Reklama

úterý 30. července 2019

Bitka v Moskvě: Pokus o Majdan nebo jen cirkus pro média? Západ otevřeně zasahuje do voleb v Rusku. Opačně se to nesmí? Co je Ukrajincům po ruské komunální politice? Závody v hlasitém vměšování s Petříčkem na čele

30.7.2019 Vzgljad a ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD tlumočí názory několika odborníků besedujících nad nedávnými protesty v Moskvě, z nichž je cítit vysoký nadhled Rusů nad najatými zoufalci, kteří se pokouší o destabilizaci země.


Ukázalo se, že hojně medializovaný "spontánní protest Moskvanů" nebyl vůbec spontánní a podle policie v něm navíc povětšinou nefigurovali ani Moskvané. Mezi účastníky nepovolených protestů bylo mnoho přespolních. A jelikož se v "boji za demokracii" objevili v Moskvě též "hosté" z Ukrajiny, nikoho už nepřekvapuje ani výzva bývalého redaktora kyjevského Forbesu "povolat armádu na podporu demokracie v Rusku". Kdo další se zájmem sledoval demonstraci opozičníků v Moskvě?

Operace pod falešnou vlajkou


Více než polovina zadržených účastníků násilných nepokojů, k nimž došlo v centru Moskvy, nebyli Moskvané, přestože celá akce měla být demonstrací za svobodné volby do moskevského zastupitelstva, což je událost čistě komunální.

Demonstranti zablokovali ulici Zahradní kruh a Velkou Dmitrovku, házeli kusy asfaltu a stříkali bojový aerosol na policisty, v důsledku čehož bylo zraněno osm příslušníků pořádkových sil.

Moskevská policie v neděli zveřejnila údaje, z nichž vyplývá, že z počtu 1074 zadržených jich více než 600 nemělo bydliště v hlavním městě. Přesto všechna západní média - včetně politických lokajů z Petříčkova (ČSSD) ministerstva zahraničních věcí - ječí, že šlo o hrubé porušení demokracie, svobody projevu a shromažďování obyvatel Moskvy, .

"Nic překvapujícího," podtrhl politolog Pavel Danilin ve svém komentáři v debatě uspořádané vydavatelstvím "Rozhledy". "Byl to Navalného akční sbor z celého Ruska. Ukázali sílu svých regionálních buněk. Mimo jakékoliv pochyby: na straně "Fondu pro boj s korupcí" nebyla organizace Navalného a jeho skupin vůbec špatná. Přivést takový dav lidí z provincií, to zaprvé stojí peníze. A za druhé je nutné, aby takový dav táhly za sebou celé oddíly provokatérů a udělaly z něho reálnou akční frontu připravenou ke srážce s policií."

"Je to organizace, která ukázala, že může v Moskvě způsobit nepokoje, a docela povážlivé – spontánní a bezdůvodné. Volby do moskevské městské dumy ve skutečnosti nemohou být pro tyto cizí návštěvníky pravým důvodem. Celé téma je opravdu velmi vážné,"
 soudí expert.

Na předchozí nepovolené demonstraci v Moskvě, kterou organizovala opozice v polovině července, měli také účast obyvatelé z jiných měst a dokonce i "hosté" z Ukrajiny. Ruský novinář, televizní a rozhlasový moderátor Vladimír Solověv tehdy řekl, že na Ukrajině by občana jiné země, který se účastnil nepovolené demonstrace, okamžitě zajistili, zanesli do seznamu nežádoucích osob na známé webové stránce "Mirotvorec" a zahájili proti němu trestní řízení.


Šílený veterán Kuchar


Organizátoři a účastníci nepokojů v Moskvě dostali nečekanou podporu z Kyjeva. Maxim Kuchar, donedávna šéfredaktor ukrajinského Forbesu a vysloužilý voják 95. brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, vyzval "urychleně povolat armádu na podporu demokracie v Rusku". Veterán Kuchar již delší dobu fantazíruje na téma "ruské invaze" na Ukrajinu, ale tentokrát se jeho fantazie odvíjely opačným směrem.

