Reklama

neděle 7. července 2019

Bloomberg: východní Evropa byla ponechána bez klíčových postů v EU - pro pobuřující chování


7. 7. 2019 russian
Mezi odsouhlasenými kandidaturami pro klíčové pozice na nedávném summitu EU není ve vedení bloku ani jeden zástupce východní Evropy, poznamenává Bloomberg. Profesor politologie Žarko Puhovski se domnívá, že tímto způsobem Brusel trestá bývalé komunistické země za pobuřující chování. Vedoucí představitelé Evropské unie by se mohli pokusit vyvážit politické, národní a geografické zájmy členských států EU při výběru jejího nového vedení, ale ukázalo se, že bývalé komunistické země, včetně těch, které nejsou součástí bloku, jsou v nevýhodě, píše Bloomberg.


I když největší východní členové Evropské unie pomohli udělat škrt přes plány německé kancléřky Angely Merkelové a prosadit návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, kandidatury, dohodnuté na tři klíčová místa v EU, "jsou rizikem pro vznik konfliktů a zklamání vlád od Polska po Kosovo", uvádí článek.

V důsledku koordinace kandidatur se ukázalo, že celý tento region byl ponechán bez zástupce na nejvyšších pozicích bloku.

Navíc jmenování ministryně obrany Německa Ursuly von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise a belgického premiéra Charlese Michela na post předsedy Evropské rady, v podstatě, předává moc do rukou dvěma zuřivým kritikům eroze demokratických hodnot. A to se děje právě v době, kdy se Polsko, Maďarsko a Česká republika tvrdě hádají s Bruselem o to, zda je v těchto zemích dodržována svrchovanost zákona.

"Východní Evropa, která neobdržela ani jeden klíčový post, je trestána za své pobuřující chování", komentuje situaci Žarko Puhovski, profesor politologie na Záhřebské univerzitě. Během příštího období bude východní Evropa ve druhé lize bloku, včetně i těch východních zemí, které se chovaly dobře".

Kromě toho v Polsku na summitu států západního Balkánu již zazněly špatné zprávy pro země jihovýchodní Evropy - Albánii, Srbsko, Severní Makedonii, Černou Horu, Bosnu a Hercegovinu a také, jak píše Bloomberg, pro Kosovo.

Všechny se snaží stát součástí Evropské unie. Emmanuel Macron však rozbil jejich sny o tom, že se brzy k bloku připojí, když prohlásil, že dokud v EU neproběhnou "hluboké reformy", nebude unie dále rozšiřována.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Aspoň jim u toho zmaru nebudeme držet tašky.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 2. Rasismus nacistickych antirasistu.

  OdpovědětSmazat
 3. Zůstat nebo odejít? Obojí chce odvahu!

  OdpovědětSmazat
 4. Taky pro ně nejsou Slované žádní partneři. A jsme tak strašně zlí že se nechceme nechat islamizovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Bruselská Babylonská věž se stejně brzo rozpadne sama.
  Demoblok chce likvidaci ČR, vláda místo šetření financuje neziskovky, Rozvoral z SPD nešetřil nikoho:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070710291239-demoblok-chce-likvidaci-cr-vlada-misto-setreni-financuje-neziskovky-rozvoral-z-spd-nesetril-nikoho/

  OdpovědětSmazat
 6. „Smrt Husa zažehne na desítky let nepokoje v zemi. Je předstupněm reformace církve, symbolem pro národní obrození i českou samostatnost. “

  https://www.novinky.cz/komentare/509788-komentar-cyril-5-7-jan-6-7-a-metodej-5-7-vaclav-klaus-ml.html?fbclid=IwAR2dYA–Jd3CbbIb9WeSS2yzNuMQLh-71dU7B0DiEWzquqcLRSvFEODEPXw

  OdpovědětSmazat
 7. Můžeme čekat, kdy nám začnou zavírat vysoké školy.
  Samozřejmě s výjimkou těch ideově správných "humanitních".

  OdpovědětSmazat
 8. Ad "Během příštího období bude východní Evropa ve druhé lize bloku, včetně i těch východních zemí, které se chovaly dobře".

  To je blbost, protože v té druhé lize bloku jsme už od počátku! S malými taktickými bezcennými výjimkami - aby nás chlácholili, rozdělovali a panovali.

  OdpovědětSmazat
 9. Státy V4 nesouzní s vítačskou politikou západní EU. Nenašla se tam žádná vhodná kývačská osobnost, jako byl třeba Tusk. Takže smůla, nevítače a nekývače tam západní soudruzi nechtějí. Alespoň se budeme držet při těch velkých Macronových reformách stranou.

  OdpovědětSmazat
 10. Dnes jen poznámka do Žákajdy, zitra budeme po škole a na vysvédčení bude možná horší známka z chování.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.