Reklama

sobota 15. června 2019

V Íránu uvedli pravděpodobnou příčinu požáru na tankerech v Omanském zálivu

© AP Photo / Tasnim News Agency
15.6.2019   Sputnik
Požár na dvou ropných tankerech v Omanském zálivu podle předběžných výsledků vyšetřování mohl vzniknout z technických důvodů, řekl íránské agentuře Tasnin Allahmorad Afifipur, generální ředitel Organizace přístavů a lodní dopravy provincie Hormozgán.Podle jeho slov požár na jednom tankeru vznikl ve střední části, na druhém tankeru ve strojovně. Zatím nejsou důkazy, že by se na tankery dostaly vnější objekty, uvedl.

Afifipur zdůraznil, že oba tankery se nacházejí v mezinárodních vodách. Podle jeho slov příčiny události musí oznámit země, pod jejichž vlajkami tankery pluly.

„Nemáme dojem, že by se do nich dostal nějaký vnější objekt, o čemž svědčí počáteční posouzení a vnější vzhled lodí,“ řekl Afifipur.

Dodal také, že íránští odborníci provedou hodnocení stavu jednoho z tankerů, aby zjistili, jestli se posádka může vrátit na loď. Íránská a arabská média ve čtvrtek oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery - Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru.

Tato verze však není oficiálně potvrzena. Všichni členové posádky napadených lodí byli evakuováni na území Íránu. Podle údajů majitele jednoho z tankerů bylo na palubě Front Altair 11 Rusů, nikdo z nich nebyl zraněn.

USA obvinily z události Írán, aniž by předložily konkrétní důkazy. Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavad Zafir prohlásil, že obvinění USA na adresu Íránu z napadení tankerů jsou bezdůvodná.23 komentářů :

 1. Letadlo nad Ukrajinou ještě ani nedopadlo na zem a USA již sdělilo, že to provedlo Rusko. Také ještě nikdo nevyšetřil incident s tankery a USA už jasně říká, že za tím vše může Irán. Těch které obviní USA s věcí, které většinou spáchají sami Američani je po celém světě víc než dost a slouží k zámince provést vojenskou intervenci s cílem vyrabovat bohatství tohoto státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabudol si spomenut Dvojicky.
   Tie si tiez odjebali sami, mali dovod na boj proti
   Al Kajde.

   Smazat
  2. Re (13:41):
   Ty "dvojičky" ve skutečnosti byly trojičky.
   Třetí budova (WTC 7) se totiž zhroutila do svého půdorysu, aniž kdy byla jakýmkoliv objektem zasažena. I na BBC to věděli ještě před tím, než jedna z budov na pozadí jejich komentátorky (vlastně mediální ohlupovačky) spadla.
   Podobně jako to věděli o tom letounu na lince MH 17. Bodejť!, byli za tím.
   A pak, že se zázraky nedějí.
   Leč dějí!!, ale musí se jim "trochu" pomoct na světlo boží.
   A od toho jsou tu přece taj. služby s jejich nekončícími FalseFlagOps.
   A potom Boltoni a jiná verbež, která to v úzké kooperaci s těmi taj. službami účelově využívá ...

   Smazat
  3. 14:51, přesně kvůli podobným výrokům bez jakéhokoliv nastudování věci, vypadáte jako ťulpas. Čím se lišíte od rusofobů, co nedávno vřískali na Václaváku? Jednoduše pro vás za všechno můžou "Ušáci" a máte vystaráno. Jenže ono to je trochu komplikovanější. Vaše výkřiky můžete používat třeba na iDnes, kde po sobě můžete plivat společně s tamní sebrankou. Jeden čehý druhý hot.

