Reklama

neděle 16. června 2019

Vážné varování spisovatele Vondrušky: Zkrachovalí politici chtějí zvrátit polistopadovou demokracii. Když pochopíme, jak funguje pražská kavárna, je to mnohem zřetelnější

Historik a spisovatel Vlastimil Vondruška
16. 6. 2019 ParlamentníListy
ROZHOVOR Za téměř třicet let existence nedokázali vyznavači havlovského aktivismu prosadit, aby v této zemi vládli a realizovali své sociálně-utopické a ultralevicové představy, a tak revoltují proti stávajícím vládám. Vytvořili jen nový styl politiky, jemuž se dnes říká pražská kavárna. Jde o zvláštní syntézu postojů, která ctí vše, jen ne zájmy prostého českého občana. Podle spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky to je podstatou toho, proč dnes politici tohoto ražení a aktivisti vyvádějí lid znovu do ulic. Pokud připustíme, aby ke změnám na politické scéně docházelo ne volbami, ale demonstracemi, podřezáváme si sami větev, na které sedíme, a vrátí se totalita.

Minulou sobotu vzbudil velkou pozornost váš komentář, který reagoval na protestní akce napříč republikou. Jejich organizátoři je zdůvodňují bojem za nezávislost justice, a proto požadovali odchod z funkce ministryně spravedlnosti Marie Benešové a nyní i odstoupení premiéra Andreje Babiše. Co se vám na těchto požadavcích nelíbí?


Ta zmiňovaná úvaha byla o tom, že zbrklost nepovažuji za dobré řešení, pokud jde o zásadní společenské nebo politické problémy. Jedna zpráva v tisku by rozhodně neměla zavdávat důvod k povstání, dokud se neprokáže její pravdivost, a i tak je lepší nechat rozsudek na kompetenci soudu, a ne ho vynášet na demonstracích. Od určité skupiny lidí jsem se dočkal tvrdé kritiky, od té kultivované až po neobyčejně vulgární. Vždycky se však snažím o argumentech jiných přemýšlet. Udělal jsem to i tentokrát.

Jeden z hlavních argumentů, které měly vyvrátit můj článek, bylo tvrzení, že kdyby se lidé v listopadu 1989 řídili mým opatrnictvím a nevyšli do ulic, nesvrhli bychom komunisty. Ano, to rozhodně pravda je. Jenže pravdou je také to, že kdyby lidé v únoru 1948 nevyšli do ulic, nesvrhli bychom kapitalismus. V dějinách je to vždycky tak, že existují určité mechanismy, které se nemění. Mění se jen kulisy a skryté zájmy těch, kteří lid do ulic vyvedou.

Lze tyto dvě události, které od sebe dělí téměř 42 let, vůbec k sobě přirovnávat?

Docela už vidím, jak mi teď oponenti spílají, že přece nemůžeme zaměňovat hanebný komunistický puč se spravedlivým bojem lidu proti komunistické totalitě. Jenže nikdy nebudeme vůči vlastním dějinám spravedliví, pokud si budeme lhát do vlastní kapsy. V únoru 1948 vyšla do ulic část lidu, protože věřili, že dělají správnou věc. Tehdy nikdo z vůdců demonstrací nehlásal, že cílem je zavést komunistickou diktaturu. Říkala se líbivá hesla o vlastenectví, o sociální spravedlnosti a boji s reakcí, která chce lidem vzít těžce nabytá práva. Z vlastní rodiny vím, jaké rozčarování zavládlo, když se o rok později ukázalo, že lid v ulicích bojoval za něco jiného, než se později stalo. Jinými slovy, lidé podporující v roce 1948 komunisty věřili, že dělají správou věc a bojují za pravdu. Stejně tak lidé v roce 1989, kteří komunisty nenáviděli, věřili, že dělají správnou věc a bojují za pravdu. Tak to prostě v dějinách chodí.

Co je nezbytný předpoklad dějinných zvratů, které jsou dovršeny masovými demonstracemi?


Abyste dostali lid do ulic a aby byli ochotni provést revoluci, musíte najít stravitelný argument, pokud možno ideologicky tak čistý, že se nedá racionálními argumenty vyvrátit. V roce 1948 to byla demise reakčních, tedy opozičních ministrů, ve skutečnosti mimořádně naivní a hloupá. Tahle demise byla ovšem chytře vyprovokovaná komunisty, aby byl důvod ke změně poměrů. Dodávám, že to byla revoluce nekrvavá, vedená čistě ústavními prostředky.

V roce 1989 byl podnětem povstání zásah bezpečnostních sil na Národní třídě proti studentům, kteří šli vstříc kordonu policistů. Dnes už nikdo přesně nezjistí, kdo a jak tuhle věc naplánoval, nakolik šlo o akci spontánní a nakolik o chytrý plán, jak komunisty dostat z vlády. Na to se ale historie obvykle neptá, protože se to povedlo. Stejně jako v únoru 1948 to byla revoluce nekrvavá, vedená poté, co lid povstal, tedy ta jeho nekomunistická část, čistě ústavními prostředky, které během měsíce smetly komunistickou vládu. Ať se na mne mí kritici nezlobí, ale z hlediska mechanismu to byla stejná záležitost, jen v obráceném gardu.

Takže skutečné cíle aktuálních demonstrací mohou být úplně jiné, než se deklaruje?

