Reklama

pátek 19. července 2019

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé aktivity ministra a velvyslance. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde? Které strany si s nimi notují? Lieber Freund Berndt

Originální grafika ProtiProudu
Jiří Kobza
19.87.2019 ParlamentníListy
Jiří Kobza a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu


Témata spojená s konáním posledního sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení, a zejména s vystoupením českého velvyslance tamtéž, rezonují ve veřejném politickém prostoru i nyní, více než měsíc po jeho konání.

Snad nejdiskutovanější záležitostí je v tomto kontextu důvod i obsah vystoupení českého velvyslance v Německu na této akci.

Europoslankyně Konečná (KSČM) se na toto dotázala ministra Petříčka a poslanec Kobza (SPD) v této věci písemně interpeloval premiéra Babiše.

Nyní, když máme k dispozici jak oficiální text vystoupení velvyslance a původní videonahrávku jeho vystoupení, tak i oficiální písemné reakce ministra zahraničních věcí Petříčka a premiéra Babiše na na tuto událost, můžeme se na tuto diplomatickou (přinejmenším) podivnost podívat již i z mírného odstupu a pojmenovat některé její hlavní aspekty a odkrýt další okolnosti pochybného vedení české zahraniční politiky:


Kdo vůbec pana Podivínského na sudetskou akci vyslal?


Nyní je jasné, že nešlo ani o záležitost, kterou by nařídil nebo schválil premiér, schválila vláda (jejímž - a prezidentovým - zástupcem je velvyslanec 24 hodin denně), ani o soukromou aktivitu pana velvyslance Podivínského, nýbrž o výsostnou iniciativu ministra Petříčka (cituji z odpovědi na dotaz Kateřiny Konečné: "Pan velvyslanec byl o účast na sněmu v roli zástupce České republiky požádán mým jménem… Účast pana velvyslance navazovala na dosavadní vládní linii sousedského sbližování České republiky se Svobodným státem Bavorsko... Vláda ČR velvyslancovu účast v konkrétní podobě neprojednávala.").

Takže co vlastně nejvyšší zástupce české vlády v Německu a reprezentant české zahraniční politiky u všech všudy bez mandátu vlády pohledával na sjezdu obskurního spolku revizionistů?

Velmi zajímavé je i to, že pan ministr nepovažuje za nutné jednu z klíčových otázek zahraniční (i vnitřní) politiky se stále živými historickými reminiscencemi v návaznosti na samotnou podstatu české státnosti řešit na úrovni vlády a rozhoduje o ní sám "od stolu".

Novinkou je i obdiv sociálnědemokratického ministra k zahraniční politice Nečasovy vlády, na které dosud ČSSD nenechávala nit suchou.

Podivná je i zmínka o prioritě sbližování ČR a Bavorska. Spolková země přece není samostatným státem a není tedy z institucionálního, právního a diplomatického hlediska žádným plnohodnotným partnerem vlády našeho státu - tím je výhradně Spolková republika Německo. Z těchto důvodů není vystoupení českého velvyslance na sudetské akci standardní diplomatickou záležitostí, ale nezpochybnitelným faktickým povýšením sudetské organizace na partnera české vlády. Co k tomu ministra Petříčka vedlo?

Kolaboranti znovu na scéně: Vracení majetku a lokajské zdravice. Co by na to řekli Kubiš s Gabčíkem? Dějepis je třeba stále opakovat. Nejdůležitější Benešův čin. Posseltovo kodrcání


Samotný obsah řeči českého velvyslance si rovněž zaslouží pozornost


Když vyšla najevo skutečnost, že Podivínský na sudetském sněmu vystoupil s projevem, začaly zainteresované úřady (hlavně MZV) zlehčovat tuto událost poukazem na to, že obsah vystoupení byl v pořádku a prakticky neškodný. Skutečně? Kdo tomu má věřit? Když pomineme rozdíl mezi německým originálem a českým „překladem“ vystoupení, velvyslanec řekl mj. toto:

V úvodu oslovil sudetského vůdce Posselta jako „Mein lieber Freund Berndt“ (Můj milý příteli Berndte“), což oficiální překlad, zveřejněný MZV, jaksi „opomněl“ uvést.

A pokračoval:

"Nelze jinak než začít s nejbolestivější zkušeností dějin, druhou světovou válkou, která způsobila také dlouhotrvající následek v rozštěpení a rozdělení mezi lidmi a národy, v rozdělení Evropy a světa. Na dlouhá desetiletí vytvořila tato válka mezi námi hluboké příkopy, které byly dále prohlubovány také systematicky podporovaným a často masově organizovaným nepřátelstvím mezi lidmi a zeměmi. Teprve po sametové revoluci – pádu Berlínské zdi - před 30 lety - vznikla historicky vůbec první možnost začít s procesem překonávání těchto následků jak horké tak později i studené války, který byl s jistotou na obou stranách náročný a mnohdy též osobně značně bolestivý."

