Reklama

pondělí 22. července 2019

A vyšetřuje už konečně policie Fajtovo „hospodaření“ s veřejnými penězi?


Michal Brand
21. 7. 2019
Vše odstartovalo, když ministr kultury Staněk dostal do rukou výsledky forenzního audit hospodaření Národní galerie, audit, který analyzoval hospodaření v době, kdy Národní galerii vedl pan Fajt. Forenzní audit odhalil závažné skutečnosti – pan Fajt si zřejmě sám od sebe nakupuje pro Národní galerii, nechá své podřízené podepisovat odměny pro sebe samotného, no prostě klasika. Takové typické, miloučké, lepšolidské, pravdoláskové rozkrádáníčko – milion támhle, milionek jinde. A nejde o miliony chvilek ale o miliony korun.


Fajta odvolal Staněk ve čtvrtek, jako důvod uvedl závěry kontroly v galerii. Na šéfa instituce podal také dvě trestní oznámení – kvůli autorské smlouvě na 1,2 milionu korun a kvůli dlouhodobým nájemním smlouvám. Kontrola začala 15. dubna a podle Fajta dosud neskončila. forum24

Následovalo zahřívací kolo pražské kavárny – nejprve několik desítek aktivistů před ministerstvem kultury na podporu osob odvolaných z funkcí za závažná a opakovaná porušení zákona. Hesla nebyla zveřejněna, ale pražská umělecká a aktivistická fronta mohla využít třebas slogany ve stylu „Za rozkradené Česko“, „My krademe kulturně, vy jste všichni burani“ nebo „Pravda, láska a vlastní kapsa musí zvítězit“.

(Koneckonců, i Václav H. to tak nějak asi myslel, když si za výhodnou cenu koupil od státu exkluzivní vilu ve Střešovicích, kterou mu stát ještě také kompletně zrekonstruoval před převodem. A pak tedy Venda H. jezdil v neprůstřelné audině a s početnou ozbrojenou ochrankou poučovat obyvatele Matiční ulice o nutné toleranci k sousedům. Kázat vodu a pít víno, jak typické pro pravdolásku.)

Je zvláštní, jak se v kauze Fajt našim samozvaným morálním etalonům z kulturní a umělecké fronty najednou nepříčilo zastávat se někoho, kdo zřejmě kradl v milionech. Tedy vlastně nekradl. Vlastně si jen bral jistě zasloužené peníze. A když už má pravdoláska kavárna něco zaslouženě, podle vlastního názoru, tak si to přeci prostě vezme, zákon nezákon, pravidla nepravidla, morálka nemorálka.

Ale samozvaná elita se prostě bude vždy cítit málo zaplacena. A tak cítí solidaritu, když si někdo z jejich „lepších“ kruhů tak trochu pomůže. Mají miliony korun ročně? To je málo! Určitě si zaslouží alespoň miliony Euro nebo miliony dolarů! Jen jim to kazí ti hloupí Češi, co chodí do práce za pár korun (a platí daně na ty miliony korun pro vždy dotované a dotací se halasně dožadující umělce). Kazí to chudákům umělcům ti blbci, co vstávají v pět ráno, aby byli v šest ráno ve fabrice nebo v osm měli připraveno otevření obchodu. Pak tam makají, na záchod jdou jen, když se dovolí – a to nesmí moc často, za to dostanou pár tisíc měsíčně, zaplatí daně – ze kterých se zaplatí miliony na podporu divadel, filmů, festivalů. Třeba na divadelní představení, kde si „umělkyně“ vytáhne českou vlajku z .... Pak „ti blbci nevzdělaní“ ještě zaplatí povinný rozhlasový poplatek, aby chudáci hudebníci neumřeli hladem nebo nedejbože nemuseli jezdit ve škodovce. Na stejný účel zaplatí také poplatek za televizi, protože umělecká morální elita národa by pomřela v chudobě a bídě bez 8 miliard korun z rozpočtu „České“ televize rozfrcaných mj. na filmy a jiné projekty, které z 95% baví jen jejich tvůrce samotné. U 95% současné „tvorby“ financované „Českou“ televizí nevěřím tomu, že se líbí dokonce i kavárně, vážně si myslím, že takoví blbci nejsou ani v kavárně, že se ty sr...y líbí prostě jen jejich vlastním tvůrcům. (Pardon, ale tento týden jsem po večerech shlédl několik filmů české produkce – fakt síla. Takové debility se netočily ani za normalizace. Za zmínku mi stojí například Instalatér z Tuchlovic, který byl zřejmě natočen jen proto, aby se tvůrci a herci tohoto filmu dostali k prachům jinak, než přepadením pobočky banky. Nebetyčná sr..a, kde jediný důvod, proč tohle vůbec mohlo projít a získat jakoukoli státní dotaci je to, že ve „filmu“ je zlý bílý rasista, před kterým se strachem třepe banda deseti cikánů, protože to jsou samí slušní hoši, kteří se nikdy zásadně neperou. To je jako novodobý Okres na severu se skvělým a úžasným komunistickým aparátčíkem – nová doba, nové ideologické bláboly, nové a přitom stále stejné sr...y. „Svobodná“ „tvorba“ ROFL.)