   Smazat
  4. 15:22
   a jak to tedy bylo??
   V čem že nesouhlasíte s F. Opluštilem?
   "Usáci" jste použil vy, asi jste nějak citlivý. Nicméne ONI jsou ti, kterýma rukama se tyto věci provádějí.
   Ladislav

   Smazat
  5. 17:04, nebaví mě ty "zaručeně pravé" skazky ohledně WTC. Jediné, co víme, je to, že narazila dvě letadla do dvou budov, ty pak spadly + jedna vedle, jedno vrazilo do Pentagonu, a jedno spadlo někde v Pensylvanii. USA projevili trestuhodnou neschopnost tomu zabránit. V seznamu cestujících byli lidé, kteří byli označeni za únosce a teroristy. Potvrzeno telefonáty z letu č.93. Jejich identita je známá. Něco s tím má zřejmě Saúdská Arábie, jak se v slabé chvilce vyjádřil Obama. Jenže jak to vypadá, nic bližšího se asi tak brzo nedozvíme. Tedy nevíme, jestli je za tím někdo z Ameriky a proč. Moc bych za to nedal, že kdosi temný v pozadí možná ano - vzhledem k následujícím událostem. Ovšem lidé jako F.Opluštil vědí naprosto přesně, co se stalo už od samotného počátku. Tito lidé navymýšleli úplně fantaskní historky, dokonce se vás někteří snaží přesvědčit, že žádná letadla nebyla, žádní mrtví, a tím překryli přesně to, co by nás mělo zajímat.

   U MH17 mám vážné podezření, že se nejednalo o běžné selhání, ale připravenou akci, jinak by ta věc byla už dávno vyřešena. Čím víc údajů o tom člověk čte, tím víc si uvědomuje rozpor mezi technickým vyšetřováním a výsledky v pátráním po dalších faktech. Nemůžeme říct, co se stalo, kdo to udělal, právě kvůli těmto rozporům. Ačkoliv si myslím, že to má na svědomí Ukrajina, stále není nic jistého. Celé vyšetřování se od samotného počátku šije na Rusko a jediné, co je chrání, je právě to technické vyšetřování, které bylo opuštěno, protože nesedělo. Ovšem jsou tady další věci, které člověka nutí k divokým konstrukcím. Tomu se "zdravě" uvažující vyhne, protože se jedná o konstrukce, které je nutno dokázat a není jak. I tak nemám jistotu, že jdu správným směrem. Jenže F.Opluštil má zjevně nějakého informátora od SBU, takže zná viníka už skoro pět let.

   Víte, pokud někdo něco naplánuje, těžko se to dokazuje, zvlášť v nejednoznačných situacích, kdy je možné vše, jen něco je pravděpodobnější. A pokud vy vykřikujete nějaké své "pravdy" a přitom situaci ovládá ten, kdo to pravděpodobně způsobil, vypadáte jako hlupák a kazíte pověst i tomu koho hájíte.

   19.6. chce JIT vyhlásit viníka. Bude to někdo z Ruska a několik z nich bude bezpochyby z gen. štábu armády RF, možná nepřímo i president. Zároveň se to podá k soudu. V takovém případě hrozí obvinění země ze státního terorismu a vůbec bych se nedivil, kdyby se podal návrh na vyloučení RF nejen z RB OSN, ale z OSN všeobecně. Koneckonců nebyl by problém, budova VS stojí v NY.

   Rusko po celou nemělo možnost nahlédnout do vyšetřování nahlédnout a v podobných kleštích se ocitl i kdysi Kaddáfí a taktéž Miloševič, který byl souzen dokonce i za Srebrenicu. Kaddáfí nakonec vyplatil těžké prachy, aby se zbavil sankcí. Nepomohlo. Kde je Kaddáfí a Lybie dnes?

   Sorry, rozkecal jsem se o WTC a NH17, přitom je článek o události v Hormuzu.

