Reklama

neděle 28. července 2019

Andrej Babiš nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce ministra

Alena Vitásková
28. 7. 2019
· Renata Vesecká údajně nesplňovala zákonnou podmínku pro výkon funkce místopředsedkyně ERÚ (v Energetickém zákoně tato podmínka – praxe v energetice – nespecifikována, co tím zákonodárce myslí, později v novele EZ zákonodárce upravil a jednoznačně tuto praxi určil)
· Bohuslav Sobotka navrhl jmenovat ministrem financí Andreje Babiše, přestože nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce ministra (v zákoně jednoznačně určena podmínka - lustrační osvědčení – splněna nebyla)


· Může prezident Miloš Zeman odmítnout jmenování ministra financí (kultury), který nesplňuje zákonnou podmínku pro výkon funkce, přestože ho navrhuje premiér? Co je v souladu s Ústavou ČR?

· Jsou rozhodnutí ministra financí, který nesplňuje zákonnou podmínku pro výkon funkce nulitní? Je plat takového ministra škodou způsobenou státu?

· Selektivní, elitářské postupy žalobců a justice

Institut Aleny Vitáskové z. s. (dále jen IAV) se mimo jiné zabývá a vyhodnocuje důvody selektivního a elitářského přístupu žalobců a justice k obdobným kauzám. Pokud opomineme porušování zákona jako je např. maření spravedlnosti (tím je myšleno zametání některých trestných činů tzv. pod koberec), tak se musíme v opačném případě zabývat tím, proč se některé případy stíhají, přestože není naplněna dikce trestního zákona a trestního řádu. Má snad premiér Andrej Babiš pravdu v tom, když několikrát zopakoval, že se dá trestní stíhání u nás objednat? Podotýkám, že Andrej Babiš není jediný vysoce postavený ústavní činitel, či znalec poměrů na policii, státním zastupitelství a justici, který se takto vyjádřil. Něco obdobného jsme zaznamenali například i od nynější ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

IAV v uplynulém období podal řadu trestních oznámení na porušení zákona při jmenování vysoce postavených státních činitelů, úředníků, přestože nesplňovali pro výkon funkce zákonnou podmínku. Jedno z trestních oznámení na porušení zákona směřovalo právě na jmenování Andreje Babiše ministrem financí v Sobotkově vládě, přestože zákonnou podmínku nesplňoval – neměl lustrační osvědčení. (Renata Vesecká údajně neměla v zákoně nedefinovanou praxi v energetice). Ve stanovisku k našemu trestnímu oznámení jsme byli vyrozumění a informováni, že zákon byl porušen, ale nikdo nemůže být stíhán. Rovněž za další porušení zákona při jmenování dalšího člena Sobotkovy vlády nemůže být nikdo stíhán.

Selektivní, elitářské hodnocení možných trestných činů v oblasti jmenování státem placených činitelů je v demokratické zemi pozoruhodné. Porušování Listiny práv a svobod a Ústavy České republiky se stalo v mnoha směrech běžnou praxí, stejně jako je účelové stíhání a tím mrhání veřejnými financemi.

V kauze jmenování JUDr. Renaty Vesecké PhDr. (bývalé nejvyšší státní zástupkyně) na pozici místopředsedkyně ERÚ pro věci právní je žalobcem státní zástupce Kamil Špelda z Jihlavy. Bývala ministryně spravedlnosti Helena Válková jej povýšila jen pár měsíců před zahájením stíhání Aleny Vitáskové.

Policie, která totiž šetřila trestní oznámení, které na Alenu Vitáskovou podal bývalý zaměstnanec ČEZ a.s. Pavel Prokeš, „otálela“ s obviněním, protože pravděpodobně shledala, že se nejedná o trestný čin. Ke stejnému závěru dospěl i expert pro trestní právo, který jako odborník pracoval na ERÚ ve funkci specialisty pro trestní věci, když předtím působil téměř třicet let jako vyšetřovatel u speciálních útvarů policie. Kauza byla „této Policii“ odebrána a předána „jiné Policii“, kde se s tím uměli za dozoru Mgr. Kamila Špeldy lépe popasovat. Celá kauza má pokračování u Jihlavského soudu.

Mezitím probíhá Ústavní žaloba na prezidenta republiky, že odmítá na návrh premiéra odvolat a následně jmenovat ministra kultury, který pravděpodobně jako středoškolák se všeobecným vzděláním a nejasnou praxí nesplňuje dle mého názoru podmínky pro výkon funkce ministra kultury.

Vítejte doma v Kocourkově, kde známe pořekadlo „Padni komu padni“ platí s malou úpravou „Padni, na koho ti ukážeme“.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV
Ostrava, dne 28. 7. 2019

49 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Čistka v Energetickém regulačním úřadu....