To, co jsem řekl, vykládám tak podrobně proto, abychom si ujasnili, o co jde vlastně dneska, nebo lépe řečeno v posledních deseti letech. Záhy po listopadu 1989 se totiž ukázalo, že se sice podařilo komunisty smést, ale nepodařilo se vládu zcela bez kazů na kráse předat nové politické garnituře, tedy Občanskému fóru. Myšlenka občanské společnosti, která bude adorovat nové morální autority a chovat se aktivisticky, velice rychle vyčpěla. Lidé samozřejmě chtějí mít pocit, že jednají spravedlivě, jenže kromě toho chtějí také pracovat, vydělat si dostatek peněz a žít v relativním klidu, svobodně se bavit a žít si takříkajíc po svém. Každý třídní boj má své hranice.

Proč myslíte, že dnes v USA Trumpa podporuje nadpoloviční většina Američanů? Prostě proto, že se začal v první řadě starat o hospodářství. Ne aby bohatly korporace, ty na to ostatně prezidenta nepotřebují, ale aby se měl dobře průměrný Američan, ideologie neideologie. A přesně tak to dopadlo po roce 1989 u nás. Lidé smetli komunisty a chtěli se vrátit ke svému obvyklému dennímu životu. Jenže aktivistická politika Občanského fóra je neustále nutila starat se o problémy, které byly upřímně řečeno většině lidí ukradené. Ze svobody Tibetu nelze žít věčně. Pomyslné ideologické nůžky se rozevíraly stále víc a víc.

Proto v následujících třech desítkách let strany a hnutí, které nutily občany k neustálému aktivismu, ve volbách zpravidla drtivě prohrávaly, a přízni voličů se těšili pragmatici?
První, kdo pochopil, že havlovské pojetí občanské nepolitické politiky je hlubokým omylem, byl Václav Klaus. Na sněmu OF v Hostivaři byl 13. října 1990 zvolen dvoutřetinovou většinou předsedou hnutí, a tehdy porazil kandidáta havlovského křídla Martina Palouše. Klausovou zásluhou se začal politický život vracet do normálních kolejí, narýsovaných klasickým pojetím demokratického politického života. Tomu lidé rozuměli a to podporovali. A tak se stalo, že se Občanské fórum už v únoru 1991 rozpadlo. Zatímco Klausovo pragmatické křídlo slavilo v následujících volbách úspěch, to havlovské propadlo.

Jenže pohrobci havlovského křídla Občanského fóra se nemínili vzdát. V dalších letech se pokusili založit nové politické strany, jako bylo Občanské hnutí, později přejmenované na Svobodné demokraty, Občanská demokratická aliance a Unie svobody. Dnes je posledním výhonkem těchto politických rodin TOP 09. Jiní se infiltrovali do Strany zelených a další do ultralevicového křídla České strany sociálně demokratické. A od té doby vedou oni a jejich děti a sympatizanti boj za návrat na politické výsluní.

Čím to, že je o nich v posledních letech slyšet čím dál víc, ačkoli, jak ukazují volby, o ně a jejich ideje lidé příliš nestojí?

Jejich zdánlivě ztracený boj získal novou vzpruhu po vstupu do Evropské unie, která důraz své politiky začala klást na principy blízké aktivismu Václava Havla, tedy na ideu, že práva menšin jsou důležitější než klidný život většinové společnosti a že ideály abstraktní morálky stojí nad ekonomickým rozumem. Začala se hlásat pomýlená tvrzení o tom, že evropanství znamená bezvýhradný souhlas s politikou bezbřehých lidských práv, ztrátu národní suverenity, multikulturalismus, bezpohlavnost a já nevím, co ještě. Jenže evropanské je podle mne hájení evropské tradice, tedy křesťanské kultury, tradiční rodiny a národní suverenity. Na tom vyrůstala po tisíciletí evropská sláva. Správný Evropan má tedy hájit toto. Tvrdit, že ten, kdo odmítá likvidaci evropských tradic, myslí neevropsky, je idiocie.

Co by pro většinovou společnost znamenalo vítězství aktivistických sil?
Vyznavači havlovského aktivismu vytvořili nový styl politiky, jemuž se dnes říká pražská kavárna. Jde o zvláštní syntézu postojů, která ctí vše, jen ne zájmy prostého českého občana. A jsme u podstaty toho, proč dnes politici tohoto ražení ... ... ... ... (celý text najdete zde


61 komentářů :

 1. Článku pana Vondrušky jako vždy 1* podtržka...
  Myslím si,že v 48 ale i v 89 lidé plédovali spíše PROTO něčemu,než ZA něco.
  V 48 se cítili zrazeni Brity a Francouzi,proto hleděli s nadějí k východu.
  A v 89 to bylo jako přes kopírák,akorát naopak.Zrada přišla z Kremlu,hurá do Brusele.
  Dalo by se i říci,že máme sklon brát to ode zdi ke zdi.
  Faktum že třeba v Íránu to vzali ode zdi ke zdi ještě více je chabá útěcha...Ách jó...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...v roce 1947 byla strašně špatná úroda. Hrozil republice hlad, vláda se obrátila na Západ, nevyšlo to, pak se obrátili na válkou zničený Sovětský svaz a ten bez váhání posílal vagóny pšenice!
   ...V NOUZI POZNÁŠ PŘÍTELE!!!