Já vím, že se vám teď vtírá do mozku myšlenka, že je to jako Jakešovy bláboly z Červeného hrádku. „Útok na umělce“, „útok na morální a intelektuální elitu“, „apel na závist“. Ale já myslím, že to tak není. Zaprvé, já nejsem žádný funkcionář. Ničeho. Žádné politické mocenské nebo jiné struktury. Za druhé, já se jen - i přes vlastní vysokoškolské vzdělání a solidní postavení - necítím být kavárnou. Za třetí, a to hlavně, já těmito řádky jen odpovídám na věčná moralizování, poučování a sebe-zbožšťování právě ze strany kavárny, umělců, „vědců“, „morální elity“, „vzdělaných“, „kteří vědí“, „kteří pochopili“ a my všichni ostatní, když máme jiný názor, jsme podle nich „blbci, burani, co žerou čočku, naletěli na ruskou propagandu na facebooku, ničemu nerozumí, mělo by se jim sebrat volební právo, potřebují, aby je o tom, jak volit, poučil nějaký postpuberťák z kavárny přisátý na státní kasu“.

Jak to o nás, lidech s názorem jiným, než má kavárna, napsal roztomile přímo kovaný neo-bolševik David Černý: „Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na hradě, vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou v ošklivejch a táhlejch bolestech. Zmrdi smradlavý, zkurvysyni vyjebaný, tupý debilové. I s tou bandou kreténů čuráckejch, co to navrhujou. Do nejhlubší prdele s váma, vy hovnožrouti“. Morální elita promluvila.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, kavárníci. Smrdíme vám se svými normálními zaměstnáními, obyčejnými firmami, které něco vyrábí a něco reálného produkují? Pohrdáte tím, že my pracujeme na vaše honoráře? Tak si prostě řekněme na rovinu, kdo koho živí a jak. Jste jako puberťáci, kteří dostávají od rodičů kapesné, sami na práci nehrábnou, ale nový mobil chtějí každý rok, stejně jako ty „cool džíny, co má už úplně každý“. Puberťáci – všechno chtějí, protože na to mají vlastně podle svých pocitů nárok, za nic, bez práce a ještě mají plnou hubu keců o tom, jak je „fotr“ nebo „máti“ nemožnej/nemožná, „úplně out“...

Mrknul jsem přes rameno jedné kolegyni do časopisu Chvilka pro tebe (nebo jak se to jmenuje). Pan Bartoška prý vydělává na Karlovarském filmovém festivalu do vlastní kapsy 10 milionů korun ročně. Roční dotace pro tento filmový festival z kapes daňových poplatníků je 46 milionů korun. (idnes ). Město Karlovy Vary přispívá navíc ročně 6,5-8 miliony korun. (Město Karlovy Vary z toho alespoň něco má – minimálně teoreticky – PR, reklamu. Je jen otázka, jestli pozvracené kolonády ze dnů festivalu spíše neodradí solidní lázeňské hosty, protože ekonomicky Karlovy Vary prostě nestojí na těch pár dnech festivalu.) Takže my všichni primitivové z ne-kavárny platíme ročně 54 milionů korun – a pan Bartoška si z toho pro sebe vezme 10 milionů. Netvrdím a priori, že si je nezaslouží. Ale přeci jen – jen abychom věděli, kdo koho platí, kdo komu co dluží, kdo komu má za co být vděčný a kdo má koho co právo poučovat a moralizovat. ...až zase bude Bartoška s Dykem někde na náměstí moralizovat, vyjadřovat svoje opovržení těmi, kdo mu těch 10 mega ročně platí ze své kapsy, a vyzývat k občanské neposlušnosti proti řádně, demokratický a ve svobodných volbách zvolenému prezidentovi České republiky.