   Smazat
  6. Neni treba se stourat v detailech , kdyz Ideologie fanatickeho , islamskeho terorismu rozpoutaneho USA a 9/11 a jejich nastrojem Usama bin Ladenem, se rozsirila rychle a uspesne do celeho sveta. Koncentrace Islamistu z celeho sveta prilakana vpadem do Iraku a Afganistanu, mela za nasledek ze USA vytvorili podminky "podplacenim" vice nez stotisic teroristu a velmi stedre k tomu a dodali vse potrebne /vyzbroj a vystroj/, aby kdyz odesli nastalo vakuum do ktereho nastoupil pripraveny a vyzbrojeny Chalifat a po okupaci dalsi !! Iraku , a ktery /Chalifat/ mel za ukol napadnout a znicit Syrii..
   Predtim utok a zniceni Lybie a Jugodslavie, bosensti teroriste se hodili , uz byli soucasti Hitlerovskeho Waffen SS velmi prosluleho s Chorvaty a dalsimi teoristy..A pricist je treba velmi bratrske souziti a vyzbrojovani Sadi Arabie ,Emiratu, kdy svetovy fotbal a nejen ten ,se velmi stara o jejich propagaci a stadiony maji ty spravne teroristicke nazvy. I tricka hracu. Sileni vrazi /jeste se hodi na nas/,pak nesmi opustit EU za zadnych okolnosti a to jasne ukazuje ze soudy ,zakony,jsou soucasti spiknuti za ucelem okupace civilizovaneho svata a zniceni v prubehu..Kdyz palestinci napriklad "zlobi" protesty , zavre se jim voda a cele rodiny umiraji . A na co si myslite je privatizovani vodnich zdroju vcetne deste. Ukrast vodu z potoka , z kaluze je zlocin vsude kde privatizace a teror vyhraly..

   Smazat
  7. Anonymní15. června 2019 19:56
   Vaše snaha o objektivitu, není na místě. Když něco vypadá jako kachna, chodí to jako kachna a kváká to jako kachna, potom je to kachna.
   Když to aplikujeme na 9/11, potom oficiální verze neobstojí. To „letadlo“, ve kterém „pasažéři přemohli únosce“ se někde na poli zavrtalo do země tak dokonale, že z něho nic nebylo vidět. Jen ta jáma. Z toho „letadla“, které narazilo do pentagonu, zůstala pouze díra ve zdi, kterou by se neprotáhnul ani trup, neřku-li křídla a motory letadla. „Důkazem“, že to bylo letadlo, mělo být několik kufrů pohozených na trávníku před Pentagonem. Vše nasvědčuje tomu, že byly použity řízené střely a ne letadla. U dvojčat to je podobné. Z „letadel“, se snad našly jenom trosky jednoho motoru, o kterém však experti prohlásili, že je z jiného typu letadla, než které bylo údajně použito. Jo, abychom nezkreslovali skutečnost, ještě se na pěticentimetrové vrstvě popela našla neporušená občanka „únosce“, který nedávno před tím absolvoval kurs létání sportovním letadlem. Jak dlouho asi musela poletovat vzduchem, než spadly budovy a usadil se popel, nechci spekulovat. A příčina sundání budovy č.7, stejným stylem jako dvojčata, je asi známá jenom Vám.
   Že tam nebyly nalezeny žádné mrtvoly je také podezřelá pravda. Zato podezřelé mrtvoly byly nalezeny po pádu letadla MH17. Nesouhlasil čas úmrtí. Nejspíš už byly naloženy jako mrtvoly. Ale Vy si počkejte, až to Holanďané s Ukrajincema „vyšetří“ a popravdě Vám to sdělí. P.K.

