Reklama

úterý 25. června 2019

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako ukázkový příklad operace pod falešnou vlajkou (1/2)

EXANPRO
25.6.2019
Specifická analýza a předpověď (12063)
Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu mezi pobřežím Spojených arabských emirátů (přesněji mezi pobřežím emirátu Fudžajra) a pobřežím Íránu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě. 

Události v Ománském zálivu souvisejí s frustrací Američanů z neúspěšného tažení v Iráku (od roku 2003), kde nedosáhli svůj konečný cíl, a následně z neúspěšného tažení v Sýrii (od roku 2011) neboli v zemi, která měla být po neúspěchu v Iráku zpětnou bránou pro návrat Američanů na Střední, respektive Blízký východ [1]. Pád Iráku a Sýrie měl vytvořit podmínky pro následný nástup Spojených států amerických proti Íránu, který američtí představitelé považují za důležitý operační cíl v soupeření s Ruskou federací, neboť Írán je významným spojencem Ruska na Středním východě.

Íránští činitelé si ale velmi dobře uvědomovali, oč se hraje v Iráku a v Sýrii, a proto významně podpořili své partnerské šíitské vlády v obou zemích v boji proti takzvanému „Islámskému státu“ (IS) a v Sýrii navíc proti povstalcům podporovaným Západem v čele s USA a taktéž sunnitskými režimy v čele se Saúdskou Arábií. Tento íránský podíl na neúspěchu Američanů a zároveň vzdalování výhodnější pozice pro působení proti Íránu nese americká administrativa opravdu těžce, a právě to vyústilo v přímou kampaň proti Íránu. Tato kampaň započala na konci roku 2017 a je podrobně popsána v produktu 11077 „Američané ztrácejí Sýrii, a proto musejí konat aneb Proč schválení ambasády v Jeruzalémě, vyvolání incidentu v Dúmá a vypovězení jaderné dohody s Íránem“.

Kampaň USA proti Íránu, který rovněž významně pomáhá šíitské straně v Jemenu proti sunnitským ozbrojeným silám podporovaným mezinárodní koalicí vedenou Saúdskou Arábií, nepřinesla po půldruhém roce žádný výrazný obrat ve prospěch USA. Náhle se však v květnu a červnu 2019 objevují incidenty vedené proti obchodním lodím v Ománském zálivu poblíž íránského pobřeží. Americká strana z těchto útoků okamžitě obvinila Írán, přičemž přes média předložila postupně několik údajných důkazů o íránské vině. Jenže v předkládání důkazů nastává vážný problém, který celou situaci otáčí proti USA. Vlády západních zemí jako obvykle mlčí, i když jejich zpravodajské služby vědí, co se děje a kdo za tím stojí.

V nadpise jsme uvedli, že se jedná o ukázkový příklad operace pod falešnou vlajkou* (False Flag Operation – FFO). Jenže to je tak trochu protimluv, protože žádná operace pod falešnou vlajkou (OFV) by neměla být veřejně prezentována jako ukázková – alespoň ne v krátké době po jejím provedení. Pokud je OFV v krátké době po svém vykonání paradoxně nazvána „ukázkovou“, pak je zjevné, kdo operaci provedl a na koho měla být svedena vina neboli hozena ta falešná vlajka. Pokud je OFV provedena dostatečně dobře, tak nikdo z nezúčastněných osob nemůže o incidentu hovořit jako o OFV, protože nebude mít k dispozici žádné relevantní důkazy. Avšak v případě napadených lodí tyto důkazy postupně poskytli sami Američané, kterým je všechno málo, a tak hrají dál, i když by už dávno v případě utajené operace měli odejít z jeviště. Snaží se stále do hry vstupovat a jednoduché věci překombinovávat, jako by ze svého právního řádu nevěděli, že kdokoli a jakkoli zapojený do určité události cokoli po této události řekne nebo dále vykoná, tak to později může být použito proti němu samotnému.

