Reklama

středa 19. června 2019

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory

Spisovatelka Mgr. Lenka Procházková
rozhovor se spisovatelkou Lenkou Procházkovou
19.6.2019 ParlamentníListy
Senát jako zdechající kobyla, která kope na vlasteneckého prezidenta. Signatářka Charty 77, aktivistka a spisovatelka Lenka Procházková pro ParlamentníListy.cz komentuje nejen senátorský pokus o sesazení Miloše Zemana či své opětovné nezvolení senátory do Rady ÚSTR, ale i demonstrace proti Andreji Babišovi. „Atmosféra 50. let, žádný nový listopad 1989,“ uvádí k protestům.Senát už podruhé odmítl prezidentovu nominaci na vaše jmenování do Rady ÚSTR. Vaše protirežimní činnost před rokem 1989 je přitom nezpochybnitelná. Jak na vás již druhé odmítnutí ze strany senátorů působí?

Když jsem před několika týdny byla dotázána, zda přijmu opakovanou nominaci pana prezidenta do Rady ÚSTR, měla jsem dvě možnosti. Buď s díky odmítnout a ušetřit si další kolo dehonestací ze strany Senátu, médií a pracovníků zmíněného ústavu, nebo nominaci s pokorou přijmout. Zvolila jsem druhou možnost a začala jsem si psát poznámky k projevu. Připadalo mi správné využít tu příležitost a vyslovit do mikrofonu své obavy z toho, že praktiky totality nejsou jen historií. Samozřejmě jsem ale neočekávala, že můj nominační projev probudí v členech Senátu svědomí a že mě do rady zvolí. A ten zázrak se skutečně nekonal. Jinak řečeno, to hlasování nebylo o mně a mém charakteru.

Překvapilo vás, že rozhodnutí horní komory Parlamentu bylo stejné jako to předchozí?

Výsledek tajného hlasování byl ještě o trochu horší než před dvěma lety, protože složení Senátu se proměnilo po volbách, kdy tam usedla skvadra neúspěšných kandidátů na prezidenta. A jejich nesmiřitelný odpor proti vítězi voleb se zástupně projevil i při hlasování o mé nominaci, což jsem předvídala.

Po sociálních sítích kolují záběry ze Senátu v době, kdy byla vaše nominace projednávána. Zachycují prvního místopředsedu Jiřího Růžičku (za TOP 09 a STAN), jak se při vašem projevu dost zeširoka směje. Jakou atmosféru jste v Senátu vnímala? Jak jste se cítila v prostředí, kde se vůči vám mnozí dost drsně vymezovali?

S pobytem v nepřátelském prostředí mám dost zkušeností. Někdejší výslechy v „kachlíkárně“ byly dobrou praxí. Úšklebky pana senátora Růžičky jsem viděla až pak na televizním záznamu, takže mě při proslovu nerušily. Nicméně napětí jsem prožívala a trochu jsem si připadala jako „kacíř před koncilem“. Musím ale ocenit personál Senátu, který se i k lidem „mého typu“ chová s profesionální zdvořilostí až vlídností. To bylo povzbudivé, protože už po mém příchodu do recepce rentgen objevil, že v jedné kapsičce kabelky mám zapomenutý nožík „rybičku.“ Pobavená ochranka to vnímala jako zpestření dne, zřejmě je z praxe zvyklá na to, že dámské kabelky skrývají rozličná překvapení, a tak trpělivě čekala, až nožík najdu a odevzdám do úschovy. Nikoho nenapadlo volat zásahovku a v médiích nevyšly šokující titulky PROCHÁZKOVÁ VPADLA DO SENÁTU S NOŽEM!

Moje krédo je: Kdo bojuje, možná prohraje, ale kdo nebojuje, už prohrál. Prostředí Senátu působí přepychově, což má asi vliv na psychiku členů horní komory. Možná si připadají jako vyvolení lepší lidé. Nicméně k senátním volbám moc „běžných“ lidí nechodí, protože Senát nehodnotí podle pozlátka kulis, ale podle skutků, a ty příliš nevzbuzují důvěru ve smysl této ústavní instituce. Podobně kriticky mnozí občané vnímají i práci ÚSTR. Musím přiznat, že i mně připadá, že zmíněný ústav nestuduje metody totalitních režimů proto, aby před nimi společnost varoval, ale aby je využíval například k propagandě. To je ale jen moje domněnka.

