Reklama

pátek 12. července 2019

Bude vráceno, co bylo ukradeno?

Odvolaný J.Fajt  a ministr A. Staněk
Ogňan Tuleškov
12.7.2019  ČeskéNárodníListy
To všichni si přejeme. Pan ministr kultury Staněk, když přišel na to, že někdo, kdo spadá do jeho kompetence a podléhá jeho pravomoci, si přihrával „malou domů“, přirozeně, jak je jeho povinnost, podal návrh na zahájení příslušného vyšetřování.


A tady je zřejmě onen kámen úrazu. Řadě lidí se toto jeho počínání z nějakých důvodů nelíbí. Nebudeme zkoumat proč. Tak začala kampaň proti panu ministrovi, která se stala, díky politickým elitám, jejichž program se, bohužel, vyčerpává v podstatě tím, že jsou proti někomu, či něčemu, zřejmě však nejsou schopni vypracovat a předložit věcnou pozitivní koncepci. Politici demobloku, kteří jsou uvedenými „schopnostmi“ známí, a to dokonce za pomoci i ČSSD, domovské strany pan ministra Staňka, začínají mluvit, že se nacházíme na pokraji ústavní krize.

Obviňují pana prezidenta M. Zemana, že nekoná, ač by podle jejich mínění měl bez dalšího konečně odvolat pana ministra kultury. A ten se k tomu nemá. Proč? Zastává stanovisko, že pan ministr by měl ve své funkci setrvat, pokud trestní oznámení, které podal, nebudou vyšetřena. Jsme přesvědčeni, že tento prezidentský postup má svou logiku a je správný.

Dokonce jsme přesvědčeni, že jakýkoliv ministr, který odhalí ve svém resortu korupci, rozkrádání, by měl být ve vládě podporován, a to i panem premiérem, nejméně do doby, kdy příslušné vyšetřující orgány zjistí, zda o trestné činy skutečně šlo, či nikoliv.

Ovšem, pokud vyšetřování skončí obviněním podezřelých, jistě by bylo těžké pana ministra z funkce odvolat. Zastáváme stanovisko, že v takovém případě pan ministr kultury by měl být náležitě oceněn za své předmětné aktivity. Ti, kteří volali po jeho odvolání, by se mu měli omluvit. To je zcela normální postup ve slušné společnosti.

Myslíme, že kroky pana prezidenta v tomto směru jsou správné. Proto by se mu mělo dostat nejen pochvaly, ale i potřebné podpory v současné kocourkovské situaci, vyvolané zejména známými bojovníky demobloku, rozšířeného i o některé Piráty. Je hrůzné, že takové věci se u nás v republice mohou vůbec dít, a to i v seriálové podobě, která nám vnucuje myšlenku, že jde především o pana prezidenta a demokratickou Českou republiku. Ministr kultury, je v této tragikomedií pouhým přesvědčovacím klackem části „našich politických elit“. Kdepak ústavní krize! Jsme na samém pokraji morální a znalostní katastrofy, jež již dnes ohrožuje republiku a nás všechny. Budeme k tomu všemu jen mlčet?

Dr. O. Tuleškov9 komentářů :

 1. Prezidenta obviňují ti, kteří si vykládají Ústavu dle svého názoru a nijak nehledí na to, že tento dokument byl napsán v době, kdy president byl pouze cvičená opice, která vykonávala své úkony na povel vlády a Parlamentu. Doba však pokročila a nyní již nestačí mít vágní Ústavu. Teď je prezident emancipovanou osobou, která pokud umí číst, tak podle znění Ústavy je mnohem významnější osobou než tomu bylo v době jejího přijetí.
  On je nyní odpovědný lidu země a né předsedovi vlády nebo Parlamentu případně Senátu. Podle toho také postupuje.
  Pokud se politici rozhodli, že bude president volen přímo, tak měli současně schválit i změnu Ústavy, která by vymezila některé kroky prezidenta. Nyní je směšné tvrdit, že prezident něco porušuje, když tomu tak vůbec není.

  OdpovědětSmazat
 2. Je třeba to ČSSD spočítat u voleb! Hamáček jasně podporuje zlodějské party. A ani to nijak neskrývá. Staňka jmenoval a předsednicvo mu vyjádřilo úpodporu. Jen co začal konat a odvolal zlodějské šéfíky z jejich pašalíků, náhle ztratil důvěru. Jasně, že si nemohou dělat co chtějí. Musejí taky k lizu pustit jiné. A to je kámen úrazu. Vyšetřování by ukázala celou řadujmen "hrdinů z Letné". A tomu je třeba zabránit! I za cenu zničení fungujíc vlády. Důvod odvolání Hamáček nikdy neuvedl. Jen že to chce a musí mít. Jinak všichni uvidí!!! Tak je třeba zařídit, aby viděl Hamáček a jeho parta (Poche, Petříček, odborářská šlechta apod.). Takže u voleb!