"Naléhavě musíme vyslat několik nejlepších brigád na hranici a začít jejich příslušníky učit zákonům Ruské federace, aby se dokázali poprat s pořádkovými silami v těch regionech, kde o to požádá opoziční Vláda národní důvěry Ruské federace," napsal Kuchar na své facebookové stránce. Zajímavé na tom je, že tento "stratég" píše výhradně v ruštině. Zjevně proto, aby tomu rozuměla "Vláda národní důvěry".

"Soudím, že na tom není nic zvláštního. Nastává změna počasí jak v Moskvě, tak v Kyjevě – teplo střídá ochlazení. Zdá se, že to má vliv na již tak rozpolcené hlavy. Vyvolává to neodůvodněnou agresi a hypertrofické bojové odhodlání. Nejsem však lékař," sarkasticky poznamenal v diskusi na toto téma historik, novinář a ukrajinský politický emigrant Volodymyr Skačko.

"Ve skutečnosti vyhrožovat Rusku ukrajinskými vojsky mohou pouze ti, kdo si velmi přejí učinit rázný konec s celou Ukrajinou. Jak se říká, lepší hrozný konec, nežli hrůza bez konce," řekl Skačko. Podle jeho slov tyto válečné pokřiky připomínají starý vtip: "Pojďme vyhlásit válku Lucembursku, necháme se zajmout – a budeme žít blaze." "Ale Rusko není Lucembursko. Vyhrožovat Rusku se bojí i NATO, a tady máme jakéhosi nacionalistu z Kyjeva," směje se Skačko. "Takže je to buď šílenství, nebo politický blábol."


Ve vleku médií


Mohlo však jít také o akutní předávkování informačními infuzemi ruských liberálních médií. "Ten člověk, Kuchar, v předvečer protestů určitě sledoval televizní kanál "Déšť", kde mu ukazovali: Tak toto je revoluce v Moskvě. Ostatní, kteří včera sledovali jiný televizní kanál a nic takového neviděli, sotva přemýšlejí o tom, že v Rusku je třeba podpořit nějakou demokracii," řekl bloger a novinář Maxim Kononěnko.

"Mnohé státy chtějí exportovat svůj životní styl do sousedních zemí. Ale soudní lidé vždy zvažují, zda je to možné, nebo ne, a pokud zjevně neexistuje reálná možnost, pak to dělat nebudou," dodal Kononěnko. "Opak vypovídá o omezeném rozhledu a neschopnosti objektivně vnímat obraz světa. Tato omezenost je typická pro poměrně širokou škálu lidí. V tom spočívá i jejich neštěstí – věří totiž, že představují moc," uzavřel Kononěnko.

Vypadá to už tak, že mezi kyjevskými "patrioty" a moskevskými pouličními "demokraty" existuje vzájemné obohacování myšlenkami. "Pokud jde o Ukrajinu, nikoliv nadarmo zazněla na první takto dohodnuté demonstraci slova: Pomodlíme se za Ukrajince a Gruzínce, kteří bojují s Ruskem za vlastní svobodu," připomněl Danilin. Podle jeho názoru jsme svědky "otevřeného protiruského hnutí, které by tu s radostí uspořádalo převrat, revoluci a krvavou lázeň, jenomže naštěstí nemůže. Jediné, na co stačí, jsou pokusy takovýmto způsobem destabilizovat situaci," dodal Danilin.


Spektakulární nástroj propagandy


Mnohem důležitější je fakt, že demonstranty podpořili nejen ukrajinští excentrici, ale také plně kompetentní evropští diplomaté. "Pohříchu právě Západ toto téma zneužije – protiruské propagandě se hodí všechno. A oni to všechno už používají," zdůraznil Danilin. "Není divu, že němečtí diplomaté už začali dělat rozruch. Prý zda volby v Rusku probíhají správně nebo nesprávně. K tomu, pokud si dobře vzpomínám, jim naše ministerstvo zahraničí vysvětlilo: starejte se o své a neporušujte Vídeňskou konvenci. Bez důkazů tvrdíte, že Rusko údajně zasahovalo do vašich voleb, zatímco vy sami se otevřeně, arogantně a hrubě vměšujete do voleb v Rusku. Kde je vaše svědomí, vážení němečtí diplomaté? Nebo ve skutečnosti diplomaté?"

