Reklama

pondělí 17. června 2019

Zbořil: Už jenom chybí u těch demonstrací nějaká oběť (VIDEO)

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvni zpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-

17.6.2019  PrvníZprávy
"Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací nejsou ti, kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


Tento týden pokračovaly v krajských městech demonstrace, namířené proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a ministryni spravedlnosti. Jak tvrdí jeden z mladých organizátorů tak jejich cílem je nezávislá justice a vyšetřování, ale zapomíná, že už jsme v demokratickém státě, ne před rokem 89. Možná, že cíl těchto demonstrací je převrat, svržení vlády, prezidenta, výměna poslanců ve sněmovně, kteří přijali usnesení o vyšetření privatizací z 90.let, někomu to může určitě vadit

A co vy na to pane Zbořile?

„No trochu to tak vypadá, mě zaujal v Lidových novinách sloupek bývalého předsedy České národní rady Milana Uhdeho, kde píše, že už nemůže chodit, ale srdcem a postojem stojí za těmi mladými lidmi, kteří tyto demonstrace organizují a že doufá, že dojde k zásadní změně poměrů. A nezapomeňme, že Milan Uhde je jeden z lidí, kteří se podíleli kdysi na velmi podivné privatizaci knižního velkoobchodu, jakým způsobem byla tato privatizace uskutečněna a jak se převáděl a tuneloval majetek knižního velkoobchodu nikoli do rukou Milana Uhdeho, ale jeho paní, tak to by možná stálo za přezkoumání než bude případ promlčen . Protože takových postižených co stojí v pozadí za těmi demonstracemi je mnohem více. Desítky podivných privatizátorů se mohou cítit ohroženy právě tím usnesením Poslanecké sněmovny," upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„A jestliže tehdy v roce 2000, 2001 při televizní krizi se mluvilo o manuálu roku 89 , tak tentokrát je to naprosto zjevné . Tentokrát se připravuje tzv. očekávaná změna politického režimu, o které mluví Milan Uhde, tak se očekává 17.listopadu na podzim a proto zřejmě se neobjevují hlavní protagonisté, ale jenom ti, kteří by měli hrát roli těch rozčilených studentů z listopadu 89. Jenomže bohužel je starodávnou pravdou, že se dějiny opakují někdy jako tragédie a někdy jako fraška . A těch lží nebo zřejmých nepravd , vědomých nepravd, které okolo těch demonstrací slyšíme, těch je nepočítaně. Už jenom chybí na demonstraci brutálně ubitý student Martin Šmíd, což byla smyšlenka roku 89 a nebo zavražděný novinář Kuciak na Slovensku, což bylo přímo podnětem ke svržení vlády, ale to se povedlo jen polovičatě," pokračuje Zdeněk Zbořil .

„Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací, nejsou ti , kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“*-*-*-*- dodává Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


46 komentářů :

 1. cituji: .............. Milana Uhdeho, kde píše, že už nemůže chodit, ale srdcem a postojem stojí za těmi mladými lidmi, kteří tyto demonstrace organizují a že doufá, že dojde k zásadní změně poměrů.

  Takže demonstranti vlastně chtějí totéž, co SPD(i když někteří vůbec nevědí, proč a za co demonstrují) tj. referendum v jiné podobě.
  1. Jsou ale v menšině
  2. Měli by tedy demonstrovat ne proti AB, MB a MZ,ale za zákon o referendu.
  Divné, že jim nevadí předražené brambory, cibule, květák, česnek aj., vepřové z Portugalska, hovězí ze Španělska, brambory z Velké Británie a další komodity, ve kterých jsme byli vždy soběstační(obilí, cukr, med aj.nevyjímaje) a kvalita s dneškem nesrovnatelná.
  Jestli se ale "ovčané" budou chovat dle hesla: "Rozčilovat se znamená škoditi si na svém zdraví pro blbost jiných", tak zůstanou navždy majetkem svých "Loutkovodičů", kteří se naopak řídí hesly: "Slibama se nemá šetřit" a "Slibem nezarmoutíš" jimiž se ostatně řídí částečně i organizátoři demonstrací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sakra člověče, nejste nějakej moc chytrej? Vždyť vy tu drze a provokativně prohlašujete něco, co je holá pravda!

   Smazat
  2. :-DDD...Asi se na to dívají z té lepčí stránky.
   Nikdo nemůže popřít,že je banán nejmíň 2x levnější než brambora.
   Před hadrákem byly banánové chipsy jen sen a banán v čokoládě svátek...Občané se cpali bramborákama,ti chudší vzali zavděk i bramborovýma šiškama s mákem.
   Batolata se krmila strouhaným jablíčkem s mrkví.
   Dneska: Banán 13,mrkev 22, jablka 28...to všechno po slevě v Lídlu...;-)
   Helanov

   Smazat
  3. Milan Uhde: S Gottwaldem před masami.....to ještě Huhlavý Milan mohl chodit.

