Reklama

pondělí 24. června 2019

Vrchní velitel čs. zahraniční armády 1938-1945 Edvard Beneš zaslouží úctu - ne útoky dnešních kolaborantů

Jiří Jaroš Nickelli
24. 6. 2019   ceskenarodnilisty
Začnu citátem našeho hrdiny zahraniční čs.armády II.světové války, armádního generála Emila Bočka: "Beneš byl náš vrchní velitel, vedl nás celou válku".
V současnosti - de facto od samého počátku sametového převratu - je president Budovatel, jak jej lid nazval roku 1945 - vystaven, jako málo jiných prezidentů republiky, těm nejhrubším a nejhanebnějším útokům. Prvotní impuls k tomu zavdal zesnulý president pan Havel svou hanebnou omluvou alias sudetským Němcům.


Beneš byl vystaven útokům jak se strany zahraničních, tak i domácích nepřátel republiky let 1945-48. Jen tři příklady z mnohých. Zahraniční kníže, u nás občan Schwarzenberg, poslal v televisní debatě s presidentem Zemanem posmrtně presidenta Beneše na válečný soud do Haagu. Přitom již roku 1944 presidenta ocenili nejvýznamnější politikové Británie a U.S.A. včetně arcibiskupa z Canterbury.

Pan Herman, exministr kultury, se vyjádřil o dekretálním odsunu jako o "etnické čistce ve stínu Moskvy".

Třetí z významných hanobitelů presidenta Budovatele, pan dr.Pithart, se vyjádřil - "Beneše není třeba nijak šetřit!"

Jaké jsou historické reálie činnosti dr.Edvarda Beneše? Někteří mu dokonce vytýkají "zradu roku 1938", za to, že "odmítl bojovat s Hitlerem". Opak je pravdou.

Beneš měl po Mnichovu prakticky jen dvě možnosti. Buďto vyhlásit válečný stav s Reichem, nebo ustoupit a zachovat, když ne stát, tak národ naživu. Nesměl uvažovat jako generál, musel uvažovat jako vrchní velitel a státník. Státník i velitel mu radil - dočasný ústup zachová naživu národ a jeho ozbrojenou složku pro zahraniční boj v nastalé nové válce, jež se ohlásí co nejdříve. To se naplnilo přímo stoprocentně.

Přestože národ tragicky utrpěl jak Mnichovem, tak okupací 1939, zůstal jako celek přes veškerou persekuci naživu. A vojáci podnikli emigraci, která umožnila Benešovi vytvořit zahraniční armádu, bez níž by bylo nemožné obnovit republiku.

Je nutno navždy odmítat pomluvu o "plánu - eroplánu", hodnou pouze zrádců národa typu Moravce.

Jaká jsou fakta o Benešově činnosti v exilu po Mnichovu? Jednoznačná ve prospěch pana presidenta. Je známo, že U.S.A., jež neschválily Mnichov, nabídly dr.Benešovi asyl a místo profesora na tamních universitách. Beneš odmítl pohodlný exil v U.S.A.! Místo toho zůstal v Británii, napadené Hitlerem a organizoval jednak exilovou vládu, jednak jako uznaný legitimní vrchní velitel emigračních sborů ČSR celý korpus čs.zahraničního vojska. Toto ovšem páni Pithartové,Hermanové a jejich diadochové nikdy neuznají,protože by tím zbořili celou svou chatrnou protiargumentaci jako domeček z karet.

Dnes toto současní kolaboranti zamlčují,zamlžují a selhávají. Bez Beneše a jeho úsilí v Británii by nikdy nedošlo nejen k legitimizaci čs.exilové vlády, nikdy by nedošlo k oduznání hanebné Mnichovské zrady Francie a jidášské anglické chamberlainovské pozice, ale nikdy by nedošlo ani ke konstituci zahraniční armády - jak pozemního vojska, tak čs.leteckých perutí v rámci RAF. Dále by nikdy nedošlo k synchronizaci vojsk západní, africké, středovýchodní a východní fronty, kde všude operovaly čs.armádní sbory. A to vše je zásluha dr.Edvarda Beneše v první linii.

Beneš se mohl po celou válku pohodlně ukrýt v Americe,a žít životem universitního profesora. Místo toho neopustil Británii v její nejtěžší době, a stejně jako královská britská rodina si nechal padat na hlavu bomby skopčáckých Hunů, jak je Angličané nazývali. A činně se zasadil nejen o vznik,ale i plné zformování čs.zahraniční armády a jako vrchní velitel konal inspekční cesty po letištích RAF vystavených nejtěžším útokům nepřítele.