   Smazat
  2. Velmi jsem se zasmál tvrzení, že havlovští aktivisté chtěli realizovat své sociálně-utopické a ultralevicové představy. Proboha jak na to ten s prominutím vůl přišel? Levice nemá nic společného s vyhazováním lidí z práce, rozkradením národního majetku a okrádáním zaměstnanců. Havel byl brutální antikomunista, což je podle mne blízko k fašismu. Protože měl nasráno strachy v kalhotách, poddal se zrádcům jako je Čalfa, Dlouhý a jiní. Masové čistky od komunistů mu nevadily. Vůbec Vondruška buď sám neví, kdo je kdo, nebo vysloveně záměrně používá falešná označení. Svoje úvahy o roce 1989 si může strčit do rozsedlého zadku. Kde se tehdy volalo po obnově kapitalismu a privatizaci? Banda gaunerů, co se prodrala k moci, sama rozhodla, že kapitalismus a privatizace bude, a basta flinta. Mne se nikdo na souhlas neptal. Zvedněte ruku, s kým z vás to ti gauneři domlouvali.

   V našem oddělení svržení komunistů znamenalo, že jsem šel z funkce vedoucího do montérek. Domluvili se agresivní jednotlivci. Zbytek oddělení dostal strach z demokracie a držel hubu, protože už před převratem ti kovaní demokraté osmašedesátníci útočili na ostatní, kteří jim byli konkurencí nebo nebo jen pomalejší v práci. Po pár létech jsem změnil zaměstnání, protože mne na rozdíl od nich poslouchali i lidé z dalších oddělení, což se jim velmi nelíbilo. Kolem roku 2000 jsem dostal nabídku jít pracovat do ciziny. Vážil jsem, zda opustit zdejší bordel nebo zůstat vlastencem aspoň pro lidi, se kterými jsem spolupracoval a měl vynikající lidské vztahy. To, že jsem zůstal, mně vyčítaly později moje děti, protože si myslely, že jim v cizině najdu lepší práci.

   Smazat
  3. 14:56 Přesně tak a ten Ondruška, to je matěj, kterej vůbec neví, kde je sever, nebo spíš Sion...

   Smazat
  4. OPRAVA: "Vondruška"...

   Smazat
  5. 14:40 ...Pšenička byla chutná,maminky v ČSR napekly dětem koláčky...
   Kdo by se staral o to,že na Ukrajině probíhal hladomor a maminky si nesměly ani sebrat klásek na poli...
   Pane!!!Slyšel jste někdy výraz Marshallův plán!?!?!?
   To je ten plán,který postavil na nohy západní státy,ale my jsme ho MUSELI odmítnout.
   Styďte se!!!
   Helanov

   Smazat
  6. 14:56- Váš problém je v pocitu ublíženosti. Levice není jen komunistická, která také vyhazovala lidi z práce, levice je společnost lidí všeho politického druhu, která odmítá kastovnictví a nevzdělavatelnost kohokoliv! to neznamená být "sluníčkářem, komunistou ani pánbíčkářem. Stačí být slušným člověkem. Vzor charakteru má být v rodině a v rodině nejlépe poznáte charakter kohokoliv. Nemusím být psychiatr, abych poznal, že nás vedou psychopati, kteří se poměřují výší konta = délkou pindíka a mládím 2.a dalších manželek. No a opozice jim jen závidí poměry bez vlastních myšlenek, kterými ani ti prví nehýří.

   Smazat
  7. Pane Povolný lžete o vyhazování z práce komunistickou levicí. V té době jsem začal pracovat a pozorovat dění kolem sebe. To vaše vyhazování bylo jen sesazení z nějaké vedoucí funkce. Když sesazený šéf něco užitečného uměl, dostal plnohodnotnou náhradní práci. V instituci, kde jsem pracoval, byla skoro třetina takových zaměstnanců. Protože byli u různých investičních akcí, disponovali často většími finančními prostředky než mnozí komunisté. Mohu napsat, že komunisté jim důvěřovali mnohem více než demokrati lidem, kteří dnes dostanou nějaké granty.

   O vyhazování po převratu byste měl něco vědět, protože nám asi tajíte, že jste se také ušpinil. Demokrati vykopli a už se nestarali, co bude pronásledovaný komunista dělat. Vůbec jim nezaleželo, že tito lidé byli na něco odborníky a že tím podnik ztrácí. Zrůdní demokrati se vyžívali v tom, aby vám ukázali, že pro ně nejste nikdo.

   Nečekejte, že nějaký pisálek Vondruška napíše pravdu. Bude se tvářit, že se nic nestalo.

   Smazat
  8. Po prohlídce knih autora "Vlastimil Vondruška" v databázi www.worldcat.org bych mu radil držet se jeho středověku a od komunistů dát ruce pryč.

   Smazat
  9. 19:23- moc nelžu, protože za komunistů nebyla sice pracovní povinnost, jak se mylně uvádí, jen povinnost prokázat příjem, mnoho "sesazených politických" bralo cokoliv aby vyhověli zákonu a nemuseli uvádět příjem v markách od kurýrů! S mnohými jsem jako "rodilý" dělník pracoval na stavbách, především z "modré krve", kteří se politicky neangažovali. Hodně "černoprdelníků" se mnou sloužilo na vojně u PTP, za mne již "Silniční vojsko". Nelakujte minulou éru na růžovo, vedli ji kariéristé a menšina idealistů ji nemohla zachránit. Jako teď, my idealisté jsme krátcí na "kariérní průvodce všemi -izmy", typu Čalfy a jeho následovníky, ty si dosaďte dle libosti.