   Smazat
  4. Typickej obrazek dneska. Yntelygent nejdriv, za nim stohy tuny dalsi take papirove inteligence a uz se jede. Semele se vsecko. Uplne vsecko, demokracie nade vse draha jim , protoze dnesek jeste nikdo nepojmenoval a tak se ceka az to nekdo rozhodne a urci ,aby bylo co rozpatlavat v milionech knih a publikacich a v milionech hodin na schuzich ,seminarich a verejnych diskusich, ktere vedou tak akorat zase a jako vzdy do stoky...!!, nacistickej marxismus, fasisticka levice..atd.
   Vsecko jiny nez neco aspon malyho, udelat..Udelaji uplne a vsecko uplne vsecko, jenom aby neco probuh ,ani nahodou neco NEUDELALI , probuh , aspon treba pro sebe, sve rodiny zemi a svoji zachranu !!
   Spolehliva cesta k zaniku a velmi snadna a usnadnujici vse pro okupanty..
   Prozvatlani se a Vyrajtovani az k okupaci..
   Takovej Madl aspon je schopen neco udelat.
   To je Rozdil,je schopnej JE SCHOPNEJ ,neco udelat!!#4$%%^&**^!
   Jejich hlavni problem je , co rekli vcera v televizi a uz na tom divoce a nekonecne Rajtujou ...Prechytralcu a jejich nekonecne zvaneni s dulezitymi diskusemi o lonske urode svestek, ktere neberou nikdy za zadnyho rezimu nikdy konce ,nakonec a az dokonce jsou vsude a huby nezavrou,svitori, mlaskaji uspokojenim nad svou ynteligenci a poucujou a poucujou..
   Tsunami prechytralych zvatlavosti...Jako male deti na pisecku s patlajici si babovicky ktery kazdej tak akorat odkopne.
   ANI JEDEN SKUTEK...
   Jeste vice desitky tisicu je tech co sedi u televize a tupe do ni ziraji a ziraji.. Az do konce..

   Smazat
 2. Je hloupý, naivní, zmanipulovaný, obelhaný atd. každý, kdo považuje kapitalismus současně za demokracii. Skutečná demokracie není vláda zvolených zastupitelů ani vláda většiny. Skutečná demokracie je vládou všech. Současná "demokracie" je ve skutečnosti kapitalismus s maskou demokracie. Bez pochopení výše uvedeného nemá lidstvo šanci žít v míru a bezpečí. Jak prosté

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě, nikdy se nedemonstruje jen tak, je vždy nějaký cíl. Otázkou dnešních demonstrací je pouze to, nakolik je policie a armáda skutečně provládní, a jak na tom jsou tajné služby, hlavně z USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Žádné volby nedopadli pro "demoblok" uspokojivě.Sorosovi piráti za pomoci Bruselu organizují český "Majdan"!!!!
  Na Babiše po jeho vstupu do politiky primárně vystartovali jeho silní ekonomičtí konkurenti (opera Čapí hnízdo), kteří zjistili, že se jejich byznysové zájmy mohou snadno dostat do problémů. Dosud totiž stačilo, aby utáhli sponzorské kohoutky té či oné politické straně – a ona si dala říct, nebo byla odstraněna. To ale v Babišově případě samozřejmě neplatí.

  OdpovědětSmazat
 5. Havloidi budou určitě chtít vyvolat nějaké násilnosti a nezákonnosti. Policie na to musí být připravená a schopná rázně zasáhnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ministru Hamáčkovi není třeba "napovídat", myslím si, že byl školen B.Sobotkou a M.Chovancem, ale stejně mu to nevyjde. ČSSD bude mimo PS ČR, co lepšího si může přát, nebude obviňována z vlastizrady. Obyčejní lidi jsou moudřejší.

   Smazat
 6. Disproporce mediální moci.
  Mediální moc musí odrážet tu politickou, ne naopak.
  V tom je jádro problému.
  Máme tady mediokracii, kdy hrstka fanatiků ovládá převážnou část médií a valí lidem do hlavy lži a bludy.
  Z lidí dostatečně nakrmených lží a bludy se stávají také fanatici.
  Řešením je sestrojit mechanismus, kterým by se tato disproporce srovnala.

  OdpovědětSmazat
 7. Neberte vazne, zadne demonstranty !