Z útoků na obchodní lodě se tak stala „ukázková“ operace pod falešnou vlajkou, jelikož si tyto útoky můžeme ukázat a rozebrat právě jako OFV s jejími charakteristickými znaky, které neměly „vyplout“ na povrch (na povrchu měly zůstat jenom ty poškozené lodě). Podívejme se nyní, jak tento případ rozebrali zpravodajští analytici*.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

39 komentářů :

 1. Aby se mohlo zaútočit na nějaký stát, musí se vymyslet příčina a pak jen stačí jí provést a je důvod udělat vojenský útok. K tomu je zapotřebí, aby světové média označili za viníka útoku ten stát na který je zapotřebí zaútočit. Důkazy nikoho nezajímají a komedie se neustále dokola opakuje. Tak začala první a druhá druhá světová válka, válka v Korei a Vietnamu a všechny další války. Předchází tomu všemu masivní zbrojení a vyzbrojování. Vůbec nezáleží na tom, zda k likvidaci určený stát je agresor, nebo není agresor. Viděli jsme to na příkladu Iráku. Byl označen jako nebezpečný a byl zlikvidován. Následovala Jugoslávie, Libye. USA vyrobilo obrovské množství zbraní, které jsou na skladě a je nutné je použít. K likvidaci je označen agresor Iran. Má smůlu. Může dělat cokoliv, stejně bude zničen v méně demokracie, té západní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:33 Máš v tom tvém výkladu tak trochu více lží a demagogie. Válku v Korei začala KLDR, válu ve Vietnamu začal rudý severní Vietnam, válku v Jugo zahájilo Srbsko, v Libyi nebyla USA, ale co vím, tak RUSÁK napadl Finsko, V 56 Maďary, v 68 nás, v 78 Avganistán, ve 14 okupace Krymu, atd proč vy proruští neustále lžete? dobrý vzor v samotném Rusku.

   Smazat
  2. 11:33 Tak tomu nevěřte že bude Írán zničen mají vlastní dobrou obranu. A pokud něco začnou tak to odskáče Izrael.

   Smazat
  3. 11.58 Jenom žvaníte , okupací Krymu jste tomu dal poslední ránu , referendum a lidská práva vám nic neříkají ? Jaltské dohody z 45. také ne , atd ?? Libyi sice začala bombardovat Francie a Itálie , ale nakonec to musely dokončit USA ! Do Afganistánu přišli Rusové na pozvání afgánské vlády !! Kolik má ve světě vojenských základen Rusko a kolik USA !! Jste jen západní poskok , nepřítel českého národa !!

   Smazat
  4. 11:58 Chlapče, máte zásadní nedostatky studia historie.Korea, Vietnam, v Libii Francouzi. Za vším hledejte v čí prospěch. Všechny ty postkoloniální války byly v zájmu imperialismu a kapitálu.Třeba ten Krym. Víte, že USA a Nato tam na Ukrajině již budovaly základnu a jistě podle vaší logiky jsou Rusové již na hranici západní Evropy.Čtěte dokumenty a ne jen tlachy ČT.

   Smazat
  5. 11:33 obecně popsal situaci o tom jak vznikají války a jak se ty války pak zdůvodňují. Jenom v závěru připomíná, že USA vyrobilo hromadu zbraní. Proč se 11:58 tak strašně zastává USA, jako by je 11:33 napadl, nebo že by se potrefená husa ozvala.

   Smazat
  6. Srbsko žádnou válku v Jugo nezačalo.

   Ve Vietnamu šla válka od přepadení Japonskem, přes Francouze až po Amíky. Vietnamci proti nim bojovali nepřetržitě, protože chtěli o své zemi rozhodovat sami. Všichni, nejen komoušové.

   Bože, co nám sem do diskuzí chodí ya nevydělané a neinformované trolly. Hamáčku - hambáčku, nešlo by je aspoň trochu připravit na to jejich propagandistické řemeslo? Tohle je přece ostuda!

   Smazat
  7. 11:58 Tys nečetl 11:33 ty vypláchnutý dutolebe? Vycpy si tu kedlubnu alespoň slámou, ať se ti tam něco udrží.

   Smazat
  8. 13.44 Tak tohle napíše svéprávný " člověk"? Srb Miloševič začal válku v Jugo. Tohle blbe neokecáš, pouze ze sebe děláš hlupáka. Něco si nastuduj.Je opravdu zarážející, co sem chodí za hlupáky! Napiš trobo, kdo napadl Srbsko, ať se zasměji.