Toto nazývat "zradou", toto nazývat "opuštěním národa", toto nazývat "selháním" je nejhrubší pomluvou, nejhrubší ignorací historických reálií,a projevem psychopatické zášti vůči druhému legitimnímu presidentu republiky a vrchnímu veliteli zahraničních čs.vojsk.

Toto jsou holá vojensko strategická fakta, která nemůže vyvrátit žádný občan kníže, žádný doktor a exministr lidovců,a žádný další.

Jediným zrádcem v exilu nebyl Beneš, ale generál Prchala, který místo aby se postavil po bok Benešovi,proti němu intrikoval a spojoval se s nejhoršími nepřáteli ČSR v zahraničí,aby nakonec po válce byl degradován - a po útěku z republiky se spojil spolu s Ferdinandem Peroutkou se sudeťáky, proti čemuž se postavil celý zahrniční exil v v čele s dr.Zenklem!

Co se týče samotného Mnichova, všeichni význační britští politikové, počínaje W.S.Churchillem a konče Anthony Edenem, se dr. Benešovi omluvili za clivedenský Chamberlainův cár papíru, který vyplodil Mnichov, a který jako cár papíru fakticky roztrhal sám Hitler 15.března 1939.

Pokud se týče boje dalších národů Evropy s Hitlerem, průběh dal plně za pravdu Benešovi. A to tyto národy byly v naprosto odlišné pozici proti ČSR roku 1938, označeném za "rušitele evropského míru", za letadlovou loď bolševismu SSSR" a za "utiskovatele sudetských Němců". A byl to právě britský tisk, který naslouchal zločinci Henleinovi a velebil civedenskou kliku obdivovatelů Hitlera v čele s lady Astorouvou,lodry Runcimanem, Hoarem, Halifaxem a dalšími, kteří se chtěli dohodnou se zlosynem Hitlerem za cenu obětování ČSR. Beneš nedopustil, aby ČSR byla označena za "agresora války s Německem", proti němuž by se postavila celé tahdejší Evropa,vyjma SSSR.

A jak dopadli další evropští bojovníci proti Hitlerovi? Polsko bylo vyřízeno přes hrdinný odpor za tři neděle. Holanďané za týden,a jejich nedobytná pevnost Eben Emael obsazena gen.Studentem a jeho výsadkem za 5 hodin. Norové byli poraženi za dva týdny a jejich spojenci Britové musel hanebně utíkat na svých lodích domů. Dánové bojovali jeden den.

Jugoslávci byli poraženi za 12 dní. Jedině Řekové odolávali Mussolinimu dva měsíce, než dorazil wehrmacht. Zkrátka Beneš měl pravdu i v této věci. Bojovat bylo možno úspěšně až v široké antifašistické koalici, kde nesměly chybět ani U.S.A. ani především SSSR. Ani v této strategické analýze se Beneš nemýlil. A vývoj války mu dal plně za pravdu, a on sám k tomuto vývoji velmi účinně přispěl.
Žádný z dnešních kritiku nesahá presidentu Benešovi v těchto nesporných výsledcích jeho činnosti ani po kotníky. O to více mu je posmrtně zuřivě okopávají. Jeho kritikové v té věci vyhovují známému rakouskému příslovi: "Trpaslíci zůstávají trpaslíky, i když sedí na Alpách".

Beneš má navždy nesmrtelné zásluhy jak o čs zahraniční armádu II.světové války, tak o znovuobnovení republiky. Jeho vyhlášení válečného stavu s Německem a Maďarskem nás navždy zařadilo na stranu vítězné protiněmecké koalice a určilo též budoucí právní nárok na válečné reparace podle Pařížské reparační smlouvy.

Prezidentské dekrety válečné i poválečné, se staly platnou součástí právního řádu republiky a dodnes ochraňují Českou republiku před nápory různých zahraničních i domácích protektorátních restituentů.

Naše republika má svůj ideový kompas, svou vizi státnosti a suverenity, kterou konstituovali TGM, Štefánik a Beneš. Jen nepřátelé žvaní mantry, že současná republika "nemá vizi a může být i spolkovou zemí souseda" (!!). Pokud republika neopustí tento kompas, zůstane republikou a nezmění se protektorát pod cizí mocností, o což se snaží všichni nepřátelé Edvarda Beneše a ČSR let 1918-1938, a 1945-1948!

Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I.