  Oba dva nejvyssi predstavitele statu - (Zeman a Babis) jsou
  100 % legitimni a nejaci blbecci z ulice, placeni partou globalistickych uspuratoru nic nesmuzou !

  Pan Babis se "provinil" tim, ze ho president Trump povazuje za jednoho z Trumpovcu a president Zeman se provinil tim , ze podporil Trumpa na podzim v roce 2016 !
  (Globaliste nikdy nezapomenou nakopnuti do zadele !)

  NEBUDTE PRECITLIVELI a dokud neni nasili na dennim poradku jako je u nas - tak se nic nedeje !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. 16:30
  nicku, nesouhlas! Až bude násilí na denním pořádku jako u vás bude pozdě! Pak už to nepůjde zastavit! Příklad z nedávné minulosti viz Německo mezi válkami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo současná Francie,kde proti skutečně oprávněným demonstracím je nasazována EU armáda,což je už protistátní záležitost!!!
   https://www.youtube.com/watch?v=aOuE_ODI5PI&t=544s

   Smazat
  2. 16:35
   Policie bude mit moznost demonstrantum namlatit, protoze maji v povinnosti chranit ustavu !

   Krome toho , kdyz prijde k fackovacce, tak Patriote vzdy namlati Globalistum !
   Aspon tam budete mit nejakou srandu !

   U nas, obeti (zabiti) uz byli, od te doby se vse uklidnilo !
   Pristi rok to zacne nanovo ! My (vetsina naroda)
   jdeme s Trumpem. Agenda Globalistu se nam nelibi !

   Vas president Zeman je v Americe obliben u republikanske mladeze a protoze ma pater, tak ho znaji dokonce i cernosi !

   ABSOLUTNE NEPADA V UVAHU ! Resignace zadne osobnosti kvuli nejake demonstraci ! To by byla ZRADA na volebnim systemu ! Zrada na ustave a na volicich !
   Nedopustte zopakovani unora roku 48 !

   Vlada se meni volbami - jinak je neplatna !
   nick honolulu

   Smazat
  3. Policie nikoho za to, že chodí na demonstrace, byť nablblé a se sprostými projevy, mlátit nesmí. Na to ti v pozadí čekají. Aby si mohli zahrát na nový Listopad. Jinak se k moci nedostanou, tak situaci šponují a "mobilizují" naivky. Naštěstí venkov se k nim nepřidá a v Praze je stále tichá a trpělivá většina, která se táhle šaškárny herců a blbů neúčastní.

   Smazat
 9. Prirovnal jste to k Weimarske Republice 1918-1933 ! (16:35)

  NSDAP vzniklo, jako proti tlak a obrana proti bolsevicke rozpinavosti, ktera prisla a byla placena Bolseviky z
  Ruska !

  a NSDAP to vyhralo LEGALNE az v roce 1933 !
  Nelegalni snaha o prevrat 1923 v Mnichove byla znicena policii a 16 demonstrantu bylo zastreleno ! (Herman Goering byl zranen a od te doby na drogach.)

  V dejinach se opravdu vse opakuje a proto je stala snaha je prznit !
  Vyvola se demonstrace a padne vlada a jina 100 x horsi se ujme moci jako v CSR 1948 !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevyhráli by "legálně", kdyby je nepodporovali průmyslníci a tehdejší kancléř!

   Smazat
  2. 19:05 - a co meli delat ?
   Tam nebyla jina moznost, nez jit bud s Nacisty, nebo Bolseviky ! Nic jineho neexistovalo !
   h.

   18:41 - Ty ktere vychvalujete byli tyrani a vrazi !
   Vy vubec nevite, co se kolem vas delo !
   Je dobre, ze ten rezim je uz 30 roku pryc !
   h.

   Smazat
  3. 17:58 stojiš za h. (prý světaznalý)
   Lenina sponzoroval západ ve švajcu a sami Němci ho transportovali do Ruska, aby udělal revoluci v 1917.
   NSDAP nebyla původně protitlakem a obranou proti bolševické rozpínavosti, ale "obranou" Němců proti dohodě ve Versaile a krutým válečným reparacím. Kdyby nechali frantíci normální němce aspoň dýchat, nedali by se tak snadno manipulovat a Adolf by neměl tolik možností pro sliby. Kdo chce hodně mívá ...

   Smazat
  4. Honolulu je známý hlupák, netřeba na něj reagovat. Je to starý pomatenec stižený nekontrolovatelným egem.