   Smazat
  9. 11:58, jediné co k tomu tvému propagandistickému eurobludu napsat je, že jsi debil. Poradím ti, najdi si informace mimo mainstream třeba od lidí, kteří o tom něco vědí nebo se konfliktů přímo zúčastnili, budeš se divit. Nebo máš službu z pornobuzerantských jevropských hovnot? Odpovídalo by to tvým informacím.

   Smazat
  10. 11:58 Nesmysle! Válku začal Lysinmanna! Už v roce 1945 tím že se nechal Amíkama vysadit v Koreji! Byl to všivák, co nasadil kolaboranty i zajatý, ale neodzbrojený Japončíky proti vlastním lidem, rolníkům kteří povstali za svá práva pošlapaná nejprve japonskými a poté i americkými okupanty (zatímco sovětská vojska odešla ze severu Koreje již na podzim 1945!) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Povst%C3%A1n%C3%AD_na_%C4%8Ced%C5%BEu

   Provokace lysinmančiků byly přímou cestou k pozdnímu sice, ale přeci jen zahájení operace vojsk KLDR na pomoc terorizovanému lidu pod loutkovou správou USA ...

   Vietnam byl zcela jiná situace, tam probíhala občanská válka, kdy katolícký diktátor Diem odmítl uspořádat celovietnamské volby ze strachu z porážky (budhisté podporovali "strýčka Ho"). Takže jihoveitnamští partyzáni podporvaní severem zahájili odboj a Diem si pozval Amíky! Ti ho nakonec i s jeho bratrem zavraždili a nastolili fašistickou vojenskou juntu. V důsledku vnitroamerické krize (hnutí Hippís, aféra Watergte, svržení Nixona) ale USA z konfliktu odešlo a své spojence ponechalo jejich osudu. Co tam ještě máš?

   Lybie se Rusáků netýka ... jo Finsko! To si Mannerheim nasral do bot sám! Stalin mu za kus bezcennýho území (šlo o poloostrůvek Hanko a pevnost Vyborg - dvě pro obranu Leningradu nezbytné lokality) nabízel dvojnásobné území v Karelii, tzv. Petsamo, hospodářsky stokrát cennější, ale maršálovi do hlavy valili nejen Němci, ale i Frantíci a Angláni, ať se nedá, že mu pomůžou a hovno hovno! Dodnes kvůli tomu nemaj přístup ke dvěma severním nezamrzajícím mořím, jako bývali mohli mít! Kdo halt chce kam, pomozme mu tam ... a taky komu není rady ... atd.

   Smazat
  11. 11:58 asi nepopřete, že Srbsko nenapadlo žádný ze suverenních států, když použilo armádu jen a výhradně na vlastním území, takže vojenský zásah proti Srbsku (tehdy vlastně vůči zbytkové Jugoslavii) byl porušením mezinárodního práva stejně, jako vojenský zásah států Varšavské smlouvy vůči tehdy socialistickému Československu, členu téhož vojenského paktu . To je to, co skutečně a prokazatelně víme. V ostatních případech, které zmiňujete, snad krom tzv. Rusko Finské války, jde o informace z druhé ruky, tedy nejisté. Tak, pokud chci uvažovat bez předpojatosti. Vy 11:58, jste jen a jen vhodným objektem pro propagandu. Pokud si v tak trapné roli libujete, je to vaše věc.

   Smazat
  12. Takže ti z toho seznámku zbylo Srbsko ... no tam máš částečně pravdu. Srbové jsou agresivní entita a jejich podpora ze strany Ruska byla chybou, měli spíš podporovat Bulharsko! Je známej případ jak srbští oficíři zamordovali brutálně vlastního krále i s manželkou - https://cs.wikipedia.org/wiki/Zavra%C5%BEd%C4%9Bn%C3%AD_srbsk%C3%A9_kr%C3%A1lovsk%C3%A9_rodiny

   jen proto, že chtěl Srbsko zcivilizovat a trval na mírovém řešení vztahů s Vídní a Berlínem. V důsledku jeho brutálního odstranění nastoupil Bělehrad kurz který skončil Velkou válkou! Bohužel jejím výsledkem byl vznik uměle stvořené "Jugoslávie" - státu založeném na lži o existenci jednoho "jugoslávského národa" hovořícího "srbochorvatštinou". Jenomže jak se měli Rusové zachovat? Oni vraždu Obrenovičů odsoudili ústy svého ministra zahraničí. Víc stejně dělat nemohli. V roce 1914 se měli na Srby vysrat, to teda měli ...