   Smazat
  10. Pane Povolný, jestliže srovnáme minulý a současný režim podle ekonomické výkonnosti, pak komunisté bylo nesrovnatelně lepší než zlodějští demokraté. Pravda nebylo miliardářů a milionářů, kteří si současné lidské právo lhát, krást a podvádět nemohou vynachválit. Skoro automaticky mám současné spokojené individua za zloděje. Doufám, že do této sorty lidí nepatříte. Minulý režim neměl milion lidí v exekuci a dokázal skoro všem poctivě pracujícím zajistit sociální jistoty. Každý dostával podle zásluh, například i službu u železničního vojska.

   Smazat
 2. Autor výstižně popsal současnou realitu.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Vondruška skvěle popsal realitu v Čechách nýmandům se nesmí ustoupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. ČT je plná takovýchto lidí a ještě je platíme.

   Smazat
 4. Pane Vondruško, vydím to černě! Je to rozjeto a už to nikdo nezastaví! Vyhrají li milionkáři zapoměňme přinejmenším na demokratickou volbu prezidenta a další demovýhody. Do ruky to vemou ti praví neomylní a jedině správného myšlení a názoru. Občan podle nich prokázal, že je nezodpovědný, hloupý a proto je třeba ho vést těmi správnými k šťastným zítřkům! No, jsem blbý občan, Ale tací, jako samozvaní spasitelé národa Minář, Mádl, Geislerová... jsou opravdu ale opravdu pod moji úroveň. Kvůli nim mi i ty brambůrky zhořkly...M.R.

  OdpovědětSmazat
 5. Autor, jakož i mnozí jíní, výstižně popsal realitu, leč nepopsal pravou příčinu, jíž je současná realita důsledkem.
  Tak já to doplňuji:
  Skutečnou příčinou devastace politiky a následně fatálního stavu společnosti obecně je absolutní absence demokracie. Jak prosté

  OdpovědětSmazat
 6. Pan Vondruška, perfektní, pravdivý názor. Domnívám se ale, že to zdegenerované stádo, co vidí na vlastní oči pravé, živé umělce co znají z televize, tak to je zážitek na celý život a určitě by je nějaký blud pana Vondrušky ani zbla nedojmul, natož aby se nad ním zamysleli. Prostě stádo.

  OdpovědětSmazat
 7. Historik-popularizátor a spisovatel Vondruška neustále bohatě a poutavě argumentuje a dokazuje, že historie se pořád opakuje. Na rozdíl od jiných svá tvrzení vždy perfektně dokládá.
  Je autorem vědeckých studií a rozsáhlé (a populární) sbírky historických románů. Vystudoval národopis a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu v Praze.

  Mimo beletrii jsem si já oblíbil v poslední době dvě jeho knihy:
  • Breviář pozitivní anarchie a
  • Epištoly o elitách a lidu.
  Doporučuji všem!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za tip. Pan Vondruška mluví jako kniha, jsem hrdý na to, že někdo takový vystudoval za minulého režimu.

   Smazat
  2. Ona mu má na podzim vyjít nová knížka,tak se to snad včas dozvíme... Píše ó důležitých věcech,všechno má perfektně odzdrojované a navíc má dar srozumitelné řeči.
   Helanov

   Smazat
 8. Jsem přesvědčen, že uvedený úhel pohledu je až příliš omezený, protože v něm chybí celosvětové hledisko a s tím související zájmy velmocí, které u nás mají svoji pátou kolonu, schopnou ovlivňovat dění do toho směru, které jim vyhovuje. Bylo to tak v roce 1918, 1938, 1948 i 1989. A pochopitelně i dnes. Vždy je zde evidentní zahraniční zájem. Hloupí lidé, kteří tento rozměr nechápou, navíc podléhají lžím médií, která již nejsou v českých rukou. Jde to napříč celou společností a je zřejmé, že bez zásadní katarze se z toho lidé nedostanou. Bohužel stále více pravděpodobné je, že tou katarzí bude jaderná válka, která způsobí, že zmizí nejen pomýlenci, ale i všichni ostatní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neřekl bych, že autor předkládá nějaký omezený pohled na situaci u nás. Naopak ten pohled považuji za velmi obajasňující. To, že tu jsou jakési velmocenské zájmy v pozadí jen ukazuje, odkud se bere síla těch věčně propadajících a povstávajících barikádníků. Ale pod jakými prapory vystupují popisuje článek velmi srozumitelně. A stojí za to si ho dočíst do konce.

   Smazat
  2. 12:23...A co byste chtěl nacpat do jednoho článku!?
   A nestrašte válkou,jadernou už vůbec....Každÿ moc dobře chápe že kdyby použil jádro tak je to pro něj konečná.
   Jádro slouží jen k zastrašování.
   Helanov

   Smazat
 9. no,. jakž takž,. ale zásadní chyba., kavárna nejsou levičáci a ani Havel nebyl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel byl nedovzdělaný floutek a vymetač večírků, salonní tlachal o ničem a prcíř, kterému socialistické zřízení a role disidenta nakonec i vyhovovaly. Byl totiž pro praktický život naprosto nepoužitelný, což potvrdil ve funkci prezidenta republiky.

