Reklama

neděle 21. července 2019

Apollo – jedno velké výročí ...s jednou malou otázkou

Michal Brand
21. 7. 20149
Máme týden významného výročí – let mise Apollo 11 na Měsíc (16. – 24. července 1969). Na povrch Měsíce vystoupili dva američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin. Letů k Měsíci a na Měsíc s lidskou posádkou uskutečnily USA v letech 1968 až 1972 celkem 8 (úspěšných). wikipedia
A od té doby ani jednou. Nikdo. Ani jednou. Za 50 let.

Máme jen jednu takovou malou, malinkatou otázečku:

Před 50 lety látali Američané na Měsíc skoro „denně“. A od té doby ani jednou. A dnes, po 50 letech nepopiratelného vědeckého i technologického rozvoje, rozvoje v rozsahu, jaký zřejmě nemá v historii lidstva obdobu, po 50 letech ekonomického růstu a přímo skokového růstu celkové výkonnosti a síly ekonomiky USA, celé západní Evropy (i střední a východní Evropy) i po 50 letech obrovského nárůstu síly asijských ekonomik dnes lidstvo stojí před jednou otázkou – jak vůbec na Měsíc doletět.

To je jako zdvihnout 50 kg činku ve třech letech desetkrát za sebou a pak po 17 letech zdravého vývoje a růstu stát ve dvaceti a v plné síle nad tou činkou a nezvládnout ji uzdvihnout.

Jak to, že v letech 1968 – 1972 létat na Měsíc bylo možné a poměrně snadné (8 úspěšných letů za 48 měsíců), ale od té doby je to úplně nemožné a teprve se zkoumá, jak to vůbec dokázat znovu?

Samotná NASA hovoří celá desetiletí o „return to the Moon“ (o nové misi přistání na Měsíci s lidskou posádkou) a termín se stále posouvá. (Momentálně na rok 2024 – před 50 lety každých půl roku, dnes možná, prý, asi, snad za 4 roky.)

Kdyby v mezičase došlo k zániku civilizace a ztrátě předchozího vědění (know-how, řečeno moderním jazykem), pak by to bylo pochopitelné. Ale k tomu nedošlo.

Jediné, co se ztratilo, jsou originály filmů z přistání na Měsíci, které NASA ztratila. wikipedia

Já vím. Konspirační teorie.... Nesmysl... Hloupé šťourání...

Ale mě to prostě jen přijde zvláštní – v době proti dnešku zaostalé technologicky i ekonomicky lítat na Měsíc každou chvíli – a pak, v éře enormně vyspělých technologií a ohromující ekonomické síly tam nedokázat doletět zatím vlastně ani jednou.

Jistě je na to nějaká jednoduchá odpověď.

Znáte ji?

142 komentářů :

 1. Načo by tam lietali??, vtedy to bola otázka IBA prestíže, tak do toho nalievali miliardy, zistilo sa že to je k ničomu, žiadny superkov či superminerál tam neni, tak načo tam lietať?? Ako s Venušou...úplne zbytočný prieskum.
  Mali by sa všetci spojiť, Stephen Hawking nám viac ako 100 rokov tu na Zemi nedával

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jednoduché, tornádo jim zbořilo ateliér.

   Smazat
  2. No, příští let prý bude na Mars.

   Smazat
  3. 19.18 Alzák tam prý už staví k uvítání slavobránu...;-D)

   Smazat
  4. Je tam Hélium 3 mimo iné
   Moon Express chce do roku 2020 ťažiť na Mesiaci
   Americká spoločnosť Moon Express má s Mesiacom rozsiahle plány. Vznikla v roku 2010 s cieľom získať cenu v súťaži Lunar X Prize. Google v nej vyplatí víťazovi, ktorému sa ako prvému podarí pristať na Mesiaci, s robotickým vozidlom prejsť aspoň 500 metrov, a z misie vyslať na Zem video v HD rozlíšení, 20 miliónov USD.
   Napriek tomu sa za posledných 9 rokov v tejto oblasti nič neudialo. Tú cenu by mali získať Číňania.
   Do roku 2020 tam ťažiť nebudú ani náhodou. Máme viac ako polovicu roku 2019 a USA ešte nedokázali vyviesť človeka na obežnú dráhu. V projekte Apollo to zmastili raz dva teraz si s tým nevedia poradiť.
   Ale ťažiť by tam chceli

   NASA v rámci programu Apollo priviezlo na Zem relatívne veľké množstvo vzoriek mesačnej horniny, ale nič z nich neuvoľnila na komerčné účely. Sovietsky zväz pomocou družíc Luna 16, Luna 20 a Luna 24 dopravil na Zem len niekoľko desiatok dekagramov mesačných vzoriek (najviac ich priviezla posledná Luna 24 – 170 gramov), ale v roku 1993 boli predané tri mesačné kamienky s hmotnosťou len 0,2g za 442 500 USD.

   Prečo USA nespeňažia mesačné vzorky?

   Smazat
  5. Myslím, že na celý problém "byli/nebyli" je jednoduchá odpověď!
   Dokud to všichni žerou a je z toho jakýsi užitek (pro ně) tak budou tvrdit, že "byli".
   A až už to bude neudržitelné, tak řeknou, že to nafilmovali v Holyjůdu (což doposud nikdo ani netuší) a že to bylo proto, aby rozvalili komunismus.
   Načež všechny moudré hlavy, kterých je jenom tady nepočítaně, pokývají na znamení souhlasu a áchnou na znamení obdivu jaký to vznešený cíl byl tímto podvodem sledován.
   No jenom si představte, že by ten komunismus zvítězil a oni by přišli o prachy!
   JJ49

   Smazat
  6. to máš absolútne pravdu. Vo SCI.fi filme Interstelar to takto jednoznačne priznali. Tak že presne takto to bude:-) Napokon budú na tento Americký ojeb všetci slniečkári poriadne hrdí:-)

   Smazat
  7. "......Jistě je na to nějaká jednoduchá odpověď.
   Znáte ji?....."

   Jistěže...,
   PRACHY !!!
   To co v šedesátých létech stálo daňové poplatníky miliardy dolarů, dnes by nikdo nezaplatil.
   Proto dnes soukromé společnosti hopsají do vesmíru ve stylu Jurije Gagarina...
   J.C.

   Smazat
 2. Odpověď neznám. Správné úvahy a otázky. Zarazilo mne kolik času se včera věnovalo tomuto tématu v hlavních zprávách a porovnám-li to s letem Gagarina, je to smutné.Opravdu to konspiračním teoriím nahrává.A spontánnost některých věcí... jako památná věta malý krok pro člověka....telefonát s Nixonem, nebo sakra oni mysleli skutečně na vše že tam přehrávali Dvořákovu novosvětskou...no, a neuvěřitelně zajímavá byla taky čísla, kolik paliva spotřebovává raketa, která vynáší na oběžnou dráhu co je potřeba.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, je na to jednoduchá odpoveď! Prostě to tak bylo a je. Ano,jako puberťák jsem hltal přímý přenos z přistání Američanů na Měsíci, který přenášela i naše televize. Ano, chápal jsem to tak, jak řekl Armstrong, malý krok pro člověka obrovský skok pro lidstvo. Ne, měl bych se též zabývat teoriemi, že nám vstup na Měsíc zakázali mimozemšťané, protože tam mají své základny? Nespekulujme až tolik. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před pár dny jsme si připomenuli 50. výročí přistání prvního člověka na Měsíci. Americký astronaut Armstrong při vstupu na Měsíc pravil, že jde o obrovský skok pro lidstvo. Pozastavím se u skoků při dobývání vesmíru. 1. První sputnik (1957) – první skok: ve vesmíru létají tisíce družic (telekomunikační, satelitní, vědecké, meteorologické, včasné výstrahy, vojenské a další). 2. První let člověka do vesmíru (1961) – druhý skok : ve vesmíru létají orbitální stanice s lidskými osádkami, byly provedeny tisíce pokusů ve stavu beztíže. 3. První let člověka na Měsíc (1969) – třetí skok: význam pro lidstvo – 50 let nic. Co toto přistání na Měsíci lidstvu za 50 let přineslo?

   Smazat
 4. Rozdíl je lunochod a lidská posádka.Před padesáti lety se jezdilo na měsíc na vikend a dnes kdyby nebylo zaostalých mužíků tak by se ušáci nedostali na ISIS.

  OdpovědětSmazat
 5. Před těmi 50 lety to byl především vojenský projekt (Rusové tehdy získávali nepříjemnou technologickou výhodu). Z toho pak vycházela trochu jiná prioritizace i financování -- zkuste srovnat rozpočet tehdy a teď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že finance jsou podstatný důvod. V roce 1969 byl dluh USA cca 2,5 bilionu USD a představoval necelých 40% HDP dnes je už cca 22 bilionu USD, což je něco přes 100% HDP.

   Smazat
  2. Len na vojnu vo Vietname dali USA niekoľko násobne viac financií ako na program Apollo. O prachoch to nebude ale o prioritách. USA išlo predovšetkým o ekonomickú globalizáciu planéty a ekonomické podrobenie a zlomenie Ruska a program Apollo k tomu poslúžil. USA dominovali.

   Smazat
  3. Je nanejvys Politovanihodne ,ze kdyz vodleteli Usaci na Mesic ZE TAM UPLNE VSICHNI NEZUSTALI. NA Rok ,dva nebo aspon sto let ..Az by se planeta uplne z nich zotavila.

   Smazat
  4. Dodnes , kdyz chteji nekam litat tak si pucujou rusky motory. Jinak skoro jim nic nelita..Jo.
   A tenkrat v Kremlu sedel ten Breznev a pochybuju ,ze by jim ty motory na Sputniky atd. pujcoval a nebo prodal..

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bože, to je žvást ... nelze ani dočíst, grafomane!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Nevím co ten pomatenec Radosta hulí,ovšem musí to být matroš!

   Smazat
  4. Pane Radosto.
   Nevím, zda Vaše příspěvky jsou pravdivé, nebo jen "jako".
   Pravda o Leninivi a jeho "velkém činu = VŘSR" je stále utajována, nebo úmyslně zatajována. Pokud jste nečetl knihu od Václava Junka "Velké zrady světa", tak tam jsou příběhy "Od Jidáše k norskému Quislingovi,..." a na str.136 - 144 je popsáno, že Lenin si žil v luxusním exilu v Bernu a tam ho získali Němci ke spolupráci, a tajně ho dopravili do Švedska, pak do Finska a do Petrohradu. Jeho úkol byl, vést protiruskou demonstraci a zlikvidovat cara. Proto ta VŘSR, poprava carovy rodiny a pojmenovat Petrohrad na Leningrad.. Nebyl to slavný bojovník za svobodu Ruska, ale Rusi ho oslavují proto, že se k moci dostali lidé z ulice a tím došlo ke změně režimu, z carského na "vládu lidu". Doporučuji všem knihu, kdo se chce dozvědět pravdu o zrádcích, kteří z toho měli pouze svůj užitek.

   Smazat
  5. Chodi Apollo vokolo, nedivej se na neho.
   Kdo se na Apollo koukne /kdyz leti vokolo/,
   toho Apollo ...
   Vodbouchne..!!

