Reklama

pátek 28. června 2019

Všechno je jinak, tedy mohlo být

Jiří Jírovec
28. 6. 2019
Debata před hlasováním o (ne)důvěře Babišově vládě vyjevila lidu strašnou jistotu:
Kdyby byl místo Babiše u moci Petr Fiala v čele demokratických sil, mohli jsme mít hotové dálnice, rychlodráhu, zvlhlou krajinu i zdigitalizovanou společnost. Dostupných bytů by bylo habaděj a i v těch nejskromnějších by se rádo obcovalo za udržení důchodového systému.


Mladí ekonomičtí pohrobci Klause by se hravě vypořádali s problémem, jak převést do praxe poučku o potřebě snižování daní a ctnostech vyrovnaných rozpočtů. Tito mladí dravci by vyřešili i problém s únikem dividend a zisků do zahraničí.

Fiala by před svými boys mávl kouzelnickou hůlkou a ejhle: Měli bychom dost peněz nejen na sociální služby (o tu jednu příslovečnou miliardu navíc), ale i na zbraně. Ministryně války Jana Černochová by ta 2% HDP uměla získat z vyrovnaného rozpočtu, ale hlavně utratit je za Rusko odstrašující techniku.

Za takové situace mohly i demonstrace mít jiný, tak nějak radostnější charakter. Byly by drženy pod heslem "Máme všeho dost". Z tribuny by davu požehnal boží representant Duka a možná by přišel i někdo z pražské židovské obce, aby všechno bylo košer z hlediska našich tradic.

Když se občan probudil k raním zprávám, zjistil, že to zase Babiš přežil a zářná budoucnost se odkládá do roku 2021. Jak se ale mozek se postupně roztáčel k realitě, přišly pochybnosti, jestli ty fialovské bláboly byly skutečně vyslovovány nebo se člověku jen zdály.

36 komentářů :

 1. Věřím, že to myslel upřímně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On tomu zajisté věří taky. Omezenost to umožňuje.

   Smazat
  2. Taky to myslel křišťálově čistě a proto by vůbec nekradli a u korejtek by nezpůsobně nemlaskali. Hej hou

   Smazat
  3. Což, mužu jen napsat, že odpovědi na prosťačka /ono ten pán je ještě větší prosťáček než já/, předčí to co napsal 15:55. Já se rovněž přidávám k jejich duchu. Pokud mohu srovnat polské nazvěme to vzdělávací programy a podobné v jazyce českém na youtube, takový že ho vyjmenuji jaký uvadí strana Opcja Spoleczna, většinou v roli prelegenta pana Spychalskiego, tak bohužel zdá se mi, že nemáme nic takového na české opoziční scéně - tedy na scéně čelící mainstreamu a parlamentním zlodějům. Nikde jsem v českých pořadech neslyšel o roli, jakou v dnešním světě hraje třeba City of London Corporation, což je stát ve státě v Londýně, který již několik set let má neblahý vliv na to, co se děje na zeměkouli. V tomto státě ústřední postavou je zloduch Rotschild. Poláci vůbec se mě opět zdají nějací pokrokovější, tak jak se mě to zdálo se Solidaritou, kteřá předčila naše sametové hnutí - Charta 77. Nakonec i ta Solidarita to byla stejně zneužitá organizace k obohacení stranických špiček při rozkradení Polska, tak jak ta Charta 77 byla ke stejnému účelu zneužitá v naši republice. Proč jsem tohle napsal? Asi z toho důvodů, že kdybychom byli stejně pokrokoví jak Poláci /někteří je posměšně zvou pšonci, píší to ještě s malým písmenem/, bylo by méně prosťačků, jak v případě 15:55. Na adresu 15:55 bych ještě řekl, že nemůžu pochopit lidi, kteří dovedou tak mistrně zahrat roli horlivců za blaho republiky a myslí si zcela něco jiného než říkají. Pro pana Fialu bych měl hned profesi, když skrachuje jako politik - herec.

   Smazat
  4. 15:55
   To se pletete, ten, co to myslel upřímně, se odstěhoval do USA.