Podle Danilina není cílem těchto akcí ruský občan, který nemá nic společného s peripetiemi voleb do moskevského zastupitelstva. Politolog se domnívá, že hlavním adresátem nepokojů byl Západ. "-----Dokonce ani Ukrajina – i ta byla vedlejší cíl. Ze všeho vytěžila především západní média,------" poznamenal Danilin. "Video a fotografie policejního zásahu proti demonstraci, hromadné zatýkání – to vše jsou jen běžné propagandistické nástroje k démonizaci Ruska před obyvateli Západu. To je přesně ten důvod, proč se to všechno dělalo," zdůraznil politolog.

Na demonstrace reagovalo i české ministerstvo zahraničí: "Svoboda shromažďování je garantována mezinárodněprávními závazky, a proto lidem má být umožněno projevit svůj názor i tímto způsobem," zhodnotil situaci na svém twitterovém účtu resort Tomáše Petříčka (ČSSD). Zřejmě ne bezdůvodně tento Pocheho klon nazval europoslanec Jan Zahradil (ODS) "protekčním spratkem".


Související:

46 komentářů :

 1. No jo těch pár zoufalců si Rusko pohlídá aby nemohli škodit. V mainstreamu byla informace že prý chudinka vlastizrádce byl ve vězení otráven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny zjistit,vyfotografovat a zveřejnit po celém světě,jako najaté zločince i s přiznáním,kdo je poslal.....samozřejmě škody odpracovat,i kdyby to mělo trvat 10 let,to jsou jediné hodnoty,né falešně natisknuté dolary !!!!!!

   Smazat
  2. Dnes neni mozne zapirat ,ze Trump ma sve "svetle chvile" /common sense/,spolu s potrhlostmi /zrejme jemu nadiktovanymi ,nevim ?/,kdyz nedavno vyhlasil 'VYZENME NENAVISTI' a vsecky...
   To myslim je velmi dulezity /rallying point/, tedy prostor , kde se muzou lide shromazdit a kde se veci konecne mohou zacit pohybovat spravnym smerem a kde zacit boj ,usili , vlastne efektivni obranu proti vsem zlocinum silencum vseho druhu ...
   Prilezitost jiste stoji za to aby se vyuzila..
   K zachrane vubec vseho co po staleti a generace bylo vytvoreno a vybudovano , pro budoucnost a lepsi nasich deti a co ted velmi rychle a zatim beznadejne ztracime... Jak si muzeme vzit na zodpovednost nase deti a jejich budoucnost a jejich zivoty , kdyz uz dnes je bestialne a bez pricny vrazdi a msakruji monstra vseho zla..

   Lide jsou nezbytni , nestaci slova/, aby se lavina pohnula !!!

   Smazat
 2. Jak to tak vypadá, podpindonosníkům a Ušáckým řiťolezcům v Rusku dochází dech. Akce jsou čím dál hloupější, zoufalejší a účastní se jich čím dál méně lidí. To možná bude tím, že Rusové nemají Letnou a nejsou, na rozdíl pražáků, padlí na hlavu a tudíž jim mozek ještě funguje. Už se těším na ty oslavy 30ti let sametového pšouku u nás a zdárného zblbnutí a vyjebání s pracujícími a dělnickou třídou. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:21 To bude extra hnus, zábava pro otrlé.

   Smazat
  2. Je na čase zveřejnit bývalé kariérní komunisty nalezené v tom slavném demobloku,lépe dřív,než lidé začnou dělat seznamy i s životopisy !!!!,z důvodu ohrožení skutečné demokracie,které se říkalo civilizace......