Toto má být politické stanovisko české vlády a České republiky? Toto je pohled české vlády na naše moderní dějiny, na události spojené s vyprovokováním druhé světové války, na zásadní podíl viny nacistů, včetně těch sudetských? Kde je zmínka o příčinné souvislosti? Kde je 350.000 Čechoslováků, vyhnaných ordnery z jejich domovů? Viník a oběť jsou stavěni na stejnou úroveň? Mají stejnou odpovědnost? Neuvěřitelné...

A toto vše je korunováno tím, že Bernd Posselt prezentuje Podivínského vystoupení jako oficiální zdravici vlády České republiky? Z jakého titulu? A proč nenásleduje odpovídající reakce iniciátora akce Petříčka?


Premiér Babiš píše v odpovědi


na Kobzovu interpelaci, že velvyslanec Podivínský na předmětné akci vystoupil bez vědomí a souhlasu vlády a jejího předsedy (premiérův dopis). A zde už narážíme na docela podstatný rozpor, dejme tomu z hlediska kompetencí ústavních a exekutivních orgánů. Protože Podivínský na sněmu hovořil jako reprezentant české vlády (kterým z pozice velvyslance je) a jejím jménem, aniž by k tomu měl její pověření. Pokyn ministra Petříčka nelze za stanovisko vlády považovat v žádném případě. Spíše za jeho dlouho skrývanou individuální akci, o jejímž záměru a cíli se lze jen dohadovat. Rozhodně jím nebyla a není obhajoba českých národních zájmů.

Skandální Petříčkova návštěva na Ukrajině: Ani slovo k výročí masakrů. Oslava vrahů a jejich ochránců? Zákon o banderovcích jako výsměch českým a polským obětem. Vlajka Ukrajiny nad Pražským hradem?


Pozoruhodné - v negativním slova smyslu - je i Petříčkovo vyjádření


k touze sudetských Němců uspořádat v budoucnu sjezd v České republice. Ministr uvádí, že se k této věci nebude vůbec vyjadřovat, jelikož nejde o konkrétní plán, ale pouhé přání Bernda Posselta. Což není pravda, protože tento záměr výslovně podpořil i spolkový ministr vnitra Seehofer - ale také někteří čeští politici, mj. Marek Výborný, Daniel Herman a Jan Lipavský. A proto je tolerující mlčení našeho sociálnědemokratického ministra zahraničí nemístné a nepochopitelné. Stejně tak jako mlčení premiéra Babiše k "sudetoněmeckým" partyzánským aktivitám ministra Peříčka.


Když to celé shrneme,


dostaneme pozoruhodný koktejl jasných i podivných zájmů stejně podivných skupin na obou stranách hranic. Zvláštní také je, jak si ve vztahu k sudetoněmeckému Landsmanschaftu notují ČSSD, KDU-ČSL a Piráti, kterým sekundují ODS a TOP 09. Ukazuje se také hluboký rozpor mezi premiérem, vládou a ČSSD, toho času stále ještě koaliční stranou vládnoucího hnutí ANO. Ukazuje na odtrženost zahraniční politiky ministra Petříčka od formální linie vlády, je zde patrný silný vliv politických neziskovek se zahraničním napojením a liberálních socialistů, kteří se snaží zahraniční politiku vést proti zájmům ČR, proti zájmům českého národa, v duchu revize výsledků 2. světové války a přepisování dějin - a důsledně ve směru chaosu, do kterého nás vede EU.

Někdo si zde zahrává s velice nebezpečným tématem, ale současně se snaží bagatelizovat dalekosáhlé důsledky, které tato hra s ohněm může v budoucnosti mít (zpochybnění a následné prolomení Benešových dekretů).

Celou "sudetoněmeckou otázku" a aktivity jak ministra zahraničních věcí, tak i různých aktivistických sdružení a politických stran „demobloku“ ve vztahu k sudetským spolkům tak opravdu stojí za to bedlivě sledovat.26 komentářů :

 1. KDY SI DÁ SPD DO PROGRAMU TAM CHYBĚJICI BOD

  Úpravou našeho Programu směrem k požadavkům občanů voličů budeme usilovat o většinu ve Sněmovně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel! Tupemu stadu leje CZTv neustale do hlavy svoje sraCZky, takze se "lepsi zitrky" odkladaji na neurcito.

   Smazat
  2. Nic si z toho nedělejte drazi občane ČR.

   BRZY ZAČNE TV VYSILAT,ŽE SPD JE JEN PAPIROVÝ SAMURAJ S MEČIKEM CHUCPE

   No a v tom okamžiku nastoupi opravdovi válečnici alternativy z nepolitické ČSV a vše za něho zajisti
   pekelné politické ruce vůle lidu,tedy vůle boži ve formě

   HNUTI TŘI HWĚZD A BUDE PO VTÁKACH

   nemusite nikdo nic dělat vše dopadne samospádem tam,kde má!