   Smazat
 2. Fialův přítel Posselt by mu pomohl, to by byla paráda. Zavedli by jsme Sudety, aby krajani nemuseli slintat za ploty a mohli by ty šeské svině vyhodit ze "svých" baráků. Pražáci, ve věku 15-21 let by nosili mávátka a řvali by: Ať žije "moučný červ", nositel vyznamenání z neexistujících věd. Kalergiho učení by se konečně uvedlo do praxe a Česko by jsme zrušil. Tak nějak to je :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:04 Ano, to by bylo žúžo. A na to všechno by bedlivě z postu nejvyššího dohlížel pan "nevím", Drahoš. Prostě, ráj na zemi. Národ sjednocen, zocelen.

   Smazat
  2. 16:24 Miloše do koše, já bych chtěl Drahoše. To je přece superpolitik, který nemá sobě rovného :-)

   Smazat
  3. Kdyby proti Drahošovi kandidovali ti králíci, co tak sadisticky stáhl z kůže, volila bych radši je.

   Smazat
 3. http://www.rukojmi.cz/clanky/1242-zakazme-islam-v-ceske-republice-a-mame-po-problemu-budeme-v-bezpeci-a-usetrime-miliardy
  (V případě některých evropských zemí civilizační kolaps nehrozí, tam už je to jisté – Francie, Švédsko, Belgie, Británie, patrně Holandsko, možná i Německo, které ročně tajně importuje 60 000 krimigrantů letecky přímo z Afriky – viz. https://www.hoppner.cz/nemecko-30-zadatelu-o-azyl-prileta-letadlem-nyni-se-prosetruje-kdo-jim-to-plati/ )

  OdpovědětSmazat
 4. Pro pana dr.Jírovce
  Skvělý článeček,máte pravdu,,já už se aninemohu na ty profláknuté ksichty ani dívat natož je poslouchat.Fšeci by měli jít na šachtu aby pochopili jak se žije v podzámčí.

  OdpovědětSmazat
 5. Předseda ODS Petr Fiala se hodí akorát tak na uspávání studentů na přednáškách. Dovedete si představit tu hrůzu, že by něco takového jako on (nebo Kalousek z TOP09, Rakušan ze STAN, Bartoš z Pirátů nebo Výborný z KDU-ČSL) se stalo premiérem ČR. Na jednu stranu mě jímá hrůza, na druhou stranu se mně té představě chce smát. Nedivím se, že této skupince budoucích premiérů dal Okamura označení "demagogický blok" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. není to spíše blok "malá domů, velká do Bruselu a Washingtonu". To jsou ti žalobníci ťulpasové, kteří místo toho, aby se radovali z toho, jak někdo získal zpátky pro ČR prachy z Bruselu, tak na něho jenom bonzují a dělají z toho politickou estrádu? Nic jiného neumí.

   Smazat
  2. 16:36 Vskutku, Fialův sametový hlas se hodí fakt jen na uspávání studentů, ale u Rakušana by se asi nechytil. Ty jeho vytřeštěné bulvy snad ani zavřít nejdou, nebo je to výraz šílence ?

   Smazat
  3. 16:36: Okamura si to nemohl dovolit, já ano: debilní blok - ale to není moje, někde jsem to slyšel.

   Smazat
 6. Počkat, on to ten neschopný slizoun Fiala fakt tvrdil??? Jako fakt? Že to vše nebo většina těch věcí už mohla být v ČR nebýt Babiše? Neslyšel jsem to, ale jestli tohle chtěl tvrdit, tak právě padl jeden český král. Totiž starý dobrý baron Prášil právě spadl z trůnu největšího pohádkáře, lháře a žvanila a na jeho místo usedl brejlovec Fiala. Tedy ani ne tak brejlovec, aby si ho někde nespletl se zvířetem, ale spíš zkráceně blbec.

  Chocholoušek by z tohoto prohnilého slizouna z ODS měl radost.

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 7. Skoro neuvěřitelné, 12 příspěvků a žádný trol, vypadá to že jim po Letné došel dech. Asi by nebylo špatné, kdyby Pepa Nos na ty dutohlávky složil nějakou trefnou, (jak on to umí) písničku. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Vy se v Praze zamyslete, kdo u vás vyhrál volby, to je vaše prohra, všech Piráti a J. Pospíšil TOP09 (Praha sobě), to je zpětný katapult do džungle. Dík Praho!