  OdpovědětSmazat
 3. S autorem vřele souhlasím v tom, že krize vyvolaná v souvislosti s odvoláním/neodvoláním ministra Staňka není krizí ústavní, ale krizí morálky.
  Krizí těch kteří vyšší principy mravní s takovou lehkostí vyměnili (a vyměňují) za svá osobní konta.
  Ti se neklanějí morálce (o níž také rádi kážou), natožpak obecnému zájmu, ale božstvu peněz, osobní moci a svého prospěchu.

  OdpovědětSmazat
 4. V kultuře mizí miliony,umělci se o ně rvou.ČSSD se také přiživuje.Staněk do toho nesmí zasahovat = vyhodit.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Operni-mafie-v-Narodnim-divadle-Budete-koukat-co-se-mezi-umelci-odehrava-582404

  OdpovědětSmazat
 5. Pravda se ukázala. Vedení ČSSD chrání zájmy pochybných šéfů v kultuře. Pokud se to snaží provádět tam, tak potom je to možné i na vnitru a odtud není daleko k ovlivňování policie, která již delší dobu neúspěšně vyšetřuje kauzu "Čapí hnízdo".
  Tedy by mělo být zahájeno vyšetřování ministrů ČSSD s důvěrou předsednictva ČSSD, zda nekryjí korupci a zda nepoužívají svých funkcí k ovlivňování policie ve svůj prospěch.
  Velmi pochybuji, že pokud by nyní ČSSD odešla z vlády, že by to nemělo pro ní fatální dopady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JVysocina.
   Přesně,kultura to je jen Praha,jinak po celé republice,kultura upadla.V Praze se točí mil.na dotacích,tak co by se staraly o kulturu mimo Prahu.Kde jsou ty časy,když držel kulturu v Praze i venkov,ale také,jezdily soubory aspoň do okresních měst.V současnosti,jen čekají na granty,dotace,ale umělecké podání žádné.

   Smazat
 6. Tím je řečeno demožumpou že havloidi mohou beztrestně krást ale ta doba skončila kdy tu vládli. Měli by ministři chlívky čistit. Snad se to stane po nových volbách až tam nebudou zástupci zlodějů.

  OdpovědětSmazat
 7. Opět dochází k záměně příčiny a důsledku. Příčinou je podezření z "malé domu" pana Fajta. Toto krom pana prezidenta a ministra kultury, nevím proč, nikdo neřeší. Právě naopak, je vyvolána vládní krize a pan Fajt je jaksi nedoknutelný a hříšní lidé města Prahy jsou ministr Staněk a pan prezident. Podle mne se chaoticky řeší jen důsledek, jehož příčina možná neexistuje nebo není zatím prokázána. Nabízím do debaty jen svůj názor, byť nejsem právník.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem zvědav, jaká bude reakce Milionů chvilek a zda svolají demonstraci proti takovému zákonu. Je pravda. že je to více než měsíc, ale média nic. Čeho se bojí? Poctiví souhlasí, ale co podvodníci? Viz zápis:

  6.6. usneseno PSP: Babiš vyšetří zločiny privatizace! Proto ty demonstrace ...co chcete víc vědět?

  Demonstrují ti, co si polepšili a mládež, ale možná je víc těch, co se zklamali.
  Proč média mlčí o usnesení PSP ČR, které má zajistit pozavírání "tunelářů" z ODS, TOP, KDU , STAN ?

  Dne 6.6.2019 přijala sněmovna usnesení, aby Babišova vláda začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 1998 (2005) a aby připravila zákony k navrácení ukradeného majetku, miliard našich daní, a to nejenom za tyto podniky : OKD, MUS Mostecká uhelná společnost, Škoda Plzeň atd.

  Proti usnesení hlasovala ODS a všichni z TOP-09, STAN, KDU-ČSL se omluvili, zdrželi nebo se nepřihlásili k hlasování, tj. dělali, že tam nejsou !

  Hlasování zde: [odkaz na stránku] , http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=70508, z 6.6.2019, č. hlasování 836, usnesení samozřejmě vyjde tiskem.

  Mainstreemová média o usnesení mlčí.

  Mají strach, proto řvou na náměstích : " Pojďte demonstrovat proti Babišovi a Marii Benešové ! "

  Poprvé od listopadu 1989 se budou vyšetřovat zločiny privatizace !

  Kdo demonstroval proti Babišovi, hlasoval proti vyšetřování zločinů privatizace !

  Už je jasné, proč se Babiše tak bojí. Proto celá ta léta mediální štvanice. Proto se Babiše snaží zavřít.

  PSP ČR
  30. schůze, 836. hlasování, 6. června 2019, 10:40
  Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 – 1998
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=70508

  NÁVRH BYL PŘIJAT
  Přítomno: 123 | Je třeba: 62
  Pro přijetí hlasovalo 108 poslanců.  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.