   Smazat
  8. 14:19, přesně tohle vám každý odpálkuje a ještě se vám vysměje. Tedy pokud se s vámi bude vůbec bavit. Všechno smyšlenky, úplné fantasmagorie. Kdybyste si alespoň přečetl nějakou vyšetřovací zprávu, které byly publikovány, svědectví třeba některého z hasičů, ale ne, vy čtete pouze klepy, konspirace a úplné výmysly. Viděl jste někdy spadlé letadlo třeba v Lockerbie, nebo v Sioux City? Zjevně ne, protože byste věděl, že kromě shořelých trosek domů se nad troskami letadla a mnoha cestujících v nich zavřela země. Vyšetřovatelé pracovali měsíce, aby odlišili, který kousek může patřit k letadlu. I tak to nedokázali dát dostatečně dohromady, o obětech ani nemluvě. Vyslechnul jste si svědectví lidí, kteří prokazatelně pracovali v jedné z těch budov, včetně WTC7, popřípadě Pentagonu? Viděl jste z toho Pentagonu alespoň některé trosky letadla? Přitom se publikovaly mnohokrát. Jednalo se o běžný linkovy let, ti lidé z letadel někomu chybí, dosud se příbuzní schází a vzpomínají. O tomhle se přece nemůže pochybovat, protože to vás zavede úplně někam jinam. To, co by vás mělo zajímat, jsou přesné okolnosti přípravy činu a důvod, proč tomu nikdo nedokázal zabránit. A samozřejmě, úloha Saúdů.
   S těmi naloženými mrtvolami z MH17 jste to úplně zazdil. Četl jste někdy skutečně zodpovědné diskuse třeba na ruských sajtech, kde se tomu seriozně věnují? Jsou jich desítky. Evidentně nečetl, a to ani ty naše.

   Smazat
  9. Anonymní16. června 2019 19:27
   Díky za reakci, dozvěděl jsem se pár nových věcí. Např., že se nad troskami letadla zavře země. Vypadá to, že Vás je radost o něčem přesvědčit. Podle těchto informací to vypadá, že to Lockerbie a Sioux City, byly také práce tajných služeb. Neboť i výbuch letadla v 8km výšky, ho nerozmetá na neviditelné částečky, ale na pořádné kusy, které je možno opět poskládat a zjistit, odkud přišel zásah. Viz MH17.
   Ale vraťme se k 9/11. Tam letadla nevybouchla v 10km výšce, ale vrazila do budov, v několika stovkách metrů., či dokonce pár metrech nad zemí, v Pentagonu. Tam je skutečně absence trosek, fyzikálně neobhajitelná. Vše nasvědčuje tomu, že klepy, konspirace a úplné výmysly, jsou v oficiální informaci. Ale inteligentní lidé v USA (technici, konstruktéři, architekti, hasiči, atd.) to nepřijímají a logicky argumentují, že vše se seběhnulo dosti jinak.
   Např. ti hasiči slyšeli řadu výbuchů, doslova : „bum, bum, bum“. Architekti a technici v tom rozpoznali řízené výbuchy, tak jak bývají při likvidaci nepotřebných budov. I to ukázkové sesunutí ukazuje na řízenou demolici. Ostatně č.7 ani jiné vysvětlení, než řízená demolice, neumožňuje.
   Architekti mají zdokumentovány desítky požárů výškových budov ve světě. I když žár zničí stěny a podlahy, VŽDY tam zůstává trčet nosná kovová konstrukce. U dvojčat se poskládala i ta konstrukce. V troskách byly objeveny ty traverzy, na kterých byly řezy pod úhlem 45°. Termitem, který byl také zdokumentován v popelu.
   To by Vám zatím mohlo stačit. P.K.

   Smazat
  10. P.K. - nedělejte ze sebe troubu. Havárie v SS byla po mnoha měsících vyšetřena a já hovořím o něčem jiném. A to o tom, že letadlo nemusíte procedit přez budovu a přesto z něj skoro nic nezůstane. Přesně ty samé konspirace se vedly v případě požáru v tunelu Mont Blanc. Nikdo nechtěl uvěřit, že dva kamiony s margarinem plus ventilace spálí beton i asfalt v délce několika kilometrů, zůstane jen žula.

   Propočty a simulace zřícení u těchto budov s nedostatečnou ochranou konstrukce proti požáru už byly několikrát předvedeny na veřejnosti. Podobné katastrofy se staly v Hong Kongu a v Soulu, přitom ke zřícení budovy dle "demoličního scénáře" stačily nadpočetné kompresory klimatizace.