   Smazat
  6. 2:09 Tys to nečet, co? jen ti vo tom někdo povídal! Páč jinak bys nemoh plácat takový krávoviny! Monarchii svrhli zednáři z Dumy, tzv. miljukovci v koordinaci s Buchananem - britským velvyslancem! Lenin s tím neměl vůbec nic společnýho a o svržení cara se dočetl ve švýcarskejch novinách, hňupe! Více si o tom nastuduj zde - https://www.zvedavec.org/komentare2017/03/7198-utajovana-fakta-o-pozadi-revoluce-roku-1917-v-rusku.htm

   Smazat
 7. Jistě znám tu otázku.

  Proč dělají všechno proto, abychom si mysleli, že tam nebyli?

  A je v podstatě jedno jestli tam letěli nebo ne. Ale podle některých zahraničních (ruských) informací se PRÝ chystá něco na způsob - nebyli jsme tam a Vy jste to spolkli! To jsme chlapíci! A Vy idioti.

  Nečekejte, že Západ bude oslavovat prvního člověka ve vesmíru - Jurije Gagarina - vždyť to byla tehdy jejich hanebná a potupná porážka ... při dalším nezdaru - to je při přistání kosmonautů SSSR na Měsíci jako první, by měl celý Západní svět, tak jaký byl a jaký ho známe dnes setsakra namále. Naštěstí pro Západ tu byl Nikita Chruščov, který zradil svou zem. A samozřejmě další pokračovali. Ostatně je tu ještě jeden faktor, a to že vedení SSSR zcela jistě vědělo, jestli jde o podvod nebo ne. Samozřejmě jenom čistou náhodou po letech USA na Měsíc získal Sovětský svaz celou řadu politických a ekonomických výhod pro sebe a to za hubičku. Kromě toho je faktem, že v SSSR se přímo nevysílal ani jeden let Američanů na Měsíc. Po zhlédnutí filmů a záznamů (po letech) se řada odborníků sovětské kosmonautiky vyjádřila asi tak, že vysílat to tehdy hned přímým přenosem, sálem by se rozhléhal hurónský smích ...

  OdpovědětSmazat
 8. Pořád nebyla zodpovězená, ze základních otázek, pobytů Američanů na Měsíci a to, proč ani na jedné fotografii, které tam pořídili, není vidět jediná hvězda, ač by tam na těch fotografiích měla byt vidět krásně celá mléčná dráha, tedy miliony hvězd a to o hodně jasněji, než když se u nás díváme na noční oblohu, protože u nás je atmosféra, ale Měsíc ji nemá. Když už Američané to vysvětlují expozici, tedy, že když byl objektiv namířený na zemi a ta byla světlejší, tak už fotoaparát nezaznamenal miliony hvězd na obloze Měsíce. No jo, ale co ty ostatní snímky, kde není na obloze Měsíce Země. A navíc obloha na Měsíci musela být úchvatná a to tak, že jako fotograf, bych záměrně se snažil tuto Měsíční oblohu s miliony hvězd nafotit. Ale nestalo se a ani jeden snímek, ale to ani náhodou, jí nezaznamenal a samotní astronauti o ní mlčí. Byl jsem na nejvyšších vrcholech Evropy a udělali jsme vrcholové snímky a podle těchto nikdo, nikdo nám nemůže říct, že jsme tam nebyli. Kdyby aspoň jeden záběr zaznamenal Měsíční oblohu, nikdo by nemohl zpochybňovat jejich pobyt na Měsíci. Američani si sami natočili film "Kozoroch I." a možná dali sami odpověď na to jak se letělo na Měsíc. Ve filmu Američani letí na Mars. Někdo v naší televizi , řekl, že v tom bylo angažováno tisíce lidí a ti by přeci nemohli všichni mlčet. Oni ani mlčet nemusí. Vysvětlil někdo proč po zásahu dvojčat dvěma letadly spadly celkem tři mrakodrapy a ta nezasažená budova patřila CIA a bylo u toho tisíce lidí a nic to nedokazuje. Rozhodující je co oni Američani řeknou a to je pravda, všechny ostatní pochybnosti jsou konspirační teorie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek se ptá, proč má lidstvo dnes problém doletět na Měsíc. Odpověď zní, protože se řeší otázka, jak odstínit, nebo vyřešit, vysokou kosmickou radiaci která by astronauty zabila.

   Smazat
  2. Rusové ještě před přistáním Američanů na Měsíc vyslali několik automatických stanic a dokonce se jim podařilo přivézt z Měsíce vzorky Měsíčního povrchu, ale s čím měli největší potíž byla kosmická radiace, která byla tak silná, že přístroje musely být odstíněny množstvím materiálu, kterým by nenahradila látka skafandru.

   Smazat
  3. Nikdy tam amíci nebyli.Silně věřícího Armstronga se novinář zeptal zda je ochoten přísahat na bibli a ten mu odpověděl a to dost neurvale,že je ta bible falešná!!!!Stačí???

   Smazat
  4. OSOBNĚ
   si vzpomínám na jednu zapeklitou otázku :

   Jak to, že se ta jejich vlajka hýbe ve větru,
   když na Měsíci žádný vítr nevane ?
   Není to tak, že někdo blbý otevřel dveře ve studiu
   a vznikl průvan...?
   Každopádně je to mistrovské dílo filmařů
   a kdo tomu věří, tomu to neberu...
   LEŽ
   pomáhá americkým zločincům ovládat svět
   a vylhanými, vyprovokovanými válkami s miliony mrtvých, mají ale po celém světě bezpočet lokajů,
   loudících alespoň pohlazení od svých páníčků,
   ČR mezi nimi nesmí chybět...

   Smazat
  5. Akurát jedna posádka raketoplánov v 1998 dosiahla jednu z najvyššich nadmorskych vyšok (okrem apolla) 560km čo je ešte pod začiatkom radiačného pasu. Astronauti videli záblesky svetla cez zatvorené oči, ktoré popisovali ako padajúce hviezdy. boli to práve tieto vysokoenergetic ké častice, ktoré prechádzali cez ich lebky. v dôsledku toho vydala CNN správu ako nepredpokladané zistenie NASA: "Radiačný prstenec obklopujúci Zem môže byt ďaleko nebezpečnejší než sa pôvodne predpokladalo".
   Zaujímavé je ale to, že o týchto fenoménoch neinformovala Hiuston ani jedna z posádok Apolla.

   Smazat
 9. No nic pravdu se nikdy nedozvíme západ nikdy neuzná porážku. Od mala jím vtloukají do hlav že jsou nejlepší a skutek utek.

  OdpovědětSmazat
 10. Já myslím, že musíme všichni přiznat, že Hollywood je silná zbraň USA a filmy vzniklé v Hollywoodu jsou ty nejlepší a navozují iluzi, že člověk dosáhne všeho, co si Američani zamanou. Prezident řekl, že přistanou na Měsíci a oni Američani přistáli. To ostatní je konspirace řízená Ruskou propagandou.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidstvo a jednotliví lidé musí konečně pochopit, že se nikdy do Vesmíru nedostanou. Jsou na Zemi uvězněni a izolováni (jako v karanténě). Všechno živé co se dostane za hranice Van Alenových -N.S Věrnonových radiačních pásů je zabito a spáleno. Vesmír se chrání a vůbec nestojí o živé svinstvo ze Země ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problémy kosmických letů:
   Lidem a živým organismům obecně jsou vysokoenergetické protony a záření beta ve van Allenových pásech životu nebezpečné, neboť částice, které se v nich velkou rychlostí pohybují, jsou schopné porušit lidskou DNA. S výjimkou programu Apollo a několika dalších ojedinělých letů se člověk pohyboval v menší vzdálenosti, než je vnitřní hranice vnitřního van Allenova pásu (tedy max do cca 350 km od zemského povrchu).Z toho lze usuzovat,že let člověka do vzdáleného vesmíru je mnohem složitější než se původně zdálo. V nahrávacích ateliérech Hollywoodu naštěstí žádná radiace nehrozila a všichni aktéři přistání na Měsíci bez problému přežili.

   Smazat
  2. As we get further away from Earth, we will pass through the Vann Allan Belts, an area of dangerous radiation. Radiation like this can harm the guidance systems, onboard computers, or other electronics on Orion. Naturally, we have to pass through this danger zone twice, once up and once back. But Orion has protection, shielding will be put to the test as the vehicle cuts through the waves of radiation. Sensors aboard will record radiation levels for scientists to study. We must solve these challenges before we send people through this region of Space.

   Preklad: Ako sa vzďaľujeme od Zeme, preletíme cez van Allenove pásy - oblasť nebezpečnej radiácie. Radiácia ako je táto môže poškodiť navigačné systémy, palubné počítače alebo inú elektroniku na Orione. Prirodzene, musíme cez túto oblasť letieť dvakrát, tam a späť. Ale Orion má štít ktorý budeme testovať keď bude prelietavať cez vlny radiácie. Senzory na palube zaznamenajú úroveň radiácie aby ju vedci mohli študovať. Musíme vyriešiť tieto výzvy predtým než pošleme ľudí cez túto oblasť vesmíru.
   NASA Engineer Kelly Smith, 2014
   Takto si NASA inžinier doslovne nasral do hniezda:-)
   Načo potrebujú testovať štít Orionu proti Van Alenovým radiačným pásom keď to už dávno v programe Apollo otestovali a cez readiačné pásy letelo už 21 USA astronautou. Tak čo tam chcú testovať je to predsa bezpečné aj bez štítov ktoré projekt Apollo neriešil a nepotreboval stačíl pár milimetrov hrubí hliníkový plech

   Toto ich jednoznačne usvedčuje

   Smazat
  3. Narazil som na záber povrchu Mesiaca kde sú viditeľné hviezdy. Je to foto NASA z misie Lunar Orbiter III. To akože ufo je tam irelevantné preto že to ufo vôbec nemusí byť vlastne tam žiadne ufo ani nieje:-). Je to len vec prílišnej predstavivosti. ... možno tak vidieť všeličo....
   Objavom sú pre mňa tie hviezdy o ktorých astronauti tvrdili že ich z povrchu Mesiaca vôbec nevideli a že sa nedajú odfotiť. A Lunar Orbiter ich odfotil? Ako to?
   Zábery sú tu:
   http://aragonit9.blogspot.com/2015/12/na-13-metri-to-ide-len-kusok-po-kusku.html

   Smazat
  4. Za zrútenie sondy môže vesmírna radiácia

   Za zrútenie sondy Fobos-Grunt môže vesmírna radiácia, tvrdí to šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos, ktorá má celý projekt na starosti

   Najpravdepodobnejšou príčinou má byť podľa šéfa Roskosmos-u Vladimira Popovkina "vplyv nabitých častíc z vonkajšieho vesmíru na počítačové systémy na palube," teda silná kozmická radiácia.
   či sa tí rusáci len nevyhovárajú.....
   server.sk/.../...
   Kozmické žiarenie objavil 7. augusta 1912 Victor Franz Hess, ktorý bol za to v roku 1936 ocenený Nobelovou cenou za fyziku. Vysokoenergetic ké častice sa do vesmírneho priestoru dostávajú z rôznych zdrojov – z hviezd, jadier galaxií, kvazarov, po výbuchoch supernov a zrejme aj z interakcií čiernych dier s okolitou hmotou. Spolu s tvrdým röntgenovým a gama žiarením predstavujú tieto častice pre kozmonautov radiačné nebezpečenstvo.