26 komentářů :

 1. Kdyby se Hitlerovi podařilo vyhrát v Rusku, hned po zlikvidování židů by šli na likvidaci naši prarodiče a rodiče a my jak dnes žijeme v České Republice by jsme se nikdy nenarodili. Jak Němci zdůrazňovali za druhé světové války, Češi tady nemají co dělat. Všichni to vědí, ale nevadí jim, že naší představitelé se omlouvají Němcům za to, že se jim nepodařilo nás vyvraždit. Jsme nejblbější národ na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Vy dva ču.áci, co vám brání odstěhovat se do hitlero-musulmano-kalífátu a narukovat do jejich LGBT wehrmachtu ??!! Stačí se jen naučit dojč, nebo jidiš, nebo arabiš, turkiš a jít za svým štěstím do války proti tomu Rusovi !!!
   Dneska tam jsou vděční a narukou nosí každýho všivýho náplavu, tak tam uděláte kariéru a nemusíte se trápit dadym vy jedna prasata záhumenková..

   Smazat
  4. 11:05 + 11:07 = blbečci.

   Smazat
  5. vlezdoprdelisums a bezpáteřnost jsou milionovému chlívku a kolaborantům vlastní.
   Ale přátelé nezoufejme 1500 let je tu stále stejný problém. Germán s Vatikánem se sice tlačí na východ, ale nedojde. Nemají na to všecko akorát pohnojí a pořádky umí dělat pouze bezbranným civilům. Jednají podle, za zády, rovnost a férovost je jím cizí. Jedna vojna a do jednoho budou mluvit rusky. A vy dva rektální speleologové máte germány lísavě rádi?
   Jejich trus máte až za ušima

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 17:30

   Neumím si ani představit sílu kretenismu, který přiměje nositele vypotit tolik hloupých vět.

   Smazat
  8. Každý národ potřebuje jistoty a zásady, které se nebudou měnit při prvním závanu větru. V Česku k nim patří Masaryk a Beneš. Když se nepřátelům a vnitřní páté koloně podaří tyto jistoty nabourat, začne se celá stavba otřásat a bortit v základech a může být rychle odstraněna. Lidé, kteří ve jménu sudetských Němců a za jejich peníze útočí na Beneše, dobře ví co dělají a je třeba se jim bránit. Děkuji autorovi

   Smazat
 2. Sudeťáci a Vatikán hlavními hybateli demonstrací:

  https://aeronet.cz/news/milionovy-chlivek-na-letne-vital-na-podiu-rimsko-katolickeho-jahna-ze-sudet-ale-vetsina-zmanipulovaneho-davu-netusila-ze-v-pozadi-ridi-vsechny-demonstrace-proti-babisovi-3-mocenske-skupiny/

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo ví, kdo živí ze zahraničí nepokoje proti premiérovi Babišovi a prezidentovi Zemanovi, kteří mají mandát z demokratických voleb?

  OdpovědětSmazat
 4. Odsun sudeťáků byl jedním z největších mírotvorných aktů v dějinách Evropy! Nikde v Evropě, kromě Balkánu, nebylo takové ohnisko etnické nestability, jako v našem pohraničí.
  Pokud se chce Evropa opět ponořit do válečných hrůz, cpěte sem sudeťáky.

  Náš národ krvácí. A sudeťáci cítí krev! Jdou po nás jak vlci.
  Kolaboranti a ovce z Letné už kapitulovali!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Málo kdo si to uvědomuje, ale právě teď hrajeme o všechno!
   Byli jsme vlákáni do největšího německého koncentráku všech dob EU. Kde v jakési EUthanasii přesnými chirurgickými zákroky přicházíme o jednotlivé orgány, o vůli, o paměť a jak se zdá z Letné i o smysly.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Hovoří se stále o III. světové válce ale ona ještě neskončila ta druhá. Němci přebírají iniciativu. Byla li by u nás sudeťátská slezina, považoval bych to osobně za válečný akt. Přidal bych se zřejmě k hanebným českým západním parašutistům - teroristům!!!, jak zaznělo na jejich srazu při blahořečení Heidricha za přítomnosti nadšeně tleskajícího Schwarzenberga také občana ČR. To už by bylo opravdu ale opravdu přes čáru. Když ji překročí tak já taky a ať mě zavřou, zas tak špatně se mít nebudu.

   Smazat
  4. 11:35
   Ukrajinci se od Rusů liší méně než my od Slováků.
   Kdežto pro Čechy jsou Němci něco jako vraždící alieni ze Zeta Reticuli.

