky tisk o nem psal casto !

  OdpovědětSmazat
 15. Z článku je zřejmé,že většina poslanců a senátorů jsou parazitivní svině a občané by si toto měli uvědomit,až zas půjdou k volbám,aby tyto hajzle nevolili.
  Jen mi v článku chybí jména hajzlů z vedení ERU,kteří hlasovali pro zvýšení ceny a to je špatně.

  OdpovědětSmazat
 16. Dokud se většina lidí bude na věci dívat a myslet tak jako se dívali a mysleli před 50 lety - a né jak to opravdu dnes je, budou si ti chytří dělat co chtěj...
  (a cízí vojska budou projíždět zemí s mnoha radostně vítajícími ovčany podél dálnice - se zamaštěnou Usárnou na zádech)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s vámi,dokud budou lidi ovce bude s nimi šlechta takto jednat.Bez svržení tzv. elit od koryt změna nenastane.

   Smazat
 17. Mít kouzelný proutek, tak vyčaruji Ministerstvo energetiky s ministrem Alenou Vitáskovou. Bylo by líp.

  OdpovědětSmazat
 18. Tady voleným vyžírkům jako Piráti, Ďebylblok bohatě stačí, když mají svoje korya a jejich činnost se skládá pouze z nenávisti k opozici a práskání do Bruseli. Děkuji paní Vitásková a všem poslancům, co podali stížnost. Zbytku bych přála 100x zdražit energie.

  OdpovědětSmazat
 19. Já osobně bych zbytku-tedy dobytkům v senátu a ve sněmovně-dopřál houpání na kandelábru a třeba hromadně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě bych tam přidal ty hajzle z ERU,kteří tu prasárnu vymysleli a odsouhlasili.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.