   Smazat
  3. Když je zúčastněný Petříček, tak je to "závažný" problém. Jak dlouho bude ČSSD ve vládě? Neustále jen vydírá koaličního partnera. Volby "Petříčku, Petříčku hukáží".

   Smazat
  4. Neuveritelny je demonstrovat proti Korupci ,rozsirene svobodou a demokracii a lidskymi pravy, prave v Ukrajine /tam to nevadi ?/,a kdy vedeni Ruska rychle zrusilo snad 1000% korupci Jelcina a zidovskych lupicu, kteri,pomoci vsech metod Mafie, vrazdeni ,teroristickych utoku , bombardovani najmutych cecencu a jinych, , vydirani, monstrosnich podvodu ,rozvrat a chaos,vyvoz zlata a valut do ciziny,atd/, vsehoruskeho bohatstvi , ktere chteli dodat co nejdrive do USA.
   Co je u nich Korupce .
   Tedy jedine pravidlo NEPSANY ZAKON ,KDY VSE CO TVRDI A JE SPOLEHLIVE uplne pravy opak .
   Atak vse z ceho nas obvinuji pachaji prave a jen ONI sami !!!

   Smazat
 3. Petříček se snaží splnit americký rozkaz jednou deněě hodit hovno a plivnout na rusko a pochválit ukrajinské banderovce a doufá že takto činí každý uvědomělý Čech.

  OdpovědětSmazat
 4. Je dobře, že ruskému národu nechybí selský rozum, to se o českém národu nedá říci. V Rusku je chlap chlapem a žena ženou na rozdíl od Západu ! Za nepovolenou demonstraci přes držku a hotovo. Macron se se žlutými vestami nemaže (vystřelené oko sem nebo tam) a Petříček-blbeček neprotestuje ve Francii!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pamatujete tu krvavou mlátičku před pár lety v Katalánsku, na tu už raději západní demokraté zapomněli.A jak rádi ukazují strkanici v Moskvě a nazývají to brutálním potlačením. Na Katalánsko, nebo Paříž to nemá.

   Smazat
 5. Včera jsem náhodou v autě pustil radiožumpu a mluvil tam blb Šír,podle jeho keců to vypadalo,že povstalo celé Rusko proti nepopulární vládě.To je údajný odborník na Rusko při UK,ale ta jeho nenávistná rétorika je jak z padesátých let....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem to poslouchal a ty padesátky sedí! A takoví dnes vyučují naše děti.

   Smazat
 6. To určitě organizuje a platí pan Soros ...

  OdpovědětSmazat
 7. Není někde stanovisko naěšeho MZV k událostem v Katalánsku? Jak se postavil Petříček k tomu, že v legálních volbách legálně zvolení představitelé jsou ve vězení? A jak Hamáček k faktu, že je tam poslal španělští socialisté, kteří jsou u vesla v Madridu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porovnávat Katalánsko s Ruskem nelze. Katalánsko je "naše" a v Rusku je diktatura ..... :-)
   Petříčkovi nezávidím, musí být dost utahaný a pod tlakem. Každý den večer biflovat svodky nadřízených v cizím jazyce ..., nebo má na to překladatelku?
   Zajímalo by mě, kde je podle našich soudruhů hranice mezi "vandaly" a "demonstranty za svobodu".
   Referendum je pro ně nesmysl, ale dav na ulici může změnit vládu .... Asi by bylo dobré, v případě kdy volební účast nedosáhne nad 50%, mít pouze úřednické vlády a zásadní rozhodnutí jim vůbec nepovolit.
   ABC

   Smazat
  2. 10:56 Von se k ničemu nestaví, chraňbůh. Prostě mu večer někdo zavolá a řekne, hele mladej, zejtra budeš mlít tuhle frázi..

   Smazat
  3. Toho troubu má na starosti Poche,zhrzený rádoby ministr zahraničí,tak vlastně vládne přes tu podržtašku Petříčka,který si z ministerstva udělal klub socanů.Já být Babišem,tak je ženu bejčákem z vlády,nechápu Babiše,že si nechá takhle škodit,vždyť socanů má každý plné kecky.

