Reklama

pátek 28. června 2019

Včerejší debakl opozice je zvlášť cenný. Nejsme Slovensko…

Jiří Vyvadil
28.6.2019 PrvníZprávy
Váhal jsem jaký použít nadpis. Dokonce jsem chtěl být kategorický a prohlásit, že nikdy Slovenskem nebudeme, ale pohled na naši chvástavou opozici z Letné i ze Sněmovny a ..... 

...hlavně až naivistické megalomanské komentáře protibabišovských politiků, chvilkařů i webů mě vedly k pokoře. Člověk při posuzování dějů v politice nikdy nemá říkat nikdy.

V každém případě platí, že jsme zažili v Česku mnoho politických orgií proti Zemanovi a Babišovi, ale ta současná, při které podpořila při návštěvě Česka protivládní a protizemanovské aktivisty chvilek nová prezidentka Čaputová svou délkou, vyostřenností a vytrvalostí i plným zapojením novinářů České televize nepochybně byla největší.

Tím spíše je pro vládu Andreje Babiše cenný výsledek a je cenný hlavně pro Českou republiku, protože jsme nepropadli chaosu „středoevropské barevky“, kterou zvlášť brutálně na Slovensku spoluorganizoval Čaputové předchůdce Kiska, který své kroky pečlivě konzultoval podle některých zdrojů s největším mágem barevných revolucí Sorosem, jemuž se podařilo dosáhnout odvolání premiéra Fica a jeho nahrazení Pellegrinim.

Česko tak zůstává stabilní tak jako Polsko či Maďarsko, kde vládnoucí strany úspěšnou vlastenecko – sociální politikou dosahují až triumfálních výsledků. Právo a spravedlnost míří k zářijovým volbám se 42% podpory a zřejmě opět má šanci vládnout samostatně a o Fidesz Orbána s jeho aktuálními preferencemi přes 52% ani nemluvě.

Česko je samozřejmě v mnoha ohledech mentálně jinde. Především na rozdíl od až fundamentalistického katolicismu Poláků i Maďarů Čechům více vyhovuje pragmatický a neideologický postup Andreje Babiše, který se mimo jiné projevuje i na půdě Evropské unie, kde spolu s ostatními premiéry VR má sílu postavit se například systému Spitzenkandidátů na funkci předsedy komise, kdy jak lidovec Weber, tak socialista Tindermans se vyžívali v šikanóznímu chování vůči zemím V4, jen proto, že jsme odmítali naivistickou promigrační politiku a teorii kvót. Hrozili nám vyhoštěním ze Schengenu, škrtání dotací apod.

Když Západ popadne davová psychóza, je nebezpečný. Známe to z případu nejen vítací politiky a kvót v politické oblasti, ale i v oblasti životního stylu, typu akce Me too, genderismu apod. Víme, že se nám Evropská unie bude mstít a to i díky jejich zdejším napomáhačům z řad udavačských Pirátů, lidovců, topkařů i ódesáků.

A víme také, že samozřejmě opozice za pár měsíců znovu vystartuje.

I Andrej Babiš samozřejmě bude muset přidat. Pro začátek by bylo dobré, aby se poučil u kolegů v Polsku či Maďarsku. Zcela určitě a správně u nás podchytil důchodce. Ale rozhodně by si měl podchytit i mladé lidi. Polská reforma na výrazné snížení daní mladým lidem, která bude startovat na podzim spolu s jejich volbami je skvělým případem.

Ne, nejsme Slovensko. A jde o to, abychom se jím nestali.

18 komentářů :

 1. Premiére Babiši, držím tě palce a myslím si, že je nás více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš nemá pořádný nosný Program.
   Co tak zkusit informovat ho o programu nepolitické ČSV.
   Tento Program nabizi doposud nevidané věci,kdyby je Babiš dokázal ukrást má s přehledem vyhráno.
   On musi vědět co je sociálni stát vždyt v Německu vydělává a musel se informovat co tam maji v Základnim zákoně a co je nám občanům ČR voličům, jeho nepřateli upíráno už 30 let.
   Proč nám tu nezavede ostře pravicový sociálně ekologický tržni hospodářský systém v kterém on tam běžně investuje a jeho nepřátelé nechtěji vysvětlit občanům co to jde, aby ho nemohl zavést hned poté misto kapitalismu bez přivlastků,vycházejiciho z gangsterismu okradani ovčanů panujicim v ČR!