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1384391481638848&id=100002040283219&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fmartin.toth.904108%2Fvideos%2F1384391481638848%2FUzpfSTEwMDAwMzkxODA1MTY3MDpWSzoyNDgxMTA0MTk1NDU1ODg1%2F&notif_t=feedback&_rdr

  OdpovědětSmazat
 9. Mě by zajímalo, co paní Černochová myslí těmi "Rusko odstrašujícími" zbraněmi.Co by to jako mělo být? Jak si to představuje dáma, která jistě nerozezná polní kanón od polní kuchyně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi myslela nějaká gigantická silikonová prsa. To kdyby Černochová vytasila na nějakého cizího politika, by nemusel být z Ruska, tak věřím, že by to působilo opravdu odstrašujícím dojmem. :)

   Rudý škorpión

   Smazat
  2. Mohli by povolat zpátky Parkanovou, ta její červená palice, to byla hrozná zbraň, bájná medúza hadr. Tím snad odstrašila i Talibance.

   Smazat
  3. https://uloz.to/live/!19MtEs7wJ/clenka-riot-vlasta-parkanova-magicky-hlas-rebelky-mimoprazsti-vsivaci-zejtra-naporad-stale-dokola-chce-sedet-a-neni-ji-to-umozneno-vlasto-zpivej-dalajlama-havel-stetina-bodlina-schwarzenberg-kocab-mkv-rar-avi-mkv

   Smazat
  4. takto nadrženou svazačku a lampasačku co se boji vlastniho prtu těžko dohledat v celičkem světě je to naš unikatni kousek ktery by měl byt chraněn ze zakona a vystavovan v dobře uzavřene kleci

   Smazat
 10. Povaleči z kaváren
  Do polí a továren!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.34 Běda polnostem, úhor kolkolem...
   Kavárenská plotna, žádná hókna...

   Smazat
  2. Což doba jiná nam nastalá, doba to nová, doba nová - magorů. Povaleči z kaváren nepůjdou do polí a tovaren.
   Místo toho své pikle v kavárnách budou spřádat. Do polí a a továren, kdepak, oni nepůjdou. Vždyť doba nová jim přeje. Jedinec prý více než společnost jest. Jedinec svá výsadní má práva. A největším právem povaleče kavarenského je v kavárně se válet.

   Smazat
 11. Černochová prsama nebojuje, ta má lepší zbraně, demagogii a vychcanost ba i vyčúranost, stejně jako ta Udženija, nebo jak se ta mafiánská Jugoška jmenuje. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 12. No ten fiškus fiala prahne po moci až to není hezké a druhý hoštapler bartoš to samé. Snad jim Trikolora vycucne co nejvíc hlasů.

  OdpovědětSmazat
 13. Navrhuji zlepšovák, místo únavné nic neřešící schůze parlamentu trvající do 4:20 ráno. Doporučuji všem členům vyrobit sebechvalné selfí, kde nesmí zapomenout zhanobit vládu a toto zveřejnit v ČT24. Tak lze ušetřit čas a energii parlamentu, zajistit investikativní program v ČT a poslanec Kalousek bude mít konečně možnost se vyspat.

  OdpovědětSmazat
 14. George Soros slíbil před nedělní demonstrací každému zúčastněnému demonstrantovi finanční odměnu za účast. Počet účastníků nakonec přesáhl 250 tisíc, což zapříčinilo, že Soros ihned po vyplacení všech odměn vyhlásil bankrot.
  George Soros se tímto de facto sám zničil a končí tak jeho nadvláda na světěm. Hlavní podíl na tom měl premiér Andrej Babiš, který Sorose porazil naprosto nenásilnou cestou.
  „S Georgem Sorosem nejde bojovat konvečními zbraněmi. Andrej Babiš ale vymyslel brilantní strategii, jak zbavit svět nadvlády tohoto zlého ještěra.

  OdpovědětSmazat
 15. Víte jakou má přezdívku Fiala ? ŽVANIL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dávám Vám za pravdu Fiala sice krásně mluví, skoro jako pan farář, ale vlatně jen žvaní.

   Smazat
 16. 1:35 - já myslím, že jste to vyhodnotil špatně. Sorošův chlebodárce Rotschild jej z bankrotu vytáhl.

  OdpovědětSmazat
 17. Pane Jirovec, díky za Váš článek, který je briliantně napsán, jako téměř každý článek z Vaší dílny. Výsměch je ten nejlepší prostředek v odhalení každého křiváka a vy tento prostředek mistrně ovladáte. Díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radil bych si fotku toho komunistickeho blbecka stahnout, zvetsit a povesit na zed hned vedle Lenína. :)

   Smazat
  2. 0:02: Pan Jirovec být chytrý člověk, ale ty zcela určitě kapitalistický blbeček.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.