Pan ministr Staněk se k celé řadě věcí z této kauzy Fajt vyslovil – poměrně uceleně třebas zde

https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/032schuz/s032050.htm (závěr stránky)

https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/032schuz/s032051.htm a dále.

Nebo celé http://radimvalencik.pise.cz/6981-nezkraceny-projev-ministra-kultury-stanka-v-ps.html

Ministr Staněk odvolal Fajta z funkce ředitele, přesně jak je nejen v kompetenci ministra kultury, ale navíc přesně jak je povinností ministra – je povinností ministra kultury odvolat z funkcí osoby, které (jemně řečeno) špatně hospodaří s veřejnými prostředky a z veřejných prostředků platí sami sobě za zakázky či „zakázky“.
Následně dostává pražská, ale i olomoucká kavárna kolektivní hysterický záchvat. Objevuje se petice za odvolání ministra Staňka. Ministr Staněk je podle kavárny nekompetentní, když odvolal ředitele, který – jemně řečeno – velice podivně hospodařil a posílal veřejné peníze sám sobě, jak ukazují výsledky forenzního auditu.

Zástupce Bakaly ve vládě a jeho manažer pro řízení ČSSD, tedy J. Hamáček, tlačil na Staňka, který nakonec podal demisi pod tlakem Hamáčka a vedení (prakticky umírající a čím dál více zbytečné, jen další pravdoláskové partaje, od „demobloku“ nerozeznatelné) ČSSD.

Prezident Zeman dlouho váhá s přijetím této demise. Asi se mu nechce odvolávat ministra, který se provinil tím, že upozornil na rozkrádání veřejných prostředků.

Ale to je jen šum. To vše je z pohledu dnešního článku jen šum - tahanice o vládu, zda vydrží-nevydrží, řev kavárny a dalších zlodějů a parazitů (kromě již zmíněných nesmíme zapomenout ani lemply z neziskovek, kteří by se reálně neuživili jinak, než vybíráním popelnic nebo razítkováním oběžníků bez peněz z části ze státní kasy, z části z peněz cizích zemí a z části z cizích nátlakových, proti-českých lobbistických struktur).

To důležité, to, na co by se v tomto ryku nemělo zapomenout je, že Fajt se podle slov ministra Staňka dopustil opakovaného porušení zákona, i přes výslovná upozornění a výtky z ministerstva. Přiděloval sám sobě prémie, kupoval sám od sebe zakázky. Dle projevu ministra Staňka (link viz výše) dále způsobil škodu ve výši 30 milionů korun, když napodepisoval smlouvy na akci, na kterou neměl a nemá v rozpočtu peníze a která navíc zřejmě ani nesouvisí s činností a zaměřením Národní galerie.

Takže tedy, abychom nezapomněli v tom hluku, v tom „spin doctoringu“ pražské kavárny a milionchvilkařů:

Vyšetřuje už policie ČR hospodaření pana Fajta

ve funkci ředitele Národní galerie?

Post Scriptum:

§ 206 Zpronevěra

(1) Kdo si přisvojí cizí věc, která mu byla svěřena, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,

c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo

d) způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu
, nebo

b) spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání teroristického trestného činu, trestného činu financování terorismu (§ 312d) nebo vyhrožování teroristickým trestným činem (§ 312f).

(6) Příprava je trestná.

Pozn.: Nemůže jít o zneužití pravomoci úřední osoby, protože ředitel Národní galerie není ve výčtu úředních osob (stejně jako téměř nikdo z různých organizací státu) – viz § 127.

§ 138

Hranice výše škody, prospěchu, nákladů k odstranění poškození životního prostředí a hodnoty věci

(1) Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5000 Kč, škodou nikoli malou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 25000 Kč, větší škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 50000 Kč, značnou škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 500000 Kč a škodou velkého rozsahu se rozumí škoda dosahující nejméně částky 5000000 Kč.

Pozn.: Zmíněná škoda je v rozsahu milionů, pokud vynecháme škodu způsobenou onou „indickou akcí“, která je zřejmě dle projevu pana ministra Staňka za milionů třicet. Takže zcela jistě škoda značná, patrně i škoda velkého rozsahu.