   Riziko sa prejavuje aj na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS, kde je aj z tohto dôvodu pobyt posádok časovo limitovaný. Vo výške čosi nad 400 km je však ISS stále pomerne účinne chránená dáždnikom zemského magnetického poľa. Iné to bude pri letoch do hlbokého vesmíru.

   Testy na hlodavcoch ukázali, že vystavenie organizmov dopadu vysokoenergetic kých častíc spôsobuje syndróm „vesmírneho mozgu“ prejavujúci sa dlhodobým neurologickým poškodením, kognitívnymi poruchami a zhoršením úsudku.
   Dlhodobé pôsobenie kozmického žiarenia (tak ako u každého ionizujúceho žiarenia s dostatočnou intenzitou) môže okrem vplyvu na mozog a nervový systém viesť aj k zvýšenému riziku rakoviny a poškodeniu imunity.
   Žiarenie ako vesmírne šrapnely
   Vysokoenergetic ké elementárne častice pochádzajúce z mimogalaktickýc h zdrojov dokážu preletieť plášťom kozmickej lode, aj telom kozmonautov, ako keby tam ani neboli. Z hľadiska ionizácie predstavujú paradoxne menšie nebezpečenstvo.
   Ale v kozmickom žiarení sa nachádzajú aj ťažké častice, akými sú ióny, alebo jadrá prvkov ako kyslík, alebo uhlík a tie môžu pri pohltení v plášti vyvolávať kaskádu ďalších častíc vyrazených z materiálu. Tie pôsobia ako črepiny granátu a môžu napáchať značné škody v živých organizmoch.
   techbox.dennikn.sk/.../...
   Tá radiácia bude riadny problém....

   Smazat
 12. Nevím jméno režiséra, který před smrtí prohlásil, že se podílel na natáčení "kosmických" záběrů Apolla, ale na zemi v ateliéru, takže je snadno doložitelné , že mnoho "nádherných" záběrů z kosmu jsou pozemské podvrhy!!! Já nevím , zda byly USA na Měsíci, či nikoliv, ale že léta oblbují světovou veřejnost podvrženými filmy je holá skutečnost!!! Oni by se ani tak "krásné" záběry v kosmu nepodařilo natočit, proto přišlo na pořad podvádění!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   Ten režisér se jmenoval Stanley Kubrick. Více si přečtěte zde:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanley_Kubrick
   Zemřel v roce 1999. A také jsem četla jednu konspirační teorii, že se jeho "zpověď" nesmí dostat na veřejnost o natáčení přistání na Měsíci až po snad 20 letech. Bylo to tuším na You Tube. Ale jak je známo internet není "Slovo Boží", že?
   Hezký den všem.

   Smazat
  2. Vdova po Kubrickovi potvrdila že sa jej manžel na projekte Apollo podielal. Načo by to robila ak by to nebola pravda?

   Smazat
  3. V roce 1971 Kubrick ujel z USA do Velké Británie a v Americe se už nikdy neukázal. Všechny jeho následující filmy pak byly natočeny v Anglii.
   Dlouhé roky režisér vedl život v ústraní, bál se o život. Podle ujištění anglických novin „Sun“ se režisér „bál, že bude zavražděn americkými tajnými službami, stejně jako ostatní účastníci televizního zajištění měsíční aféry USA“.
   Režisér náhle zemřel údajně na infarkt v dokončovací fázi natáčení filmu „Eyes Wide Shut“, v němž hlavní role hráli Tom Cruise a Nicole Kidman. A byla to právě Nicole Kidmen, kdo v roce 2002 v rozhovoru pro americké noviny The National Enquirer řekla, že Kubrick byl zavražděn. Režisér jí zavolal 2 hodiny před oficiálním časem svého úmrtí a žádal ji, aby nejezdila do Hertfordshire, kde, jak sám řekl, „nás všechny otráví tak rychle, že si nestihneme ani kýchnout“.
   Podle tvrzení britských novinářů členové Národní agentury pro bezpečnost USA se poprve pokusili Kubricka zabít už v roce 1979. Násilný charakter Kubrickovy smrti 7. března 1999 v anglickém Harpenden (Hertfordshire) později potvrdila i jeho žena. V létě roku 2003 v rozhovoru pro francouzskou televizi a později 16. listopadu téhož roku v rámci pořadu „Temná strana Měsíce“ (TV kanál CBC Newsworld) vdova po režisérovi, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan) učinila veřejné prohlášení, jehož podstatou bylo následující:
   V době, kdy si SSSR již celkově osvojoval vesmír, prezident USA Richard Nixon, podle vdovy inspirovaný vědecko-fantastickým filmem jejího manžela – který později vešel do historie jako jedno z nejlepších děl Hollywoodu (2001: Vesmírná odyssea, 1968) – vyzval režiséra spolu s ostatními hollywoodskými profesionály, aby „zachránili národní čest a důstojnost Spojených států“. Což mistři z „továrny na sny“ vedení Kubrickem také udělali. Rozhodnutí o falšování provedl osobně prezident USA.
   Taková prohlášení od účastníků tohoto „projektu“ však zazněla už dříve. Zejména raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy „Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů“ (We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974 a jejím spoluautorem byl Randy Reid. Ten rovněž potvrdil, že údajná reportáž z přímého přenosu přistání lunárního modulu NASA je falešná a byla natočena na Zemi. Pro natáčení byl použit vojenský polygon v Nevadské poušti. Na snímcích pořízených v různých časech ruskými průzkumnými satelity můžeme jasně vidět obrovské hangáry a skvrny kráterů napodobující měsíční povrch. Právě tam vznikly záběry ze všech „měsíčních expedic“ natočené hollywoodskými specialisty.
   Odvážlivci byli dokonce i mezi samotnými astronauty. Tak například americký astronaut Brian O’Leary, když reagoval na přímou otázku, řekl, že „nemůže dát stoprocentní garanci, že Neil Armstrong a Edwin Aldrin vlastně chodil na Měsíci“

   Smazat
 13. Žijeme v MATRIXU.Dějiny jsou neustále "upravovány",že už i histirici mnohdy nevědí co je vlastně pravda nebo fake I BIBLE byla několikrát přepisována..Pokud se týče vesmíru,to je takřka všechno LEŽ. Nikdo nikdy nebyl výš nad zemí než 90km. Hranice smrti všeho živého je cca 100km.Měsíc a slunce nad námi krouží cca 4800km.Před 5ti sty lety toho vzdělaní učenci věděli víc než dnes.Fakta jsou většinou ukryta ve Vatikánu. Prezidenti mocností světa jsou pouze loutky hrající divadla dle pokynů iluminátů.Neposlušní jsou nemilosrdně lividováni.V SSA A.Linkoln jako 1. a J.F.Kenedy poslední.Ostatní viz dějiny. Tak zvané vesmírné programy slouží k odčerpávání ohromných financí ve prospěch jiných záměrů. V tomto panuje neuvěřitelná shoda všech "vesmírných" mocností, což je záhadné - proč ??
  Únikový plán sterilizovat USA s 5G https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693047.html

  OdpovědětSmazat
 14. 50.výročé je obrazem technologické a vzdělanostní stagnace a kulturního úpadku vyspělého západu. 75. výročí ukončením války je oslavou zdravého lidství, které se nenechalo uvrhnout do otroctví. 50. výročí přistání je oslavou, nebo tryznou?

  OdpovědětSmazat
 15. Ad 13:32, pamatuji se na článek, který na obrázku z "přímého přenosu s povrchu Měsíce" upozornil na dva rozpory záběru s fyzikálními zákony. Ten první, absence Země ve všech záběrech; ten druhý - podle autora příspěvku, skafandry by za podmínek na Měsíci musely mít jiný vzhled. Víc si nepamatuji, protože oba argumenty mě přesvědčily, jak je také již zmíněno výše, že v Hollywoodu jsou opravdu nejlepší profíci na Zeměkouli -:). A.Š.

  OdpovědětSmazat
 16. Pro 13:05 : A jak ji odstínili tenkrát? Proč nejde stejná (podobná, dokonalejší) metoda použít dnes? Kam jsme pokročili za těch 50 let?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američani asi odstínili vysokou kosmickou radiaci v Hollywoodu. Je to bezpečné a nestojí to tolik peněz.

   Smazat
  2. "Odstínění" nam zajišťuje planeta Země jako důsledek její gravitace. Žádný skafandr jako materiální stínění je k ničemu, k atomovému reaktoru se se skafandrem také nikdo nedostane.
   Odstínění kosmické lodi je možné pouze "umělou gravitací" a to je technicky a energeticky nemožné (minimum v tomto přibližném směru je vybádáno v technice supravodivosti a magnetismu při stavbě cyklotronů).

   Smazat
  3. Proti kosmickému záření nás na planetě Zemi chrání elektromagnetické pole vytvářené tekutým kovovým jádrem země a otáčením Země kolem vlastní osy. Nebezpečné vysoké kosmické záření se odráží od siločar takto vzniklého elektromagnetického pole. Bez této ochrany by život na Zemi nebyl vůbec možný. Jak dokázali Američani přežít bez této ochrany, to asi nikdo neví a jestli to zapomenuli, tak na Měsíc hodně dlouho nepoletí.

   Smazat
  4. Důkazem elektromagnetického pole Země a kosmického záření je polární záře, kterou je možné pozorovat na pólech.

   Smazat
  5. Shrnutí některých argumentů, které podporují myšlenku, že přistání na Měsíci, v podobě prezentované veřejnosti, bylo buď částečně a nebo zcela zfalšováno:

   Astronauti trpěli amnézií. Na otázky novinářů nedokázali konkrétně popsat, jaké to bylo na Měsíci a co všechno viděli. Odpovědi byly velmi obecné.
   První člověk na Měsíci, Neil Armstrong, odmítal dávat rozhovory.
   V prezentaci vyzval Armstrong další generace, aby pátrali po skutečné pravdě tam venku. Mnozí soudí, že tím narážel na fakt, že přistání na Měsíci bylo mediálně zmanipulováno.
   NASA nikdy nezveřejnila fotografie hvězdné oblohy z povrchu Měsíce.
   NASA nikdy nedala k dispozici fotografie povrchu Měsíce ve vysokém rozlišení.
   NASA nikdy neposkytla fotografie povrchu Měsíce v přirozených barvách (barvy, které mohli vidět i astronauti misí Apollo.) Zůstává tedy otázkou, proč jsou fotky černobílé?
   Čínská mise Nefritový králík z roku 2013 ukázala, že povrch Měsíce je výrazně dohněda, což je v rozporu s černobílými i barevnými fotografiemi z dílny NASA.
   Na přípravě mise Apollo se podílely tisíce lidí, kteří projektovali a stavěli vesmírné lodě a vybavení do nich. Někteří uvedli, že se podíleli na výrobě dřevených maket 1:1. Dle jejich slov to spíše připomínalo tvorbu filmových kulis.
   Dodnes existují realistické modely povrchu Měsíce: NASA: Simulace přistání na Měsíci, které používali astronauti pro simulaci přistání na povrch Měsíce. Je k dispozici celý glób Měsíce, koridor, kterým astronauti měli proletět během přistání, Moře klidu z výšky a pak reálný model 1:1, který byl vytvořen v Nevadské poušti.
   Astronaut Edgar Mitchell (člen posádky A14) v jednom z rozhorů uvedl, že lidé sice byli na Měsíci, ale skutečnost prezentovaná veřejnosti je odlišná od toho, jak to doopravdy probíhalo.
   Astronaut Brian O’Leary uvedl, že nemůže dát stoprocentní garanci, že Neil Armstrong a Edwin Aldrin vlastně chodil na Měsíci.
   Steven Greer uvedl, že jsme sice na Měsíci byli, ale celý průběh byl předtočen. Natočené záběry byly pak použity při tzv. živém vysílání.
   Na filmových záběrech a fotografiích z (údajného) povrchu Měsíce jsou chyby: pohybující se vlajka, nekonzistentní směry stínů, značky na rekvizitách, chybějící stopy po raketovém motoru nebo vozítku.
   Mise Apollo 13 byla filmovým dramatem. Přitáhla lidi zpět ke sledování reality show.