   Smazat
  5. 11:39 Přesně tak! Druhá světová válka se změnila nejdříve ve studenou a po 89´ v hybridní.
   Drang nach osten je leitmotivem celých germánských dějin. Nikdy s tím neskončí!

   7. února 1944 Adolf Hitler řekl: Je to východním směrem, stále a pouze na východ, kam se musí naše lidská rasa rozšířit. Je to směr, který pro expanzi německých obyvatel nařídila sama příroda.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Drang_nach_Osten

   Smazat
  6. Doktor Beneš to viděl v roce 1945 přesně.
   Nikdy nezapomenou, nikdy toho nenechají.
   Je to zlovolný, zrádný kmen, který nás nemá rád.
   Právě proto, že je nám tak blízký.

   Ohledně setrvání v Británii by to chtělo si něco o emigraci přečíst, ta období jsou jinak členěna.
   První díl Křenovy knihy Do emigrace je asi pořád nejlepší četba.
   Detaily, jako Moravcovo, Bartíkovo a tedy Benešovo zacházení s Prchalou vydají za romány.

   Britové pro neplnění podmínek exilu (zákaz politické a vojenské činnosti) Benešedu vpodstatě vyrazii.

   Fiorello La Guardia mu (v úkolu FDR) uspořádal v NY přjetí pro hrdinu a předal mu čs pavilón na Světové výstavě.
   Z čehož mohl Adolf H. opakovaně (nejpozději od roku 1935 šlo o jeho proklamovaného osobního nepřítele, k tomu se nevypracoval nikdo druhý) prasknout.

   Peníze z nemovitosti v NY stejně jako z Benešovy profesury v Chicagu šly na financování v té době v Británii ilegální vlády.

   Skutečně přednášel - aby ovlivňoval lidi v největším českém městě Ameriky, mimochodem - a peníze pro odboj poctivě (se zatlačením od FDR) vydělával.

   Do Británie se, po poradě s Američany vrátil až když mu historie začla dávat za pravdu, a to stále proti velkému odporu. Víme na příkladu našich letců, že Josef František zvolil polské nášivky, aby mohl do vzduchu. Stal se esem, než naši vůbec začli trénovat s hurricany.

   Britové, vědomi si, co nám způsobili vůbec o naší účasti v boji nestáli, až Churchill, který good or wrong, my country chtěl prostě pragmaticky vyhrát a Göringovi nařezat obrátil britskou politku vůči nám naruby.
   Halifaxovi nemusel moc kroutit ruce, ti dva se znali od dvacátých let důvěrně a dovedli se navzájem ocenit.
   Churchill byl také podobně jako Halifax realista.
   Nešlo nás zahubit, tak nás vzali jako platící pasažéry.

   Smazat
 5. Výborně sepsána pravda pane Nickelli, dík.

  OdpovědětSmazat
 6. President Beneš měl nejtěžší část dějin nechtěl nechat zabíjet národ ve válce.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby byl dnes prezidentem Edvard Beneš, taky by to odnes za Sudety a mládež by mohla zase táhnout na Hrad. Možná by mohla zaznít i legendární věta - my nejsme chátra, my jsme lid, pane prezidente-. Chybí nám jen Kléma, aby zvěstoval, že - pan prezident demisi přijal - ,

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý a poučný článek - o gen. Prchalovi a o jeho spojencích i odpůrcích v exilu po 1948 jsem slyšela prvně.

  OdpovědětSmazat
 9. Navíc se s Českem po válce díky Benešovi svezli i Slováci. Jak jinak by asi dopadl ten Slovenský fašistický stát?

  OdpovědětSmazat
 10. Kdyby škůdci naší země chválili Edvarda Beneše, bylo by to varovné. Ale pokud mu Schwarzenberg, Herman, Pithart a další mopslíci nemůžou přijít na jméno, je vše v nejlepším pořádku.

  OdpovědětSmazat
 11. "Na Pařížské mírové konferenci pracoval rok, do září 1919, kde zajistil nové hranice státu vůči Německu, Rakousku a Polsku. Československo-německé vztahy byly ve 20. letech 20. století pozitivní. S Německem podepsala ČSR mezinárodní smlouvu, jako první, roku 1920. Byla to zásluha E. Beneše a T. G. Masaryka. "
  https://hledani.gnosis.cz/president-edvard-benes-duchovni/

  OdpovědětSmazat
 12. Ti pomlouvační pisálci a žvanilové jsou jen štěnice, které koušou ze zloby, že sami byli, jsou a zůstanou nulou, nanejvýš 00.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.