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tri-clenove-energetickeho-regulacniho-uradu-jednali-podle-zajmu-firem-rekl-ministr-havlicek-76616?dop-ab-variant=17&seq-no=2&source=hp

   Smazat
 2. Ona ta Vitaskova jeste nesedi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když je ti smutno, hledej si spoluvězně mezi takovými, jako jsi ty.

   Smazat
  2. A měla by?

   Smazat
  3. Doporučila bych paní Vitáskové a stejně tak BIS, aby se zabývala něčím pro naši společnost daleko nebezpečnějším: "Třetina obyvatel této země (ČR) je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt." To publikoval na svém FB jakýsi pan Roman Máca, údajně analytik (čeho???) - PL. Jsem přesvědčena, že se jedná o trestný čin "hanobení rasy a národa" par.198 Trestního zákoníku.Je to dokonce její povinnost!

   Smazat
  4. 7:57 - Je třeba to doplnit o porušení nového zákona o předsudečné nenávisti ! Nějaký "analytik" Máca asi naplnil skutkovou podstatu činu !

   Smazat
  5. 7:57 Zeman používal tak pitomej nick? Máca? Hmmm divný. Já měl za to že to řekl v parlamentu pod svým jménem! -https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mezi-poslanci-je-mene-dementu-nez-mezi-obcany-brojil-zeman-p/r~36e40d34e78911e5a8d7002590604f2e/

   Smazat
 3. nesedí a myslím si že bude kandidovat na prezidentku republiky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako stara estebacka muze pouze kandidovat:-)

   Smazat
  2. 21:52- jako její bývalý kolega jen tiše závidíte svoji neúspěšnost-bezejmenný?

   Smazat
 4. Vitásková na hrad! Samozřejmě až po tatíčku Zemanovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak 2% by mohla dostat.

   Smazat
  2. Dvě procenta je moc, ale tak 0,5% by byl její velký úspěch.

   Smazat
  3. Vy rudi buzeranti mate vase 4%-)

   Smazat
 5. Již staří Římané...: "Quod licet Iovi, non licet bovi."

  OdpovědětSmazat
 6. Tenhle článek sem perfektně zapadá. Jako vždy jen útržky pravdy a objektivity. Jen to, co se hodí.
  Paní Vitásková, to je teda zoufalost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako vždy jen útržky pravdy a objektivity. Jen to, co se hodí.
   Jako vždy jen co páníček dovolí.

   Smazat
  2. 21:45 A kdo je vlastně páníčkem téhle paní Vitáskové?

   Smazat
  3. 21:23
   Hezky jsi popsal svou činnost, bezvýznamná nulo, ale pochybuju, že s tebou má Vitásková něco společného.

   Smazat
 7. Pani Vitaskova, fandime vam !
  dustojnik-val.veteran a kolegove

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fandit běžte na fotbal. Za to si paní Vitásková a její "Institut" nic nekoupí. Koukejte vzít pár pětek ze svých veteránských výsluh a poslat je spolku paní Vitáskové.

   Smazat
 8. Přesně tak havloidi si myslí že budou pískat a všichni budou skákat a to se ty nýmandi moc pletou.

  OdpovědětSmazat
 9. Nelžete. Paní Vitásková, prosím, nelžete. Žádná ústavní žaloba na prezidenta republiky neprobíhá.
  A ty důvody nejmenování socanského kandidáta, to už je úplný blábol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak blbý nebo navedený?
   https://www.novinky.cz/domaci/509974-senatori-podaji-ustavni-zalobu-na-prezidenta-pridaji-i-neodvolani-stanka.html

   Smazat
  2. 22:35
   Idiote, žádná ústavní žaloba neprobíhá. Senát podal návrh, který musí schválit sněmovna, ale ta ho smete ze stolu. K Ústavnímu soudu tudíž žaloba nikdy nedoputuje a ten se jí nebude zabývat, potažmo žaloba NEbude probíhat.

   Smazat
  3. 22:35 Kdyby sis aspoň přečetl poslední odstavec článku, kterým se tahy oháníš.

   Smazat
  4. 22:41
   Nepodívej. A víš, že jsi přesto idiot TY? Protože kdybys nebyl idiot, tak bys pochopil, jak to Vitásková myslela.

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. * Nepovídej

   Smazat
  6. 23:27
   Rudý kokote, žádná Ústavní žaloba prostě neprobíhá, tečka. A už se v tom dál nerýpej.

   Smazat
  7. 23:46
   A ty jsi idiot, který Vitáskovou nepochopil, tečka. Tvůj problém že rozmazáváš svou hloupost. :)

   Rudý škorpión

   Smazat
  8. Pro Anonymní28. července 2019 22:01 tak to se obraťte na ni,jen ta to ví.