   Smazat
 10. Já bych doplnil, listopad 1989 zde organizovala Gorbačovova KGB s cílem rozbít socialismus a součástí tohoto plánu byl agent Šmíd a ten pitomec Uhl, a tato lež Uhla dostala lidi do ulic, protože si lidé mysleli, že za touto vraždou je socialistická policie. Myslím si, že většina lidí nešla do ulic s cílem zavést kapitalismus v té podobě, jak ho potom zde představil Klaus a Havel, proto nikdy nikdo se nezeptal lidí, jestli chtějí socialismus a nebo kapitalismus jako dvě alternativy dalšího vývoje. Ten převrat byl dílem Gorbačova, ale dále už to zde začali řídit specialisté z CIA. Dělat rozdíl mezi Havlem a Klausem, to je nesmysl, oba byli řízení ze zámoří a sledovali stejné cíle. Klaus vždycky něco jiného říkal a něco jiného pak dělal. Klaus se snaží dnes separovat od Havla, takže ted´ se rozkládá to zklamání národa na dvě stejnoměrné poloviny, Klause a Havla, což je pro Klause ještě akceptovatelné. Politiku zde ovládají ti, co mají peníze a proto Klausovi hoši zde nechali zbohatnout při privatizaci ty svoje "správné" hochy, jako byl Bakala. Ta dohoda tenkrát zněla, my ti prodáme levně OKD, ale ty si za ušetřený peníze zde koupíš tisk a budeš ovlivňovat ve jménu politiky CIA veřejné myšlení. Snad si někdo nemyslí, že se OKD nechalo levně Bakalovi jen tak z lásky k jednomu pejzáči. A v tomto dealu má prsty samozřejmě Klaus a tenkrát Dlouhý, pro koho Dlouhý pracoval, to se poznalo až poté, pro americkou židovskou lobby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolego, Bakalovi nepřiklepl OKD Klaus, ale čssd.

   Smazat
  2. Tak tak, král Lahváč se dušoval, že nás (obecný lid) straší kapitalismem, který nám nehrozí.

   Smazat
  3. 13:08
   Přestaň lhát, potrefená modrá strako. Bakala získal většinu za ODS! Ještě jednou - za ODS!

   Smazat
  4. Bakala vyšel z líhně Wenzela Hawla a Kchárla von Schwarzenberka, později byl jeho hlavní oporou Mirek Kalúsek a TOP 09, ale také Tošenovský z ODS. Tuhle partu Bakala podporoval, aby měl krytí pro své špinavé rejdy. ČSSD, či spíše diletanti Sobotka, Urban a spol., sehrála při prodeji majoritního podílu v OKD (držel ho Karbon Invest Vikiho Koláčka a již zesnulého Petra Otavy) roli užitečného idiota.

   Smazat
  5. 16. června 2019 13:04

   Souhlasím, ale s tou celou širokou účastí všech až do současnosti zainteresovaných, i dnes již ukrytých LUMPŮ, nikdy (nepotrestaných!). Proto se OKD nikdy nedořeší ani ostatní LUMPÁRNY.

   Dodnes všicí i Vy jste zapomněl na privatizačního mága z StB PITRALONa, kdo jím byl a nad ním další jména? ↓↓↓

   https://uloz.to/!T2jufAd1/stb-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-atd-jpgstb-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-atd-jpg

   https://uloz.to/!ThVyfbJz/v-klaus-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-pngv-klaus-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-png

   https://uloz.to/!asjH2N3G/prazsky-charakter-je-zrejme-dedicny-a-zhoubny-jako-lidska-naivita-i-nase-blbost-je-nekonecna-a-pamet-je-na-ni-kratka-proslov-venovan-ex-havel-fanatikum-dnes-vetsinou-ex-bolsevikum-jpg

   Ramón

   Smazat
 11. Tu revoluci v roce 1989 jste dělali vy pro ně, ne oni pro vás. Přesto se stále něčemu divíte.

  OdpovědětSmazat
 12. Je zajímavé, že tomu co se událo v roce 1948 se říká komunistický puč, ač vše proběhlo legálně a sám článek přiznává, že podání demise pravicových ministrů bylo velice naivní a hloupé. To co se odehrálo 11. listopadu 1989 byla připravená provokace s připravenou reakcí bezpečnostních složek včetně vypuštění zprávy o mrtvém studentu Šmídovi a to vše napovídá a dokazuje, že to byla jedna z prvních barevných revolucí řízená z venku přes zastupitelské úřady západních států s vůdcovskou rolí jednoho státu, který je vzorem demokracie za oceánem. To co se tady událo v roce 1989 bylo zapřičiněno také politikou jednoho z největších agentů západu, Gorbačova, který narušil rovnováhu ve světě a díky jeho politice jsme dnes před vypuknutím III. sv. války.
  Dnes se historici shodují na tom, že příčinou vypuknutí první a následně druhé větové války, bylo obrovské zbrojení, které pak vyústilo v obrovský konflikt se 150 miliony mrtvých a násobek zmrzačených lidí. Dnes jsme ve stejné situaci, kdy USA nutí všechny v NATO zbrojit 2% HDP, což znamená v rámci EU nepředstavitelné prostředky vydávané na stroje k zabíjení lidí. Pak už jenom stačí, aby se našla příčina, proč tyto stroje na zabíjení lidí uvést ve jménu nějaké ušlechtilé myšlenky hájící americkou demokracii, nebo obchodní zájmy USA, což je totéž, a máme tady III. sv. válku. Že se připravuje, můžeme u nás vidět rekonstrukci dálniční sítě, směr západ východ a její testování, zda už zadané parametry na rychlý přesun zabíjejících strojů ze západu na východ byly splněno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Dnes už víme, jak by to tady dopadlo, kdyby nebylo srpna 1968. Západ by nás zadlužil tak, jako dnes, ale dnes by jsme na tom byli ještě hůř než Řekové. Za těch 20 let po roce 68, komunisti nahospodařili tolik majetku a umožnili tolika lidem dosáhnout kvalitní vzdělání, že z toho žijeme dodnes a pořád kapitalismus má co rozkrádat. Za komunistů byl vyrovnaný státní rozpočet samozřejmostí a dovezli jsme jenom to na co jsme měli. Vyráběli jsme od špendlíku po lokomotivy a letadla všechno. Kapitalisti na čele s Havlem a Klausem, vše toto rozkradli a dnes jenom montujeme na což nemusíme mít vzdělání a stačí nám do montoven západního střihu ti nejblbější.