   Pamatuju na jednoho chlapa, který se během evakuace WTC7 nešťastně vyjádřil, že překračoval nějaké objekty, které se mu jevily jako mrtvoly v kobercích a už se to šířilo do světa jako potvrzený fakt. Nebo velitele hasičů, který upozornil na to, že WTC7 spadne taky (je to na záznamu z toho dne) a už se šířilo, že hasiči mají prsty v její demolici. Korunu tomu dala reportérka BBC, které tuhle zprávu předali jako fakt, a ona to odrákala do éteru, kde v pozadí hořela stále stojící WTC7. A svět měl důkazy - jede v tom i BBC.

   Termit "objevil" jakýsi Holanďan, covse chtěl mermomocí zviditelnit, a stejně tak se šířily "stoprocentně zaručené" zprávy ohledně TWA nad zálivem v N.Yorku. Jestli hledáte prsty nějakých "temných sil", jak jsem psal, je nutno jít po saúdske stopě a hledat spojení. Jestli budete tvrdit, jako jeden můj kolega, že v podzemí je kráter po malé jaderné bombě, pak vám nic než ta víra v to bombu nezůstane.

   Výjimkou je MH17, který od samotného počátku prezentují jako úmyslný čin spáchaný Ruskem. V poslední době mi to připadá na skutečně úmyslný čin, ale spáchaný někým jiným jako false flag. Pokud to tak je, potom se to nikdy nepodaří vyšetřit.

   Smazat
 2. Zajimave je, ze jedna z lodi plula pod vlajkou Marshalovych ostrovu (formalne nezavisly mikrostat s 60 000 obyv.),ktery ma (takova nahoda) uzavrenou smlouvu o obrane s USA. Plati se tam americkym dolarem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom nic není. Jsou námořní státy, které to používají, včetně Ruska. Dokonce jsem natrefil na lodě patřící nějakému jihoamerickému státu, které se plavily pod vlajkou Slovenska. Důvod neznám, ani mě to nezajímá.

   Smazat
 3. Ušáci se do svých lží zaplétají tak, že jim už nebude nikdo věřit. I když to je asi nezajímá. Oni chtějí kroutit ruce těm, kteří jim nevěří.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 4. To bylo speciální torpédo, které v případě tankeru Kokuka Courageous vyskočilo z vody, vyletělo do výšky 13m a vybuchlo na palubě, která začala hořet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tankery to maj blbý, po těch jdou za každého režimu.

   Smazat
  2. 15:27, dokonce i piráti že Somálska. Jen s těma Rusákama jim to nevyšlo.

   Smazat
 5. Jůesej řekly, že to byl Irán, tak to byl Irán. Vysílačku v Glivicích taky přepadli Poláci pravil jistý A. Hitler a už se to řezalo. Dejte mi záminku, já vám dám válku.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano už jsou sedmilhářové z usa profláklí nevěřit jim ani pozdrav. Asi jim to doma obyvatelstvo sežere.

  OdpovědětSmazat
 7. Jedna malá poznámečka, věřím, že naši prodejci benzínu a nafty stačili ihned operativně zvednout ceny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemají v tom nakonec prsty oni?

   Smazat
  2. To nebyli naši prodejci nafty a benzínu, to byly Běluhy které vycvičil sám Putin v Petěrburku a konspirativně je poslal nejdříve do Norska. Když se ukáže, že jsou všeho schopné, začne je potom posílat v raketě do kosmu. Takže ti hajzlové nejenom, že měli prvního kosmonauta, kosmonautku a teď chtějí mít v kosmu i první Běluhu. Hej hou rudý dědeček

   Smazat
 8. noviczech
  ...tak já nevím přesně, ale! Jak je to v zákoně. Když někdo vidí, že dotyčný se dopustil trestného činu, dokonce důkazní materiál, ..a měl moc činu zabránit, což USA země, která dokonce přistála několikrát i na samotném Měsíci, moc a prostředky měla, nedopustila se snad tato zem trestného činu napomáhání?, a nebo krytí, když zveřejnila video až později???
  Dobrá myšlenka pro právníky!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.