   Smazat
 10. Únor 1948 bylo to nejlepší co se podařilo politikům udělat pro většinu národa v existenci samostatného Československa !!! Jen díky "únoru 1948" jsme prožili více jako 50 roků spokojeného života v míru,děti si užili bezstarostné dětství.Rodiče si mohli dovolit založit rodinu bez obav o ztrátu zaměstnání a tím i obživy.My co jsme prožili více jako polovinu života v socialismu můžeme srovnávat a hodnotit a s klidným svědomím mohu říci zlatá totalita.Oproti tomu v čem dnes žijeme to byl ráj na zemi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastizrádce promluvil.

   Smazat
  2. 18:41 souhlas, 19:00 debil. Jak jednoduché. Já bych nikoho kdo mluví pravdu, ale, PRAVDU, neoznačoval za zrádce protože těch tady je hlavně v čele plno. Taky jsem si vzpomněl na jeden, jakej je rozdíl mezi basou a čelem? Ti co jsou v čele budou v base, a ti co byli v base budou v čele. A já bych tam toho Kájínka s klidným svědomím dal. Hej hou rudý dědeček

   Smazat
  3. 18:41 a 19:30

   Víte vy dva rudí zmetci, že se dopouštíte trestného činu?

   § 403

   Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka
   (1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

   § 404

   Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka
   Kdo veřejně projevuje sympatie k hnutí uvedenému v § 403 odst. 1, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

   Smazat
  4. Já bych tě, a je to proti mému přesvědčení, nenazýval zmetkem, proč nosit dříví do lesa. Tvůj a velkej problém je, že ty zákony, jsou účelovka na objednávku. Paradox, jak by řekl Venda flaška, je to, že komunisti, kteří nejvíce bojovali a přinesli nejvíce obětí, proti fašismu, jsou stavěni na jeho úroveň. Prasečina, zákon, nezákon, největšího kalibru a komunisti si to Bohužel nechali líbit. Velká ostuda, Rudý dědeček

   Smazat
  5. 19:35 je nelogický pitoma. O jakém to hnutí mluví. Tady se řeč vede o minulém režimu a ne o komunistické idei či hnutí. Anonym Rudý dědeček jen konstatuje svou životní zkušenost rozšířenou o zkušenost širokého okolí lidí, které znal a zažil.
   Žádným zákonem nemůžete změnit svobodné myšlení, hodnocení a srovnávání. A pro většinu lidí měl minulý režim mnoho předností, pro které tak dlouho vydržel.
   Samozřejmě je to jen jedna strana mince, ale popírat jí je hloupost.

   Smazat
 11. Strč si ty paragrafy - víš kam.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vašku, pohrdáš zákony naší země?

   Víš, nejsměšnější je, že právě takoví vlastizrádní zmetci jako jsi ty se nejvíc bijí v prsa jací jsou prý velcí vlastenci a jak chtěj zabránit imigraci lidí, kteří nesdílejí naše zákony a hodnoty.

   Smazat
  2. 20:44 Ty směšný piráte komu vyhrožuješ vy tu řvete proti demokraticky zvolenému presidentovi a premiérovi. Banda neúspěšných politiků a komediantu přisátá na dotace eu. Jen si zkuste provokace a váš ministr vnitra bude nucen zakročit. Žádné slimáky sem tahat nebudete.

   Smazat
  3. Milý anonyme 20:44, zákon o totalitních režimech je na nic, když dovolí "našemu" ministru vnitra se lísat k ukrajinským banderovců. Když dovolí českým politiků lézt do zadku Saúdské Arábii, když uznávají fašistický stát na jihu Srbska - Kosovo.
   Srovnej si věci v palici, až pak vystrkuj rohy.

   Smazat
 12. Ty zmetku 19:35 trestniho cinu se dopusti ten , ktery ti ufikne hlavu jako to vyzadoval starosta Jesenice pro Zemana.......fasisticka zrudo, nejses taky v ods?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávku, pohrdáš zákony naší země?

   Víš, nejsměšnější je, že právě takoví vlastizrádní zmetci jako jsi ty se nejvíc bijí v prsa jací jsou prý velcí vlastenci a jak chtěj zabránit imigraci lidí, kteří nesdílejí naše zákony a hodnoty.

   Smazat
  2. Anonymní tapetáři 20:45. Tebe asi živí vnitro našeho "přítele" Hamáčka. Jako každý řadový úředník neschopný vlastního uvažování a názoru tu přetiskuješ cizí předpřipravené fráze a nesmysly. Není ti trapné, že stejný žvást jsi už uveřejnil ve 20:44.