   Smazat
  3. 13:40 - koukám, že kavárna už vydala pokyn, špinit vše co je spojeno s Klausem. Otázka je, proč se Klause největší šmejdi snažili zbavit všemi prostředky. Hrozí, že voliči ODS budou volit Trikoloru a naděje, že ODS s piráty sestaví vládu, zmizí.

   Smazat
  4. 13:37 Vždyť si ty rekordně nízké výdaje na zbrojení vyčítají! Vrať se na zem větroplachu. Nejvíc se stýská po starých časech vám, to se to oblbovalo západním rájem a teď se vám nelíbí vláda miliardáře.

   Smazat
  5. 13:30 formulujete trapně nepřesně, že článek "přiznává" hloupost rezignace ministrů v opozici v únoru 1948, když autor tuto skutečnost pouze a jedině prostě konstatuje!
   Jeho text je logickou a na faktech založenou analýzou dobových událostí s potřebnou mírou uváděných souvislostí. V daném textu poněkud chybí, že podmínkou pro vyvolání aktivit davu je potřebná jistá míra společenského napětí a nespokojenosti, k politickému zvratu potom i jisté mezinárodně politické a mocenské poměry. První z potřeb je v současnosti dána a zůstala klasickou levicí nevyužita, když ta prakticky jako politická síla už u nás neexistuje. Jak je tomu s mezinárodně politicko-mocenskými předpoklady pro zvrat, to se teprve ukáže. JiH

   Smazat
 13. Naším skutečným ohrožujícím nebezpečím po všech stránkách je ÚŘEDNICKÁ, nenažraná megabyrokratická PIRAŇA Praha, která každého kolem sebe v ČR ožere na kost!

  Nyní jsem shlédl OVM s rozumným podnikatelem Tomášem Březinou, který nám sdělil, jak je možné NENALÉZT miliardy na sociální služby pro seniory, pokud ročně 1000 zbytečných pražských státních úředníků, ožere ČR o 1.000.000.000,-Kč a když pouhá 100.000 ze 600.000 úředníků, dostane Pá-pá! Byrokratická rakovina lehce zhubne na 500.000 tj. půl milónu byrokratů v ČR!

  Státní rozpočet náhle získá 1.000.000.000.000-Kč tj. jeden bilión korun, jak JEDNODUCHÉ, takto malá země a tak neuvěřitelně prohnilá? Poté se vyjádřil ke zhoubným IT službám pro byrokraty, ty ročně spolikají 110.000.000.000.-Kč, pomocníci proti BYROKRACII ...?!? To je neomluvitelný ABSURDISTÁN, který tu v Praze vytvořili a navíc napůl NEFUNKČNÍ OTESÁNEK ...!?!

  Oponenti diskutující s ním, šéfka rozpočtového výboru Ing. Miloslava Vostrá (KSČM) a ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, Ph.D “právnička?!“ (ANO), se po celou dobu pospolu vykrucovaly jako had, chycený v teráriu. Jejich hlavním výrazem, který mi utkvěl v paměti byl, že jde vždy o FINANČNÍ NÁSTŘEL. Nebyly schopny vyvrátit slova pana Březiny o Andreji Babišovi, že je pouhý lhář, manipulátor a demagog, on si od něho sliboval konečně použití SELSKÉHO ROZUMU, který s ním však NEDORAZIL ...


  Ramón

  OdpovědětSmazat
 14. Lidi zamyslete se a položte si sami sobě otázku: "Dovedu si představit, že předsedou budoucí české vlády bude Fiala (ODS), nebo Kalousek (TOP09), nebo Rakušan (STAN), nebo Bartoš (Piráti)? Sám sobě jsem si odpověděl, že v žádném případě :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. všichni čtyři jsou přece skvělí národohospodáři, ti by dokázali pozvednout i takovou zemi jako Bambustán, nejenom Česko

   Smazat
  2. Rakušanovi u nás říkáme "Vypoulené Oko"...

   Smazat
 15. 16:31 já se připojuji, ale mám zcela přízemní dotaz: jak to ti zaostalí komunisti dělali (měli smlouvu se svatým Petrem?), že naše obec nebyla nikdy po průtrži mračen zaplavena bahnem z polí, i když lány tam byly stejně velké jako dnes. Může za to Babiš s řepkou, nebo dokonce Putin s klimatickou zbraní?