   Smazat
  2. Ty, hýkale, nejsi schopen informovat o neexistujícím "programu ČSV" ani čtenáře Nové republiky. Tak Babiše raději vynech.

   Smazat
  3. 15.05
   Nejsem hýkal,kdyby jste nebyl ignorant našel by jste si Program ČSV sám.
   Visi dnem i noci už několik týdnů vlevo v odkazech!
   Dřive nebo později strejda Babiš pochopi,že potřebuje voliče a skvělý Program voličů je něco co tu 30 let chybi a pokud si ho dokáže osvojit umožni mu to monumentálni vitězstvi ve volbách a bude po vtákách!.
   Bylo by záhodno,kdyby jste mu ho friško fiško poslal.

   Smazat
  4. Nebavte se s blbcem i kdyby ten osel Program ČSV dokázal najit nebude vědět co jednotlivé članky znamenaji.
   Má totiž mezi ušim kedlubnu!

   Smazat
  5. Kecálek anonym 23:21 nás tahá za nos. Na Nové republice vlevo žádný program není. pacient s těžkou schííízou si z nás dělá srandičky.

   Smazat
  6. Člověče nešťastnáa podivejte se vlevo pod BUDOUCNOST ČR visi to tam od minulého roku jako prvni verse.
   Kdyby jste nedokázal pochopit co jednotlivé članky znamenaji za poklad pro voliče, ptejte se tady i kriticky, přimo ČSV,někteři občané už se ptaji a otázky jsou už registrovány!!

   Smazat
  7. 8:29 - a s tímhle tu neustále otravujete? Píšete nesmysly jakémsi ČSV a toto má být jeho 5 bodů? Vy jste fakt cvok!

   Smazat
  8. Po Radostovi, Lulánkovi z Homolulu jsou ČSVáči další užírači prostoru a času v těchto prostorech. Kluci nevnucujte se, melete stále stejně dokola. Zaveďte si své diskuzní kruhy a nepřiživujte se tu.

   Smazat
  9. Ti "kluci" jsou jen jedna pomatená osoba bez vychování a důvtipu.

   Smazat
 2. Pokud Babiš nezklame tak to má opět u voleb jisté hlavně aby vypadlo co nejvíc stran opozice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pokud Babiš bude podporovat ty co na něj hází hnůj a opovrhovat těmi, kteří mají zájem o přežití našeho státu tak to nebude žádná sláva.
   Václav

   Smazat
  2. Václave to se uvidí naštěstí vznikla Trikolora tak to bude pro národní strany lepší.

   Smazat
  3. Trikolora představi program v záři,ale v něm by musel jit synátor proti tatikovi.
   A za něco takověho by dostal od tatika na holou!

   Smazat
  4. Babiš je chlap a nezklame a my ho taky nezklamemoc.

   Smazat
 3. No, pán Vyvadil, ten chliev, čo tu máme na Slovensku, sem opäť len raz dorazil z Česka. Konkrétne to bola krčmičková debatná skupinka okolo Havla a potom ekonomický mág Klaus, ktorý tu zavádzal šokové terapie, než po niekoľkých rokoch pochopil, že bol len za užitočného idiota.
  Snáď je čas pochopiť, že sme prehrali studenú vojnu a hrať sa tu v ostbloku na nejaké pokrokové kolónie na jednej strane a zaostalé kolónie na strane druhej, je trápne.

  OdpovědětSmazat
 4. Mě nevadí Slovensko, ale Kiskovsko a Čaputovsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kiškovsko a Čaputovsko není Slovensko.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.