Pro Hamáčka bych pak citoval ještě:

§ 366

Nadržování

(1) Kdo pachateli trestného činu pomáhá v úmyslu umožnit mu, aby unikl trestnímu stíhání, trestu nebo ochrannému opatření nebo jejich výkonu, bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta; pomáhá-li však takto pachateli trestného činu, na který trestní zákon stanoví trest mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším.

Takže ve vlastním zájmu Hamáčka doufám, že celá šaráda s odvoláním ministra Staňka a se jmenováním jiného ministra nevyústí v zametení pod koberec kauzy „Fajt a peníze Národní galerie“.

(Já vím, že vyústí. To jsem se jen tak zasnil na téma „Slušné Česko“....za které ale ve skutečnosti aktivisté a milionchvilkaři demonstrovat nikdy nebudou, i kdyby si to napsali na transparent tisíckrát.)

58 komentářů :

 1. Díky za nastavení zrcadla dnešní doby. V mnohém by nám záviděla i Sicílská máfie. Jeden dotaz, nechodí je tam Bakala školit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne záviděla! Poněvadž mafie si organizuje a řídí svoje pochody sama sobě si, kdežto naši elitní pravdoláskoví politici a umělci se zodpovídají svým páníčkům, z domova i odjinud.

   Smazat
  2. A kdo bude po ministru Staňkovi novým ministrem? Šmarda ani náhodou, bude to snad Kateřina Valachová, už dlouho nic "nezmastila".

   Smazat
  3. spadl pan david na hlavičku když je ministrem okecavač hamtaček nebo už si nepamatuje jak to chodilo když vladli jako hogofogo s miloušem a co by policie měla vyšetřovat nejsou přeci dochtoři jako on moje zkušenost s policajty je takova že v baračku je jich 400 a jen dva vylosovani jsou na ulici a kontroluji lekarničky ato ještě předtim musi vyhlasit veřejně že budou akčně kontrolovat za mimořadne premie ale toto nesmi byt v patek to už je mala sobota a v ponděli je doděrna za neděli a ve čtvrtek nejsou uředni hodiny

   Smazat
 2. Co je dovoleno bohovi ...atd.Rath za umrnénych 7 milionu sedi,Vondra za 3/4 miliardy ne.Jakpak myslite,ze to dopadne ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fajt z toho vyvázne,určitě to dostane na stůl státní zástupce nebo soudce se stejnými politickými přáteli jako má Fajt

   Smazat
 3. Fajt dělal svinstva a pražská kavárna ta svinstva kryje - svůj ke svému !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsi přišel na to, že Fajt dělal svinstva?

   Smazat
  2. Fajt je skunk, je to škodná musí se utratit (tedy zastřelit ranou do týla někde u škarpy, bez soudu), o tom žádná! Kdo je ale lump a měl by stanout před soudem lidu a dostat provaz je ten co ho do tý funkce nainstaloval! To je skutečnej punkhart!

   Smazat
  3. Pro fajta 11:33:
   Zpronevěra je svinstvo. Jasné?!

   Smazat
  4. Svůj ke svému
   Pražská kavárna a Fajt v Praze chtějí kaplického knihovnu, vymyšlenou v Británii a postavenou ve Francii jako hlavní kulturní úderku na východní Evropany
   http://outsidermedia.cz/kauza-stanek-nejde-o-cssd-ale-o-kaplickeho-knihovnu/

   A když Británii smrdí východní Evropané
   https://www.youtube.com/watch?v=aTZXcecR1bA
   pak i kulturním lepšolidem z pražské kavárny smrdí každý, kdo s Británií nejde

   Jen nějak ty lepšolidi vůbec netrápí, co nám ti naši spojenci Británie a Francie provedli v 38.

   Smazat
 4. Proč musel být pan Fajt odvolán? Eman v případě estébáka Babiše říkal, že je třeba počkat na pravomocný rozsudek a Bureš zatím pro podezření ze zlodějiny odstupovat nemusí. A to je Babiš trestně stíhaný, zatímco pan Fajt není ani obviněný, ani stíhaný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jsem úplný tupec. Demonstrace statisíců za práva zlodějů a jejich beztrestnost, za odvolání ministra, předsedy vlády i prezidenta jelikož předseda pobral neoprávněně dotace. Tak sakra, prož ti debilové neprotestují proti ministru vnitra, spravedlnosti a justici, a dnes proti jinému Zemanovi, že vše již dávno není vyšetřeno a odsouzeno nebo neodsouzeno, když skutek se stal před 10 léty. Není věci Babiše, aby usiloval o rychlé konání. To je věci policie a justice. Anebo nedořešenou kauzu potřebují kavárnici jako pověstnou hůl na psa?