   Henry Deacon uvedl: „Byli jsme tam s jistou pomocí.“ Pak řekl: „Měli jsme vyspělou technologii, která nebyla součástí oficiálního programu Apollo. Nebyla součástí uznávané vědy té doby, což nám pomohlo dostat se skrz Van Allenovy pásy.“

   Pekné odrby UFOni im pomáhali prekonávať radiáčné pásy:-)))

   Pro let na Měsíc je třeba překonat mj. radiační pásmo tzv. Van Allenovy pásy. NASA o nich během mísí Apollo věděla. Přesto se jejich důkladným výzkumem a dopadem na zdraví astronautů začala zabývat až na počátku 21. století!
   Video z oběžné dráhy Země, které ukazuje, jak byly falšovány záběry letu na Měsíc

   Smazat
  6. Vezměte si Aragonite učebnici s názvem Velký atlas světa a podívejte se, kde začínají ionizované vrstvy. Třeba pak nebudete psát nesmysly.

   Smazat
  7. Áno a prečo na Orióne riešia protiradiačný štít?
   Prečo to isté riešia aj Rusi na Fedrácii?
   a prečo to najprv idú skúšať v nepilotovaných misiách a merať pritom radiáciu na štítoch a pod nimi?
   V programe Apollo sa nič také neriešilo
   A prečo sa astronautom z Apolla neblískalo v hlavách ako v misii STS v roku 1999 keď sa astronauti prvýkrát vôbec posťažovali na neobvyklí ešte nezažitý jav keď sa raketoplán dostal 550 km vysoko a to sa k radiačným pásom sotva priblížili.
   NASA z toho bola doslovne v šoku.
   A prečo?
   Preto že také niečo nikto z astronautov predtým ešte nezažil. Amstrong a spol ani hviezdy na Mesiaci nevideli nieto aby sa im blískalo v hlavách ako na tej misii raketoplánu v roku 1999. To by astronautou leticich k Mesiacu isto na smrť vydesilo. Oni však boli v pohode ufóni odtienili radiáciu a vec je vyriešená?
   Už že sa objavila takáto konina že UFÓni Američanom pomáhali prekonať radiačné pásy a bola myslená vážne mi celkom stačí.
   Bol som veľkým fandom Apolla ale dnes už vieme oveľa viac ako sme vedeli v tej dobe.

   Raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy „Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů“ (We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974

   Keď toto napísal reketový inžinier pracujuci v spoločnosti ktorá stavala raketové motory pre misiu Apollo tak niečo skutočne nie je v poriadku.

   Dementa by tam predsa nezamestnávali ani minútu. Čo by takého človeka mohlo motivovať aby to začal tvrdiť a byť všetkám na smiech už v roku 1974?

   Smazat
  8. 15:32
   A viete že existujú až tri radiačné pásy? Len nedávno bol objavený aj ten tretí

   Smazat
 17. Rusove se nejdal dostali na Sibir.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom ale nikdo nepochybuje a tu Sibiř mají jistou.

   Smazat
  2. A kampak jsi se v životě dostal ty? Už jsi se odpoutal od máminy sukně?

   Smazat
 18. Dnesni ruske rakety pristavaji na iranskem venkove nebo na Kypru potom, co byly vystreleny jako soucast PVO v Syrii proti izraelskym letounum:-)

  OdpovědětSmazat
 19. Kam ruske rakety navrtal imperialisticky krtecek tak, aby zesmesnil sovetske technologie?

  OdpovědětSmazat
 20. Hm, nie, mám vyštudovanú históriu, doktorát, ale tú odpoveď nepoznám. Nikdy nebudeme poznať s istotou úplne všetko o našej minulosti. Je to smutné a trápne, ale je to fakt.

  OdpovědětSmazat
 21. Já jsem člověk důvéřivý a spoléhám na to, že lež se sama prozradí. Bude to trochu déle trvat a na Měsíci přistanou další výpravy a určitě budou pátrat po smetí co zanechali předchůdci. Nevím co by si počali Nevěřící Tomáši, kdyby tam nalezli kopec PEDlahví s igelitovými sáčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...nalezli kopec PEDlahví..."
   Co to je za flašky? Ty byly vyráběny před PETkami, nebo budou po nich?

   Smazat
  2. Probuzení, PED je inovovaný druh, protože se sešlapuje "per PEDes". Dobré ráno.

   Smazat
 22. Van Allenové radiačné pásy. Prvý začína zhruba na 400km. Kozmické stanice aj s kozmonautmi lietajú pod touto hranicou. Preto nie sú ohrození. Informácie o Kennedyho smrti neboli len tak pre nič zatajené a budú odtajnené až po našej smrti. WTC 7 a iné, tiež sú záhady, ktoré sa my nemáme možnosť dozvedieť. Platí staré porekadlo: Niet dýmu bez ohňa, alebo ešte lepšie, bez vetra sa ani lístok nepohne. Tajnosti nerobili iba Sovieti, ako sa to medzi ľuďmi traduje.

  OdpovědětSmazat
 23. V 70. letech utrpěl Západ těžko postřehnutelný puč, který udělal čistku mezi všemi nacionalistickými vůdci, oddanými hájit své vlastní obyvatelstvo před znovuzrozením finanční oligarchie, která jen krátce předtím prohrála svůj boj o dosažení dominance nad světem pod Hitlerem a Mussolinim. Poté, co byly poslední bašty odporu vůči tomuto puči posledně zničeny např. i pomocí vraždy Bobba Kennedyho v roce 1968, tak se rychle zformovaly neziskové organizace jako revoluční gardy, aby tu novou etiku pod taktovkou Klubu 1001, Římského klubu a Světového fondu divoké přírody vynutily. Tyto organizace byla nacpané bývalými eugeniky a imperialisty jako princ Bernhard z Holandska (zakladatel 1001 Přírodního trustu a Skupiny Bilderberg), jeho přítel princ Philip Mountbatten (manžel současné britské královny) a Sir Julian Huxley. Všichni tito tři oligarchové byli spoluzakladateli Světového fondu divoké přírody.
  https://www.reformy.cz/putin-napada-malthusianstvi-noveho-svetoveho-radu-fuzni-energie-pro-rusko-je-narodni-prioritou/

  OdpovědětSmazat
 24. Rusové k přistání na měsíci měli připravenou silnou raketu, která při zkouškách neobstála, ale vzhledem ke všem daným do rovnice, jim vycházelo, že k měsíci polití maximálně dva kosmonauti a na povrch měsíce pak v modulu sestoupí jeden z nich. Přitom do měsíčního modulu by musel kosmonaut přestoupit přes otevřený kosmický prostor. Hmotnostně jim to vycházelo tak, tak. Jak to matematicky vycházelo Američanům, kteří tam dopravili i terénní vozidlo to je malá záhada.Ale největší záhada je, kam se to co měli Američani vše podělo, že dnes nejsou schopni si dopravit na ISS ani vlastní lidi.

  OdpovědětSmazat
 25. Zemřel SSmann Werner von Braun a nastalo vakuum v důsledku kterého se Američané, bez ruských motorů, neodlepí od Země. Natož, aby létali do kosmu.

  OdpovědětSmazat
 26. To je fakt. Komu věřit? První mohli být na měsíci sověti. Alespoň Nikolaj Nosov to popsal v knize Neználek na měsíci. A Neználek jak známo byl Rus jako poleno. Jenže na druhé straně...když tam přistál, tak tam už dlouho vládli oškliví kapitalisti. Ovšem se nepíše jestli byli emeričtí, němečtí nebo jací. Tak se v tom vyznejte. Už dlouho se zabývám tímto pro mne naprosto životně zásadním problémem, zatím co manželce nechávám na starosti tak nepodstatný problém jak vyjít s výplatou. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odlehčíme to:
   Syn dostane od otce 100 kč. Vezme a nic neřekne. Proto se ho otec ptá: "Co řekne maminka když přinesu výplatu?" Odpověď : "A to je všechno?"

   Smazat
 27. Když chtějí do vesmíru, tak musí počkat, až je tam někaký ten ruský autobus hodí. Na měsíc nejspíš poletí na dělové kouli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To těžko. Má už to patentovaný Baron Prášil.

   Smazat
  2. Probuzený dobré:-)
   Celé Apollo je Baronprášilovská udalosť prvého rangu:-)

   Smazat
 28. Problémy kosmických letů:
  Lidem a živým organismům obecně jsou vysokoenergetické protony a záření beta ve van Allenových pásech životu nebezpečné, neboť částice, které se v nich velkou rychlostí pohybují, jsou schopné porušit lidskou DNA. S výjimkou programu Apollo a několika dalších ojedinělých letů se člověk pohyboval v menší vzdálenosti, než je vnitřní hranice vnitřního van Allenova pásu (tedy max do cca 350 km od zemského povrchu).Z toho lze usuzovat,že let člověka do vzdáleného vesmíru je mnohem složitější než se původně zdálo. V nahrávacích ateliérech Hollywoodu naštěstí žádná radiace nehrozila a všichni aktéři přistání na Měsíci bez problému přežili.

  OdpovědětSmazat
 29. Je to jednoduché. Nejsou peníze. Zkušenosti se ztrácejí s odcházejícími lidmi. Kapitalizmus už trochu upadá. Příklad: po zrušení nebo úpadku řady závodů zde v česku nelze sehnat techniky, kteří by zajistili případnou návaznost výroby - např ve Škodě, v aeru, JE a pod.
  Prikner

  OdpovědětSmazat
 30. Já bych to viděl střízlivě. Před padesáti lety byla Studená válka a všechny "výlety" do vesmíru byly uskutečňovány především pro možnou výhodu, z vojenského hlediska, rozhodně nešlo u žádných vesmírných dobrodružství, pouze o prospěch celého lidstva. Téměř všechny družice, okolo Země jsou využitelné pro vojenské účely, i když některé se využívají komerčně, aby se alespoň část nákladů vracela. Závod o obsazování Měsíce už vlastně začal a to jen proto, že se tam chystají už snad všichni. Jedná se o něco podobného, jako parcelování Arktidy nebo Antarktidy. Kdo nebude mít na Měsíci základnu, jako by nebyl. Obyčejným lidem to nepřinese nic užitečného, stejně jako vždy, naopak na ně bude zbývat ze státmích rozpočtů zase méně.

  OdpovědětSmazat
 31. NASA ztratila . . .To si delaji srandu.