Letos uplyne 30 let od pádu komunistického režimu, na čemž máte svůj díl zásluh i vy. Jak hodnotíte stav české společnosti a našich elit, když vás odmítají jmenovat do instituce zabývající se právě bývalý režimem s tím, že dnes máte „nevhodné názory“?

V Novém zákonu se píše, že „dělník je hoden své odměny“, což se vztahuje na učedníky, kteří šířili novou zvěst. Taky se ale píše: „Posílám vás jako ovce mezi vlky.“ První výrok si každý může vyložit podle své povahy, například že odměnou je i klidný spánek a podpora rodiny a přátel. Druhé podobenství předvídá, že vlci si svůj „rajón“ budou chránit, a skrytě varuje ovce, aby se nedaly sežrat, ale ani zastrašit. Když jsem před lety psala historický román o Ježíšovi „Beránek“, změnilo to mé smýšlení o lidském životě. To byla moje odměna. Pochopení, že člověk může překonat i vlastní limity, když je ochoten za to zaplatit.

To ovšem funguje u lidí spřízněných nějakou etickou volbou. V historii našeho národa jsou úchvatné „okamžiky“, ze kterých můžeme čerpat energii v dobách zlých. Znalost českých dějin vytváří napříč časem ono propojení, které udržuje sebevědomí našeho národa. Proto mi připadá ostudné a zvrhlé, že už druhá generace od „Velkého listopadu“ je vychovávána k uniformitě názorů a k hromadnému napodobování cizích vzorů. Lidé, kteří se snaží tento trend aspoň brzdit, to nemají snadné. Jejich práce, které se kdysi říkalo osvětová, nemá podporu v médiích ani u tzv. elity. Z tohoto hlediska mi oněch 15 % hlasů, které jsem získala v Senátu, připadá jako docela nadějná zpráva o tom, že slouhovství není ani ve Valdštejnově konírně absolutní.

O Senátu bylo slyšet i v dalším dni. Skupina členů horní komory pod vedením Václava Lásky oznámila záměr podat ústavní žalobu na prezidenta republiky. Prý hrubě porušuje naši ústavu, účelově ji vykládá, porušuje ústavní zvyklosti. Žaloba nemá vzhledem k rozložení sil sebemenší šanci na úspěch. Přesto část senátorů její podání chce zkusit. Není to zbytečné? Nebo chtějí symbolicky poukázat na to, že hlava státu podle nich porušuje vymezená pravidla? Co si o tom myslíte?

V senátní restauraci, kde jsem pak tři hodiny popíjela minerálku a čekala, až přijdu na řadu,  ...

52 komentářů :

 1. Paní Procházková se řídí zásadou"Je lepší zapálit malou svíčku než proklínat tmu."(Konfucius)
  Jsem moc ráda že to zkusila,i když dobře věděla jak jí zas ten senát smázne...Nastavila jim zrcadlo a to je jen dobře,i oni jistě mají pod hroší kůží zbytečky něčeho čemu se říká svědomí...
  Sama se ÚSTRu úplně štítím,přijde mi hnusné jak se někdo může rochňat ve spiscích které po sobě zanechala ulhaná StB...
  A tak jsem vlastně trošičku i ráda,že se paní Lenka nemusí pohybovat mezi těmi udavači.
  Výstup ÚSTR=(podle mě) dehonestace nepohodlných lidí.
  Zřizovatel=(podle mě) havlérka.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenechte se zmast! ten kdo zaplatil za Drahose 50mil. za kampan a volby do senatu take jiste nebyly zadarmo, si dobre pojistil, aby byla jakakoliv jiskricka svedomi, potlacena strachem z loutkovodicova hnevu.

   Smazat
  2. Statečných vlastenců je tak málo, že paní Lenka musela zkusit příležitost. Ale lidem je všechno jedno.

   Smazat
  3. 11:20...Lidem to jedno není,je to fuk jen sfiňkám které mlaskají u korýtek...
   Helanov

   Smazat
  4. 2:12
   ..."Nastavila jim zrcadlo..." Směšné . Nastavovat zrcadlo sviním je ztrátou času . A cosi čemu se říká svědomí je jim u zádele . Jediné z čeho mají svině strach je řezník .