   Smazat
  4. 13:54 To je princip koaliční vlády. Bez socanů by neměl s kým vládnout a šel by od válu. Chápeš?

   Smazat
  5. Může vládnou jako menšinová vláda bez socanů a hledat podporu u jiných stran. A některé by po tom skočily, zásady nezásady. Např. lidovci, SPD, STAN, TOP hahah, těch by bylo.

   Smazat
  6. 14:05 Na to, aby získal podporu jiných stran než socanů a komunistů, by se musel chovat slušně. Což on neumí.

   Smazat
 8. Kdy konečně liberálové otevřou koncentráky a budou tam hnát bílé lidi?

  Francouzský tisk kritizuje americký ženský fotbalový tým za to, že jsou ženy „většinou bílé“:

  http://svobodnenoviny.eu/francouzsky-tisk-kritizuje-americky-zensky-fotbalovy-tym-za-to-ze-jsou-zeny-vetsinou-bile/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mi trochu připomíná film, tuším že, Smrtonosná past, kde parťák Mela Gibsona je černoch a chce jako by emigrovat do Jihoafrické republiky. Kouzelná je scénka," ale vy jste černoch, no jo to jsem černoch, Mel taky říká, jo von je černoch a jakoby nechápou o co jde. Tak v tom americkém ženském mančaftu, by to mohlo vypadat takto, "no jo ale vy nejste černá, no to nejsem černá, a spoluhráčky,no jó vona není černá", trenér, no jo fakt není ani trochu černá." Prostě rasismus naruby a Kocourkov na entou. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 11:46
   Nikdy, blbe. To je specialita vás, ruďochů a nácků.

   Smazat
  3. 17:20 Zavři tlamu liberální pomatenče.

   Smazat
 9. Pokud si pamatuji na ten prohnilý socialismus, tak výročí tzv. Vítězného února se slavilo , pokud si pamatuji, pouze v měsíci únoru. Jsem moc zvědavý, kdy naši malí "goebelsové" spustí své oslavné orgie ke kulatému výročí nejslavnější ze slavných listopadových revolucí u nás. Já osobně to tipuji, že to propukne se začátkem nového školního roku. Pořádná ideologická agitka a masáž musí začít už u prvňáčků. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Franto, já konec toho zadrátovaného, zatuchlého koncentráku, konec teroru té vaší vlastizrádné rudé sekty na většinovém obyvatelstvu, oslavuji každý den už celých těch 30 let.

   Smazat
  2. Jen slav, vlastizrádná ale nebyla rudá sekta, vlastizrádci se nám objevili až po sametovém pšouku, což ví každej normální člověk. Pokud máš co, tak si slav, ale radši opatrně, je vás čím dál méně, lidi už prokoukli. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 17:31
   Nemel blbosti, rudý, vlastizrádný dědku. Ukradli jste lidem moc na 40 let, popravili jste stovky lidí, stovky spoluobčanů jste zastřelili na hranicích vašeho koncentráku, tisíce jste poslali na smrt do lágrů, způsobili jste zaostávání za vyspělými zeměmi, které se celý socialistický blok marně snaží dohnat dodnes.
   Je nás méně? To vy vychcípáváte. Kolik měli komouši v posledních volbách 7%? Jste k smíchu. Táhněte k čertu.

   Smazat
  4. 17:50 Doháníte už 30 let,na to jaký jste fachmani už dost dlouho. A co se týče ukradení moci, ty nějakou pociťuješ? Tvá ejakulace na Letné není moc,to úchylka.