  OdpovědětSmazat
 32. Vyskumne lety do vesmiru byly preruseny kvuli odvracene strane mesice !
  Jsou tam zakladny UFOunu !
  Jednoho UFOuna maji nalozeneho v lihu na zakladne v
  Nevade ! Maji take nejake poloznicene UFO, na stejne zakladne, ke ktere se nejde priblizit.
  To pise nas tisk.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:23 Ty víš vše a nejlíp.
   Byl jeden Adolfuv přítel, Wernher von Braun. Ten pro Adolfa vyvíjel tajné zbraně a něco i prý létalo na Londýn. Naštěstí pro nás, nebylo dost času, a tak tehdy Braun neudělal "pořádnou raketu", Heisenberg neudělal "jadernou bombu" i když jim už moc nescházelo.
   Adolf to neunesl a zabil se a Braun odjel do USA (SS členství ničemu nevadilo). Nakonec vyvinul raketu Saturn V. Ta byla pro Apollo stěžejní. Protože ale Braun zemřel v 1977 tak, rozjeté technologie setrvačností ještě nějak fungovaly. Pak bylo levnější "to" koupit u Rusů a dnes jsou v pr..li jak Baťa s dřevákem.
   Je to stejné jako slavné NHKG, které za blbých komančů produkovalo ale privatizací a přeprodejem dál a dál už svět svými výrobky neohromí. A jak např. ArcelorMittal přeprodal, tak nový majitel už snižuje výrobu o 10%. Takže za 10-20 let bude spousty hal pro společenské vyžití podle DOV (dolní oblast Vítkovic).
   Až se někdo v Ostravě v roce 2050 zeptá: "A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom železiarne?" A Kefalín odpoví: Velké haly na technodiskoteky s překážejícími trubkami a kusy železa k bůhvíčemu, "but realy cool place".

   Smazat
 33. Vyšel zajimavý článek, neumím přepsat link, jmenuje se Apolo mýtů zbavené. Nebudu to tady rozebírat, je toho na tři stránky. Mezi jiným tam popisují, že lidé v NASA dodnes věří ,že komunikovali s posádkou na měsíci, ale ve zkutečnosti komunikovali přes transvér s kosmounauty na zemi.Jenom jedna s mnohých.Nemněli na to ani skafandry, vrátili by se pytle hoven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Apollo mýtů zbavené
   http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/?fbclid=IwAR2lZ8V_8RCyM5d3SVrTynv0y-mtz85kFh6LGVNW2cHo8h6DanmixeSjzzs

   Smazat
  2. http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/

   Z článku:

   "Podobně se „ztratily“ nebo „byly ukradeny“ veškeré hmotné artefakty, týkající se letů Apollo s lidskou posádkou. NASA se povedlo úspěšně ztratit jak „měsíční kamení“, tak veškeré originály filmů a fotek, tak veškerou dokumentaci k raketám Saturn a motorům F1. Jak pohodlné".

   Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/

   Smazat
  3. Dobrý večer.
   Ten odkaz neboli link nemusíte přepisovat. Stačí když v horním řádku kliknete za tím, co je tam napsáno, těsně za. Ten název celý zmodrá. Vložíte kurzor do té modré části a zmáčknete "Ctrl+C". Na web, třeba tady, do textu zase vložíte kurzor a zmáčknete "Ctrl+V" a celý ten odkaz se vytiskne. Když to budete dávat např. na NR tak odkaz nebude napsán modře a podtržený. JInak třeba do emailu kamarádovi když to pošlete, tak on to dostane modře, aby se mohl podívat na co jste jej chtěl upozornit. A stejně tak to kopírování tj. "Ctrl+C" a "Ctrl+V" si můžete vyzkoušet i na příspěvku nad tím mým. Kurzor položte na http://leva-net a táhněte kurzor až na konec odkazu ...zbavené/ zase to celé zmodrá. A pak již jen to "kurzor do modrého a Ctrl+C a Ctrl+V tam kde chcete poslat. Snad jsem to napsala celé.
   Pěkný celý příští týden všem.

   Smazat
  4. honolulu napísal:
   Vyskumne lety do vesmiru byly preruseny kvuli odvracene strane mesice !
   Jsou tam zakladny UFOunu !
   Jednoho UFOuna maji nalozeneho v lihu na zakladne v
   Nevade ! Maji take nejake poloznicene UFO, na stejne zakladne, ke ktere se nejde priblizit.
   To pise nas tisk.
   nick honolulu

   Toto je len krycia prupovídka všetky tie UFO na Mesiaci, aby sa program Apollo zdal vieruhodnejší aj pre UFOlógov. A aby bol dôvod prečo sa tam už nelieta lebo UFÓNI:-)

   Boli v prdeli a nie na Mesiaci:-)

   Skutočný závod o Mesiac sa začína až teraz. Na lodi Orión budujú protiradiačný štít ktorý najprv vyskúšaju v nepilotovanom lete. Rovnaký problém riešia aj Rusi pri ich novej vesmírnej lodi Federácia.

   Smazat
 34. 16.listopadu 1999 jsem se vracel z dovolene a u mestecka
  Mansfield, ve state Ohio, jsem uvidel na tmave vecerni obloze, 6 velkych disku 4 ruznych barev, viset nad dalnici I-71 !

  Oni se nehybaly a visely na obloze 2 minuty (+/-) tento velmi pekny barevny obraz, bylo videt na severni obloze a nase reakce - lidi na dalnici bylo spontalni zastaveni .

  Lide vystoupili z aut a v nemem uzasu cumeli na 6 disku.

  Disky zmizely / vystrelily obrovskou rychlosti na severovych. Potom zacal rachot a cirkus, jaky jsem
  nezazil . Stihacky , helicoptery , hasici, policajti, zmatene jezdily a letali po celem severnim Ohiu.
  Druhy den nam tisk oznamil, ze to byly "meteory".

  Vzal jsem si barevne tuzky a namaloval co jsem videl a rozmnozil to - rozdal kolegum v praci.
  Potom jsme zakreslili do mapy statu, odkud to priletelo a kam to odletelo. (Z Michiganu do Ohia a potom na severo vychod, coz je nekam do vych. Ontaria.)

  10 let jsem kvuli tomuto silnemu zazitku vozil v aute fotoaparaty a dalekohledy a uz nikdy pozdej, jsem nic podobneho nevidel .

  Verim vsak od te doby, ze ve vesmiru existuji UFOuni !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z poznatků současné vědy lze předpokládat, že zařízení tvaru disku jako součást vesmírné lodi může ukrývat nám neznámé a technicky nedosažitelné technické vybavení zajišťujicí ochranné pole před kosmickým zářením pro lety Vesmírem.

   Smazat
  2. Však ak by UFONI pomáhali pri lete Apollo vykryť radiáciu tak by v roku 1999 nebol na oblohe taký cvrkot od stíhačiek a vrtulníkov keď sa tam objavili tie disky.
   Však spojenci nie?
   Honolulu pošli mi tú kresbu s farbičkami na tento emeil
   aragonit7@azet.sk

   Smazat
 35. http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/

  "Podobně se „ztratily“ nebo „byly ukradeny“ veškeré hmotné artefakty, týkající se letů Apollo s lidskou posádkou. NASA se povedlo úspěšně ztratit jak „měsíční kamení“, tak veškeré originály filmů a fotek, tak veškerou dokumentaci k raketám Saturn a motorům F1. Jak pohodlné".

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/

  OdpovědětSmazat
 36. Kdyz jsem pracoval v Pittsburghu v Pennsylvanii, tak mistni strasi lide mluvili o nejakem UFO, ktere spadlo u KECKSBURGU (Penn.)

  Je to ospala vesnice 20 mil (+/-) jihovychodne od Pittsburghu. (Jsou tam lesy !)
  Vojaci to obsadili a UFO odvezli ! Zvedavce zahnali !
  To rikali starsi lide v Pittsburghu !
  h.

  OdpovědětSmazat
 37. noviczech
  ...pánové, turci pracující v Německu mi sdělili, že Američané na Měsíci nikdy nebyli, tak jako po 11.09 2001 mi půl roku nato sdělili, že si dvojčata shodili sami Američané a Židé v nich pracující byli dopředu varováni, aby na ten den přišli později do práce. Dále o Měsíci, Německá televize vysílala pořad, čtyři lidé věděli o natáčení přistání na Měsíci. Tři byli zavražděni, jeden dokonce prostřílen v Kanadské divočině jako řešeto. Kubrick, režisér (totiž dva roky předtím natočil film o kosmonautech ve vesmíru, vše udivujic přesně, proto se na něj obratili) tak ten do roku mám dojem 2005 nechodil ven, jen pro noviny, takový strach měl, že ho zavraždí také. Po jeho smrti manželka prodala jeho záznamy a tam o tom psal, ale to vykynulo jen jako konspirační teorie.
  Tak jako anglická archeoložka,byla anglickým tiskem zaplacena, aby v Africe našla prapředky člověka, před smrtí se přiznala, že (mám dojem) Lusy v muzeu složila v Africe z kostí dítěte a opice. A stejně je v anglickém muzeu tato kostra stále jako náš prapředek! Jo peníze a moc a charakter, to je trvalý BOJ!!!

  OdpovědětSmazat
 38. V nasi Galaxii, ktere se rika Mlecna draha, je nam znamo 88 konstelaci ! Nektere jsou pratelske a nektere jsou velmi nepratelske ! Americane tvrdi, ze nad nami drzi ochranou ruku souhvezdi PLEJAD z konstelace Taurus. Mluvi o hvezdach, kterym se rika 7 sester.
  Ty nas chrani kred UFOuny z jinych konstalaci !

  Hvezda ALDEBARAN je pro UFOuny majakova orientacni hvezda.
  vidite ji z okna.

  Za Konstelaci GEMINY je dira do vesmiru 2800 svetelnych let hluboka, a tam je hranicni pasmo a misto boju mezi UFOuny !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já chci na cestách bydlet někde, kde jsou nejméně 3 hvězdy raději 4.
   Co by UFOuni dělali v zapadákově vesmíru s jednou hvězdou?

   Smazat
 39. Prectete si vse, co rika o vesmiru MARIA OSTRICH - zakladatelka VRIL SOCIETY !
  Lide rikaji, ze utekla na Plejady a ze stale zije.
  h.

  OdpovědětSmazat
 40. noviczech
  ...ještě poznámku. Kupte si knihu o přistání kosmonautů na Měsíci. Vřele doporučuji, na těch snímcích snad jen člověk bez chápání nemůže vidět, že jsou osvěcovány ve studiu. Ať jsem zkoušel jak zkoušel, tak stín od slunka mi nikdy nešel na dva směry. Tam to je do očí bijící...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se na ten Měsíc dostal modul eagle a pět zapíchnutých amerických vlajek, které jsou často foceny sondami, naposledy sondou čínskou a číňani foto zveřejnili?

   Smazat
  2. To bylo od NASA velice chytré vybrat místa přistání na odvrácené straně Měsíce, kdyby přistávali na přivrácené straně Měsice, každý ze Země by mohl dalekohledem zjistit, jak se věci mají.
   O Měsíci, o 911 a dalších pitomostech už toho bylo zveřejněno .., jenom blbí stále věří báchorkám ..

   Smazat
  3. No ty jsi odborník, dalekohled by musel mít čočku o průměru asi 100m abys mohl něco vidět. Jak se tam ale ty zabonuté vlajky které potvrdila loni čínská sonda dostaly?