   Smazat
  2. Ono je to proto, že díky panu Havlovi máme svobodu projevu a každý může demonstrovat proti tomu co uzná za vhodné. To nám ale neřeší základní otázku, proč musel být pan Fajt odvolán i když není ani obviněn, ani trestně stíhán jako Babiš, když Eman v případě estébáka Babiše říkal, že se musí počkat na pravomocný rozsudek

   Smazat
  3. 11:38 Právě! Na zkurvený zfetovaný homoklády, xenofilní popírače rasy a pohlaví a jiný podobný buzerantský podlidi tvýho ražení se měla použít tady Anča! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Ta by tu Letnou pěkně vyčistila, nezbyla by po vás ani hromada zářících hoven:-)))

   Smazat
  4. Fakt si svévolně odlupoval milióny z dotací a strkal si je do vlastní kapsy. Za.to byl odvolán, ale.to je málo. Měl by jít do teplaků.

   Smazat
  5. Oprava: ne Fakt ale Fajt.

   Smazat
  6. Pane Ben, vy jste prostě havlo-kavárník, a jako takový budete darebáky hájit vždy. Fajt je zaměstnanec, jako každý jiný. Když můj nadřízený zjistí, že kradu, tak mě na hodinu propustí a nebude čekat na výsledek nějakého trestního stíhání. Proč by Fajt měl mít nějaká privilegia. Auditoři si zajisté nic na Fajta nevymysleli, nepochybně měli vše řádně podloženo a zdokumentováno. Fajt na rozdíl od Babiše není politik, nikdo nemá důvod jej diskreditovat.
   Babišova, mnoho let se táhnoucí kauza dotací, bez toho, že to k něčemu spěje, spíš vypovídá o účelovosti celého případu. Navíc si Babiš ty peníze nestrčil do vlastní kapsy, jak to udělal Fajt, nýbrž je investoval to technologií a rozvoje firmy. V tom vidím zásadní rozdíl.

   Smazat
  7. ben v 10:36 s logikou sobě vlastní dovodil, že představitel ve volbách vítězné politické strany, předseda vlády s důvěrou parlamentu Babiš, je ve stejném postavení, jako zaměstnanec, i když ředitel Fajt, propuštěný na základě zjištění odborného auditu, podle kterého porušil zásady hospodaření s peněžními prostředky ve svěřené organizaci natolik, že k věci bylo podáno trestní oznámení. „Ben“ nic neříká o tom, že ministr, který rozhodnul tak jak správně musel, byl po tomto kroku nucen k demisi a to především v důsledku tlaku „umělecké“ lobby. Jestliže prezident republiky by chtěl s odvoláním ministra vyčkat až do výsledku šetření policie ve věci, je nedůsledný. Buď je výsledek předmětného auditu nezpochybnitelný a ministr konal, jak měl, pak je jeho odvolání krytím nejméně porušení pracovních povinností státního zaměstnance a ten, který takový čin kryje, jedná nemorálně, jestli ne v rozporu se zákonem. Babiš vyšetřován, natož obžalován za prohřešky při řízení vlády zatím ještě není, krom toho do funkce byl dosazen demokratickou volbou, v jejímž běhu se o vyšetřování jeho osoby v široké veřejnosti, zásluhou opozice, široce vědělo. Ale voliči rozhodli, jak rozhodli. Abyste „bene“ svoje dětinsky naivní fandovství obhájil, jako mnohokrát předtím buď lžete a překrucujete, nebo dokazujete neznalost a neschopnost logického úsudku. Je mi vás líto. JiH

   Smazat
 5. Je opravdu zvláštní, co se tady děje. Nějak nejsem schopen pochopit, proč se donekonečna řeší ministr Staněk, ale Fajt, který by měl být právem pranýřován, vlastně jako by ani nebyl. Naprostý klid po pěšině. Zarážející, kam až jsme se to po třiceti letech Havlovy pravdy a lásky dostali. A to buďme setsakra rádi, že na Hradě nesedí ten kašpar z Jablůnkova !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poděkuj Médiím
   a taky Babišovi, který ČT i rozhlas drží coby nedotknutelné

   Smazat
  2. Vy se 15:17 domníváte, že předseda vlády disponuje pravomocemi vůči veřejnoprávní České televizi, obdobnému rozhlasu, nebo dokonce vůči všem těm ostatním "sdělovadlům"? Vždyť i ta, která vlastní, byl nucen předat do "svěřeneckého fondu", kde nemá pravomoc jakkoli rozhodovat. Všimněte si, Andrej Babiš nemá postavení ani možnosti J. V. Stalina, natož Adolfa Hitlera, dokonce ani ne Gustáva Husáka za normalizace.