   Smazat
  5. 18:08
   Ano, je to dlouho. Dokonce ani bývalá NDR ještě nedohnala NSR. A to jsou už 30 let spojení a nalili tam biliony euro. Tak jste to, vy rudé svině, dokázali všude zkurvit.
   Ano, ty kokote, pociťuji moc. Volím svobodně do místního zastupitelstva, do parlamentu, do senátu, do krajů, volím prezidenta.
   Dělám práci jakou chci, bydlím kde chci, cestuji kam chci, děti studují co chtějí, mám svobodný přístup ke všem informacím, v obchodech dostanu všechno a hned, čtu co chci, poslouchám hudbo jakou chci, sleduji filmy jaké chci.... a tak mohu pokračovat do rána.
   O ničem z toho se za vlády vás, vlastizrádných, teroristických rudých kurev, nikomu ani nesnilo.

   Smazat
  6. 18:39 I kdybys čuměl já nevím na co, zůstaneš jenom jediným, tupým neinteligntním hovadem, což zde prezentuješ dokonale. Tobě pomůže jediný režim a to sice léčebný. Spi sladce kundí slize.

   Smazat
  7. 20:22 Máš pravdu, je to tupé neinteligentní hovado a myslí si, že to tu na něm stojí. Děti studují co chtějí, ovšem pokud budou blbé po fotrovi, tak marně. Stačí ta květomluva, reprezentant nové doby, blbej a sprostej.

   Smazat
  8. 18:39,
   Kamaráde nezlob se,nejsem zasažen totáčem tak,jako ty. Jsem asi mladší, přesto tě poprosím o slušnost. Po 30ti letech by se už mohlo nebezpečí formulovat bez emocí, protože lidi, kteří zažili totáč jako školou povinní budou mít možná strach z tvé řeči plné nenávisti. Jsem taky takové "Husákovo dítě", pamatuji si podzim 89 a tehdy se mluvilo slušně. Nedávno jsem slyšel nahrávky z politických procesů v 50-tých letech a ten soudce formuloval jako ty.

   Smazat
  9. 22:09
   Ty se na mě také nezlob, ale já pro komunisty, nacisty, islamisty a podobnou verbež, jejíž cílem je ukrást lidem svobodu a zotročit je a verbež, která tyto režimy plamenně obhajuje, žádného vlídného slůvka nemám.

   Po revoluci byli lidé slušní a komouše nehnali vidlemi díky Havlovu "nejsme jako oni a také proto, že tehdy komouši věděli, že je zle, byli zalezlí v koutku 100 metrů pod zemí a strachy ani nedutali aby je naštvaní lidi za 40 let jejich zločinů neumlátili.
   Dneska už ale těm sviním otrnulo, vystrkují ty své špinavé rypáky z děr a drze vykřikují ta svoje rudé nesmysly.

   Smazat
  10. Víte vy 18:39, že například východ předválečného Německa byl převážně zemědělský, bez významnějšího průmyslu? Víte vy 18:39, že předválečná ČSR neuměla vyrobit elektronku, tlakový hliníkový odlitek a třeba ani hydraulický zatahovací podvozek nebo letecký motor s výkonem nad 600 - 700 PS, libo li HP? Tak mi o zaostávání patnáctimilionové ekonomiky, která před třiceti lety produkovala MIGy 21 a z vlastní konstrukce Albatrosy se záchranným systémem z nulové výšky a elektronikou, tanky T 72, BVP 1, samonaváděcí rakety vzduch vzduch, země vzduch a vzduch země, mobilní houfnice vlastní konstrukce, stejně i unikátní pátrací systém Tamara, který viděl neviditelná US letadla, světově vyhlášené elektronové mikroskopy ...? Jste osoba bez znalostí a rozhledu.