   KSDH jedna ze tři svatých hvězd se tu podepsala

   Smazat
 2. Na všech rozhodujících místech ve státní správě jsou kolaboranti, kteří už dávno za dobré pracovní místa a funkce prodali Český národ. Velvyslanec ČR v Německu je toho důkazem. Dostává dobrý plat, o jeho děti je rovněž postaráno na zahraničních školách s výhledem, že dostanou taky dobré místa ve státní správě, když budou pracovat proti Českému národu. Není se k čemu divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zapotřebí proti České republice vést žádnou válku, protože Česká republika se vzdá všeho co tvoří stát, státem. Vzdali jsme se všeho majetku, který jsme předali zahraničnímu kapitálu, banky jsme předali zahraničním bankám, vodu jsme prodali zahraničním společnostem, zemědělskou půdu jsme rovněž prodali a zůstal nám vzduch a ten výhledově také prodáme zahraničnímu západnímu kapitálu, jenom jenom čekáme až si o to západní kapitalisti řeknou. Pracujeme více než Němci, platy dostáváme třetinové, ceny podřadných potravin máme dražší než v Německu, byty stojí více než v Německu. Za této situace nám televize hlásá, že jsme v ráji a máme se nejlíp. A co v této situaci můžeme ještě dělat.

   Smazat
  2. Co dělat?

   Jednoduché začněte se hned modlit k Programu nepolitické ČSV,kde začatek diskuse o něm visi nepřetržitě dnem i novi vlevo pod BUDOUCNOST ČR SPD diskutuje v Modřanech!
   Prvni članek je o změně systému,druhý jak zajistit přimou demokracii občankého typu téměř dnes a bez peripetii a překážek atd.

   CO VY NA TO?

   Smazat
  3. BOže, bože, už je tady opět ten kecálek z "nepolitické (!) ČSV". Kecy o programu bez programu.

   Smazat
  4. BOŽE,BOŽIČKU DEJ SILU A TRPĚLIVOST ČSV,

   Nebot srážka s hlupakem je v galaxii nejhorši.
   Nemůžeme tu za to,že ignoranti jako vy rozflákali republiku a pokračuji dále drze sprostě a ignorantsky.

   My ze zdravé špičky avangardy ČR jsme ten Program dali OPAKUJEME VLEVO DO ODKAZŮ pod Budoucmnost ČR.

   Pokud jste vyšel ze čtvrte třidy a čist neumite pak klidně pomlouvejte jsme na to zvykli a máme z toho i radost, napište k tomu ,že jsme RADOSTA A Honolulu dohromady a pindejte tu dále,náš úkol úkol inteligence je dat řešeni a to tady JE ovšem jen pro ty kteři nechtěji být sluhové a otroci!

   POKUD NEBUDOU SAMI DOMORODCI CHTIT JE NÁM JEDNO JAK DLOUHO BUDOU TADY TRPĚT SVOJE PODPINDOSTNIKY!

   Dopláci na ně už 30 let a mohou doplácet donekonečna.

   Takovým jako vy tu řikáme kundi pysk,tak čvachtejte a slintejte dále!

   ŇO, NI?

   Smazat

 3. Milí krajané!!!

  Proti Rusku, tak to chodí.
  Sudeťák se dneska hodí.
  To, co u nás, dělat směli.
  Češi dávno zapomněli.

  Historie opakuje svoje dávné omyly.
  Sudeťáci opět chtějí, udělat z nás debily.
  Heil Hitler a ať to fičí.
  Mazej Čechu z pohraničí!

  Tak krajané hodní byli,
  že mnohé z nás popravili.
  Wehrmacht, SS divize.
  Zavedou nás až k Rize.


  Benešovy dekrety,
  jsou jim trnem v oku.
  Pochodují sudeťáci
  v Praze do půl roku!

  OdpovědětSmazat
 4. Nejsme jako oni, ti co kolaborovali s Vídní, Berlínem, Kremlem. Dnes zase v předklonu si volí roli lokajů někteří z nás pro Brusel, Mnichov, Peking a opět Kreml.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro současný stav věci by byl Peking potřebný. Alespoň pro mnohé korupčníky, např. z ODS, TOP-09, KDU-ČSL, atd.
   To bychom viděli, jak mizí někde u svých chlebodárců za velkou louží. Jenže tam by byli na obtíž a postupně by je likvidovali také. Prostě beznadějná situace pro zloděje, který rozkrádá vlastní stát.