   Smazat
 2. 3:24...Moudrý to muž...
  Helanov ;-)))

  OdpovědětSmazat
 3. Paní Procházková se o své ponížení zasloužila sama. Neměla podepisovat Chartu 77. Nemusela by se teď divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Procházková nastavila zrcadlo těm, co ji nevolili, a to oni jsou teď v očích veřejnosti poníženi, a opovrhováni pro jejich křivácký charakter, když oni sami mají zhusta tuny másla na hlavách. Charta? Mnozí dnes litují, že v 89. cinkali klíči, v dobré víře. Tehdy netušili, že se staneme po necelých 30ti letech rozvojovou zemí... Dnes by stejnou chybu neudělali.

   Smazat
  2. 4:39...Já bych ji bývala také podepsala kdybych se nebála.
   Někomu ta zadrátovaná obora vyhovovala,někomu ne.
   Helanov

   Smazat
  3. Anonym 4:39 je typický představitel českých kolaborantů s jakýmkoli režimem. Plout po proudu, lísat se k mocným za odměnu a prospěch, ať třeba klidně hoří Lidice a Ležáky a zástupy hrdinů jdou na popraviště.

   Leo

   Smazat
  4. Obdivuji ty, co se pořád zabývají minulostí, co bylo či nebylo před 30 léty či před 70 léty. Jednoduše jsou to české dějiny, ať to chce nebo nechce Kalousek, Hřib či Němcová. Raději by se měl Hřib zabývat tím, aby jim nespadly mosty, Kalousek by měl přemýšlet, co bude dělal, až "vyletí" z PS a Němcová si zamluvit Domov důchodců, určitě jí dá doporučení paní Marxová.

   Smazat
  5. 4:39

   Vy opravdu věříte, že majetkový převrat zapříčinili chartisté? To asi budete věřit i tomu, že ruskou armádu vyhnal udatný vojevůdce Michael Kocáb, nebo že kolem Země jsou rozmístěny lodě Aštara Šerana, chránící planetu před vesmírnými ještěry. :-)

   Smazat
  6. 7:32 a to vám dodnes nedošlo, proč tomu tak bylo? Nechápu, že si zas ztěžujete. Ono je vždycky něco za něco. Proberte se.

   Smazat
  7. Leo,proč by musel být pan 4:39 kolaborant???
   Některým lidem ta ZOO vyhovovala,bylo co do hrnce,bezďáci nebyli,někdo dává přednost jistotě před svobodou.Ne?
   Helanov

   Smazat
  8. 11:03 Ženská, co to tu melete ? Po převratu jsem slyšel, že v Indonézii lze přežít za 3$ denně. Za stejnou částku měl člověk k dispozici byt 3+1 s ústředním topením, vodou a elektřinou. V zoo žijete naopak teď, akorát nevidíte stěny toho akvária.

   Smazat
  9. 11:25 ...Já jsem se měla hmotně výborně,banány mi nechyběly, dostali jsme služební 3+1 grátis!!!
   Ale vadilo mi,že po 69 šly všechny moje oblíbené knížky do stoupy.
   Každej to holt má jinak.
   Helanov

   Smazat
  10. Někteří diskutéři tady přiznávali, že snili o svobodě lhát, krást a podvádět. Toužili bohatnout na práci jiných. Já jsem měl před převratem svobody dost a nestěžoval jsem si, že mi některá z výše uvedených špinavých svobod chybí. Komunisté mi důvěřovali a neměl jsem za zády zbytečné úředníky, kteří dávali pozor na to, zda jsou vynaložené náklady uznatelné nebo nejsou. Nepovažoval jsem svou vlast za zadrátovanou. Konečně bylo dobře, že se země volně podle evropských zákonů nevykrádala jako nyní. Na západ se jezdilo v potřebných případech. Dával jsem přednost nákupům léků před vyžírky, kteří by nechali svoje spoluobčany zdechnout a oni by se vyhřívali na pláži kdesi třeba v Itálii nebo Karibiku.

   Za nedobrým stavem země jsou i podpisy Charty a možná zástupy hlupáků, kterým stále nedošlo, že všechno souvisí se vším. Kdo je teď spokojen, že si nakradl, měl by být potichu a hlasitě nemlaskat.