   Smazat
  11. 18:39 Tak to kecáš! Co se dneska za dreky lidem nabízí, to nemá obdobu a ještě si tu kurvy nosatý pomalu nevěděj co by si za ty krámy futrovaný kurvítkama měli říct! A když už se sem tam objeví kvalitní výrobek, tak záhy beze stopy zmizí, jsuce nahrazen nějakým ošizeným šmejdem za stejnou nebo i vyšší cenu! Služby jsou čím dá nedostupnější, dřív když k nám přišel řemeslník a dostal od táty slib že mu zařídí, aby nemusel na cvičení, tak po něm zbyla prácička jak víno a babičce chtěl za domácí drškovku s rohlíčkem i zaplatit! Dneska! Pokud vůůbec nějakej kretén přijde, tak po ně zbyde jen rozdělaná pračka s tím že "to opravit nejde" a ještě si ten xindl řekne pět stováků z "montáž a demontáž"! Di do prdele s tou tvou svobodou! "Hitlera na vás", jak říkával starej Jirka Pokornej už tenkrát na takovej prozápaďáckej xindl ...

   Smazat
  12. ... jo ještě baych nezapoměl s tím tvým "Západem" - tak táta si volal s Pepikem Valentou, bratrancem babičky, co žil v Curychu ve Švajcu a ten když mu řekl, že do důchodu pude v 65, tak otec se mu na rovinu vysmál! "Ze bych se na to nevysral!" s tím že bude v penzi v 55! A taky brečel, že mu v práci všecko kontrolujou, i telefóny! No a babička při nějakým dalším hovoru s ním plácla, že ať radši moc nevolá, aby neměl problémy. A on to pochopil asi tak, že táta má problémy, jako že nám estebani napíchli linku či co:-) No přestal nám volat, bohužel. Pak u nás byla teta - jeho žena s dětma. Kuci neznali slovo česky, ona lámaně. Přivezla mi kalendář s horama a taky s rockovejma hvězdama - byl tam co pamatuju od Steward a Kissáci s těma vyplazenejma jazyčiskama! Ve škole mi to záviděli. A taky "bílou čokoládu" - to byl hit, to se u nás nevyrábělo. Jenže dnes už vím, že je to cukrovej drek, bez obsahu kakaa ...

   Smazat
  13. oprava: Rod Stewart

   Smazat
 10. Iluze pravdy> Některé studie dokonce testovaly, kolikrát by měla být zpráva opakována pro dosažení maximálního účinku. Tito navrhnou, že lidé mají maximální důvěru v nápad poté, co byl opakován mezi 3 a 5 krát (Brinol et al., 2008). Poté opakování přestane mít stejný účinek a může se dokonce obrátit. https://beforeitsnews.com/v3/opinion-liberal/2019/2594170.html

  OdpovědětSmazat
 11. Tak Petříček žije. Když v esesáckých mundůrech na Ukrajině pohřbívají, se všemi poctami, členy zločinecké organizace mlčí jako ryba.

  OdpovědětSmazat
 12. Přitom polovina zadržených byli speciálně dovezení, vycvičení cizinci.. hlavně Ukrajinci; tedy profesionální demonstranti mající za úkol podvracet ruskou demokracii.

  OdpovědětSmazat
 13. Pořád čtu, jak Západ je technologicky dál než Někdo. Je to jen blábol. Jen si kupte telecí párek, nedá se to "žrát", je v tom vše jen NE maso. Nejsem přítel starého režimu, ale postavili dálnici D1 z Prahy do Bratislavy, kterou současný režim není schopen opravit. Dokud se budou soutěžit stavitelé, tak to nepůjde. Ať je státní firma a dálnice bude opraven. To je ten pokrok v budování svobodné a demokratické společnosti? Vždyť SE LIDI BOJÍ ŘICI, CO SI MYSLÍ, SNAD JE UŽ I HORŠÍ NEŽ ZA TZV.TOTÁČE.

  OdpovědětSmazat
 14. Četl jsem několik článků o té demonstraci, ale nikde jsem nečetl důvod, proč byli někteří kandidáti ve volbách vyloučeni?

  OdpovědětSmazat
 15. 11:03 protože věrohodně nedoložili zákonem stanovený počet podpisů na svoji podporu. Totéž se stalo i u nás, bez pokřiku. Rozumí se, že mainstream tuto informaci jak může, tak zamlčuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za odpověď. Pokud je to pravda, tak je to horší než jsem čekal. Protože totalita není v Rusku, ale u nás!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.