   Smazat
 6. Na PL píše T.Sokol ohledně Babišova trestného stíhání,jakoby by ho měl obhajovat,takže,žádný trestní postih,židé se nesmí trestat i když by rozkradl stát,jako Klaus.To samé bude s Fajtem,nějakou dobu se to potáhne,až soud vyřkne osvobozující rozsudek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš nie je chazar -

   Smazat
  2. Nácek 10:39 označuje každého, kdo mu nejde pod nos,jako chelsea nebo žida. Je to rasistický blb.

   Smazat
 7. Já osobně bych rád viděl Bakalovo prostřelené čelo s doutníkem v jeho tlamě!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimíre, vám haraší, v této zemi se střílet nebude. Sbalte si svých pár švestek a vyrazte směrem na Sicílii.

   Smazat
  2. PS. Bakala by měl klečet na hrachu.

   Smazat
 8. Bavil jsem se v hospodě s jednou herečkou a na dotaz ohledně seriálů v tv paravila, že to jsou sračky a prý se musí nějak živit. Bohužel za naše poplatky a daně...

  OdpovědětSmazat
 9. Pro 10:32.Daniel Herman Fajtovo jmenování potvrdil a v létě 2014 ho uvedl do funkce.
  Skandál, který vypukl už v prosinci téhož roku, když se ukázalo, že si podvodník Jiří Fajt si řekl Komerční bance o příspěvek k platu ve výši 80 tisíc korun měsíčně, ve výši 1,3 milionu korun na rok. Takové zjištění by každého státního úředníka mělo okamžitě stát místo. Daniel Herman však Jiřího Fajta podržel, a nejen to: aby mu vynahradil ztrátu způsobenou selháním této nestandardní finanční operace, dal mu v roce 2015 bezmála půlmilionovou odměnu a v roce 2016 více než milionovou odměnu jako přilepšení k základnímu platu 89 tisíc Kč měsíčně.

  Státním organizacím, které předtím Jiří Fajt řídil a opustil způsobil mnohamilionové ztráty. Nestojí v čele Národní galerie poprvé, při prvním působení - 1995 do 1998 dluh NG, vymáhaný státem za neoprávněně užité prostředky, činil na jaře 1998 včetně penále 68,3 milionu korun, které Národní galerie splácela až do roku 2005. V té době už Jiří Fajt vytvářel nekryté finanční závazky jinde.
  . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Operni-mafie-v-Narodnim-divadle-Budete-koukat-co-se-mezi-umelci-odehrava-582404

  OdpovědětSmazat
 10. Doufám že po nových volbách havloposkoci vypadnou. A zloději v čele s bakalou dostanou spravedlivou odměnu a hnědé tepláky.

  OdpovědětSmazat
 11. Je to všechno jak se říká na levačku, všichni o tom vědí a Policie jak se zdá je v pohodě. Na lidi .erem. Nové je jenom to černého provolání, sice je to tzv. umělec na které jsou jak se zdá jiná kritéria, ale kdo je trochu duchovně na výši, ví že se řítí do zmaru a nicoty. Docela on a jemu podobní jsou k politování, ovšem kdo chce kam, pomožme mu tam. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji Lidové noviny 21.7.19 članek Šmarda už Staňkovi nechybí. => není důvod, aby se kluci škorpili. Tak jestli má padnout vláda a prezident má být souzen za pohrdání Ústavy, tak jsme tu všichni za blbečky. To všechno si k nám dovolují páni politici.