  OdpovědětSmazat
 16. no na odbornú prácu mali odborníkov, na politiku politikov - teraz, vládnu všeobecne politici - všade, odborník je človek čo popiera demokraciu

  OdpovědětSmazat
 17. 12:12 souhlas.Skutečnou příčinou devastace nejen politiky a následně fatálního stavu společnosti obecně je absolutní absence demokracie. Jak prosté.1948 většina ublížila menšině.1989 menšina ublížila většině-jak je to jednoduché.
  https://www.euportal.cz/Articles/21129-pripravte-se-na-sok-soucasna-kvalita-zeleniny-v-cesku.aspx

  OdpovědětSmazat
 18. Zrušení poloviny státnich úředníků je nutností. Zaprvé jsou zbyteční a hlavně požirají rozpočet. Andreji vyčisti ten byrokratický Pražský aparát a budou penízky na potřebné věci.

  OdpovědětSmazat
 19. Pane Vondruska, vystihl jste to velmi dobre !
  Po vzoru Globalistu v Americe jsou volby zneuznany - kdyz jsou prohrane !

  Akce / protesty / poulicni zmatky, proti vitezum voleb v Cesku - presidentu Zemanovi a panu Babisovi se budou ZVETSOVAT !
  To je presne ta stejna taktika, odkoukana od nas !

  Budis vam ulehcenim, ze to v Cesku nebude nikdy tak intenzivni, jako je to u nas v Americe !

  To neustale spinave utoceni na naseho oblibeneho presidenta Trumpa z neho udelalo neco vice, nez president muze byt !

  On je nam ted svatym !

  Samozrejme ho budeme volit znovu , protoze zmeny, ktere udelal jsou pro nas positivni vsechny !
  h.

  OdpovědětSmazat
 20. 16. června 2019 17:31

  A konečně perfektní příspěvek, jenže těm co z obav "schizofrení" a o svůj postulát bojící se AB se svou smíšenou skvadrou, líbeznicky PODEPISOVAL dotace, tu komediantům, tu politickým ziskovkám, tu hop do řiti ČT, prostřednictvím svých mnoha lidem v RRTV, jím jmenovaní jsou všichni KAVÁRNÍCI, pouze SPD do rady prosadila protiváhu. Páááni, ty se mu ODVDĚČILI?

  Ty naše politické zoufalce, je možné "nahrnout" do jedné jámy a zasypat, kdo z Vás po nich bude TRUCHLIT? A ta STÁTNÍ PRAŽSKÁ HYDRA, tam bude nadále a pojede jako VELKORYPADLO po svém "malá→velká domů! Dál a dál, Babiš ne Babiš. On pouze vytvořil svůj kult osobnosti a FIKCI své nenahraditelnosti, což je pouho pouhá CHIMÉRA ... Tak prosím neplačte, vždyť on se jen chválí a HYDRA VZKVÉTÁ!


  Ramón, musí dojít k radikální debyrokratizaci ČR !!!


  Dnes 0:21
  Xxxxxxx@xxxxxxxx.xx
  Komu:
  hroprague@state.gov

  Vážený pane velvyslanče, tento skutek bude od USA, zřejmě nejapný žert nebo od J. Jandy (Evropské Hodnoty) provokace a drzost viz odkaz dole ↓↓↓?! → Jakub Janda žaloval v americkém Kongresu. Svět se má na Zemanovi učit, jak poznat vlastizrádce???

  15.06.2019 19:52
  Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na sociální síti Facebook chlubil svou návštěvou amerického Kongresu, kde představovali studii o tom, jak efektivně chránit před vlivem a vměšováním Ruské federace. Při té příležitosti prezidenta Miloše Zemana zmínil jako ruskou loutku a vlastizrádce.


  https://pornfile.cz/hledej?q=Evropské+Hodnoty%2C+ředitel+Jakub+JANDA+%26+Franta+VRÁBELA+%26+Fake+NEWS+%2C+alias+gay+porno+Patrik+JAKL%2C+most+mezi+Ladislavem+Jaklem+(RRTV)+a+Jandou+(EH+-GP).mkv.mp4


  https://pornfile.cz/!48odQHRq5WhF/evropske-hodnoty-reprezentuje-tento-reditel-deviant-j-j-mkv-avi-mp4

  S pozdravem,

  Xxxxxxxx Xxxxxxxxx

  OdpovědětSmazat
 21. Demonstrace organizované Milionem chvilek vnímám jako absurdní divadlo.Po přečtení auditorské zprávy z pera auditorů EK je mi jasné, že Babiš je opravdu spíše obětí štvanice než nějakým vyvrhelem, který si protiprávně mastí kapsu dotacemi. Ta zpráva totiž neříká prakticky nic jiného, než že byl velký bordel v řídících a kontrolních orgánech a za to po nás chtějí cca 304 mil. Kč vrátit. Za ten bordel nesou zodpovědnost bývalí ministři ODS (jako např. Říman, Kocourek, Kuba, Nečas, Drobil, Chalupa), TOP 09 (Drábek, Mullerová), ČSSD (Mládek, Havlíček), ale také Bursík (tehdy SZ) a za ANO částečně Brabec. Babišúv údajný střet zájmů je zdůvodňován údajným porušením paragrafu 4c našeho zákona o střetu zájmů a dle auditorů bychom měli kvůli tomu vracet 141 mil. Kč. Pominu-li, že se vlastně opět jedná o zodpovědnost příslušných orgánů, musím se hodně podivovat, odkud čerpají auditoři právo rozhodovat o údajném porušení českých zákonů. Tato pravomoc náleží jen českým soudům. Stručně řečeno, demonstrující a řečnící lidé na náměstích se dostali do rolí tajtrlíků, mnozí politici a novináři potvrdili svou pověst lhářů a prodejných děvek

  OdpovědětSmazat
 22. V šedesátých létech v Ostravě, jsem také chodil do kaváren.
  Občas. Většinou jsem ale rubal uhlí na Hlubině.