   Smazat
 41. kdo byl v "halywůdu" tak určitě nemůže tvrdit že usáci byli na měsíci ale tak leda v prdeli !!!!!

  OdpovědětSmazat
 42. Nenávistného a zuřícího poskoka Radostu nemá smysl komentovat. Jeho zuřivé jedovaté výkřiky jsou čím dál ubožejší. Ale jako reakci na jeho řev snad jediné. Soudruhu záškodníku, oponuj tento článek. Jistě to hravě zvládneš. Ale nezuř při tom, jen prostě argumentuj a předkládej fakta. .. http://www.protiproud.cz/politika/4546-artemis-namisto-apollona-poleti-americane-za-pet-let-na-mars-trump-uz-trese-plnym-mescem-chysta-se-novy-vesmirny-podvod-lety-apollo-na-mesic-byly-kolosalni-mystifikaci-proc-soveti-mlceli-pence-uz-si-brousi-zuby.htm

  OdpovědětSmazat
 43. Mate to kousek do Vidne panove, tak si zajedte posedet do CAFE SHOPENHAUER - Staudgasse 1 ! Tam chodila pravidelne Maria Ostich. (Treba se vam tam zjevi !)
  Ona byla nejvetsi MEDIUM v modernich dejinach ! Ona kradla napady a poucky od starych Sumeru , kteri meli imperium pred Egyptany ! Ona dala Nemecku technologii a prvni rakety.

  Zjevem byla KRASAVICE ! Jeji otec byl puvodem ze Zagrebu a matka z Vidne !
  V roce 1945 evakuovala 150 nemeckych vedcu nekam jinam a nikdo je nenasel do dnes.

  V dnesni dobe tajna - VRIL SOCIETY, stale existuje a nekteri vedci maji podezreni, ze se prestehovalo do Milana (Italie).
  h.

  OdpovědětSmazat
 44. Soudruzi, je třeba se smířit s tím, že Rus zaostává stále více. Nemůže USA konkurovat nejen v automobilech, počítačích, ledničkách a dalším spotřebním zboží, ale i v nekonkurenčních dopravních letadlech, která létají jen na vnitrostátních linkách a Boeing i přes problémy spolu s Airbasem ovládají nebe. Vojenské stroje 5té generace mají rusáci dva/ slovy dva/ ve zkušebním provozu, zato američané mají již 450 vyrobených kusů a je o ně velký zájem /Belgie, Japonsko, J.Korea, Polsko a další už podepsali kontrakt, Turky amíci vykopli z prodeje. V kosmu amíci používají staré ruské motory k 400km vzdálené ISS protože je to vyjde levněji než držet vlastní nosiče. NASA chystá příští rok let nejsilnější rakety všech dob SLS a to už je jiná liga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základem tvého vidění světa je tvoje omezenost, za vrchol techniky považuješ spotřební šunt auta ledničky, počítače ... Stejně jako divoší zrcátka a barevná sklíčka ...
   Ostatní báchorky o letecké, vojenské a kosmické technice si jenom nanýšlíš aby ti ten tvůj hloupý světonázor vycházel podle tvých představ ...

   Smazat
  2. Použij americký vynález počítač, americký operační systém a americký vyhledávač Google a ověř to. Každý den je v mezinárodním nebi přes 3500 strojů Boeing, Iljušiny a Tupolevy uvidíš jen těžko.

   Smazat
  3. Článek M.Branda není o Rusech, ale o podivné ztrátě US kosmických schopností. Závěrečná otázka článku je zcela správná. Vy na ni neodpovídáte, jen trapně plivete na Rusy a kecáte nesmysly, aniž by jste si všiml, že v Rusku ani u nás už dávno nevládnou soudruzi. Budíte dojem konzumního hovádka, který se vše potřebné dozví z novin, příp. ČT a ČRo.

   Smazat
  4. Tak to jsem si skutečně nevšiml, v Rusku vládne komunista a KGBák Putin, u nás komunista a estébák Babiš krytý na hradě komunistou Zemanem. Informace čerpám ze stránek NASA, ale to není pro voliče Zemana a Bureše, je to v angličtině. Ale lze sledovat Kosmonautix.cz nebo kosmonautika.cz.tam se lze mnoho o nějsilnější raketě světa všech dob ledacos dočíst, start již za rok. Kolik asi přistává ruských strojů denně v Praze případně Frankfurtu? To není plivání to je skutečnost.

   Smazat
  5. Bene, ty trolle, uteč rychle, než tě ti zlí komunisti semelou. Nebo se nech zmrazit ve skvělé americké ledničce a počkej si tam, jak to všechno dopadne. Ještě předtím zkus odpovědět na závěrečnou otázku článku M.Branda, pokud můžeš.

   Smazat
  6. Musít tě upozornit, že nějaký jouda Brand skutečně vědeckou obec, ba ani ruskou, která lety na Měsíc sledovala a zkoumá přivezené vzorky nezajímá./část jich mají i v Moskvě a malé části měsíční horniny věnovaly USA 112 státům světa.

   Smazat
  7. 22:25

   Nevím jestli v Moskvě nebo někde jinde mají nějaké vzorky měsíční horniny od američanů, rozhodně Rusové mají své vlastní. Každopádně ale hornina, kterou američané poskytli Holandsku jako "měsíční kámen", se ukázala být podvrhem.
   https://www.telegraph.co.uk/news/science/space/6105902/Moon-rock-given-to-Holland-by-Neil-Armstrong-and-Buzz-Aldrin-is-fake.html

   Smazat
  8. 21.39
   Vedia len nenávidieť Rusko či už komunistické, postkomunistické alebo kapitalistické Rusko je najsilnejší súper najväčšej finančnej sebranky na planéte vlastniacej Federálne rezervy USA

   Smazat
  9. Když chce jeden najít Boeing, tak musí koukat na cestu, aby o nějakej nezakop.

   Smazat
 45. Největší americký vynález je americká blbost, počítače a jejich operační systémy jsou výsledkem mezinárodního výzkumu, infrastruktura Coogle běží na Linuxech a Yandex a Baidu jsou "Googlem" pro Rusko a Čínu. Windows je šuntem pro klikače, z kterým si hackeři dělají co se jim zachce. Rusko nepotřebuje žadné velkokapacitní létající krabice, v jejich vnitrostátních podmínkách provozují vlastní malokapacitní letadla s dobrou spolehlivostí a ekonomikou.
  Jsi zase vedle, místo přesvědčení a víry v západní vyjímečnost (v blbosti) zační přemýšlet (jestli to dokážeš) ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je novinka, Bill Gates a Steve Jobs pracovali na vývoji počítačů v garáži s mezinárodní pomocí, asi z Ruska. Rusáci velkokapacitní krabice potřebují a musí si kupovat Airbasy a Boeingi na mezinárodní trasy. Rusáci sami neumí konkurenceschopné letadlo vyrobit i když se snaží, je to smutná pravda.

   Smazat
  2. 21:29 Bene, ty trolle, článek M.Branda je o podivných US cestách na Měsíc, o kosmické technice. A v téhle lize Microsoft ani Apple nehrají. Kup si americkou ledničku, proleť se Boeingem a hlavně se už nevracej.

   Smazat
  3. Musít tě upozornit, že nějaký jouda Brand skutečně vědeckou obec, ba ani ruskou, která lety na Měsíc sledovala a zkoumá přivezené vzorky nezajímá./část jich mají i v Moskvě a malé části měsíční horniny věnovaly USA 112 státům světa.

   Smazat
  4. 22:12 Sám jsi jouda a svádíš to na jiné. Jedna věc je vzorek horniny a jiná pilotovaný let na Měsíc. Pochybnosti neukecáš pliváním na Rusy a velebením USA. Zkoumat se dá jakýkoliv šutr, ale dokázat, že je právě z Měsíce, to je jiná věc.

   Smazat
 46. Bill Gates a Steve Jobs nevynalezli počítače ale jenom začali obchodovat s šuntem pro všeobecné používání a pro blbečky, kteří si rádi hrají. I v Evropě byli takoví obchodníci Sinclair a další ..
  Skutečné sálové a řídící počítače vznikly dříve v mezinárodním vědeckém prostředí a ne někde v garáži.
  Už mě unavuješ, nic nevíš, nic neznáš, a jenom tady hlásáš ty svoje nesmysly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je zajímavé že Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, Apple, HP, Intel a další největší firmy stále patří američanům když to zkoumali mezinárodně.

   Smazat
  2. Analýza záberov v počítači z Mesiaca fotených proti slnku ukázala že nejde o Slnko ale zjavne o leflektory v jednom prípade dokonca dva združené zdroje svetiel.

   Tak že Amíci po Mesiaci nikdy nechodili

   Smazat
 47. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2niRWAZtKSk

  OdpovědětSmazat
 48. američani nikdy nic nevyrobili zvlášť ne operační systémy tato technologie byla ukradena japoncům a svěřena do "opatrování "
  nějakýmu bilovi gatesovy - američan je jen obyčejný zloděj a terorista a brzy skončí !!!!!

  OdpovědětSmazat
 49. Konspirace o podvodu s přistáním na Měsíci. Vyvrátil by to školák

  Svět slaví půl století od přistání prvních lidí na Měsíci, ale stále jsou živé konspirační teorie, které to vidí jinak. Podle nich se jedná o podvod a všechno bylo natočeno ve studiu, pravděpodobně v populárním vojenském prostoru 51 v Nevadě.

  Jak to u konspirátorů bývá, uvádějí mnoho argumentů, které znějí logicky, ale když si s tím někdo dá práci, dají se snadno vyvrátit.
  Protože ale každodenně zažíváme, že lidé jsou schopni uvěřit čemukoliv, tak si probereme aspoň několik jejich tvrzení.

  Na záběrech je vidět, že se americká vlajka vztyčená na povrchu Měsíce vlní, jak to u vlajek známe na Zemi, kde jimi pohybuje vítr. Jenže Měsíc nemá žádnou atmosféru, takže žádný vítr nemohl vlajkou pohybovat.
  Jenže důvodem toho pohybu je právě to, že na Měsíci atmosféra není. Když byla tyč držící vlajku zabodnuta do povrchu, vlajka se pohybovala setrvačností. Na Zemi, zejména v nějakém uzavřeném studiu, by nebyl žádný vítr a pohyb by se zastavil hned. V prostředí bez atmosféry by látka nevlála vůbec, a proto byla držena na příčné konstrukci, která je na fotografiích jasně vidět. Ostatně, když se tolik apeluje na selský rozum, konspirátoři by přece neudělali tak směšnou chybu.

  Další námitka je poněkud paradoxní. Fotografie z povrchu jsou prý „příliš dokonalé“. Astronauti museli pracovat se standardními fotoaparáty Hasselblad bez hledáčku a museli by tak prý pořídit mnohem víc špatných obrázků.
  Astronauti skutečně nebyli profesionální fotografové, ovšem s kamerami se učili dlouho zacházet. Měli je pevně připojené ke skafandrům a byly upraveny pro použití na Měsíci. Zaostření bylo nastaveno, takže se astronauti mohli soustředit na objekt, který chtěli zaznamenat, aniž by nad tím museli moc uvažovat. Rozmazaných fotografií bylo i tak dost, ale NASA vybrala pro publikování pochopitelně ty zdařilé. Ty méně povedené lze ale najít na stránkách NASA.