   Smazat
 12. Je to pořád dokola. Rusové prý ovlivnili americké volby tím, že zveřejnili mailovou korespondenci H. Clintonové, ze které vyplynulo, že se řádně opeřila na úkor daňových poplatníků. Zeman ohrožuje demokracii tím, že se zdráhá odvolat ministra, který ukázal na rozkrádání veřejných peněz.
  Ano, oba případy mírně vybočují ze zažitých zvyklostí. Leč zdegenerované mozky se již nezabývají tím, zda nestandardní jednání nemá racionální jádro, ale pouze tím nestandardním jednáním. Mírně pro odlehčení. Pokud přijedou hasiči k vašemu domu v plamenech nestandardím způsobem, třeba bez zanuté sirény, zakažte jim hasit. Pokud tím neohrozí demokracii, určitě alespoň smysl existence hasičského sboru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče, že se rozčilujete, stačí prohlédnout si svoje sousedy a budete v klidu. Pět tisíc myslících lidí republiku nezachrání. Véc jich tady nebude.

   Smazat
 13. Dnes jsem si po delší době zapnula televizi a opět slyšela , co stojí stát důchodci a jak budou zatěžovat stát v budoucnu. A jelikož jsem nikdy nikde neslyšela co stojí stát platy našich moudrých nahoře, tak jsem se rozhodla si to spočítat sama. Čísla jsem našla na internetu, doufám, že jsou správná, koneckonců si to můžete zkontrolovat sami. Počítejte prosím se mnou, zda jsem někde neudělala chybu. Počítám ZÁKLADNÍ platy, BEZ náhrad a ostatních výhod a prebend.
  Měsíčně : ------------- prezident .................................................................................................... 252 700 premiér .......................................................................................................203 600

  1.místopředseda vlády.................................................................................174 800

  2. místopředseda vlády.....................................................................................174 800

  12 ministrů po 144 600 .............................................................................1735 200
  senát a parlament mají dohromady 281 členů z toho :
  předseda senátu ..........................................................................................203 600 1.místopředseda...........................................................................................144 600

  3 místopředsedové po 144 600 ...................................................................433 800
  předseda parlamentu...................................................................................203 600 1.místopředseda.......................................................................................... 144 600

  4 místopředsedové po 144600.............................................................. .. 578 400
  18 předsedů výborů po 106 700 ................................................................1 920 600

  a zbývajících 252 poslanců a senátorů po 75 900........................... 19 126 800

  měsíční náklady celkem...........................................................................25 297 100

  za ROK ... 25 297 100 x 12................................................................30 003 565 200

  slovy TŘICET MILIARD TŘI MILIONY PĚTSET ŠEDESÁT PĚT TICÍC DVĚSTĚ korun pro 297 tajtrlíků

  K tomu myslím není co dodat, lide důchodcovský.............................

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to sice hrozná suma, ale pokud by se bili za lidi a stát, tak ať to maj. Jenomže tahle vlastizrádná pakáž by byla i zadarmo drahá. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Vraťte se zpět do školy, zopakujte si v matematice řády a neřády a pak zjistíte, jaký je rozdíl mezi miliony a miliardami. (25 297 100 x 12 =303 565 200,-Kč ; tři sta tři miliony pět set šedesát pět tisíc dvě stě korun českých)

   Smazat
  3. 13:21 - Vazena pani ! Kazdy ucetni v Americe ma ted mozol na mozku ! Takto nemuzete psat cisla !
   Muj nejhlopejsi spoluzak v nasi pomocne skole - Gejza (Cikan) to umel lepe !
   nick honolulu

   Smazat
  4. 13:21 Děkuji a pokud by se k tomu přičetla suma za jiné funkce a prebendy byla by to trojnásobná suma. Na nic není jenom státní aparát roste a stále jich je prý podstav. Celý státní aparát stojí určitě čtvrtinu státního rozpočtu a to v časech počítačů.

   Smazat
 14. Na TV Barrandov proběhl pořad J. Soukupa. Ten to teda rozsvítil !!
  Jednak rozkryl struktury státního podniku Vysokonapěťové energetické soustavy ČR, kdy nikdo nevěděl, že se oddělil od ČEZu Ten byl napojen na soukromou firmu OSINEK a všichni na soukromou banku, kam tekly nekonečné miliardy veřejných prostředků.
  Protože šlo o soukromou banku, neskládala nikomu žádné účty.

  Prsty v tom měli kmotři ODS v čele s Patrikem Auliockým z Ústí n. L., Novákem a Ježkem všichni z Ústí n. L. Napojeno bylo hejno politiků z ČSSD i ODS ! včetně Gandaloviče.
  Ten je stále velvyslancem v USA. Točili se miliardy Kč z peněz obyvatel ČR.
  Všichni i politici to věděli a drželi ústa, protože z toho měli. Kteří no ti z ODS a ČSSD !