   Smazat
  13. Váš výklad historie je opravdu velmi zábavný, přímo legrační.
   Samozřejmě to, co hýbe historií neznáte a nejste zatím ochoten hledat.

   Smazat
  14. 11:58 Ještě že svět má hrdinné US, které si odtrhnou od huby (od huby těch 40 mil. lidí co jsou na žebračenkách každý měsíc - SNAP, dříve Food Stamps), jen proto, aby zachránilo ty chudáky, co jim někdo rozpoutal válku, že...

   Smazat
  15. 22:40 Historií hýbe především schopnost a vůle silných lidí k moci! Vše ostatní (různé ty spiklenecké teorie) jsou jen alibistické tlachy! Pak jistě určující vliv mají též přírodní síly, např. výbuchy sopek a zemětřasy v jejichž důsledku se mění počasí, přichází neúroda a hladomory, nebo pandemie nakažlivých chorob, schopné vylidnit celé země ... a nedají se ani předvídat, ani plánovat.

   Smazat
 2. Typický příklad OFV je sestřelení malajsijského letadla MH-17. Provedla Ukrajina a svalila vinu na Rusko.

  OdpovědětSmazat
 3. To stažení útočné formace letící proti Iránu jistě nebylo z humanitárních důvodů jak se snaží nyní USA nakecat,nikdy před tím ohled na haldy mrtvých nebrali, ale prostě proto, že se nepodařilo nočním útokem nachytat Iránce nepřipravené a bylo zjevné, že by se boys nevrátili a možná by i US necky utrpěly nepřijatelné poškození a ztráty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím to samé

   Smazat
  2. USA mají lufta z S300, který Irán má. A to, že v pohodě sestřelují USA drony ve výšce 11 km také o něčem svědčí. Že většinu sestřelili nad svým územím dává najevo, že i to poslední, bylo jen záminkou USA. Tak kdo je agresor????

   Smazat
  3. Prosim nepodcenovat Iran my zde vedeme takove hospodske povidani ale vime prdlajs co Iranci maji

   Traba neproniknutelny protiraketovy desnik v Izraeli Hamas jim tam do Jeruzalema fouka jednu za druhou .
   Tomu tedy opravdu nerozumim

   Smazat
 4. Ledaskdo ve světě již i dobře ví, kdo a proč tyto zločinné podlosti plánuje a provádí, aby jich využíval jako falešnou záminku pro své morbidní cíle.
  Jen (zatím) není nikoho, kdo by tyto sociopatické darebáky postavil před soud a izoloval. Za katrem.
  Bohužel ...

  OdpovědětSmazat
 5. S Iránem tlačí USteroristy čas. Budou-li mít v Íránu S400 nepomůže elektronické rušení. Svojí agresivitou ztrácejí USA definitivně místo ve společnosti slušných a pro spolupráci v míru toužících států.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:18 Jste na omylu, po likvidaci SSA bude totéž provádět Čína a možná ještě hůře.

   Smazat
 6. Až se AMÍK nasere a rozemele Íránu hubu, tak zase tady budete bulet, jak Írán dostal po držce a budete žebrat u ruska ať zasáhne. Jenže rus je dnes připosranej, ví, že na NATO nemá. A zase protáhnete huby. Už se moc těším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az sa Amik naserie, dostane po papuli presne tak, ako dostal v Syrii.
   Nadvlada USA nad svetom konci.
   Toto si treba uvedomit.

   Smazat
  2. Kdybys nebyl debil 15:15, tak bys takové cocotiny nepsal. Ale to poděkuj svým retardovaným rodičům, co splodili a v porodnici zachránili za potrat. Tvá hrdinná homo army je posraná a ráda používá ke svým cílům zástupnou armádu. Proto ty silácké řeči a pak najednou úplný obrat a k tomu lež jak Brno.