  Teoretiky spiknutí také zaujalo, že na fotkách z Měsíce nejsou vidět žádné hvězdy. Takže se asi fotilo v nějakém zatemněném sále na Zemi.
  Jenže při pokusu o tak velký podvod by nebylo nic snazšího, než hvězdy vyrobit dostatečně. Bylo by to navíc dost působivé. Jenže ani na záznamech z kosmických lodí na oběžné dráze nejsou vidět žádné hvězdy. To souvisí s omezeným rozsahem kontrastu filmů (a dnes digitálních obrazových senzorů). Nemohou detekovat velmi slabé světlo ve světle velmi jasném.
  Každý to ostatně mnohokrát zažil sám, když šel ve městě v noci po osvětlené ulici. Pokud se podíváte na nebe, hvězdy neuvidíte, nebo jen velmi málo.

  Takto by se dalo pokračovat. Základní slabinou konspiračních teorií, třeba v případě útoku z 11. září, je to, že do spiknutí by muselo být zapojeno ohromné množství lidí. Jenže nikdo z nich nikdy nevystoupil s nějakým odhalením. Jistě, vždycky se dá namítnout, že se bojí děsivé pomsty tajných služeb. To se dá tvrdit vždycky, když nemáte nějaký důkaz.

  Výhodou je, že na Měsíci neprobíhají žádné velké změny, takže lidské stopy tam zůstávají zachované. Můžeme je vidět na snímcích ze sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, která přinesla fotografie prvních stupňů přistávacích modulů Apolla 11 a dalších misí. Jsou tam vidět i stopy astronautů. To hlasatele spiknutí samozřejmě nezastaví, podle nich budou ty fotografie taky podvod.

  Jsou chvíle, kdy racionální argumentace narazí na své hranice. Je spíše otázkou pro psychology, proč určitý typ lidí nechce věřit dost zřejmým věcem a cítí se stále podváděni. Možná je to tím, že pocit vlastníka výlučného vědění dodává těmto lidem pocit převahy, který si v životě neumí obstarat jinak.

  Jan Jandourek


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsou tři možnosti odpovědí:
   1) Byli tam a vše probíhalo tak jak to dnes prezentují,
   2) Byli tam, ale některé části přistání a pohybu na Měsíci byli předtočené na zemi a pak dodané do vysílání, aby vše vypadalo dokonalejší. Děje se tak i při ceremoniálech zahájení olympiád.
   3) Nikdy tam nebyli a vše je natočeno ve studiu a pak odvysílané dle potřeby řídícího střediska a že tento způsob je možný dokázali sami Američani natočením filmu letu na Mars s názvem "Kozoroh 1".
   Na každou z výše uveřejněných variant je možné snést velké množství důkazů, že to tak je.
   Bez ohledu na výše uvedené varianty zaráží každého jedna věc. Když tedy dosáhli tak grandiózního úspěchu, jak je možné, že dnes z tohoto pokroku není vůbec nic a dozvídáme se, že originál filmy se ztratily. vzorky z Měsíce se také ztratili, na oběžnou dráhu Američany vozí Rusové. To v NASA nemají žádný archív? Rusové z letu Gagarina pořád používají stejné, samozřejmě zdokonalenej, typ rakety a pořád jim to funguje a po vybavení záchranným systémem, to je docela spolehlivá raketa ze základu které si udělali raketu i Číňani, kdy jejich raketa vycházela ze základu té Ruské z padesátých let. A kde mají rakety Američani? Tak nevím, jestli je zaptřebí se rozčilovat, ale obhájci Američanů snad musí uznat, že to je divné, lítat na Měsíc a pak nemít vůbec ani raketu na let na oběžnou dráhu? Odpovězte si sami a nemusíte se rozčilovat.

   Smazat
  2. 3.32
   Jenže ani na záznamech z kosmických lodí na oběžné dráze Země nejsou vidět žádné hvězdy.

   Len si zober tie zábery z obežnej dráhy do fotošopu alebo do ACDSE a zistíš že mnohé zábery sú upravované a pozadie je mazané ale existuje dosť záberov hlavne od rusov kde nájdeš tie hviezdy a keď zjasníš snímky objavia sa celkom jasne na tých mazaných záberoch sa objavia len čmuhy po mazaní alebo číra čierna plocha. Na starých záberoch z NASA ktoré ešte neboli uprravované a boli publikované to hviezdne pozadie odkryješ jednoznačne.
   Načo to tí papľuhovia robia?
   Čo chcú zakrývať ?
   Fakt že hviezdy vo vesmíre nie je vidieť a nedajú sa ani nasnímať? Nafotografovať?
   A prečo to rusi vedia nafotiť a prečo hviezdy sú na starých NASA záberoch?
   hodne pracujem s fotografiou a viem veľmi dobre čo sa na nej dá odhaliť za tmavými plochami
   Tu ide o fakty. nie nejakú psychologickú výnimočnosť jedincov čo sa nepresadili.

   Smazat
  3. Ano, určitě je snadné "vyvrátit" konspirační teorie.
   Zejména když si "vyvraceč" pečlivě vybere a občas i vymyslí teze "konspiračních teorií", které chce "vyvracet".

   Například je snadné "vyvrátit" "konspirační" teorie zpochybňující oficiální verzi událostí z 11.září, když se pečlivě vyberou jednotlivosti a některé rovnou vymyslí a vloží oponentům oficiální verze do úst. Třeba Esquire měl před delším časem "skvělý" článek, který "brilantně vyvrátil" teorie zpochybňující oficiální verzi 11.září. Jen tam pan autor například "vyvracel" tezi, že prý někdo tvrdí, že se žádný útok na dvojčata nestal, že šlo jen o holografickou projekci. To jsem sice nikde nečetl a ani o této tezi neslyšel, ale panu autorovi se to hodilo, protože to sice nikdo netvrdí, ale zato to jde snadno vyvrátit. Je to snazší než vyvrátit, proč třebas letadlo, který prý narazilo do Pentagonu nepřevrátilo obrovské kotouče s kabely, které byly postavené těsně u místa údajného nárazu, kam se poděly záznamy ze všech stovek kamer CCTV okolo a v Pentagonu, kam se ztratila křídla letadla že před budovou neležela a kruhovým otvorem se protáhnout nemohla, kam se poděly všechny trosky z velkého dopravního letadla, že před místem zásahu leželo na všech fotkách jen pár kousků plechu. atd atd atd

   I vy tu citujete jako "odpověď" na moji úvahu článek z idnes (myslím), který ale mluví o něčem úplně jiném.

   Já se v úvaze ptám "let na Měsíc s lidskou posádkou by dnes mohl s perfektně vyzkoušenou technologií a technikou proběhnout za pouhých 3,5 mld dolarů, ale přesto to nikdo nedokáže a všichni jen bádají, jak na Měsíc vůbec doletět. Jak to?"
   A Vy "odpovídáte" : 'stopy v měsíčním prachu nejsou fejk, protože ....'

   Jednoduchá otázka a vy "odpovídáte" na něco úplně jiného...

   Smazat
 50. bene, vy jste skutečný omezenec. Nemůžete nevědět, že Ruská federace má nějakých 140 milionů obyvatel, z toho je nějakých 90 milionů etnických Rusů a z těch všech, je značná část rozptýlena na řídce osídleném, málo industrializovaném území na východ od Uralu. Nemůžete nevědět, že ruský stát zničujícím způsobem postihly, a to nejen, obě Světové války, že teprve s koncem té první skončilo samoděržaví, kdy na jeho území téměř neexistoval průmysl, vzdělanost byla soustředěna pouze do největších měst v evropské části, vzdělání bylo dostupné málo komu a podstatná část inteligence za uplatněním emigrovala.
  Naproti tomu mají USA 320 milionů obyvatel, oběma Světovými válkami zbohatly, aniž by jejich území jakkoli utrpělo. Obyvatelstvo USA tvořené převážně imigranty z tehdy nejrozvinutějších částí světa, odkud přinášeli znalosti a dovednosti do prostoru bohatého na přírodní zdroje, na levné přicházející i dovážené (otroci) pracovní síly, nutně a zcela zákonitě vytvořilo podmínky k až bouřlivému hospodářskému rozvoji. Prostá souhra příznivých okolností a lidského poznání danému teritoriu téměř vnutila rozvojovou trajektorii pro průmyslovou výrobu i efektivní velkoprodukci potravin, růst vzdělanosti a rozvoj i uplatnění dovedností. Tak byla předstižena i dříve vedoucí koloniální Britanie se západní Evropou, dnes tedy prostor s asi 500 miliony obyvatel.
  Naproti tomu ruský, skutečně v roce 1917 průmyslově zaostalý stát s primitivním zemědělstvím se musel zotavit z První světové války, uhájit svoje teritorium před tlakem jak ze západu, tak východu. Musel obstát ve Druhé světové válce, zotavit se z jejích důsledků, přežít rozpad komunistického systému, ztrátu snad až třetiny území, aby znovu zaujal pozici nepominutelné světové mocnosti. Tedy? Ruská federace uhájila svoje přírodní zdroje, svoji suverenitu, je třetím nejmocnějším státem světa svou rozlohou, svou soběstačností, vojenským potenciálem s druhou největší zásobou jaderných zbraní, množstvím a výkonností jejich nosičů i schopností vyvinout a vyrábět bezkonkurenční zbraně.
  Ano, Ruská federace zdaleka nedosahuje potencionálu USA, v mnoha ohledech ani zemí EU a zdaleka ne Lidové Číny. Není mocností, která by mohla USA, Čínu možná ani semknutou Evropu porazit. Na to je hospodářsky příliš slabá. Ale jakkoli porazit se může jedině sama. Protože přednosti, které vy na straně „západu“ tak vyzdvihujete, jsou již jen skomírajícím odleskem dobrých příležitostí odešlé minulosti. Ruská federace se stala jazýčkem na vahách a můžeme jen doufat, že onen jazýček se nyvychýlí natolik, abychom se učili poklonkovat Číně tak, jak vy, dětinsky naivně a nehistoricky, poklonkujete USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmíme především zapomínat na mnohasetletou mongolskou okupac! Stopy mongolského vlivu mohou být dosud pozorovány mezi některými lidmi ve východní Evropě (tzv. „slovanský vzhled“, který ve skutečnosti není vůbec slovanský, ale smíšený mongolsko/slovanský). Možným výsledkem tohoto omezeného integračního procesu může být také hunské rekrutování kolaborantských jednotek, složených z východoevropských kmenů. Drtivá většina hunského vojska v té době však stále zůstávala mongolského původu a pod vedením nekompromisního řezníka Attily stanula s odhodláním průchodu k Atlantskému oceánu. Evropa se nacházela na pokraji vyhlazení. Hrozba hunské poroby přinutila věčné nepřátele – Římany a Vizigóty – ke společné alianci. Západořímská vojska pod vrchním velením vojevůdce Aëtia se připojila k vizigótské armádě krále Theodoricha I. a společně se střetli s Huny roku 451 na území dnešní východní Francie (nedaleko města Châlons-sur-Marne) v „bitvě národů“, v bitvě na Katalaunských polích. V pomocných jednotkách římské armády se boje zúčastnili i Frankové, Sarmati, Burgundi, Sasové a další bílé kmeny. Po celodenní řeži byl za cenu těžkých ztrát a Theodorichovi smrti hunský nápor přece jen zastaven a zdrcený Attila byl nucen ustupovat přes celou Evropu a dokonce i z Maďarska, zanechávaje za sebou strašlivou pomstu na bílých osadách, které stály v cestě jeho ústupu. V roce 452 se Asiaté naposledy pokusili zničit bělochy útokem na severní Itálii, kde vyplenili Aquileiu, Veronu, Ticino, Milán a další města, jejichž obyvatele nemilosrdně zmasakrovali. Rozklad hunského kmenového svazu urychlila Attilova smrt, bezprostředně následující po jeho sňatku s germánskou princeznou Ildiko v roce 453. Svatba s plavovlasou germánskou dívkou se stala vzorem pro jeho mongolské bojovníky, jejichž genetická stopa může být dodnes viděna ve tvářích některých obyvatel východní Evropy a hlvně Ruska. Smrt šedesátiletého hunského dobyvatele se stala signálem pro vzpouru porobené bílé populace. Roku 454 se vzbouřili Gótové, Slované a další kmeny, které téměř 70 let sužovala asijská tyranie. V rozhodující bitvě na řece Nedao téhož roku mezi germánskou a mongolskou armádou byli Hunové definitivně zničeni. Když zhodnotíme největší dopad hunské invaze na evropskou populaci, vedle částečného smíšení slovansko/germánských kmenů ve východním Rusku, je nutné uvést zánik pravlasti indoevropských lidí. Území mezi Černým a Kaspickým mořem již nikdy znovu nevyprodukovalo další nordický kmen – tento zdroj bílých lidí jako nejviditelnější důsledek rasové genocidy navždy vyhasl. Oblast se po dalších tisíc let stala střediskem invaze vlny barevných hord z Asie: nejprve Hunů, poté Avarů (kteří byli zničeni germánskými Franky), Turků (ty se podařilo vyhnat z Evropy až před 1.světovou válkou) a dalších nebělochů.