   Smazat
  9. Neurážejte paní Vitáskovou tvrzením, že lže. Ta paní i vám ušetřila dost peněz na výdajích za elektřinu. Za to čelila, a možná ještě čelí politickému procesu jak vystřiženému z 50. let minulého století. Zřejmě jste příznivcem takových procesů a rád byste proto po ní hodil kamenem. Styďte se.

   Smazat
 10. https://www.lidovky.cz/domov/zemanuv-bojkot-ministra-leda-pri-potope-ci-nemoci-mini-sef-ustavniho-soudu-rychetsky.A190727_181940_ln_domov_ele

  https://www.irozhlas.cz/komentare/ustavni-zaloba-prezident-zeman-senat-krize-babis_1907281403_lac

  OdpovědětSmazat
 11. Obvyklý slet novinkářů - nic jiného už diskuze nejsou. Novinkářská diskuzní smečka se tvůrče vyčerpá svými dvěma příspěvky k novinkovému bulváru, kde se samozřejmě hádat a do nekonečna debatit nemůžou, a potom přelezou žvanit sračky na NR, kde naopak hádat se a nadávat si můžou. Proto i třeba jen tři diskutující zaplní celý diskuzní prostor svýma duševníma výkřikama.

  OdpovědětSmazat
 12. Vitásková dohodila dobře placené koryto své kámošce z justiční mafie! Obě patří za mříže! To ostatní jsou jen žvásty Vitáskové!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poku nemáte relevantní informace,tak se raději nevyjadřujte.Paní Vitásková si dovolila "sáhnout" do vosího hnízda a soudní mafie předvedla co umí.Ještě, že máme rozumného prezidenta jako poslední pojistku .
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2570-pad-ceske-televize-se-zrychluje-stala-propaganda-propagandistickeho-deniku-n-potvrzuje-nestrannost-a-vyvazenost-verejnopravniho-media

   Smazat
  2. přitom to místo snad měl někdo dohodit Vám?
   Co například pan Fajt, kdo jemu dohodil koryto umožňující mu nadělit si milion (nikoli chvilek) sám sobě? A jemu podobných je více. Ty nevidíte?

   Smazat
 13. K vyjádření paní Vitáskové o "nesplnění zákonných povinností".

  Počátkem VEŠKERÝCH problémů tohoto druhu jsou VE SKARTACI jistého počtu svazků jistých lidí. Zbytek se uchoval pro dnešek, ale zase jen z důvodů "nečistých".

  Snad některé svazky, které má ve své "správě" Moskva a ne nějaký USTR by se dalo něco "dohledat".

  Pak by to "prohlášení" paní Vitáskové mělo nějakou váhu! Je taky možné, že by ve vládě nebyl člověk starší 50ti let.

  OdpovědětSmazat
 14. Až si paní Vitásková změní účes, bude docela pěkná baba. Něco jako Čaputová... A tím chtěl autor tohoto příspěvku říci co? Sám neví ale i větší blbosti zde nalézti. Starosta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taková blbost to zase není. Nebýt skartací, i Havel by skoro s jistotou "spadal do jednoho pytle" s Babišem!

   Smazat
 15. Andrej Babiš totiž čelí celkem 3 frakcím moci: Sudetoněmecké lobby v ČR Zdeňku Bakalovi a veškerým spřáteleným médi viz jak dopadá odkaz V.H. Římsko-katolické církvi
  https://www.blisty.cz/art/96378-dira-vaclava-havla-2019.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto stojím při něm , ač není šálkem mého čaje.

   Smazat
  2. Od okamžiku, kdy se stal AB nepřítelem Kalouska a kdy pánská jednota koná na Babiše přímo hony, stojím při něm.

   Smazat
 16. JA VAS MAM RAD pani Vitaskova !
  Kdykoliv vidim, Vas pritazlivy oblicej, tak se mi zjevi Johannka z Arcu !

  Kdyby vas jednou v Praze chteli upalit, jako tu Johannku, tak se okamzite pridam k hasicum !
  Johannka byla jako knezna Libuse, ona vedela, co se stane i za sto let !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 17. Tady se nikdo pálit nebude, ale když jde po Andym, tak posiluje Kalouskovy řady. Je mi líto, fandil jsem jí.

  OdpovědětSmazat
 18. Taky je mi líto, už vám nefandím. Právě se dovídám o vašem soudu se státem o náhradu 32 milionů, za dehonestaci a taky o vaši péči o kariéru paní Vesecké. Chápu, nekopejte za normální občany, ale sama za sebe. ŠKODA.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.