   Smazat
  3. 15:29 Tím DEBILEM tituluj svého fotra, že zplodil takového idiota. 15: 26 USA dostaly po papulii v Sýrii, to máš asi nějaké zprávy ze Sputniku co.

   Smazat
  4. 15:15 rozumím vám dobře, že se těšíte na světovou nadvládu USA, demokrate?

   Smazat
  5. Ten tvůj Amík, vygume, už nikdy nikomu nerozemele hubu, vymaštěnce. Už na to prostě nemá. Sýrii prosrali a odtáhnou, Kim se jim směje, na Írán si netroufnou. No a Čína má US na háku, vygume. Where have all the good times gone, moron?

   Smazat
  6. 15:15...Nikdy NIKDE nedostal Bílý dům přes čenich tak jako v Íránu.
   Stačí říct americká ambasáda držená v zajetí 444 dní..A ještě byli Amíci takoví tupci,že o tom jak s nimi vydrbali študáci v Teheránu natočili film.Argo.
   Jistě si to dobře pamatují ;-)))
   Helanov

   Smazat
 7. Amík je nasranej pomalu už na celý svět,protože už ty dolarové sankce moc nezabíraj! Rusko varuje USA: Válka s Íránem bude „katastrofální“
  https://beforeitsnews.com/v3/global-unrest/2019/2520008.html

  OdpovědětSmazat
 8. 15:26 Rusko ať si raději udělá pořádek doma a co se týče konfliktu s Íránem, tak se ukáže kdo že je ve světě jednička, ale Rus to UEČITĚ nebude!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Darmo sa tu nafukujes. Nadvlada USA nad celym svetom pomaly, ale iste konci.
   Netvrdim ze to bude tento rok, alebo buduci. Ked aj 10 rokov, ale nadvlada, rozkazovanie inym statom zo strany USA konci.
   Zdochynajuci kon okolo seba kope.
   A to je pripad USA.
   Nadvlada, rozkazovanie konci, preto kopu ako ten spominany kon.
   To by vam mali Sorosove mimovladky vysvetlit, aby ste zo seba v diskusiach nerobili blbcou.
   Prajem pekny den a pozdrav Sorosa.

   Smazat
 9. hoši hoši, Vy se štengrujete jako fotbaloví fans. Je vidět že jste opravdovou válku, kde jde o kejháky všem nikdy nezažili. Paříte jen gamesy, kde ztráty lidí jsou postupem na vyšší level. Mně je už 80 a vím co je válka , bombardování, dny trávená v krytu ( v sedě) , stanné právo se zákazem bycházení atdatd. A to v té válce kterou jsem prožíval s rodiči ještě nebyly atomové zbraně. I tak to stačilo ke ztrátám životů desítek milionů lidí. Já se divím že můžete do diskuze psát takovéto nezasvěcené hovadiny. Buďte rádi že žijete v míru. Zatím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni diskutující hlavně nechápou smysl globální politiky, takže fandění nebo odmítání SSA je mimo mísu.

   Smazat
 10. Anonym 11:58 je asi momentálně zaostalý mladík,který neví,že existuje něco jako historické prameny.Doporučuji mu,aby si přečetl kroniku 20 století,která je nezávislá a tam se dočte,kdo byl největší agresor v minulém století.A samozřejmě se historie opakuje!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Inu, na každém alternativním serveru se pohybují trollové, provokatéři vydržovaní těmi, kteří by tyto servery nejraději vypnuli. To je případ toho z 11:58. Asi je v euroatlantických kruzích nouze o lidi, když je většina trollů zjevně mentálně podprůměrných a ještě to s gustem dávají najevo. Takto to, vážení imperiální parazité, u nás nevyhrajete.

  OdpovědětSmazat
 12. K tématu: je pozoruhodné, jak se dříve dokonalé maskování skutečnosti agresivních aktivit US deep state (CIA, Pentagon a část korporací) náhle stává tak děravým, že je záhy po akcích nepochybném kdo za nimi skutečně stojí. USA sklízejí trpké plody svého nevzdělávacího systému a bude to problém i pro Trumpa, nejen pro deep state. Írán je pověřencem Globálního principála a ten se již stará o to, aby mu ta parazitní psychopatická US banda už konečně přestala překážet.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.