   Smazat
 51. Jímá mě hrůza, že Ivan David, vysokoškolsky vzdělaný člověk, bývalý ministr vlády ČR, současný poslanec Evropského parlamentu, dává prostor takovým kokotinám a zároveň je tak tím propaguje.

  A exhibice blbosti idiotů v diskusi, jeho přihlouplých oveček, voličů jeho SPD, zcela vymletých konspiračních blbů bez špetky zdravého selského rozumu tuhle smutnou trapnost jen podtrhuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám meleš kokotiny, my se zase bavíme tvojí blbostí a litujeme tebe a tvoje okolí.
   Poslouchat moralizování a apelování na zdravý rozum od blbce musí být zážitek ...

   Smazat
  2. 14:33
   Vy se tady v té svojí bublině bavte čím chcete. Nedivte se však, že se vám lidé smějí, klepají si na čelo, považují vás za naprosté tydýty, když z té vaší bubliny někdy vylezete na světlo světa mezi normální lidi.

   Smazat
  3. Anonymní 22. července 2019 15:15
   Městský hlupáku, v bublině žijete Vy mladí v Praze a velkých městech. O životě víte velké ho*vno, to co píšeš platí přesně pro vás směšní trapáci, kteří se považujete za něco lepšího a svojí blbost nevidíte na sobě ale na druhých lidech.
   Pro lidi na venkově kteří jsou normální a žijí ve světle přirozeného světa jste jenom vyšinutými neschopnými blázny.

   Smazat
  4. 18:15
   Je mi 46 a žiji na Jižní Moravě. To je jen dalším důkazem jaký jsi debil a jak naprosto blábolíš z cesty.

   Smazat
 52. Vy, 13:54, logikou s jakou a z čeho obviňujete MUDr. Davida hloupost některých diskutujících docela dobře reprezentujete. I vám, stejně jako mě, byl poskytnut prostor, kterým opovrhujete. Ke všemu, voliči SPD zjevně nejsme. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Logika je naprosto bezchybná. Tyto stránky, potažmo jejich provozovatel David, mají přesně takovou úroveň jaké myšlenky zde uveřejňují.
   Nedivte se potom, že jsou tzv "alternativní média" všem k smíchu, když jim lidé jako David poskytují "medvědí službu" publikováním naprostých hovadin, nad kterými si lze jen poklepat na čelo.

   Smazat
  2. 15:11 jak jste prosím došel k tvrzení, že alternativní media jsou "všem" (a zřejmě i všechna) k smíchu? Já jsem ten, který slýchal, jak se úspěšně bojující jednotky Wehrmachtu "pružně odpoutaly od nepřítele, aby zaujaly předem připravené pozice", což znamenalo, že zas ztratily tu desítky, tu stovky kilometrů území. Slýchal jsem, jak Mezinárodní porady dělnických a komunistických stran nakonec usnesly, že "kapitalizmus se nachází v hluboké krizi". A bylo mi to k smíchu. Dnes už zdaleka ne tolik. Jsou tu k mání větší překrucovači a lháři ... Možná, jednou vám to taky dojde.

   Smazat
  3. Odrbávať je na západe taktika neustále používaná. Oni stále vedú vojnu informačnú i ekonomickú aby mohli nastoniť ten svoj svetový NEW ORDER na celej planéte.

   Smazat
 53. na tejto planete je tolko problémov, že budeme radi ak tu dalej prežijeme, je preto jasné že na nejaký mesiac nemáme čas, peniaze, chuť a ani odvahu ...

  OdpovědětSmazat
 54. jako autor tohoto článku/úvahy bych jen podotkl něoc málo k diskusi, jak ji vidím já.

  Jsou tu v podstatě tři tábory
  1 zastánci "USA to určitě dokázaly"
  2 zastánci "je ot podvrh USA"
  3 zastánci "mimozemšťané na Měsíci a dávní sumerové létající do vesmíru"

  Ke názorům skupiny 3 se nebudu vyslovovat. Není předmětem mé úvahy v tomto článku.

  K názorům skupiny 2 - některé odkazy a zmínky různých vyjádření apod - díky za zajímavé střípky do celkového puzzle

  K názorům skupiny 3 - položil jsem jednoduchou otázku. Neumíte na ni odpovědět jinak než "jste komunisti", "Rusko zaostává", "dejte si na hlavu alobalovou čepičku", "držte hubu, určitě tam USA byly" apod. Ale nečetl jsem zde ani jednu odpověď na jednoduchou otázku - před 50 lety, na úrovni nesrovnatelně nižší technicky, technologicky i finančně, tak na této úrovni to šlo úplně v pohodě, každých půl roku jako nic. Jeden úspěch za druhým. A dnes to nejde. Kdekdo by chtěl, ale nikdo neví, jak na to. Jak to?

  Jednoduchá otázka. Na kterou musí být jednoduchá odpověď. A protože není žádná jiná odpověď (kromě kádrování toho, kdo si troufne se zeptat a zpochybnit naše "S USA na věčné časy a nikdy jinak"), pak se obávám, že se musím přiklonit k názoru, že let lidské posádky v rámci programu Apollo je fejk, stejně jako kdokoli jiný, kdo přemýšlí a ne jen slepě věří soudruhům z USA

  Mám k tomu ještě jeden článeček, možná ho pan David uveřejní...
  (V tom se zaměřuji na to, proč je naprosto nesmyslný argument o enormních nákladech letu na Měsíc s lidskou posádkou - takže i důvod "finanční náročnost" je mimo. Naopak by zopakování letu Apollo na Měsíc mělo být za pár drobných s perfektně fungující a perfektně odzkoušenou technologií. Ale není....)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, hlavní část komentáře je samozřejmě na adresu skupiny "USA to určitě dokázaly", překlep...

   Smazat
  2. 14.20 napísal
   na tejto planete je tolko problémov, že budeme radi ak tu dalej prežijeme, je preto jasné že na nejaký mesiac nemáme čas, peniaze, chuť a ani odvahu ..

   Ani vtedy tú odvahu nemali. Preto že by šlo viacmenej o samovražednú misiu a preto to museli všetko nafimovať a natočiť v štúdiách.
   Inak by sa Kubrick nemal prečo báť o svoj život. Inak by jeho žena neprehlásila to čo prehlásila.

   Smazat
 55. Zrovna teď jsem se dodíval na film uváděný na ARTU s názvem "Vesmírná odysea" na které jsem byl v roce 1968 v kině v Bohumíně, ale moc jsem tomu nerozuměl, protože film byl s titulky, které jsem neměl nikdy rád, ale tehdy jsem byl fascinován záběry z vesmíru. Psal se rok 1969 v červenci, když jsem se předčasně vracel z Rumunska s rodiči z důvodu, aby jsme viděli přistání na Měsíci. Nikdy by mě nenapadlo spojovat tyto dvě věci, jak spolu souvisí. Dnes vidím, že spolu souvisí, protože je každým rokem jasnější, že Američané hráli, něco jako poker, ale ne první krát. Vražda Kennedyho nebyla, tak jak jí prezentovali. Útok 11. září taky nebyl tak jak ho Američani prezentují a přistání na Měsíci s technikou ve srovnání s dnešní, primitivní. Jednou to praskne, zda tam byli, nebo ne. Ale to už bude stejně jedno, protože záměr Američanů, být na Měsíci první, je už dnes stejně jedno a až se na to přijde, bude se konstatovat , že to splnilo účel a ten kdo tomu uvěřil, ten prostě naletěl, jako při pokru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cieľom USA vládnucej verchušky je oj.bávať je to vojna v ktorej hrajú prvé husle dezinformácie. A projekt Apollo bola tá najväčšia dezinformácia akú kedy uskutočnili a vydávali za pravdivú udalosť.

   Smazat
 56. Pristani Apolla 11 , byl nejlepsi bestseler atelieru Hollyudu . Je to jak v te pisnicce -Buffalo Bill v prdeli byl , hovno videl , hovno zazil....

  OdpovědětSmazat
 57. "Je to malý krok pro Američana a velký podvod pro lidstvo".

  Regan napálil Gorbačova tím, že vyhlásil, že Američani zahájí program "Hvězdných válek" a vyhlásil několikanásobné zvýšení zbrojního programu USA z cílem uzbrojit Rusko, což se povedlo a Sovětský svaz se rozpadl. Dnešní Rusko naopak rok od roku výdaje na zbrojení snižuje s odůvodněním, že už neskočí Američanům na blaf o zvyšování zbrojení, ať si Američani dávají na zbrojení třeba stonásobek, když chtějí Zeměkouli zničit se svým atomovým arzenálem několikanásobně, když to stačí jenom jednou.

  V roce 2001 bylo zapotřebí zaútočit na Irák a Afganistan Plány byly už hotové, akorát příčina chyběla. Ta se našla v útoku dopravních letadel na "Dvojčata" , které řídili nepiloti, kteří se údajně několik hodin cvičili na trenažérech a pak provedli jeden z nejsložitějších manévru v rychlosti do 800 km v hodině z otočky, což vám každý pilot řekne, že to je manévr hodný profesionála, kterému se to ne vždy napoprve povede. Největší zázrak kriminalistiky se stal, když v troskách mrakodrapů, které při destrukci vytvořili pyroplastický oblak plný azbestu, se našly nepoškozené cestovní pasy teroristů řídicích dvě letadla, které způsobila zřícení tři mrakodrapů. Teda v Americe je všechno možné, je to země, kdy včera už znamená zítra.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.