  OdpovědětSmazat
 23. Zde mate, ukazku jak pracuji Globaliste !

  30 hod. pred prijezdem Trumpa do naseho mesta, lide oblehli
  sportovni arenu, kde mel mluvit ! A cekali na neho !
  Do areny se veslo pouze 20 000 lidi ! Lide venku se vsak nerozesli domu, ale zustali pred arenou !

  Trump mel obrovske ovace pro jeho agendu , kterou predstavil narodu !

  Volby vyhral s predstihem, pred vsemi jinymi.

  Ale media v rukou Globalistu rekla, ze to tak zaridil rusky president Putin ! HUUU, ha, ha, ha !

  O tyden pozdej v kontainerech na smeti se nachazely
  Televize , ktere nemely technicke zavady !
  Dnes neveri TV nikdo !

  Globaliste svoji volebni prohru svedli na Rusko a ja neznam zadneho Americana, ktery mluvi rusky a Rusko vubec vnima !

  Globaliste svedli na presidenta Putina - NASMEROVANI HURRICANU (Irma) a rozvodnenou Mississippi !

  Kdo dnes veri mediim , tak je mentalne postizeny !

  (A tu Irmu jsem zde zazil a vim urcite, ze neprisla
  z Ruska ! Smrdela Atlantikem a Africou !)
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NEplatit koncesionářské poplatky! Česká televize NEplní svou veřejnoprávní, NEstrannou povinnost. Vyzývá nás všechny Jiří zde video:

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=175762616752600&id=100029565882390&refsrc=http%3A%2F%2Femail.seznam.cz%2F&notif_t=live_video&_rdr

   Myšák Stuart Little

   Smazat
  2. Tomuto v amerických médiích skutečně, opravdu věřím. Chce to odvahu a vytrvalost jeho voličů, tlak na něho, ať se nedočkáme války s Iránem do které půjdem, díky hrdosti z Prahy?

   https://uloz.to/live/!ABCNdWm8RWWS/v-ct24-neuvidite-doznani-trump-o-jejich-napadeni-iraku-syrie-libye-atd-tit-cz-zlocinec-toman-zdrhl-z-cssr-pres-most-do-usa-andrtakavi-mkv-mp4

   Ramón

   Smazat
 24. Po přečtení obou knih - Breviáře i Epištol - se domnívám, že jejich autor bude nejlepším kandidátem na Hrad v příštích volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha sobě?

   https://uloz.to/live/!phsDSUA2/krestanske-filmy-lessy-co-je-doma-to-pozry-to-sa-pocita-tak-neser-prezident-a-vrchni-velitel-armady-ceske-republiky-vzor-vzoru-otec-kmotru-pero-lebo-casa-za-oboji-basa-policia-pekne-shora-od-tohto-capa-parkanova-kalousek-mkv

   Ramón

   Smazat
 25. táraniny - rok 1989 bol o tom, že Raisa prehlásila po návšteve Londýna a platbe zlatou kartou- socializmus v RVHP skončil, majetok má patriť tým čo sním budú vedieť pracovať- dala povel a už to šlo - žiadna demokracia tu neexistovala a nikdy a nikde nebola, rozhodovať o svojej krajine - no skúste - a vynoria sa "vodcovia" tí vedú svoje húfy tam, kam sa nám nechce, ááále demokraticky

  OdpovědětSmazat
 26. Pan Vondruška stejně jako vesměs všichni, kdo komentují politické dění, používá "levopravé pojmosloví" podle nějaké své vnitřní logiky, která je ale zavádějící a proto matoucí, protože není ukotvená a všeobecně osvojená. Jestliže on hovoří o ultralevých, já bych je označil za pravé až ultrapravé, vzhledem k tomu, že ani demokratické volby nejsou pro ně mez, za kterou by neměli jít. Jejich násilí se blíží spíše ke krajní pravici. V každém případě by mělo do hry vstoupit právo. Ochrana demokracie podle práva. Nebo snad ne? Vždyť oni nedemonstrují názor, oni prosazují demokracii vzdálenou formou požadavky. Chtějí politický převrat cestou, kterou ústava nezná. A to ve spojení s cizí mocí, nepochybně cizí státní mocí.
  Jindřich K.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 27. Velice mne překvapuje, že pražská kavárna je považována za ultralevicové uskupení, zatím co já je považuji za poskoky diktatury kapitálu. Tak to bych potřeboval vysvětlit, v čem ta levicovost pražské kavárny je, snad překonává učení Marxe?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez odpovědi. Hahaha. Nízká úroveň nebo Vondruška nečte.

   Smazat
  2. 20:45-Já vám to vysvětlím. Pražská kavárna je levicová, neb její příslušníci nosí pytel zavěšený v levé nohavici svých kalhot...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.