  Ona soukromá banka byla akciovka s akciemi na doručitele, tedy utajení vlastníci a se sídlem na Kypru. Proč ? No aby se dobře kradlo ve velkém bez rizik.
  Ojaké peníze šlo :
  Každý spotřebitel platí měsíčně zálohy na odebranou el. energii. Z toho se odděluje velký podíl, který jde do podniku Vysokonapěťové soustavy a odtud do soukromé banky se sídlem na Kypru. Třeba to nyní přepošlou na ODSkou vykradený penzijní fond.
  Tunel jako hrom ale policie ani justice nekoná !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdo musí podat trestní oznámení, pak musí policie konat. Podal ho ten šašak Soukup? Gandalovič velvyslancem dávno není, Eman si tam dosadil Kmoníčka a doufal, že mu vyběhá přijetí u Trumpa, ale Donald si sním vytřel řiť.

   Smazat
  2. 14:40 díky za "šašáka" Soukupa z Barrandova, já se zase bavím komiky na ČT včetně jimi pozvaných hostů. Ty máš kliku, Soukupa neplatíš, ale já tu jednotku politruků pro tebe platit musím. Ale protože lež má krátké nohy, tak se snad dočkám dne otevřených dveří na Kavkách a odchod propuštěných
   jezevčíků.

   Smazat
  3. 14:40- co kdyby to trestní oznámení podal šašek "ben"? Nebo ví, že vnitro a soudy jsou na jejich privatizační zločiny připravené a kverulanty "odpálkují" běžnou metodou?

   Smazat
 15. Cestování v Maďarsku nad 65 roků zdarma a o tom ČT mlčí.
  V Maďarsku nad 65 rokov môžu zadarmo cestovať všetci z EÚ: vo vlakoch, autobusoch, električkách, aj Metrách v Budapešti, stačí len OP. Více v odkazu:
  > https://zdopravy.cz/slevy-v-madarsku-jen-na-vlaky-v-zavazku-a-bez-dodatecne-kompenzace-10437/

  OdpovědětSmazat
 16. Snad jen pro drobné upřesnění, poslední president Československé socialistické republiky a dalších republik gigant Václav Havel nepoužíval v presidentské funkci automobil Audi ze stáje značky původního nacistického Lidovozu (Volkswagen) nýbrž stroj značky z nejtradičnějších Mercedes-Benz.

  OdpovědětSmazat
 17. Ne, krabice od vína jsou lákavější sousto.....

  OdpovědětSmazat
 18. Asi bude třeba aby se na nějakém seriózním webu, což Nová republika je, každý den opakovala tatáž otázka, bylo už zahájeno šetření v kauze Fajt, Bakala, Osinek atd. Prostřednictvím Webu se občané voliči, takto ptají a i když není před volbami, měli bychom dostat uspokojivou odpověď. Nejenom ohlušující ticho. Takhle to tu vypadá jako v Kocourkově. Hej rup.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokud bude Hamáček ministrem vnitra a ČSSD ve vládě, njc moc se nestane. Mají policii a justici "ošéfovanou" a všichni se bojí-troufli si i na premiéra.Média jim každodenně také pomáhají.

   Smazat
  2. Ofčan je blb, který dostal ČSSD, TOP, starosty, KDU, ODS a pyjráty do parlamentu. Podívejte se na to pragmaticky, je likvidace blbů něco špatného?

   Smazat
  3. 0:03 Každej má takovou vládu, jakou si zaslouží.

   Smazat
  4. 18:52 Odpověď zní - ano. Na pana Fajta bylo podáno trestní oznámení, takže skutečnosti v něm uvedené policie prošetřuje.
   Stačí to tak?

   Smazat
  5. OK takže za cca 10 let se dozvíme jak to dopadlo. To se bude muset policie a justice hodně snažit, neboť některé kauzy ani po 12 letech nejsou uzavřeny,nebo je konstatováno nevinní a přiznáno tučné odškodné!!

   Smazat
 19. Zmrd hawell zajistil ZMRDUM tento lewel

  OdpovědětSmazat
 20. Fasissticka kolonie cz kde i cygan má práva je hawluf sen!!!
  Do hajzlu s Degenerovanym Odpadem!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Odpovědi
  1. Jedině Kájínek na hrad, ostatním na.rat, nikdo lepší než Zeman tu zatím není. Hej hou

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.