   Smazat
  11. Paní Helanov, toho Tarzana v sešitech a Vinetoua s Old Shaterlandem jste snad schovala pod manželskou postel. Doufám, komunisté vám do ložnice nelezli, pokud to nebyl váš manžel. Byt 3+1 mohli dostat jen kovaní komunisté nebo spolupracovníci se službou, kterou mám strach vypsat.

   Smazat
  12. Byt 3+1 si mohl pořídit každý za 30.000 členského příspěvku do stavebního bytového družstva a odpracované hodiny. Partaj nebyla podmínkou, jen pilné ruce a čas.

   Smazat
  13. 13:19 ...Byt v novostavbě dostal KAŽDÝ kdo se zavázal vykonávat určitý počet let v určitém zaměstnání!Většinou šlo o práci ve směnném provozu,která sice byla slušně placená ale lidi se o ni zrovinka neprali.
   Už tenkrát každý preferoval bílÿ límeček před tím modrým.
   Helanov

   Smazat
  14. 13:19 pokud by byt 3+1 mohli dostat jen "kovaní" komunisté, a těch bylo méně než polovina, tak by za totáče vybudovaných bytů zůstalo 93 % prázdných. Počítám to z toho, že kompartají údajně prošlo 14 % z počtu obyvatel. Jste mi, 13:19, za pitomce!

   Smazat
  15. 13:19 a Helanov - nevím, že by se kdo musel bát mít za normalizace vyřazovanou literaturu ve své knihovně. Moje máti byla obecní knihovnicí, takže to zajímavé, co jsem do té doby nepokoupil a mělo jít do stoupy, mám v knihovně dodnes. Oni se na to, svého času, stávaly fronty. Taky proto, že knihy tenkrát byly za pár kaček. Pamětníci taky vědí, že netrvalo až tak dlouho, že zajímavé tituly vycházely znovu. Dnes je problém knihu nejen zaplatit, ale vůbec vybrat, krom toho už mezi novými nenarazíte na kvalitní překlad. Píšu o tom proto, že držím knihovnu ve čtvrté generaci, kde nechybí tituly v němčině a slovenštině, které s prožitkem čtu. JiH

   Smazat
  16. Moc dobrá diskuse, za mě mluví 12:39. Také jsem tenkrát víc kritizovala než chválila, ale necinkala jsem. Když si dnes dám na jednu misku vah to, co bylo za totáče špatné - nebylo toho mála, a na druhou misku vah to dobré - toho dobrého bylo víc! Snažím se být objektivní a neovlivněná tím, že tenkrát jsem byla mladá a život v mládí je krásný sám od sebe. Ale ať mě nikdo nepoučuje JAK jsem (jsme) tenkrát žila/i uboze, ubohostí vidím kolem sebe hafo až těď.

   Smazat
  17. Mluvíte jako moje dvojče,napsal bych to doslova a do písmene stejně......bravo

   Smazat
  18. 13:19...Z naší veřejné knihovny zmizly všechny zajímavé tituly...Pro jednu knížku jsem si zašla do Státní (dneska Národní) knihovny a musela jsem si ji ukrást...
   Měla jsem z toho černé svědomí,ale nemohla jsem jinak.
   Mimochodem,znovu vyšla až docela dlouho po hadráku.
   Samozřejmě,ti knihovníci za to nemohli!
   Jo,a Páralovi Milenci a vrazi šli do stoupy pomalu rovnou z tiskárny.
   Helanov

   Smazat
  19. 19:59 Párala mém celého a co vím, mezi tituly k normalizačnímu vyřazení nebyl. Hádám, že ho ve vašem okruhu spíš rozkradli.

   Smazat
 4. Kdyz v KSC, jedna frakce Komousu, kritizovala druhou frakci komousu , jako treba (Charta 77 v lednu 1976), tak my NE-komousi jsme meli estradu !

  Intenzita napeti mezi frakcemi nas vsak zklamala ! My jsme se tesili, jak se budou vzajemne fackovat a kde nic, tu nic.

  Tato tradice vzajemneho kousani mezi levicaky - k nasi radosti vsak existuje i dnes a neni vetsi srandy, nez to sledovat !
  "Soudruzi", rikam vam, nedejte se ! At se mame cemu chechtat v Americe !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. h., také jako ostatní čeští emigranti v USA si jezdíte do bývalého komunistického Česka nechat spravit zuby nebo už máte hubu bez zubů?