   Smazat
 5. prosím Vás, jim je to jedno, mají své zájmy, lidi jim byli a jsou ukradení, všem těmhle hamáčkům, petříčkům, zaorálkům,...tímhle je nesetřesete, ani celé ty jejich tlupy kámošů, co s nimi nalezli do ministerstev, to bude trvat celé generace, než odtamtud vysmrdí, zejména když to půjde dál tímto tempem. Oni vědí, že to mají spočítané a tyhle články jim jsou pro smích, protože mají jen jednu možnost, a tou je dál se držet babiše. Pak je totiž už konec, žádné na křižovatce, tito překročili rubikon už dávno, a proto jim již nic jiného nezbývá. Palte do nich dál, ale nečekejte, že se začnou stydět, zvlášť když teď jim již stejně nic jiného nezbývá než doufat, že ty blbé lidi zase nějak oblafnou. Je to děsivý pohled kam až věci mohou zajít, když zoufalcům nezbývá nic jiného, než trvat na svém zoufalství. Tihle tím vešli do dějin, to garantuju, o těchto zaoufalcích si budou vyprávět celé generace, celé generace jimi budou opovrhovat za to, s jakou grácií přivedli dílo spravedlivých na buben. Jako z hororu.

  OdpovědětSmazat
 6. V tom je právě ta finta, nikdo neví kdo ho tam poslal, nikdo za to nenese odpovědnost. Tak je v klidu nechme připravit restituci majetku sudetských Němců. Proto musíme koukat do budoucna, tam to vidím, rok 48 se zamění za rok 1945 a jsou na svém. Vše co bylo "ukradeno" musí být navráceno. Církevní reastituce byl jenom trénink na tohle VELKÉ finále. Mein lieber freund Berndt tiše pláče štěstím pod fűhrerovým obrazem a přemýšlí, kde bude v Praze Henleinovo mauzoleum.

  OdpovědětSmazat
 7. Vlastizrádná hovada je nutno střílet jako škodnou-diviká prasata.To druhé prase je již dávno určeno k odstřelu.

  OdpovědětSmazat
 8. Program ladsmanšaftu je revizionistický a proto kdokoliv s ním z ČR jedná je vlasti zrádce a čučkaři by měly konat.

  OdpovědětSmazat
 9. Blbecci jako Petricek a spol. , vubec nechapou s jakou vybusnou smesi si zahravaji......a jejim nedostudovanym mozkum nedochazi , ze tim mohou poskodit nasi statnost na dalsich treba 100let!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříček a spol to naopak moc dobře vědí... ruština má pro zrádce slovo predátěl... Každá všivá zrada je za úplatu, za výhodu, za podíl na moci...

   Smazat
 10. Banderovskej fašoun Petříček by nejrači zalezl Posertovi do zadku i s botama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TVL to by mohlo to prase Posert prasknout. :-)

   Smazat
  2. Uź teď trči z námi zvolené vladni strany ČSSD, Posertovi z prdele jejich polobotky a oni se drži vlády namisto,aby ji předali konečně SPD!

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:47 můžete konkretizovat? Nebo jste na tom tak, že věta rozvitá je pro vás k nepochopení? JiH

   Smazat
 12. Velvyslanec Podivínský ke všemu ještě lže. Ttvrdí například, že „Teprve po sametové revoluci – pádu Berlínské zdi - před 30 lety - vznikla historicky vůbec první možnost začít s procesem překonávání těchto následků (rozštěpení a rozdělení mezi lidmi a národy) jak horké tak později i studené války ...“!
  Jsem příhraniční Severočech, za Druhé světové český vyhnanec, navrátilec, když dodnes bydlím ve svém rodném domě. Snad není pochyb o tom, že občané byvší NDR byly ve většině etnickými Němci.
  Z osobní zkušenosti vím, že za komunistů, krom těsné, hladké a bezkonfliktní hospodářské a vědecké spolupráce byly nejméně Jizerské hory a Krkonoše zamořeny Trabanty a Wartburgy spolu s tím, že kdekdo nabízel, legálně, ubytování (Dederonů jak se říkávalo) v soukromí.
  Po válečném traumatu ani stopy, vznikala a dodnes trvají přátelství. Sám mám takových řadu. Krom toho jsem nucen připomenout, že komunistická ideologie byla nesena „internacionalismem“, takže nenávist mezi národy vylučovala a její krajní projevy byly trestány. Také tu je Gottwaldovo „není Němec jako Němec...“, to prosím z roku 1945 i s tím, že bez ohledu na autora, je dnes kde kým opakováno. Zkrátka, z ČR máme prolhaný absurdistán.

  OdpovědětSmazat
 13. Snad dost jejich poskoků vypadne z parlamentu v příštích volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a vadí to vůbec té vládě a premiérovi, když jsou tak zaujati kulturou

   Smazat
 14. Prosím ctěné voliče, nedávejte dětem na hraní zápalky. Mohl by nám zhořet domeček.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.