   Smazat
 13. Cenzore Dvořáku,
  zakročte a smažte tyhle extremisty 18:41, 19:30, 20:16 a 20:41, porušující zákony naší země a pohrdající jimi, dopouštějících se trestných činů oslavou a propagací totalitního režimu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cenzore Dvořáku, proboha, radši smažte tyhle blby jako ten z 20:56. Moje zdůvodnění je docela jednoduché. Oni vyvolávají ve společnosti takovou netoleranci, že když se to otočí, tak by mohli i viset, chcete-li a to je nehumánní a proti všem zásadám slušných lidí. Asi by měli být ve svém zájmu opatrnější. A proboha to není vyhrožování, pokud by to tak někdo vyhodnotil, je úplně mimo mísu. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědečku, nic mazat nebudu. Zakládám muzeum lidské blbosti a tam ti hloupí fanatici jako anonym 20:56 patří. Dobrou noc.

   Smazat
  3. A jsme doma. Soudruh Dvořák se neudržel a konečně se zcela odkopal. Už se nepokouší ani předstírat.
   Jindy zdatný cenzor zde na svých sračkostránkách zcela vědomě nechává nezákonnou propagaci a adoraci totalitního režimu a ty kterým to vadí nazývá "hloupými fanatiky".

   Smazat
  4. Běž spát, hlupáku. zítra to dej k soudu nebo zažaluj státnímu zástupci. Bude sranda, jak si s tebou vytřou řiť.

   Smazat
  5. Janduf konečník.
   Hamtáček tam naň už čeká.

   Smazat
  6. 23:55 Ty pirátská 0 komu tu furt nadáváš co si vůbec myslíš že budeme zpívat jak vy budete pískat. Když se bavíš o totalitním režimu myslíš eu že.

   Smazat
  7. 20:56 a 23:55
   Ty jsi nový Jandův podpantoflák? :-) Nic víc neumíš, než si zkopírovat pár paragrafů a ohánět se jima, vyřvávat a blábolit nesmysly o porušení zákona? Zjevně jsi ani ty paragrafy nepochopil, jinak bys nemohl blábolit, ale je jasné, že chápání není vyžadováno od uřvance tvého typu. :) Zajímavé, že jedinci jako ty, Minář, Janda a spol. jsou vždy velmi aktivní právě při vyřvávání a agitaci, ale tím to končí. Nic víc neumí. Kdyby tu dnes vládli nacisté, tak Minář, Janda a ty jste aktivní udavači a kradete majetek sousedům. Nacisté tu ale nevládnou, takže máš smůlu a můžeš své přednosti ukazovat třeba v cirkuse, možná by tě vzali jako vyvolávače. :)

   Rudý škorpión

   Smazat
 14. Pokud se někdo dostane do intelektuálního vakua přes palagrafy a zkušeností díky mladému věku je pomálu, potřebuje, aby názorově dozrál, čas; snad mu bude dopřán. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 15. Jejej co to je za blba ten 20:44 von se fert jenom vopakuje asi to bude nakej pravnik plzenskej

  OdpovědětSmazat
 16. Shrnuto vse dohromady !

  Vlada se meni volebnim processem !

  Jina moznost je nasilim a potom je dovoleno vse !

  Nasilnosti v listopadu 1923 v Mnichove byly NELEGALNI !
  Vyhra Nacistu v lednu roce 1933 byla legalni !
  Pounorova vlada v Praze 1948 byla nelegalni !

  Prevrat v Praze 1989 byl zavinen vnitrnimi rozbroji v mocenskem aparate a kolapsem komunisticke nelegalni
  tyranie !

  ------------------------------------------------------------

  V dnesni dobe ma Babis a Zeman 100 % legalitu a padnuti vlady by nebylo nic jineho, nez dalsi Majdan ! (Puc, jako v bananove reublice, stredni Ameriky !)

  Ja razim heslo ! Kdyz jde do tuheho, tak je nejlepsi uteci !

  Utekl jsem kdyz prisli Rusi ! (Do JAR !)
  Utekl jsem z Angoly a z Mozambique kdyz padla portugalska vlada 1975.
  Utekl jsem z Rhodesie v roce 1979 , kdyz padla bila vlada Iana Smitha .
  A utekl jsem z JAR take !
  A utekl jsem na stara kolena ze severnich statu Ameriky, sem na Floridu, kdyz mi byla zima !

  Vezmete si PONAUCENI ! Kdo utika ten vyhrava !
  Revoluce a prevraty jsou nezdrave !

  Po revoluci vzdy prijde ke kradeni penezenek !

  Je dulezite mit ve frnaku zabudovan radar a vedet kdy
  utikat ! A umet utikat !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět bezcharakterní blbost, kterou prosazuje hlupák Honolulu, s kterým nikdo nechce kamarádit.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.