   Smazat
  2. Honolulu má možná ještě nějaké zuby, ale zato hlavu bez inteligence. Grafoman je dokonalý.

   Smazat
  3. Značka h. jako hloupé hovno. Emigrantská škodná. Blb k pohledání. Ono to h. ještě svoji hloupost nosí na trh.

   Smazat
  4. 6:13 honolulu zmiňuje provaz v domě oběšencově. Jako by v USA neprobíhala (sprostá) rvačka mezi soukmenovci. Prosťáček.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. 6:13...Dyť se chechtejte!My se taky rádi zasmějeme nad Sašou Ocasatou :-DDDDDD
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. "Kdo bojuje, možná prohraje, ale kdo nebojuje, už prohrál."
  To bychom si měli vzít za své všichni, kteří bychom si jinak, z té mohutně mediálně a finančně povzbuzované lokajské 5. kolony, mohli příliš zoufat.

  OdpovědětSmazat
 7. Většina senátorů jsou vyžírkové a svině.Zdivočelá prasata je povoleno střílet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senát plní de facto funkci paragrafu o vedoucí úloze strany... blokuje změny vyplývající z výsledku parlamentních voleb do sněmovny. Škodná žába na prameni. Aby bylo možné v pohádce vyprahlou zemi zachránit, bylo nezbytné tu žábu utratit - tedy v reálu zrušit Senát bez náhrady! O "senátory" se nebojme - PO SVĚTĚ NA DOŽITÍ V PŘEPYCHU mají dost. JAK SE "MODLÍ" CÍRKEV KATOLICKÁ - A NEBUDU MÍTI NEDOSTATKU, ALE...

   Smazat
 8. No jo tyhle globalizační sluhové příští volby vyletí a pročistí se i senát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si teda nedělám iluze, korporátní fašisté v pozadí se nevzdají a v případě nutnosti budou mnohem bezohlednější, než si teď dokážeme vůbec představit.

   Jejich hlavní nevýhodou a naší výhodou je, že takových jejich ideových nebo placených podporovatelů, kteří jsou skutečně v obraze, moc není, valnou většinu tvoří manipulované a aktivizované tupé davy, zatímco korporátní fašisté v pozadí si nemůžou dovolit, aby je další lidé prokoukli.

   Smazat
  2. Opět Vláďovo-Umlaufovi žvásty o "korporátních fašistech". Zní to přece tak zle, temně a tajemně až z toho mrazí. Něco jako "Globální prediktor" :-D

   Smazat
  3. Ad 10:25
   A jak byste, prosím, chtěl nazývat korporátní totalitáře v pozadí oněch koordinovaných aktivit?

   Co se globálního prediktoru (všimněte si - podst. jm. neživotné) mám trochu jiný pohled než Pjakin; spíš v tom vidím skládání sil podle společných zájmů aktérů, jejichž výsledkem je proměnlivá síla, která se může jevit jako globální prediktor.

   Smazat
  4. 10:38 Jenže Pjakin toho ví mnohem víc než Vy, umí několik jazyků a zřejmě má přístup k informacím tajných služeb.

   Smazat
  5. Ad 11:29
   ..a víra tvá tě uzdraví..

   No jistě, uznávám, že možná takový Pjakin, ale třeba i takový prezident Zeman nebo Klaus jeden nebo druhý, nebo i mnoho dalších osobností, toho vědí "mnohem víc než já a umí několik jazyků a zřejmě mají přístup k informacím tajných služeb",
   tak teď váhám, který z nich má být můj vůdce?!!
   Neporadíte mi, na koho se mám spolehnout a konečně přestat přemýšlet?

   (Samozřejmě Pjakina uznávám a je pro mne jedním z cenných zdrojů informací a do jisté míry učitelem.)

   „Každý v míře svého pochopení pracuje pro sebe, a v míře svého nepochopení na ty, kteří toho vědí a chápou více.“

   Smazat
  6. 11:51 Rusové mají s agresí západu přímo existenční zkušenost, takže jim věřím, že se o náhodné skládání zájmů určitě nejedná. Respektive nějaká kamufláž být musí, aby diváci světový vývoj chápali jako samovolný.

   Také začínám věřit, že jsme skutečně projektový stát, protože kdejaký poskok může veřejně prezidentovi říkat prase, prezidentská standarda je kus hadru na úrovni trenek, soudy nerespektují Benešovy dekrety, protože nejsou svědci. Je to úplně absurdní.

   Nechci Vám upírat upřímný zájem o věc a vlastní myšlenky, ale srovnávat se s Pjakinem, to zní opravdu nadneseně.

   Smazat
  7. Ad 13:13
   Jak to myslíte: "srovnávat se s Pjakinem, to zní opravdu nadneseně"?
   Z nejpravděpodobnějšího vysvětlení, jak to asi myslíte je, že byste měl Pjakina poslouchat víc a hlavně u toho i víc přemýšlet.
   Když to uděláte zjistíte mj., že ani jeho slova nejsou Písmo Svaté.

   Smazat
 9. Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuch-vzteku-Trestany-African-znasilnil-ceskou-divku-A-je-zle-585952

  OdpovědětSmazat
 10. 13:13
  Paní Lenko, ačkoli si Vás velice vážím, žijeme v lepších časech, Bohu dík za ně! To zklamání je u Vás na místě, nemůžete se však divit, vždyť Vy jste si pohněvala, téměř celý, lidem svobodně zvolený senátní sbor, který je pojistkou naší svobody a demokracie. Pokud se vysmíváte, těm kteří v senátu trpěli pod rukou totality, co čekáte i třetí volba dopadne obdobně, přejděte na naši stranu skutečné svobody, bez své aktivní účasti na dezinformačních webech a pan Drahoš s panem Dienstbierem, zajistí dostatečný počet hlasů pro Vaši nominaci, tomu ze srdce věřím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běžte do háje. Senát volili 15% voličů. Je to jedna z nejhnusnějších věcí, kterou nám vnutili zrůdní gauneři. Vytřete si senátem zadek.

   Smazat
 11. Nezlobte se, ale paní Lenko, jen tak kamarádsky, dejtě si bacha na křišťálově čisté úmysly a na skutečnou svobodu. Já věřím spíš těm, co slibují práci a chléb co se na něj v potu tváře vydělává a co se neokecává. Nesnáším dělení lidí podle původu, rasy, vzdělání, víry a už vůbec ne podle majetku. Vážím si moudrých a zodpovědných, které dnes postrádám. Je-li dnes cílem vládní krize, tak si troufám odhadnout, že na ni nikdo nevydělá. Demise nic nevyřeší, zahrajeme si jen na "škatule hejbejte se". Chybí nám skutečné osobnosti, samozvaných kybiců a soudců máme na export. Paní Lence držím palce proti přesile.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Radosto,poproste pana ošetřovatele o plegomazínovej klystýrek,ju?
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 14. S.s. Procházková má Leninsko-putinskou pravdu: Antikomunisti v padesátých letech řádili ÚPLNĚ STEJNĚ jako dnes!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Vzpomeňme si na zlopověstného USáckého senátora McCartyho: Ano, neslavně proslulý tzv. Mccarthismus NAPROSTO NESNESE žádné srovnání s naším bojem proti evropským hodnotám a jejich zločinným nositelům!
  Ano, v padesátých letech, kdy my Západoasiati jsme RADOSTNĚ budovali šťastné zítřky, tak McCarthy pronásledoval komunisty a ostatní sovětské rozvědčíky přímo ZUŘIVĚ !!

  Prostě: Dnešní pronásledování našeho národního Vůdce Babiše opravdu KRUTĚ připomíná USácké pronásledování sovětských rozvědčíků v USA padesátých let.
  V tom má soudružka a soukmenovkyně Procházková opravdu Leninsko-putinskou pravdu, zcela nezávislou na jakýchkoli faktech.

  Naštěstí je Veliké Rusko od Česka co by kamenem dohodil (a zbytek dojel s tankovými divizemi), že.
  Proto náš národní Vůdce nepodlehne, neodstoupí, nespáchá sebevraždu.
  A kdyby došlo k nejhoršímu, kdyby náš n.V. Babiš byl postaven před nespravedlivý soud, tak druhý národní Vůdce Miloš mu dá milost – a pojede se dál, až do odchodu Česka z NATO a EU a následném návratu nepřemožitelné Armády Ruské federace.
  Krleš!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 19. června 17:22) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.